Verkiezingen van Eerste Kamer in 6 provinciën WELGAT RIJNSTREEK Kroonprins Rupprecht van Beleren overleden f* -itof], (L Zichzelf getorpedeerd Geen prettige herinnering Prijswinnaars Jacob Marisprijs bij een bekroning WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA In de samenstelling komt geen wijziging Drie nieuwe gezichten Hedenmorgen zijn door de Provin ciale Staten van Noord-Brabant, Zee land, Utrecht, Limburg, Noord-Hol land en Friesland 25 nieuwe leden voor de Eerste Kamer gekozen. In de zetelverdeling kwam geen wijzi ging. De samenstelling blijft als vólgt: K.V.P. 17. P. v. d. A. 14. A. R. 7. C. H. 6. V. V. D. 4: C. P. N. 2. AFTREDENDEN OP 3 NA HERKOZEN. Aftredende leden der Eerste Ka mer zijn: K.V.P. (12): J. H.-M. Derksen, Am sterdam; M. van der Himst, Goes; mr. G C. J. D. Dropman, Amster dam; H. M. van Lieshout, Eindhoven; C. G. A. Mertens, Venlo; mr. L. F. H. Regout, Meerssen; jhr. mr. G. A. M. J. Ruijs de Beerenbrouck, Holtum- Born; N. Schuurmans, 's-Hertogen- bosch; mr. F. G. C. J. M. Teulings, Vught; dr. H. J. J. van Velthoven, 's-Hertogenbosch; ir. H. J. M. Verhey, Didam; mr. dr. P. J. Witteman, Over- veen. P. v. d. A. (6): mr. G J P. Cam- melsbeeck, Eindhoven; J. J. Kramer, Brunssum; dr. ir. W. Schermerhorn, Bilthoven; J. van Tilburg, Rotter dam; mej. mr. M. Tjeenk Willink, 's-Gravenhage; mr. G. E. van Wal- sum, Rotterdam. A. R. (3): H. Algra, Leeuwarden; dr. I. A. Diepenhorst, Amsterdam; mr. H. J. Hellema, Amsterdam. C.H.U. (2): mr. R. Pollema, Leeu warden; J. Reijers, Kamerik. V. V. D. (1): mr. W. C. Wendelaar, 's-Gravenhage. C. P. N. (1): J. Brandenburg, Am sterdam. Met uitzondering van de heren Van der Himst (KVP), Schuurmans (KVP) en Van Walsum (P. v. d. A.) zijn bovenstaande leden herkozen. De 3 nieuw gekozenen zijn: L. de Gou, Steenbergen (KVP); J. A. Middelhuis, Utrecht (KVP); D. de Loor, Delft (P. v. d. A.). DE NIEUWE SAMENSTELLING. De nieuwe samenstelling van de le Kamer (totaal) wordt als volgt: KVP (17) dr. L. J. C. Beaufort, Nijmegen; J. H. M. Derksen, Goes; L. de Gou, Steenbergen; ir. E. H. A. Kraayvanger, Rotterdam; mr. G. C. J. D. Kropman, Amsterdam; H. M. van Lieshout, Eindhoven; C. G. A. brouck, Holtum-Born; mr. E. M. J. A. Sassen, Vught; mr. F. G. C. J. M. Teulings, Vught; dr. H. J. J. van Velthoven, 's Hertogenbosch; ir. H. J. M. Verhey, Didam; mr. dr. P. J. Witteman, Overveen. P. v. d. A. (14): mr. G. J. P. Cam- melbeeck, Eindhoven; H. J. de Dreu, Assen; J. Hoogland, St. Anna Paro chie; mr. J. A. Jonkman, Schevenin- gen; P. J. Kapteijn, Aerdenhout; J. J. Kramer, Brunssum; - D. de Loor, Delft; H. Oosterhuis, Amsterdam; dr. ir. W. Schermerhorn, Bilthoven; J. v. Tilburg, Rotterdam; mej. mr. M. Tjeenk Willink, 's Gravenhage; mr. J. In 't Veld, 's-Gravenhage; mevr. dr. H. VerweyJonker, Eindhoven; dr. F. Wibaut, Amsterdam. AR (7): H. Algra, Leeuwarden; mr. A. Anema, Haarlem; dr. I. A. Diepenhorst, Amsterdam; mr. H. J. Hellema, Amsterdam; mr. W. Rip, Bennekom; J. Schipper, Utrecht; J. Tjalma, Hoogeveen. CH (6): dr. F. C. Gerretson, Utrecht; mr. G. Kolff, Geldermalsen; mr. R. Pollema, Leeuwarden; J. Reijers, Kamerik; mr. G. Vixseboxse, Holten; dr. J. de Zwaan, Leiden. VVD (4): H. D. Louwes, Ulrum; mr. A. N. Molenaar, Wassenaar; mr. R. H. baron de Vos van Steenwijk, De Wijk; mr. W. C. Wendelaar, 's Gravenhage. CPN (2): J. Brandenburg, Amster dam; C. Geugjes, Amsterdam. PAS OP. OPLICHTER! Er gaat in Leiden een als heer ver klede oplichter van huis tot huis met de mededeling, dat hij van het Huis vestingscomité of van