DE IJZEREN SCHELVIS Chefarine.4 Overleg ministerraad en Stichting v* cL Arbeid Verhuisd en gesloten! Zes series per staatsloterij VROUWEN czonder") vrees WOENSDAG 20 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Werknemers en gestegen welvaart Donderdag a.s. zal eêil bespreking plaats hebben tassen een delegatie uit de ministerraad en het bestuur van de Stichting van de Arbeid over de vraag, hoe de werknemers kunnen de len in de gestegen welvaart. Aan de bespreking, die een oriënterend ka rakter zal hebben, zullen van dé zijde der regering deelnemen de ministers van Economische Zaken, van Sociale Zaken en volksgezondheid, de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie en van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Aangezien minister Mansholt afwezig is, zal in zijn plaats de minister van Landbouw ad int., ir. Staf, aan het gesprek deelnemen. Verleden week heeft de Stichting van de Arbeid uitvoerig over deze kwestie en de daarmede verband hou dende vraagstukken van lonen en prijzen gesproken en daarbij is de wenselijkheid gebleken van een ge sprek op hoog niveau, teneinde van gedachten te wisselen met de minis ters, die bij de loon- en prijspolitiek het nauwst betrokken zijn. Een soortgelijke bespreking werd reeds in Maart j.l. gehouden en als resultaat daarvan werd besloten dat de ambtelijke loon- en prijzencom missie onder voorzitterschap van staatssecretaris Van Rhijn met een zestal vertegenwoordigers van de Stichting een onderzoek zou instel len naar de verhouding tussen de stij ging van het nationale inkomen en de stijging van de lonen. Hoewel de re- Aetherklanken donderdag. HILVERSUM I, 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. VPRO: Dag- Opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kamerork. 11.45 „Militair Transport", klankb. 12.00 Twee piano's. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.35 Gram. 12.50 „Uit het bedrijfsleven", caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole örk. 13.55 Koersen. 14.00 „Spel met Marionetten", hoorsp. 14.45 Hobo en piano. 15.15 Voor de zieken. 16.00 Gram. 16.30 Jazzmuz, met comm. (Tussen 15.30 en 17.30 Tour de Fran ce). 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Re- geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Dr. J. I. S. Zonneveld „Geologie van de Nederlandse Antillen". 18.00 Nieuws! 18.15 Tour de France. 18.25 Prome nade ork. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 Amus. muz. 19.20 Sportproblemen. 19.30 Lichte muz. 19.55 Fototips. 20.00 Nieuws. 20.05 Act. 20.15 Concertgebouwork. 21.10 „De vriend van Napoleon", hOorsp. 22.00 Tour de France. 22.10 Gevar. progr. 23.00 Nieuws. 23.15 Conferen tie der Grote Vier te Genève. 23.20 Sportact. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.44 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12:00 Angelus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land en tuinb.meded.). 12.3312.40 Wij van het land). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws.» 13.20 Zang en orgel. 13.40 ram. NCRV: 14.00 Gram. 14.25 Kamerkoor. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Kamermuz. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamermuz. 16.55 Gram. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Koersen. 17.45 Gram. 18.00 Amus. muz. 18.30 Voor dracht. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal gesprek. 19.35 Gram. 20.00 Radio krant. 20.20 Wedstrijd. 21.30 Gram. 21.40 Pianospel. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Otgelconc. 22.35 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. KRO: 20.15 Act. en weerpraatje. 