Holland- en Kaagsuccessen duren onverminderd voort Ruim 1800 enthousiaste sporters gaan een weekje echt genieten Jeugdsportkampen N- K- S- Hoogtepunt in het jeugdwerk JVed. atMetiekpiaey nawt SteifkjaaUi Prachtige vierde dag van de Kaagweek Protesten-regen verving het werk van Pluvius Onze VV Damrubriek t» m W?> m i m WL' m m - m m WOENSDAG 20 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Heel bescheiden begon de jeugd kampcommissie van de Landelijke afdeling Voetbal van de Nederlandse Katholieke Sportbond in 1949 haar taak, het jaarlijks organiseren van een sportkamp voor de katholieke voetbaljeugd van Nederland. Het ex periment slaagde en men besloot tot voortzetting. Thans zal voor het ze vende achtereenvolgende jaar de or ganisatie hiervan plaats hebben. En niet met enkele elftallen in een klein tentenkamp zoals toen in Vught werd begonnen, maar met 1800 jongens ge durende negen kampweken in vier verschillende streken van ons land, t.w. Vught, Zundert, Hengelo (O.) en Echt (L.). Zundert is de nieuwe grote aanwinst van dit jaar; gedurende twee weken zullen hier 45 elftallen in de nabijheid van en op het prach tige sportcomplex van deze gemeente voor 't eerst hun kampweek doorma- ken. Het is weer bijna zover. Maandag 25 Juli gaan de hekken van de vier kampterreinen weer open, om weke lijks de honderden nieuwkomers en vertrekkende jongens door te laten. Ze komen van Den Helder en Maas tricht, van Hulst in Zeeland en van uit Twente en de Gelderse Achter hoek met soms twee, drie of vier elf tallen. Jongens van 12 tot 17 jaren, begeleid door een aantal jeugdleiders, die terwille van hun pupillen hun soms enige vacantieweek opofferen. Voor die kerels moet men respect hebben. Er zijn er bij, die eerst 100 tot 200 km. met zo'n karavaan van uit hun woonplaats komen gepeddeld om dan na een hele week dag en nacht in de weer te zijn geweest het zelfde eind weer terug te fietsen, en dat niet alleen als groepsleiders, maar als bandenplakkers en rijwiel- reparateurs onderweg en als vader van alle jongens in het kamp. Gevarieerd programma. Een kamp waar behalve een voet- baltournooi ook andere trainings- sporten worden beofend, zoals athle- tiek, zwemmen en volleybal. Waar naast de ontspanningsavonden, na de lunch en de verplichte rust de mid dag geheel aan vrije-tijdsbesteding is gewijd, excursies te voet en per rij wiel, bezichtiging van natuur- en kunsthistorische monumenten. Naast sport en spelklassementen speelt door heel de kampweek een wedkamp in orde, netheid en disci pline, waarvoor eveneens prijzen be schikbaar zijn gesteld, maar waarvan het behalen altijd hoger wordt aan geslagen dan de sportprijzen. Opvoeding door de sport, opvoe ding. in de sport; sport in deze zin is niet anders, niet meer en niet min der; opvoeding! Dit hoofddoel in de Nederl. Zo begint de dag. Direct na het op staan wordt er een „badnmnmer" in gro te «tUl gepresenteerd. Kath. Sportbond, niet gesticht om de katholieke sportbeoefenaren af te scheiden van de rest, maar om de ka tholieke jeugd de levensbeschouwe lijke sportopvoeding te verzekeren, waarop zij recht heeft, een onver vreemdbaar recht zelfs. Bij de opvoe ding door Kerk en school, naast de katholieke krant en katholieke radio, stands- en vakorganisatie is in het kader van de jeugdbeweging de eigen sportorganisatie haar plaats waard en noodzakelijk. Revisie. De Jeugdkampcommissie van de N. K.S., bestaande uit rector Eg. Mi- chielsen (Oisterwijk) en de heren H. v. Turnhout, H. J. Winkelmolen en A. P. Kerstens, verrichten jaarlijks gedurende tien maanden het enorme werk van voorbereiding en leiding, waarin zij tijdens de kampweken wordt bijgestaan door een aantal prachtige kerels, die als leden van een kampstaf met de uitvoering zijn belast, 't Is waarachtig apostolaats- werk! Want de jeugd ondergaat a.h.w. gedurende zo'n kampweek een gees telijke en lichamelijke revisie. En die hebben we van tijd tot tijd allemaal wel nodig!! Naar het voorbeeld van de Afd. Voetbal organiseert de Land. Afd. Zwemmen van de N.K.S. dit jaar voor 't eerst een kampweek en kan hiervoor gebruik maken van de be staande outillage van het N.K.S.