D&of LMILGtö cv/, c „Veron Leiden vossen op volgde twee het spoor c PERSONEN IN EN UIT LEIDEN GEVESTIGDE EN VERTROKKEN MAANDAG 1 AUGUSTUS 19S& DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Jagers werden vernuftig gefopt De afdeling Leiden van de Vereni ging voor experimenteel Radioon- derzoek Nederland (Veron) hield gisteren een vossenjacht. Om één uur werd in Voorhout ge start voor dit jaarlijkse hoogtepunt in het vossenjachtseizoen. Er waren twee vossen (verbórgen zenders) die opgespoord moesten worden. PAoYZ/A werd bediend door de voorzitter van de Afd. Lei den, de heer Van Weerlee en PAoLQ/ A door de heer Grimbergen. Aange zien met twee zenders werd gewerkt op dezelfde golflengte, die dezelfde muziek en spraak te horen gaven, werd het de jagers bijzonder lastig gemaakt. De eerste vos PAoYZ/A had in zijn „vossenhol" niet alleen 'n zender, die de jagers hoorden, maar bovendien nog een zender, die op twee meter in verbinding stond met de tweede vos PAoLQ/A. Door een bijzondere technische schakeling was het nu mogelijk gemaakt om de twee de vos in of uit de lucht te nemen door middel van deze zender op twee meter. Over deze zender werd de zelfde muziek en spraak gezonden als over de eerste. Als nu plotseling de eerste zender werd uitgeschakeld en de tweede in, dan hoorden de jagers dus niet veel verschil en werden ze op een dwaalspoor gebracht. Oppas sen was voor de jagers dus het pa- iool! De eerste jager, in dit geval de enige vrouwelijke deelnemer, kwam reeds vroeg voorbij, doch merkte de plaats van de eerste vos niet op. De eerste jager kwam reeds na ongeveer drie kwartier in het hol van de eer ste vos aan. Na zich gemeld te heb- A. J. Kiel 40 jaar bij de P.T.T. Vandaag heeft de heer A. J. Kiel het feit herdacht, dat hij veertig jaar geleden bij de P.T.T. te Leiden in dienst trad. Als hulpbesteller in dienst gekomen werd hij na zijn dienstplichtvervulling en de mobili satie van 19141918 aangesteld als besteller. Na een reeks van jaren in de besteldienst te hebben gewerkt, werd hij voorsorteerder en besteller eerste ldasse. Vanmorgen kwam namens het be drijf van de F.T.T. de directeur, de heer J. Habermehl, ten huize van de jubilaris de gelukwensen van de P.T.T. aanbieden. Hij liet zijn woor den vergezeld gaan van de gebruike lijke gratificatie. In warme bewoor dingen dankte hij de jubilaris voor de goede diensten aan het PTT-be- drijf bewezen. Ook het jubileum fonds liet zich niet onbetuigd en bracht naast hulde met woorden een stoffelijk blijk van waardering. Vele collega's gaven in de loop van de dag blijk van hun belangstelling. TERAARDEBESTELLING VAN F. A. SCHILTHUIZEN Sr. Zaterdagmiddag vond onder grote belangstelling op de begraafplaats „Rhijnhof" de teraardebestelling plaats van de heer F. A. Schilthui- zen Sr., die de vorige week op 86- jarige leeftijd overleed. De overle dene heeft het onderwijs vele jaren gediend. Bovendien was de overle dene ere-voorzitter van de vereniging vcor Schoolkindervoeding en kleding. Hij heeft dit werk gedurende meer dan 50 jaren Voor de vereniging ver richt. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op de heren J. C. van Schaik, wethouder van onderwijs en tevens loco-burgemeester, een de putatie van de Ver. voor Schoolkin dervoeding en kleding. Namens het bestuur van genoemde Vereniging waren aanwezig de heer M. van Rijs wijk en mej. N. G. Herfst, resp. voor zitter en secretaresse, de heer J. Smit- tenaar, oud-bode van bovengenoem de vereniging, enkele schoolhoofden en oud-schoolhoofden uit Leiden. Vele sprekers herdachten de overle dene aan de groeve. De heer Schilt- huizen jr. dankt namens de familie. Agenda Leiden WOENSDAG 3 Augustus. Advieszitting voor werknemers in Horeca-bedrijven tussen 2 en 4 uur. Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 7 uur. Advieszitting voor werknemers in Horeca-bedrijven tussen 2 en 4 uur. Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 7 uur. VRIJDAG uur nam. Heren- Avondmis, 9.31 singelkerk. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons", 10 uur voorm.5 uur nam. Zondag 15 uur nam. (Tot en met 2 October). Lakenhal: Expositie tekeningen van James Ensor tot heden 1012 en 2^-5 uur (tot 1 Augustus). De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. ben was het voor hem zaak, om zo snel mogelijk de tweede vos te vin den, zodat hij ijlings weer vertrok. Het duurde echter nog twintig mi nuten voordat de volgende twee ja gers zich meldden. Deze vos had zich verstopt in een bollenschuur in Noordwijkerhout, PAoLQ/A, de tweede vos, had zich verstopt in de duinen ten Noorden van Noordwijk. De jagers kwamen al peilende te recht in Noordwijk aan Zee. Ze wil den toen van daar uit een weg op naar de vos toe. Deze weg bleek ech ter afgesloten te zijn; zij werden door een bewaker van een in aanbouw zijnd speelterrein teruggestuurd. Hierdoor moesten de jagers een an dere weg zoeken en terug naar de rand van Noordwijk Zee. Zij wisten toen echter al ongeveer waar zij PAoLQ/A moesten zoeken, dus volg den zij de weg van daaruit naar het Noorden. Toen was het slechts nog een kwestie van tijd om de vos te bereiken. Eerst een drie kwartier na dat de eerste jager PAoYZ/A de eer ste vos had gevonden, meldde een jager zich pas bij de tweede vos. Na afloop werd de uitslag bekend ge maakt. Het bleek, dat de heer P. Zonneveld, Julianastraat 138 te Lisse, voor de tweede achtereenvolgende maal de wisselbeker had gewonnen Het „vosje" en de beker werden hem overhandigd. Deze zeer interes santé vossenjacht was ook dit jaar een groot succes! Eind-examen Titus Brandsma Ulo Geslaagd voor diploma A: G. Aal- ders, D. v. d. Assem, G. Bartels, P. van Basten, A. Bentvelze, P. van Berge Henegouwen, N. Beuk, J. v. d. Born, P. Bunnig, A. Edelaar A. v. d. Hoeven, K. Kennis, L. v. d. Krogt, G. van Lieshout, W. van Meegen, H. Niessing, A. Ouwerkerk, Fr. van Roo- den, B. van Rooden,, G. Simons, P. v. d. Staak, B. van Ulden, S. Ver- heyen, H. Verdegaal, M. Brittijn, R. Faase, H. v. d. Geer, Th. Klein, H. Klein, H. Kwaad, H. v. d. Velden, O. Vrouwenvelder. Afgewezen drie candidaten. Geslaagd voor diploma B: G. v. d. Akker, Th. Bik W. Bik, J. Blom, W. Doove, A. van Grieken, G. Hartog, G. v. d. Aker, Th. Bik, A. Bank, J. Ouwerkerk, P. Ramb, J. Straman, B. Straman, J. van Staden, K. Stokker- mans, F. Walraven, Fr. de Vries. Afgewezen één candidaat. Ir. J. C. DE WILDE 25 JAAR BIJ S-L.F. Vandaag was het een kwart eeuw geleden dat de heer ir. J. C. de Wil de in dienst trad van de Stedelijke Lichtfabrieken. Volgens de wens van de heer De Wilde i3 van het gebruikelijke cere monieel afgeweken en werd dit feit alleen in de huiselijke kring her dacht. f/t „TOUR DE GRAVENSTEEN". Bij het Gravensteen zijn de wer kers niet ver meer van de overplaat sing van het