KOPEN Duinstreek Aantal vrijgezellen is met drie honderd gedaald Eerste plechtige H* Mis van pater J* van Well ChS.Cr* Op bromfiets verongelukt MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 DE LEIDSE COUKANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Graaft Greoenbicht zijn eigen graf Toch vrij gezellig in Limburgs Maasdorp En zó was het dan Zaterdagavond in de „Laan der Liefde" inGreven- bicht, waar uitbundig gehoor werd gegeven aan de oproep van de orga nisator van het daar nu voor de derde maal aan de gang zijnde Wereld- vrijgezellencongres, de heer G. Greyh, luidende „Vrijgezellen aller landen verenigt uGoed, mijnheer Greyh heeft het misschien niet alle maal zo bedoeld, maar een zoele zomeravond, én een beetje schemering, én de Laan der Liefde...., des vrijgezellen hart moet wel van een bijzondere kwaliteit gewapend beton vervaardigd zijn, wil hij aan deze door Cupido zelf samengestelde „Cocktail d'Amour" kunnen weerstaan. Nederlandse, Belgische, Franse, Duitse, Engelse, Oostenrijkse, Ame rikaanse en Zwitserse „vrijgezellin nen en vrijgezellen" zijn dit week einde aanwezig op het derde we reldvrijgezellen-congres te Greven bicht, het landelijk Maasdorpje in de omgeving van Sittard. Het secretariaat heeft medege deeld dat er ongeveer 700 aanvra gen tot deelneming waren ontvan gen. Op de openings-namiddag van Zaterdag was slechts een deel er van evenwel aanwezig. Men maakt zich ongerust over de achteruitgang van het aantal deelnemers (ruim 300 minder). Vooral het aantal vrouwelijke congressisten is sterk gedaald. De dames blijven niet zo standvastig in hun vrijgezellen- idealen. Maar Grevenbicht pronkt thans in een feestdos van vlaggen, wimpels en straatversiering, waaruit een wel kom tot de gasten spreekt. Heel Gre venbicht is ingericht op een drie daags verblijf der honderden vreem delingen. De 26 café's van het 2600 inwoners tellende dorp ondergin gen een metamorphose tot „Hol landse koffiehuizen, weinstuben, bars „etablissements charmants" enz. terwijl aanduidingen als „Vrijgezel- lig vishuis" tot een hartig hapje no den, want leest men niet ergens an ders: „een vrijgezel lust ze wel? Vlaggenstoet Zaterdag verzamelden de congres gangers zich aan de ingang van het dorp bij hotel „Neerlandia", waar onder leiding van de Grevenbichtse harmonie „Aurora" een vlaggenstoet werd geformeerd. Vrijgezel nr. één, de heer Greijn, organisator van dit vrijgezellen- gebeuren droeg de Grevenbichtse vlag en een zekere heer Jansen uit Delft liet de UNO-vlag wapperen. In de loop van de feestavond zijn tijdens een gezellig samenzijn heel wat vriendschapsbanden aange knoopt, het congresmotto „vrijgezel len aller landen, verenigt u" bleek bijval te hebben geoogst. Er zijn ook andere, nog nauwere banden aange knoopt. Sommige fluisteren, dat Gre venbicht bezig is zijn eigen graf te graven. Met de paar honderd deelnemers uit binnen- en buitenland van het derde wereld-vrij gezellencon- gres te Grevenbicht, hebben Zondag enkele duizenden uit de hele omtrek het anders zo stille Maasdorpje be zocht, waar het V-teken het hoofd motief vormde bij de straten- en huizenversieringen. Omstreeks twee uur gistermiddag vormden de con gres-deelnemers voor de zogenaam de vrijgezellenparade een stoet die opgevrolijkt door twee muziek corpsen en ten aanschouwen van dui zenden door het dorpje naar het raadhuis trok. Daar sprak een van de leden van het gemeentebestuur nogmaals een welkom tot de vrijge zellen en vrij gezellinnen. In de stóet liepen ook enkele da mes mede, die afgevaardigden waren van Utopia, het zomerfeest van Arn hem. Een harer, genaamd Manon, bracht de groeten over van Arnhem, de stad van, zoals ze opmerkte „De verrukkelijke Arnhemse jongens en meisjes". Diverse festiviteiten, o.a. dansde- monstratus, hebben de middaguren gevuld en omstreeks vijf uur hield Godfried Bomans een toespraak over „Mannen onder elkaar". Tijdens dit congres zullen nog o.a. de meest sympathieke vrijgezel of vrijgezellin worden aangewezen. De beslissing zal aan ue congresdeelne mers worden overgelaten, die hier over Maandag zullen oordelen. 