Van Vilsteren met „Wodan" won Jachtspringconcours te Stompwijk Nog meer sportschandalen in Italië op handen? Een nieuw wereldrecord van Shirley Strickland Voorbereidingen voor de Speedhoatraces VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1955 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 VOORTREFFELIJK MATERIAAL OP GESLAAGD CONCOURS HIPPÏQUE De harddraverijvereniging „Nooit Gedacht" te Stompwijk heeft de paardensport feesten wederom achter de rug en wij mogen zeggen, dat zij er met voldoening op kan terugzien, want beide dagen hebben uitstekende paardensport gebracht. Gisteren was het de dag van het concours hippique, waarbij de toeschoiiwers een gevarieerd programma voorgeschoteld kregen van tuigpaarden en springpaarden. Jammer was het, dat het jeugdspringconcours moest vervallen wegens te geringe deelname, want daardoor werd het programma uit haar evenwicht gehaald en kregen de nummers tuigpaarden dc overhand terwijl de hoogste belangstelling van het publick in het algemeen het meest uitgaat naar het springconcours. Dit was in d|B late middag zeer goed te zien, want toen het springconcours ten einde was, ver- lieten de toeschouwers reeds in groten getale het terrein, terwijl er nog een aardig nïimmer „Tandem tuigpaarden" tot besluit kwam. Dat neemt evenwel niet weg, dat hetgeen aan paardensport op deze tweede middag geboden werd, het aanzien ten volle waard was. die na hem kwamen, slaagde erin deze tijd te verbeteren, zodat hij tevens win naars werd van het concours. De resultaten van het springconcours luiden: 1. J. va'n Vilsteren met Wodan 72 2/5 sec.: 2. M. M. Koster uit Zandvoort met Cobbey, 77 1/5 sec.; 3. majoor W. F. K. Bischoff van Heemskerck met Napoleon 78 2/5 sec.; 4. Ant. Ebben met Scala 80 sec.; 5. majoor. W. F. K. Bischoff van Heemskerck met Pocholo met 80 2/5 sec., waarin begrepen negen strafseconden voor het afwerpen van een hindernis. De uitslagen bij de tuigpaarden. De resultaten van de nummers tuig paarden luiden: Concours van éénspannen (limietklas- se) waarbij paarden, die ƒ200 of meer hadden gewonnen, waren uitgesloten: 1. Alfred van J. W. v. Dijk uit Emmeloord; 2. Commandeur van H. G. van Straaten, Utrecht: 3. Kassier van A. Steehouwer, Dubbeldam: 4. Nedie van Adr. Schrau- wen, Zevenbergschenhoek; 5, Jupiter van E. Hemmes, Groningen; 6. Nutana van G. W. Bulk, Nieuw Vennep, E.V. Do- nar van Adr. Ruitenaars, Zevenberg- schenhoek en Picador van fa. P. van der Touw, Den Haag. Concours van éénspannen, waarbij paarden, die 600 of meer hebben ge wonnen, waren uitgesloten: 1. Roland van Gebr. Damen, Langbroek: 2. Knier tje van G. W. Bulk, Nieuw Vennep; 3. Lord van E. de Lang, IJselstein; 4. Koe rier van A. Steehouwer, Dubbeldam; 5. Xerxes van E. Hemmes. Groningen; 6. Alfred van J. W. van Dijk, Emmeloord, E. V. Nedie van Adr. Schrauwen, Zeven- bergschenhoek en Commandeur van H. G. van Straaten, Utrecht. Concours van éénspannen tuigpaarden, Afwisselend kregen cfe toeschouwers nummers tuigpaarden en nummers van het springconcours te aanschouwen. Wel iswaar hadden ook verschillende inge schrevenen voor het springconcours ver stek laten gaan, doch doordat dit num mer in drie gedeelten werd afgewerkt, was er toch variatie genoeg om voor een geslaagde middag te zorgen. Er was prachtig materiaal in