de gezond heidszorg van Leiden komt. Hij bekijkt medelijdend het huis en stelt de bewoners een andere wo ning in het vooruitzicht. De bewo ners worden dan zo vriendelijk ge acht hem bij wijze van vooruitbeta ling een bedrag van -25 galden ter hand te stellen Als waarborgsom! Maar dat dit geld -de oplichter zelf een waarborg ■moet zijn voor een gemakkelijk ver diend dagelijks inkomen, krijgt gelovige niet te horen. Verschillende Leidenaren hebben deze man, die een scherp getekend ■uiterlijk heeft, al geld ter hand ge steld. Een goedgelovige vrouw koes terde zefs nog geen wantrouwen, toen de man er in toestemde, dat zij hem de helft van het bedrag ter hand stelde. U wordt verzocht onmiddel lijk de politie te waarschuwen als deze oplichter zich met zijn loze praatjes aan uw deur vervoegt. Deurschuimers. Leiden wordt in deze dagen ook on veilig gemaakt door Italianen, di< zich van de Engelse taal bedienen om goedgelovigen veel te laten beta len voor waardeloze stoffen. Zij ko men met het onimerend verhaal, dat zij dn Rotterdam de boot moeten ha len en door geldgebrek gedwongen zijn him stoffen voor spotprijzen aan Mertens, Venlo; J. A. Middelhuis, man brengen. Utrecht; H. C. Nijkamp, Enschede; De Leidse politie heeft al een paar mr. L. F. H. Regout, Meerssen; ir. A. i maa 1 dergelijke deur schuimers op L. H. Roebroek, s Gravenhage; jhr. de trein gezet, maar zij blijven ko- mr. G. A. M. J. Ruijs de Beeren-1 men. Als hinderlijke insecten. Tweemaal in ballingschap Kroonprins Rupprecht van Beieren is Dinsdag in de leeftijd van 86 jaren overleden. De kroonprins, die het hoofd was van het Huis Wittelsbach, overleed in zijn kasteel te Leutstetten in het Zui delijke deel van Beieren. Prins Rup precht, een nakomeling yan het Britse huis Stuart, wordt als hoofd van het huls Wittelsbach opgevolgd door zijn oudste zoon, erfprins Albrecht. Kroonprins Rupprecht werd op 18 Mei 18Ö9 te München geboren als eer ste kind van de latere koning Lud- wig III en prinses Maria Theresia. In de zomer van het jaar 1900 huwde Hij hertogin Marie Gabriele van Beie ren, die in 1912 overleed. Gedurende de eerste wereldoorlog was hij com mandant van het zesde leger en toen Een boot van de Australische luchtmacht heeft zichzelf in de buurt van Sydney getorpedeerd. De bemanning was bezig met het in Beieren de revolutie uitbrak, be vond hij zich te velde. Om een bur geroorlog te vermijden, ging hij vrij willig in ballingschap. Na zijn terugkeer in 1921 huwde hij voor de tweede maal met prin ses Antonia van Luxemburg. Na moeilijkheden met de Gestapo, ac cepteerde kroonprins Rupprecht in 1941 een uitnodiging van de Italiaanse koning om naar Rome te komen. Enige tijd later vestigde hij zich te Florence. De andere leden van zijn familie, met uitzondering van zijn jongste zoon Heinrich, hebben allen enige tijd in concentratiekampen doorgebracht. In de herfst van 1950 keei'de kroon prins Rupprecht uit zijn Italiaanse ballingschap naar Beieren terug. Enige weken geleden werd hij plotseling ziek, doch herstelde weer. Tot enkele dagen geleden is hij nog in het openbaar gezien. Zaterdag zal de begrafenis plaats hebben te München. Zijn stoffelijk overschot zal worden -bijgezet in de Theatinerkerk. De Oostduitse regering heeft bij de o oWestduitse regering geprotesteerd te- beproeven van acoustische torpedo's, gen het uitgeven van een nieuwe post welke automatisch op elk doel af gaan, dat enig geluid produceert, zo als b.v. de schroef van een schip. De bemanning lanceerde een van deze torpedo's, die