Rectorspoortje verwij derd. De poort voert nu nog een ge conserveerd bestaan in het museum de Lakenhal, maar straks zal dit mooie bouwwerkje steen voor steen naar de zijkant van het Gravensteen worden overgebracht. Na een week verdiende vacantie zijn de arbeiders nu aanstalten gaan maken om de steunmuur te metse len. Het rectorspoortje, dat vroeger ce Latijnse school te Leiden ver fraaide wordt tegen deze aange bracht. Ook in het inwendige van het gebouw wordt hard gewerkt, want de datum van opening van het juridisch centrum staat voor de deur. Half September zal het restauratie werk klaar zijn, zo staat het in de plannen. Daarom wordt er in de bouwkeet zo dikwijls op kalender en horloge gekeken, want er zal in de strijd tegen de klok een solide num mertje ,tour de Gravensteen" weg gegeven moeten worden. En dat voor een gebouw, dat eeuwenlang het begrip tijd niet meer kende Goed afgelopen. Een meisje van anderhalf jaar viel Zaterdagmiddag van het balcon vóór de eerste etage van het huis aan de Hugo de Grootstraat 22 te Leiden. De val van de baby werd gebroken door het dak van een schuurtje en een waslijn. Door deze gelukkige omstandigheid liep het kind slechts e en lichte hersenschudding en enige onbetekenende schrammetjes op- BRAND OP BEESTENMARKT. Door een dicht gordijn van rook en vetwalm baanden enkele brandweer lieden zich hedenmiddag omstreeks half dirie een weg door het eethuisje aan de Beestenmarkt 11, waar een onbewaakte vlam de inhoud van een pan vet had geïnspecteerd, met nog al vurig gevolg. De schoolvrije jeugd vond bij de geerlijke vrijetijdsbesteding; de geerlijke vrijetijdsbesteding, en de brandweer lieden blusten het brandje en deden de illusie van een groot avontuur voor de jeugd teniet- gaan, door een kwartiertje na aankomst weer naar de garage te vertrekken. Burgerlijke Stand Geboren: Prina Alida dr van K. M. de Ridder en M. J. v. Rij; Elisabeth Margaretha dr van H. H. Verhoeven en A. v. Velzen; Hendrikus Petrus Maria zn van A. P. v. d. Meule en M. J. G. Schilperoort; Trijntje dr van L. v. Leeuwen en J. Stoof; Dieuwer- tje dr van H. Vlieland en W. v. Leeu wen. Overleden: M. van den Berg huisvr. van Sommeling, 82 jr. BIOSCOPEN De films van de week van 29 Juli tot 5 Aug. zijn door de Kath. Film weg^ Centrale als volgt gekeurd: TWEE DAGEN OP STAP. De personeelsvereniging van Ime- nexco N.V. organiseerde Vrijdag, en Zaterdag j.l. een zeer geslaagde tweedaagse trip naar Zuid-Limburg en België. De eerste dag bracht een comfor tabele touringcar het gezelschap van 50 personen naar Valkenburg, waar het druk bezochte vacantie-oord na der verkend werd. De tweede dag ging de tocht naai de Ardennen met als eindpunt de grotten van Remouchamps. Onderweg werd uitgestapt voor een wandeling van 2 uur langs het riviertje de Hoegne, die weliswaar vermoeiend was, maar gelegenheid gaf met volle teugen van de natuur te genieten. De terugtocht ging over Luik, Eindhoven en Breda en Leiden werd eerst na het middernachtelijke uur bereikt. SPIEKER. KATHOLIEKE AVONDULO. Geslaagd voor diploma A: W. Al kemade, J. Kennis, H. van Lierop, A. Melman, R. Nozeman, P. Verplancke, A. Vink, J Nijenhuis. Afgewezen drie candidaten. Twee excursies van ver. „Oud-Leiden" Gedurende de afgelopen week on dernam „Oud-Leiden" een tweetal interessante tochten. De eerste bracht de deelnemers naar Rijnsburg, waar de burgemees ter mr. P. N. Höweler in de N.