THEE DUINSTREEK Een huis aangekocht voor gemeente-werken 25 cent GOEDKOPER Hazerswoude Dorp WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 DE KWAKEL Boerenleenbank. Maandagavond heeft de algemene vergadering van de Boerenleenbank, in de zaal Leen- ders, plaats gevonden. De opkomst was niet overweldigend, slechts 29 leden tekenden de presentielijst. De vergadering werd geopend door de voorzitter van de Raad van Toezicht, de heer T. Lek. De notulen werden voorgelezen door de secretaris, te vens kassier, de heer M. B. C. van Egmond, hierna werd rekening en' verantwoording afgelegd door de Rapport en Balanscomimissie. Het be leid werd in orde bevonden. Hierna volgde een uitvoerig verslag van de afgevaardigde van de Centrale Bank, door de heer Jac. van Vliet. Vervol gens kwam aan de orde de verkie zing van een nieuw bestuurslid, we gens het bedanken van de heer S. Koole sz. (directeur) na 38 jaar zijn beste krachten aan de bank te heb ben toegewijd. In zijn plaats werd met grote meerderheid van stemmen gekozen, de heer W. M. de Hoop. Voor het aftredend lid van het be stuur, de heer D. S. v. Rijn, na 41 jaar trouwe dienst, werd met grote meerderheid van stemmen de heer T. Lek gekozen. De scheidende heren werden bij monde van de heer T. Lek dank gebracht, en namens de Centrale Bank, werd ieder een oor konde overhahndigd. Hierna spraken de scheidende he ren ieder een woord van dank, voor de prettige samenwerking die zij in al die jaren vani ieder mochten ont vangen. Vervolgens volgde de ver kiezing van een lid voor de Raad van L.TJ. LANDDAG Op de Landdag van de L.T.J. in Heemstede behaalde niet de afdeling Zoetermeer, maar de afdeling Hoog- made de eerste prijs in het touw trekken. Toezicht, hierin werd met grote meerderheid van stemmen gekozen de heer C. Th. v. Klaveren. Voor twee plaatsvervangende bestuursle den werden bij acclamatie gekozen de heren A. Rijlaarsdam en C. W. de Jong. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van art. 5 en 6 van het Huishoudelijk reglement. Het bestuur stelde vervolgens voor om de gemaakte winst over '54, zijn de 8.791,50 te storten in het reserve fonds, dit werd met algemene stem men goedgekeurd. Het afgelopen jaar werden 5 leden afgevoerd, n.l. 3 door overlijden, 1 wegens vertrek en 1 wegens bedanken. Als afgevaar digde naar de jaarvergadering van de Centrale Bank werd aangewezen de her Jac. v. d. Heuvel. Hierna volg de een belangrijke mededeling door de heer Lek, wegens de veel te kleine behuizing van het huidige bankge bouw, zal er een nieuw gebouw met woning van een nieuw te benoemen kassier worden gebouwd, op de hoek van de Kerklaan en Mgr. Noordman- laarï, waar thans nog de oude boer derij van de heer Vlasman staat, de verdere opdracht is in handen van architect de Groot van Uithoorn. Na de rondvraag volgde de sluiting door de heèr T. Lek. Gemeenteraad van Woubrugge De Raad van Woubrugge kwam Dinsdagavond te 19.30 ten raadhuize in openbare zitting bijeen. Bij de vaststelling van de notulen van de raadsvergadering van 10 Juli geeft wethouder B. A. Heenk een breedvoerige toelichting omtrent de riolering voor het afvoerwater nabij Nieuw Leven. Hij dacht dat het euvel daarmede wel verholpen zou zijn. De heer Venhuizen had gecon stateerd, dat in de korte tijd dat de riolen aangelegd zijn het slootwater veel beter