de klas sen der tuigpaarden te zien. Statig en sierlijk werden ze voorgereden en uit alles bleek hoeveel zorg de eigenaren voor hun kostbaar bezit hebben. Uit heel het land waren ze gekomen: uit Emmel oord en Groningen, uit Zevenbergschen- hfcek en Den Haag, Utrecht en Nieuw Vennep, Gouda en Dubbeldam, IJssel- stein en Langbroek en uit nog verschil lende andere plaatsen, waarmee weer eens opnieuw werd bewezen welk een góede naam Stompwijk ook op dit ge- tóè.d van de paardensport heeft. Het springconcours begon slecht, aan- gezien Sunny Boy van Manege v. d. Vel de uit Scheveningen wegens driemalige ongehoorzaamheid reeds spoedig was uit geschakeld, doch in het verdere verloop van dit concours kwamen paarden en ruiters en dus ook het publiek wel ten volle aan hun trek. Er werden voor dit springconcours geen fouten genoteerd, maar elke mis lukte sprong bracht de berijder en zijn paard 9 sec. tijdverlies, hetgeen een zui verder maatstaf bij de beoordeling is. Er stond een maximum tijd van 120 sec. voor het gehele parcours, dat wel zeer riiim was, want slechts één van de veer tien deelnemende paarden overschreed déze tijdslimiet, mede echter door de 18 strafseconden, die hierbij genoteerd wer den. Het eerste gedeelte van dit springcon- coürs werd afgesloten door Wodan, de 1(5-jarige ruin van de heer J. E. A. van Vilsteren uit Wassenaar, die als steeds het paard zelf bereed. En hij deed het weer uitstekend, want met een tijd van slechts 72 2/5 sec. had hij de leiding ge nomen op zijn concurrenten. Hoe scherp hij gereden had, bleek overigens wel uit de twee volgende gedeelten, die afge werkt werden, want geen van degenén,. De winnares van het damesnummer, mevr. ErberveldVerwey. ontvangt uit handen van burgemeester H. A. C. Ban ning, de prijs, welke door haar „Romeo" werd veroverd in hel concours éénspan nen tuigpaarden. Majoor W. F. K. Bischoff van Heems kerck, die derde werd met „Napoleon", ziet men hier bij het nemen van een hindernissen. waarbij paarden, die meer dan 1200 hebben gewonnen, waren uitgesloten: 1 Marijke van G. W. Bulk. Nieuw Vennep; 2. Wilfried van E. Hemmes, Groningen: 3. Nonja van J. W. van Dijk, Emmeloord E.V. Lord van E. de Lange, IJsselstein. Concours van éénspannen tuigpaarden, open klasse: 1. Marijke; '2. Jancko van fa. v. d. Touw te Den Haag; 3. Wilfried: 4. Nonja van J. W. van Dijk, Emmeloord E.V. Romeo van Th. Erbelveld, Gouda. Concours van éénspannen tuigpaarden, gereden door dames zonder assistentie van heren: 1. Romeo, gereden door mevr. ErberveldVerweij, Gouda; 2. Jonker, gereden door mevr. HemmesNienhuis, Groningen; 3. Artist, gereden door mevr. Van Delden, Den Haag; 4. Lord, gereden door mej. M. van Rijn, IJsselstein; 5. Nonja. gereden door mevr. Van Dijk Scheringa, Emmeloord; E.V. Wimoo, gereden door mevr. Van der Touw. Den Haag, en Picador, gereden door mevr. v. d. Touw, Den Haag. Aan dit nummer nam ook deel Marij- van G. W. Bulk uit Nieuw Vennep, gereden door mevr. G. GeertsemaBulk, doch aan deze deelname werd door Ma rijke een ontijdig einde gemaakt doordat het paard plotseling last kreeg van zijn nven en de buggey, waarvoor het ge spannen was, los sloeg. Het wagentje sloeg daarop achterover en mevr. Geert semaBulk sloeg mede tegen de grond, gelukkig zonder zich ernstig te bezeren. Concours van