Stormachtige boottocht met „0 56" bracht waterrijk appèl voor Zuidhollandse Jo-K.V.P. Mn Van Doorn op de valreep Nationale bedevaart Dinsdag uit Lourdes terug Orafmonument voor Ned. pelgrims onthuld Wederom brengen communisten onrust op Amsterdamse havens Vier-en-twintig-uurs staking geproclameerd De juiste bestrijdingsmiddelen van de hooibroei zijn nog niet gevonden Sloep met jongelui kapseisde op het ifselmeer Elf gered, één verdronken Ariëns-dag te Maarssen Veel belangstelling voor Haarlems waterbloemcorso MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Warmond toonde zich een prima gastheer De „O 56" schijnt een klank te zijn, die storm verwekt, want enkele maanden geleden bracht de zo ge noemde verkiezingsklant van de KVP een hevige beroering in het Ne derlandse politieke leven, en gisteren, toen de boot, die voor een dag met deze titel versierd was, de Spanjaards- brug te Leiden verliet, loeide een storm over de Zijl, die een oud zee manshart deugd gedaan zou hebben. Ondanks dit protest der elementen had slechts een te verwaarlozen aan tal genodigden geen gevolg gege ven aan de uitnodiging van de Jo- KVP Kring Leiden, die deze boot tocht georganiseerd had, en behalve uit Leiden en omliggende plaatsen, waren vele jonge KVP-ers uit de meer Zuidelijke plaatsen van onze provin cie en uit Brabant naar Leiden geto gen om daar om half twaalf aan boord van de salonboot te stappen, die doorgaans de naam „Ursula" draagt, maar voor deze ene dag her doopt was tot de O 56". Embarkatie in open zee Na een kort welkomstwoord via de boordloudspeaker van de jonge renkring-commissaris Jan van Zon neveld uit Leiden, werd koers gezet naar Warmond, waar in „open zee" enkele tientallen Warmondse Jo- KVP-ers aan boord genomen werden. Het zonnedek was gisteren op de „O 56" minder in trek, maar achter het veilige vensterglas van de ruime kajuiten heerste een zonnige stem ming, die onverminderd voortduurde totdat omstreeks half drie Oude We tering bereikt werd, waar in hotel paviljoen „De Brasem" een kopje koffie gedronken werd. Een spelevaart over de Kager- en 'Erasemermeren werd bij Oud Ade op abrupte wijze onderbroken, doordat de storm de stoere KVP-vlag van de achtersteven rukte en in de golven wierp. Vlaggenincident Onmiddellijk werd de „O 56" stil gelegd en van alle zijden kwamen hulpvaardige motorbootjes aanste venen, die de vlag uit de golven visten, waarna de „O 56" met wapperende vanen zijn tocht weer kon vervolgen. Dit incident had zelfs de zon even nieuwsgierig gemaakt, maar toen de „eer" van de „O 56" gered was, week deze belangstelling weer en onder een lustig regenbuitje werd Warmond be reikt, waar in hotel De Zon een kof fiemaaltijd gebruikt zou worden. Mr. Van Doorn op de valreep Aan de valreep wachtte de opva renden nog een verrassing, want hoe wel de voorzitter van de KVP, mr. H. W. van Doorn, op het punt stond met vacantie te gaan, had hij toch Bij aankomst in Warmond poseer den enige leden van de bemanning voor de fotograaf. V.l.n.r. zien we de heren van Doorn, voorz. van de K.V.P., v. d. Ark, secr. van de JO- K.V.P., Cosijn, landelijk voorz. der JO.-K.V.P., v. Zonneveld, Jongeren- Kringcommissaris, mr. Vélu, hoofd bestuurslid der K.MJ.V. en mej. Koppen, lid v. h. hoofdbestuur der JO-K.V.P. (foto: M. v. d. Klugt) nog tijd gevonden even naar Warmond te komen om getuige te zijn van de ontscheping van de 56". Meer dan een groet stond de tijd aan de heer Van Doorn echter niet toe en tijdens de koffiemaaltijd werd hij vertegenwoordigd door de landelijk voorzitter van de Jo-KVP, drs. C. Cosijn uit Breda, die hoopte, dat hetzelfde enthousiasme, dat deze dag gekenmerkt had, aanwezig zou mogen zijn, wanneer over enkele weken de verkiezingsstrijd zal beginnen, die naar spreker hoopte in 1956 zal eindigen met een duidelijke KVP overwinning. De „doorbraak" Dat dit ook de