is. Bij de ingekomen stukken en mededelingen die vlot onder de ha mer door gingen was o.a. een voor naam stuk aldus de voorz., dat de rekening over het jaar 1953 door G.S. is goedgekeurd. Tevens is een uitgewerkt plan van de Ned. Heide Mij binnengekomen ten aanzien van de Vrouwgeestweg. De kosten worden geschat op 400.000,Dit vraagstuk „verbete ring Vrouwgeestweg" is al dikwijls een punt van bespreking geweest in de raad. Besluiten werden omtrent dit punt niet genomen. Reclame Hondenbelasting en School geld woi'dt de betrokkene toege staan. Ook het verzoek ingev. art. 13 L.O.-wet 1920, betreffende vervoers kosten van schoolbezoek in Leiden. Zonder hoofdelijke stemming wer den de besluiten ten aanzien van art. 55ter en 101 L.O.-wet 1920 goedge keurd, waarbij aan de Chr. Nat. School 144 2/3 en aan de R.K. Par. School 140 1/3 per leerling subsidie wordt vastgesteld, zodat de vergoe ding voor bedoelde scholen resp. ƒ4258.43 en ƒ4131,41 zijn. Op een viertal subsidie-aanvragen wordt op advies van B. en W. die menen dat het niet op de weg van de gemeente ligt deze te steunen t.a. van Humanistisch Thuisfront en Centr. R.K. Militaire Tehuizen afwij zend beschikt. De Landbouwwinter- school te Hoofddorp, welke door een leerling van Woubrugge werd be zocht krijgt op haar verzoek een be drag ad 30,toegewezen. De heer H. P. Moelker werd op zijn verzoek wegens benoeming in de gemeente Jisp, eervol ontslag ver leend als wnd. gemeente-secretaris en gemeente-ontvanger. Punt 12 en 13 van de agenda in houdende wijzigingen van de Vlees keuringsverordening en de nieuwe Algem. Politieverordening worden zonder hfd. stemmen aangenomen. Aankoop van een huis. Vervolgens stellen B. en W. voor perceel Kruisweg 2 c.a. te kopen voor de prijs van 16.000, De heer Venhuizen vindt deze prijs te hoog. Hij stelt voor om voor het doel waarvoor het bestemd zal worden, de ruimte van het museum in te richten voor werkkamer van de gemeente-architect. Hij wijst daarbij op de bouwplannen van de Ger. Kerk, waar hij in het vrijko mende kerkgebouw een goede gele genheid ziet voor museum en andere gelegenheden. De voorz. oppert ver schillende bezwaren omtrent deze suggestie. Ook de heer Boon vindt de prijs voor dit oude gebouw te hoog. De voorz. wijst er op, dat we deze zaak moeten zien als een bestuurs zaak. Ook weth. Heenk zegt: we we ten allen dat de prijs hoog is, maar we moeten om wat te bereiken wel eens meer ergens overheen stappen. De voorz. zegt: we hebben dit gedaan omdat we hebben gemeend dat het een gemeentebelang is. Hij brengt het voorstel in stemming waarbij het wordt aangenomen met 5 stemmen voor en 2 tegen. De heren Boon en Venhuizen stem den tegen. Na enige besprekingen wordt het voorstel van B. en W. goedgekeurd, t.a. van de aanbesteding van de ver lenging van de Poelgeestlaan te Hoogmade. De aannemer D. C. Kints te Ter Aar zal dit werk uitvoeren voor de som van 11.535, Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Den Hartog hoe het staat met de waterleiding aan de Woudsedijk. De voorz. zegt, dat hier verschillende moeilijkheden zijn om dit vraagstuk op te lossen. In de eerste plaats moet ook de Stichting Drinkwaterleiding de goedkeuring afwachten van het Rijksinstituut voor Drinkwatervoor ziening. In de tweede plaats zijn door betrokkenen de financiële kosten niet aanvaard. Het is