RIJNSTREEK DUINSTREEK TUSSEN BALIE KANTOORBEDIENDE Kruideniersbediende DINSDAG 26 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Arbeidsongeval. Zaterdagmiddag is de landarbeider H. H., werkzaam by de veehouder J. v. S. te Alphen a/d Rijn, van een voer hooi gevallen doordat hij een duw in de rug had gekregen van een grijper. De arbeider brak hierbij zijn beide polsen en liep een hersenschudding op. Dr. Gill uit Zwammerdam verleende eerste ge neeskundige hulp en liet het slacht offer overbrengen naar het Diacones- senziekenhuis te Leiden. Brandje. Maandagmiddag werd de brandweer gewaarschuwd voor een brand die was ontstaan op de vuil nisbelt aan de Oostkanaalweg. De brand was toen spoedig bedwongen. De heer G. A. Bahlmann, hoofd van de R.K. Mulo-school, Paradijs laan alhier, is geslaagd voor de acte Engels M.O. A en Q (paedagogie en methodiek). BODEGRAVEN Tegen paal gereden. Op het mo ment, dat een motor met zijspan de overweg op de Goudse weg passeerde, week de achterste van twee achter elkaar rijdende bromfietsers naar links. De bestuurder van de motor de heer P. uit Rotterdam die juist zijn snelheid verhoogde kon slechts door krachtig remmen en sterk uit wijken een aanrijding voorkomen, Hierbij botste hij echter tegen een langs de kant staande paal. De duo passagier mevr. P. liep hierbij ver wondingen aan hoofd en knie op. De motor liep materiële schade op. Nog 'n aanrijding. De heer Ko ning uit de Kerkstraat wilde toen hij in de Van Tolstraat reed met zijn transportfiets naar links afslaan de Brugstraat in. Hij lette wel op het verkeer voor hem, doch niet op dat wat van achter naderde. Een per sonenauto, bestuurd door baron F. N. G. van Geen uit Leiden kwam met de transportfiets in botsing. Beide voerti' n liepen materiële schade op. Hoewc. het een twistvraag was, of de heer K. al of niet zijn hand had uitgestoken werden beide partijen het eens en werd de schade onderling geregeld. Succes voor reddingsbrigade. Door de Bodengraafse Reddingsbri gade werd met succes deelgenomen aan de prestatietocht gekleed zwem men over afstanden van 500 en 250 meter, die door de Goudse Reddings brigade georganiseerd werden in het kader van de Gouda-week. Er werd door 40 adspiranten en senioren deel genomen, die allen de tocht vol brachten. Zij mochten ieder een mooie medaille in ontvangst nemen en wonnen gezamelijk de prachtige wisselbeker, die aangeboden werd door de wethouder van onderwijs. BOSKOOP SLAPPE BOSKOOPSE BODEM SPEELT PROVINCIE EN GE MEENTE PARTEN. Dat men in Boskoop met zyn slap pe bodem op alles voorbereid moet zijn ondervonden de autoriteiten Zondag, toen de nieuw aangebrachte schoeiing langs de Gouwe ter hoogte van de nieuwe opslagplaats van de gemeente op meerdere plaatsen scheurde en uit zijn verband werd gedrukt. Een en ander was een gevolg van het werken van de bodem van de op slagplaats waarop door de gemeente werken 400 ton hoogovenslakken wa ren gestort welke zouden worden ge bruikt bij de verbreding van de Goudse Rijweg. Toen men het euvel ontdekte werd terstond de betrokken ambtenaar van de Prov. Waterstaat gewaarschuwd, die zich naar de gevaarlijke plaats begaf, want het was zeker niet denk beeldig dat bij een verder doorzetten van scheuren het Gouwewater in de lager gelegen polder zou stromen. Deze waarschuwde op zijn beurt de gemeentelijke autoriteiten, die ter stond het personeel waarschuwden teneinde door het verplaatsen van een grote hoeveelheid van de hoog ovenslakken de grootste druk te doen verminderen. Dank