hoop van anderen is, was reeds aan het begin van de koffiemaaltijd gebleken, toen wethou der P. F. Vergeer namens het War mondse gemeentebestuur de opva renden verwelkomde en de wens uitsprak, dat de samenwerking van KVP met Jo-KVP een rijke vrucht tijdens de komende verkiezingsstrijd zou afwerpen. Op zeer duidelijke wijze bleek deze wens ook te leven bij de Jo-KVP van Warmond, die als gastheer optrad en wiens voorzitter, de heer J. v. d. Kroft, een hooggestemde redevoering hield over de komende activiteiten. Om deze strijd in beeld te bren gen, bood hij de heer Cosijn een „doorbraakbalkje" aan, dat opge bouwd was uit een KVP en een PvdA-zijde. Toen de heer Cosijn dit balkje „doorbroken" had, kwam er een manifest uit te voorschijn waarin de KVP met de komende verkiezin gen een zetelwinst van minstens drie stoeltjes werd toegedacht. Ideaal-gebrek Mr. Hans Velu uit Den Haag be schouwde aan het eind van de mid dag de komende verkiezingsstrijd meer principeel en op de van hem zo bekende „vuurwerk-methode" bracht hij naar voren, dat de katholieken verplicht zijn politiek te bedrijven, omdat zij de weg kennen, die moet leiden naar de juiste bestemming voor iedere mens afzonderlijk. De heer Velu toonde zich teleurge steld in het gebrek aan idealisme, dat bij vele jongeren waar te nemen is en wees de jongeren met beeldrijke taal op de taak, die zij in het open bare leven te vervullen hebben. Ook de heer Van Leeuwen, spre kend namens de KVP, afdeling War mond, had al eerder tijdens de maal tijd gewezen om de noodzaak van jeugdige enthousiasme voor een poli tieke partij en het was hem een vreugde te zien, hoe de jonge Jo- KVP van Warmond een ruime belang stelling van katholiek Warmond mag ontvangen. Met enkele rake zinnen beant woordde de heer Van Zonneveld na iedere toespraak de sprekers en om streeks zeven uur werd afscheid van Warmond genomen en weer koers gezet naar Leiden, waar dit geslaag de Zuidhollandse Jongeren-appél van de KVP omstreeks half negen een einde vond. Zondag hebben de pelgrims in Lourdes afscheid genomen van de grotJHiermede was de 59ste nationale bedevaart ten einde, 's Middags woon den de pelgrims een geestelijke oefe ning bij. De Zondag was begonnen met een pontificale H. Mis in de Ber- nadettekapel. Vrijdagmorgen werd in de parochiekerk van Lourdes voor de overleden Nederlanders in Lour des een H. Mis van Requiem opge dragen. Na afloop trokken de Nederlanders in processie naar het kerkhof, waar mgr. Huibers het nieuwe grafmonu ment onthulde. In het geheel rusten hier zeven Nederlandse pelgrims, voor het merendeel zieken, die tijdens hun verblijf in Lourdes zijn overleden. Reeds lang bleek een eigen begraaf plaats nodig, want het stukje grond, dat de vereniging tot samenstelling van Nederlandse bedevaarten in eigendom had van de parochiekerk van Lourdes, bood te weinig plaats. Daarop is men, in samenwerking met de twee andere erkende Nederlandse bedevaarten, de Limburgse bedevaart en de KAB-bedevaart, overgegaan tot het bouwen van een grafkelder, welke plaats*biedt aan vijf en veertig personen. Het bovengrondse gedeelte van het monument is uitgevoerd in graniet, tien meter breed en twee en een halve meter hoog. Het nieuwe Nederlandse grafmo nument, dat op het parochiekerkhof van Lourdes het grootste is, valt op door zijn strakke eenvoud en is daar door bijzonder fraai. Gunstige toestand der zieken De pelgrims van de 59ste nationale vertrokken Maandagmorgen uit Lour des en worden de volgende dag om streeks het middaguur in Rosendaal verwacht. Prof. Dirken, hoogleraar te Gronin gen, die de leiding had voor de ver pleging der zieken, sprak zijn tevre denheid uit over de gezondheidstoe stand der zieken, die naar hij zei- de ongewijzigd is. Ongetwijfeld heeft ook het uitstekende weer hier- bijigedragen. I®- 1 diarrhee §§i bedorven maag ■||f „kater" i lift