TUSSEN BALIE en tralie R.K. Handelsavondschool krijgt voortaan gemeente-subsidie Er komt een houten noodschoot voor het Sint Adelbertcollege Wassenaar nam afscheid van het schoolhoofd A.W.H. Barten Met mam aetüaat aan Jinifl&efreen B. B. i DONDERDAG 21 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Gemeenteraad Sassenheim Gisteravond kwam de gemeente, raad van Sassenheim bijeen. Alleen de heer v. d.Nouland was afwezig. De verschillende punten werden vlot afgehandeld. Zo werd een her ziening van het bezoldigingsbesluit voor ambtenaren goedgekeurd. Even eens kon men er zich mede vereni gen, dat de gemeente als lid toetrad tot de A.N.W.B. Contributie 25, per jaar. Tot nu toe werd een bij drage van ƒ5,gegeven. Men kan nu steeds deskundige adviezen ont vangen omtrent verkeersproblemen e.d. Was aanvankelijk besloten aan de V.E.B.O. te Leiden vanaf dit jaar een subsidie te verlenen van 25, omdat onze gemeente niet zo veel belang bij deze tentoonstelling heeft, thans heeft men besloten dit bedrag voor dit jaar nog op 50,te hand haven dn verband met de Jubel-Vebo. Tot nu toe werd aan de kraam- centra in de gemeente een subsidie verleend van ƒ1,— per verzorgings dag. Een en ander overeenkomstig een besluit in 1951 genomen. Inmid dels hebben het Rijk en ook de pro vincie de bijdragen verhoogd. Het bestuur van een der kraamcentra heeft nu een verzoek tot de gemeen te gericht om in aanmerking te ko men voor een verhoging van deze vergoeding en wel van 1,— tot 1.25 per dag. Dit verzoek werd o.a. gemotiveerd met de mededeling dat er steeds meer kraamverzorgsters naar de ziekenhuizen gaan (toeter loon), zodat men wel verplicht wordt ook hogere salarissen te gaan uitbe talen. Men kon zich met deze ver hoging verenigen. Voor 1955 worden de meerdere kosten nu ongeveer op ƒ395 R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Het bestuur van de R.K. Handels avondschool had een aanvrage inge diend voor subsidie. Deze school is met ingang van 1 September 1954 door het ministerie van O., K. en W. erkend, derhalve wordt door het rijk 30 pet. van de salarissen en 75 pet. van de huisvestingskosten betaald. Op de Rijksbegroting voor 1954 was evenwel geen bijdrage Uitgetrokken zodat deze bijdrage eerst is ingegaan vanaf 1 Januari 1955. Het bestuur verzocht nu om in aan merking te komen voor een bijdra ge als dekking van het tekort over 1954 (1/9 31/12) tot een bedrag van ƒ4277,74. II. Subsidiëring van het tekort over 1955 (eventueel tot een maximum van ƒ20,per leerling). Juist enige weken geleden zijn een aantal leerlingen gediplomeerd. Thans wordt de school bezocht door 75 leerlingen waaxwan 32 uit Sassen heim. Het college stelt nu voor voor wat betreft punt I deze subsidie te ver lenen tot een bedrag van 1849.92. Er wordt namelijk alleen voor de leerlingen uit de gemeente subsidie verleend. Andere mogelijkheid. Wat betreft het tweede punt stel de het college voor dit nog even aan te houden omdat er een mogelijk heid bestaat dat de kosten van scho len als het hier betreft voortaan ge- OLYMPISCHE SPELEN. DE WIELERBAAN TE MELBOURNE Het probleem van de wielerbaan voor de Olympische Spelen in 1956 is opgelost. Het bestuur van het wie- Ierpark wilde een houten baan van 250 meter laten aanleggen, terwijl de U.C.I. een betonnen baan van 333.33 meter eiste. De Oplossing houdt in, dat een baan van 333.33 meter zal worden gebouwd, bestaande uit een boven- laag van beton op een houten dergrond. Na de spelen wordt het beton