TUSSEN BALIE en tralie Nieuwe commissaris van politie te Leiden benoemd _lwugat &>JMmTAD RIJNSTREEK voor verkeersproblemen DINSDAG 2 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 5)e (ieei Jut jen iï)veeuut&, Redende fiyuut uit itteyaiiteit Bij koninklijk besluit is tot com missaris van politie te Leiden be noemd de heer Jurjen Dreeuws, thans C. v. P. te Alkmaar. De heer Dreeuws zal op 1 Septem ber a.s. te Leiden in dienst treden. Hij werd op 20 September 1905 te Noordbroek (Groningen) geboren. Op 1 October 1924 trad hij in dienst als volontair van de gemeentepolitie te Winschoten. In 1925 ging hij in militaire dienst. Hij was geruime tijd reserve-officier bij het 9e regiment infanterie. Op 16 September 1928 kreeg hij een functie als schrijver bij de politie te Assen. Op 16 Juni 1929 werd hij benoemd tot adjunct-inspec- Burgerlijke Stand Geboren: Cornelis Hendrik z. van J. Heemskerk en H. Reimering. Hen drik Nicolaas z. van D. Hart en G. A. de Jong. Jacqueline Marion Su zanne d. van M. de Klerk Woltere en D. M. Arbouw. Jacob z. van J. van Beelen en N. Plug. Susanna Catha- rina d. van A. Segijn en L. Mulder. Walter Cornelis z. van J. C. Stolk en G. D. Sol. Cornelis Antonius z. van J. A. Voskuil en G. M. v. Veen. Wilhelmina Maria d. van A. W. Ver- ihorik en M. Nieuwets. Carla Louise Johanna d. van J. Verkoren en F. C. v. Vollenhoven. Louise Maria Anto- nette d. van H. M. van Kesteren en M. A. 'Dingemans. Neeltje d. van J. W. v. Voorthuijzen en H. C. Blonk. Gehuwd: H. G. v. Platerink en M. Sammeling. G. Geuikes en J. Her mans. F. A. Heemskerk en E. C. de Jong. H. J. A. Welling en B. P. M. Diks. A. Hout en K. v. d. Heide. M. J. B. v. Ettinger en M. T. van Dijk. Overleden: Cè J. H. Bouwmeester z. 5 wk. A. Sjardijn huisvr. van: Sin- teur 3-5 j. F. Zuidema wed. van: Hor- rel 80 j. H. Stuifzand wednr 87 j. C. E. C. v. Lieshout huisvr. van: de Neijs 65 j. J. C. v. d. Steen vrouw 72 jaar. Agenda Leiden WOENSDAG 3 Augustus. Advieszitting voor werknemers in Horeca-bedrijven tussen 2 en 4 uur. Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 7 uur. VRIJDAG Avondmis, 9.30 uur nam. Heren singelkerk. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 2—5 uur (tot 1 Augustus). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek tv Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de isdeblöei van de Duitse Pup. COMMISSARIS J. DREEUWS Open oog voor verkeersproblemen. krachten aan het vaderland gegeven. Hij had een leidinggevende functie in de „Je Maintiendrai-groep" Toen in 1944 de commissaris van politie van Leeuwarden door Duitsers gevangen werd gezet, was het de heer Dreeuws die, nadat hij zijn gezin had laten onderduiken, po gingen ondernam met vereende krachten de commissaris te bevrij den. De opzet gelukte, maar het ge volg was dat de heer Dreeuws zelf door de S.D. werd gevangen geno men. Ondanks kruisverhoren, die aan de gebruikelijke martelingen gepaard gingen, liet de heer Dreeuws niets los over eventuele medeplichtigen, Op 6 December 1944 werd hij na de beroemde overval, die de Friese K.P. op het huis van bewaring on dernam, een overval, waarbij géén schot werd gelost, bevrijd. 