Ondanks de zeer schadelijke gevolgen, die de vorige Amsterdamse sta king voor de arbeiders gebracht heeft, waartegen de communistische partij in Nederland onmachtig bleek op te treden, heeft de vakbond thans in de Amsterdamse havens wederom een staking geproclameerd met een nog niet geheel duidelijk succes. Gistermorgen kwamen ongeveer 500 van de 6000 arbeiders in Krasna- polsky bijeen en de E.V.C. proclameerde een 24-uursstaking om kracht bij te zetten aan looneisen en andere wensen, die niet in de onlangs aanvaarde C.A.O. opgenomen zijn. Van de 500 aanwezigen verklaarden zich bijna 400 accoord met de sta king en er werd een manifest samengesteld, dat vandaag op de havens onder de arbeiders verspreid zou worden en waarin tot staking wordt opgeroepen. Vanmorgen lag op enkele punten van het Amsterdamse havencomplex het werk volledig stil, maar op andere plaatsen werd gewoon doorgewerkt; de meeste stakers varen vanmorgen te vinden onder de losse arbeiders; de mensen in vaste dienst waren over het algemeen gewoon aan het werk gegaan. De nieuwe C.A.O. is zowel door de werkgeversorganisaties, als door alle erkende vakbonden aanvaard; op de Rotterdamse havens is momenteel niets van onrust te bespeuren. NATUUR WERKT TEGEN Opvallend groot is dit jaar het aantal boerderijbranden tengevolge van hooibroei en het aantal ernstige broeigevallen, waarbij door tijdig in grijpen uitslaande brand kon worden voorkomen. De oorzaak moet wellicht gezocht worden in het steeds vroeger gras- maaien, dat door verbeterde bemes tingsmethoden mogelijk wordt, maar in ons klimaat de omstandigheden tegen heeft, dat men dit vroegge- maaide gras moeilijk tot goed ge droogd en gerijpt hooi kan winnen. Al wordt er veel van dit vroegge- maaide gras ingekuild of geruiterd, een groot gedeelte bereikt als hooi de schuur en het is vooral dit vroe ge hooi, dat de veehouders dit jaar parten speelt. De Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst in de Friese kleiweidestreek heeft er de aandacht op gevestigd dat lichte broei van het hooi (tot 50 gr. C.) geen grote verliezen met zich meebrengt. Een deel van de zetmeel- achtige stoffen wordt dan zelfs om gezet in suikers. Vandaar dan ook, dat het vee licht gebroeid hooi graag opneemt en dat de practijk er gun stig over oordeelt. Hier komt bij, dat Een 17-jarige jongen vond de dood en elf anderen konden zich in het woedende water ternauwernood red den, nadat gistermidag omstreeks half vijf een der z.g. B2-sloepen van het jeugdkamp van het jeugdzeever- bond kapseisde op het IJsselmeer, tengevolge van een hevige wind stoot, met een kracht die aan storm grensde. De bui kwam plotseling op en ver raste de door de Koninklijke Marine aan het kamp beschikbaar gestelde sloepen, die met jongelui uit het kamp op het IJsselmeer zeilden. Voor de elf jongens in een der sloepen wa ren de regenbui en de hevige wind fataal. De boot kapseisde en liep vol water. De jongens sprongen in het koude water en konden zióh redden door zich vast te klemmen aan de mast van het gezonken vaartuig. De 17-jarige Hans Kroes uit Amersfoort wist zich aanvankelijk enige tijd zwemende te houden, doch daarna 'begaven zijn krachten het. Hij wordt vermist. Oe overige elf zijn direct door dé schipper van de assisterende marine- sleepboot aan boord genomen en aan wal gebracht bij het kasteel Radbout ir Medemblik, waarin het kamp zo als ieder jaar is gevestigd. Men heeft de ouders van de vermiste jon gen, die met vacantie was, ingelicht. De rijkspolitie zal heden trachten de vlak bij een ondiepte gezonken zeilsloep te lichten. „DE ZEVEN PROVINCIëN" OP REIS DOOR NEDERLAND. Hr Ms. kruiser „De Zeven Pro vinciën" die gedurende de maand Augustus varende proefnemingen zal doen en die thans, zoals is ge meld, tot acht Augustus in Rotter dam ligt zal van 12 tot 15 Augustus in Kopenhagen zijn, van 19 tot 