verwijderd en de lengte teruggebracht tot 250 meter waarmee de baan geschikt zal zijn voor de wedstrijden, die in Australië !m zwang zijn. Hiermee is het laatste geschilpunt, wat de voorbereiding van de spelen betreft, uit de weg geruimd. Met de bouw van de wielerbaan, die in 1.479.000 gulden zal kosten, is reeds begonnen. POSTDUIVEN De Witpen (Nieuwveen) Wedvlucht met jonge duiven vanaf Roosendaal. In concours 87 duiven, gelost om 8.30 uur. Snelheid eerste duif 1157 m. p.m.. Uitslag C. v. Bememlen 1, 2, 4, 9, 10; J. v. Leeu wen 3. 7; C. Koeleman 5; Bijl—Spring in 't Veld 8. De Blauwband (Sassenheim) Wed vlucht met jonge' duiven vanaf Roosen daal 76 km. In concours 150 duiven ge lost te 1 uur. aankomst eerste 2.13.39. snelheid 1040 m. p.m., laatste 2.22.43, snel heid 925 m. p.m. Uitslag: C. Drost 1, 13, 38; L. J. Drost 2, 3. 5, 10, 17, 20, 22, 32 C. v. d. Zwart 4, 7, 9. 14, 23, 27 29, 30 35 H. van Niekerk 6 11, 16, 21, 24; J. de Vréugd 8, 15, 18. 36. Wedvlucht met oude duiven vanaf Limoges 750 km. Deze werden gelost te 1 uur des Vrijdags, aankomst eerste duif Zaterdag 2.23.23 Uitslag: A. P. Eist 1; C. v. d. Zwart 2; C. Drost 3. De Rhijnmonders (Katwijk) Wed vluóht van Limoges, afstand 745 km. ge lost werd te 1 uur bij NO-wind en warm weer, aankomst eerste duif te 14.10.13; Uitslag: L. Noort 1 en 2; B. Pouw 3. Wedvlucht van Roosendaal, afstand 74 km. gelost 13 uur, aankomst eerste te 14.08.15. Uitslag: J. Heemskerk 1, 2 16; W. v. Rijn 3, 14, 24, 31; J. Kagenaar 4 18. 25; J. Jungerius 5, 6, 10; L. Noort 7, 20 23; Kr. Schaap 8. 42, 43 L. van Rijn 9, 29. heel voor rekening van het Rijk ko men. De heren van Breda en Bergman konden zich er niet mede verenigen dat deze aanvraag om subsidie ach teraf werd gedaan. De heer J. Korte- kaas gaf daarop uitvoerige inlichtin gen omtrent 't ontstaan van de school alsmede dat de school werd gehan dicapt door een school uit de streek, waardoor rijkserkenning uitbleef. Een en ander was vooraf zeker niet te zien. Hierna ging men accoord met de subsidie van 1849.92. Aan de orde kwam de wijziging van de vleeskeuringsverordening. H'ierin" staat o.a. dat vleeswaren al leen in slagerswinkels verkocht mo tgen worden. Deze bepaling stemt niet meer overeen met de huidige toestand. De redactie is thans dus danig gewijzigd, dat dit nu wel is toe gestaan. De belangen van de open bare gezondheid worden hiermede niet geschaad. De straffen op de overtreding van deze verordening dienen met het bo venstaande in overeenstemming te worden gebracht. Men kon zich hier mede volkomen verenigen. Aan de heer A. Berkhout werd een perceel weiland verpacht voor 85,per jaar. Het perceel is groot pl.m. 0.71.75 ha. Tot nu toe had de heer B. dit perceel al in gebruik overeenkomstig oude afspraken met de provincie. Men kon zich met het bovenstaande verenigen. Bouwexploitatie van gronden. Vervolgens kwam aan de orde het voorstel tot wijziging „Regelen voor het in bouwexploitatie brengen van igronden door particulieren. In bovengenoemde „Regelen" wor den uitvoerige voorschriften gegeven omtrent de voorzieningen, die een verlichting enz. Bovendien móet de exploitant een bijdrage betalen in de kosten van algemene werken, b.v. hoofdriolen en zuiveringswerken, bruggen, die niet alleen van belang zijn voor het betreffende bouwter rein, parken, die ook van betekenis zijn voor de recreatie van inwoners uit andere delen der gemeente, kort om alle werken, die mede noodzake lijk zijn geworden door de algemene uitbreiding