zij de snel heid waarmede dit werk gedurende de gehele middag werd voortgezet, werd het ergste gevaar gekeerd. Maandag werden deze werkzaamhe den voortgezet. Er zal een strook van 3 meter worden vrijgemaakt, terwijl de berg meer zal worden verspreid terwijl tevens een grote hoeveelheid alvast naar de Goudse Rijweg zal worden vervoerd. Een en ander is weer een grote schadepost. Eindpunt Haagse bus. Het eind punt van de busdienst van de N.V. Citosa op Den Haag, dat in verband met de werkzaamheden aan de Reijerskoopseweg ruim een jaar was verlegd naar het centrum van het dorp is nu, na het gereedkomen van de verbreding van genoemde weg, weer naar het einde van Reijerskoop verlegd, zodat de toestand weer nor- maai genoemd kan worden. Goudse Rijweg kreeg parkeerstro- ken. Voor de nieuw gebouwde woningen langs de Goudse Rijweg was een fraai grasgazon aangelegd. Dit werd echter meermalen gebruikt als parkeerstrook voor auto's. Op ve ler verzoek is de gemeente er thans toe over gegaan om bestrate par- keerstroken aan te brengen. Dit zal op de eerste plaats het veilig verkeer langs deze weg ten goede komen en tevens het beschadigen van het gras- gazon voorkomen. Ook al omdat nu langs dit gazon een ijzeren hek is aangebracht. KOUDEKERK DE KWAKEL Jubileumtocht bejaarden. Onder ideale weersomstandigheden, niet te fris en niet te warm, hebben de be jaarden hun jubileumtocht gemaakt. Om even voor 9 uur 's morgens stap ten allen welgemoed in de nieuwste aanwinst van Maarse en Kroon, om gezamenlijk met de bejaarden van Uithoorn de tocht naar het onbeken de te beginnen. Via Vinkeveen Utrecht ging het naar Austerlitz, waar de bekende pyramide werd be zichtigd. Van Austerlitz ging het via Doorn—Wageningen naar Wester- bouwing. Hier werd wederom uitge stapt en werd de autobus verwisseld door een prachtige boot. Via een prachtige boottocht op de Rijn werd Arnhem bereikt. Tijdens deze tocht werd aan allen een lunchpakket aangeboden, wat de oudjes zich goed lieten smaken. In Arnhem aangeko men, werd wederom in de bus ge stapt en via Velp ging het naar de Posbank. Hier werd veel genoten van de prachtige natuur en volgden diverse tractaties. Van Velp ging het naar Arnhem richting Ede door prachtige bossen via Scheroenzeel ■naar Amersfoort. In hotel Kievits- dam, onder de rook van Hilversum werd een diner aangeboden. Tijdens dit diner werden de leden van het comité, in verband met het 25-jarig bestaan, toegesproken en verschil lende cadeaux door burgemeester Koot, die ook de gehele dag present was, aangeboden. Daarna werd de terugtocht aanvaard. Aan de rand van Uithoorn werden de bejaarden opgewacht door een muziekcorps en feestelijk ingehaald. Om ongeveer 11 uur arriveerde men in de Kwakel. Eervol ontslag. Wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd is door het kerkbestuur eer vol ontslag verleend met ingang van 1 Januari 1956 aan P. J. Graven, hoofd van de R.K. School. Een op volger is nog niet benoemd. Kapelwagen Oostpriesterhulp. De reeds 2 jaar door ons land trek kende Kapelwagen van Oostpriester hulp zal deze week ook de Kwakel met een bezoek vereren. Woensdag tegen de avond zal de wagen arrive ren en te bezichtigen zijn op het Kerkwerf's Avonds om 8 uur zal er in „Ons Huis" een bijeenkomst wor den gehouden dcor pater Stoffel. Deze bijeenkomst is gratis toegan kelijk voor ieder boven de 18 jaar. Donderdagmiddag zal een inzame ling plaats hebben van kleren, schoeisel en levensmiddelen. LEIMUIDEN In de nacht hebben ongewenste gasten zich