gelukkig niet met springstof was geladen, en zag toen hoe het projectiel een grote boog be schreef en op het schip afkwam. De commandant gaf onmiddellijk order zig-zag te varen, om de torpe do te ontwijken, doch deze volgde het schip in al zijn bewegingen en boorde zich tenslotte met een doffe klap in de romp. Met een zeer rood hoofd keerde de commandant en de bemanning met het beschadigde schip op de ba sis terug. zegel ter herdenking van het feit, dat in de afgelopen tien jaar bijna 10 mil- lioen Duitsers uit de Oostelijke gebie den naar het Westen zijn gevlucht. In een -brief van het Oostduitse mi nisterie voor de posterijen die op het Westduitse ministerie voor de poste rijen is ontvangen, wordt gezegd dat brieven gefrankeerd met de nieuwe postzegel in Oost-Duitsland niet zul len worden bezorgd. De brief bevatte tevens het verzoek aan de Westduitse autoriteiten om „met het oog op de vermindering van de spanningen tus- ten Oost en West, die is begonnen" de postzegel uit de circulatie te nemen. Op de nieuwe postzegel is een groep vluchtelingen afgëbeeld. Vlam in de pan. Gisteren om 12 uur sloeg in een perceel aan de Schut tersstraat de vlam in een pan met vet.. Er ont stond een brandje, dat de brandweer gauw onder de knie had. Trossen los JoKVP. „De trossen los" is de ruige zee- rnansroep, diie Zaterdagmorgen a.s. aan de Spanjaardsbrug te Leiden ge hoord wordt. Le boot, die vervolgens van de kade glijdt is bemand door Jonge KVP'ers, die gevolg hebben gegeven aan de oproep: vaar mee -met de K.V.P. Na een dag spelevaren over de Kaag en Brasem, waarbij ook de slui zen der welsprekendheid zullen wor den geopend, zetten de jonge zee robben in Leiden tegen acht uur voet aan wal. Het logboek zal dan een welgevuld programma memoreren. Victoria Regia. De Victoria Regda heeft de Hortus gisteravond schromelijk in de steek gelaten. Het is wat donker geweest giste ren en de bloemen hebben niet ge bloeid. Maar de deskundige staf van de Hortus, heeft vandaag nog eens met aandacht de bloemen bekeken en vastgesteld, dat de witte bloemen ge garandeerd vanavond' zullen bloeien. De rose bloemen zul-len morgen avond hun bladeren ontvouwen. De Hortus zal in de avonduren van ne gen tot elf uur geopend zijn. SPIEKER. Burgerlijke Stand Laatste Berichten DE SOWJET-UITNODIGING AAN FAURE. De Franse premier, Edgar Faure, zal naar verwachting de Sowj et-uit nodiging om een bezoek aan Moskou te brengen aannemen en October hiervoor voorstellen, aldus wordt gewoonlijk welingelichte kringen te Parijs verklaard. De Sowj et-ambassadeur in Parijs had de uitnodiging Dinsdag aan pre mier Faure en minister van buiten landse zaken Pinay overgebracht, al dus deze kringen. HET AUTOBUSONGELUK BIJ OSNABRüCK. Gisteravond is ten gevolge van de zeer ernstige brandwonden, opgelo pen bij het autobusongeluk te Osna- txrüok op 11 Juni j.l., in het „Ma- rienhospital" aldaar overleden het dertienjarig zoontje Jan van de fa milie Johannes Ardesch, uit Den Ham. Er bestond voor zijn leven reeds van het eerste ogenblik grote •vrees. De jongen is het derde slacht offertje van het ongeluk. In het zie kenhuis te Osnabrücl: worden nu nog drie kinderen verpleegd. Hun toestand is goed. REIZEN NAAR RUSLAND. Het Russische reisbureau „Intou- rist" heeft het Nederlandse reisbu reau Lissone-Lindeman N.V. laten weten, dat het thans ook voor Ne derlanders mogelijk is toeristische, individuele en gezelschapsreizen naar de Sowj et-Unie te organiseren. Het is de bedoeling om in October een eerste groep Nederlandse toeris ten