-H. Kerk een welkomstwoord sprak; daarna gaf de heer S. Leenheer een interessant geschiedkundig over zicht. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar het gemeentehuis, waar het gemeentebestuur een kopje thee aan bood. In de raadzaal was voor deze ge legenheid een kleine expositie inge richt. Tot slot werd een bezoek gebracht aan het z.g. Spinozahuis. Al met al een geslaagde avondexcursie naar een welvarende gemeente onder de rook van Leiden. Naar Kennemerland. De tweede excursie bracht de Lei- denaren Zaterdagmiddag naar Ken nemerland. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de buitenplaats Beeke- steyn en het daarbij behorende uit gestrekte park. Hier waren het de heren van Aelst en Dijkstra, resp. tuinarchitect en ar chivaris, die de deelnemers rond leidden. Vervolgens werd in het oude dorp Velsen de Romaanse kerk bewonderd. De heer Dijkstra hield hier een interessante voordracht over de bouwgeschiedenis van deze kerk. Bij de ruïne van Brederode werd thee gedronken, waarna dit nog steeds indrukwekkende complex on der leiding van de heer Van Aelst werd bezichtigd. Via de wel zeer aantrekkelijke route Aerdenhout, Bloemendaal en Noordwijkerhout werd te ruim 7 uur Leiden weer bereikt. Een bij zonde'* aardige excursie was ten einde. De leiding van deze tochten berust te bij de bestuursleden de heren Bicker Caarten en Hennes. Naar wij -'ernemen staan voor Augustus nog een standsexcursie en een boottocht op het programma. -i ÉARLfiMCERVSEM Fa. A. BLOM 125 JAAR. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het zuivelgereedschaps- bedrijf fa. A. Blom te Aarlanderveen heeft de burgemeester van Alphen aan den Rijn, de heer Ed. C. Wit- schey, hedenmorgen de zilveren ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, uitgereikt aan de heer A. van Engelen, meesterknecht, die meer dan 40 jaar in dienst van het bedrijf werkzaam is geweest en de bronzen medaille aan de heer G. van Veen, die op een meer dan 25 jaar lange arbeidsperiode mag terug zien. Bovendien werden nog* drie zil veren jubilarissen gehuldigd, t.w. de heren D. Catsburg, L. Aartman en C. Schellingerhout. Het personee" bood de directie een tegeltableau aan met een voorstel ling van de ontwikkeling van het be drijf in de loop der jaren. BOSKOOP Aanrijding. Zaterdagavond te ongeveer half acht kwam de heet T. de Jong uit Katwijk, die met zijn gezin huiswaarts keerde van een bui tenlandse vacantietrip, met de door hem bestuurde auto in botsing met een door de heer J. C. de Rek uit Ouderkerk a/d IJssel bestuurde auto De aanrijding vond plaats juist in de bocht van de hefbrug over de Gouwe. Op dit drukke kruispunt wordt nogal eens gezondigd tegen de voorrangs bepalingen door het verkeer, dat uit de richting Gouda de hefbrug nadert. De heer de J. kwam uit genoemde richting, doch of hij geen voorrang verleende zal door de politie te Bos koop moeten worden onderzocht Beide auto's werden beschadigd. Die van de heer de J. aan het linkerach- terspatbord en de andere aan het linkervoorspatbord. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Beide anto's waren door de bestuurders ge huurd. Vrijwel tegelijkertijd werden de politie en de dokter gewaarschuwd voor een verkeersongeval dat plaats vond nabij de overweg aan de Zijde. Daar waren de gevolgen ernstiger aangezien het slachtoffer, het 7-jarig dochtertje van de fam. O. wonende aldaar door de motorrijder de B. uit Moordrecht werd aangereden en met een gebroken onderbeen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Ook hier zal de politie een onder zoek naar de schuldvraag instellen. ALKEMADE Geboren: Adrianus C. M., z. v. J. A. G. van der Geest en P. v. Veen; Ge- rardus J., z. v. C. P. Kuiper en C. B. Huigsloot; Cornelia C. M., d. v. J. E. Termeulen en C. C. Dobbe; Geurt, z. v. G. Griffioen en W. Kramer; Nico- laas J. M., z. v. N. J. Straathof en J C. Borst; Hyronimus S. P., z. v. A. J. Vrijburg en M. C. Th. v. Meurs Overleden: Anna M. de Koning e.v. P. G. M. Wesselman, 55 jaar. Gewestelijk Arbeidsbureau Leiden Algemeen. Het aanbod daalde in de periode van 18 t/m 23 Juli en wel van 255 tot 225 als geheel werk loos ingeschrevenen. Een vergelij king met het overeenkomstige tijd stip in 1952, 1953 en 1954 geeft aan, dat de werkloosheid thans wel uiter mate gering mag worden genoemd en bovendien geheel aan wrijvingsfac toren is toe te schrijven.' De voorde lige verschillen bedragen nl. resp. 1510, 670 en 240. De vraag bleef vrijwel gelijk en beliep op 23 Juli 435 geregistreerde openstaande aanvragen, waarvan 90 Gevestigde personen In de week van redamstr. 19. Hartono, O. Singel 154, 25 tot en met 30 Juli. G. Aandewiel 's Gravenhage. v. Bylandtstr. 64. A. Heij- marechaussee, Rembrandtstraat 27. E. J.nis en f^m., Cobetstr. 53, Voorburg, Bicker Caarten, secretaresse, Rapenburg Overburgkade 57. J. R. Hoog en fam., 18. A. F. Bregman en fam., chauffeur, Lorentzkade 4, Oegstgeest, Pr. Bernhard Hogewoerd 103. H. E. Brown, arts, Doe- laan 50. Baron G. W. H. van Imhoff, zastraat 34. C. F. T.' Brunsmann en fam. Apoth.dijk 16. Vught, Bosscheweg 29. A. contr. NZHVM, Jul. v. Stolberghof 55. P. L. de Jong, Morsweg 92a, Haskerland Droef, los arbeider, Reitzstraat 4. M. G. Joure, 't Zand C 39. P. J. M. de Jong, van MoockDumon, Hoge Rijndijk 92a.Rapenburg 23, R'dam, Groene Hillcdijk J. P. de Groot en fam., electro technicus 204. J. F. Baijerde Keuning, De Rid- Jül. v. Stolberghof 51. H. C. G. Hermsen derstr. 11, Woubrugge, Kerkweg 47. R. en fam., bedrijfsleider, Koolstr. 3a. F. "W. VoetDe Jong en fam, Antonie Duycklaan 4. R. Kooistra, militair. Groen hazengrt 12. H. Koster en fam., maga zijnbediende. 3 Octoberstr. 25. H. Kraaij Kingma, L. Morsweg 65, De Noordooste lijke Polder, Lijsterbesstr. 41. H. M. H. Kloosterman en fam., W. Singel 11, 's Gravenhage. Meppelweg 45. P. J. v. d. Klugt en fam., Breestraat 161, Wassenaar Roodborststr. 34; M. H. I. Graaflandter Linden en fam., winkelierster in rooks- art. Breestraat 43. J. S. KulkMin, Bern hardkade 2. M. van ArkMol, Magd. Moonstr. 31. D. Pattiapon, korp. mach. KM, Kooipark 1. B. J. van Rappard, le rares nijverheidsonderwijs, Rijn- en Schiekade 24. C. Z. Salomé, Mariënpoel- straat 39. T. Scharwachter, en fam., wal 154 E. E. TaverneKooien, Korte- naerstr. 95, Eindhoven, Visserstr. 2. E. Cannoo—Krabbe, Fruinlaan 16, 's Gra venhage, Copernicuslaan 84. J. N. C. van Leeuwen. Joh. de Wittstr. 55, Oegstgeest, Oudenhofln 13. J. Pelgromv. Leeuwen en fam., Barbarasteeg 11, R'dam, Gaes- beekstr. 14a. J. van Leeuwen, Leliestraat 32, Hillegom, Ambachtstr. 51. A. Lepe- Wasstraat 38. M. van der Meer—Schreurs laar en fam., Haven 34, Oegstgeest. K. Julianastr. 97. T. J. Selier, vormer, ten Doormanln 17. B. M. v. Loevezijn, Rood- Katestraat 4. P. van Splunter en fam., i borststr. 