toegang verschaft tot het benzine-service station in Burger veen. De dieven sloegen een ruit in, om binnen te kunnen komen. De kluis, die 4000.bevatte, kregen zij niet open. Met enkele tientallen guldens en wat gereedschap zijn de heren ver dwenen. Mej. Mop Roos slaagde dezer da gen voor Coupeuze R0EL0FARENDSVEEN Voor het Middenstandsdiploma slaagde de heer S. v. Berkel. Te Amsterdam slaagde N. C. v. d. Meer Thz. voor het diploma gezel schilderen en J. H. M. v. d. Meer Thz. voor het diploma gezel-timme ren. rochiehuis een feestconcert gegeven. Jammer, dat de belangstelling hier voor maar matig was, maar het mooie zomerse weer zal hiervan wel de oor zaak zijn. Nadat de 12e regimentsmars ten gehore was gebracht nam de voorz. het woord om alle welkom te heten, speciaal de heren van het dagelijks bestuur van de Z.H. Bond van mu ziekverenigingen resp. de heren C. A. Volgering, voorz., J. C. Weyers penn. en J. v. Dyk secretaris. Hierna werd het programma ver der afgewerkt totdat in de pauze de voorz. van de Z.H. Bond het woord nam om in een kernachtige speech de gevoelens van het Hoofdbestuur te vertolken, op deze zo vreugdevolle avond, nu de vereniging naar de klasse Uitmuntendheid is gepromo veerd. Het was dan ook met grote voldoening dat spr. allen kon com plimenteren met dit behaalde succes. Wat is er veel bereikt! Promotie naar de afd. Uitmuntendheid. Bekroning met de dagprijs voor het hoogst aantal punten en het winnen van de wisselbeker voor het hoogst aantal punten van het gehele con cours. Hierna reikte de heer C. A. Vol- De heer G. F. van Dijk, onder-1 gering met enige toepasselijke woor- wijzer aan de St. Jansschool, behaal de te Amsterdam zijn hoofdacte A. Z0ETERW0UDE Zondag is de R.K. Gem. Zangver. Sancta Lucia op concours geweest te Nijmegen. Zij zong voor de eerste maal in de tweede afdeling en be haalde een le prijs met 308 punten. Het is jammer dat er zo weinig mannelijke leden zijn. Daarom, heren van Zoeterwoude, kunt u zingen, zing dan mee! Sterrit N.K.J.B. Het bericht over de Sterrit van de N.K.J.B. werd Zaterdag per abuis onder Zoetermeer geplaatst. Gemeenteraad. De raad komt bijeen Vrijdag a.s. te 21.30 uur. Op de agenda staat o.m.: Ontwerp jaarwedderegeling secre tarissen en ontvangers in Zuid-Hol land. Prae-advies en voorstel van en W. betreffende de schoolradio. Verzoek van het Bestuur van de R.K. Jongensschool Schenkel weg om me dewerking te verlenen voor het aan schaffen van een radio en een film projector met voorstel van B. en W. Aankoop grond. LEIDSCHENDAM Aankoop boerderij Geb.: Abraham, z. v. D. Demoed en M. de Jong. Ondertr.: Bernardus Bastiaan Lan- geveld, 21 jr., wonende te Alphen a. d. Rijn en Marretje v. Walderveen, 21 jaar. Geh.: Maarten Cok, 28 jr. en Inge- tje Wilhelmina v. Vegten, 24 jr KILLEG0M ZILVEREN PROFESSIEFEEST Donderdag a.s. herdenkt de zuster Genovena haar zilveren professie- feest. Tevens is zij dan een kwart eeuw in Hillegom als hoofd van de modevakschool. Op haar feestdag zal er des morgens om half negen een gezongen H. Mis zyn in de kapel van Huize Theresia en des middags om half vijf zal er gelegenheid zijn haar te feliciteren. Geboren: Adrianus Wilhelmus zn v. R. H. van Bakel en L. M. Buckens; Margje dr van P. van Zanten en M. de Jonge; Johanna Arnolda Maria dr van Th. J. A. van der Wolf en J. P. Bakker; Elisabeth Theodora Maria dr van W. van Beek en E. M. Kortekaas Elisabeth Christina Anna Maria dr van C. H. J. Lommerse en E. J. Kop pers. Ondertrouwd: M. P. J. Jansen en