naar Rusland te laten gaan, in dien blijkt dat hiervoor belangstelling Geboren: Magda, dr van A. v. d. Roest en H. Leurink; Gerrit Jan zn van W. L. Wijling en G. Koster; Fredrik Martien, zn van F. Monsma en A. M. Blijleven; Martinus Eize, zn van J. F. H. Loos en V. Oosting; Andries Cornelis, zn van D. K. A. Guldemond en J. G. Ponstein; Phi lip Michiel, zn van P. E. de Josselin de Jong en E. A. M. Olivier; Anto- nius Cornelis, zn van J. F. Groene- woud en T. Tetteroo; Lucas zn van L. de Romijn en P. Brugman; Pieter- nella dr v. L. de Romijn en P. Brug man. Ondertrouwd: J. J. Wittenaar en J. Blansjaar; A. H. v. d. Veen en M. J. Bresser; B. Mieloo en J. F. Bree- develt; L. Kramer en J. Stouten; W. MooftHHem L. Bong en J. Lie; L. P. Braakman' J en T. M. Jansen; J. Prins en E. C. J. J v. d'. Wijngaard; H. F. G. v. Deursen en M. v. d. Geer; A. T. Hogervorst en E. Vlaardingerbroek; J. Neute boom en A. P. de Haas; D. Harte- velt en C. Smit; J. Kok en A. M. Smit; W. v. d. Hoeve en D. W. van Leeuwen; G. v. Eijgen en A. M. Dis- telvelt; H. v. Teijlingen en G. de) Graaf; C. van den Nieuwen dijk en G. E. van Rossum; D. v. d. Kroef en J. Vlot; E. G. Imming en G. v. Loe; J. v. d. Meij en A. Bosma. Gehuwd: P. S. Anes en E. G. van Vliet; B. Erades en C. Mastenbroek. Overleden: P. Hus huisvr. van v. Dui.in 69 jr; P. Neuteboom, wedn. 76 jr.; R. Spiro, zn 6 dg.; A. K. Hoogen- doorn wed. van Blom 72 jr. Op het Ogenblik wordt een reis voor-bereid van Nederland uit via Leningrad, Mos-kou, Kiev, Odessa terug naar Leningrad. De reis in de Sowje-t-Unie zal gedeeltelijk per trein en per vliegtuig worden afge legd. Het feit, dat thans ook Neder landse toeristen naar de Sowjet- Unie kunnen reizen, is het resultaat van onderhandelingen met „Intou- rist", die ongeveer twee jaar hebben geduurd. KINDJE IN KINDERWAGEN VERDRONKEN Het eenjarig dochtertje van de fa milie H. te Urk is gisteren verdron ken, nadat zij in een kinderwagen te water was geraakt. Het kind zat samen met een driejarig meisje in de wagen, die door enige kinderen werd voortgeduwd. Op een ogenblik hadden deze kinderen de wagen niet meer in hun macht toen deze van een heuveltje afreed. De kinderwagen kwam toen in het water. Het gelukte slechts het oudste meisje te redden. Per lijntoestel van de K.L.M. is Woensdagochtend naar Nederland vertrokken de 92-jardge mevrouw Clara Johanna Veerkampvan Stra ten, geboren 20 Juli 1863 te Solo. Voor zover men weet is zij de cuds e Nederlandse in Indonesië en de oudste -passagiere van deze lucht lijn. Zij wilde het vliegen „ook wel een meemaken". In 39 jaar is zij niet in Nederland -geweest. De films van de week van 29 Juli tot 5 Aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Puntje en Anton", alle leeftijden. Lido: „Korporaal Wanhoop", alle leeftijden. Luxor: „The great adventure", alle leeftijden. Trianon: „Gitaren der liefde", alle AARIANDERVEEN De heer Blom ontving zilveren gem.-medaille Zelden zal men een receptie ter gelegenheid van een zaken jubileum hebben meegemaakt, waar zoveel bloemenpracht, werd vertoond waar zo'n mengeling van heerlijke zuivere bloemengeuren werd ver spreid als bij het 125-jarig bestaan van het zuivelgereedschapsbedrijf van de firma A. Blom te Alphen aan den Rijn het geval was. Een kleine honderd bloemstukken sierden de receptiezaal, de trappen en de gangen erheen. Het waren al lemaal geschenken als symbool van het hartelijk medeleven van evenzo- vele handelsrelaties, verenigingsbe sturen en persoonlijke vrienden. Meer dan tweehonderd belangstel