der gemeente. De huidige verordening bepaalt de hiervóór bedoelde bijdrage in alge mene werken op minimum 0.50 per m2 te verkrijgen bouwterrein. Ddt bedrag wordt ook reeds in de oor spronkelijke verordening genoemd, die dateert van 1942. Het behoeft o.i. geen nadere toe lichting, dat genoemd bedrag met het oog op het totaal gewijzigde loon- en prijspeil niet meer gehand haafd kan worden. Naar ons wordt medegedeeld is dan ook in tal van gemeenten een veelvoud van meer- bedoeld bedrag gebruikelijk. In verband met het bovenstaande stellen B. en W. voor de minimumbij- drage in de kosten van algemene werken te bepalen op 1.50 per m2 te verkrijgen bouwterrein. Deze ver hoging is naar de mening van B. en W. alleszins gerechtvaardigd. Een ontwerp-ibesluit, waarin tevens een verduidelijkende x-edactionele wijziging is verwerkt, ligt bij de stukken ter inzage Straten. Toegevoegd werd een agendapunt tot vaststelling van straatnamen voor de nieuw geprojecteerde stra ten in het plan van 82 woningen. De straat loodrecht op de Acacia laan wilde men Geelhoornstraat noe men. (Dit is de oude naam voor de Floris Schoutenvrouwenpolder). De eerste straat evenwijdig aan de Acacialaan wilde men Arend Ver- kleystraat noemen (oud-wethouder en voorz. woningbouwvereniging). De tweede evenwijdige straat Jo seph Elststraat (oude politieman en verzetsman uit onze gemeente). De straat lopende in de richting Gemeenteraad Wassenaar jgcix, aie eenyan j£aag de Kagerstraat. Alleen particulier voor zijn rekening moet tegen <je laatste was bezwaar. Na stemming werd de naam toch aan nemen, indien hij bepaalde gronden Sn bouwexploitatie wil brengen. Deze voorzieningen bestaan o.m. uit het aanleggen van wegen, plant soenen, rioleringen, bruggen, straat genomen. Er waren n.l. 8 vóór en 4 tegen stemmers. Hierna werd de vergadering ge sloten. Drie punten slechts bevatte de agenda voor de gisteravond gehou den openbare raadsvergadering en alle drie de punten hadden betrek king op het onderwijs. Twee ervan konden geen uitstel lijden en daar om werd de raad in een extra verga dering bijeen geroepen, zo deelde burgemeester dr S. baron van Wijn bergen bij de aanvang mede. Het eerste voorstel hield verband met de restauratie van de St. Jan Babtistschool in Deyleroord, waar voor de raad reeds eerder medewer king verleende, 't Schoolbestuur had echter nog verzocht, het schoolge bouw uit te breiden met een nieuwe kamer voor het hoofd van de school, omdat de bestaande hoofdenkamer dringend nodig was als bergruimte. B. en W. hadden de raad voorgesteld ook hiervoor medewerking te verle nen en de raad ging stilzwijgend met het voorstel accoord. Houten noodschoot Het tweede spoedeisende agenda punt betrof een verzoek om mede werking aan het bestuur van het St. Adelbertcollege in Wassenaar. Dit college beschikt nog niet over een eigen gebouw. Het bestuur heeft in vei-band daarmee plannen gemaakt tot het bouwen van een houten nood- school op een terrein aan de Stad- houdex-sweg bij de van Zuylen van Nijeveltstraat, en het gemeente bestuur verzocht, de daarvoor be nodigde grond voorlopig voor de tijd van drie jaren te mogen verhuren. B. en W. bleken bereid deze mede werking te geven, om het voortbe staan van de school niet in gevaar te brengen. Het bouwrijp maken van de grond en het betegelen van het terrein rond de houten school zal 17.000.kosten. De waarde van de na beëindiging van de huur vrijge komen materialen kan worden raamd op 7.278.De netto-kosten, groot 