6 December 1954 is deze overval herdacht. In de Nederlandse pers is deze nog eens omstandig omschreven. Aandacht voor verkeers problemen. Commissaris Dreeuws is te Alk maar een bemind corps-chef. Hij treedt niet sterk op de voorgrond in zijn particuliere leven. Eenvoud is één van zijn kenmerken, die ook in zijn omgang met de mensen tot uiting komt. Hij toonde in de afgelopen jaren een bijzondere voorliefde voor het oplossen van verkeersproblemen. Ook Alkmaar kent grote moeilijkheden in de verkeersregeling. Van een comité, dat zich bezig houdt met het oplossen van het ver keersprobleem door middel van het verbreden van nauwe straten, maak te hij deel uit. Ongetwijfeld zal de commissaris in Leiden op teur van politie te Alkmaar. 1 De cember 1934 verliet hij deze stad om de functie van inspecteur van politie te Leeuwarden te aanvaarden. Hiernieuwe werd hij op 1 Januari 1946 bevorderd verkeersgebied een uitgebreid werk- tot hoofdinspecteur van politfe en in terrein vinden, hetzelfde jaar nam hij zijn benoeming aan als commissaris van politie te Een nieuw verkeersplan voor de Alkmaar. gemeente Alkmaar was door hem in Tijdens de mobilisatie was de heer studie genomen. Dreeuws reserve-kapitein van de Commissaris Dreeuws heeft een groep Merwede, vesting Holland. I gezin met vier kinderen. Ille?aal werk Het merkwaardig, dat de heer Dreeuws de tweede dignitaris is, die Tijdens de bezetting heeft de heer de kaasstad voor de Sleutelstad ver- Dreeuws door zijn illegale werk gro- ruilde. Burgemeester van Kinschot te bekendhëid gekregen. Onder de immers, was vóór hij naar Leiden naam .„De Boer" heeft hij zijn bestekwam burgemeester van Alkmaar. Laatste Berichten VERMISTE NEDERLANDERS IN OOSTENRIJKS TERECHT De drie leden van de familie Hols heimer uit Enschede, die sedert Zon dag in Oostenrijk vermist werden, zijn terecht. Het echtpaar H. W. Holsheimer kampeerde in de gemeente Umhau- sen in de buurt van Innsbruck en was met 'hun twaalfjarige zoon Jan voor een bergtocht vertrokken. Mevr. Holsheimer werd met haar zoon op de Reichsalm gevonden. Zij zullen vandaag weer naar het Oetzdal wor den gebx"acht. De heer Holsheimer was halverwege de berg een stuk omlaag gevallen en is lichtgewond naar het dal gebracht. Hij had van de plaats waar hij terecht was ge komen, niet verder kunnen klimmen of afdalen. De heer Holsheimer vertelde, dat hij zijn vrouw en zoon Zondagochtend op de steile berghelling had achter- felaten om hulp te halen. Hierna was ij uitgegleden. f/t D&óf f\ef* V A C* ti&l/ VICTORIA REGIA IN BLOFJ. Vanavond vertoont de Victoria Re gia in de Hortus te Leiden zich weer in haar schoonste vorm. De witte bloemen zullen bloeien. Zoals be kend duurt deze bloei slechts korte tijd. Morgenavond staan de rose bloemen van de Victoria Regia in bloei. Een ander bijzonderheid van de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid1 Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films van de week van 29 Juli tot 5 Aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Puntje en Anton", alle leeftijden. Lido: „Korporaal Wanhoop", alle leeftijden. Luxor: „The great adventure", alle leeftijden. Trianon: „Gitaren der liefde", alle leeftijden. NOORDWIJK Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf is op de Beeklaan een ernstig ongeluk gebeurd waarbij een 26-ja- rige vrouw gewond werd. Twee motorrijders naderden op dat tijdstip de kruising met de Herenweg uit de richting Den Haag, juist toen een