Duinstreek BIOSCOPEN Rijnstreek De bollenhandel Exporteurs moeten aan hoge prijzen voor de dikke tulpen De Middenstands - examens ZATERDAG 30 JULI 1955 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Ruim 13 cent per stuk voor gewone bol De exporteur zat op de tribune van een der Lissese bollenveilingen; trok driftig aan z'n sigaar en zuchtte ver volgens zó zwaar en diep, dat men het zonder enige moeite vijf banken verderop nog kon borenDeze exporteur zat namelijk te „azen" op een mooie partij Brilliant Star zift twaalf en wilde liefst een zacht prijsje geven. Maar toen de afslager ze in zette en monotoon dreunend de cijfers noemdr, die de klok aangaf, toen moest hij bij 13.60 stoppen. Ruim dertien cent per stuk voor één doodgewone tulpenbol! Het was daarom geen wonder, dat de expor- Wilt U op het Middenstands examen succes hebben? Stu deert U dan bij de R.K. Handelsavondschool „RIJNLAND" De beste resultaten (altijd meer dan 91 geslaagden) enzeer lage lesgelden. (Advertentie) Geslaagd zijn: P. v. Steijn, Leiden; J. Stigter, Wassenaar; M. Stigter, Ter Aar; J. Tersteeg, Warmond; J. Thyssen, Lei den; W. Toenkkens, Wassenaar; H. v. d. Tol, Nieuwkoop; C. Toor, Al phen aan den Rijn; G. Tij sterman Oegstgeest; P. Vastenhout, Nw. Ven nep; C. v. Veen, Stompwijk; C. P. v. Veen, Stompwijk; G. J. v. Veen, Roe- lofarendsveen; J. Veenboer, Zeven hoven; G. v. Velzen, Voorhout; A. Verberkt, Leiden; A. Verdèl, Leimui- den; K. Verdoes, Katwijk aan Zee; M. Verdoes, Leiderdorp; J. Verduyn, Aarlanderveen; S. Verduyn, Nieuw koop; J. Vergeer, Nieuwkoop; T. Ver kerk, Nieuwveen; J. Verkley, Sassen- heim; A. Verschuur, Alphen aan den Rijn; A. Vet, Hazerswoude; Th. Vink, Nieuwkoop; E. Visser, Leiden; P. Vis ser, Nw. Vennep; J. Vlasveld, Leiden; N. Vlek, Oegstgeest; H. v. d. Vlist, Leiden; G. Voorham, Leiden; J. Vooijs, Katwijk aan Zee; G. Vreeken, Oude Wetering, W. G. Vreeswijk, Al phen aan den Rijn; A. de Vries, Aar landerveen; A. de Vroomen, War mond; A. Wahle, Zevenhoven; A. v. Waveren, Lisse; H. v. Velzen, Oegst geest; P. Wendel, Nieuwkoop; A. v. Wengerden, Zevenhoven; G. Wesse- ling, Voorhout; Th. v. Wetten, Lei den; C. v* d. Weijden, Nieuwkoop; A. Wielhouwer, Leiden; B. Wille, Koudekerk, A. de Wit, Ter Aar; P. Wittebrood, Voorschoten; W. v. d. Wijngaard, Leiderdorp; C. Wijsman, Rijnsburg; F. Zonneveld, Voorscho ten; K. Zonneveld, Alphen aan den Rijn; E. Zuyderduin, Leiden; Jac. Zwaan, Rijnsburg; J. Zwaan, Oegst geest; L. v. d. Zwet, Nieuwkoop; C. M. Zwetsloot, Zoeterwoude; C. H. Zwetsloot, Leiden; M. K. Zwetsloot, Zoeterwoude; M. J. Zwetsloot, Rijp- wetering; M. J. Th. Zwetsloot, Lei den; L. Ruyters, 's-Gravenhage. ZOMERTENTOONSTELLING Gedurende de maand Augustus zul len in de Harteveltzaal van het Ste delijk Museum „de Lakenhal" een groot aantal schilderijen, aquarellen en tekeningen zijn opgesteld van Flo- ris Verster en Menso Kamerlingh Onnes. Al deze kunstwerken zijn eigendom van het Stedelijk Museum „de Lakenhal", of bevinden zich daar in bruikleen. Bovendien zullen voor het eerst enige nieuwe aanwinsten van Verster voor het publiek te be zichtigen zijn: o.a. de kaartspelers en een molen op Texel. Bij de tekenin gen kan men voor het eerst zien de originele tekening van de enige boek illustratie die Verster maakte, enige studiebladen en een tekening door Verster gemaakt als vierjarig jon getje. (Het werk van Verster's zwager Kamerlingh Onnes hangt niet van dat van Verster gescheiden, zodat men de grote verwantschap tussen beiden duidelijk kan waarnemen. Deze tijdelijke expositie uit eigen