Militairen, vliegtuigen en tanks bestreden het enorme vuur DE IJZEREN SCHELVIS De heide brandde op de Veluwe Oe Nederlanders zijn ordelijke emigranten Aftrek voor in bedrijf van ouders werkzame kinderen Vacantiegangers in de wegberm door ontspoorde auto gegrepen KONING Vlam in de pan VROUWEN (zonder VREES DINSDAG 26 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Water werd in jeeps aangevoerd Een enorme bos- en heidebrand heeft Maandagmiddag een groot ge deelte van de N.W.-Veluwe, ongeveer begrensd door de vierhoek Vaassen, Elspeet, Nunspeet en Epe geteisterd. De brand, die omstreeks halfdrie werd gemeld en in het algemeen woedde op de Tongerense Heide, is ontstaan op drie verschillende plaat sen, die vrij ver van elkaar gelegen zijn. Hoewel hieruit bepaalde conclu sies zouden kunnen worden getrok ken, mag men niet onmiddellijk den ken aan brandstichting. Ongeveer 250 ha. bos en heide, toebehorende aan het Kroondomein en particulie ren, zijn verloren gegaan. De wind lag tussen Noorden Oost in de ongunstige hoek en was zeer krachtig. In een oogwenk had het vuur zich een weg gevonden naar andere heidevelden en andere bos- complexen, die, daar het landschap kurkdroog was, ogenblikkelijk in lichter laaie stonden. Intussen waren de verschillende bosbrandweren door de hoofdpost van de Veluwse bosbrandweer opgeroe pen. Van alle zijden kwamen zij met loeiende sirenes aangereden. Vele tankwagens werden in de strijd ge worpen, zelfs bulldozers werden inge schakeld. Ook met schoppen en tak kenbossen ging met het vuur te lijf. Boven de rokende Veluwe cirkel den militaire vliegtuigen die verbin ding hielden met de grond en de plaatsen aangaven waar hulp geboden was. Het opstijgen van roetzwarte wolken betekende telkens dat er weer een boscomplex ten prooi viel aan de niets ontziende woede van het vuur. Rookbanken, afkomstig van de heide, verduisterden soms de zon. ELECTRIFICATIE BAANVAK VLISSINGEN—ROOSENDAAL. Naar de „Tel." verneemt bestaat er grote kans, dat het baanvak Vlis- singenRoosendaal begin Januari 1957 volledig geëlectrificeerd zal zijn, dus nog vóór het baanvak Roosendaal —Antwerpen. Dat hangt echter af van het tijdstip van afkomst der goedkeu ring. Bij volledige electrificatie zal de verbinding met Rotterdam een half uur aan tijd winnen! ONGELUK BIJ RINGRIJDEN. Op de inrichting Vrederust werd de jaarlijkse wedstrijd ringrijden ge houden. De wedstrijd moest worden afgebroken toen een der paarden van de landbouwer Van Eekelen een trap van een ander paard kreeg waardoor het een been brak. Het dier moest ter plaatse worden afgemaakt. De Australische politierechter R. J. Coombe, die recht spreekt in Ade laide, de hoofdstad van Zuid-Austra- lië, is naar ons land gekomen om door eigen aanschouwingen eens na der kennis te maken met het land van herkomst van de Nederlandse immigranten in Australië, waarvan hij er tot nu toe nog nooit een voor de balie heeft gehad. De heer Coombe meent, dat de Ne derlanders tot de ordentelijkste bur gers van de wereld behoren. Dat het misdaad-percentage onder de Nederlanders in Australië zeer laag ligt, zo verklaarde de heer Coombe, is waarschijnlijk het gevolg van de instelling van deze groep immigranten, die zichzelf hoe dan ook door de moeilijkheden wil heen slaan. Het was duidelijk dat de brand weer alleen hier niets kon uitrichten. Het vuur vrat zich fanatiek een weg in de richting van Vierhouten en het Kroondomein. Weldra verschenen er dan ook militairen die onverschrok ken de brandweerlieden terzijde ston den. Maar