tram aan kwam rijden. De mo torrijders merkten de aanstormende wagen te laat op en probeerden nog voor de tram langs te glippen. De eerste lukte dit doch de volgende motorfiets werd gegrepen. De duo- passagiere mej. L. Muller uit Wil helmshaven (D.) moest met een ver brijzeld been naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd wor den. De bestuurder van het voertuig verzwikte zijn rechtervoet, terwijl de motor vrijwel onbeschadigd bleef. Dokter Goudriaan verleende genees kundige hulp. ST0MPWIJK Hedenavond om acht uur wordt door de harmonie ,St. Caecilia" uit Leidsohendam in het „Blesse Paard" een concert gegeven. bloem, een bloem, die insecten vangt. Louison Bobet verdiende 3.6 millioen francs Voor de jongste ronde van Frank rijk was in totaal een bedrag van 36.685.000 francs (ongeveer 296.000 gulden) aan prijzen beschikbaar. Hiervan heeft de Franse nationale ploeg, met Louison Bobet als win naar van de ronde (2 millioen francs) en de eerste plaats in het ploegen- klassement (3 millioen francs) bijna een derde gedeelte opgeëist, namelijk 11.6 millioen francs. Bobet's aandeel wordt becijferd op 3.6 millioen francs (ongeveer 39.000 gulden). Het groot ste van alle deelnemers. De Luxem burger Charly Gaul, die alleen aan bergpremies 1.2 millioen francs ver diende, blijft met een totaal van 3,4 millioen niet ver bij Bobet achter. De Fransman Antonin Rolland kwam op een totaal van ongeveer 2 millioen francs waarvan 1.2 millioen aan 12 dagprijzen voor de drager van de gele trui. Wat de verdiensten van de ploegen aan prijzen en premies aangaat is al gemeld dat de Nederlandse ploeg, buiten de gegarandeerde gages om, ongeveer 3.5 millioen francs ver diend heeft, in welk bedrag niet de extra-premies zijn opgenomen welke door Nederlandse firma's voor etappe-overwinningen ter beschik king waren gesteld. De schraalste oogst haalde de Engelse ploeg binnen n.l. ongeveer 55.000 francs. Slechts vijf maal viel een Engelse renner in de etappe-prijzen. Het lijstje voor de verdienste van de verschillende ploegen ziet er als volgt uit: Frankrijk 11.6 millioen francs, Bel gië 5.5 millioen Italië 5.1 millioen, gemengde ploeg 4 millioen, Neder land 3,5 millioen, Spanje 2.5 millioen, N.O. Frankrijk 1.35 millioen, lie de France 1.3 millioen, Z.O. Frankrijk 1 millioen, W. Frankrijk 650.000 francs, Zwitserland 485.000, Z.W. Frankrijk 120.000 en Engeland 55.000 francs. De Hortus is van 911 uur nam. voor het publiek geopend. Toch kaarten en biljarten. Al ds het prachtig zomerweer en genieten we met ruime teugen van de natuur, in de avonduren zijn er toch nog steeds liefhebbers te vinden voor een partijtje biljart of een potje kaart. Op verzoek van vele O.K.O.- donateurs heeft het O.K.O.-bestuur daarom besloten reeds van Woens dag a.s. af gelegenheid te geven ge noemde edele spelen te beoefenen. In het St. Leonardushuis aan de Haag- weg, 8 uur nam. Entréepeld kunnen de bezoekevs in de zak houden, wat wil men meer! 45 Jaar, De 60-jarige heer K. Wolterink, chef van het goederenstation aan de Haagweg, het feit, dat hij 45 jaar van het -personeel van „de ijzeren weg" deel uitmaakt. Geslaagd Voor het examen MO.a te Den Haag is geslaagd de heer R. Vos, wo nende te Leiden. De prinsessen Beatrix en Irene zijn heden naar Zwitserland vertrokken voor een particulier