be zit is de eersite van een reeks, die de directie zich voorstelt te organi seren. Zij beoogt daarmee in de Zo mermaand, nu vele vreemdelingen de Lakenhal bezoeken, een indruk te geven van hoogtepunten uit de ge schiedenis der Leidse kunst en het Leidse publiek in de gelegenheid te stellen de nieuwe aanwinsten van de Lakenhal in een passende omgeving te bezichtigen en de eigen collectie door veranderde opstelling blijvend aantrekkelijk te maken. Agenda Leiden WOENSDAG 3 Augustus. Advieszitting voor werknemers in Horeca-bedrijven tussen 2 en 4 uur. Rozenkranskruistocht St. Petrus- kerk 7 uur. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. Zondag 31 Juli zal de dienst worden waargenomen door: dr. Gaasbeek, Jansen, Makkink, Schae- fer, Teeuwen. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 13 uur tot Zaterdag 8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, Tel. 24807; de Apotheek „Tot Hulp der Menschheid" Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. teur zuchtte. Want het is de vraag, of hij de prijs, die hy hier moest geven in het buitenland ooit heeft kunnen maken. Nu zou het allemaal zo ver bluffend deprimerend niet zijn,, als de abnormaal hoge prijzen alleen een soort als Brilliant Star betrof. Maar dat is niet zo. Want men mag aanvoeren, dat men pas aan 't prille begin van het pakseizoen staat; men mag verder zeggen, dat er m een paar weken nog veel veranderen kan; het is wel duidelijk, dat de oogst op de klei en wel speciaal in de Noord! op zijn zachts gezegd niet meevalt. Vooral de vroege tulpen zowel de dubbele als de enkele blijken by het rooien niet dik te zijn. En als men nu weet, dat het gros van de vroege tulpen uit De Noord moeten komen, dan behoeft men geen bollenexpert te zijn jam te weten, dat zij, die op sterk dalende prijzen re kenen, al een heel slechte kans ma ken. Geen topprijzen. Om het nog even over de prijzen te hebben: het waren geen topprijzen, die 13.60 per 100 voor Brilliant Star, want als men beste twaalven van bijv. Couleur Cardianl had, dan stond de wijzer van de veilingklok ook in deze koers stil, terwijl Generaal Jof- fre er niet zo ver afbleef. Van de dubbele vroege tulpen draaide beste Van der Hoeff voor 9.en 10.per 100, Peach Blos som voor 8.50 tot 9.Oranje Nas sau voor 10.of daaromtrent, Elec- tra voor 9.tot f 10.Titian voor ƒ11.Schoonoord voor f9.kort om alles wat goed was lag tussen 8.en11.per 100 van de Murillo sports. De Mendel- en Triumphtulpen la gen niet zo hoog in prijs. Massa-soor ten als Krelage's Triumph, Hildegar- da Van der Eerden, Imperator, e.d. lagen tussen 6.en ruim ƒ7. voor de twaalven. Een soort als Pi- quant ging naar 9.50 per 100 en de binnenlandse broeiers zullen zich vermoedelijk wel tweemaal beden ken, voor ze tulpen van bijna een dubbeltje per stuk in de kistjes gaan planten. Zeer hoog in prijs lagen ook de rose Preludium (ƒ10.—) en de Thans is gebleken dat gezien de den. Na ampele bespreking werd dit voorstel aangenomen. Een voorstel om in beroep te gaan bij de Kroon, tegen een besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring werd onthouden aan een besluit van de Hillegomse raad tot garantie van de "betaling van rente en aflossing van een bedrag van 300.000.door de stichting „Tehuis voor ouden van Dagen" vanwege de Ned. Hervorm de Gemeente, alhier, werd eveneens aangenomen. Daarna volgde nog mededeling van de goedkeuring tot bouw van 26 wo- ningen in het Brouwerslaankwartier en daarmede was de agenda af. Zilveren Jubilaris. De heer W. van Dooren herdenkt Maandag a.s. zijn