Houten 3-klassige school voor g.l.o. onderwijs aan Paradijslaan Gemeenteraad Alphen Uniformen voor „de muziek" In het duister Van een natte kermis thuis DONDERDAG 21 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De langdurige raadsvergadering, te Alphen aan den Rijn, welke niet werd bijgewoond door weth. C. M. Deerenberg en het lid G. Gesman, be gon Woensdagavond al aanstonds met een scherpe tegenstelling tussen de voorzitter, burgemeester Witschey en het raadslid Slootjes. De heer Sloot jes was niet voldaan over de door het college gegeven antwoorden met be trekking tot zijn schriftelijk gestelde vragen. Op enkele punten wilde hij «ijn visie weergeven. Burgemeester Witschey moest hem, op grond van voor de raadsvergadering, erop wij len, dat hij zulks niet behoefde toe te de verordening regelende de orde staan in de openbare raad, tenzij de raad in meerderheid hiertoe gunstig besluit. Meerdere raadsleden schud den al reeds het hoofd ten teken van afwijzing, waarop de heer Slootjes verklaarde, dat hij dan de pers wel in de arm zal nemen. De voorzitter vond dit niet de juiste manier en zeide, dat het college voor dreigementen toch niet uit de weg kan gaan. Spr. gaf de heer Slootjes de raad om de hiërarchieke weg te bewandelen en schriftelijk terug te komen op hetgeen volgens hem in de antwoorden van B. en W. niet juist mocht zijn of zich in verbinding te stel len met de desbetreffende wethouder. Het ging over de woningaangelegen heden waarin enkele onjuistheden schuilen, welke waard zijn in de raad behandeld te worden, meende de heer Slootjes. De voorzitter was de mening toegedaan, dat de huizen er geen dag eerder mee klaar komen. Wat door het college is geantwoord handhaafde spr. en ging over tot de orde van de dag. Bezwaren Bij het voorstel om aan de heer A. L. Oudenes voor de bouw van een vijftal bungalows te verkopen een perceel bouwgrond tussen de Molen vliet en de Vijverstraat, ter grootte van ongeveer 3350 ca, tegen 13.33 per ca. merkte de heer v. d. Meent op, dat deze prijs sterk afwijkt imet de daar geldende grondprijzen. De prijs van 15.64 per ca. is gerechtvaardigd. Voorts was de heer v. d. Meent er niet eens zeker van dat er bungalows gebouwd zullen worden. Volgens hem moet de wethouder er ook van op de hoogte zijn, dat er gewone woningen komen. Hij vindt het onjuist om in bepaalde gevallen van de tot nu toe gevolgde gedragslijn af te wijken. De heer Rogaar meent te weten, dat een andere gegadigde al eerder de grond daar heeft willen kopen en in formeert, waarom die geen voorkeur kreeg. Ook de heer Riuijssenaars wil de hierop graag antwoord hebben. Weth. v. d. Berg vindt het vreemd, dat de heer v. d. Meent met de prijs nu niet accoord gaat, terwijl hij in de commissie mee heeft ingestemd. In de overeenkomst is bepaald, dat bungalows gebouwd moeten worden. Er zijn plannen hiervoor ingediend. Blijkt dat wat anders wordt gebouwd, dan zal het college zich nader beraden wat te doen. Inderdaad is jaren gele den door een andere architect een aanvrage voor de grond ingediend, doch de heer Oudenes was hem al vóór. Bovendien is deze in het bezit van wederopbouwplichten en kan dus direct worden gebouwd, hetgeen om bepaalde redenen wenselijk is. De gemeente kan geen bouwvolume be schikbaar stellen. De heer v. d. Meent handhaaft zijn bezwaar tegen de te lage prijs, Hierna conform het voor stel besloten. Subsidie-debat Langdurig en bijna door alle leden werd gesproken over het voorstel tot subsidiëring 2500.van het Wijk en Jeugdcentrum Lage Zijde voor werk onder ongeorganiseerde jeugd, uitgaande van de Ned. Herv. Gemeen te. De heer Geerlof zag dit voorstel liever teruggenomen en wil de aan vrage laten lopen