lenden, die zelf konden komen, geno ten hiervan mee in de grote boven zaal van hotel ,,'s Molenaars''. Het was daar Dinsdagmiddag een komen en gaan van personen die de recipiërende firma kwamen geluk wensen. Zij kwamen van dichtbij en van veraf. Bij tientallen stroomden de telegrammen binnen. Die kwamen wel het verst, uit het -buitenland. De firma Blom heeft namelijk haar re laties niet alleen binnen de grenzen van ons land. Zij exporteert ook haar zuivelgereedschappen en aanberwan- te artikelen. Wij hoorden het burge meester Ed. C. Witschey noemen: Ca nada, Midden-Amerika, België, Ier land, Frankrijk, Duitsland, de Scan dinavische landen en nog meer lan den zijn er waar uw artikelen afzet vinden. Dat is geen kleinigheid! Het gemeentebestuur slaat de waarde en betekenis van uw onderneming voor het economisch leven van de plaat selijke gemeenschap hoog aan, aldus de burgemeester. Ook het land vaart er wel bij. Daarom heeft het gemeen tebestuur het niet bij woorden gela ten. Voor waardering, achting en sympathie heeft het gemeentebe stuur de heer J. Blom toegekend de ere-medaille in zilver, ingesteld bij raadsbesluit van 29 December 1950. Een bijbehorende fraai ontworpen en uitgevoerde oorkonde verklaart de reden van de onderscheiding, vervat in het bovenstaande. Burgemeester Witschey noemde de heer Blom een bescheiden industrieel die rustig zijn gang gaat en iets groots heeft ontwikkeld in econo misch en maatschappelijk opzicht. De heer Blom realiseerde zich 'in zijn dankwoord dat hij niets meer dan zijn plicht heeft gedaan, gelijk bet ieders plicht is te werken. Toch v/as hij er erkentelijk voor en vond het fijn, dat anderen er iets meer in gezien hebben. Naast dit officieel blijk van waar dering en behalve de eerder genoem de vele bloemstukken, werd de firma door zeer velen verrast met geschen ken in andere vormen. Het leek naast de heer Blom op een uitstaltafel van een jong bruidspaar, dat zijn gasten toont wat zij en anderen voor hun huwelijk hebben geschonken. BOSKOOP Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente zal Maandag 8 Augustus a.s. 's avonds te 8.15 uur in openba re vergadering bijeenkomen ten ge meentehuize. De agenda bevat een 14-tal pun ten waaronder het verlenen van een crediet voor de bouw van een tehuis voor bejaarden, onbewoonbaarver klaring van de woningen Badhuisweg 27 en Reijerskoop 323 en de wijzi ging van de kindertoelageverorde ning het ambtenarenreglement en de arbeidsovereenkomsten verorde ning en de vaststelling van een nieu we salarisverordening van het ge- meentepersoneel. Nieuw tehuis voor bejaarden. Destijds werd een crediet verleend voor de verdere voorbereiding van de bouw van een tehuis voor bejaarden in het Viforpark. Thans delen B. en W. mede dat door de architect, prof. Wieger Bruin te Amsterdam het bouwplan met bestek en de kosten- begroting is aangeboden. Aan de hand van deze kostenbegroting is de voorlopige exploitatiebegroting her zien. De uitkomst geeft als resultaat dat de pensionprijs rond 2100 par jaar zal moeten bedragen. Te vens blijkt uit de berekeningen dat het vrijwel geen verschil maakt of bij de financiering wordt uitgegaan van een rijkspremie (kapitaalbijdra- ge ineens) dan wel van een jaarlijk se bijdrage van het rijk volgens de beschikking bijdragen woningwet- bouw 1950, zoals deze thans luidt. Toepassing van het laatstgenoemde stelsel geeft een verschil van on geveer 10.per jaar in de pen- I sionprijs, welk verschil echter niet I opweegt tegen de meerdere admini- stratieve bemoeiingen bij