zilveren jubilé bij de Twentse Bank, bijkantoor Hillegom. Begon nen als jongste bediende doorliep hij alle rangen en herdenkt thans zijn jubilé als een der voornaamste krachten van het bijkantoor. KATWIJK AAN DEN RIJN Oranjefeesten. Het bestuur der Oranjevereniging heeft bepaald, dat de Oranjefeesten dit jaar zullen ge houden worden op 31 Augustus en 1 September. In de namiddag van Woensdag 31 Augustus zullen de kin derfeesten gehouden worden, waarna op Donderdag 1 September is bestemd voor de volksfeesten. Medische dienst. Voor wat be treft de doktersdiensten betreft op Zondag a.s. zal dokter E. E. van der Laan te Rijnsburg, Rapenburg 1, tel. 2810 deze dienst waarnemen voor de patiënten van doktoren: J. Bergman, H. Hueting en E. van der Laan. Harmonie Katwijk. Ons plaat selijk* muziekgezelschap, de „Harmo nie Katwijk", wil nieuwe instrumen ten aanschaffen, welke deels bestemd zijn voor uitbreiding van de bezet ting en deels voor de vervanging van versleten instrumenten. In het kader van deze actie wordt hedenavond en Maandagavond een huisaanhuis-collecte gehouden. LEERS8HENDAM RAADHUIS WORDT UITGEBREID In het begin van dit jaar heeft de gemeenteraad besloten het raadhuis uit te breiden door het aan weerszij den van het bestaande hoofdgebouw bijbouwen van naar achteren gekeer de vleugels en het naar achteren uit bouwen van de bestaande hall met een burgerzaal/trouwzaal en stal lingsgelegenheid voor een brandweer auto. De kosten werden toen geraamd op ƒ925.000,—. N00RDWIJKERH0UT Zuigelingenconsultatiebureau Wit- Gele Kruis. Woensdag 3 Aug. a.s is het consultatiebureau voor zuige lingen van het Wit-Gele Kruis ge sloten. In de maand Augustus wordt geen consultatiebureau voor kleuters gehouden. Dienovereenkomstig wor den Zondag 31 Juli geen nummers uitgegeven. LISSE Eerste plechtige H. Mis rode, wit-gerande Lustige Witwe, die nog tot tegen 12.per 100 opbracht De witte White Sail, die bij hon derdduizenden ook hier worden ge broeid, wordt voor binnenlands ge bruik met de huidige prijzen wel wat te duur. Beste twaalven deden na melijk nog ruim 7.terwijl elven van dit soort nog altijd ruim ƒ6. noteerden. Van Darwintulpen was het aanbod uiteraard nog gering. Daar is het nog te vroeg voor. De narcissen-tijd moet ook nog ko men. Een belangrijk deel moet nog gerooid worden. Het aanbod van cro- cussen is groter dan het de laatste tien jaar op de veilingen ooit is ge weest, maar de prijzen zijn er dan ook naar. De .gouden tijd" voor de crocussenkwekers is kennelijk voor bij. Nu dus de eerste „verkenningen" op het terrein der bollenhandel ach ter de rug zijn, blijken dus de kwe kers aan het langste eind te trekken. En ze doen dat met een uitbundig plezier. Merkwaardig! HILLEGOM De ellendige toestand van de Meer- laan en de mogelijkheid daaraan zo spoedig mogelijk een eind te maken, was aanleiding 'tot een spoedverga dering van de Hillegomse Raad. Vanwege uitstedigheid van de bur gemeester en wethouder v. d. Boer, fungeerde de heer W. F. van Dam als w.n. voorzitter en de heer F. C. van Lierop als w.n. wethouder. De voorzitter stelde voor om de riolering en reconstructie van de Meerlaan onderhands aan te beste omstandigheden op het gebied van de bouwnijverheid realisering van het gehete plan momenteel niet mo gelijk is. In verband daarmede is be sloten het plan in gedeelten te doen uitvoeren daar het noodzakelijk is de werkruimten van het raadhuis zo spoedig mogelijk uit te breiden. Het bouwen van de Zuidwestelijke vleu gel kan een voorlopige oplossing van de moeilijkheden geven. De kosten