via de desbetref fende commissie subsidiëring jeugd verenigingen. Hij merkte op, dat dit werk al eerder een subsidie ontving van rond 650. De heer Verdonk prijst het werk van het jeugdcentrum. Had gehoopt, dat het college het gevraagde be- drag 3.398.50) voledig had toe- j gestaan. In Almelo is gezien wat de gemeente voor het jeugdwerk doet. In de onderhavige geval gaat het om de opbouw van het jeugdwerk, waarmee ongeveer 700 ongeorgani seerde jeugdleden bereikt worden. Drs. Goedhart acht dit werk van dermate groot belang, dat de raad j gerust het hele bedrag kan toestaan. De heer Rogaar zegt, dat hij in dit geval volledig kleurenblind wil zijn. De jeugd te behouden is een alge meen maatschappelijk belang. Toch wil hij niet verder gaan dan waartoe de rijkscontrole waarborg biedt en pleit voor het voorstel. De heer v. d. Lee waarschuwt voor 't scheppen van 'n precedent en steunt de heer Geerlof. De heer Ruijssenaars wijst erop, dat een afspraak is gemaakt, dat lopen de het begrotingsjaar geen nieuwe aanvragen om subsidie in behandeling zullen worden genomen. De heer v. d. Meent vindt dat het bedrag zeer willekeurig is gekozen. Hij vraagt motivering waarom B. en W. wel 2500. willen geven en niet het gevraagde bedrag. Hij betwijfelt dat er 700 ongeorganiseerde jonge ren worden bereikt. Weth. Nijman zet uiteen, waar het hier om gaat, en belicht het verschil in belangen tussen de georganiseerde en de ongeorganiseerde jeugd. Het be treffende bestuur heeft plannen tot bouw van een gebouw voor zijn werk. Het gevraagde bediag is be doeld voor de inrichting en voor ma teriaal voor het jeugdwerk. Het rijk subsidieert, de provincie geeft en het zal billijk zijn indien dan ook de gemeente wat bijdraagt. Ook ae voorz. en weth. Nijman geven nog 'n aanvullende toelichting, waarna het voorstel z.h.st. werd aan vaard. Naamgeving De raad besloot hierna tot naamge ving aan een vijftiental nieuwe stra ten, maar voordien stelde de heer Duin voor om in de toekomst het meer te zoeken in actuele namen, welke meer tot iedereen spreken dan de historische namen. De voorzitter meent, dat onze historie zo rijk is, en zo v/einigen er iets van weten, dat het geen overbodige luxe is, dat door middel van straatnamen men af en toe eraan herinnerd wordt. Ook voor het zoeken is het gemakkelijk dat een zelfde „groep" van namen wordt gebezigd, b.v. historici, politici, kun stenaars etc. Spr. betreurt de opmer king van het lid Duin. Hierna con form het voorstel besloten. Bij het voorstel tot onderhandse gunning aan de N.V. Aannemings maatschappij v./h. L. J. Boere te Rot terdam, de bouwster van de nieuwe Alphense brug, van de riolerings- en bestratingswerken welke verband- hóuden met de brug, uitte de heer Slootjes hierover zijn teleurstelling. Hij wijst op de z.i. tegenslagen welke men bij de bouw van de 'brug al heeft moeten incasseren. Hij zag liever een plaatselijke firma ingeschakeld. Alleen de heer Slootjes stemde te gen. De heer Rogaar zegt, dat B. en W. een goede beurt maken met het voor stel tot verstrekken van een renteloze lening ad 8000.ten behoeve van uniform kleding voor de muziekver enigingen, als aanvulling op het door het particulier initiatief reeds bijeen gebracht bedrag van 4000en een bereids do;tr de Vereniging „Alphens Belang" toegezegde lening ad 3000. tegen rente. Dit is de enige weg om de leden der corpsen dit jaar nog in uniform te zien. Weth. Dekker zegt, dat het in de bedoeling ligt klaar te zijn als de nieuwe brug wordt geopend, hetgeen, naar verwachting, dit najaar zal zijn. De heer v. d. Meent betwijfelt het of de verenigingen ooit het geld wel zullen kunnen terugbetalen. Had gaarne wat meer zekerheid gezien. Drs. Goedhart