6 PRIESTERS-DOMINICANEN EN 3 DOMINICANESSEN IN EEN FAMILIE Gisteren heeft pater Jos Hierony- mus Occrsprong O. P. in de St. Wal- burgkerk te Arnhem zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. In deze kerk was hij de zesde pries ter-Dominicaan uit een familie, die in deze orde zijn getreden. Bovendien heeft deze neorayst drie tantes in de Orde van St. Dominicus. HKLLEGOM INLICHTINGEN GEVRAAGD OVER AANRIJDING De Groepscommandant der Rijks politie te Hillegom verzoekt de wiel rijders en de bromfietser, die Zon dagavond, 31 Juli 1955 omstreeks 18.55 uur op de Weeresteinstraat (Rijksweg) te Hillegom reden, ko mende uit de richting Haarlem en rijdende in de richting Leiden, zich bekend te maken bij genoemde com mandant. De wielrijders werden ingehaald door een bromfietser en tegelijker tijd gepasseerde een personenauto, die omver viel en enige malen over de weg rolde. Ook degenen die van dit voorval getuige zijn geweest wor den verzocht zich met genoemde commandant in verbinding te stellen. In verband met het bovenstaande werd ons door de politie medege deeld dat op bovengenoemde -dag en uur de auto, die omver viel en enige malen over de weg rolde, vijf per sonen vervoerde w.o. de bestuurder. Alle personen, drie heren en twee dames kwamen uit de Haag en had den een plezierrit gemaakt met een huurauto. Door genoemd ongeval bleek de bestuurder zeer ernstig ge kwetst te zijn, zowel in- als uitwen dig. Hij werd per ziekenauto ver voerd naar het Diaconessenzieken- huis te Haarlem. De overige inzit tenden van de auto konden per taxi worden vervoerd naar het Haagse Ziekenhuis aan de Zuid wal. De auto was zeer ernstig beschadigd. KATWIJK R.K. HANDBALVERENIGING RA- PIDITAS HEEFT EIGEN KLEED TENT Naast de kleedtent van de R.K voetbalvereniging K.R.V. is er in enkele weken tijd een kleedtent ver rezen. Onder leiding van de heer M. Huiberts en enkele hulpvaardige pa rochianen, is deze kleedtent eerst afgebroken op het Valken Boys ter rein en op het K.R.V.-terrein weer opgebouwd, de laatste dagen in een koortsachtig tempo om Zondag klaar te zijn. En zo kon de voorzitster, mevr. van LeeuwenZwartjes, Zon- heten voor de nieuwe kleedtent Zij bedankte de heren, door wiens ar beid deze kleedtent werd Opgebouwd en in het bijzonder de heer Huiberts, want deze had wel het leeuwenaan deel hierin gehad; zij overhandigde een fraaie asbak, met inscriptie. De heer Huiberts dankte het bestuur voor deze aardige geste en sprak nog een pittig woordje tot de leden van Rapiditas. Hierna vroeg de voorzitster aan de geestelijk adviseur, Kap. Bekkers, of hij de kleedtent wilde inzegenen. Deze sprak eerst nog een kort woordje. Hij hoopte dat Rapiditas, nu zij een eigen kleedgelegenheid hebben, moge groeien zowel in kwan titeit als in kwaliteit. Na de inzege ning namen de genodigden een kijkje in de kleedtent. Om 12.30 uur begon het jaarlijkse Rapiditas-tournooi. De volgende ver enigingen namen hieraan deei: Van Nispen uit de Zilk; M.M.O. uit Hoog- made en Jong Ade uit Oud Ade. Er werd gespeeld in een senioren en een junioren afd. Wij hebben verschillende goede wedstrijden gezien deze middag, het waas alleen jammer dat er zo weinig belangstelling was van de kant der parochianen; wij hadden zeker de ouders van de speelsters verwacht, om hun dochters aan te moedigen Onder de weinige bezoekers was de pastoor. Na afloop van het tournooi reikte de voorzitster de prijzen uit. Zij dankte de verenigingen voor hun komst en de heren scheidsrechters voor hun leiding deze middag. De uitslag van het tournooi was als volgt: Senioren: Van Nispen 3 2 1 0 5 pnt. Rapiditas 3 1 2 0 4,, M.M.O. 3 0 2 12,, Jong Ade 3 0 12 1,, Junioren Jong Ade 2 110 3 pnt. Rapiditas 2 12 12,, M.M.O. 2 0 12 1,, K.R.V. De wedstrijden van de pupillen gaan deze week niet door, in verband met de werkzaamheden aan de terreinen. Dinsdagavond om 7 uur spelen de adspiranten tegen Quick Boys adspT op het Quick Boys terrein aan de Piet Heinlaan. KATWIJK VERPLICHTE VUILNISEMMERS Binnen een paar weken zal de re organisatie van de vuilnisophaal dienst alhier een feit worden. Op he den heeft dat nog plaats op tamelijk oudewetse manier, maar dan zal zulks plaats hebben met z.g. roltrommel- auto's met een stofvrije belading. Hiervoor zijn van gemeente een 6000 tal uniforme vuilnisemmers aange kocht van een speciale constructie passende op het mechanisme van de roltrommelauto's. Deze emmers zul len van gemeentewege gedistribueerd worden, waarvoor dan 7.50 per stuk moet worden betaald. Ieder is ver plicht zich minstens één zo'n emmer aan te schaffen. In bijzondere geval len kan, naar het-oordeel van B. en W. deze aanschaffingsprijs in termij nen worden betaald. Over een en ander krijgen alle inwoners dezer da- fen een circulaire toegezonden waar- ij een kaart is gevoegd waarop men kan invullen hoeveel emmers men wenst aan te schaffen. KATWIJK AAN ZEE Opening der Kampfeesten op het kampeerterrein. De Kampeer vereniging „Katwijk" had kampeer- féesten georganiseerd, welke geopend vierden door de voorzitter, de heer A. Riel. Spr heette in het bijzonder welkom wethouder D. C. van Leeu wen als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur, afgevaardigden van VVV en de heer Ruwhof die namens de politie aanwezig was en aan wie spreker een taart aanbood. Dit omdat de heer Ruwhof sedert het bestaan der vereniging onafgebroken belast was geweest met de afgifte van kam- peervergunningen. Daarna richtte de heer Van Riel zich met een woord van waardering tot de heer A. Klein- man, kampwachter en diens echtge note en de terreinknecht A. Vlieland. De Katwijkse muziekvereniging UNI speelde intussen het Volkslied. Ten slotte werd er een kinderlampion- optocht gehouden welke te ongeveer 9 uur van het kampeerterrein ver trok voor een rondgang door de stra ten van het Zuidelijk dorpsgedeelte. De landelijke Rijvereniging „De Ire- neruiters" begeleide met de muziek- op, afOetaÜny en fiuutdoop, Tujee verschillende systemen WANNEER ik een radio gekocht heb op afbetaling, mag de verkoper deze dan terughalen als ik met de betaling van de termijnen achter ben. Ook, wanneer ik al een groot gedeelte van de koopprijs het vol daan? Dit is een vraag, die door ve len gesteld wordt. Op het gebied van kopen op afbe taling en van huurkoop bestaat bij velen nog al wat verwarring. Om een en ander duidelijk te kunnen maken, moeten we eerst iets vertellen over koop en verkoop in het algemeen. Wanneer ik een radio koop en ik kom met de verkoper overeen, dat ik de koopprijs over 14 dagen zal betalen, wordt niettemin deze radio mijn eigendom op het ogenblik, dat deze aan mij wordt overgedragen. Zodra ik met de radio de winkel uit loop (natuurlijk met goedvinden van de eigenaar), is hy van mij, onge acht het feit, dat ik nog geen cent betaald heb. Ik mag de radio ver kopen, desnoods kapot maken, zon der dat ik daarvoor verantwoor ding schuldig ben aan wie ook! Betaal ik de koopprijs niet, dan kan de verkoper de koopsom des noods voor de rechter vorderen, hij kan echter niet de radio terugha len. Op afbetaling. WANNEER men op afbetaling koopt, verandert dit over het alge meen niets aan deze beginselen. Meestal zal bij een overeenkomst tot koop op afbetaling wel de bepa ling zijn gemaakt, dat zodra de ko per achterop raakt met de betaling, alle termijnen tegelijk opeisbaar zullen zijn. Wanneer dus was over eengekomen, dat betaald zou wor den in 20 