C. E. J. Seysener. Getrouwd: J. P. Lange veld en E. van Bourgondiën. B. C. Nijman Th. M. van Dril. KATWIJK A«N DEN RIJN Grondruil De gronden in „De Koestal", aanvankelijk door het be stuur van „Zon en Schild" van de ge meente aangekocht, zouden door het gemeentebestuur geruild worden voor gronden gelegen in de Zuidduinen, maar Ged. Staten hadden hun goed keuring hiervoor opgeschort. Thans is door het gemeentebestuur van Ged. Staten bericht ontvangen, dat bedoeld raadsbesluit door hun college is goed gekeurd, zodat met de verdere werk zaamheden, nodig voor de uitvoering van het uitbreidingsplan, kon wor den aangevangen. Deze werkzaamhe den bestaan in het aanleggen van straten en het leggen van leidingen jor gas, electriciteit en water. Torenuurwerk vernieuwd. Zoals bekend, was het torenuurwerk in de gemeentetoren op het Kerkplein enige tijd geleden plotseling stil blijven staan. By onderzoek bleek het appa raat geheel versleten en daarna werd bij de firma Van Bergen te Heiliger- lee een nieuwe uurwerk besteed, dat thans is geplaatst. De klok doet nu weer dienst en wel met een grote nauwkeurigheid. Wat velen gehoopt hadden is echter niet geschied, n.l. er is geen verlichting voor de wijzer plaats aangebracht zodat men van avondverlichting nog is verstoken. Te 's Gravenhage slaagde voor Luchtbehandelingstechniek de heer C. Noordermeer. - Voor het diploma Duitse han delscorrespondentie slaagde mej. H. van der Horst. SASSENHEIM „BOLLEN-BEURS" Momenteel leeft men in de Bol lenstreek onder hoogspanning. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat is men in de weer met bollenrooien, vervoeren, pellen, pakken, kopen en verkopen. Veel leven in de brouwe rij. Gisteravond reed een vrachtauto beladen met manden bollen, bestemd voor de fa. Verdegaal op de Hoofd straat door het dorp. Midden in het dorp bij hotel „Het Bruine Paard" brak een touw en tuimelden 12 man den met inhoud de straat op. Duizen den bollen rolden over de keien. Ve len werden door het verkeer beurs gereden. Vlijtige handen haalden be zems en schoven alles bijeen. De nog bruikbare bollen -erden weer in de manden „geflopt" en kwamen behou den in de bollenschuur aan. Bij de aankoop van eigendommen, gelegen ten N.O. van de Veurse Ach terweg, ten dienste van de uitbrei ding van de bebouwing der gemeen te, zijn B. en W. er in geslaagd met de heren C. J. van den Bosch c.s. te Voorburg en A. C. Koot alhier, overeenstemming te bereiken over de aankoop van de boerderij Mauvelaan 9 met bijbehorend en bijgelegen wei land. Het eigendom van C. J. v. d. Bosch bestaat uit een boerderij met schuren, stal, erf, tuin, boomgaard, boshakhout en weilanden totaal groot 16.26.83 H.A. Het eigendom van A C. Koot bestaat uit een perceel weiland met loods groot 00.36.00 ha. De gezamenlijke oppervlakte van beide eigendommen bedraagt mits dien 16.62.83 ha. Volgens het ontwerp streekplan „Westland" heeft de onderhavige grond de bestemming: actieve en passieve recreatie. De eigenaren v. d. Bosch en Koot bedingen een vergoeding ad totaal Jl'99.998.10, afgerond op ƒ200.000. In dit bedrag zijn begrepen de koop som voor de boerderij, opstallen en landerijen, een schadeloostelling wegens pachtvrije oplevering op 1 November 1957 en een schadeloos stelling wegens derving van talgel- den. Als voorwaarden stellen de eigena ren voorts dat: a. de betaling der koopsom en schadeloosstelling vóór uiterlijk 31 Dec. 1955 zal geschieden; b. de huidige pachter c.q. eige naar de eigendommen tot 1 Nov. 1957 om niet in gebruik mogen