verwacht dat deze lening te eniger tijd wel zal over gaan in een schenking. De lening zal nu wel wat ondermijnend werken op het particulier initiatief om het be drag ad 15.000.vol te maken. De heer Duin is verheugd, dat nu einde lijk een streep wordt gezet achter een langzamerhand tot een lijdensgeschie denis uitgegroeide aangelegenheid. Het resultaat van de ondernomen ac ties om het particulier initiatief op gang te brengen is 'beschamend. Hij doet een beroep op het eergevoel van de burgerij, om straks als de corpsen geuniformd zijn, in elk geval het res terende bedrag op te brengen. De voorz. verwacht, dat de achter stand door burgerij en industrieën wordt ingehaald. Hij stelde de Alme- lo's industrieën ten voorbeeld. Hierna conform voorstel besloten. Het voorstel van de P.v.d.A-raads- leden om de vermakelijkheidsbelas ting voor amateur-voetbalwedstrijden af te schaffen, werd te laat in het col lege ontvangen en de behandeling ervan v/erd verdaagd. Scholenbouw In de vorige raadsvergadering ver leende de raad een crediet van 74.550.voor de aanschaffing van 3 houten lokalen voor de Javastraat- school, 2 voor de g.l.o.-school op 'het St. Jorisplein en 2 voor de school in de Jan Nieuwenhuij zenstraat. Thans werd een aanvullend crediet ad 33.050.verleend voor een hou ten 3 klassige school t.b. van de g.l.o.- school aan de Paradijslaan. Het vorige crediet is inmiddels door Ged. Staten goedgekeurd. Het college van B. en W. vindt hierin vrijmoedigheid om de aanvulling te vragen. Z.h.st. verleen de de raad dit nieuwe crediet, waar mee alle ongewenste moeilijkheden der huisvesting van de scholen zijn weggenomen, stelde de weth. van on derwijs met genoegen vast. Voorts verleende de raad zonder discussie financiële medewerking voor de stichting van een R.K. school voor g.l.o. op het terrein, dat bestemd is voor de bouw van een R.K. Kerk en school in het Westelijk deel van de gemeente. Verder verleende de raad mede werking voor de stichting van twee scholen voor g.l.o. in één gebouw aan de Spoorlaan, ten behoeve van het Chr. onderwijs, uitgaande van een desbetreffende vereniging te Zwam- merdam. Een groot aantal voorstellen betref fende subsidie ex. art. 14 der Armen wet, zoals ze reeds voorkomen op de begroting, gingen achterelkaar onder de hamer door, evenals de overige voorstellen, welke grotendeels eerder door ons zijn weergegeven. Omstreeks kwart over acht ont stond sluiting in de ondergrondse kabel van de electriciteitsbedrijven, ter hoogte van het Landbouwhuis van de firma C. A. Bos in de Juliana- straat. Als gevolg hiervan kwam de Julianastraat en de daaraangelegen woningen in volslagen duisternis te verkeren. Ook in de Sint-Josephzaal, waar een bijeenkomst aan de gang was werd in het donker gezet. Voor het postkantoor waar de gehele nacht doorgewerkt wordt, werd een nood- verbinding tot stand gebracht, zodat men daar na twaalf uur weer elec- trisch licht kon gebruiken. De gehele avond en nacht werd door de elec- Drijf die Rheumatische Pijnen uit Vw leden. j Doe 'n bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pijnen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, alle maal „smartelijke' bewijzen dat er met Uw bloed iets niet in orde is. Maak Uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen! Zes mi nerale zouten, in Kruschen samen gebracht, geven die organen nieuwe energie. Dan kunnen schadelijke stoffen want die zijn het die U die verlammende pijn bezorgen zich niet ophopen of vastzetten in de gewrichten, maar worden afgevoerd langs natuurlijke weg. (Advertentie! De bewoners van Weymouth in het Engelse graafschap Dorset, zijn, wat men noemt „van een natte koude kermis thuisgekomen", toen