51, A'dam. Kuinderstr. 40hs. E. marechaussee opperwachtmeester, Jul. v. I Mackay, Lammenschansweg 17. Laren Stolberghof 40. B. Brouwer—van Straa- I NH, Jagerspad 23. A. Middeldorp en fam, ten, analyste, Boerhaavelaan 24. C. C. M. I Joh. de Wittstr. 41, Oegstgeest, Marelaan Bom—Stuart en fam., Burggravenln 159. 6. H. J. Smoorenburg—Monnier en fam., L. E. Tengbergen, Maredijk 34a. W. P.1 Kapelstr. 1, Heerlen, Heerenweg 330 E. Uiterwijk en fam., rijksambtenaar, Jul. j A. J. Ie FeberOomens, Conradstr. 13. v. Stolberghof 44; C. M. van Velzen, Gilze ca. Irenestr. 20. D. W. Meüer—Os- hulp i. d. huish.. Maarsmansteeg 25. sevoort, Ververstr. 23, Alphen a. d. Rijn, Vertrokken personen in de week van L. de Colignystr. 42. C. Ouwersloot, 25 tot en met 30 Juli C. H. de Beus,Musschenbroekstr. 11a, Utrecht, Vaart- Rapenburg 88, R'dam, Westerstr. 39. W.1 straat lObis. J. Pelgrom, Barbarastg 11, L. de KoningBeij, Paviljoenshof 17, J R'dam, Schaarweide 38. R. E. Samuels, 's Gravenhage, Ln van Meerdervoort 52. G. Doustraat la, 's Gravenhage. Nwe Casino: „Puntje en Anton", leeftijden. L'.do: „Korporaal Wanhoop", leeftijden. „The gre-'. Ie-' Braafhart, Zoeterw. Singel R'dam, Iependaal 185. C. J. v. Bruggen, Leeuwerlkstr. 1, 's Gravenhage, Konin- ginnegrt 23. H. Bunnig en fam., Haarl. weg 33, Geleen, Spaans Neerbeek 47. G. Camphulsen en fam., W. de Zwijgerln 119, Hilversum, Erfgooierstr. 213. A; L. ViserCannoo, Fruinln 16, 's Gravenha- Parkln 95. A. H. Schild en fam.. Rapen burg 20. Voorschoten, a.b. ws H 11182, achter Veurseweg 215. A. T. L. W. M. Schneider, Noordeinde 50, Stad-Delden, Langestr. 27. C. F. Schrijvers en fam., Kernstr. 11, 's Gravenhage. Tapijtweg 3. IJ Schuitema, H. Rijndijk 42, R'dam. Gr. Hilled ijk 189b. H. W. Siemens. Boerh.ln ge, Copernicuslaan 84. P. L. H. Ebskamp, l 10. Canada. D. A. Slooff, Stationsweg 23, "oodb.str. 38. Leiderdorp, Eikenln 20. C. R'dam. Kerkhofstr. 4. C. M. Sparling, Ge- al1 "omerwil—v. Ewijk en fam., Hoge-1 recht 5, R'dam, Wolphaertsbocht 495a. G. 118. Oegstgeest^ Willebrordln 12. M. Teuwisse, Lorentzkade 52, Oegstgeest W. M. en M. J. H. Graamans, Hooigrt TT —nsbroek. Kouvenderstr. 148. P. 'ivt. T>- - ->-ade 52, Oegstgeest, 7 7 F-^iendoornHagen- K. Doormanln 7. C. J. Tom. Tomatenstr. 11, Zwolle, v. Nahuyspln 3. T. van Leeu wenVerhoef. Kersenstr. 25. Oegstgeest Oudenhofln 13. C. M. SmitsDe Wit, Ra- betrekking hadden op jeugdigen (15 t/m 18 jaar). Jeugdbemiddeling. In verband met de voorbereidingen en de defi nitieve plaatsingen van ex-scholieren werd reeds veel werk verzet, terwijl een druk gebruik werd gemaakt van het spreekuur op Donderdagavond van plm. 7 tot 8 uur. De samenwer king met de diverse schoolhoofden, zowel van de lagere- de Mulo-, de B.L.O. en V.G.L.Ó. en de Ambachts scholen heeft over het algemeen goe de resultaten afgeworpen. Concrete plaatsingscijfers kunnen thans nog niet worden verstrekt. Wel kan wor den gezegd, dat getracht is door elke ex-scholier, rekening houdende met de behoeftefactor, die plaats te doen innemen, welke voor de toekomst het grootst mogelijke rendement in zich bergt. Vrouwenbemiddeling. Het aan bod van vrouwelijke arbeidskrachten steeg enigszins t.w. van 90 tot 110. Ook de vraag steeg een weinig en wel van 360 tot 370 en heeft voor een belangrijk deel betrekking op huis houdelijk en administratief personeel (typistes en steno-typistes), terwijl overigens