08*14 brengt 30.000 prijzen Kamerleden zijn bezorgd over 't grote aantal verkeersongelukken Gecombineerde werking... beter en krachtiger! Chefarine,4 Bromfietsers omgekomen Pools-Nederlandse vrouw weigert terugkeer uit angst voor echtgenoot Woningbouw, gezinnen en de ver houding tussen school en de ouders WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 DERDE BLAD PAGINA 1 TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Onrustbarende stijging Twee Kamerleden, resp. de heren Hooy en Ritmeester, hebben hun zor gen over het steeds groeiende aantal verkeersongelukken in Nederland in enige vragen aan de minister vastge legd. De heer Hooy bemoeit zich vooral ir.et de slechte verkeerstoestand in Haarlem. Hij wijst er op, dat sinds 1 Januari van dit jaar op de Rijks straatweg en de Schoterweg in Haar lem-Noord reeds 106 ongevallen plaats hadden, waarvan twee in de afgelo pen week met dodelijke afloop. Hij meent, dat de verkeerstoestand op deze Rijkswegen steeds gevaarlij ker wordt en verbaast er zich over dat het verzoek van B. en W. van Haarlem, dat vraagt hen in staat te stellen de juiste verkeersmaatrege len te nemen door het departement van Verkeer en Waterstaat, bij wie de verantwoordelijkheid voor de veilig heid van deze weg berust, is afgewe zen. Het Kamerlid vraagt het Rijk aan gemeentebestuur van Haarlem alsnog toestemming te verlenen de nodige maatregelen te nemen, zo het ten minste zelf geen kans ziet aan deze noodtoestand een einde te maken. Onderwijs en toezicht Het Kamerlid, de heer Ritmeester wijst in het algemeen op de onrustba rende stijging van het aantal ver keersongevallen. Hij geeft de volgende cijfers: sinds 1950 bedroeg het aantal slachtoffers jaarlijks achtereenvolgens: 20.554; 23.293; 25.235; 26.335 en 30.613. Hij vraagt welke maatregelen de Woningverdeling niet in de knel Minister ir H. B. J. Witte heeft een geruststellend antwoord gege ven op de bezorgde vragen van het Tweede-Kamerlid Jos Maenen (KVP), die meende, dat de verde ling van het nationale woningcon- tingènt over de provincies in de knel geraakt zou zijn door de toewijzing van de nieuwe woningen, die met halve premie mogen worden ge bouwd. De bewindsman zegt, dat er geen sprake is van verstoring van het toe wijzingsstelsel voor de verschillende provincies. De 8.000 woningen met halve premie zijn deels ten laste ge komen van een centrale reserve voor bijzondere doeleinden, terwijl het bouwprogramma enigszins werd overschreden. Het openen van de mogelijkheid met halve premie te bouwen had tot doel ruimte te scheppen voor parti culieren, instellingen en bedrijven, die bereid zouden zijn zelf een hoog aandeel in de bouwkosten op zich te nemen. Tegelijkertijd werd hierdoor een tegenwicht gevormd tegen de verstarring, die nu eenmaal het ge volg is van elk verdelingssysteem, aldus de minister. Een extra-toewijzing aan de pro vincies, waarin maar weinig gebruik is gemaakt van bouw met halve pre mie zou deze bedoelingen doorkrui sen en een verdere toepassing van de regeling onmogelijk maken. Mgr. Mutsaerfsoord jubileerde Enige honderden leden van „S*. Raphael", de katholieke bond voor vervoerspersoneel, hebben gisteren te Venlo het zilveren jubileum gevierd van het mgr. Mutsaertsoord. De bisschop van Den Bosch, mgr. W. P. A. M. Mutsaerts, oud-geestelijk adviseur van „St. Raphael", naar wiens oom, pastoor mgr. Mutsaerts uit Den Bosch, het oord werd ge noemd, heeft gistermorgen een H. Mis opgedragen, waaronder de Bossche KAB-adviseur, rector M. Bekkers, een korte toespraak heeft gehouden. Tij dens de middagviering werden vele toespraken gehouden. De mede jubilarissen van deze dag, de verpleegzusters, de geneesheer, dr. G. van Hellemondt, en de tuinman, Jacques Didden, die allen van de op richting af aan het oord zijn verbon den, werden gehuldigd. Na afloop