ook honderden vacantie gangers, diep onder de indruk van deze grootscheepse natuurvernieti- ging, gingen het vuur met van de bomen afgerukte takken te lijf. Het duurde tot ongeveer zeven uur 's avonds voor men het vuur meester was. Een der brandweerwagens was bijna een prooi der vlammen gewor den, doordat de wagen in een kuil terechtkwam en daaruit slechts met heel veel moeite kon worden verwij derd. Het was de grootste bos- en heide brand sinds jaren. Vele tientallen hectaren natuurbezit, waaronder een grote oppervlakte heide, die eigendom is van prinses Wilhelmina, zijn in enige uren tijds veranderd in een troosteloos stuk verschroeide aarde. Aan de bulssingswerkzaamheden is, behalve door de burger-brandweren en vacantiegangers, deelgenomen door ongeveer 1000 militairen, gele gerd te Oldebroek, 't Harde en We- zep. De onderdelen, die bij het blus- singswerk betrokken waren, zijn de 171ste batterij veldartillerie, de 118de afdeling veldartillerie deze was juist voor herhalingsoefeningen op gekomen de 134ste en de 108ste afdeling veldartillerie en de tweede compagnie van het 101ste verken- nings-eskadron. Voorts werkten mee het geniebataljon van de vierde divi sie, dat het vuur met bulldozers en „graders" (een vergrote editie van j de bulldozers) bestreed, personeel van de Kon. Marechaussee en brand weren uit het artillerie-schietkamp. Het militaire personeel te land werd geassisteerd door verkennings vliegtuigen van het vliegveld Deelen. Een aantal landhuisjes, dat gevaar liep, kon worden behouden door de dennen rondom te kappen. De blus watervoorziening, die altijd een ge weldig probleem vormt by dergelijke branden, was prima geregeld. Mare- chaussées voerden het water met jeeps aan. J. A. E. VERKADE. Op 80-jarige leeftijd is gistermid dag in zijn woonplaats Santpoort overleden de heer J. A. E. Verkade, lid van de directie der koninklijke Verkade's fabrieken N.V. te Zaan dam. De heer Verkade was vele jaren voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Zaandam, en voorzitter van de vereniging van Ka mers van Koophandel in Nederland. Als bestuurslid en voorzitter van de vereniging van Nederlandse werkgevers was de heer Verkade meermalen afgevaardigde naar in ternationale arbeidsconferenties; ook De hoge Raad staat op het stand punt, dat aftrek bij de ouder ter zake van door diens kind in zijn bedrijf verrichte arbeid slechts mogelijk is, indien tussen de ouder en zijn kind een hetzij uitdrukkelijke, hetzij stil zwijgende arbeidsovereenkomst be staat. De hantering van dit criterium leidde in de praktijk echter herhaal delijk tot moeilijkheden. Naar aanleiding hiervan heeft de was hij enige iaf®n van de Hoge staatssecretaris van financiën onlangs Raad van Arbeid. 25 Jaar geleden bracht hij de Ro- tarygedachte uit Amerika over naar Nederland en gaf mede de stoot tot de oprichting van de Nederlandse Rotary clubs. De heer Verkade was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Vijf gewonden Gistermiddag zijn op de Rijksweg BerkumOmmen in de gemeente Zwollerkerspel twee vrachtauto's op elkaar gebotst. Een van de vracht auto's werd van de weg gedrukt en geraakte in de grasberm, waar va cantiegangers zaten te rusten. Drie van hen, een 40-jarige man, een 37- jarige vrouw en 5-jarig meisje, af komstig uit Zwolle en Emmeloord, werden in zorgwekkende toestand naar een ziekenhuis in Zwolle ver voerd. De rest van het gezelschap bleef ongedeerd. Het ongeluk gebeurde op ongeveer een kilometer van Zwolle, waar de weg naar Mepel zich afsplitst. Uit Zwolle