hou den; c. de gemeente aan de huidige pachter c.q. eigenaar het recht van voorkeur tot het pachten der onder havige eigendommen verleent, inge val die eigendommen na 1 Nov. 1957 niet ten dienste van de volkshuis vesting worden gebruikt; d. de eigenaren gerechtigd zul len zijn bij ontruiming van de boer derij de historische familie-tegels rond de schouw te verwijderen en zonder betaling van vergoeding voor zich te behouden, in welk geval zy op hun kosten zullen zorg dragen voor een passende vervanging dier tegels. Aangezien tv/ee percelen weiland die met bovenbedoelde boerderij een onverbrekelijk geheel vormen, gele gen zijn binnen de grenzen der ge meente Voorburg en het niet de be doeling van B. en W. is eigendom men gelegen binnen een andere ge meente te doen aankopen, achten B. en W. het juist indien bedoelde per celen tegen de kostende prijs aan de gemeente Voorburg te koop worden aangeboden. De oppervlakte dier percelen bedraagt 2.280.70 ha. den de fraaie burgemeester Keizer- wisselbeker uit, vervolgens nog een fraaie krans en een fraaie beker, welke het eigendom blijft van de vereniging. Met een oproep tot alle Voorhouters om steeds hun muziekvereniging te blijven steunen besloot spr. zijn toe spraak. Voorzitter v. d. Geer dankte de heer Volgering voor zijn vriendelijke woorden en spoorde allen aan de papieractie van St. Caecilia te blij ven steunen. VOORSCHOTEN ONRUSTIGE MARINIER De marinier L. J. S. v. Sp. zat in het Marienkamp in Valkenburg in de cel. Op een gegeven moment kwam men tot de ontdekking, dat de gede tineerde de benen had genomen. Er werden inbraken in Wassenaar ge meld en te Voorschoten een autodief stal op de Haagweg. De marinier werd gegrepen en uit het verhoor bleek, dat hij de dader van deze on gerechtigheden was geweest. De auto werd teruggevonden in Bussum. De marinier werd weer opgesloten in de cel te Valkenburg. Doch deze schynt niet goed afgesloten te kunnen worden, want thans de marinier weer voortvluchtig en tot op heden nog niet gepakt. HISTORIE IN BEELD IN AMBACHTSHUIS De jaarlijkse tentoonstelling van het genootschap „Oud Voorschoten" heeft zich deze maal in wijder vlak begeven en laat beelden zien uit de wereldhistorie. In hêt Ambachtshuis aan de Voorstraat staan 22 diorama's opgesteld vervaardigd door dr. W. G. Wieringa en zijn leerlingen aan een lyceum te Haarlem. Weer een goede greep van „Oud Voorschoten", de diorama's zijn stuk voor stuk ju weeltjes, waarop men haast niet uit gekeken komt. Wy voor ons vonden de kleine kasten het best geslaagd door sfeertekening. Verschillende dio rama's zijn gewijd aan Napoleon. Men vindt er ook de hangende tui nen van Babyion, een zeer grote kast die het oude Rome laat zien en ver schillende beelden uit de 80-jarige oorlog, behalve instructief ook een lust voor het oog. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven verrichtte gisteravond de opening. De eigen tijd zien tegen het licht van de historie, zei hij, verruimt de blik en laat ook de betrekkelijkheid van alles wat om ons gebeurt zien. Zoals men thans door het reizen en trekken in de vacantie andere vol ken leert kennen, zo kan men door deze tentoonstelling weer kennisma ken met volken uit de historie. Dr. Wielinga vertelde daarna over het ontstaan van de diorama's en voor het uitgebreide gezelschap, onder wie vele raadsleden met hun dames, was daarna in.de gelegenheid de tentoon stelling te bezichtigen. De tentoonstelling, die gehouden wordt onder auspiciën van het ge meentebestuur is