termijnen en de ko per raakt bij de 4de termijn achter op, dan kan de verkoper meestal alle 17 nog te betalen termijnen tegelijk opvorderen Dit moet echter uitdrukkelijk voor af bedongen zijn en de koper moet eerst in gebreke zijn gesteld. De ver koper moet dus, liefst aangetekend, een brief aan de koper zenden waar in hij hem er op wijst, dal hij in ge breke is gebleven met de afbetaling en dat de koper aan zijn verplich tingen moet voldoen, liefst voor een bepaalde datum, wil hij de algehele openbaarheid van de koopsom ont lopen. Maar dit alles verandert niets aan het feit, dat de radio hij de „ge wone" koop op afbetaling het eigen dom van de koper blijft. ANDERS is het echter bij huur koop. Huurkoop is een vorm van huurbetaling waarbij nadrukkelijk is bepaald, dat het verhuurde goed het eigendom van de verkoper blijft totdat de gehele koopprijs is voldaan. Een huurkoopovereenkomst kan alleen schriftelijk worden aange gaan. Is er geen schriftelijke over eenkomst, dan kan er hoogstens sprake zijn van een „gewone" koop op afbetaling, waarbij dus de eigen dom van het verkochte goed onmid dellijk met de overdracht op de ko per overgaat. Een schriftelijke huurkoopover eenkomst moet uitdrukkelijk de be paling bevatten, dat het verkochte goed het eigendom blijft van de ver koper zolang de koopprijs niet is voldaan. Verder moet er een plan voor afbetaling in zijn opgenomen en de koopprijs nauwkeurig zijn ver meld. De huurkoper mag het goed ge bruiken, ook voordat het zijn eigen dom is geworden, maar het moet een gebruik zijn overeenkomstig de bestemming van het goed. De wet bepaalt hieromtrent: „aan hare gedaante of inrichting mag hij niet veranderen, noch de zaak ver huren of. zijn genot aan derden overdragen". De koper moet „als een goed huisvader" voor de zaak zorgen en hij is aansprakelijk voor alle schade welke de zaak lijdt ge durende de tijd dat de koper het ge not er van heeft. Teruggeven aan verkoper. IN HET huurkoopcontract kan wor den bepaald, dat de zaak aan de ver koper moet worden teruggegeven, wanneer de koper niet stipt de ter mijnen voldoet. Maar dan is toch al tijd eerst ingebrekestelling door de verkoper nodig. De wet bepaalt ten dien opzichte „dat de verkoper door het terugne men van de zaak, wanneer de koper zijn verplichtingen niet nakomt, niet in betere vermogenstoestand mag geraken". Dat wil dus zeggen, dat hij er niet meer aan mag verdienen, dan hij normaal zou hebben gedaan, ware er geen stagnatie gekomen in de afbetalingen. Geschiedt dit wel, dan moet ver rekening plaats hebben. Wanneer de koper de zaak niet goedschiks af geeft/-idan kan de verkoper aan de rechter een bevel tot teruggave vra gen. De rechter dan kan bepalen, hoeveel de zaak waard is. Ook kan hij de koper, die dat vraagt, machti gen de zaak bij zich te houden totdat het verschil wordt betaald of de ver koper daarvoor zekerheid heeft ge geven. ZOETERMEER Op wel zeer ondubbelzinnige wijze heeft katholiek Zoetermeer in het af gelopen weekend zijn grote vreugde en blijdschap getoond over het grote voorrecht, dat een van zijn zonen ten deel is gevallen. Alles wat zich af speelde rond de eerste Plechtige H. Mis van de neomist, pater Jan. A. A. van Well O.S.Cr.: de joyeuze entrée en de triomfantelijke tocht door het dorp; het welkomst-lof, de waarlijk overweldigende receptie in het Pa rochiehuis, maar vooral het hoogte punt van deze dag de plechtige eer ste H. Mis in de voornaam versierde kerk,,dit alles tezamen is een mani festatie geworden van rijk en door voeld katholiek leven. Inderdaad heeft katholiek Zoeter meer getoond, een goed volk te zijn, dat zijn priesters een warm hart toe draagt en deze liefde en eerbied laat blijken zoals bij deze eerste plechtige H. Mis. Zaterdagavond te half zeven had de joyeuze entrée plaats bij het via duct aan de Stationsstraat. Ter