9000.moeten, aldus het voorstel aan de raad, door het be stuur der school in drie jaar worden bestaald. De eigenlijke huurprijs werd vastgesteld op ƒ60.per jaar; de m rekening te brengen huurprijs, inclusief kosten-vergoeding, komt op ƒ3555,40 per jaar, een bedrag, waar mee Ixet schoolbestuur zich accoord heeft verklaard. Om te voorkomen, dat de op het terrein te plaatsen ge bouwen eigendom van ae gemeente zullen worden, zou aan de school voor de tijd van drie jaar het recht van opstal moeten worden verleend. Zonder veel commentaar De raad had tegen deze voorstel len geen bezwaren. Wel werden er enkele vragen gesteld en opmerkin gen gemaakt. De heer E. M. Schade (WD) vroeg over hoeveel jaren de tijdelijkheid van deze oplossing zich vermoedelijk zal uitstrekken. Dr J. J. M. Veraart (KVP) merkte op, dat het St. Adel bertcollege zeker dankbaar zal zijn voor de vlotte medewerking, school is thans gehuisvest in drie lokalen in een schoolgebouw aan de Schout bij Nacht Doormanlaan; twee lokalen zijn voor het c/nderwijs be- KATWIJK Personalia. De heer P. C. Lin- denbergh te Katwijk a. d. Rijn is ge slaagd voor het einddiploma van de Autotechnische School te Apeldoorn. Te Amsterdam slaagde voor exa men Engels M. O. A. de heer J. Blan- kert alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN Bridgen. De resultaten van de gehouden Bridgedrive door de brid geclub „De Brug" waren" als volgt: hoogst aantal punten behaalden: groep zwart 1. mevr. Cleveringadr. P. Visser 25% m.p., 2. Pluimgraaff Remmelzwaal 22^ m.p., 3. Blok Hermans 21 m.p., groep rood: 1. de heer en mevr. Schaapsveld 24 m.p., 2. dames SalyKemp 21 m.p., 3. de heer en mevr. Van Meijden 19% m.p. LEIGSCHEM0AM HET CONFLICT MET DE WOONRUIMTECOMMISSIE Enige tijd geleden hebben wij reeds melding gemaakt van het conflict ont staan tussen B. en W. en de woon ruimtecommissie. Oorzaak hiervan was, dat B. en W. in de meeste ge vallen afweken van de adviezen, wel ke de commissie aan B. en W. gaf voor de toewijzing van een vrijge komen woning. Tevens waren de commissieleden verstoord over het feit, dat B. en W. geweigerd hadden een bespreking te hebben met de commissie, om haar bezwaren monde ling toe te lichten. In het schriftelijk verzoek om een onderhoud werd ech ter al bij voorbaat vermeld, dat B. en W. geen oog hadden voor de moeilijk heden van de vele woningzoekenden. Dit laatste was juist.de reden van de weigering van het onderhoud. In de raadszitting van 29 Juni j.l. is breed voerig over deze zaak gesproken en toen burgemeester Banning verklaar de, dat hij de toewering van de com missie „niet nam" draaiden de raads leden, die in de commissie zitting heb ben bij. Een door hen ingediende mo tie van afkeuring op het beleid van B. en W. werd toen ingetrokken, waarna op verzoek van enige andere raadsleden, B. en W. bereid waren alsnog met de commissie te spreken. Het onderhoud heeft nu gisteren plaats gehad, maar het conflict is niet opgelost. De commissie houdt vast aan haar bezwaren terwijl B. en W. zich beroepen op hun verantwoorde lijkheid voor de goede gang van za ken, ook wat betreft de toewijzing van een woning. De commissie heeft nu nogmaals ontslag genomen en in de volgende raadsvergadering op 27 dezer zal deze zaak weer aan de orde koimen. VALKENBURG BEËDIGING OP MARINEVLIEGKAMP Vrijdagochtend 22 Juli om 10.30 uur zal de commandant van het Marinevliegkamp Valkenburg, kapi tein-ter-zee A. W. Wïtholt, nieuwbe noemde marine-officieren