tweespannen tuigpaar den. waarbij paarden, die in het span ƒ750 of meer hadden gewonnen, waren uitgesloten: 1. Jonker en Xerxes van E. Hemmes, Groningen; 2, Koerier en Kas- van A. Steehouwer. Dubbeldam; 3. Commandeur en Victor Hugo van H. G. Straaten-. Utrecht; E.V. Matador en Picador van fa. v. d. Touw. Den Haag Imone II en Jidora van J. W. van Dijk Groningen. Concours van tweespannen tuigpaar den open klasse: 1. Jancko en Artist van v. d. Touw, Den Haag: 2. Romeo en Roberto van Th. Erberveld, Gouda; 3. Xerxes en Jonker; 4. Commandeur en Victor Hugo. Concours van tandems tuigpaarden )or 2-wielig rijtuig: 1. Romeo en Ro berto; 2. Jonker en Wilfried; 3. Nonja en Rusia; 4. Picador en Artist. Voor een bijzondere attractie op dit concours werd voorts gezorgd door de deelname van de hackneys Holljwel Moonlight en Hollywel Twylig'nt van de firma P. C. v. d. Touw uit Den Haag, die met deze sierlijke en kittige telgan gers zeer veel eer inlegde. ZEILEN INTERNATIONALE VALKEN WEDSTRIJDEN OP SNEEKERMEER De definitieve uitslag van de eerste race' van de internationale Valken klasse, Woensdag op het Sneeker- meer gehouden, waarvan die dag geen klassement kon worden opge maakt omdat -zes protesten waren in gediend, waarvan inmiddels vier zijn ingetrokken, een is afgewezen en de ander is toegewezen, luidt: 1. Denemarken 64 punten, 2. Ne derland 54.1 p., 3. Oostenrijk 33 p., 4. Noorwegen 31 p. en 5. Zweden 27 p. De uitslag van de tweede race, Donderdag gehouden, luidt: 1, Nederland 73,1 p., 2.' Oostenrijk 42 p-, 3. Denemarken 33 p., 4. Zwe den 30 p. en 5. Noorwegen 21 p. Het klassement na twee races luidt: 1. Nederland 128,2 p., 2. Denemar ken 97 p., 3. Oostenrijk 75 p., 4. Zwe den 57 p., 5. Noorwegen 52 p. De resultaten van de open wed strijden zijn: Eerste race;- 1. Norman (Noorwe gen), 2.' Jonker (Ned.), 3. Juell (Noorw.), 4. Petersen (Den.), 5. Christensen (Den. Tweede race; 1. Bron (Ned.), 2. Os- terberg (Zweden), 3. Pedersen (Noorw.), 4. mej. G. van Andringa (Ned.) en 5 Andersson (Zweden). Bij de Amsterdamse Slotcrplas. waarop Zaterdag en Zondag a.s. de Europese Spcedboatkampioensehappen zullen wor den gehouden, zyn de voorbereidingen op het ogenblik reeds in volle gang. De foto toont (links) Molinari Angelo, de kampioen van Italië in de 650 cc klas se en ontwerper van de hierbij afgebeel de boot, en (rechts) Alberto Vitali, zijn Italiaanse collega, bezig met het monte ren van de boot voor een proefvaart. Mevr. Dols-Wolter en Haasman kampioenen schoonspringen In „Bad Boekelo" zijn de Neder landse kampioenschappen schoon springen (1 meter plank) voor da mes en heren gehouden. Bij de dames werd de titel gewon nen door mevrouw J. DolsWolter van Icaros, Rotterdam, met in totaal 63.97 punten. Na de verplichte spron gen had zij 25.25 punten. Tweede werd mevrouw Els van Breda-van der Horn van het IJ, Am- sterdam, met 62.45 punten. Na de verplichte sprongen noteerde zij 24.20 punten. Als derde klasseerde zich Anny ten Kink van Simaika, Boekelo -met een totaal van 56.02 punten. Na de verplichte sprongen had zij 29.60 punten. Bij de heren werd H. L. Haas- mann van D.J.K., Amsterdam, Ne derlands kampioen -met 58.25 punten. Na de verplichte sprongen was zijn puntentotaal 23.72. J. Mussert van Ioaros, Rotterdam, eindigde als twee de met 54.07 (na