22 Augustus in Amsterdam en van 26 tot 29 Augustus in Vlissingen. Op 2 September zal de kruiser naar de thuishaven Den Helder terugkeren. .In de genoemde plaatsen zal het schip op gezette tijden (meestal des Zondagsmiddags) worden openge steld voor bezichtiging door het pu bliek. lichte broei de schimmelvorming te gengaat. Groot nadeel. Bij sterke broei krijgt men echter een grote teruggang van de verteer baarheid van ruw eiwit, terwijl ook de zetmeelwaarde tot ongeveer op de helft kan dalen. Bij sterke broei zijn er dus grote verliezen, ook al kan door snel ingrijpen soms een uitslaande brand worden voorkomen. Trouwens, dit ingrijpen reeds is een verliespost, door het bedrag aan loon, dat er mee gemoeid is. Bestrijdingsproeven. Reeds enige jaren is men bezig proeven te nemen om de broei te be strijden. Men tracht dit te doen door afzuigen van de warme en eventueel vochtige lucht uit het hooivak. Men plaatst hiertoe buizen in of onder het hooi met op het eind een elec- tische ventilator, die de warme lucht uit het hooi moet zuigen. Zolang men zuigt is het wel mogelijk op deze wijze de broei te bestrijden, maar het is de vraag of men op deze wijze ook voldoende vocht uit het hooi kan afvoeren, aldus de voorlichtings dienst. Is dit niet mogelijk, dan zal de temperatuur steeds weer oplopen. Droog-zonnig weer! Sommige veehouders lieten aan hun hooiblazer een parte buis rr teren, die ze onder het hooi in het hooivak lieten uitmonden. Door dan de normale uitlaat af te sluiten was men in staat grote hoeveelheden lucht door het hooi te jagen, maar ook dit gaf geen voldoende resulta ten. Een oud middel ter bestrijding van broei is het strooien van landbouw- zout in het hooi. Uit proeven van de laatste tijd is echter gebleken, dat de broei hiermede niet bestreden wordt, wel wordt de smakelijkheid van het hooi er door verhoogd. Afgezien var een nieuw systeem, waarbij men ver warmde en dus droge lucht door het hooi jaagt, is het niet mogelijk met de thans beschikbare middelen de hooibroei in de schuur doelmatig te bestrijden. Goed hooi moet men winnen op het land, om zodoende de verliezen in de schuur tot een mini mum te beperken. En voor dit win nen op het land.is een zonnig en droog klimaat in de voorzomer no dig, in ons land helaas een zeldzaam voorkomend iets. AUTOBOTSING OP TEXEL. Bij een autobotsing in de polder Walenburg op Texel is dr. E. J. W. Verwey uit Eindhoven ernstig ge wond geraakt. De heer Verwey leende igeen voorrang aan een auto. Hij werd bij de botsing uit de auto geslingerd, evenals zijn 13-jarig dochtertje, dat evenwel ongedeerd bleef. De inzittenden van de andere auto liepen lichte verwondingen op. PRINSESSEN NAAR FRANKRIJK. De prinsessen Beatrix en Irene zijn Zondag uit Vevey (Zwitserland) naar Frankrijk vertrokkeri, waar zij nog enkele weken by particulieren zullen logeren. Petitie voor zaligverklaring Talrijke Ariëns-vrienden, onder wie de grote promotor prof. dr. G. Brom, prof. dr. J. Terlingen, pastoor Jagers van de Ariënskerk te Enschede, en bekende figuren uit de katholieke arbeiders-wereld en katholieke matig heidsbeweging, zijn gisteren in Maars sen bijeengekomen om de sterfdag van de grote sociale priester, die hier pastoor is geweest, te herdenken. Veel vreugde zal hun gedaan heb ben de mededeling tijdens de mid dagbijeenkomst in de kerk van prof. dr. L. Rogier, voorzitter van het Ariëns-comité, dat ontroerend veel adhaesiebetuigingen zijn ingekomen ter ondersteuning van de petitie aan de aartsbisschop-coadjuto om de no dige stappen te ondernemen tot de zaligverklaring van mgr. dr. Ariëns. Het ligt in de bedoeling, dat het uit voerig geworden dossier op plechtige wijze, vermoedelijk in October, aan mgr. Alfrink zal worden overhan digd. Des morgens celebreerde mgr. H. J. J. van Hussen, directeur van de pauselijk Missiegenootschappen in Nederland een