beëdigen. Deze zijn luitenant ter zee van de elec- trotechnische dienst derde klasse Ko ninklijke Marine reserve, ir. J. H. Braams, luitenants ter zee waarnemer derde klasse K. M. R. A. van Dijk, C. Zaalberg, G. Vlaer, R. H. Janssens en E. Heynekamp, de luitenants ter zee van speciale diensten derde klasse K. M. R. J. Krijgsman, P. J. Spek, R. W. Spoelstra, B. ten Hoove, B. de Lange, W. van der Meiden en A. Se- venter. STREEK OVER HET HART, Wegens mishandeling was een 22- jarige visser uit Katwijk veroor deeld tot een week gevangenistraf en betaling van een schadeloosstel ling van 5.—. Hij was van dit von nis in beroep gekomen bij het Haags Gerechtshof omdat hij de straf te hoog vond. Op 31 December j.l. was verdach te met een andere jongen aan het bakeleien geweest, 'n 39-jarige schil der, die met zijn vrouw passeerde, had gezegd: „Moeten jullie in hei laatste kwartier van het jaar nog ruzie maken". Als antwoord had hij van verdachte zo'n slag in het ge zicht gekregen dat een tand uit zijn gebit brak. De verdachte, die reeds meer voor mishandeling was veroordeeld, ver telde dat hij een glaasje bier had op gehad. De proc.-generaal wilde nog eenmaal met de hand over zijn hart strijken en hij eiste 40.boete of tien dagen en betaling van de civiele vordering van vijf gulden. De uit spraak volgt later. DE VASTE KLANT. „Hoe dikwijls hebben wij reeds af gesproken, dat je hier niet weer zoudt komen?" vroeg de officier van Justitie bij de Haagse Politierechter. „Het is weer een zwak moment ge weest", antwoorde de_ verdachte, een loswerkman uit Leiden. Hij moest terecht staan wegens verduistering. In Leiden had hij een rijwiel met hulpmotor gehuurd en het in Den Haag verkocht. De bromfiets was pas vestingsmogelijkheid werd omgezien. De bedoeling van het bestuur is nu enkele barakken in te richten tot les lokalen. Met het oog op de urgentie van deze kwestie vroeg spr. hoeveel tijd heen zal gaan met het bouwTijp maken van het terrein. Wethouder K. Huibregtse ant woordde de heer Schade, dat deze nood-oplossingbedoeld is voor een termijn van drie jaren. Waar het de finitieve schoolgebouw gevestigd zal worden is nog niet bekend; 't school bestuur heeft o.m. het oog op een ge deelte van de buitenplaats „De Har tenkamp" aan de Rijksstraatweg, maar het staat nog geenszins vast, dat het college daar zal komen. De voorzitter antwoordde op de vraag van de heer Veraart over de duur van de voorbereidende werk zaamheden, dat deze op zeer korte termijn gereed zullen komen. Stil zwijgend hechtte de raad daarna zijn goedkeuring aan het voorstel. Vacature. Tenslotte moet nog voorzien wor den in een vacature aan de openbare lagere school in de van Zuylen van Nijeveltstraat. Er stonden drie ge gadigden op de voordracht. De heer C. E. van den Berg (KVP) stelde de vraag, of het wellicht bij het benoe men van leerkrachten rekening ge houden kan worden met de huidige woonplaats van de sollicitanten; dit met het oog op de moeilijkheid van bet vinden van woongelegenheid in Wassenaar. Wethouder Huibregtse antwoordde, dat het gemeentebe stuur ernaar streeft, jonge onder wijskrachten te benoemen aan de openbare scholen. Ook de gegadigde, die als nummer 1 op de voordracht voorkomt is ongehuwd. Hij woont in Katwijk en zal daar, ook na zijn hu welijk nog geruime tijd bij zijn ou ders kunnen inwonen. De stemming had tot resultaat, dat benoemd werd de heer C. H. P. Dekkinga, thans schikbaar, het derde wordt gebruikt i werkzaam te Rotterdam, door de rector en voor de adminis- De openbare vergadering van de tratie e.d. Het was dringend nood- raad werd hierna gesloten; een be- zakelijk, dat naar een andere huis-1 sloten zitting volgde. 