- kamp te Vught. In de plaats van het voetbaltournooi komt dan een zwem en polo-tournooi, die gehouden wor den in de „IJzeren Man" te Vught. Voor het overige wordt de zwem- jeugd ingeschakeld in het schema van de kampleiding ten aanzien van athletiek en volleybal en de vrije tijdsbesteding. Voor deze primeur hebben drie ver enigingen ingeschreven en wel: DWT (Haarlem), LGB (Leiden) en „Swift" (Den Haag). Weliswaar een geringe deelname aan dit experiment, doch als na deze eerste keer de roep ervan door het land zal gaan zal ook het zwem-jeugdkamp een jaarlijkse traditie worden. De N.S.K.-sport-jeugdkampen ge ven de jongelui niet alleen een pret tige en sportieve vacantieweek, maar hebben in de voorbije zes jaren te vens bewezen naast een lichamelijke recreatie een brok opvoedingswerk van onschatbare betekenis te zijn. Uit onze contreien wordt door en kele verenigingen aan de N.K.S.- jeugdkampen deelgenomen; Docos (Zundert) met pl.m. 25 jon gens. SVLV (Hengelo) met pl.m. 15 jon gens. VNL (Zundert) met pl.m. 15 jon gens. ZEILEN HARLINGEN—TERSCHELLING V.V. t)e prachtige boeiers hebben in de re- tourtocht HarlingenTerschelling duide lijk hun zeewaardigheid en grote zeilca- paciteit getoond. De tocht, die met een stevige bries uit het Noorden, met de wit gekuifde golven en sterke stromingen van de Waddenzee de zeilers voor zware problemen stelde, was een kolfje naar de hand van de Terschellinger Jan Doeksen Sr., die met zijn „Zonneland", als eerste in Terschelling was binnengekomen. Doeksen finishte ook in Harlingen met een flinke voorsprong als eerste. Om de tweede plaats ontspon zich een felle strijd tussen het Statenjacht der provin cie Friesland met de commissaris der koningin mr. H. B. Linthorst Homan en verschillenden Gedeputeerden aan boord en het snelle jacht „Noordster" van Fol- kert Doeksen. Laatstgenoemde kon de handicap dat hij aan de start gekregen had echter niet geheel meer goed maken en kwam een minuut later dan het Sta tenjacht door de finish. Een der deelne mers. S. van der Meer uit Heiloo met de „Frewes" werd door de reddingsboot op sleeptouw genomen omdat zijn zeilen aan flarden gewaaid waren. Van de 24 deelnemende schepen bereikten 19 de fi nish. De vierde dag van de Kaagweek 1955 is waarschijnlijk wel een van de beste dagen van deze ongetwijfeld goed ver lopen vijf dagen-zeilerij geworden, want het was gisteren prachtig zeilweer. Weliswaar ging de zon het grootste gedeelte van de dag schuil achter het De tweede wedstrijd tussen, de teams wolkendek, maar de wind liet ook deze van De Kaag en Curasao in de Valken dag, evenmin als Maandag, de zeilers in de steek. In de middag kwam zelfs de zon nog wat kleur en leven bijzetten aan het jaarlijks zeilfestijn, dat overi gens niet de belangsteling schijnt te ge nieten als vroeger wel het geval is ge veest. Natuurlijk is het niet stil op de Kaag en de Kagerplassen. Daarvoor zor gen de honderden zeilers zelf wel. want gedurende heel de dag zijn de plassen als het ware bezaaid met honderden scheepjes, die door bekwame soms ook v/el door minder bekwame hand ge stuurd worden naar dat ene doel: de finish, en dat in de