verplichte spron gen 20.77 punten), terwijl D. Kui- tert van Simaika, Boekelo, als derde werd geklasseerd met 51.98 ounten. Kuitert had na de ver^Dcbt* ^ron- ilgen een totaal van 26.07 punten. DAWNTENNIS Bijna drie uur hebben de Engels' man Roberts en de Egyptenaar Mo hammed Ali Mobarek op de tennis baan te Noordwijk gestaan om uit te maken wie de sterkste is. Roberts won en hiermede plaatst hij zich in de halve eindstrijden van het enkel spel van het internationaal tournooi voor tennisleraren, maar vijf sets wa ren hiervoor nodig. De cijfers waren 6_2, 4—6, 7—5, 3—6, 6—3. Ook de Australiër Cawthorn heeft alle zeilen moeten bijzetten om zich in de halve finales te klasseren. Zijn tegenstan der, de Fransman Contet, die ver dedigend speelt en derhalve van de baseline opereert, moest.in vier sets de eer aan Cawthorn laten: 75, 68, 16, 26. Onze landgenoot Joop de Mos, winnaar van het vorige jaar, had niet veel moeite met de Ameri kaan Ritzenberg. Na straight sets 6—1, 61, 6—1. won hij van Ritzen berg. Ook de Fransman Iemetti heeft de partij tegen Tregonning (Austr.) niet cadeau gekregen. Met zijn sterke en fraaie backhand scoorde hij menig puntje en de Australiër moest na drie sets 64, 75, 63, het hoofd bui gen. In het dubbelspel hebben zich van onze landgenoten alleen W. Hemmes en Buytelaar weten te handhaven. In de tweede ronde schakelden zij met 60', 6''1, 6'1, de Oostenrijkers Thurner en Pfifferling uit. Misschien hadden de Nederlanders A. Hemmes en Schuuring het verder gebracht, ware het niét, dat Schuuring in de partij tegen de Duitsers Pohman en Lammken zijn voet blesseerde. Hij kon zich met meer geheel geven. De partij ging voor hem verloren met 6_4, 62, 6—2, 3—6, 6—3. NED. KAMPIOENSCHAPPEN VOOR TENNISLERAREN Dit jaar zullen de wedstrijden om de Nederlandse kampioenschappen voor tennisleraren op open banen vgn 29 September tot en met 2 Octo ber op de Nenytobanen te Rotterdam worden gehouden. WIELRENNEN NIEUW WERELDRECORD 5 KM. PROFS STAANDE START. De Italiaan Donato Piazza heeft op de Vi'gorel'libaan de 5 kilometer met staande start gereden in 6 min. 17 8 sec. Dit is een nieuw record voor profs op open banen. Het oude record stond sinds 18 Aug. 1938 met 6 min. 21 sec. op naam van zijn landgenoot Battesini. Dreigende sportstaking in de noordelijke provincie? Het is niet onmogelijk, dat reeds' Zondag, wanneer het bestuur van de Italiaanse voetbalbond in Milaan vergadert, het vonnis over een twee de club zal worden uitgesproken. Het gaat om Catania, dat eveneens van knoeierijen wordt beschuldigd. Het laat zich bovendien aanzien, dat bestuursleden en spelers van Udi- nese een boekje zullen open doen over de corruptheid in de Italiaanse voetbalwereld. Een vroegere voor zitter van Udinese heeft gezegd; „Als ik begin te praten, vliegen nog min stens drie andere clubs uit de eerste divisie". In de stad Udine is het een heksen ketel- De demonstraties tegen de voetbalbond namen zulk een omvang aan, dat het verkeer in het centrum urenlang werd gestremd. Er waren vechtpartijen met de politie en er werden arrestaties verricht. Het Romeinse ochtendblad „II Tempo" schrijft naar aanleiding van de jongste schandalen: „De voetbal lerij in Italië is wormstekig,- herstel is misschien niet eens meer mogelijk. De corruptheid van de spelers