een onbevredi gende situatie, welke in 1955 wel niet opgelost zal worden. Toch blijft hij gelóven dat we er wel uit zullen komen. De heer Boon vraagt of het juist is dat er voor de nieuwe woningen te Hoogmade geen gegadigden zijn, waarop weth. Bank antwoordt, dat de vraag het aanbod overtreft. De heer Boon verzoekt vervolgens om op enkele punten in de gemeente de straatverlichting de hele nacht te laten branden. De heer Venhuizen vraagt hoe het met de bouwplannen staat van de 5 huizen. De voorz. hoopt dat er in 1955 nog een begin gemaakt kan worden. Breedvoerig wordt het voorstel be sproken van de heer Venhuizen ten aanzien van een paar kleedhokjes aan de Wijde A. De voorz. heeft hier omtrent grote bezwaren. De heer Den Hertog vraagt naar de mogelijkheid om in samenwerking met andere gemeenten in de Piaspol der een recreatieoord te stichten. De voorz. vindt het idee wel mooi, maar betwijfelt of andere gemeenten dit plan zullen steunen. Nadat de heer Venhuizen zijn be vrediging te kennen gaf over het tweetal geplaatste banken voor ouden van dagen sluit de voorz. de openbare vergadering. NIEUWKOOP Kruiser op plassen ontploft en uitgebrand De familie Geel uit Amsterdam was met een fraaie kruiser naar Nieuwkoop gekomen om enige heer lijke dagen op de plassen door te brengen. Terwijl men Dinsdagmiddag om ongeveer twee uur rustig over het gat achter Joh. Zwart voer, deed zich geheel onverwacht een hevige ontploffing voor, waarvan de oor zaak nog niet achterhaald kon wor den. Op hetzelfde moment stond het schip van voor tot achter in lichter laaie. De opvarenden, de heer en mevr. Geel uit Amsterdam en hun twaalf jarig zoontje bleef geen andere keus, dan over boord te springen. De bei de mannelijke personen konden zich zelf redden. Mevrouw, die de zwem kunst niet machtig was, werd geluk kig door haastig toesnellende boten uit het water opgepikt. Intussen brandde het kostbare schip als een fakkel. Binnen een kwartier had het ganse drame zich voltrokken. Niets bleef voor het vuur gespaard. Vergeefs heeft de politie, die spoedig ter plaatse was, nog ge tracht met een schuimblusapparaat de brand te blussen. Wegens de laaiende vuurzee en de enorme hitte kon zij niets uitrichten. Later is het geheel uitgebrande karkas van kromgetrokken platen naar de kant gesleept. De kruiser, die een waarde had van vele duizen den guldens was verzekerd. Geheel ontdaan is de familie Geel weer naar Amsterdam teruggekeerd. Het zoveel belovende uitstapje had wel een zeer ontijdig en jammerlijk einde gevon den. Onze plaatsgenoot N. Segaar slaagde voor het B-gedeelte van de Hoofdacte. Z0ETERWQUDE De heer C. P. H. Tijssen is te Utrecht geslaagd voor het examen Frans M. O.a. KATWIJK Geslaagd. Op de Pontschool te 's-Gravenhage slaagde voor het di ploma machineschrijven mej. A. van Neerbos, alhier. Geboren: Jan z. v. J. Plug en S. Berkheij. Maria Adriana d. v. W. C. Aanhaanen en J. W. de Mooy. Ariea d. v. S. Schaap en W. Haasnoot. Jo hannes B. z. v. G. de Ruyter en W. H. van Woersem. Huibert z. v. W. Noppen en A. C. Glasbergen. Geer tje d. v. M. van Duyn en W. van der Plas. Margaretha V. R. d. v. J. V. Pieterse en W. B. van Beekom. Ondertrouwd: J. H. Brummelkamp en A. A. van den Oever. Getrouwd: P Guyt en J. C. Jon ker. P. H. de Jong en J. Hus. Overleden: J. Aandewiel 49 j. echtgen. van L. Kuyt. LEIUSCHENDAM