plechtige H. Mis. De pastoor van Maarssen, mgr. A. M. Jansen, hield een predicatie, waarin hij een beeld gaf van het inwendig persoonlijk leven van Ariëns. Toen de deelnemers aan deze 27ste Ariënsdag een bezoek aan zijn graf hadden gebracht, kwamen zij ander maal bijeen in de kerk voor een ver gadering waarin Theo van der Steen, directeur van het bóeren-cultuur centrum, „Ons Erf" te Berg en Dal, sprak over „mgr. Ariëns als volksop voeder". Na het succes van vorig jaar had de stichting Haarlems Bloei besloten ook dit jaar een corso te water door het Spaarrne (van Heemstede tot Haarlem-Noord) voor te bereiden, en Zaterdagavond zijn vele duizen den naar het Spaarne getogen om de versierde en later ook verlichte bo ten te zien voorbij trekken. Het aantal deelnemende boten was groter dan vorig jaar en er was meer aandacht besteed aan de versiering, hetgeen mede te danken was aan het bloemencentrum Aalsmeer, dat 12 duizend gladiolen en acht tot tien duizend anjers beschikbaar had ge steld. Ter gelegenheid van het feest wa ren uit vele delen van het land mo torboten naar Haarlem gekomen, die deelnamen aan een ralye, voorbe reid door de afdeling Haarlem van de Unie van watersport toeristen. In de omgeving van de Zaanenstraat werden des avonds demonstraties wa terski gegeven. BUITENLANDS VERKEER OVER DE NED. AFSLUITDUIK. Het economisch technologisch insti tuut in Friesland zal binnenkort een rapport publiceren over de struc tuur van het verkeer naar Leeuwar den. Uit de voor dit rapport gehou den verkeerstelling is gebleken, dat in Juni, Juli en Augustus van 1954 rond 18.500 buitenlandse wagens de Afsluitdijk zijn gepasseerd. Hiervan kwamen uit Amerika 576, België 1460, Curagao 200, Denemarken 1538, Duitsland 3635, Finland 203, Frankrijk 1016, Gr. Brittanni6 1115, Indonesië 10, Italië 492, Luxemburg 48, Noorwegen 838, Zweden 5247, Zwitserland 1598 en uit overige lan den 382. Hieruit blijkt, dat vooral Zweden een groot aandeel in deze buitenlandse wagens leverde. de vrolijke speurderj EEN HUMORISTISCHE DETECTIVE-ROMAN door JOHAN BERNDT 10) Hoodson knikte begrijpend en ging naar het wachtkamertje terug. „De heer Felham verzoekt u een ogenblik geduld, hij is direct tot uw dispositie". De bezoeker knikte en Hoodson verdween. Met een grote witte zakdoek bette de heer John B. zijn voorhoofd en keek rond. Zijn blik dwaalde van de wanden met platen uit Sketch en Gra phic naar de lectuur op het tafeltje en dan naar de deur, die op een kier stond. Hij ving door die kier een smalle glimp op van het kantoor, maar zag niet meer dan een gedeelte van een boekenkast. Plotseling spitste hij de oren. De stem van Reggie, die klaarblijkelijk telefoneerde, klonk tot hem door. Natuurlijk. Mvlord. daar is in voorzien.... jaja.... neen.... ik heb twee van mijn mannetjes op post gezet.daar komt geen kip door jawel. Ik verzeker u, My lord, wij leg gen binnen twee dagen de hand op hem Zeker, My lordneen, u behoeft niet ongerust te zijnwij hebben in alles voorzien. Goed, ja. tot morgen, Mylord!" De brokstukken van dit gesprek, duidelijk verstaanbaar uit het neven- vertrek doordringend tot de bezoeker, lieten niet na, indruk op hem te ma ken. Het effect was des te groter, omdat hij niet kon zien dat Reggie listig met de linkerhand de hoorn naar beneden gedrukt hield en tegen een fictieven Lord-cliënt het, woord voerde. Reggie sloeg nu met enig geraas de hoorn op de haak en drukte op het bureauschelletje. „Hoodson, verzoek de heer Liffings, binnen te treden!" De bezoeker werd binnengelaten en nam plaats op een fauteuil tegen over het bureau. „Hoodson", zei Reggie, een stapel tje papieren overreikend, „leg dit dos sier even in vak B 33". Hoodson verdween plechtstatig met de onbeschreven vellen papier en Reggie wendde zich tot zijn bezoeker. „En nu, ouwe knageachte heer, stort uw hart uit. Waarmee kan ik u