een over stroming, veroorzaakt door een aaneenschakeling van wolkbreuken, vrijwel de gehele stad en het daarin gelegen kermisterrein blank zette. De foto toont de attracties van de verregende kermis temidden van het water, waar zij wel een schrijnende tegenstelling vormen met de troosteloosheid rondom. triciteitsbedrijven, onder leiding van de directeur, de heer A. J. Heems kerk en de heer H. A. Couvée, assis tent van de water- en lichtbedrijven, afd. electriciteitsvoorziening. gezocht naar het euvel van de storing. Tegen de vroege morgen van Donderdag was men erin geslaagd om het euvel op te siporen en de nodige noodvoor zieningen te treffen om de bedrijven en woningen weer zoveel mogelijk van stroom te voorzien. Met het ver helpen van het euvel zal men ver moedelijk nog de gehele dag volop werk hebben, zodat men tegen de avond de electriciteitsvoorziening ge normaliseerd hoopt te hebben. Woonwagen blokkeerde de rijweg Aapje verwachtte publiek Het verkeer in de Wilhelminalaan, ter hoogte van de noodbrug over de Rijn, waar de weg in twee banen is gesplitst door middel van een vlucht heuvel, welke laan een onderdeel uit maakt van de rijksstraatweg Leiden Utrecht, werd Woensdagavond gedu rende bijna twee uren gestremd door een ongewoon gevolg van een ver keersongeval. Een personenauto waaraan een woonwagen was gekoppeld en be stuurd werd door H. Besseler, zonder vaste woonplaats reed in de richting Leiden. Volgens de verklaring van de be stuurder moest hij plotseling stoppen voor een wielrijder, zekere J. P. M. wonende te Alphen a/d Rijn. Tengevolge van het krachtig rem men schoot de voor-schamel onder de woonwagen los en kwam het com plete „huis" met de voorzijde op de rijbaan terecht, in een dusdanige richting, dat het verkeer aan die zijde volkomen gestremd werd. Het ongeval trok zeer veel belang stelling, mede doordat in afwachting van gealarmeerde hulp, de woonwa genbewoners hun aap allerlei kunst jes lieten vertonen en zij alzo de toe schouwers een gratis apen-voorstel ling boden. Een takelwagen heeft de gestrande woonwagen weggesleept en voorlopig een standplaats verschaft op het St. Jorisplein. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor en de schade in de woonwagen is gering. Liefhebbers van apen-voorstellin gen zullen de komende dagen wel licht niet tevergeefs een wandeltocht naar het St. Jorisplein maken EXAMEN MACHINE-SCHRIJVEN In Hotel „Centraal" te Alphen a. d. Rijn werden Woensdag vanwegen de Ned. Vereniging voor Handelsonder wijs te Rotterdam examens afgeno men in machjneschrijven, Engels, spreekvaardigheid en stenografie (130 lettergrepen per minuut). Voor machineschrijven zijn geslaagd de dames: W. E. v. Duyn, A. Vlieland, E. den Duik, N. de Best, N. Vooijs en W. C. Schoonberg, allen te Katwijk, opgeleid door het Instituut „Theo- prac" aldaar. Voorts slaagden voor machineschrij ven de dames: A. H. Hoogerwerf, C. C. de Vogel, E. M. Donkers, M. G. Op- pelaar, R. E. Versteeg, A. G. Wes- sel, C. J. H. Verkleij, A. Haak, H. S. Hiemstra, R. de Jong, P. J. Penders en de heren: H. J. Raatgever, R. M. d. Kolk, H. Pauw, allen te Alphen aan den Rijn, mej. M. T. E. Vink te Noorden, mevr. C. KasteleijnPrins te Nieuwkoop en mej. B. A. Wille te Koudekerk aan den Rijn, allen opge leid door het Instituut Klok te Alphen aan den Rijn. Het diploma machineschrijven be haalden voorts: mej. J. H. Verboom, mej. H. Koren en de heer D. A. v. d. Poorte, allen te Bodegraven, opgeleid door de heer Bouwmans aldaar. Het diploma Engels spreekvaardig heid behaalden de dames: G. Jans- sens, M. Basie en de heer N. v. d. Woensel, allen te Alphen aan den Rijn, opgeleid door het Instituut Klok aldaar. Het diploma stenografie, 130 letter grepen per minuut werd ibehaald door de dames: J. W. Vos te Alphen aan den Rijn, J. M. Voorn en M. Th. Hoo- geboom, beiden te Ter Aar, opgeleid door het Instituut Klok te Alphen aan den Rijn. Tijdens een speciale bijeenkomst in de Sint Josephzaal te Alphen aan den Rijn werden de bevorderingen bekend gemaakt en de diploma's uitgereikt van de v^g.l.o.