ver welkoming waren aanwezig pastoor J. A. Voorham, pat4:/ C. -Kauling O.S.C. en het comité der Katholieke Actie. Nadat de neomist Jan van Well met zijn ouders en pastoor in een open landauer en de familie en genodig- digden in de volgrij tuigen hadden plaats genomen begon de rijtoer door het dorp. Voorop reed een ruiter stoet, gevolgd ctoor de verkenners, de gidsenband van de St. Marthaparo- chie uit Den Haag, de gidsen en daar achter de neomist met familie en ge nodigden. Bij de kerk aangekomen werd de stoet opgewacht door een grote rij bruidjes. Terwijl het wel komstlied werd gezongen, schreed de neomist door een erehaag het kerk gebouw, dat door de bloemist Kuiper fijnzinnig versierd was, binnen. Op het altaar was een versiering aan gebracht van witte anjers en gladio len. Langs de pilaren waren bloem- toefen aangebracht. Pastoor J. A Voorham heette de neomist welkom en wees op de grote uitverkiezing, die de jonge priester was ten deel gevallen. Het verheugde spreker, dat e, in de parochie zo'n grote eerbied en liefde heerst voor de priester. Nadat de neomist op verzoek van de pastoor zijn eerste priesterzegen gegeven had, werd dóór de jonge priester een plechtig Lof gecelebreerd met assistentie van pater P. Boonekamip C.M. diaken en pater A. J. van Gasteren O.S.C. sub diaken. Te negen uur droeg gisteren pater Jan van Well zijn eerste plechtige H. Mis óp in de geheel met gelovigen gevulde parochiekerk. Dr. Y. Schna- bel, prior van het klooster te Zoe- terwoude, assisteerde als diaken, pa- vereniging UNI de stoet, welke zeer veel belangstelling trok. Tenslotte had nog een uitreiking plaats van prijzen voor de best verzorgde cos- tuums. Caritas. Bij verschillende gele genheden, welke in de Visserijschooi plaats hebben, worden door leerlin gen en bezoekers bedragen beschik baar gesteld voor liefdadige doelein den. Dit had tot gevolg dat de direc teur dezer school dezer dagen de na volgende bedragen kon overmaken aan diverse instellingen: De Koninkl. Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaat schappij 53.90; het Hospitaalkerk schip „De Hoop" 40.—; De Stichting „Het vierde Prinsenkind" 14.09 en hulp aan Vluchtelingen 5.In to taal dus 112.99. VOORHOUT SPORTDAG VOOR DE VOORHOUTSE JEUGD Begunstigd door fraai zomerweer werd op het Foreholte-terrein een sportdag voor de jeugd gehouden, welke door de N.K.J.B. was georga niseerd. Er was veel belangstelling voor de spoitprestaties vac de jeugd en ook de deelname was groot. Hier volgen de uitslagen: Verspringen heren: 1. P. v. Dijk; 2. A. Deutekom; Hoogspringen heren: 1. G. Allard; 2. P. v. Wouw; 80 meter heren: 1. P. v. Dijk; 2. Ad Deute kom; 400 meter heren: 1. P. v. Dijk; 2. Ad Deutekom; 1500 meter heren: 1. P. v. Dijk: 2. Ad Deutekom; 3. D. v. Dijk. Meisjes 14 tot en met 16 jaar: 80 m. 1. Fia Langeveld Gd.; 2. M. Warmen- hoven; 3. Agnes Turnhout; Hoog springen: 1. B. Turnhout; 2. Fia Lan geveld; 3. M. Warmenhoven. Jongens 14 tot en met 16 jaar: 80 meter: 1. A. Heerings; 2. W. Lan geveld; 3. Theo v. Stein; Versprin gen: 1. A. Heerings; 2. A. v. d. Lans; 3. Theo v. Stein; 600 meter: 1. W. Langeveld; 2. Piet Lemmers; 3. A. v. d. Lans. Meisjes 10 tot en met 13 jaar: 60 meter: 1. Tonny Peters; 2. Ria v. Wouw; 3. Ali v. d. Lans; Versprin gen: 1. Ria v. Wouw; 2. A. v. d. Lans 3. Dora Bakker. Jongens 10 tot en met 13 jaar: 60 m.: 1. P. Bervoets; 2. H. Lange veld; 3. Aad Tol; 300 meter: 1. P. Bervoets; 2. Henk Langeveld; 3. J. v. Wieringen; Bal werpen: 1. P. Ber- voet; 2. Kees Bel; 3. Henk Langveld. Heren: Kogelstoten: 1. Theo Otten- heim; 2. Jaap Bax; Discuswerpen: 1. Jaap Bax; 2. Theo Ottenheim; Na afloop van deze goed geslaagde sportdag werden bij afwezigheid van de aalmoezenier, Kap. Schlatmann, door de heer J. v. d. Hoeven de prij zen uitgereikt. ter A. Kauling als sub-diaken, pas toor J. A. Voorham als presbyter- assistens en kapelaan J, Hamers als ceremoniarius. 