in vrijwel alle bedrijfstak ken ruime tot goede plaatsingsmoge lijkheden aanwezig zijn. Vooral aan jeudige krachten 15 t/m 18 jaar be staat grote behoefte. Ruim een derde van de aanvragen heeft dan ook be trekking op deze categorie. Laatste Berichten AUTOBUS RAMDE GEVEL. Vanmorgen tegen acht uur is een gemeente-autobus van lijn 9 komen de van Nazareth op de Franciscus Romanusweg te Maastricht tegen de gevel van een woning, op de hoek van de Karél de Vogelstraat gereden. De gevel werd tot aan de eerste verdieping ingedrukt. Ook de bus werd ernstig beschadigd. De bewoners bevonden zich nog boven in de slaap kamer. De twee passagiers van de bus werden niet gewond, maar de chauf feur raakte bekneld en moest met behulp van snijbranders worden be vrijd. Hij was echter niet ernstig ge wond. Hij werd naar het ziekenhuis St. Annadal overgebracht. Vermoe delijk is het ongeval gevolg van het onwel worden van de chauffeur. ACHTJARE JONGEN AANGEREDEN EN MEEGENOMEN Een achtjarige Dordtse jongen heeft Zondagavond een niet alleen pijnlijk, maar ook angstig avontuur beleefd. Hij v/erd op de Wieldxechtse weg aangereden door een personen auto, bestuurd door de 23-jarige koopman J, van E. uit Dordrecht, die te diep in het glas had gekèken. De jongen kwam te vallen en brak zijn linkerbeen, De chauffeur geraakte door dit ongeval kennelijk in paniek. Hij pakte de jongen op en legde hem en de fiets in de auto. Daarna reed hij met grote snelheid in de richting van de Moerdijkbrug. Mensen, die gi> enige afstand deze ontvpering hadden gezien, maar haar niet hadden kun nen verhinderen, waarschuv/den on middellijk de politie. Die zette een achtervolging in met het resultaat, dat de wagen in de Dordtse Biesbosch kon worden aangehouden. De chauf feur en detene, die bij hem in de auto zat werden gearresteerd. De jongen is naar het gemeentezieken huis gebracht. SPORT lawntfnNis TRABERT TROK ZICH TERUG TE SOUTHAMPTON Tony Trabert, die in de halve finale van het tournooi te Southampton zijn rug blesseerde, heeft in de finale de strijd gestaakt. Trabert speelde in' de eindstrijd tegen Eddie Moylan. Moy- lan had in de vijfde set de leiding met 10 toen Trabert de umpire ver zocht de wedstrijd te stoppen, daar hij te veel last van zijn rug had. Trabert heeft eveneens inschrijving voor de Oost Amerikaanse kampioen schappen, welke in Orange, New Yer- sey, worden gehouden, ingetrokken. POSTDUIVEN Het Oosten (Leiden) Wedvlucht m. jonge duiven vanaf Mons. In concours 118, gelost om 11 met NNW wind. aan komst eerste 14.22.23 uur, snelheid 938.54 m. p.m., laatste 14.51.25 uur, snelheid 834.70 m. p.m. Uitslag: A. ter Haar 1, 18; J. Boekkooi 2, 3. 5, 9, 13, 16, 19, 20, 22, 23; L. Burgers 4, 6, 7, 12. H. v. d. Vecht 8; H. Bey 10. Wedvlucht met oude duiven vanaf Bordeaux. In concours 23 duiven, op Donderdag om 13 uur gelost met ZW- wind. Slechts 2 duiven bereikten vóór Zondag hun hok. De eerste van J. Boek kooi op Vrijdag om 16.38.37 en de twee de van Jaca Marijt Sr op Zaterdag om 13.00.43 met een snelheid van resp. 761.92 m. en 466.86 m. Kampioenschap Fond: 1. J. Boekkooi met 396.5 pnt; 2. A. ter Haar 272.3; 3. Chr. Selier 175.9; 4. H. v. d. Vocht 170.5; 5. L. Burgers 100.-. Kampioenschap oude duiven: 1. J. Boekkooi 1382.1; 2. A. ter Haar 1101.