-school voor meisjes aan de Paradijslaan 9. Hierbij was, behalve de desbetreffende leerlingen en haar respectievelijke i moeders, ook deken L. H. M. Nieu- wenhuizen, voorzitter van het R.K. schoolbestuur, aanwezig. Het hoofd van de school ,de heer Chr. A. v. d. Mark sprak 'n kort inlei dend woord, maakte de uitslagen be kend en gaf een toelichting op de exaonen-eisen en het puntensysteem. De deken richtte een aansporing tot de ouders om de kinderen principieel katholiek onderwijs te laten volgen, óók na de lagere school. Kapelaan Verheul sprak over de godsdienstige vorming der kinderen op de v.g.l.o.- school. Na een korte pauze, reikte de deken de diploma's uit. Bijzondere vermel ding kreeg Riet Heemskerk( goud), die gedurende het gehele jaar geen schooltijd heeft verzuimd. Als belo ning krijgt zij een foto van het koninklijk gezin in lijst cadeau. Bevorderd werden van v.g.l.o I naar II: Agatha Rijsdam, Riet van Brug gen, Jacqueline Groeneveld (Bode graven), Ria de Heij, Gerda Ouds hoorn, Anneke v. Velzen, Riet v. Gils, Bep Finkenflügel, Annie Vink, Joke Paardekoper, Riet v. Engelen, Riet van Egmond, Alie v. d. Nieuwendijk, Leny Bouwer. Nel Hoogendoorn, An neke v. d. Werff. Het einddiploma v.g.l.o. van het R.K. Paedagogische Centrum van het Kath. Onderwijs Verbond ontvingen: Jans Beuk (groen), Gré van Egmond (gr.), Riet van Kampen (zilver), Plo- nia Verkerk( gd.), Ria Kok (gd.), To Kouwer (gd.), Corrie Prins (gd.), To v. d. Salm (gd.) en Riet Heemskerk, eveneens goud. Teruggetrokken 1 leerling. Het diploma costumiére v. d. R.K. Vereniging tot bevordering van het huishoud- en industrie-onderwijs „St. Anna" werd behaald door: Janny de Heij, Ria Huijgens, Agatha van Tol, Klazina v. d. Elshout, Betsy Kasber- gen, Joke Zwartjes, Erna van Donk, Willy Overes en Tiny van Engelen. Teruggetrokken 1 leerling. Ondanks de duisternis die tengevol ge van een storing in de electriciteits voorziening in de zaal van ongeveer 8.15 uur tot het einde van de bijeen komst heerste, kon het programma in alle onderdelen ongestoord worden afgewerkt. ZWEMDIPLOMA'S Vanwege de Koninklijke Nederland se Zwembond, kring Gouda, waarvan official voor Alphen aan den Rijn is de 'heer C. J. v. d. Bijl, werden in het Alphens Zwembad cfiploma-zwemmen gehouden. Het diploma I werd behaald door de meisjes: L. de Knijff, M. Kogut, M. de Looij, I. Vis, T. Kuster, A. van Heijningen, S. Wille, K. van Brum- men, B. Hoogerwerf, M. Groenhart, T. van Rijswijk, R. Wortman, N. Mooij, G. v. Velde, A. Domburg, N. de Jong, H. Sluyter, J. v. d. Bosch, E. Groothuyse, C. Bouts, R. Vroom, J. van Donk, G. Oskam, I. van Heij ningen, G. Sneeuw, W. van Egmond, M. van Gils, W. Verhagen, R. Ver- bokkem, A. Moer, R. de Graaf, G. v. d. Neut, J. v. d. Neut en M. v. d. Hoek. Het diploma II werd behaald door: S. Wille, L. v. Rijn, T. Rijswijk, R. Vroom, L. Stehouwer en J. Rijlaars dam. Mej. L. Hulscher en de heer J. Hei nen behaalden het diploma III, G. Kaltenecker en Nel Schouten diploma IV en mej. J. van Schaik presteerde de hoogste graad van zwembekwaam- heid en behaalde het diploma V. Het diploma I werd behaald door de jongens: E. Rijswijk, B. van 't Wout, D. van Brummen, W. van Leeu wen, W. Lammers, H. van Vliet, H. Gesman, J. v. d. Wind( Aarlander- veen), R. Buitelaar (Bodegraven), R. v. Lelie, W. Lenting. Het