Motor contra voetganger. Op de Voorburgseweg nabij de Looierslaan is de voetganger van M. alhier aan gereden door de motorrijder P. H. van V. uit Voorschoten met duo passagier. Alle drie kwamen te val len en zijn wegens de bekomen ver wondingen per ziekenauto naar St. Antoniushove overgebracht. De voet ganger moest na behandeld te zijn in het ziekenhuis worden opgeno men. Ondertrouwd: Pieter van der Veen en Johanna H. Smolenaars. Getrouwd: Johannes Th. Ammer- laan te Zoeterwoude en Willielmina A. C. Disseldorp; Jacobus C. A. van Leeuwen te Zoeterwoude en Wilhel- mina Overdevest; Jacobus J. de Haan en R. Doodkorte; Johannes J. P. Kemper te Voorburg*, en Jozina C. Hooymans. LISSE ZOMERAVONDFEEST V.V.V. Het Zomeravondfeest, dët aanvan kelijk op Zaterdag 23 Juli gehouden zou worden maar toen op het laatste moment door verhindering van het operette-gezelschap uit de Engel uit gesteld werd tot een nader aan te wijze tijdstip, zal nu a.s. Zaterdag definitief doorgang vinden. Het be stuur van V.V.V. heeft het bekende radio-ersernble „Vrij en Blij" weten aan te trekken. Het programma ziet er nu als volgt uit: Om half acht marcheert „Trou moet Blijcken" vanuit het dorp naar „De Keukenhof", waar de heer Pinx. ter als voorzitter van de V.V.V. het openingswoord zal spreken. Daarna zullen de dames van de gymnastiek vereniging D.O.K. de toeschouwers enige tijd boeien met rhythmisclje gymnastiek en -dansen. Vervolgens zullen „Vrij en Blij", o.l.v. Wessel Dekker, en de conferencier-imitator Piet Ekel het verdere programma verzorgen. Na afloop zal „Trou moet Blycken" het feest met een taptoe besluiten. Maquette van „cityvorming". In de commissie ad hoc in verband met de vaststelling van het uitbreidings plan werd er veel waarde aan ge hecht een maquette te laten vervaar digen van het zgn. plan Blokhuis, het gedeelte der gemeente, hetwelk be stemd is vóór nieuwe cityvorming. Op verzoek van B. en W. heeft het Instituut voor Stad en Landschap thans prijsopgaaf gedaan voor een maquette met een afmeting van plm. 100 bij 100 cm., in enigzins ruime zin omvattende het gebied begrensd door de Kanaalstraat, de Julianastraat en de Hereweg. De schaal zal zijn 1 500 en de on dergrond zal bestaan uit een stevige 15 mm. dikke onvervormbare plaat, waaruit het geheel verder opgebouwd is uit gekleurde plasticlagen en beu kenhout. De kosten zullen 475. bedragen; de levertijd zal plm. een maand zijn. Herbestrating randweg. B. en W- stellen voor over te gaan tot her bestrating van de z.g. randweg; de kosten zijn begroot op 63.750 te verhogen met f 7500,indien de groenstrook aan weerszijden van de rijbaan tevens verbeterd wordt. R.K.V.V. „Lisse". Na de gebrui kelijke zomervacantie zal deze week weer een begin worden gemaakt met de training, ten einde goed voor bereid de ndeuwe competitie in te gaan. Hieronder volgen de trainings tijden: Vrijdagsavonds senioren, om 7 uur voor spelers van de lagere elftallen. Van 89 uur voor de eerste twee elftallen. Een dezer dagen zullen de spelers, die om 8uur verwacht wor den, hiervoor een uitnodiging ont vangen. De junioren trainen Dinsdags avonds om 7 uur, terwijl de adspi- ranten 's Woensdags om vijf uur op het voetbalveld verwacht worden. Geslaagd. Voor het praktijk- diploma boekhouden slaagde Riet van Noort. Geb. Ar ja, d. van A. T. de Weerdt en