naderde een vrachtwagen van tegen wil en dank Toen pastoor Thijssen van Grub- ibenvorst gistermorgen een kijkje op het schuttersfeest kwam nemen, vond hij, dat de sohutters er maar ilang over deden om de laatste restjes Van de houten vogel van de paal af te schieten, waarmede de schutters- koningskroon bemachtigd moest wor den. „Geef mij dat geweer eens", vroeg pastoor Trijssen, „dan zal ik op dat vlaggetje schieten om jullie te laten zien, hoe het moet." Pastoor Thijssen mikte op het vlag getje en schoot het laatste restje vo gel van de paal, zodat hij ondanks zichzelf en met luide juichkreten tot koning gekozen werd. Daar de pastoor vond, dat in Grubbenvorst Kerk en Staat geschei den moesten blijven, wees hij een van de schutters aan om voor hem het koningsambt uit te oefenen. SLACHTOFFERS ONGELUKKEN. De 59-jarige heer P. P. E. Karthuis, die op 16 Juli in de le Const. Huy- genstraat te Amsterdam door een auto was aangereden en ernstig ge wond, is in het Wilhelminagasthuis overleden. In het Amsterdamse Weesperzie- kenhuis is overleden de 44-jarige Beuker, die Zaterdag in een huis aan de Hendrik de Keyserstraat van de trap was gevallen. de landbóuwbank te Zwollerkarspel; de andere wagen kwam uit de rich ting Ommen. Op onverklaarbare wijze grepen beide wagens elkaar met de voor kant, met als gevolg, dat van de we- genbouwwagen beide voorwielen en de as volkomen werden afgerukt; hierdoor schóót de wielloze cabine recht de berm in, waar de groep (mensen zich bevond. Drie van dit groepje werden een heel eind weg geslingerd. De vrouw, die er het ergst aan toe was, werd helemaal over een greppel, die achter de berm loopt, geworpen in een akker aan de andere kant. Van de andere auto werd een wiel afgerukt; deze auto kwam tegen een boom tot stilstand en bleek deerlijk beschadigd. Beide chauffeurs werden licht ge wond. De gewonden zijn op de plaats van het ongeluk voorlopig verbon den door een arts uit Wapenveld en een lid van de wegenwacht, die het eerst ter plaatse aanwezig was. Gaten in brandslang Machteloos moest de brandweer van Noord Sleen gistermiddag toe zien hoe het vuur van de boerderij van de heer L. Oosting in record tijd 'n puinhoop maakte, want hoe wel zij met groot materiaal was uit gerukt, bleken de brandslangen lek te zijn, zodat men slechts met emmer tjes water de belendende percelen te gen het vuur kon beschermen. De brand, die was ontstaan, door dat een pan met vet in brand geraak te, verwoestte de gehele boerderij en practisch alle inboedel; de verzeke ring dekt de schade. j Papegaai gaf z'n j I telefoonnummer Joey, een weggevlogen pape- S gaai, heeft zich na drie weken druk babbelen aan vreemden be- kend gemaakt door het telefoon- nummer van zijn baas op te ge- ven. De vogel kwam op een goe- de dag hongerig binnenvliegen by een familie in Aldenham, ver- teld de „Volkskrant". Hij kreeg J eten en 'n nieuwe kooi. Uit dank- j baarheid gaf Joey, na zich net- jes te hebben voorgesteld, talloze lezingen van zijn gehele uitge- breide spraakkunst. Zijn nieuwe vrienden wachtten met spanning op een aanduiding van zijn ei^en- lijk adres. Die kwam drie weken na de eerste kennismaking. „Rad- lètt 6792", zei Joey steeds. Radlett ligt twee mijl van Aldenham en het telefoonnummer klopte. Dus is Joey Weer bij zijn baas, James Shewan, die hem alsmaar weer meer nuttige dingen leert zeggen. een regeling getroffen met betrekking tot de fiscale behandeling van de be loning van in het bedrijf van hun ouders werkende kinderen, welke regeling het volgende inhoudt: Ten aanzien van in ht bedrijf van de ouders werkzame kinderen bene den de leeftijd van 16 jaar wordt het bestaan van een arbeidsovereenkomst in geen enkel geval aangenomen. Ten aanzien van in het bedrijf van werkzame kinderen van 16 jaar en ouder, wier voor werkzaamheden be schikbare tijd gedurende het boek jaar (c.q. kalenderjaar) niet groten deels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of een opleiding voor een beroep, wordt het bestaan van een' arbeidsovereenkomst het hun ouder steeds aangenomen. Hieraan is echter de voorwaarde verbonden, dat de kinderen werkzaamheden verrichten, waarvoor zonder hun aanwezigheid een vreemde kracht zou zijn aange trokken en hun beloning niet meer bedraagt dan zo'n vreemde kracht in gelijke omstandigheden zou heb ben ontvangen. Bovendien dienen belanghebbenden zich ook voor de heffing van de loonbelasting en de vereveningshef fing op het standpunt te stellen, dat een dienstbetrekking aanwezig Wordt aan deze voorwaarden niet voldaan, dan wordt aangenomen dat geen dienstbetrekking aanwezig is en kan derhalve ter zake in het geheel geen bedrag in mindering van de winst worden toegelaten. Uiteraard kan nimmer meer worden afgetrokken dan de werkelijk ge maakte kosten wegens aan het kind verstrekte kost, inwoning, kleding, zakgeld, enz. Het voorenstaande doet OPA SCHRAM LIGT ZIEK IN FRANKRIJK. Opa Schram, de krasse tippelaar die aan zeer vele afstandsmarsen heeft deelgenomen, ligt in Lyon in een ziekenhuis. Hij wordt al onge veer een week verpleegd in het Edöuard Herriot-hospitaal. Hij zou ter observatie zijn opgenomen. Al dus meldt United Press. Daar de heer Schram al zijn bezit tingen kwijt is wordt vermoed, dat hy op de terugreis van een voettocht naar Lourdes beroofd is. (108) geen afbreuk aan de bestaande rege- lingen, waarbij ontheffing is verleend van de afdracht van vereveningshef fing en van het naleven van be paalde formaliteiten. Ten aanzien van kinderen van 16 jaar en ouder, wier voor werkzaam heden beschikbare tijd gedurende het boekjaar (c.q. kalenderjaar) gro tendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of een opleiding voor een beroep en die in het overige ge deelte van dat jaar werkzaam zijn in het bedrijf van hun ouder, is het vorengaande eveneens van toepas sing. Voor zo'n kind kan echter geen hogere beloning ten laste van de winst worden gebracht dan ƒ400 per boekjaar (c.q. kalenderjaar). Voor een kind, dat in de loop van het boekjaar (c.q. kalenderjaar) de leeftijd van 16 jaar bereikt, wordt de aftrek indien de ouder daarop in verband met de overige voorwaarden recht heeft naar gelang van de tijd toegepast. De vraag, of de ouder voor de kinderen, waarop de regeling van toepassing is, al dan niet aanspraak heeft op kinderaftrek, blijft buiten beschouwing. Deze regeling leidt niet tot ver mindering van aanslagen die op 15 Juli 1955 reeds onherroepelijk vast stonden. Aetherklanken WOENSDAG. TELEVISIEPROGRAM. AVRO: 17.0017.30 Voor de kin deren. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18. 8.25 Vacantiekalender. 8.30 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Voor de jeugd 9.25 Gram. (9.35—9.40 Waterstan den) VPRO: 10.00 „Vijftig jaren let terkundig leven", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Mevr. Mr J. M. Stoffels-van Haaf ten spreekt over: „De plaats v. d. vrouw in onze maat schappij" (II). 11.30 Gram. 11.40 Voor de jeugd. 12.00 Gram. (12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33—12.38 Voor het platteland). 