iedere avond van 710 uur geopend. Donderdag de ge hele dag. PAARD ENMARKT KORTE BAAN-DRAVERIJ Het begint een goede traditie te worden, dat het comité Paardensport op 28 Juli; de dag waarop sedert eeuwen de Voorschotense Paarden markt gehouden wordt, een korte baan-draverij organiseert. Daarvoor wordt de herinnering aan de eens Terwijl hec bloemencorso in al zijn pracht zich een weg door de Sassen- heimse straten wurmde, had een mo torrijder uit Delft geprobeerd in het spoor van de kleurige stoet te treden. Botweg was de motorrijder door de haag van belangstellenden gesneden, waarbij drie auto's min of meer ge kraakt werden. Verdachte had na deze aanrijding nog vaart genoeg om recht op een file auto's in te rijden, waar na dit drama nog enkele splin ters op te vegen vielen. De uitspraak luidde f 40.boete of 15 dagen hechtenis. Een maand voorwaardelijk Een koopman uit Gouda had een 16-jarige jongen ongepaste foto's en lectuur in handen gegeven. Het ojn. eiste voor deze aanslag op de kinder ziel een maand hechtenis voorwaar delijk met een proeftijd van een jaar en 150.boete. De verdachte werd veroordeeld tot een maand voorwaar delijk met de geëiste proeftijd en een boete van 100. Van fiets geslagen Zonder op het verkeer te letten had een Voorburgenaar op de Hoog straat het portier van zijn auto ge opend en daarmee een jongetje van de fiets geslagen. Het slachtoffer kreeg een zware hersenschudding en moest zeven weken verpleegd wor den. Het O.M. nam het verdachte zeer kwalijk dat hij totaal niet naar het slachtoffer had omgekeken. Boete 75.—. Baldadigheden in bus Reeds geruime tijd was het reizen in de autobussen van Leiden naar Alphen en Woubrugge voor de goed menende passagier een kwelling ge weest, door baldadigheden die enkele jongelieden bedreven werden. Op zekere dag stapten er echter ook enkele stille agenten in, die weinig moeite hadden om de daders op heter daad te betrappen. Tegen ieder van de verdachten eiste de ambtenaar 30.boete. Het werd 15.voor elk. Hand uitsteken Niet minder dan vijftien Leidenaars moesten terecht staan, omdat zij ver zuimd hadden om tijdens de rit op fiets of bromfiets bij het draaien van het stuur de hand uit te steken. De boeten varieerden van 10.tot 5.-. zo beroemde paardenmarkt levendig gehouden en de belangstelling voor het paard bij het publiek gestimu leerd. Voor de draverij is op de Prins Bernhardlaan een baan van 300 me ter uitgezet. Er zijn 24 paarden in geschreven, waaronder zich favorie ten bevinden als Ria Kitty, O Marij ke, Nuni Brewer, Octavia, Nora Spen eer en Partout. Reeds hun namen garanderen een spannende strijd om de uitgeloofde geldprijzen, in totaal 1300 gulden, waaronder een hoofd prijs van 700 gulden. De draverij begint om twee uur. Er is een toto aanwezig. 's-Avonds om 7 uur is er in „Het Wapen" prijs- uitreiken. Er wordt dan tevens een veulen verloot. VERLOREN EN GEVONDEN Verloren: bruine portemonnaie met 10.en wat klein geld; zwarte ga bardine regenjas met alpino; groen portemonnaie met 2.huisleutel; 2 briefjes van 25.en briefjes van 10.drum, inhoud 60 liter; bril in doos; 1 paar leren motorhandschoe- nen; gele sjaal; sponsrubber kussen; zelfbinder met juwelen dasspeld; por temonnaie met 7.50; 2 contactsleu teltjes; gouden ring met blauwe steen; zwarte plastic tas met rentekaart; ziekenfondskaart en rode portemon naie; driewielig fietsje; jongensfiets; bril met zonneklep. Gevonden: contactsleuteltje; hand tasje; portemonnaie met 8.58; witte kinderblouse; bos