van de zodanige beperkte uitbreiding worden geraamd op ƒ455.000, De verwezenlijking van de volgen de plannen zullen plaats hebben na dat de bedoelde vleugel is afgewerkt. De Vacantiebizigheid. De plaat sen waar de deelnemers Maandag a.s. om 9 uur moeten samenkomen zijn de speelplaatsen van de houten Ma- riaschool en de Doorbraakstraat. Van hieruit gaan de kinderen onder lei ding, naar de St. Willibrordusschool- binnenplaats waar de persoonlijke deelnemerskaarten worden uitgereikt Degenen die kinderboeken, kinder tijdschriften of kinderspelen zouden willen beschikbaar stellen, gelieve dit te melden aan Voorburgseweg 7, Telefoon 1726. Afslag huizen. Het landhuis aan de West vliet weg dat was ingezet op 22.500,werd niet gemijnd. Het herenhuis aan de Voorburgseweg 17 dat ingezet was op 19.800,werd gemijnd op 20.500,door H. N. van Vugt ten behoeve van de heer L. W. Hendriks alhier. Het woonhuis Smids laan 34 ingezet op 2.050,werd ge mijnd op 2.350,door W. J. v. d. Ham. VOORSCHOTEN Medische dienst. De dokters- dienst wordt gedurende dit weekend waargenomen door dr Th. J. Thies, Leidseweg 51, tel. 252. PATER N. STEENVOORDEN. Voor de tweede maal in een maand tijd heeft de Maria-parochie zich gespannen, om een neomyst in te halen. Zondag om half negen doet pater N. Steenvoorden, wonende in de Julianastraat, zijn eerste plechtige H. Mis. Pater Steenvoorden heeft zijn in trede gedaan in de congregatie van de „Oblaten van het onbevlekte Hart van Maria". De neomyst heeft eerst drie jaar in Den Haag gestudeerd. In de zes jaar die daarop volgden, heeft hij zijn studie voltooid in Gijzegem (België), waar hij op 10 Juli j.l. de H. Priesterwijding ontving. Vanavond zal de neomyst zijn fees telijke entree in de parochie maken. Om zes uur zal de feestelijke stoet via Kanaalstraat, Julianastraat, Hee- reweg, Koningsstraat, Irenestraat, Prinsessestraat en Nassaustraat naar de parochiekerk gaan, waar pater Steenvoorden om plm. 10 min. voor 7 een plechtig Lof zal doen, met eerste priesterzegen. Zondag is er gelegenheid om de neomyst en zijn familieleden geluk wensen aan te bieden in de pastorie aan de Oranjelaan van 13.0013.30 uur voor officiële genodigden en van 13.3015.00 uur voor verdere belang stellenden. Aanrijding. Toen de 16-jarige mej. C. M. L. uit Lisse gistermiddag met haar vriendin naar haar werk bij de fa. v./h. J. Onderwater Co. ging, raakten de beide meisjes hun evenwicht kwijt toen de sturen van de fietsen in elkaar haakten. Het meisje C. M. L. kwam zodanig te vallen, dat doktershulp nodig bleek. Dr. Haase, die eerste hulp verleende, constateerde hoofdwonden en ver moedelijk hersenschudding, daarom adviseerde hij het meisje per zieken auto naar huis te laten vervoeren. De vriendin kwam er met enige lichte schaafwonden vrij goed vanaf. Gemeenteraad. De gemeenteraad vergadert op Vrijdagavond te 9 uur. Agenda: Intrekking van besluiten tot grond- verkoop en verlening hypotheek; aan koop zand. Dr. Van Lyndenweg. Enkele maanden geleden is in de Raad een begrotingswijziging ter tafel geweest, waarop mede een crediet was ge raamd voor oppervlakte-behandeling van de Van Lyndenweg. Staande vergadering is het betref fend voorstel teruggenomen voorna melijk uit overweging, dat destijds de gedachte voorzat zeer spoedig tot de bouw van een zwembad langs de genoemde weg te geraken en met het oog daarop het gevaar niet denk- gemeester G. F. W. v. Berckel, waar aan een feestelijk tintje zal worden gegeven, te Noordwijk aan Zee op 10 Aug. eveneens te 3 uur n.m De zo meravondfeesten vinden daar plaats (4 