-; 3. W. Hartevelt 1033.3; 4. H. v. d. Vecht 978.5; 5. L. Burgers 954.2. Scheepsberichten AALSDIJK p. 30 Kp Race n. New York. ALBIREO 30 te R'dam. ALBLAS- SERDIJK p. 31 Miami n. New Orelans. ALCHIBA 30 v. St. Vincent n. Antwer pen. ALCYONE p 31 Aden n. Abadan. ALHENA 30 te R'dam. ALKAID p. 31 Finistere n. Las Palmas. ALMDIJK 29 v. R'dam n. New Orelans. ALUDRA 31 v. Dubai n. Pt Sudan. AMOR p. 31 Wight n. Algiers. BINTANG p. 30 Kp Guarde- fui n. Pt Said. BLIJDENDIJK p. 31 Li- zardhead n. Antwerpen. BOSCHFON TEIN 31 te Mombasa. CALTEX PERNIS p. 31 Gibraltar n. Sidon. COTTICA 30 v. Dover n. Madeira. EENDRACHT 31 te R'dam. ESSO ROTTERDAM 30 v. Sidon n. R'dam. FARMSUM 31 v. Rangoon n. Calcutta. GABONKUST p. 30 Las Pal mas n. Dakar. INDRAPOERA 31 rede Belawan. JAGERSFONTEIN 120 m ZW Ouessant n. Las Palmas. KELLIA p. 30 Gibraltar n. Singapore. KREBSIA 30 v. Pt. Amboy n. Pt Cardon. LAAGKERK 31 te Aden. LEKHAVEN p. 31 Madeira n. St. Vincent MACUBA 30 te R'dam. MENTOR 30 te Paramaribo.' NIAS p. 31 Gibraltar, n. Marseille. OBERON 31 te Antwerpen. OVERIJSSEL 31 te R'dam. PRINS WILLEM II 30 v. Le Havre n. Montreal. PRINS WILLEM III p. 30 Bel le Isle n. Montreal. PRINS WILLEM IV p. 30 Kp Race n. Le Havre. PRINS WIL LEM VAN ORANJE p. 31 Wight n. Ply mouth n. Montreal. SALLAND 1 te St. Vincent. SCHERPENDRECHT 30 te West ville. SCHIEDIJK 31 te New Orleans. SIBAJAK 30 te R'dam. SOMMELSDIJK 31 te Antwerpen. STAD ROTTERDAM Marktberichten ROTTERDAM, 1 Aug. Vee. Aan voer 2040 stuks, w.v. 1262 vette koeien, 778 varkens. Vette kneien le 260—276, 2e 244 260, 3e 200214; varkens le 165 2e 16.3, 3e 158 (levend gewicht). Vette koeien aanvoer even meer, handel kalm, prijzen onveranderd, enkele prima's boven notering; var kens aanvoer even meer, handel ta melijk, prijzen iets hoger, enkele prima's boven notering. L'DAM, 29 Juli. Groente. Kom kommers A 1820; komkommers B 12—14; komkommers C 8—9; kom kommers krom 9—12; sla 300—380; andijvie 600—640; spinazie 7—12; to maten A 540—570; tomaten B 500— 540; tomaten C 490—530; tuinbonen 7—8; zwarte bessen 130—210; rode bessen 70—76; bloemkool A 21—24; bloemkool B 1218. TER AA**. 29 JuH. Cr^nte. Snijbonen 6.60—8.30; idem B 4.50 6.50; idem stek 2.70—4.90; spercicbo- nen 3.805.60; stokprincessenbonen 4.507.40; witte pronkers 3.203.80; tuinbonnen 0.450.65; capdoppers 2.90; doppers 3.70; blauwschokkers 2.803.40 alles per 10 kg.; tomaten A 0.330.52; idem B 0.410.51; idem C 0.20—0.27 andijvie 0.06—0.07; rabar- bar 0.06—0.11; spitskool 0.03—0.07; postelein 0.050.06; aardappelen 0.09 —0.14; idem kriel 0.04—0.05; kroten 0.060.07; sjalotten 0.11; uien 0.13 0.19; zuring 0.05; alles per kg. Was- peen 10.00—12.00; idem B 8.50—9.00; rode kool 5.506.00 alles per 100 kg Sla 0.030.08; bloemkool A 0.20 0.39; idem B 0.12—0.19; idem C 0.08— 0.10; komkommers 0.08—0.22, alles p. stuk; Bosuien 0.03—0.13; boskroten 0.020.03; bospeen 0.110.14; selderij 0.020.05 alles per bos. Zwarte bes sen 1.501.92; rode bessen 0.620.64 per kg. Witte bessen 2.00—2.40: aard beien 2.80 per slof. Kersen 1.021.26 30 v. Sevenislands n. Cardiff. STATUE per,k8- Augurken: fijn 0.88; f(jnbas- Goeman, penburg 82. Maarn, Sportln 1. F. C. Zech OF LIBERTY 31 te Philadelphia. STEN- I terd 0-58; basterd 0.42; grof I 0.29— MsuUnk—Harm- ner, H. Rijndijk 128, Renkum, Utrechtse-j TOR p. 30 Terceira Azoren n. A'dam. 0.31; grof A 0.37; CD 0.20—0.21; E „.^nhage, Saen- straat 416. TARA 31 te Corpus Christi. (,0.10—0.12 per kg.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3