verblijf van enige dagen in Vevey, waar deze week hét „Fete des Vignerons" wordt gehou den. GOEDERENTREIN ONTSPOORD Ten gevolge van het warm lopen van een der assen is vannacht om streeks kwart over drie een goede rentrein, komende uit de richting Amersfoort, tussen de overwegen aan de Jachtlaan en de Veen weg te Apeldoorn ontspoord. Doordat de dwarsliggers over een afstand van 500 meter werdfen be schadigd ondervond het treinverkeer enige vertraging; het wegverkeer moest worden omgelegd, maar van middag om 1300 uur was het spoor (met matige snelheid) weer te be rijden. LUGUBERE VONDST- Twee dertienjarige knapen, die op het strand te 's-Gravenhage aan het graven waren, hebben op anderhalve meter diepte delen van een mense lijk skelet gevonden. JONGEN VERDRONKEN. De ouders van de 8-jarige J. J. van 't L. te 's-Gravenhage, hebben gis teren bij de politie opsporing van hun kind verzocht. De jongen was met kennissen naar het strand gegaan en vertrok per fiets naar huis, waar hij niet is aangekomen. Inmiddels is zijn lijkje uit de tweede binnenhaven opgehaald. Niemand heeft gezien hoe het knaapje te water is geraakt. HEISTELLING STORT OP WONINGEN. Gisteravond omstreeks zeven uur is een 28-meter hoge ijzeren heistel ling in Volendam neergestort, daar bij de woning van de weduwe B. Ko ning, het da'k van het huis van de heer T. Mooier en een schuur van de heer W. Konings vernielend. De familie Mooier zat juist met ze ven kinderen aan tafel, toen het dak boven hen instortte. Persoonliijke ongelukken deden zich wonder boven wonder niet voor. De weduwe Ko ning was niet thuis. De oorzaak moet worden gezocht in verplaatsing van deze heistelling, die is gaan slinge ren met het genoemde gevolg. SOW JET-GRENZEN OPEN? Volgens de Berlijnse correspon dent van het Westduitse persbureau D.P.A., die Sowjet-Russische en Oost- Duitse kringen aanhaalt, is de Sow- jet-Unie van plan, mogelijk reeds in de herfst, de grenzen voor het inter nationale toerisme open te stellen. De correspondent, die onlangs vier -weken in Moskou en andere delen •van de Sowj et-Unie verbleef, ver klaart, dat door de betrokken Sow- jet-instanties. waaronder ministeries, vervoersbedrijven en het reisbureau „intourist", gedetailleerde voorberei dingen worden getroffen. Er zouden groepsvisa worden in gevoerd. Totnogtoe waren voor be zoeken aan de Sowj et-Unie individue le visa veilplicht. Er zouden reeds (onderhandelingen worden gevoerd met Zweedse, Noorse, Belgische, Amerikaanse en Duitse toeristenbu- reaux. Er worden, aldus de corerspondent, ook plannen gemaakt voor bezoeken van Sowjet-burgers aan het buiten land, maar, zo zegt hij, men zal er ongetwijfeld zorg voor dragen, dat dit geen staatssteun voor emigatie van Russen naar het Westen wordt. KANTONGERECHT TE LEIDEN Een veehandelaar te Woubrugge, had op Vrijdag 6 Mei 2 koeien die runder horzel hadden, op de Leidse veemarkt aangevoerd. Het O.M. wees op het grote gevaar voor de veestapel en eiste 50 boete of 30 dagen. Verdach te had echter niet geweten, dat de koeien hieraan lijdende waren. Hier mee rekening houdend veroordeelde de kantonrechter verdachte tot 25 boete of 20 dagen. Een chauffeur uit Sliedrecht, was 28 Maart met zijn bestelauto in de Kerkstraat te Noordwijkerhout plotseling achteruitgegaan, met ge volg dat hij tegen een auto