11, 12 en 13 Aug. a.s. WARMOND Vacantie-actie Ouder-Comité. Het Ouder-comité van de beide scholen heeft ook dit jaar weer enkele tochten uitgezet voor de kinderen van de le tot en met de 4c klasse. In afwijking van het programma van vorig jaar, gaan de leerlingen van de 3e en 4e klasse nu naar Groe- nendaal, terwijl de leerlingen van de laagste klassen weer naar Katwijk zullen gaan. De data van uitgaan zijn als volgt: Maandag 1 Augustus, park Groenen- daal voor de meisjes van de 3e en 4e klasse. Vrijdag 12 Augustus, Katwijk aan Zee voor meisjes van de le en 2e klasse. Vrijdag 19 Augutvs, Katwijk aan Zee voor jongens van de le en 2e klasse. Maandag 22 Augustus, park Groe- nendaal, jongens van de 3e en 4e klasse. De tochten zullen gemaakt worden met de boten van de fa. H. P. Kor- tekaas en Nic. Kortekaas. De afvaart vindt plaats aan de Ge meentehaven te 9 uur. Als uur van thuiskomst is 6 uur bepaald. De aandacht van de ouders wordt erop gevestigd, dat de klasse-indeling is, zoals deze was op het moment dat de vacantie aanving. Personalia. Mej. N. van Niekerk slaagde 'in Den Haag voor de akte Handarbeid B. beeldig werd geacht, dat het wegdek dientengevolge ernstig te lijden zou hebben. Waar helaas enerzijds verwacht moet worden, dat de plannen voor de bouw van het zwembad niet direct realiseerbaar zullen zijn en anderzijds de toestand van de weg zich vooral de laatste maanden dermate ontwik keld heeft, dat het behoud van de weg zelfs op het spel is komen te staan, achten B. en W. het niet verantwoord met een oppervlakte-behandeling nog langer te wachten. Er is een crediet nodig van 3.360. Tot verkoop van een strookje grond laan Van RijckevorselBij besluit van 20 September 1948, is van mevr. de wed. J. W. OnderwaterHuyg een perceel grona gekocht i.v.m. de aan leg van de Laan van Rijckevorsel. In het bedoelde besluit is de voor waarde opgenomen, dat de verkoop ster zich het recht voorbehield om van het verkochte een strook grond ter breedte van 1 y meter terug te kopen, zodra tot bebouwing van haar terrein aan de zijde van de Laan van Rijckevorsel zou worden overgegaan tegen een prijs van 1.25 per m2. In het betreffend besluit is hieraan toe gevoegd: „zodat de te graven sloot wederom geheel haar eigendom wordt". De heer Th. M. Zwetsloot, die op het betreffend terrein een bungalow bouwt .heeft thans als rechtverkrij gende medegedeeld, dat hij van het optie-recht gebruik wenst te maken en daarom gevraagd om hem het be treffend strookje grond (ter lengte van 42 meter en ter breedte van 1 y* meter) over te doen. B. en W. menen, dat het hier om inlossing -van een gedane toezegging gaat en stellen voor aan het verzoek gevolg te geven. Dienst Sociale Zaken. Om stag natie in de hulpverlening te voorko nten bij aanvragen om ondersteuning stellen B. en W. voor de verordening voor de gem. dienst voor Sociale Za ken aldus te wijzigen, dat aan de secretaris-penningmeester van de dienst de bevoegdheid wordt ver leend, in de nader omschreven ge vallen zelfstandig op verzoeken om ondersteuning te beslissen, zij het, dat deze bevoegdheid zou worden be perkt tot die gevallen, waarin de ondersteuning zal blijven beneden een bedrag van 50,uitgezonderd opname in ziekenhuizen, geneesmid delen en medicamenten waarvan de kosten uiteraard tevoren niet vast- s'a,?n' ij,-, j i Veen zelve eens een echte rustige Vanzelfsprekend zal in de verorde- 7.nnrfa„ to r.ing op de dienst een bepaling die nen te worden opgenomen, welke de secretaris-penningmeester de ver plichting oplegt de door hem geno men beslissingen