sleutels; sleutel; portefeuille; portemonnaie; kindersok; witte ballpoint; Engels boekje; hooi vork; kinderblouse; groene step; rode bal; oude rugzak met werkschoenen; regencape; ballpoint; portefeuille met paspoort en 12.50; broche; zijden das; wieldop; hoofddoek; imitatie gouden armiband; baby haarborstel; zwarte jopper; houten pollepel; 1 paar witte sokken; rieten poppenwagen; sleutel; gezichtsscherm; 1 paar licht blauwe gymnastiekschoenen bos sleutels; rood kindervest; bruin lede ren portemonnaie met 1.32; 3n, een huissleutel; goud ringetje met double steentje. Politiekorps heeft een sloep. Het politiekorps van de Rijkspolitie is versterkt met een sloep, voorzien van een buitenboordmotor. Deze is be doeld voor gebruik tijdens de zomer maanden. De Vliet met haar zij vaar ten worden het jachtterrein. Wilt U iets weten? Antwoord: De heer P. Dupuy, Sophialaan 1 a/b Den Haag. Vermoe delijk zal de ambassadeur zelf geen Nederlands spreken, maar een brief in het Nederlands tot hem gericht zal zijn doel wel bereiken, want deze zal wel vertaald worden. Marktberichten WARMOND RaadsvergaderingDe raad komt Dinsdag 2 Augustus a.s. in vergade ring bijeen tot afwerking van de na volgende agenda: Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe bezoldigings- en rangenverordening 1955 der gemeente Warmond; wijzi ging van de „Kindertoelageverorde ning gemeentepersoneel; aansluiting van de in de Boterhuispolder en Zwanenburgerpolder gelegen perce len aan het waterleidingnet; verho ging van de reservering ten behoeve van het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf. Wijziging staatnaam aandui ding; verbetering van de Teijlinger- kade; het opnieuw vast stellen van verordening op de heffing en invor dering van reinigingsrechten; het uit voeren van herstelwerkzaamheden aan de gemeentehaven. LEIDEN, 26 Juli. Vette varkens. Aanvoer 340 varkens. Zware 155 157; lichte 161164; slacht varkens 161—163; zeugen 128—131. Handel, vlug. 3 Nuchtere kalveren. BODEGRAVEN, 26 Juli. Kaas. Aanvoer 216 partijen. Eerste soort 2.172.24; tweede soort 2.08 2.16; extra 2.45. Handel flauw. ROTTERDAM 26 Juli. Vee. Aanvoer 3271; weektotaal 5725; vette koeien en ossen 420; gebruiksvee 1067; t.b.c. vrij 678; vette kalveren 125 graskalveren 221; t.b.c. vrij 110; nuchtere kalveren 347; varkens 145; biggen 164; paarden 113; veulens 101 schapen of lammeren 547; bokken of geiten 21. Vette koeien 2.602.74 2.442.58 2.002.14; vette kalveren 2.502.65 2.252.45 2.002.45; graskalveren 425 375 275; nuchtere kalveren 68 58 50; biggen 50 45 40; slachtpaarden 2.40 2.20 2.00; veulens 400 350 250; schapen 140 130 95; lammeren 110 90 kalfkoeien 1050 950 775; melk koeien 1050 950 775; vare koeien 740 640 550; vaarzen 850 700 600; pinken 550 475 400. Vette koeien: als vorige week, zeer kalm, niet geheel prijsh. enkele pri ma's boven notering; vette kalveren: even minder, vlot, wat hoger in prijs; graskalveren: korter, flauw, onver anderd; nuchtere kalveren: kleiner, willig, hoger; biggen: als vorige week traag, vooral niet hoger in prijs; slachtpaarden: als vorige week, kalm, prijhoudend; veulens: groter, leven dig, stbiel; schapen: ruimer, rederijk, constant; kalfkoeien: gewoon, tame lijk, onveranderd; melkkoeien: ge woon, tamelijk, onveranderd; vare koeien: redelijk, lui, iets lager; vaar zen: als vorige week, stil, ongewij zigd; pinken: als vorige week, stil, ongewijzigd; t.b.c. vrij: iets minder, stil, ongewijzigd. ROELOFARENDSVEEN, 25 Juli. Bloemen. Flox 1317; Wirrals Su preme 313; Gladiolen 