is het gevolg van het lage morele peil in de Italiaanse sport in het algemeen en van de voetballerij in het bijzon der. De splijtzwam van het 'bedrog verbreidt zich meer 1 en meer en dreigt de gehele sport in ons land te verstikken. Wij worden, ten aan- schouwe van de gehele wereld, ge compromitteerd. En dat juist op het ogenblik, dat men ons de organisatie van de Olympische Spelen in I960 heeft opgedragen". De Italiaanse minister-president, Segni, heeft gisteren met de voorzit ter van het Italiaans Olympisch Co mité, Onesti, een bespreking gehad over, wat officieel wordt genoemd, sportproblemen, die op het ogenblik van groot belang zijn voor de Ita liaanse sport. Hoewel geen bijzonder heden over dit onderhoud bekend zijn geworden, staat het wel vast, dat het in hoofdzaak ging over de dei ning, die door de strafmaatregelen tegen de club Udinese in de Italiaan se voetbalwereld is teweeg gebracht, aldus lezen we in het „Algemeen T blad". Algemeen wordt in Italië aange nomen, dat het nieuwe ministerie voor sportzaken in de zeer nabije toekomst drastische maatregelen zal nemen. Het zou hierbij gaan om een volledige herziening van de voetbal competitie. De eerste klasse zou hierbij beperkt worden tot zestien clubs uit de grote steden, waar grote recettes het voortbestaan van deze clubs kunnen garanderen zonder dat zij hun toevlucht behoeven te nemen tot oneerlijke praktijken. Voorts schijnt een uitbreiding van het ama teurisme in het voornemen te liggen. Het amateurisme is op het ogenblik beperkt tot de derde en vierde klasse van de competitie. Sportstaking? Inmiddels duren de protest-beto gingen tegen het besluit van de Ita liaanse voetbalbond voort. Vooral in de provincie Friaul in Noord-Italië, waar Udinese zeer populair is. Een groot aantal clubbestuurders heeft in deze provincie uit protest hun func ties neergelegd en veel sportvereni gingen hebben iedere activiteit ge staakt. Men voorziet een algehele sportstaking in deze provincie. De getroffen spelers en clubs zijn op het ogenblik druk bezig zich van rechtskundige bijstand te voorzien om te trachten hun aangelegenheden voor de rechtbank te krijgen, wat hun niet zal gelukken, omdat over tredingen van sportreglementen in Italië niet tot „misdaden" worden ge rekend. Bovendien zijn de reglemen ten van de Bond zo gecomponeerd, clat de beschuldigde spelers hun on schuld moeten bewijzen, hetgeen uiteraard zeer moeilijk, zo niet on mogelijk is. De Italiaanse voetballeiders blij ven vrij kalm. De bedreiging, dat de leiders van de club Udinese nu wel eens een boekje zouden opendoen over de verhoudingen in de Italiaan se voetbalwereld, werd ontvangen met de mededeling: „Iedere aanwij zing is ons welgevallig. Wij hebben geen angst voor nieuwe schandalen. Het publiek moet de garantie heb ben, dat het bij wedstrijden eerlijk toegaat. Als het nodig is zullen wij het begin van de competitie uitstel len of zelfs de gehele competitie voor een jaar laten vervallen". ATHLETIEK Tijdens de internationel athletiek- wedstrijden in Warschau heeft de Australisches primtster Shirley Strick land de 100 meter gelopen in de nieuwe wereldrecordtijd van 11.3 sec., waarmee zij 0.1 sec. onder het wereldrecord bleef, dat met 11 4 sec. sedert 4 October 1952 Op naam staat van haar landgenote Marjorie Jack