van de heer P. Oelemans was opgereden, die daardoor 45.75 schade kreeg, en -hiervoor een civ. vordering instelde. Het O.M. vond dit achteruitrijden van auto's zonder op het verkeer te let ten, zeer gevaarlijk en eiste 30 boete of 10 dagen. Uitspraak 25 boete of 10 dagen, en toewijzing der civ. vor dering a 45.75. Een landarbeider uit Nieuwkoop had op 30 April met een tractor en aanhangwagen op de Rijnsburger weg gereden zonder stoplichten, zonder kenteken en zonder deugdelijke rem men. Het O.M. eiste 2 maal 10 en een maal 5 of 10 dagen. Uitsrpaak conform. Een 18-jarige motorrijder uit Noordwijk had op 22 Mei op de Oude Zeeweg te Noordwijk het verkeer in gevaar gebracht, waarna een ver keersagent hem bevolen had te stop pen. Verdachte had zich hieraan niet gestoord, maar was doorgereden. Bij aanhouding bleek dat verdachte geen rijbewijs bezat. Het O.M. die dit zeer ernstig vond eiste wegens het niet stoppen 25 boete of 10 dagen en voor geen rijbewijs 20 boete of 8 dagen. Uitspraak tweemaal 15 boe te of 25 dagen. ALPHEN AAN DEN RIJN Brand in de gasklok Tijdens montagewerkzaamheden aan een lege gashouder van het ge meentelijke gas-distributiebedrijf te Alphen aan den Rijn is Maandag middag omstreeks 1.30 uur brand ontstaan binnen in de gas-klok. De monteurs, de heer J. Aartsen, in dienst van de firma J. Pluijmakers te Leiden, wist zich in allerijl in vei ligheid te brengen. De Alphense vrijwillige brandweer heeft o.l.v. de heer A. J. Th. M. Korver een lang durige en niet gemakkelijke taak ge had om de vlammen te bedwingen en eventueel overslaan van de vlam men naar andere bedrijfs-apparaten en gebouwen, te voorkomen. Het heeft onderwijl tot ongeveer 5 uur geduurd voor men het gevaar had gekeerd. Burgemeester Ed. C. Witschey volgde de verrichtingen van de brand weer en van het personeel van de bedrijven, lange tijd en keek nauw lettend toe op de te nemen maatre gelen. Genoemde monteur verrichtte las- werkzaamheden door middel van een electrisch lasapparaat, binnen in de lege gashouder, die in een metalen mantel gehuld is. De wanden van de klok bleken bedekt te zijn met een laag aanslag van olie, die min of meer vex-mengd is met een kwantum naphtaline. Op een gegeven moment vatte de laag vlam en het vuur ver spreidde zich in snel tempo over de gehele binnenwand. De monteur vluchtte onmiddellijk naar buiten en alarmeerde de nodige instanties. De eerste taak van de brandweer was cm de gashouder aan de buitenkant nat te houden en hiex'door tevens koel, rekening houdende met moge lijke gevaren voor ontploffingen en uitbreiding van de brand. Onderwijl heeft men het vuur kunnen doven door ook water naar binnen te geven. De schade is te overzien. En de gas klok is nu brandschoon. HAZERSW0UDE BOTSING TUSSEN BROMFIETSEN Gisteravond te omstreeks 11.45 u. had op de Gemene wegsbrug ter hoogte van de Doipsstraat alhier een aanrijding plaats tussen twee brom-' fietsberijders. P. de G. kwam met zijn bromfiets uit de richting Leiden rij den, waarop achter was gezeten P. B. Beiden wonende alhier. Bij genoem de brug gekomen passeerde hy een drietal wielrijders en hield te veel voor hem naar links. Op het mo ment, dat hij die wielrijders passeer de, kwam de heer Van Brakel uit Koudekerk aan den Rijn eveneens op zijn bromfiets uit de richting Bos koop rijden. Wellicht