H. Rijsdijk; Jacoba, d. v. J. Boogerd en S. v. d. Bos. Ondertr.: Th. H. v. d. Hulst en Th. C. Borst. Geh.: C. v. Rooden en H. J. War merdam; H. P. H. Crijns en G. H. C. M. van der Veld. NOORDWIJKERHOUT Zomerfeest Harmonie „St Jeanne d'Arc". Het grote zomerfeest welk door de R.K. Harmonie „St. Jeanne d'Arc" alhier wordt georganiseerd in een tent langs de Viaductweg nadert snel. Vrijdagavond 5 Augustus a.s. om 8 uur is de officiële opening. Om 8.30 wordt de tent opengesteld voor het publiek. Het zal een gezellige boel worden, allerlei attracties zijn aanwezig, er is gelegenheid tot dan sen en voor het gebruiken van een consumptie. Zaterdag is de tent reeds geopend om 3 uur eri Zondag a.s. vanaf 12 uur. De opbrengst van het feest is ten bate van het uniformen fonds van de harmonie. Opbrengst bliksemloterij. De bruto-opbrengst van de bliksem-1 loterij ten bate van het jeugdwerk in de Sint Jozefparochie bedraagt 1603,50. Geb.: Maria Wilhelmina, d. v. P. J. van der Putten en J. M. Scholtes; Johannes Wilhelmus Joseph, z. v. J. van den Berg en A. A. Steenvoorden; Johannes Antonius Maria, z. v. L. J. M. van Hensbergen en A. C. M. Lan- geveld. Ondertr.: A. M. Koeman, 26 j., en C. E. Salman, 25 j.; J. P. Th. Bakker, 31 j., en A. F. M. Weijers, 24 j. Getr.: A. J. Hoogewerf, 30 j., en M. A. Nederstigt, 25 j. Overl.: Johannes Petrus Muis, 78 j. e. v. E. Sparreboom; Cornelis van den Berg, 72 j., e. v. M. Schrama. VOORHOUT ZIEKENTRIDUUM Hedenmorgen is in de Gymnastiek zaal van de zusterschool een zieken- triduum begonnen, waarvoor grote deelname en belangstelling was. Ook de medewerking hieraan is zeer groot. Autobezitters rijden de zieken op en neer, terwijl een comité van dames en heren het geheel ver zorgt. De gehele parochie had spon taan geofferd, om dit alles te doen slagen. De zaal was in een ware bloemenzee omgetoverd. Burgemees ter Kolfschoten komt vanmiddag van zijn belangstelling blijk geven. De leiding berust bij pater Richard, pas- sionist. Om 9 uur was de Hoogmis gecele breerd door kapelaan G. Schlatmann, waarna ontbijt. Om elf was er con ferentie en handoplegging. Na de koffie was de lunch, verzorgd door de eerw. zusters. Om 2.30 uur Lof met preek waarna zegening der zieken. De gezangen werden uitgevoerd door de Zusters o.lv. rector F. van Buuren. De dagindeling op Donderdag en Vrijdag is gelijk aan de eerste dag. Donderdag wordt de Hoogmis ge celebreerd door pater Richard en Vrijdag door pastoor L. J. Bresser met assistentie van pater Richard en de weleerw. heer J. Schlatmann, neef van onze kapelaan. Een plechtig Lof zal dit triduum besluiten. ZOETERMEER DE EERSTE OEFENING VAN DE BB Na een oefentijd van drie maanden werd gisteravond, als eerste proeve van bekwaamheid, door de Bescher ming Burgerbevolking de B.B. een demonstratie gegeven. Te acht uur werd op de centraal- post Raadhuis een bominslag gemeld; de school (in het Don Bosco Huis) was getroffen door brisant- en phos- phor-bammen, er was brand uitgebro ken en er waren vele slachtoffers. De telefoon-brigade kwam in actie, onder leiding van het blokhoofd, de heer K. v. d. Vliet en het p.v.v. blok hoofd, de heer D. A. Muusers. Deze brigade ging met de brandweer en reddingsploeg naar de plek des on heils. De EHBO-afdeling was onder de leiding van de heer J. van Diemen aanwezig. De groep Reserve Politie Zoeter