son, te. Gifu gemaakt. Of deze prestatie van Shirley Strickland als nieuw wereldrecord zal worden erkend wordt in twijfel getrokken omdat zij voordeel had van de wind in de rug. WATERPOLO DE ZOMERCOMPETITIE VAN DE KNZB. Voor de zomercompetitie van de KNZB is de promotie-wedstrijd ge speeld tussen de waterpolo zevental len van ZIAN 1 en Neptunus (Amers foort). De uitslag werd 32 voor Zian. TEGEN ENGELAND. Het Nederlandse waterpolo zeven tal, dat Zaterdag 13 Augustus a.s. cp Jersey tegen Engeland zal spelen zal uit de volgende spelers worden sa mengesteld: B. Kniest (Neptunus)R. Waage- naar (Meeuwen), H. Lamme (Rob- iben), G. Bijlsma (Haarlem), W. Wa- lewijn, F. Smol en N. Korevaar (alle drie HZ. en PC), H. Mulder (Dol fijn) en C. van der Tooren (GZC). N Liichs (Robben), die aanvanke lijk ook was (geselecteerd kan we gens werkzaamheden niet deelne men. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven vanaf Bordeaux. Aantal vogels 369. gelost op Zaterdag te 13 uur met NO-wind, warm weer. Uitslag op Zondag: J. Rakhorst 1, 4; St. Pieter 2, 5; L. Noordervliet 3; M. v. d. Wiel 6; G. A. v. Albada 7; P. v. Wissen 8; Berg— Dijkstra 9; F. Filarski 10. LPV Columba Uitslag oude duiven vanaf Orleans: G. A. van Albada 1, 3; R. P. de Graaf 2. 5. 6; J. W. Wolters 4. Uitslag jonge duiven vanaf Vilvoor de: G. Oude Elferink 1. 2. 5. 10; R. P. de Graaf 3, 7. 8, 13; Jos M. K. Göbel 4, 9, 11 J. W. Wolters 6. De Blauwband (Sassenheim) Wed vlucht met jonge duiven vanaf Mons 200 km. In concours 112 duiven, gelost te 11 uur, aankomst eerste 2.34.27, snelheid 938 m. p.m., laatste 2.55.34, snelheid 739 m. p,m. Uitslag: H. J. Krom 1, 13, 25; A. P. Eist 2; J. de Vreugd 3. 12, 15, 17, 22, 26, 27; C. Drost 4, 7, 16, 28; L. de Ridder 5, 10, 21; W. v. d. Zwart 6, 18; J. A. v. d. Niet 8. 23; C. v. d. Zwart 9. Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux 903 km. Dit is een zeer slechte vlucht geworden, alleen A. P. Eist kreeg er 2 thuis. Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vilvoorde 144 km. In concours 151 dui ven, gelost te 12.45, aankomst eerste 3.19.32, snelheid 935 m.p.m., laatste 3.48.9 snelheid 788 m. p.m. Uitslag: A. P. Eist 1. 6, 9. 34; C. v. d. Zwart 2. 7, 10, 12, 14, 16, 21, 30; J. de Vreugd 3, 18, 23, 26, 33, 38; C. Drost 4, 11, 13. 24, 27; H. J. Krom 5, 8, 32. 36. Ons Genoegen (De Kwakel) Wed vlucht Mons met jonge duiven, in con cours 272 stuks, los 10.40 met windstil- weer uit NO-richtingen en donkere lucht trage vlucht. Afstand 207 km. tijd snel ste duif 815.70 m. p.m., laatste 661.51 m. p.m. Uitslag: 1. 16. 21, 23, 33, 34, 36, 40, 43, 47, 49, 50, Rekelhof—Zaal: 2 8, 11. 24, 41, 51. Schippers: 3, 27, 46 Woerde; 4, 9, 26. 38, 39, 44, Janmaat; 5, 6, Brouwer; 7, 10 v. d. Beid. De Gevleugelde Vrienden (Wassenaar) Wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoorde. In concours 227 vogels. Uit slag: J. P. Brederode 1, 3. 6. 16, 28. 33; J. M. Brederode 2, 7, 24, 30, 32, 38, 46; mevr. Groeneveld 4. 10, 49; J. Parlevliet 5, 15, 17, 20, 29, 34, 44, 47; A. D. van Duykeren 8, 39; J. A. van Kleef 9. Met 46 duiven werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Orleans. Uitslag: J. H. M. Brouwer 1. 2. 4. 7. 9. 12; J. Par levliet 3; J. F. v. d. Lely 5, 6, 8, 10.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6