korst mogelijke tijd, want al gaat het bij de zeilerij niet in de eerste plaats om de prijzen, de eer der overwinning is toch wel wat strijd waard. En strijd is er heel de dag ge weest, ook al kwam het in de teamwed strijden allerminst rijkelijk tot uitdruk king. In de teamwedstrijd der Regenbogen tussen Holland en Friesland kwam het doel van het teamvaren deze dag hele maal niet sterk tot uitdrukking. Dr. v. d. Zij pp. die het Friese team aanvoerde en vrijwel van den beginne af aan kop lag, bleef maar rustig aan de kop zon der de Hollandse concurrenten 'n haar breed in de weg te leggen, maar dus ook zonder zijn teamgenoten in de strijd het middenveld te hulp te komen. Hij won daarmee wel het hoogst aantal pun ter. van de race, doch van strijd was er j geen sprake. j Na hem kwamen de Hollanders Huis man. v. d. Velde en ir Bakker als best geplaatsten binnen, daarna volgden de Friezen Alberda en Priester, als zevende plaatste zich Krijn Tol en tenslotte sloot de Fries Groenhout de rij. Dit resultaat was voor de Hollandse teamzeilers nog beter dan op de eerste dag, want met 20 punten tegen 16.1 voor Friesland, vergrootte Holland de kleine voorsprong van de eerste dag nog iets en werd de stand na twee dagen: Holland 39 en Friesland 33.2, zodat de laatste wedstrijd hier de beslissing moest brengen. De teamwedstrijden van de Kaag te gen Tandjong Priok kreeg op de tweede dag reeds zijn beslissing doordat de Kaagzeilers met de bezetting van de vijf eerste plaatsen het maximum aantal te behalen punten verkregen, n.l. 40.1, ter wijl het minimum van 15 voor de laatste vijf plaatsen voor Tandjong Priok was. Na twee dagen was de stand dus: De Kaag 77.2, Tandjong Priok 33. Zelfs met een maximum van 40.1 punt kunnen de zeilers uit de Oost het puntenaantal van gaf niet zulk een groot verschil in punten te zien als de wedstrijd van de eerste dag, doch met de eerste, tweede en zesde plaats verwierf het Kaagteam toch weer het leeuwenaan deel van de buit en de stand na de 2de dag was: De Kaag 27.2, Curacao 15 pun ten. Er moeten op de laatste dag even wel rare dingen gebeuren, of de Kaag zou ook deze teamwedstrijd niet winnen. Ook in de vierde teamwedstrijd, die der Finnjollenklasse tussen De Kaag, Aegir en Aalsmeer, maakte het Kaag team, bestaande uit Koos de Jong en J. Verkuylen, gisteren een goede beurt door bezetting van resp. de eerste en de derde plaats. Het is verwonderlijk met hoeveel gemak eerstgenoemde steeds v/eer een wedstrijd weet te winnen. Met zijn teamgenoot verwierf hij gisteren 10.1 punt, tegen Aegir 9 en Aalsmeer 3, zodat de stand gisterenavond was: De Kaag 18.2, Aegir 17 en Aalsmeer 17. In de laatste wedstrijd kan echter nog van elles gebeuren, zodat een Kaagoverwin ning hier nog lang niet zeker is. Bleef de regen dit keer gedurende de ganse dag achterwege, er viel een an dere regen neer in de vorm van protes ten. En er waren heel wat in diverse klassen, zodat de protestcommissie op deze vierde dag handen vol werk had. Niet alle kwesties waren, toen wij dit verslag schreven, uit de weg geruimd, zodat er mogelijk nog wel wijziging in een of andere volgorde kon komen. Nieuwe zege van Bakker in de Toen het startschot naderde voor de Drakenklasse lagen er heel wat sche pen nog kriskras door elkaar voor de startlijn, de een over bakboord, de ander over stuurboord en het was heus geen wonder, dat het een vrij onregelmatige start werd. Th. Scheerder en F. Grimm kwamen nog voor de startlijn, toen het schot al gevallen was, met elkaar in bot sing toen zij met het achterschip nog naar de startlijn gekeerd lagen, Engle- bert werd teruggeroepen wegens te vroe ge start, Van der