2 dagen geleden gekocht en kon dus als nieuw worden aangezien. De ver huurder stelde dan ook een vorde ring in van 300.Verdachte was bij de rechtbank geen onbekende. De officier noemde hem een vaste klant, die geen kwade misdadiger is maar de verleiding niet kan weerstaan. Hij eiste 4 maanden gevangenisstraf. De raadsman, mr. Star Busman, bepleit te een voorwaardelijke straf. De rechter voelde echter deze keer niets voor een voorwaardelijke straf en veroordeelde verdachte tot 4 maan den gevangenisstraf met aftrek. Ook de vordering van 300.zal hij moeten voldoen. VERGEETACHTIGE BLOEMEN HANDELAAR. Een bloemenhandelaar uit Rijns burg had in Januari jl. nagelaten zijn motorrijtuig ter keuring aan te bie den. Voor zijn nalatigheid moest hij thans voor de Haagse Politierechter verschijnen. In December '54 kreeg H. reeds een oproep tot de keuring. Hij vergat echter te verschijnen. De in Januari hem toegestuurde 2e op roep zou hij niet ontvangen hebben. Ofschoon een copie van deze brief voor de rechter op de tafel lag bleef verdachte ontkennen zo'n brief ooit gekregen te hebben. De officier eis te tegen de overtreder 25.of 10 dagen. Nadat verd. verzocht had om beperking van de boete aangezien hij oorlogsinvalide is die zonder steun van het kweken en verkopen van bloemen moet leven en niet veel ver dient, was de officier bereid de eis te stellen op f 20.of 8 dagen. Con form deze eis werd verdachte ver oordeeld. Op ondubbelzinnige wijze is gis teravond, tijdens de afscheidsrecep tie, die aan de heer A. W. H. Barten in de foyer van het verenigingsge bouw werd aangeboden, gebleken hoe schoolbestuur, personeel, oud-leer lingen en ouders van leerlingen en collega's zijn werk als hoofd van de R.K. Jongensschool in de van Hee- ckerenstraat en zijn persoon gewaar deerd hebben. De heer Barten kreeg niet alleen vele handen te drukken, maar er werden ook enkele toespraken ge houden en geschenken aangeboden. Eerst was het woord aan pastoor J. P. Buys als voorzitter van het kerk- en schoolbestuur. 16 Jaar lang zo zeide de pastoor, heeft de heer Barten zich geheel aan de jongens school gegeven omdat hij door God gezegend is met rijke gaven van geest en hart. Tintelend van ijver en sprankelend van energie werkte hij met toewijding en liefde aan het onder wijs. Met voortvarendheid is hij met zijn tijd meegegaan en van zijn waardevolle ideeën over moder ne richtlijnen voor het onderwijs en de opvoeding heeft niet alleen de school en Wassenaar kunnen profite ren, maar ook elders heeft hij zijn gedachten uitgedragen. Namens het kerk- en schoolbestuur bood de pastoor het scheidende schoolhoofd, dat binnenkort naar N'ieuw-Guinea vertrekt om daar te werken als inspecteur van de R.K. Missiescholen, een fraai tropen-hor loge aan. Nog meer sprekers. De heer W. F. de Bx'ee sprak een kort woord namens de vereniging van hoofden van scholen in Wasse naar. Spr. legde er de nadruk op, dat een samenwerking tussen alle scho len in een gemeente, zoals men die Wassenaar vindt, een unicum is. De heer Barten heeft in die samenwer king een bijzonder belangrijke rol MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS Het gaat om Uw land, Uw stad, Uw straat, Uw huis, Uw gezin Dit alles uit het ver verleden Kwam weer in mijn geheugen treden, Toen ik vernam, dat