21.00 „De Juiste Man", TV-spel. Hier na: Epiloog. sultaten van dit onderzoek nog niet in een definitief rapport zijn neerge legd, mag verwacht worden dat de voorlopige uitkomsten in de komende bespreking ter sprake zullen komen. Bliksem sloeg in Maandag is tijdens een hevig om- weer op het IJsselmeer, terwijl de bemanning aan het vissen was, de bliksem ingeslagen in de top van de mast van de botter EB 28. De blik- werd langs de voorstag naar de kop van het schip geleid waar een kleine explosie ontstond. De top van de mast werd vernield .terwijl ook verder aanzienlijke schade werd aangericht. Het schip kon in de na middag op eigen kracht de haven be reiken. Persoonlijke ongevallen de den zich niet voor. Leeuwtjes zonder melk De directie van Diergaarde Blij- dorp te Rotterdam heeft gistermid dag in allerijl per extra-radiobericht een dingende oproep voor een pleeg moeder voor drie pasgeboren leeuw tjes gedaan. De moeder van het drietal, de 7-jarige leeuwin Diana, kéék nauwelijks naar haar nietige spruiten om. Ondanks het feit, dat men een geschikte hond meende te hebben gevonden, moest men gister avond kunstmatige voeding toepas sen. De drie welpen werden in de loop van Maandagavond geboren. toren van oude kerk te delft wordt gerestaureerd De toren van de Oude Kerk te Delft de bekende scheve toren aan de Oude.,Delft en in het bijzonder het voorportaal van die toren ver keren in een zodanige staat, dat al- fehele restauratie dringend noodza- elijk moet worden geacht. B. en W. hebben nu aan de raad medegedeeld, dat met goedkeuring van de minister van Onderwijs, K. en W., de heer Hrem v. d. Kloot Meijburg te 's Gra- venhagè, onder wiens leiding de res tauratie van de Oude Kerk wordt uit- J;evoerd, belast is met de leiding van e restauratie van de toren. 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes I Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismusHiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nóg beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen I lf TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 65 c Partijbureau K. V P Het Bureau der Katholieke Volks- Êartij is sinds 18 Juli gevestigd in het t. Sohaepmanhuis, MauritsKade 25. Den Haag. Het Dr. Sc-haepmanhuis, eigendom van de stichting Dr. Schaepmanfonds, heeft voor de oorlog het Algemeen Secretariaat gehuisvest van de R.K. Staatspartij. De bezetters hebben de R.K.S.P. gelikwideerd, 't Dr. Schaep- manshuis ging over in andere han den. Bij de bevrijding had de rege ring beslag gelegd op een groot aan tal gebouwen, waaronder ook op het pand aan de Mauritskade 25. t De R.K.S.P., sinds Dec. 1945 de KVP, huurde toen het pand Konin ginnegracht no. 40. Begin Juli van dit jaar werd het Dr. Sohaepmanhuis vrij gegeven. De KVP heeft nu haar vroe gere huis betrokken. In September zal de officiële heropening plaats vin den. Vanaf 1 Augustus tot en met 15 Augustus is het Partijbureau wegens vacantie gesloten. De volgende afde lingen zijn in het Partijbureau geves tigd: het Algemeen Secretariaat der KVP; de Centrale Propagandadienst der KVP; het Jongerensecretariaat der KVP; het Secretariaat van de di verse KVP-commissies; het Secretari aat van de Stichting Dr. Schaepman fonds; het Secretariaat van de Stich ting Goseling-Verschuurfonds; de Ad ministratie van: „De Opmars", „Het Katholiek Staatkundig Maandschrift", „De Gemeenteraad"; „het Persover zicht" en de brochurenseries; de Do cumentatiedienst der KVP. zeehondje voor blïjdorp. De loodsboot „Arcturus" heeft gis teren' een jonge moederloze zeehond opgepikt. Het diertje is aan de dier gaarde Blijdorp geschonken die nog geen zeehond rijk was. De ministers van Justitie en van Financiën, mr. L. A. Donker en J. v. d