diploma II door: D. van Rijn, J. Snel, R. do Vogel, H. de Vries, H. van Heijningen, K. Leijnse, J. Drie huis en D. Vonk. Zij werden opgeleid door de zwem onderwijzer G. Kaltenecker Sr. De navolgende leerlingen van de R K. ULO-school, hoofd de heer G. A. Banlmann te Alphen a/d Rijn, slaagden Woensdag voor het midden standsdiploma en mulo-AJan van Rijn, Theo v. Egmond beiden te Al phen a/d Rijn en Ilenny v. d. Boo gaard te Ter Aar. BODEGRAVEN Kath. Vrouwenbeweging. Met prachtig zomerweer startten de mes van de Kath. Vrouwenbeweging met een tot de laatste plaats bezet te bus voor een uitstapje. De tocht ging eerst in richting Amsterdam, waar Schiphol werd aangedaan. Hier werden de dames nadat een kopje koffie was aangeboden rondgeleid. Vervolgens werd koers gezet naar Volendam, waar genoten werd van het schilderachtige dorpje, waarna het gezelschap via een prachtige boottocht in Marken belandde. Het gezellig dorps- en familieleven, de klederdracht, het kerkje, vormden objecten, die de dame bijzonder teresseerden. Voor het avondgedeelte waren plaatsen besproken bij de op voering van Johan Kaart's: „Potasch en Perlemoer op vacantie". BOSKOOP BOSKOOP VIERT FEEST. Omdat op de bevrijdingsdag grote re feestelijkheden zijn gehouden heeft het bestuur van de Oranjever. „Boskoop" gemeend, dat de zomer feestelijkheden ditmaal op een enigs zins bescheiden schaal moesten zijn. Het eerste programmapunt een motorrace onder auspiciën van de Motorclub „Gouda". Hiervoor be stond zowel van de zijde der deelne mers, als die van het publiek, flinke belangstelling. De bekende Pietje Bakker uit Bleiswijk, die bij de T.T.-races be hoorlijk van zich deed spreken, toonde ook nu dat hij een eerste klas coureur was. Ook de verrich tingen der andere deelnemers w.o. de Boskoper H. Hooftman, dienen met ere te worden genoemd. De races werden besloten met een ballonnenjacht, hetgeen bij het pu bliek grote hilariteit opwekte. De uitslagen waren: Hindernis- baan: 1. P. Bakker, Bleiswijk 46 sec; 2. P. de Dreu, Bleiswijk 48 sec., 3. H. Hooftman, Boskoop. 51 sec. Afvalrace: 1. P. Bakker. Bleiswijk. 2. J. Kruizinga, Gouda. 3. P. de Dreu, Bleiswijk. Ballonnenjacht: 1. P. de Dreu, Bleiswijk; 2. Jongerius, Zoetermeer; 3. P. Versloot, Waddinxveen; 4. D. Berkel, Bleiswijk. Het tweede gedeelte van de avond werd op uitnemende wijze verzorgd door Van Meurs Variété uit Haarlem. Een programma met voor elck wati wils waarbij de lachspieren door lopend werden „uitgeprobeerd". 1 KOUDEKERK STAGNATIE BIJ KOUDEKERKSE BRUG. Gistermiddag, omstreeks kwart over twaalf, ontstond enige stagnatie in het verkeer over de Koudekerkse brug. Toen de brug voor het door laten van een schip was opgedraaid, viel, door kortsluiting, plotseling de electrische stroom en daarmee de mechanische beweegkracht uit. Het duurde enige tijd, voor men de brug met de hand weer had neergedraaid, zodat zich aan weerskanten nog al wat voetgangers, fietsers en auto's verzamelden. Nadat de doorgang was vrijgegeven, was de verkeersopstop ping snel verdwenen. Hoe lang de werkzaamheden voor het herstel du ren zouden, kon men ons niet mede delen. Ideaal verwezenlijkt. Een lang gekoesterde wens is thans door de ge meente vervuld. In het verlengde van de Prinses Wilhelminalaan is thans een speelveld geopend. Het terrein, dat een flinke oppervlakte heeft, is geheel met een draadomheining af gezet. Met het beschikbaar stellen van dit veld wil de gemeente bereiken, dat de jeugd zo veel mogelijk van de straat blijft, zodat klachten van voet ballen op straat en vernieling van plantsoenen e.d. tot het verleden gaan behoren. Dit terrein is slechts een voorlopig terrein. Want deze plaats is bestemd voor de