toepassing j van het andere stelsel. Bij het stelsel van jaarlijkse bijdragen staat de hoogte van de bijdrage niet vast voor de gehele duur ervan. Deze kan ge- wijzigd worden zowel in gunstige als ongunstige zin. Beide systemen te- I gen elkaar afwegende blijven B. ct* j W. toch de voorkeur geven aan een rijkspremie, waarmede het stich- tingskapitaal direct kan worden af- j geschreven. NIEUWVEEH Nic. Boys. Begunstigd door prach tig weer maakten de Boys Zondag 't traditionele udtgaansdagje naar Alem. Om kwart voor zes vertrok de volle ibus vanaf Leliveld via Uithoorn, de Loosdrechtse plassen naar Hilversum. In Hilversum werd de H. Mis bijge woond, waarna de reis via Hoevelaken werd voortgezet naar Apeldoorn. Via Berg en Bos, Beekbergen, de Pos- bank en Arnhem werd een 'bezoek gebracht aan de Waalbrug in Nij megen. In Oss werd de inwendige mens van een natje en een droogje voorzien, waarna de reis naar Alem •wfrd voortgezet. Om twee uur begon de wedstrijd AlemNic. Boys. Van deze wedstrijd is weinig te vertellen. Gedurende de gehele wed strijd waren de Boys verre in de meerderheid maar vermochten niet deze meerderheid in doelpunten uit te drukken. Voor de rust namen de •gastheren met 20 de leiding dank zij evenzovele blunders van keeper Bos. Direct na de hervatting maken zij er 30 van. Wat de Boys ook pro beren, vrouwe Fortuna is niet op hun hand. Goede schoten werden gekeerd door paal of lat en in laatste instantie was ook de keeper uit het goede hout gesneden. Kort voor het einde werd de eer gered zij het met medewerking van een der achterspe lers van Alem, die in eigen doel kopte. Door deze uitslag moesten de Boys de fraaie wisselbeker achter •laten, welke ze, als e: gewonnen was definitief in bun bezit hadden gekre gen. Even zeven uur werd de terug reis aanvaard en ongeveer tien uur werd Nieuwveen in de allerbeste stemming bereikt. OBEtE-WETERIlS Nog juist gered. Gistermiddag geraakte de 2-jarige Koosje v. d. Tang in de sloot voor de woningen aan de Vostersstraat. Het kind, dat in bewusteloze toe stand uit de baggersloot werd Opge haald, kreeg zijn bewustijn terug na wat primitieve «behandelingen, toe gepast door toegeschoten buren. Hierna werd het onder medische be handeling gesteld. ROELOFAREBBSVEfN De heer H. W. C. M. Brinkman is te Amsterdam geslaagd voor het ge deelte B van het hoofdacte-examen onderwijzer. WOUBRUBGE De heer S. Nawijn, adjunct-com mies ter gemeente-ser-cretarie van Nieuwer-Amstel is met ingang van 1 October 1955 benoemd tot commies ter secretarie, tevens wnd. gemeente secretaris. Agenda Leiden VRIJDAG uur nam. Heren- Avondmis, singelkerk. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1812 en 25 uur (tot 1 Augustus). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. In de Haagse Pulchri-Studio heeft de burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, Zaterdag de Jacob Marisprijzen voor schilderkunst en grafische kunst uitgereikt. De foto geeft een beeld van de rondgang der danwezigen langs het werk, waarvoor de prijzen werden toegekend. V.Ln.r.: Co Westerik, die de ene helft van de Maris-prijs voor de schilderkunst verwierf met zijn stuk „Touwtje Springers", waarvoor het gezelschap hier stilstaat; burgemeester Schokking, W. Hussem, die de andere helft van de Maris-prijs voor de schiltler- Jkunst won met zijn schilderij „Compositie", en mej. Jenny Dalenoord, de winnares van de Maris-prijs voor de grafische kunst met een linoleumsnede in kleuren „De Fabriek".

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2