Kieft, zijn van oordeel, dat bij de voorgenomen uitbreiding van het aantal series van de Staatsloterij van vier naar zes, wijziging van het stelsel geen aanbeveling verdient. Dit delen 2ij mee in de memorie van antwoord op het verslag van de commissie van rapporteurs over de wijziging van de Loterijwet. Na vergelijkingen met Belgische en Zwitserse staatsloterijen is men tot de conclusie gekomen dat het Nederlandse stelsel de voorkeur ver dient. Bij uitgifte van zes volledige se ries per loterij zullen per jaar 504.000 gehele loten in omlóop worden ge bracht; dat is per jaar ongeveer 1 lot per 20 inwoners. Voor deze loten zal door het publiek worden betaald ƒ40.320.000. Aan prijzen en terugga ven komt daarvan rond 30 millioen bij het publiek terug. eervol ontslag voor "generaal mr. h. j. kruls. In overeensteming met het ver langen van generaal mr. H. J. Kruis is hem door H.M. de Koningin ter zake van langdurige dienst een eer vol ontslag uit de militaire dienst verleend. Hare Majesteit heeft daarbij gene raal mr. Kruis haar bijzondere dank betuigd voor de uitnemende dien sten, door hem in belangrijke func ties aan hoogstderzelve en aan den lande, in buitengewoon moeilijke omstandigheden, bewezen. ambtenaar in functie omgekocht. De Rotterdamse rechtbank heeft de 34-jarige grenscommies J. W. T. veroordeeld tot twaalf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd; de 38-jarige wijnkoper&baas J. W. tot zes maanden, waarvan vier voor waardelijk met drie jaar proeftijd; en diens broer, de 39-jarige chauf feur J. W. tot vier maanden voor waardelijk met drie jaar proeftijd. T. was door de wijnkopersbaas om gekocht om flessen spiritus uit het entrepot ban de Stieltjesstraat weg te nemen. geen misdrijf. In het Julianaziekenhuis te Apel doorn heeft de Leidse politiedeskun dige dr. Hulst gisterochtend sectie verricht bp het Maandag dn het bos gevonden stoffelijk overschot van een cultuur-technische ambtenaar. Er blijkt geen misdrijf in het spel te zijn. (103) Nikki, dat aanvaarden wS niet! Hoe kunnen die Parels ons geluk bezorgen, als ze ioo het leven kosten!Nee, w-, jeverlm dat is ome zaak niet! Vooruit! Een J ''verrassende aanvatj DODELIJKE VAL VAN AUTO- BUMPER. De 59-jarige j. g. van den b. uit Den Haag is Dinsdagmiddag omge komen bij een ongeval op de Zuid west-Buitensingel aldaar. Toen zijn auto niet wilde starten, nam zijn 18-jarige zóón achter het stuur plaats, terwijl v. d. B. de wa gen duwde. Hij had de jongen ge zegd meteen naar huis te rijden als de wagen op gang was. Toen het gelukt was de wagen te starten, sprong v. d. B. op de ach terbumper zonder dat zijn zoon het merkte. Onder de rit viel hij er af. Zijn zoon merkte het ongeval pas toen hij thu'is kwam. trein greep met twee paarden bespannen wagen. Maandag omstreeks een uur heeft een trein, komende uit de richting Arnhem en rijdende naar Zwolle, op de onbewaakte overgang Olst- Wijhe een met twee paarden bespan nen wagen gegrepen. Beide paarden werden gedood; de voerman liep lichte verwondingen op. De wagen werd beschadigd; de koppelingvan de trein raakte defect. De reizigers werden door een volgende trein over genomen. Moeder liet drie kinderen achter Een 35-jarige vrouw uit Rotterdam, de weduwe P., heeft gistermiddag haar drie kinderen achtergelaten bij het klooster der Paters Montfortanen in Groesbeek en is sindsdien spoor loos verdwenen. De kinderen zijn na een nacht in het klooster naar Rot terdam gebracht en daar door de po litie voorlopig ondergebracht in een katholiek kindertehuis. Gistermiddag vroeg vervoegde me vrouw P. zich bij het klooster in de Meerwijk bij Berg en Dal. Zij vroeg pater Henri de Greeve te spreken; pater de