van deze feestelijke bij eenkomst heeft mgr. Mutsaerts met zichtbare inspanning de eerste spade gestoken in de harde grond voor het te bouwen kinderpaviljoen. C.N.V. DREIGT VAKBOND MET ROYEMENT. Het bestuur van het Christelijk Na tionaal Vakverbond heeft in een scnrijven aan de Nederlandse Ver eniging van Christelijke Handelsrei zigers en Agenten (NCHV) een be roep op deze vereniging gedaan als nog te handelen overeenkomstig de uitspraak van de grensregelingscom missie van het CNV. Indien de NC HV bet standpunt blijft innemen, al dus de brief, dat zij de uitspraken van de grensregelingscommissie en verbondsraad zonder meer naast zich neer kan leggen, dan zal de vereniging worden geroyeerd. Het royement zai dan op 1 Januari 1956 ingaan. Zoals bekend heeft de grensrege- lingscommis.sie van het CNV be paald, dat de NCHV haar zelfstan digheid moet prijsgeven en dient te fuseren met do Nederlandse Christe lijke Beambtenbond. Een voorstel hiertoe, uitgebracht door het hoofdbestuur van de NCHV op de algemene vergadering, werd verworpen, daar de afgevaardigden meer prijs stellen op een eigen zelf standige organisatie dan op een fu sie met de Nederlandse Christelijke Be°'"v' ?nbond. minister denkt te nemen om de vei ligheid op de weg te verbeteren. Hij herinnert aan de nog steeds ontbre kende regeling voor het veilig over steken van de straten en wegen door voetgangers (zebrastrepen e.d.) en het ontbreken van een regeling van de snelheid van het motorisch ver keer binnen de kom van de gemeente. Hij meent dat het verkeers-onderwijs op de scholen krachtig bevorderd dient te worden. Hetzelfde geldt voor het toezicht van de politie op het ge drag van de weggebruikers. VOETGANGERS PROTESTEREN. Het hoofdbestuur xan de „Neder landse Vereniging Bescherming Voet gangers" te 's-Gravenhage heeft zich in een telegram aan de Provinciale Staten van Noord-Holland geschaard achter de protesten, die zijn opge gaan tegen de voorgenomen aanleg van een snel verkeersweg van Velsen naar Sassenheim, westelijk van Haarlem. De vereniging meent, dat zo'n weg de veiligheid, het natuur schoon en de recreatiemogelijkheid ernstig bedreigt. Bovendien verzoekt de vereniging de Provinciale Staten, maatregelen te nemen om in Haar lem-Noord de voetgangers te bescher men tegen het h.i. gevaarlijke snel verkeer langs Schoterweg en Rijks straatweg. Een van de belangrijke ontdekkingen is, dat bepaalde combinaties van ge neesmiddelen beter werken dan kon worden verwacht. Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig ellect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was. bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden ver wacht. De vier middelen verenigd in Che- farine „4 - elk afzonderlijk al beroemd werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan. wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I TEGEN PIJNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 cl (Advertentie). De brand op de Veluwe werk van kwaadwilligen Schade minstens 1 ton De politie heeft thans de zekerheid, dat de grote bosbrand, die de vorige week de Veluwe schroeide, het werk is geweest van kwaadwillenden, maar zij is er nog niet ingeslaagd enig spoor te ontdekken, dat naar de schuldigen leidt. Wel zijn er vele inlichtingen bin nengekomen, maar tot nu toe heb ben die deze brandstichting niet op gelost. De schade, die het vuur aangericht heeft, wordt op minstens één ton ge schat en vooral een dennebos met 25-jarige boimen heeft grote schade RHEUMA VERRASSINGS-ACTIE WEEK UITGESTELD. Het Nationaal Rheumafonds Rotterdam heeft meegedeld, dat de bekendmaking van „Het Geheim" niet zal geschieden, zoals op de verras singscouvert j es staat aangegeven, op 9 Augustus, doch een week later, na melijk op Dinsdag 16 Aug. De aankondigingen zijn als altijd mysterieus en de