eenmaal per week ter kennis van de voorzitter van de dienst te brengen, alsmede in de eerstvolgende vergadering ter ken nis van het bestuur dat uiteraard be voegd blijft de beslissing van de se cretaris-penningmeester voor de ver o'ere duur der ondersteuning te her zien. N00RDWIJK ZondagsdienstDe Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J, v. Nes. De apotheken te Noord wij k-Bin- nen en Zee zijn geopend van 11.30 6 uur. Voor spoedgevallen „De Duin- rand"-apotheek doorlopend. Gevonden voorwerpen. Armbandje, halskettinkje, slipover, 5 muntbiljet ten, diverse portemonnaie's étui met bril, vulpen, mondharmonica, 1 p&ar gymschoenen met steunzolen, notitie boekje met vulpotlood, sjaal,, kinder tasje met inh., gouden dameshorloge, diverse brillen, badhanddoek met hempje en broekje, damesvest, para- pluiehoes, handdoek met badbroek. Opening speeltuin. Op 7 April van het vorig jaar werd in hotel „De Zeeleeuw'' de oprichtingsvergadering gehouden van de Noordwijkse speel tuinvereniging en ruim jaar later, op 3 Aug. a.s. te Noordwijk-Binnen en op 10 Aug. a.s. te Noordwijk aan Zee, zullen twee speeltuinen worden geopend, die met de beste in de om geving zullen kunnen wedijveren. In Noordwijk-Binnen kreeg men de beschikking over een stuk grond aan de Offemweg van de provincie en te Noordwij k aan Zee een perceel duin terrein aan de Hoogwakerbosstraat. De opening op 3 Aug. zal plaats vinden te 3 uur n.m. door de bur- IN DE LEIDSE Lido. Een tot in alle hoeken be-1 vertoond en de hoofdfilm, genaamd zet theater heeft gistermiddag de„Het grote Avontuur". De voorfilm openingsvoorstelling bijgewoond vanis een Frans dans-gevalletje, druk de film „Korporaal Wanhoop", waar- i van bedoening en ondanks die drukte in onder de vele oorlogsfilms ditmaal zo leeg, zo léég en dan verdwijnt eens 'n aardige noot klinkt. Het gaat de toeschouwer naar de bossen van hier om de inrichting van de Engelse Zweden, naar de stilte van de natuur Home-guard, de burger- en zelfbe- en het is of hij een uurtje heerlijk op schermingsorganisatie in het begin van de oorlog 4045. We zien in deze film in beeld ge bracht hoe in „Watjekou" en „Hoog Watjekou" afdelingen van de Home- guard werden opgericht, die in felle concurrentiestrijd elkaar bekampten. Daarbij werd de verdediging evenwel niet uit het oog verloren, omdat het hierbij tevens ging om het bezit van een Vickers machinegeweer, door Everett van „Hoog-Watjekou" gevon den en waarop ook „Watjekou" ver liefd is. Maar er is nog meer verliefd heid, want naar Mary Pemberton, de dochter van „Hoog-Watjekou's" commandant, kijken Evertt èn Geor ge Singleton ((George Formby). Er wordt £oor beiden hard gewerkt en gevochten om beider bezit en her haaldelijk liggen de heren met elkaar in conflict, waarbij zich allerlei dol vermakelijke situaties voordoen. Het is een echte vacantie film, waarover men eens hartelijk kan lachen en waarin men George Form by in dwaze avonturen kan zien en in aardige liedjes kan horen. Luxor. Of het met toeval of met opzet is geschied, maar er bestaat een curieuse tegenstelling tussen de voorfilm, welke in „Luxor" wordt vacantie gaat. Hij ziet de dauw dui zendvoudig parelen aan de struiken en hoort de geheimzinnige roep van de koekoek in de prille morgen. Hij ontmoet er vossen en reeën, otters en uilen en auerhanen ,de wrede lynx en de gemoedelijke eland en hij mag al dat dierenleven gadeslaan door de lens van Arne Sucksdorff. Hij zal ook de beide Zweedse jongetjes Kjell en Anders benijden, die, ver van de Parijse „cancan", leven in de vrijheid van