van dienst zijn?" Hij nam in enkele blikken het uiterlijk van de cliënt op. De eerste indruk, welke deze maakte, was die van een rijkgeworden winkelier of caféhouder; zijn kleding kwam niet uit een goedkoop magazijn.... maar toch lag er een zeker iets over zijn persoonlijkheid, dat hem tot iets min der dan een heer in de volste zin des woords stempelde. Hij gedroeg zich tamelijk nerveus en min of meer aarzelend, om niet te zeggen achterhoudend. Van tijd tot tijd kwam zijn zakdoek in actie. Ver der merkte Reggie op uit zijn spraak, dat de bakermat van de man aan de overzijde van de grote haringvijver moest hebben gestaan, te oordelen naar zijn Amerikaans accent. Hij begon niet direct met de reden van zijn bezoek; hij draaide er min of meer omheen en het bleek alras, dat hij enige zekerheid wenste omtrent de discretie van het bureau „Argus" tegenover zijn cliëntele. Reggie kwam hem te hulp. „Mijn waarde heer, laat ik u tege moet komen. Laat ik u zeggen, dat hij, die zijn hoofd aan onze boezem vleit en brandende geheimen in onze discrete oren fluistert, bij ons als kind in huis is. Weet u, hoe mijn bij naam luidt?„De Man, Die Op Een Toffee Bijt".... Hetgeen zoveel zeggen wil dat men, op een derge lijke versnapering kauwende, slechts moeilijk zijn kiezen van elkaar kan krijgen en dus moeilijk woorden los laat! U moet u mij maar voor stellen als iemand, wien een kogel is gegaan van het ene oor naar het andere. Wat u mij zegt, gaat linea recta het erae oor in het ander oor uit.... tot op zekere hoogte natuur lijk. Een verbinding tussen oor en tong bezit ik niet; mijn tong staat alleen in verbinding met mijn brein. En: wie zijn hersenen gebruikt, laat zijn tong rusten, leert ons de Boed dhistische KoranAlzo, mijn waardegooi de kabels los en steek in zee!" Dp mnn b-ad met pnifp naar Reggie's ontboezeming geluis terd, maar hij scheen een besluit te nemen. „Luister dan", begon hij, na een manipulatie met zijn onafscheidelij ke zakdoek. „Ik ben op het ogenblik niet vei lig, ik verkeer in gevaar. Natuurlijk had ik mij tot de politie kunnen wen den, maarenfin, ik besloot lie ver, een particulier detective in de arm te nemen. Reeds meermalen waren mij uw annonces in het oog gevallen en na enig nadenken be sloot ik, u eens op te zoeken". En daar zijt ge dan!"...., viel Reggie hem welwillend in de rede. „En ge deed daar vprstandig aan, mijn waarde heer, zéér verstan dig!"Hij stak de duimen in zijn vest en zette zich, met 'n forse haal aan zijn pijp, tot verder luisteren. „Ik kwam twee jaar geleden uit Amerika, New York, en ik vestigde mij hier. Ik kocht een aardig landhuis in rustige omgeving, te Farnham, en leefde daar eenvoudig en tevreden. Slechts zelden ga ik naar Londen; voor de rest houd ik mij bezig met tuinieren en lezen. Zo leefde ik kalm voort.... tot een maand geleden. Ik moest toen voor enkele boodschap pen in de stad zijn en was van plan in ppn rp«+p"ront lirr>r.b«ri. .Tiii«st trad ik door de draaideur binnen en keek rond naar een geschikt plaatsje, toen mijn oog plotseling viel op drie mannen, gezeten aan e$n der tafels". Reggie meende iets hees in zijn stem te horen en hij za* kleine zweetdruppeltjes glinsteren op zijn voorhoofd. „Ik draaide mij op hetzelfde mo ment om en verliet haastig het res taurant. Ik meende echter, dat zij mij ook gezien hadden; ik spoedde mij naar een taxi en liet mij zo snel mogelijk wegrijden". Hij pauseerde even en liet zijn stem iets dalen. „Deze drie mannenmijnheer Felhambehoren tot een New- Yorkse bende!" Met iets straks in zijn gelaat en iets, dat op een huivering leek, keek hij Reggie aan. „Als ik in handen zou vallen van deze mannen, als zij mij tc pakken krijgenben ik verloren!", zei hij nadrukkelijk, bijna fluisterend. Reggie keek hem aan met ronde ogen en krabde achter het oor. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7