prijzenstroom over weldigend. Katholiek Thuisfront houdt ieder jaar haar grote collecte met een ver bluffend optimisme tijdens de vacan- tie-maand en nog nooit is zij teleur gesteld, al zeggen al de mensen-die- het-weten-kunnen, dat de tijd erg ongunstig gekozen is, omdat iedereen op vacantie gaat, is, of is geweest, zodat ieder dubbeltje de touritsensta- tistieken moet versterken. Nog nooit is de Augustus-actie van Katholiek Thuisfront echter een mis lukking geworden en ook dit jaar is men vol goede moed gestart. Van 821 Augustus zullen op de bekende Thuisfront-adressen enveloppen ver krijgbaar zijn en daarmede zal weer het een en ander gedaan moeten wor den om in de buurt van één der 30.000 prijzen te komen, die het Katholiek^. Thuisfront met adembene mende royaliteit voor deze actie be schikbaar heeft gesteld. Dit is alles, wat momenteel over „het geheim" bekend is en we geven toe, dat dit niet verbluffend veel is. Stremming spoorlijn Leiden-Utrecht Dinsdagavond om halfvijf is in Bodegraven tijdens het rangeren een ledige goederenwagon ontspoord. Het baanvak Bodegraven-Alphen is daar door versperd. Doordat de ontspoor de wagon ook een mast van de elec- trische bovenleiding raakte was geen treinverkeer mogelijk tussen Woer den en Alphen aan den Rijn. Tussen deze plaatsen werd een busdienst onderhouden voor het locale verkeer. Om acht uur gisteravond was het treinverkeer hersteld. Maar het enige, wat U en ons over blijft om het volledige geheim te ont sluieren en een greep naar de prij zen te doen, is de volgende week enkele enveloppen bemachtigen. Overigens wijst Katholiek Thuis front nogmaals op het spel. De knik ker en het doel; het spel is aardig, de knikkers zijn aantrekkelijk, maar het grote doel: De geestelijke veiligheid van onze jongens in het leger, moet hoofdzaak blijven. ONWEL GEWORDEN EN VERONGELUKT De 17-jarige C. uit Twello is gis teravond toen hij op de Deventer- sestraat te Apeldoorn fietste, plotse ling onwel geworden. Hij verloor de macht over het stuur en zwenkte de rijbaan op, juist toen een vracht auto uit Sprang Capelle, passeerde. 'De jongen werd aangereden en ern stig gewond. Hij is in het Julianazie- kenhuis te Apeldoorn later aan de verwondingen overleden. De eigenaresse is van plan de ge blakerde stammen zo spoedig moge lijk te verkopen, omdat dood hout een broeinest van ongedierte gaat vormen. De schade aan de heidevelden valt in zoverre mee, dat de vrij straffe wind voorkomen heeft, dat de wor tels aangetast zouden worden, zodat men verwacht, dat de geschroeide heidevelden zichzelf weer herstellen zullen. De 43-jarige bromfietser A. P. uit Den Haag is Dinsdagavond toen hij het kruispunt CastricumLimmen overstak door een uit de richting Cas tricum komende personenauto aan gereden. Hij liep een schedelbasis- fractuur op en is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Alkmaar over leden. Op de Gouverneur laan in Den Haag is de 28-jarige mevrouw H. E. in 't V.-O., die op een bromfiets in de richting van het Gouverneurplein reed, tegen de aanhangwagen van een vrachtauto gereden, toen zij iets naar links zwenkte. Zij kwam on der een der wielen en was onmiddel lijk dood. De 60-jarige heer J. F. V. uit Den Haag, die gistermorgen op de hoek van de Laan van Nieuw Oost Inddë en de Theresiastraat werd aangere den is in de Ursulakliniek te Wasse naar overleden. Haagse bloemenkoningin besteeg haar troon Dinsdagmiddag heeft de Nederlandse pers in hotel „De Witte Brag" kennis kunnen maken met de Haagse bloemenkoningin en h«*r beide hofdames. Tijdens deze kennismaking toonden de dames tevens de totietteu, w irin zij zich gedurende de Haagse Bloemenweek zullen vertonen. We tten hier v.l.n.r. hofdame Loes van den Broek; Bloemenkoningin Carrie van der Kamp en hofdame Sonja Paling gekleed in gatatottet. Kort geding over