0\p het priesterkoor hadden plaats genomen prof. dr. D. Duyvesteijn Mill Hill pater P. Boo nekamp C.M. en pater Ambrosius v. d. Stam O.Carp., allen priester-zonen van de parochie. Het parochiële zangkoor "ersterkt met knapenkoor, zbng op verdienste lijke wijze de Missa Pontificalis van Lorenzo Perosi. De feestpredicatie werd gehouden door pater A. J. van Casteien. In een hooggestemde rede wees spreker op de grote waarde van het priester schap en de teak de priester als middelaar tussen God en de mensen. Spreker prees de godsdienstige sfeer van het parochieleven, dat de voe dingsbodem is voor de toekomstige priester. Na de H. Mis zong het zangkoor de 4-stemmige Priestercantate van J. Haagh C.S.S.R. Van twee tot half vier werd in het versierde parochiehuis een receptie gehouden. Van deze gelegenheid tot felicitatie werd door de parochianen een overweldigend gebruik gemaakt. We merkten o.m. op Rector J. de Groot, wethouder J. Groenewegen, de gemeentesecretaris C. P Blaauwhof, notaris M. Th. Goossens en vele an dere prominenten, waaronder vele niet-katholieken. Tijdens de receptie overhandigde de voorzitter van de K.A., de heer G. de Groot, het ge schenk van de parochie, een envelop met inhoud. Ook de verkenners en welpen kwamen hun oud-hopman feliciteren. Na den toespraak van de aalmoeze nier werd de feesteling een oorkonde aangeboden, waarna de kleinste welp, Aadje Luiten, namens de St. Nico- laasgroep een paar boekwerken over handigde. Met een gevoelvol dank woord gaf pater Well uiting aan zijn overgrote dankbaarheid tegenover de parochie, tegenover wie hij, naast God zo ontzettend veel verschuldigd was. Door de overstelpende toeloop van parochianen moest de receptie ge ruime tijd verlengd worden. Aan het slot van de glorieuze dag heeft pater van Well een plechtig danklof gecelebreerd. OEGSTGEEST Auto reed over gevallen bromfiets Sassenheimer om het leven gekomen Zaterdagavond omstreeks half 11 is de 53-jarige losarbeider Adr. Schra- ma wonende Warmonderweg te Sas- senheim gevonden op de Rijksweg in Oegstgeest bij de Marine-electroni- sche bedrijven, liggende naast zijn bromfiets. S. was zeer ernstig ge wond. Hij. werd overgebracht naar het Academisch ziekenhuis en is daar overleden. Men vermoedt, dat hij ter plaatse waar hij werd gevonden en waar de weg niet verlicht is, werd aangere den. Zeker is, dat een auto over de reeds op de weg liggende bromfietser is heengereden. De groepscommandant der rijkspo litie te Oegstgeest verzoekt de be stuurder van deze auto, die na even gestopt te hebben, doorreed naar Am sterdam, zich ten spoedigste met hem in verbinding te stellen, telefoon 01710—20360. Eventuele getuigen gelieven zich eveneens te melden. WASSENAAR De adj.-directrice van 't Rode Kruis ziekenhuis in Den Haag, mej. E. D. Bakker v. Delden, 52 j., is gistermid dag te Wassenaar, zittende op een bromfiets en rijdende op het fietsen- pad langs de rijksweg ter hoogte van de Klein Persijnlaan, in botsing ge komen met een andere, door de mili tair H. bereden bromfiets. Mej. Bak ker van Deden is des avonds aan de gevolgen van de val overleden. Dierenkwelling. Tegen de 42- jarige G. W. te B. en de 49-jariëe N. O alhier is door de Voorburgse poli tie proces-verbaal opgemaakt wegens ergerlijke dierenkwelling. Zij ver voerden in Voorburg in een vracht auto een groot aantal kisten met kip pen en eenden. Het bleek, dat onge veer 700 kippen en eenden in deze kisten, die met vier lagen opeengesta^ peld waren, gepropt zaten, zodat zij de koppen tussen de naden van de kisten moesten persen om frisse lucht te krijgen. De auto werd in beslag ge nomen en naar het politiebureau ge bracht, waar voor een beter trans port van de dieren werd gezorgd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2