Steen was erg laat, maar even later was alles weer geklaard en aan de wind schoten de schepen dra de wijde plas op naar de L boei, halver wege het Zweiland. Vandaar volgde een kruisrak naar het Stoombotengat en op dit gedeelte werd al hevige strijd gele verd. Boersma had hier de leiding, ge volgd door J. de Nerée tot Babberich. Bakker en Hofkes. Al spoedig kwam er steeds meer tekening in de strijd en het bleek al dra, dat Boersma en Bakker de strijd om de leiding zouden uitvechten. Om de volgende plaatsen werd gestreden door Englebert, Hofkes en Van der Steen, die vanuit de achterhoede steeds verder naar voren gedrongen was en bij deze voegde zich later nog W. Klomp, die deze Kaagweek ook een woordje meespreekt. Tenslotte werd Bakker evenals Maandag winnaar, met Boersma op de tweede plaats, W. Klomp als derde, H. W. v. d. Steen vierde en J. C. P. Hof kes vijfde. Hieruit blijkt, dat de Amster dammer Bakker een goede gooi deed naar de hoofdprijs. De Fries J. Alberda won in de Regenboogklasse. Ook de start der Regenboogklasse was vrij onregelmatig en hier werd Walig wegens te vroeg starten teruggeroepen. Bij de eerste boei had zich een kopgroep gevormd met Alberda, dr. Van der Zijpp Van der Velde en ir. Bakker. Merk waardig genoeg waren het deze zeilers, die met uitzondering van dr. Van der Zijpp. die averij opliep aan het groot zeil en daardoor veel ruimte verloor, in de prijzen vielen. Toch werd ook door anderen nog een woordje meegesproken, niet in het minst door K. Tol, die in Stoombotengat tot de tweede plaats had weten door te dringen achter Alberda. Hij had daartoe fel gestreden met dr. Van der Zijpp en vervolgens bond hij de strijd aan met Alberda, waarin hij zelfs winnaar werd. Jammer genoeg echter moest hij na de eerste ronde wegens een bakboord-stuurboord-aanvaring met Leen de Wit de strijd staken, zodat weer de Fries Alberda aan kop ging met zijn clubgenoot dr. Van der Zijpp. Het leek of beiden na het ronden van de eerste boei te ver over stuurboord zouden door leggen, toen Van der Velde, op de derde plaats liggend, zijn heil zocht over bakboord. Doch het viel nogal mee voor de Friezen, want zij bleven de leiding behouden, maar toen kreeg dr. Van der Zijpp de reeds genoemde averij, waar door hij steeds meer ruimte verloor. In het verdere verloop van de race kwa men Leen de Wit en Huisman steeds meer naar voren en de uitslag werd ten slotte: 1. Alberda. 2. ir. G. A. Bakker, 3. J. C. v. d. Velde, 4. L. de Wit; 5. J. Huisman. De overige wedstrijden Behoudens dan verschillende protesten verliepen de overige wedstrijden vrij re gelmatig zonder dat het tot bijzondere gebeurtenissen kwam. Alleen in de Olympiajollenklasse B had P. de Lange uit Laren pech, toen hij terugkomend van het Norremeer naar het Zweiland zijn weg versperd zag door een vracht boot met platen ijzer geladen, die via het Stoombotengat naar De Zijl stoomde. De onfortuinlijke zeiler probeerde nog voor de vrachtboot langs te komen, doch de afstand was te kort en hij werd over varen. Zelf overstappend op de vracht boot zag hij zijn Olympiajol onder de boot verdwijnen en in stukken kwam de jol er weer onderuit. Hij was finaal door gezaagd en in drie stukken werden de resten van de boot opgevist. De winnaars in de verschillende klas se waren voorts: Vliegende Hollanders: J. Maarse; Finnjollen: Koos de Jong; 12 M2 klasse: Bouw van Wijk; Olympia jollenklasse: H. Sleeswijk; Vrijheids- klasse: G. van Brakel; 16 M2 Streep- klasse: Siep van der Steeg; Valkenklasse AI: G. Jongeneel; Idem All: N. Both Jr.; 16 M2 Puntklasse A: J. van Dijk; Pam- pusklasse: mej. G. de Waard; 12 Voets- jollenklasse: A. W. Reyers; Jeugdklasse: C. van Schie. ENGELSE ATHLETIEKBOND TEGEN „RECORDRACES" Het bestuur van de Engelse Athletiek Unie heeft volgens de secretaris, de heer Jack Crump haar standpunt bekend ge maakt inzake de speciale races om tot recordverbeteringen te komen. Derge lijke races zijn verboden, terwijl records die met behulp van „gangmakers" be haald worden, niet door het bestuur van de Engelse bond erkend zullen worden. „Indien deze „record-races" zich ver der ontwikkelen, zal het bestuur maat regelen treffen". Bij een officieel onderzoek is gebleken, dat gedurende de laatste vijf jaren in West-Duitsland gemiddeld, 17000 onge lukken per Jaar bij de sport voorkwa men. Ongeveer 25 van deze ongelukken wa ren met dodelijke afloop, ongeveer 150 ongelukken leidden tot invaliditeit en 75% van de ongelukken kwam voor re kening van de voetbalsport. Alle correspondentie betreffende deze rubriek gelieve men te zenden aan W. J. v. d. Voort, Korenaarstraat 30, Nieuw- Vennep. ONZE PROBLEMEN Deze week een tweetal fraaie proble men. waarmede de oplossers enkele ge notvolle ogenblikken bezorgd wordt. Te vens zijn het ook de laatste voor de va- cantietijd, welke zal duren tot half Sep tember. Dus wij beginnen weer met de rubriek van 14 September a.s. Wij wil len echter onze oplossers een verrassing mede geven op hun vacantiereis. Het ligt nl. in onze bedoeling om dan weer een z.g. ladderwedstrijd te houden en elke maand, zowel voor gevorderden als voor beginners voor het oplossen een geld prijs van resp. 5 en 3 gulden onder de deelnemers te verloten. Ook voor onze problemisten hebben wij reeds een verrassing, waarover el ders. Stappen wij eerst over naar onze probleemgedeelte, dan zien wij eerst een mooi probleem van onze Haagse proble mist, de heer Pranger. Wij behoeven over zijn werk niet veel te zeggen, want iedere oplosser weet op welke interes sante wijze deze problemist uit de hoek kan komen. Wedstrijdprobleem no. 411 Auteur: P. J. Pranger, Den Haag le publicatie m p mw ■JL sj ,1: 8 *J®L. P H p p a ^V'if Zwart 13 schijven op: 3, 4, 7, 9, 11/13, 19. 23, 28, 32, 33 en 36. Wit 13 schijven op: 15. 16, 21, 24, 34, 35, 37, 40. 42. 44, 48 en 49. Wij sluiten ons zomer seizoen met een niet moeilijk, doch pittig miniatuurtje van de heer Scheijen, waarin nog een nieuw tintje is aangebracht. Een echt stukje om op de vacantiereis mede te nemen. Wedstrijdprobleem no. 412 Auteur: J. H. H. Scheijen, Kerkrade le publicatie JÉ Zwart 7 schijven op: 1, 10, 12, 13, 19, 23 en 29. Wit 7 schijven op: 31, 32, 34, 36. 37, 47 en 48. Voor beide vraagstukken geldt: wit speelt en wint. Oplossingen van alle ge plaatste vraagstukken over de maand Juli kunnen worden ingezonden tot 10 Augustus a.s., aan bovenstaand adres. De uitslag van de Juli-zullen wij publice ren op Woensdag 17 Augustus. Dus he ren oplossers verliest deze rubriek niet uit het oog. Gistermldag Is de Nederlandse Athle- tiekploeg naar Reykjavik vertrokken, om op Woensdag en Donderdag aldaar uit te komen tegen IJsland. Voor het vertrek staat de hele ploeg opgesteld voor het Centraal Station te Amsterdam, met als tweede van links de teamleider, de heer Moerman, tevens secretaris van de tech nische commissie van KNAU en midden met hoed majoor v. d. Lee, een der technische leiders van KNAU. Oplossingen pr. Junl-serle 5. 397. Wit 44—40. 48—42, 42x24, 49x 20 (30—24) 35—30 (34—40) 20—14, 30— 24 25x45. No. 398. Wit 33—29, 46-^11, 50—44, 24— I. 42—37, 37—31, 32x5, 5x2. No. 399. Wit 21—16, 16x7 43—38, 44—40, 48x10, 25X14, 45x25. No. 400. Wit 22—17 ,32—27, 33—29, 15x 4, 47x38, 4—15, 15x35 No. 401. Wit 25—20, 20x9, 24—20, 9—4, 4x18. No. 402. Wit 27—21, 22—18, 32—28, 34x 3, 3x2. No. 403. Wit 37—32. 