wij in Leiden De jeugd eerstdaags zouden verblijden. Want Knikkebeen in levende lijve Zal dra in deze stad verblijven Dus is ons ciscus onderweg, Behoudens onvoorziehe pech. Ik hoop je in de tent t'ontmoeten, En wil tot zolang je dus groeten, Want 't is, dat het vanzelf spreekt, Dat niemand op 't appel ontbreekt. Want, lieve meisjes, rare snaken, Wil je je eens echt om mij vermaken, Komt dan naar kale Knikkebeen, 'n Clown als hij, bestaat er geen. EINDE. gespeeld. Als blijk van dankbaar heid daarvoor en als afscheidsge schenk bod de heer de Bree namens alle collega's een boekenbon aan. De heer J. D. Jong ma sprak daar na als voorzitter van het ouderco mité in de parochie een woord van hartelijke dank namens alle ouders voor het werk, dat de heer Barten en met hem de onderwijzeressen en onderwijzers hebben verricht in het belang van de opvoeding en het on derwijs aan de jeugd. De heer Barten sprak een dank woord, waarin hij o.m. zeide, dat hij niet uit Wassenaar vertrekt omdat het hier niet naar wens zou gaan, imaar omdat de hem aangeboden functie in Nieuw-Guinea hem aan trok, omdat men daar in menig op zicht nog aan het begin staat van de uitbouw van het onderwijs. •De heer Barten heeft een contract getekend voor drie jaren; zijn vrouw en kinderen blijven hier. Van de gelegenheid om persoon lijk afscheid te nemen werd door velen gebruik gemaakt. VOORSCHOTEN Gisteravond heeft de Koningin Wil- helmina Vereniging aan al haar me dewerkers en commissieleden een gezellige avond aangeboden als dank voor het door hen verrichte werk tijdens Koninginnedag en de Bevrij dingsdag. De heer B. Hoogwerff Kroon heette de genodigden in het Verenigingsgebouw aan de Leidse- weg hartelijk welkom en wenste een ieder een prettige en gezellige avond. Daarna zette „The Rhytme Club" uit Leiden de feestavond in met een vrolijk nummertje muziek, waarna illusionist, de heer Geraldini, enkele goocheltrucjes ten beste gaf. De heer J. Albronda gaf met zijn films een bijzondere sfeer aan deze avond. Van de heer A. Merens vertoonde hij de film van de viering van de bevrij dingsdag in Voorschoten. Daarna ver toonde de heer Albronda zijn eigen gemaakte film van de oorlogsdagen en de bevrijding van 10 Mei 1945 met de intocht van de Canadezen te Am sterdam en de voedseldroppings en daarna nog zijn eigen film van de Koninginnedag en bevrijdingsdag 10 Mei 1955. Vele aanwezigen zagen zich terug op de film. Na de pauze kwam het hoofdnummer van de heer Geral dini „De muzikale keuken". Dit num- mes is buitengewoon geslaagd en wel zó, dat het binnenkort voor de NCRV-Televisie te zien zal zijn. De stemming zat er nu goed in en op de vrolijke en rhytmische muziek van de band was er nu gelegenheid om een dansje te maken. De heer J. de Bres dankte de heer Albronda voor zijn bereidwilligheid om deze avond met de vertoning van zijn films te hebben willen opluisteren. Een presentje was een blijk van dank baarheid. Er was op deze avond een gezellige sfeer, die er zeker toe zal hebben bijgedragen, om de banden met de Wilhelmina Vereniging te verstevigen. Openbare verkoping. Gisteroch tend zijn ten overstaan van notaris G. J. Boom uit Voorschoten en wnd. notaris J. Turion in „Het wapen van Voorschoten" verkocht 20 huizen en 1 werkplaats (de voor- en achter huizen Schoolstraat 100148 even voor de somma van ƒ57.270,De ge meente Voorschoten was de koper. Het huis aan de Tulpstraat 1 werd niet gegund.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7