hebben zij el kaar te laat opgemerkt, althans had er een aanrijding plaats, met ge volg dat het drietal op de straat kwam te vallen. De heer van Bra kel werd met een zware hersen schudding opgenomen en op advies (van dokter Van Alsem naar een zie kenhuis te Leiden vervoerd. De heer P. de Groot en P. B. liepen een lich te hersenschudding op en enige ont vellingen aan hanen en gezicht, doch konden na verbonden te zijn huis waarts keren. Beide bromfietsen wer den gedeeltelijk vernield. HAZERSW0UDE [H.R.] INWIJDING NIEUWE R.K. JONGENSSCHOOL. Zondagmorgen na de Hoogmis is de R.K. Jongensschool Piixs X, wel ke vorige week door de gemeente was overgedragen aan het schoolbe stuur in de Groenendijk, plechtig in gewijd. Na de inwijdingsplechtighe den werd de jaarlijkse tentoonstel- geopend in de aula. Hier werden de diverse schriften en tekeningen en handwerk van de meisjes- en jon gensschool tentoongesteld. Ook werd er 'n bandopname van het jongens- j koor „De Groenvinken" afgedraaid, i Tevens was er gelegenheid om de nieuwe school te bezichtigen. Van f de zijde der parochie was er zeer grote belangstelling. Modeshow en tentoonstelling. Zaterdagavond was er in het paro chiehuis o.l.v. de naaischoolzuster, zuster Hendrina, een modeshow. Tij- deixs deze show om ongeveer half acht viel de el.ectriciteit aan de Oost- zijde van de Koudekerkse brug uit, j zodat dit gedeelte van Hazerswoude dn het duister kwam te zitten en de show beëindigd moest worden. Door de ramen zag men overal kaarsen en petroleixmlampen branden. De show is toen verzet naar Zon dagmorgen. De producten van de naaischool werden hier aan de tal rijke aanwezigen getoond. In de meis jesschool was er tegelijk gelegen heid om het werk van de leerlingen te gaan bekijken, dat in het afgelopen jaar was gepresteerd. Personalia. Te Den Haag slaag de de heer G. J. v. Bennekom voor onderwijzer met de bevoegdheid van acte j. 20.000 VERDUISTERD. De politie te 's-Gravenhage heeft de 47-jarige belastingconsulent C. W. D. aangehouden wegens verduiste ring van 20,000. D. had de zorg voor de afwikke ling van een erfenis van een familie lid. Hij heeft daarbij zijn eigen aan deel ten nadele van de anderen met 20,000 verhoogd. D. is reeds eerder met politie en justitie in aanraking geweest en ver oordeeld wegens verduistering. De heer Gerard van Bennekom is gisteren in Den Haag geslaagd voor het onderwijzersexamen. Z0ETERW0UDE N.K.J.B-sterrit. De prijzenschat voor de NKJB-sterrit is vanaf heden te bezichtigen in de étalage van bak kerij v. d. Geest. Buiten het aldaar tentoongestelde zijn er nog een aan tal voorwei*pen als prijzen beschik baar. Bovendien ontvangt elke deel nemer, die de rit uitrijdt, een fraai herinneringsvaantje en voor het be gin van de rit een fiets vlaggetje. Marktberichten LEIDEN, 2 Aug. Vette Varkens. Aanvoer 327 vette varkens. Notering zware f 1.651.60, lichte f 1.681.60, slagers varkens f 1.681.65, zeugen 1.36—1.31. Handel vlo.t. Enkele sla gers varkens boven notering. BODEGRAVEN, 2 Aug. Kaas. Aanvoer 378 partijen. Notering: eerste soor. f 2.152.23, tweede soort /2.05—2.14, extra kwaliteit ƒ2.43. Handel flauw. ROTTERDAM, 2 Aug. Vee. Aanvoer 3603. Weektotaal 5643. Vette koeien 460, gebruiksvee 1257, t.b.c.