uitwijzingsaffaire Politiek asyl misbruikt Gistermiddag heeft voor de presi dent van de rechtbank te 's-Graven hage het kort geding gediend, dat aanhangig was gemaakt door mr. G. Smelt inzake de uitwijzing van de 33-jarige Maria WeiherToet, de Nederlandse vrouw, die door haar huwelijk met een Pool de Poolse na tionaliteit had verkregen. Maria Toet, die met een visum voor twee maanden naar Nederland was geko men, wilde niet terugkeren, uit angst voor haar man, die zoals mr. Smelt gistermiddag in zijn pleitnota zei, ROLDUCSE STUDIEDAGEN ROLDUC, 2 Augustus. Tijdens zijn driejarig ministerschap heeft mr F. van Thiel tienduizenden brieven ontvangen met klachten en ervaringen over het probleem van de woonruimte in ons land. Daar was veel bedrog bij, maar ook het bewijs van onmiskenbaar leed, dat veel mensen helaas nog niet beseffen. Dit heeft de minister moeten con stateren en daarvan uiting willen ge ven na de slotles op de 24ste Lim burgse Sociale Studieweek. Z.Exc. nam geen onwil aan, maar wél on kunde, zoals de maatschappelijke werkers kunnen getuigen. Wie jon ge mensen en gezinnen wil helpen uit de woningellende, hen daarbij wil behoeden voor godsdienstige en politieke afglijdingen, mogen zulk een taak niet verzuimen, vond de mi nister van Maatschappelijk Werk. Z. Exc. was intussen verheugd te constateren, dat de doorbraak op Rolduc onder meer heeft geleid tot het optreden van de eerste vrouwe lijke lesgeefster, in dit geval mej. W. A. L. Hillen, raadsadviseuse van Z.Exc. Dat zij in practische détails heeft aangetoond, dat gezond gezins leven ontontbeerlijk is, dat het gezin een functie heeft van geborgenheid, van cultuuroverdracht en dat het te gen dreigingen van buiten moet worden beschermd, heeft de congres sisten overtuigd. Nog 15 jaar woningtekort. Ir H. Buskens, directeur-generaal van het Ministerie van Volkshuis vesting, heeft berekend, dat er een bouwprogramma is van 65.000 wo ningen per jaar; doch hiermee wor den jaarlijks slechts 20.000 woningen van het tekort ingelopen. Thans, tien jaar na de oorlog, moetenwe constateren, dat het.nog wel 10 a 15 jaar kan duren alvorens het woning tekort geheel is opgeheven. De directeur-generaal deed een beroep op alle werkers in de bouw nijverheid, om in het genot ge steld van behoorlijk loon de ar beidsprestaties niet verder te laten teruglopen. Men zal in deze tijd maximale krachten moeten inspan nen. Iedere 1000 woningen per jaar méér is een regelrecht inlopen van het tekort. Daarbij moet de bouw methode leiden tot een zo groot mo gelijke productie. Ofschoon bijvoor beeld de vliegtuigbouw voor jonge mensen veel aantrekkelijker zal zijn dan bouw van woningen, mag men volgens ir Buskens niet vergeten te bedenken, dat juist de woningbouw in deze tijd zeer vele krachten vor dert. Minstens één generatie zal hier ruimschoots emplooi vinden. Met el kander moeten we de verantwoorde lijkheid delen. Overheid en gezinsgeest. Dr W. L. P. M. de Kort, lid van de Tweede Kamer heeft een lans gebro ken voor de gezinspolitiek van de overheid. Deze moet voorwaarden helpen scheppen voor de ontwikke ling van het gezin. Natuurlijk kun nen niet voor alle gezinnen unifor me voorwaarden worden bereikt; ze moeten nochtans zijn overeenkom stig de bestaande behoefte. „Versterk de familiale geest" in het huisgezin en ge overwint de vrees omtrent kindertal, woongele genheid en opvoedingsmogeljjkhe- den, aldus dr De Kort. Ten aanzien van de wet op de kin derbijslag zeide hij, dat ze een te kort aan begrip demonstreert om het gezin tot zelfontplooiing te brengen. Daarom beklemtoonde hij een meer progressieve houding van de staat, aldus, dat de gezinnen zelf hun be stemming kunnen bepalen. Wijl het gezin er was vóór de Staat, heeft die Staat de taak om zijn kiemcel tot volle zelfverwezenlijking te laten komen. Dr. De Kort