Greeve, de vroegere voor zitter van de Bond zonder Naam, ver blijft al sinds enkele jaren in het klooster der Montfortanen. Mevrouw P. had haar drie kinderen van zeven negen en elf jaar bij zich. Men vroeg haar even te wachten, opdat pater De Greeve zou kunnen worden ge roepen. Toen deze kort daarna in de wacht kamer verscheen, zaten daar slechts de drie kinderen. De moeder was verdwenen, waarschijnlijk in de dich te bossen die het klooster omringen. Men heeft haar sindsdien niet meer gezien. Men heeft geen enkel idee van haar verblijfplaats. Wel is bekend, dat mevrouw P. sinds de dood van haar echtgenoot nu en dan aanvallen had van ver minderde toerekeningsvatbaarheid; zij kon het leven zonder haar echt genoot moeilijk aan. Terugbetalen! Te veel genoten salaris De heer J. A. S., oud-hoofdonder- wijzer te Hardinxveld, moet door hem te veel genoten salaris terugbetalen. Door een onjuiste berekening van de afdeling Financiën had de heer S. Jö'5,42 meer salaris genoten dan hem toekwam. Anderzijds had hij daardoor 25,47 te veel aan loonbe lasting betaald. Toen de fout ontdekt werd, heb ben B. en W. van Hardinxveld de heer S. verzocht het te veel ontvan gen bedrag 109,95) terug te be talen. De heer S. had hieraan niet vol daan, in de eerste plaats niet, omdat de terugbetaling van het te veel ge noten salaris niet was geëist, maar verzocht; in de tweede plaats omdat er bij het verzoek geen behoorlijke specificatie was gevoegd. Toen terug betaling gevorderd werd, bracht de oud-hoofdonderwijzer de zaak voor het Ambtenarengerecht te Rotterdam. De beslissing luidde: terugbetalen. Van deze uitspraak ging de heer S. in beroep bij de Centrale Raad van Beroep te Utrecht, maar ook in deze instantie kreeg de heer S. geen gelijk. meer zendtijd gevraagd voor rheuma-actie. De heer A. M. Bergers heeft in een open brief aan de Radio Unie met klem gevraagd om meer zendtijd voor de Rheuma-actie. Voordat de actie AVA (Allen Voor Allen) werd opgezet, vroeg de heer Bergers de garantie dat alle radio-omroepen hun volle medewerking zouden ver lenen. Thans blijkt, aldus de heer Ber gers, dat een dergelijke toezegging van de Radio Unie nooit is verkre gen en dat dit alles op een misver stand berust tussen Radio Unie en Rhéuma Fonds. De korte opwekkin gen die de omroepen geregeld geven, zijn onvoldoende. Per week is der tien minuten zendtijd beschikbaar, te weinig om een dergelijke mon steractie, d'ie met millioenen loten werkt, volledig te doen slagen. De heer Bergers meent dat bij een ac tie tegen de nationale volksziekte landelijke steun dringend noodzake lijk is en hij heeft de Radio Unie dan ook met klem gevraagd meer zendtijd beschikbaar te stellen. In dien dit niet gebeurt, schat hij de schade op meer dan een millioen gulden. „zwarte ruiter" kwam te laat. Zes maanden met aftrek werd gis teren geëist tegen de 23-jarige lood gieter W. v. G., die in Terbong de winkelruit van een juwelier in wierp om er later sieraden te kun nen stelen. Bij zijn arrestatie noemde hij zich „De Zwarte Ruiter". Hij droeg een zwart costuum, een zwarte hoed en en rode zakdoek voor de mond, toen hij de steen wierp. In een steegje verkleedde hij zich, maar toen hij terugkwam bij de in geworpen ruit, had de juwelier al een stalen rolluik laten zakken. De ideale vogelverschrikker Een nagemaakte sperwer Het instituut voor tuinbouwtech niek te Wageningen neemt thans proeven met een kunstsperwer als middel tot verjagen van spreeuwen en andere vogels uit boomgaarden. De kersenpluk is deze dagen in volle gang, zodat het tijdstip tot ex perimenteren bij uitstek geschikt is te noemen. Het laat zich aanzien, dat de proef uitstekend slaagt. Boven een boom gaard