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Accor- deon-ork. en solist. 13.50 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 Gram. 15.00 Pianorecital. 15.15 Voor de jeugd. 16.45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.50 Regeringsuitz.: Nederland en de wereld: Ir. H. Verschuyl: „De vooruitzichten van de vee-export naar de Zuid-Amerikaanse staten". 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France. 18.30 R.V.U.: Dr. A. Saalborn spreekt over „Dante". 19.00 Piano spel. 19.30 Joods progr. VPRO: 19.30 Rep. VARA: 20.00 Nws. 20.05 „Ho ren en bezorgen". 20.35 „Duif en Doffer", hoorsp. 21.52 Gitaarduo. 22.05 Tour de France. 22.15 Intern. Festival v. h. chanson te Venetië. 22.45 „Het ontstaan van het leven", caus. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Socialistisch nws. in Esperanto. 23.20 Gram. 23.4524.00 Idem. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV. 7.00 Nws. 7.10 Gewijde mu ziek. 7.45 'n Woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Promenade-orkest. 10.08 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.37 Middag- pauzedienst. 13.00 Nws. 13.15 Banjo- ork. 13.50 Gram. 14.00 Metropole-ork. en solist. 14.45 Gram. 15.10 Jodel- dubbelkwartet. 15.30 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Or gelspel. 18.15 Lichte muz. 18.45 Spec trum v. h. Chr. Organisatie- en Ver enigingsleven. 19.00 Nws. en weerbe richt. 19.10 Oude muziek. 19.30 Bui- tenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Internat, orgelconcours. 21.30 „Muziek op postzegels", caus. 21.45 Pianospel. 22.00 Wonderlijke wetenswaardigheden. 22.15 Gram. 22.25 Meisjeskoor. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. door NELLY GRAF 48) „Je hebt gezegd, dat ik boven alles zou vliegen. Wel, ik heb het niet ge daan. Hoe zou het er mee staan als ik filmster was?" „Het zou heel veel prettiger voor je zijn", zei Ferd effenaf. ,Je bedoelt dat ik de luchtvaart be hoor te verlaten?" „Dat bedoel ik, ja". „Maar Ferd, ik had gehoopt met jou op dat stratosfeervliegtuig te vliegen". Ferd's gelaat was zo bleek, strak en vertrokken van pijn. Nerine voelde zich gedrongen haar hand in de zijne te leggen om eerlijk te zeggen: „Ik houd van jou. Waarheen jij gaat zal ik ook gaan". Maar hij ging een beetje van haar terug staan. Nerine, je bent een prachtige ste wardess geweest. Ik apprecieer wat je hebt gedaan, maar „Wat maar?" „rk heb Myra Harley gezegd", hij scheen de woorden er uit te wringen, „dat ik je niet op mijn vliegtuig wenste. Ik kan het Grace Guffy niet zeggen, maar „Dus dèt is het. In orde, Ferd Sayre, je zult me nooit meer op je machine hebben. Nooit meer!" Het laatste woord was een snik toen zij zich omdraaide en naar een taxi rende, niet opmerkend dat Grant Warton er in zat. Hij opende de deur: Nerine Toen zij instapte sloeg hij zijn arm om haar heen. De taxi reed weg en Ferd Sayre, die haar had nagekeken, bedekte zijn gelaat. „Het leek even bijna alsofalsof zy...." Hij beëindigde de gedachte niet. HOOFDSTUK XIX. Toen Nerine die avond terug keer de van het theater, waarheen zij was gegaan om morele steun te verlenen aan de cowboy, die tenslotte hele maal niet vreesaanjagend was ge weest wachtten Vannie en Chuck op haar in de hal van het hotel. Vannie geleek wel een gramofoon- plaat, die maar niet af kon lopen, toen zij alles vertelde wat er gebeurd was sinds de vorige avond. Zij besloot met de woorden: „En nu de Zeemeeuw veilig is afgeleverd zal alles volmaakt zijn als ik „Dee- dums" kan vinden". „Deedums rust in mijn valies", zei