heeft becijferd, dat na 1970 het geboorte-overschot zal slinken en dat dan de volle last voor de ouden van dagen zal gaan druk ken. In zijdelings verband noemde gaan. hij de emigratie-politiek, die zeker niet sluitstuk van de bevolkingspoli tiek mag zijn. En hij herinnerde aan een recente uitlating van minister Zijlstra, dat een groeiende bevolking versterking van onze economische welvaart betekent. Dan is ze dus het tegendeel van armoede. Ouders, Kerk en School. Aan zijn voordracht over „School en Gezin", heeft de Nijmeegse prof. dr J. J. Gielen enkele conclusies ver bonden, die aansluiten bij hetgeen we eerder over dit onderwerp heb ben gemeld. De school moet ouders- school zijn, en dat geldt volgens de inleider ook voor de Kerk. Intussen is de verhouding nogal ingewikkeld, omdat ouders én Kerk verantwoordelijke opvoeders blijven èn omdat de geschiedenis beide in stanties voor bijzonder ingewikkelde gevallen heeft geplaatst. Vast staat, dat men het individuele onderricht niet zó maar gelijk kan stellen met het collectieve; maar tegenwoordig is ,-dit laatste de enig mogelijke ma nier van werken, zoals ook het Man dement zegt. Meer dan ooit is de school in be weging; met name binnen de open bare school blijkt een duidelijke ver schuiving van karakteristiek in de richting van de bijzondere. Verder worden de verhoudingen meer per soonlijk, in de zin van een leef-ge- meenschap. Daarmee is de school voor het gezin belangrijker gewor den en is de verantwoordelijkheid van de ouders voor schoolkeuze en -werkzaamheid aanzienlijk gestegen. Daartegenover staat het verander de gezin: enerzijds zakelijker, an derzijds romantischer. De taak van de ouders is aanmerkelijk verzwaard. Ofschoon de ouders niet bepaald in schoolbesturen moeten zitten, meent prof. Gielen toch, dat zij de school als de „hunne" moeten voe len. Ook de Kerk moet er in aanwe zig zijn, maar niet zó, dat het Kerk bestuur tevens Schoolbestuur is, of dat één persoon voorzitter is van bei de besturen. In de overgang naar een betere organisatorische verhouding tussen gezin en school moet geleidelijkheid worden betracht, en zulks niet op al te lange termijn. Prof Gielen, beval in dat verband oprichting van oudercomité's aan, waarbij het initiatief tot oprichting Van de genoemde besturen moet uit haar veelal mishandelde en dikwijls dronken was. Het was zelfs voorgekomen dat Maria Toet in barre koude uit het huis in haar woonplaats Buck moest vluchten omdat haar man haar wil de slaan. Pleiter zei hierover getui gen te kunnen laten horen. Toen de kwestie van de uitwijzing veel ruchtbaarheid verkreeg, kwam naderhand de angst voor moeilijkhe den met de Poolse regering. Maar bij het verzoek van Maria Toet om asyl bestond geen politieke achtergrond. Over een verhouding van de Pools- Nederlandse vrouw met de man van haar overleden zuster zei mr. Smelt dat hierbij sprake was van gestook van de moeder van deze man, die vervuld van jalouzie en afkeer zou zjjn. Een dergelijke verhouding zou overigens volgens pleiter geen gel dige reden tot uitwijzing zijn. Nederlandse gebleven? De primaire grond waarop pleiter zijn eis tot intrekking van het uitwij- zingsbesluit stelde is dat zijns in ziens Maria Toet Nederlandse is ge bleven en geen Poolse nationaliteit bezit of ooit heeft bezeten. De woon plaats van het echtpaar Weiher, waar de man is geboren, is voormalig Duits grondgebied. Er is in Polen een wet gemaakt die voorziet in de nationaliteit van de bewoners van deze streek. Volgens deze wet is het waarschijnlijk dat Jozef Weiher ten tijde van zijn huwelijk in 1940 geen nationaliteit bezat. Maria Toet zou daarom haar Nederlandse nationali teit hebben behouden. Daarbij stelde staat zei o.m. dat mr. Smelt, nu hij met de kwestie van de nationaliteit van Maria Toet komt, een formida bele te grote wijziging