bouw van een nieuwe openbare school. Verkeersexamen. Onder auspi ciën van Veilig Verkeer, waarvan de voorzitter, burgemeester de Herder, aanwezig was, met verscheidene be stuursleden, werd gitsermorgen door de leerlingen van de hoogste klassen van de Herv. en de Openbare Scho len, verkeersexamen afgelegd. Aan het theoretische gedeelte had den 46 candidaten meegedaan, waar van er 4 werden afgewezen. Aan het practische deel namen dus 43 candi daten deel, waarvan er 34 slaagden. Als bijzonderheid dient nog te wor den vermUd, dat een der candidaten, door een misverstand de Hoge Rijn dijk opreed en pas kort onder Leiden tot de conclusie kwam, dat ze wel eens verkeerd kon zijn. Daar dit een overigens prima leerlinge was, is haar, evenals aan de andere geslaag den, dadelijk na het examen, het di ploma uitgereikt. Getrouwd: A. v. Santen 23 j. en J. J. v. Veenhuizen 20 j. LEIDERDORP Nader vernamen wij nog over het ongeluk van de straaljager te Leider dorp, dat een tuinder, die dicht bij de plek des onheils aan het werk was, door de luchtdruk tegen de grond v/erd geslingerd." Hij liep slechts lich te verv/ondingen op. Een stuk alumi nium van het vliegtuig werd met kracht door een dakraam geslingerd en kwam terecht tegen een ledi- kantje, waarin een kind lag te sla pen. Het kindje bleef ongedeerd. LEIMUIDEN KINDJE VERDRONKEN. Gistermiddag omstreeks vier uur is het ly. jaar oude dochtertje van de familie E. B. v. Velzen te Vriesekoop in de Drecht verdronken. Het kind speelde buiten met haar tweeling zusjes. In een onbewaakt ogenblik is het kind in het water geraakt. De moe der, die het kind miste, ontdekte het in het water en kon het spoedig pak ken. Hoewel het slechts enkele minu ten in het water had gelegen, was zij reeds overleden. Hulp van E.H.B. O. en dr. A. v. d. Bijl mocht niet meer baten. Richard van As, Gerrit Drost en Karei Wesselius, die de twee-jarige cursus aan de Technische School te Hoofddorp thans hebben beëindigd, behaalden het diploma machine bankwerker. GEMEENTERAAD. De raad van Leimuiden kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van de wethouder, loco-burgemeester, de heer C. A. W. Buykx. De raad kan accoord gaan met een voorstel van Ged. Staten tot nadere vaststelling van de jaarwedden van secretaris en ontvanger. De voorzit ter deelt mede, dat een secretaris van 2 gemeenten volgens dit voorstel voor de cumulatie 15% boven zijn wedde krijgt. De heer Vonk vraagt of, als dit voorstel door de Kroon goedgekeurd wordt, de commiezen ter secretarie ook in wedde omhoog zullen gaan. De voorzitter zegt, dat dit het ge val zal zijn. De Inspecteur van het Lager-on- derwijs heeft gunstig geadviseerd op het verzoek van de R.K. Meisjes school om gelden beschikbaar te stel len voor de verbetering dezer school. De Inspecteur wil 630 bezuini gen. De Raad besluit op de begroting voor dit doel 5920 uit te trekken. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad 90 m2 van de opslagplaats aan de Drecht te verkopen aan de heer A. Th. Brand voor f 2 per m2. De opslagplaats zal verlegd moeten worden, de heer Brand is bereid deze kosten aan de gemeente te betalen. De kosten worden bepaald op 520. STOfilPWIJK WIE VAN DE NEGEN? De heer Klaas Groenewegen heeft achter zijn huis in een nette ren 9 kippen, die dagelijks hun plicht doen en eieren produceren. Tot zijn ver rassing vond hij gisteren een ei van zodanige omvang, dat hij eerst even zijn ogen moest uitwrijven, voor hij het wilde geloven. Het ei werd di rect gewogen en de schaal bleef staan op VA ons. Een prestatie van zo'n kip. Alleen breekt Groeneweg er nu z'n hoofd over welke kip zo produc tief is.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2