de boerderij, midden in de altijd boeiende wisseling der sei zoenen. In het geheim hebben de bei de knaapjes een otter gevangen en dit dier is zich aan hen gaan hechten tot de lente komt en Oetti de otter zelf ook weer de vrijheid kiest en weer onderduikt in het, meer bij de boerderij. De film vrij van senti mentaliteit is opgenomen met on gelofelijke handigheid en met een zuiver aanvoelen van de schoonheid, en ook van de strijd om het bestaan, in de natuur. Werkelijk dat is een mooie vacantiefilm, omdat zij geeft wat de cineast Sucksdorff er zich van voorstelde, herinzicht te wekken bij de stadsmens naar het verloren para dijs van het buitenleven. En wanneer de toeschouwer na afloop weer in Leidens „vermaakcentrum", de Sta tionsweg, staat, ervaart hij die terug keer in de volle stad als een leegte. Trianon. Op de klanken van de „Gitairen der liefde" voert Trianon ons van de week naar het zonnige Italië en meer speciaal naar de heer lijke streken langs de Golf van Na pels waar de Middellandse Zee diepblauw is en waar het goed toe ven is op de terrassen met fles chianti. Het is een Duitse film, doch men heeft er zoveel Italiaanse elementen dn verwerkt als maar mo gelijk was; behalve dan dé taal. De geschiedenis is wij simpel, n.l. de historie van een ontluikende lief de tussen een zangeres en een zan ger in het beroemde orkest van An- nunzio Mantovani. Om het verhaal niet al te spoedig te doen eindigen is er wat intrige omheen gesponnen, welke niet zo heel veel om het lijf heeft. Het verhaal treedt echter vol maakt op de achtergrond tegen de pracht der Italiaanse natuur, tegen de klankrijkdom van het grootse or kest van Mantovani en tegen het so nore geluid van de held van het ver haal Robetro Trenti (Vico Torriani) en de lieftalligheid van het zangeres je Ilona (Elma Karlowa). De film is merkwaardig evenwich tig afgestemd, ae zang vloeit tamelijk logisch voort uit het verhaal, is er niet met de haren bijgesleept, en de ontwikkeling van de geschiedenis is rustig en aangenaam verlopend. Bo vendien is de humor niet vergeten. Het is werkelijk een genot naar deze prettige film te kyken en te luiste ren. Natuurlijk is hij in kleuren en op het brede doek. Voor alle leeftijden. Casino. De film „Puntje en An ton" is niet nieuw voor Leiden maar 'bevat zoveel ontroerende en amusan te momenten dat zij voor jong en oud een welbestede tijdpassering is. De bekende schrijver Erich Kastner, die met het „Dubbele Lotje" en „Emiel en zyr defectieven" reeds vele harten veroverde, gaf de beide jeugdige hoofdpersonen met zoveel begrip voor de kinderziel gestalte, dat ook deze nieuwe productie een volkomen succes genoemd mag wor den. Zoals by Kastner de gewoonte is, zijn het ook hier de kinderen, die klassenverschillen en huwelijksmoei lijkheden met argeloosheid en onbe vangenheid tegemoet treden en uit de weg weten te ruimen. Aanbevolen voor alle leeftijden. Rex, „Knock on wood" of zoals men t' op z'n Hollands zegt „Afklop pen", is een film, welke voor Lei den geen onbekende is. Zij behan delt het geval van een buikspreker, die zijn ziel legt in de poppen, wel R0EL0FARENDSVEEN Jaarlijkse tourtocht voor motor fietsen. A.s. Zondagmorgen te 9 uur zullen alle Veenders, welke in het bezit zijn van een motorrijwiel nabij de veiling gezamenlijk starten voor de jaarlijks te houden tourtocht. Deze keer gaat de rit via Amersfoort en zal in totaal een afstand van 250 km. belopen. Mochten er nog bezitters van een motorrijwiel abusievelijk niet tot deelname gevraagd zijn, dan zijn zij vanzelfsprekend alsnog van harte welkom. Zonder het geluid van motoren belooft het derhalve in de Zondag te worden. 