- vrij 938, vette kalveren 109, graskal veren 316, varkens 172, biggen 181, paarden 96, veulens 111, schapen 598, geiten 32. Vette koeien 2.602.74, 2.442.58, 2.00—2.14, vette kalveren 2.60—2.75, 2.30—2.50, 2.10—2.30, gras- kalveren 425375275, nuchtere kal veren 706052, biggen 504540, slachtpaarden 2.102.001.90, veu lens 400350250, schapen 140130 95, lammeren 1059575, kalf- koeien 1050950775, melkkoeien 1950950775, varekoeien 740640 550, vaarzen 850700600, pinken 550475400. Vette koeien aanvoer iets hoger, handel flauw, prijzen on veranderd enkele prima's boven no tering. Vette kalveren aanvoer even minder, handel vlot, wat hoger in prijs, graskalveren aanvoer even meer, handel flauw, prijzen onveran derd, nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen iets hoger, biggen aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen vooral niet hoger in prijs, slachtpaarden aanvoer even minder, handel kalm, prijzen iets lager, veulens aanvoer als vorige week, handel levendig, prijzen onveranderd, schapen aan voer gewoon, handel redelijk, prijzen stabiel, lammeren aanvoer gewoon, handel redelijk, prijzen iets lager.' •kalfkoeien aanvoer even meer, han del tamelijk, prijzen onveranderd, melkkoeien aanvoer even meer, han del tamelijk, prijzen onveranderd, varekoeien aanvoer redelijk, handel lui, prijzen als vorige week, vaarzen aanvoer als vorige week, handel ge woon, prijzen ongewijzigd, pinken aanvoer als vorige week, handel ge woon, prijzen ongewijzigd, t.b.c.-vrij aanvoer aanmerkelijk hoger, handel redelyk, prijzen constant. R'VEEN, 1 Aug. Bloemen. Lia- trix 8—23, Gladiolen 10—36, Leeu wenbekken 4—9, Colvillies 8—25, Dahlia's 716, Scabiosa 2025, Aglaia 4—6, Flox 15—22 ct. per bos. Am. Anjers 24 ct. per stuk. Gronete. Aardbeien 3855, Kropsla 3.00—5.40, Tomaten 32.00 42.00, Breekpeen 11.00—21.00, Aardappelen 12.00—15.00, Kom kommers 10.00—19.00, Tuinbonen 5.506.50, Snijbonen I 45.00 55.00, idem II 41.0046.00, idem stel: 22.0037.00, Dubb. Stambonen 51.0061.00. Augurken C 50.00, idem D. 39.00—40.00, idem D I 48.0050.00, idem E 17.00, idem CD 25.00—26.00. VINKEVEEN 1 Aug. Op de Coöp Groenten- en Fruitveiling te Vinkeveen zijn de volgende prijzen besteed: Andijvie 6—7 ct., Postelein 1823 ct., Rabarber 1417 ct., Snij bonen 5788 ct., Stambonen 5569 ct., Stokpnnsen 6472 ct., Spinazie 1928 ct., Rode Kool 57 ct., Toma ten 2052 ct., Tuinbonen 10—17 ct., Waépeen 13—18 ct per kg. Bloem kool 2346 ctKomkommers 819 ct., Sla 310 ct. per stuk. Peen 1528 ct. per bos. Woensdag Markt. Grote uitverkoop bij Japie. Vol op kinderondergoed 0,59; kinderonderjurkjes. heren- sportgoed, wit 1,79, het tweede 1,49; damesonder goed, spotprijzen, d.onder jurken tot maat 50 enz. Hoek Stadhuisplein, Japie. Te koop aangeb. z.g.a.n. kinderwagen (crème), z.g. a.n. reiswieg. Na 6 uur, Suringarstraat 1. Uw vacantie op het water met boten van Hel- sen's verhuurbedrijf. Ver grote B.M.'s kajuitjachten per dag, week of langer. Dorpsstraat 95, telef. 427, Warmond. <3? Morgen op de Markt weer volop wit linnen v. slopen, onderjurken of petty coats, gekleurd ze- phir voor blouses, ribflu weel, voering enz., halve prijs. Komt U eens kijken voor de fontein? 5? Bromfiets Cycle Master te koop. Motor geheel ge reviseerd en nieuwe aan drijf ketting. 's Avonds na 7 uur, 100,KoeneSteeg 30, S. F. Harteveld.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3