meer, waaronder Hazerswoude, Bent huizen en Moercapelle ressorteren, zorgde voor afzetting van het terrein des onheils en het regelen van het verkeer. De oefening was voorbereid door de instructeur, de heer A. C. Broes- hart uit Zoetermeer, als laatste van de vele lessen door hem gegeven. Burgemeester Smeets was door de telefonist gealarmeerd en nam zowel op de centraalpost, bij de telefoon-bri gade als op de plek des onheils, ken nis van de vorderingen van de B. B. Al aanstonds bleek de afd. brand weer te klein in getal en met onvol doende materiaal en te lage druk op de waterleiding, uitgerust om de brand te kunnen bestrijden. De red dingsploeg moest de slachtoffers on der schoolbanken en gevallen puin redden, krachtig bijgestaan door de grote afdeling E.H.B.O. Een slacht offer. die getracht had zich nog over het platdak te redden, werd daar ge troffen en moest per brancard en ladder naar beneden worden ge haald. Deze oefening slaagde zeer goed. Na het leggen van voorlopige ver banden werden de slachtoffers ver voerd naar het „gewonden-nest" dat werd ingericht in de St. Aloysius- school, Schenkelweg, totdat vervoer naar een ziekenhuis mogelijk was. Hierbij werden ook de slachtoffers zoveel mogelijk geïdentificeerd, op dat de familie op de hoogte kon wor den gesteld. De oefening werd ook bijgewoond door de heer A. Bos, kringhoofd van de kring Z.H. III. Na afloop der oefening kwamen de deelnemers bijeen in de Raadzaal, waar het hoofd van de Zelfbescher ming Bevolking, de heer H. J. M. Sieverding, de aanwezigen toesprak en zijn waardering uitte voor de bui tengewone goede samenwerking die er in de B.B. tot stand is gekomen. Aan het einde van de lessen geko men dankte spr. de leider Boeshart voor de aangename wijze waarop de leiding was gegeven en bood een ge- scheink, een rook-offer, aan. De heer Boeshart dankte voor de waardering en hield nog enige beschouwingen over deze oefening. Hierna kwam de heer A. Ros als kringhoofd aan het woord om een welwillende critische beschouwing over de oefening te houden en enkele vragen te stellen omtrent gevoerd beleid enz. De heer Ros was zeer te vreden over deze eerste oefening en gaf vele nuttige wenken en spoorde aan tot blijvend oefenen. Ook burgemeester Smeets sprak zijn tevredenheid uit over het werken van de B. B. De heer Sieverding rapporteerde als kringhoofd, dat de B. B., vooral wat brandweer betreft, geheel zonder ma teriaal is. Spr. wees op de onvoldoen de druk op de waterleiding en de kwetsbaarheid van deze leiding. Voor Zoeterwoude waar overal water is te vinden zou een z.g. baby-spuit, in geval de Leidse Brandweer niet meer gerequireerd kan worden, nog goede diensten kunnen bewijzen. De burgemeester gaf hierop ten antwoord, dat het hoofd van de B. B. een lijst kan indienen van benodigd materiaal aan het gemeentebestuur. Het mislukken van de oprichting van een blokploeg aan de H. Rijndijk werd ter sprake gebracht. Er zal nu een levendige propaganda ^an de H. Rijndijk gevoerd worden n.l. een oefening te dier plaatse. Steeds is het niet gelukt een blokhoofd te benoe men. Ook het feit, dat voor de reserve- politie maar één man in de groep Zoe terwoude optreedt, werd besproken. De telefonisten waren weer dubbel verdienstelijk door het schenken van koffie en het presenteren van rook artikelen tijdens 't genoeglijk samen zijn, waaronder de door de heer Ros zozeer geprezen goede geest in de B? B. weer eens goed tot uiting kwam. Scheepsberichten AARDIJK 2 te R'dam. BACCHUS 2 van A'dam n. W.