te Wageningen vliegt aan een nylondraad de kunstsperwer rondjes boven een boomgaard. De draad is bevestigd aan een arm van een vijf tien meter hoge stalen mast. Binnen een omtrek van honderd meter waagt zich geen spreeuw op een vrucht boom. De plukkers vinden dit een ver bazingwekkend resultaat. Zij krij gen geen kersje in handen, dat spreeuwenpikken vertoont. In biologische kringen was het reeds bekend, dat verscheidene vo gels reageren op het silhouet van roofvogels, ook als dat silhouet slechts namaak is. De heer C. Wegenaar, verbonden als assistent aan het instituut voor tuinbouwtechniek, is thans op het denkbeeld gekomen een nagebootste roofvogel te gebruiken ter verjaging van schadelijke vogels. Ir. N. Feis construeerde een houten vogel met aluminium vleugels. Zo natuurgetrouw mogelijk was het sil houet van een sperwer nagebootst. Aanvankelijk wilde de namaaksper- wer alleen maar achterstevoren vlie gen doch de constructeur leerde de kunstvogel deze neiging na geduldig experimenteren af. En nu blijkt de reactie van de spreeuwen, overigens zeker geen domme vogelsoort, zoda nig, dat de mensen uit de practijk al spreken van de ideale vogelver schrikker. Uit het buitenland, zelfs uit Ameri ka, zijn reeds vragen om inlichtingen bij het instituut binnengekomen. De directeur, dr. ir. E. W. B. van den Muijzenberg, waarschuwt echter te gen te hoge verwachtingen. De aan schaf fingskosten zijn voorlopig nog vrij hoog, 1200. Daartegenover staat, dat de kosten van de keerders, de mensen die door het maken van la waai de vogels uit de bongerds trach ten te verjagen, ook hoog zijn. door NELLY GRAF 43) „Houd op! Houd op!" Het was niet Stella maar haar va der die deze woorden riep. Hij hief het hoofd van zijn armen op, zijn vermoeid oud gelaat was jammerlijk vertrokken. „Ik kan het niet meer verdragen!" Stella klampte zich vast aan de leuning van een stoel. Haar mond hing open. Haar lippen trilden kramp achtig. „Leu-eu-eugens', sidderde zij. Haar vader scheen zijn zelfbeheer sing terug te krijgen. Hij kwam naar haar toe en greep haar bij de arm. Zijn stem klonk nu streng. „Foto's en dictafoons liegen niet". „Vannie kan mij niet uitstaan", hijgde Stella. „Zij heeft dit allemaal gedaan opdat u mij bij uw testament zult uitsluiten...." „Houd op met die praatjes", beval haar vader, „en als er nog een grein tje eerlijkheid is in die verdorven ziel van jouw zeg dan de waarheid en doe wat je kunt om ons te helpen die tekening te krijgen. Waar is Thur- man de Crosse?" „Hij is vanmorgen per vliegtuig vertrokken". „Waarheen?" „Ikik weet het niet". „Er klopt iets niet", onderbrak Alice plotseling. „Volgens de beste autoriteiten, moet de misdadiger met iets van zulk een waarde als die tekening onmiddellijk vertrokken zijn Je liegt opnieuw". Het was een komische noot in de tragedie en Vannie kon de gedachte niet onderdrukken: „Als Chuck dit eens kon horen!" „Thurman was er bang voor on middellijk te vertrekken", legde Stel la uit. „Wij hadden die detectiven ontmoet. Ik moest alles in het werk stellen om hen er van af te zien ons te visiteren. Thurman bedacht, dat zij misschien argwaan zouden krij gen wanneer zij niets op Chuck von den. Daarom liet hij het pakje bij mij". „Bedoel je, Stella, dat die tekening de gehele nacht onder ons dak is ge weest?", vroeg haar vader hees. „Ja. Ik ben vroeg opgestaan en trof Thurman met het pakje bij een drogistenwinkel. Hij nam een taxi naar het vliegveld". „En je weet niet waar hij heen is gegaan?" „Nee. Maar vader, waarom bent u zo opgewonden? Thurman wist, dat de tekening voor de regering was. Maar uit vrees, dat er iets mee zou gebeuren was hem opgedragen ze in veiligheid te