3Iaandag 1 Augustus starten de vacantiespelenIn de parochie St. Petrus Banden hoopt men Maandag 1 Augustus weer te beginnen met de vacantiespelen. Dan zal van 1 t/m 19 Augustus de Veense jeugd weer op aangename wijze bezig gehouden wor den. En dat dit een zegenrijk werk is, hebben we voorafgaande jaren wel bewezen. Niet minder dan 430 kinderen en 80 kinderen -van de hoog ste klassen der bewaarschool zullen hieraan deelnemen. Het programma voor volgende week vermeldt: Maandag: spelen voor jongens; Dinsdag voor meisjes; hetwelk voor beide dagen een uitgaansdag, wordt voor de gehele dag, dus boterhammen meebrengen. Woensdag voor jongens en meisjes met 's namiddags film. Donderdag voor de kinderen van de bewaarschool, terwijl de kinderen van de meisjesschool naar de speel tuin „Hortuszicht" te Leiden gaan. Vrijdag bezoeken de jongens deze speeltuin, en is voor de meisjes een ander programma samengesteld. Jam mer is het echter dat er vooral aan leiders nog een dringend gebrek be staat, terwijl ook nog enkele leid sters van harte welkom zijn. h t comité vertrouwt er echter op, cat deze zich evenals voorgaande ja ren alsnog beschikbaar zullen stellen. Geslaagd. Aan de R.K. Meisjes school voor /.g.l.o. te alhier slaagden voor diploma Lingerie de dames: Ton- nie Bakker; Adri Dobbe; Riet Klein; Ria v. d. Meer; Door Pauw; Cok van Rhoon; Lyda v. d. Salm; Corrie v. d. Meer; Rita verhaar; Columba Vol- water; Nel. Warmerdam; Rinie Wes- selman. Voor cosfcumerière slaagde mej. Tonnie Termeulen. Te 's Gravenihage slaagde mej. Tinie Huigsloot voor nuttige hand werken akte K. Te Wassenaar slaagde mej. J. C. Schrama voor het diploma Kraamver zorgster. Voor het Middenstandsdiploma slaagde C. Spierenburg. TER AAR Postkantoor. De heer P. Vroon hof, kantoorhouder P.T.T., aan het postkantoor Ter Aar (Aardam) is met ingang van heden benoemd tot kantoorhouder P.T.T. te Wijk aan Zee. De heer Vroonhof zal waar schijnlijk in September Ter Aar gaan verlaten. Marktberichten R'VEEN, 29 Juli Bloemen. Gail- lardia 10—14, Statice 21—26, Flox 14 —26, Wirrals Suprème 719, Colvil- lies 1145, Gladiolen 14 40, Asp. Phimosis 21—51, Liatrix 11—35, Zin nia 58, Alsstroerneria 2129, Goudsbloemen 6, Scabiosa 20—29, Lathyrus 3—16, Chab. Anjers 3—11, Dahlia's 825, per bos. Am. Anjers 2H4 y3, Lelies 5—12 per stuk. Groente. Aardbeien I 39—65, id. n 12—31, Breekpeen 12.00—19.00, Kropsla 3.0041.00, Aardappelen 7.0022.00, Rabarber 14.0016.00, Andijvie 7.00—12.00, Tuinbonen 4.00 •6.00, Snijbonen I 63.00—75.00, idem ke hij laat spreken. Wat hij niet stek 39,0054.00, Stambonen 48.00 rechtstréeks uit zichzelf durft uit te spreken, laat hij zijn poppen zeggen. Op zichzelf is dat een liefhebberij, waarop weinig aan te merken valt, maar als het bepaald psychopatische vormen gaat aannemen, wordt het minder prettig voor de persoon in kwestie. Hij moet zich dan onder de behandeling van een psychiater stel len. En hoe het dan afloopt, moet u zelf maar eens gaan zien. Voor per sonen boven de 14 jaar. 59.00. Tomaten 32.00—40.00. Augur ken C 42.00, idem D 29.00—31.00,id. D.A. 37.00—38.00, idem E. 10.00— 15.00, idem CD 19.00 per 100. VINKEVEEN. 29 Juli. Groente. Andijvie 6—7, Capdoppers 47—60, Kassnijbonen 85108, Snijbonen (vol le grond) 93—112, Spinazie 6—11, Stambonen 4563, Tomaten 20—56, Tuinbonen 413, Waspeen 9—15 ct. per kg. Bloemkool 8—34, Komkom mers 8—23, Sla 3—10 ct. per stuk. Peen 1624 ct. per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3