43—38, 30—24, 40— 34. 35x11, 41—37, 36x7. No. 404. Wit 47—41, 36—31, 33—28, 43— 38. 48x7 (2—7) 6x26 (1—7) 26—21 (7— 12) 21—17. 46—41. No. 405. Wit: 3—28, 20—14, 45—40, 50x 'g 14—9 12—18 94 No 406. Wit: 46—41, 34—29, 40x20, 35— 30, 45—40, 43—38, 47x38, 26—21, 21x1. Een serie, waarover elke oplosser vol daan scheen te zijn. Na loting is de Juni-prijs ten deel ge vallen aan de heer G. Rijsdam te Leiden; hem zal een damboek worden toegezon den. INT. PROBLEMISTEN WEDSTRIJD In verband met de vacantietijd-sluiting hebben wij besloten de problemisten- wedstrijd 5 weken te vervroegen. Hier volgen de bepalingen en voorwaarden welke er aan verbonden zijn. Art. 1. Deelneming staat open voor iedereen. Art. 2. Deze wedstrijd wordt gehouden in vrije problemen. Art. 3. Voor elk probleem moet gel den: wit speelt en wint; (lokzetten, spel- studie's, eindspelen en fantasie-proble men zijn van deelneming uitgesloten). Art. 4. De eindspelen, welke aan de problemen verbonden zijn, mogen niet dieper zijn dan 6 zetten. Art. 5. De ingezonden problemen mo gen niet elders gepubliceerd zijn ge weest en mogen dit niet worden tijdens de wedstrijd en blijven het eigendom van de damredacteur dezer courant. Art. 6. De problemen mogen ten hoog ste 15 schijven van een kleur bedragen, en men mag zoveel problemen inzenden, als men verkiest. Art. 7. De in te zenden problemen moeten een motto dragen. De naam van de auteur mag er niet bij worden ver meld, doch dient met het volledige adres afzonderlijk in een gesloten couvert te worden bijgevoegd, terwijl op dat cou vert tevens het motto moet voorkomen. Art. 8. Bij meerdere inzendingen moe ten alle problemen hetzelfde motto dra gen. doch ter onderscheiding, genum merd zijn met 1, 2, 3, enz. Art. 9. Problemen moeten worden in gezonden in drievoud en op diagram, waarnevens de volledige oplossing en een korte verklaring van het ontstaan der aanvangspositie, b.v. de laatste zet van zwart of anderszins wat de auteur vermeldingswaard acht. Art. 10. Inzendingstijd sluit op 15 No vember a.s. Alle problemen moeten worden inge zonden aan W. J. v. d. Voort, Korenaar straat 30. Nieuw Vennep. Art. 11. De beoordeling geschiedt op de volgende basis: a. Maximum 10 punten voor logica der aanvangspositie. b. Maximum 10 punten voor het schep pingsvermogen. c. Maximum 10 punten voor de moei lijkheid van het probleem. Art. 12. De jury bestaat uit de heren: D. Kleen te Heemstede, bekend proble mist: J. H. H. Scheijen. eveneens be- kendproblemist en damredacteur van de Problemist en Zuid Limburger; en schrijver dezes. Mijn mede juryleden waren reeds eerder werkzaam voor een Intern, problemisten wedstrijd, geheel tot bevrediging van de deelnemers. Ieder jurylid kent voor zich de punten toe. daarna worden alle punten samen gesteld en door 3 gedeeld, waarna zo no dig een herkeuring plaats vindt. De uitspraak der jury is onherroepe lijk. De uitslag zal ook in de De Proble mist en andere bladen worden bekend gemaakt. Als prijzen worden beschikbaar ge steld: le prijs 15.2e prijs: 10. 3e prijs: 7.50; 4e prijs: ƒ5. Deelneming sluit in. dat men accoord gaat met bovenstaande bepalingen. En nu aan de slag! en alle lezers-problemis- ten een prettige vacantie toegewenst en veel succes, en tot 14 September. DE DAMREDACTEUR DRIELING GEBOREN IN BERGEN OP ZOOM. Dinsdagmiddag schonk mevrouw Jeanne VeugelerHellebrand uit Ho- gerheide in 't Algemeen Burgergast huis in Bergen op Zoom het leven aan drie zoons, die Hendricus, Hu- bertus en Petrus genoemd worden. Moeder en kinderen onaken het goed.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6