1932; Col- villeis 1635; Liatrix 1826; Sca- biosa 1221; Lathyrus 810, p. bos, Am. Anjers 46, p. stuk. Groente. Aardbeien 4662, id. afw. 2243 p. 2i ons doos; Kropsla 3,006,00; Bloemkool 8,0021,00; Aardappelen 12,0016,00; Tornaren 38,00—43,00; Andijvie 6,00--7 00; Snijbonen I 90,00—115,00; id. II 75,00 95,00 id. stek 40,0065,00; Stam- bonen 90,00110,00; Tuinbonen 4,50 7,00; Blauwschokkers 25,00 —33,00; Augurken C. 45,00; idem D. 34,00 36,00; idem D.A. 41,00—43,00: idem E 24,00—26,00; idem CD. 26,00—27.00 p. 100 VINKEVEEN, 25 Juli. Groente. Andijvie 610; capdoppers 3244; doppers 3642; postelein 617; ra barber 1214; spinazie 814; stam- bonen 82104; kassnijbonen 86112; tomaten 2044; tuinbonen 713 alles per kg.; waspeen 1622; bloemkool 830; sla 310 alles per stuk; peen 1427 per bos. Aankomend (vrl.) liefst voor spoedige in diensttreding. L.A.C.O., Oude Vest 171 Tel. 25869. VOORHOUT FEESTCONCERT VAN ST. CAECILIA Ter gelegenheid van de promotie van St. Caecilia naar de afdeling Uitmuntendheid werd in de grote, feestelijk versierde zaal van het pa- R.K. gevraagd, leeftijd pl.m. 16 jaar. JAC. VAN DER MEER, Zuideinde 20 Roelofarendsveen. 2* Net dagmeisje of werk ster gevraagd voor vier ochtenden per week. Mevr. v. NoortHuibers, Haar- lemmerstr. 123, Leiden. 'Z* Te koop: een prima da mesfiets. Te bevr. H. Mors- weg 112, Oegstgeest. Sr Keurig meisje gevraagd in klein gezin voor de huishouding van half ne gen tot 5 uur. Zondag en 1 middag in de week vrij. Salaris f 65.per maand. Brieven onder no. 6596 bu reau van dit blad. 2 2 Dames zoeken kamers in Oegstgeest of omgeving. Brieven onder no. 6590 bu reau van dit blad. 2 Gouden ring gevonden; tegen advertentiekosten te rug te bekomen bii L. van Klink, Noordeinde 12, Roe lofarendsveen. 2 Ulo-meisje, 14 jaar, zoekt tijdens haar vacantie enige bezigheden. Brieven onder no. 8784 bureau van dit blad. 2 Vriendin. Limburgs meisje, 23 jaar, vaak in Leiden vertoevend, zoekt voor die gelegenheden een leuke vriendin uit be schaafd milieu. Brieven onder no. 6597 bureau van dit blad. 2 Woensdag; Markt. Grote opruiming bij Japie. K. on dergoed 59; H. sportgoed 1.79; het tweede 1.49; witte Amerikaanse H. Slips 1.79, het tweede 1.49; D. onder goed spotprijzen. Kinder- onderjurkjes. Hoek Stad huisplein. Japie. 2 Slaapkamer: 3-deurs- kast met 2-pers. toogledi- kant, aupingspiraal, twee bijbehorende nachtkastjes, ronde tafel en twee stoelen enz. Compleet f 295. Mo dern bankstel, pracht zeer modern compleet clubstel f 175, divan f 15.Nieu- wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 2 Electr. Wasmachine, bankschroef ƒ25,vloer kleed 15,baby taf el- stoel f 12.50, kinaerbox 7.50, theemeubel ƒ35, rijwielen f 25,—, opklap- bed 15.accordeon. 2- pers. bedstel ƒ35,1-pers. f 17.50, ledikanten 9. kloostertafel 25.enz. Nieuwenburg, Hooigracht no. 55. 2 ..Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud. zilver, en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres voor alle reparaties en uur werken. Steenstraat no. 16. Tel. 26854. 2 Een nieuwe lente, een vertrouwd trouwgeluidü Besteld Uw trouwauto's bij gar. De Jong. Alleen: Zeemanlaan 12a. Uitv. 1ste kl. 7-pers. mat. Bill, tar., vr. vrijbbl. inl. tel. 23055. <2 Dames! Bij ons is de permanent beter. Prijzen vanaf 5.Wassen, Wa tergolven, Onduleren en Haarknippen. Heren be zoekt de kapper voor lastig haar. Het Kappershuis, Apothekersdiik 8. A.s. Za terdag na 12 uur gesloten. Adverteert in De Leidse Courant

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3