van de aanvankelijk uitgebrachte dagvaar ding verlangt. Onaangename gevolgen. Mr. Six zei dat hij de president niet bevoegd achtte in deze kwestie de staat iets te verbieden, waarbij hij een uitspraak van prof. Meyers hierover aanhaalde. De departementale commissie, die het verzoek heeft onderzocht heeft afwijzend op haar verzoek geadvi seerd. Er zijn in Polen meer Neder landse vrouwen, aldus pleiter. Dit land is thans iets ruimer met 'het verstrekken van visa. Mocht Maria Toet hier asyl verkrijgen dan zou •het wel mogelijk zijn dat Polen zijn soepele houding hierover zou laten varen, waardoor al die Nederlandse vrouwen mogelijk onaangename ge volgen hiervan zouden moeten dra gen. Voorts meende pleiter dat de president niet bevoegd is de overheid iets te gelasten of te verbieden in beleidskwesties. Na re- en dupliek bepaalde de pre sident dat hij op Maandag 8 Augus tus a.s. om half drie uitspraak zal doen. ALLE STAKERS AMSTERDAM ZULLEN GESTRAFT WORDEN. Het is de bedoeling van het ge meentebestuur van Amsterdam om in principe alle leden van het igemeentepersoneel, die dn April j.l. gestaakt hebben te straffen. Deze zaak is in bewerking. Dit heeft de gemachtigde van B. en W., nvr. C. Ensing, gistermiddag tijdens een zit ting van het scheidsgerecht voor ambtenaren medegedeeld. Het scheids gerecht behandelde het beroep dat vier ontslagen gemeente-arbeideders tegen hun ontslag hadden aangete- 'ken. Aan de staking in April heb- de verdediger voorts dat mogelijk j ben totaal ongeveer^4100 man deel- zelfs het huwelijk van Maria Toetgenomen, volgens de Poolse wet ongeldig is omdat de man niet zou hebben vol daan aan de eisen in deze wet ge steld. n.l. het afleggen van een con ventieverklaring dat er geen belem meringen voor dit huwelijk beston den. Het paspoort van Maria Toet is slechts voorlopig. „Als u van mening bent, mijnheer de president", zo zei- de mr. Smelt, „dat de mogelijkheid bestaat dat Maria Toet Nederlandse is bent u ertoe bevoegd de staat te verbieden deze vrouw uit te wijzen". Er is een request gezonden naar de hoge raad inzake dit probleem over de nationaliteit. Daad tegen vrede. Subsidiair stelde mr. Smelt de mo gelijkheid dat de vrouw statenloos of Duitse is. Als ze statenloos is kan zij, zoals zovelen, rustig hier blijven. Als zij Duitse is behoeft zij zeker niet naar Polen te worden uitgewezen Deze vrouw loopt thans wel degelijk gevaar achter het ijzeren gordijn, meende pleiter. Het is zeker moge lijk dat men in haar gedrag een daad tegen de vrede ziet. Hierop staan zware straffen. dagvaarding tegen de hoofd commissaris van politie te 's-Graven hage betreffende de teruggave van het paspoort liet pleiter vallen om dat was gebleken dat de hoofdcom missaris de bevoegdheid bezat het paspoort in bewaring te nemen. Jhr. mr. Six, die optrad voor de Morphinehandel in Amsterdam In een café in de binnenstad van Amsterdam hebben rechercheurs de zer dagen zeven mannen tijdens het verhandelen van verdovende midde len op heterdaad betrapt. Een groot aantal ampullen mor phine, flessen morphine on een flinke hoeveelheid opiumtabletten konden de politiemannen in beslag nemen. Twee Duitsers een koopman en een verpakker uit Wuppertal en vyf Nederlandse kooplieden werden gearresteerd. De Duitsers hebben kort na de oor log de hand kunnen leggen op deze verdovende middelen. Zij hebben ze al die tijd zorgvuldig bewaard en smokkelden ze nu in een auto naar Nederland. Daarbij stopten ze de spullen tussen de bekleding van één der autodeuren. Beide Duitsers zijn voor de officier van Justitie geleid, evenals twee kooplieden uit Den Haag. Drie hand langers zijn (voorlopig) op vrye voe ten gesteld. Tot provinciaal der paters Augustijnen is gisterrr i herko zen pater dr. Athanasius van der Weijden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5