brengen. Ikik ge loof, dat ik verschrikkelijk gemeen ben geweest, maar ik ben geen spion, vader. Thurman is het evenmin. U zult binnen enkele dagen van hem en van de regering horen". Allen waren verrast en zwegen even; dan zei Mr. van Hutten: „Dus je liet die bedrieger je zul ke onzin op de mouw spelden. En ik heb nog wel altijd gedacht, dat je zo scherpzinnig was! Vertrek asje blieft". „Maar vader Van Hutten zette zijn hoed op. „Ik ga naar het politiebureau en dan naar het vliegveld. Ik ga door het gehele land per radio verzoeken de Crosse aan te houden. Maar ik vrees, dat het te laat is". „Vader, u bedoelt", hijgde Stella, „u gelooft dat Thurman een spion is?" „Natuurlijk. En de meest verachte lijke schurk. Wat jou betreft.... er zijn geen woorden „Vader!", gilde Stella, „datdat verdien ik niet. Ik heb laag gehan deld tegenover Vannie en Grant en Nerine Brill, maar ik heb niet gewe ten, dat Thurman een spion was. Eer lijk waar. Hij heeft me gezegd, dat het onze eigen regering was; dat u uw geld voor de Zeemeeuw zou krij gen. Geloof me Zij snelde naar haar vader en sloeg haar armen om zijn hals. Hij rukte zich los; hief zijn hand op als om haar aanraking af te we ren, draaide zich om en snelde de kamer uit. Stella wankelde. Toen Vannie naar haar toe ging viel zij bewusteloos voorover met haar gelaat tegen de vloer. „Bel de dokter en de verpleegster van de eerste hulp bij ongelukken", zei Vannie tot Alice. Alice knikte en liep kalm naar de telefoon. HOOFDSTUK XVII. Nadat Stella naar de kamer voor de eerste hulp bij ongelukken was gebracht liep Vannie in de hal op en neer. Chuck kon elke minuut hier zijn en zij verlangde er naar hem al les te vertellen wat er was gebeurd. Al haar afkeer voor Stella had plaats gemaakt voor een droef medelijden. Ongetwijfeld had zij geloofd, dat Thurman voor de regering werkzaam was. Stella was altijd dom geweest, niettegenstaande haar vader haar voor zo scherpzinnig had aangezien. En haar vader was niet zonder schuld.door haar al deze jaren te bederven. Tenslotte ging Vannie het kantoor van Chuck binnen. Alice zat aan haar bureau, waaruit ze haar persoonlijke bezittingen haalde. „Ga je vertrekken?', vroeg Van nie. „Ja", glimlachte Alice. „Mijn werk is gedaan. Chuck nam me uit mede lijden in dienst. Ik wist dat. Maar ik wil niet op een kantoor werken. Ik ga naar Grant, ga voor hem zorgen, zijn wonden helen'. „Wat is het gelukkig voor hem dat hij iemand als jou heeft", zei Vannie hartelijk. Plotseling boog zij zich voorover en kuste Alice Herstrom op de wang. „Jij bent zulk een hartelijke vriendin. Mag ik je zo altijd noe men?" Alice's wangen kleurden zich van vreugde. „Wel, Vannie", zei ze bedeesd, „na tuurlijk mag je dat. En\ dit wenste ik je te zeggen: het spijt me, dat het je zuster moest zijn'. „Zij heeft het reeds lange tijd zien aankomen', zei Vannie grimmig. „Dit is misschien wat zij nodig heeft ge had om te beseffen, dat de wereld niet voor haar grillen was gemaakt. Ik hoop het tenminste in elk geval'. „Ik ook. Je kunt er van op aan, dat ik er nooit meer een woord van zal zeggen". „Wat ben jijgoed", antwoordde Vannie hartelijk. „Als je zulks kan troosten: ik ben er zeker van, dat vader na alles wat er gebeurd is het rechtskundig werk van de zaak niet aan Grant zal onttrekken". „Dat zal prettig zijn". „Ik geloof, dat ik beter doe als ik Deedums haal", zei Vannie peinzend. „Ik zal hem tenslotte toch maar niet versturen. Na alles wat er gebeurd is wil ik Chuck zelfs op dit punt niet misleiden". „Als Chuck komt zal ik hem naar de hangars sturen", zei Alice. „Je kunt er samen eens over praten. Dat zal beter zijn". Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7