Nerine en op haar beurt vertelde zij alles wat er was gebeurd op haar laatste vlucht, welke zo rijk aan ge beurtenissen was geweest. „Wij weten het", zei Vannie, ter wijl zij Nerine stevig de hand drukte. „Wij hebben reeds met Grant en Ferd gesproken. Nerine, jij bent het dap perste en liefste meisje van de hele wereld. Als je hiervoor geen medaille krijgt zal ik zelf er jou een geven". „Ik wens geen medaille", antwoord de Nerine. „Ik heb in plaats daarvan een filmcontract". „Grant en Ferd hebben er ons over verteld", zei Chuck. „Maar je gaat de luchtvaart toch niet verlaten?" „Jawel, ik ga de lucht verlaten. Maar ik weet nog niet wat ik met dat filmcontract zal doen. Ik kan weer in de verpleging gaan. Maar laat ons niet over mij praten. Ik heb jou gade geslagen. Opwinding is stel lig heilzaam. Je gloeit werkelijk. Heb jij haar ooit zo lief gezien, Chuck?" „Dat moet ze ook", teemde Chuck. „Ik heb pas beloofd met het meisje te trouwen. Jij staat genoteerd voor bruidsmeisje en Ferd zal getuige zijn". „Vannie! Chuck! O, ik ben zo blij. Ik...." En toen begon Nerine plotseling te huilen. Mensen staarden haar aan maar zij kon niet tot bedaren komen. „Kom mee naar je kamer", zei Van nie bezorgd. Zij wendde zich tot Chuck. „Het is al laat, dus zal ik bij Nerine blijven. Ik zie je morgenvroeg weer". Toen zij de kamer van Nerine be reikten deed Vannie haar dadelijk naar bed gaan. Zij ging bij haar zit ten. „Nu, lieve, nu moet je mij eens ver tellen wat je dwars zit. Iedereen kan zien dat je hart gebroken is. Natuur lijk, je hebt veel meegemaakt een inspanning, welke de meeste van ons zou hebben verpletterdmaar het zit dieper, is het niet? Het zal je goed doen het iemand te vertellen en je weet dat ik de kleine veiligheids klep ben". En nu tussen haar en Ferd alles helemaal en voor goed gebroken was vertelde Nerine wat hij had gezegd en wat het betekende. Bedroefd ein digde zij: „Ik weet niet wat mij scheelt. Ik schijn van alles en van iedereen weg te willen zijn. Misschien is dat film contract een uitkomst. Ik zal het morgen tekenen". „Mag ik het eens zien?", vroeg Vannie. Nerine wees naar het papier dat op de kast lag. Vannie was nog bezig het te lezen toen Nerine in slaap viel. Toen zij er mee klaar was bleef zij in ernstig gepeins verzonken. Chuck en Vannie ontbeten de vol gende morgen in de eetzaal van het hotel toen Grant binnenkwam. Zij wenkten hem bij hen aan tafel te komen zitten. „Je ziet er niet bepaald vrolijk uit", berispte Vannie. „Nu alle donkere wolken zijn verdreven behoorde je in de zevende hemel te zijn. Zeg, ik heb een versterkend middel voor je, een boodschap...." „Is het van Stella?", begon Grant. „Het is van Mr. van Hutten", ant woordde Chuck. „En je zult er naar luisteren. Het is goed nieuws". Grant antwoordde niet en Vannie vervolgde: „Hij beseft wat hij je heeft aan gedaan en wil de zaak goed maken. Hij smeekt je het rechtskundig werk voor de fabriek te blijven verrichten onder een belangrijke salarisverho ging". „Ik ben van plan Salt Lake te ver laten", zei Grant kort. „Ik begin he lemaal opnieuw". „Doe dat niet", adviseerde Chuck. „Het beroep van procureitf^is moei lijk als men opnieuw wil meginnen. Mr. van Hutten heeft er verschrik kelijk veel spijt van. Ik blijf bij hem ondanks hetgeen er gebeurd is. Je zou er goed aan doen hetzelfde te doen". „Ik zal er eens over nadenken", zei Grant na een ogenblik te hebben gezwegen. Toen zij hun ontbyt beëindigden zei Vannie: (Slot volgt).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6