-Indië; ESSO ROTTER DAM p. 2 Malta n. R'dam. GROOTE BEER 1 520 m N ten W. Fayal. 4 Sout hampton verw. INDRAPOERA 2 v. Be- lawan n. Penang. KALYDON 2 v. Mena al Ahmadi n. Geelong. KARIMATA 3 te Napels. KIELDRECHT p. 2 Ouessant n. Antwerpen. KORENIA 2 te Maracaibo. KOTA AGOENG p. 2 Gibraltar n. Port Said. KOTA BAROE 2 v. Tj Priok n. Singapore. LANGKOEAS 1 te R'dam. LUNA p. 2 Ouessant n. R'dam. LUTTER KERK 3 te Port Said. MATARAM 3 te Damman. NIAS 2 te Marseille. ORANJE 2 v. Colombo n. Suez. PEPERKUST 2 v. Luanda n. Matadi. POLYDORUS p. 3 Sabang n. Belawan. PRINS MAURITS 2 te R'dam. SALLAND 2 v. St. Vincent n. Rio Janeiro. SINGKEP 2 v. Aden n. Gi braltar. STATUE OF LIBERTY 1 v. Phi ladelphia n. R'dam TEGELBERG 1 v. Rio Janeiro n. Kaapstad. VAN CLOON 2 te R'dam. WILLEM RUYS p 2 Kp Bon n. Port Said. ZEELAND SSM 2 te Leith. ZUIDERKRUIS 2 v. Kaapstad n Wal visbaai. ZIJPENBERG p. 2 Gibraltar n. IJmuiden. ARENDSDIJK 3 te New York. CAL- LISTO 3 te R'dam. COTTICA 2 150 m. NW Lissabon n. Madeira. CUMULUS 2 v. R'dam n. Atl. Oceaan station. DAPH- NIS 3 te Willemstad. DIEMERDIJK 3 te Vancouver. MAASDAM 3 te New York. MAASHAVEN 2 v, Rio de Janeiro n. St. Vincent. MAASLAND 2 v. Las Palmas n. A'dam. ORANJESTAD 2 v. Cristobal n. Aruba. ORESTES 3 te Antwerpen. PRINS ALEXANDER 2 v. Hamburg n. Montreal. STAD MAASTRICHT 2 v. Gi braltar n. Savona TABIAN 3 v. Bahrein n. A'dam. TRAJANUS 3 te Antwerpen. WILLEM RUYS 4 nm te Port Said, verw Marktberichten L'DAM, 2 Aug. Groente. Kom kommers A 1923, id. B 1419, id. C 12—16, id. krom 13—16. sla 400— 480, andijvie 699660, spinazie 821, tomaten 540640, postelein 1113, snijbonen 6682, princessebonen 64 —68, tuinbonen 1014, zwarte bessen 180185, rode bessen 7084, selderij 300460, rode kool 450520, peter selie 300—460, bloemkool 1687, per ziken 823, erwten 4346. TER AAR, 2 Aug. Groente. Snij bonen 4.205.90, idem B 2.703.50, idem stek 2.202.40, sperciebonen 3.704.20, idem stek 2.50, tuinbonen 0.650.70, capdoppers 0170, alles per 10 kg. Augurken: fijn 0.80, fijnbas terd 0.56, basterd 0.50—0.62, grof 1 0.41—0.44, grof A 0.50—0.53, CD 0.26 0.27, E 0.19 alles per kg. WOERDEN, 3 Aug. Kaas. Aan gevoerd 192 partijen. Eerste kwali teit 2.172.23, tweede kwaliteit ƒ2.052.15, extra kwaliteit tot ƒ2.40. Handel matig. Jletefaantjea Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor het sla gen van een examen na net houden van de noveen der 3 weesgegroeten. fg Kosthuis gezocht. Nette R.K. jongeman zoekt in gemeente Alkemade goed kosthuis. Weekends afwe zig. Brieven onder no. 9038 bur. van dit blad. Te koop gevraagd een hutkoffer in goede staat. Aanbiedingen onder no. 121 Agent J. van Steyn, Watertje 8, Zoeterwoude. Auto- en Motorrijschool .TSucces", Maresingel IA, Telef. 01710-20236. b.g.g. 02532-7592. Les met motor rijwiel 5.— p. u. en Ford of Morris 6,— per uur. Vrachtwagen Autobus 7.— per uur. Koopt bij onze adverteerders Voor het opgeven van ADVERTENTIEN en alle soorten drukwerk gelieve men zich te wen den tot onze plaatselijke Agent: P. BRUGMAN DORPSSTRAAT 238, Telefoon 255. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.00, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3