Werden 23 jaar geleden 2 babies verwisseld in Acad. Ziekenhuis? Dodelijk ongeval bij Haagse Schouw ^de^erde^mai00' Nederlanders verdwaald in Oostenrijk Is vrijwel zeker Verloving bracht merkwaardige feiten aan het licht Koninklijke „concurrentie'voor de persfotografen WOENSDAG 20 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 verongelukt De 19-jarige hertog van Kent, een neef van de koningin van Groot-Brit- tannië, is in het hospitaal van de Britse militaire academie te Sand hurst opgenomen met verwondingen aan hoofd en hals, aldus is Woens- i dag bekend gemaakt. Deze verwon- j dingen zijn het gevolg van een ver keersongeluk, dat de hertog Donder dag heeft gehad en waarbij zijn auto werd vernield. Tot nu toe was het gebeurde strikt geheim gehouden. De hertog van Kent, die te Sand hurst een officiersopleiding ontvangt, maakt het goed, aldus een hoogge plaatste functionnaris van het hospi taal. Dit verkeers ongeval was het derde dat de hertog in dertien maanden tijds heeft gehad. Donderdag j.l. was zijn wagen van de weg gereden én in een greppel gedoken. In Juni van het vorig jaar had hy een aanrijding met een andere wagen, waarbij hij ernstig gewond werd ^en in Novem ber reed hij tegen een gevelde boom, waardoor hij een oogblessure opliep. Als gevolg van het loslaten van de slang van een gascomfoor werden vorige week in een woning aan de Pompstraat te Baax-n de 65-jarige mevr. E. van DijkMonfroy en de bij haar inwonende 68-jarige heer F. Dys in bewusteloze toestand aange troffen. Hoewel men aanvankelijk hoop koesterde beide mensen in het leven te houden, zijn zij resp. Zondag Ien gisteren in het ziekenhuis te Baarn aan de gevolgen van de gasvergifti ging overleden. OEGSTÜEEST Autobus met Duitse toeristen in de sloot Een uit Amsterdam komende Duit se autobus is Dinsdagavond bij Sik- kens' Lakfabrieken te Sassenheim in een sloot langs de rijksweg Amster dam'Den Haag terecht gekomen. Niemand werd gewond. Verscheide ne inzittenden hebben een nat pak gekregen. De Duitse autobus, waarin 35 pas sagiers zaten, werd bestuurd door de 45-jarige autobusondernemer Alfred Faber uit Amorbach. Het gezelschap was onderweg van het.Duitse bede vaartsoord Kevelaer naar Den Haag, v/aar men de nacht zou doorbrengen, om morgen naar Duitsland terug te keren. In de gemeente Oegstgeest op de rijksweg AmsterdamDen Haag gekomen, werd de bus door nog on bekende oorzaak stuurloos. Door de ligusterheg, die de beide rijbanen scheidt, heen vloog het voertuig naar de linkerweghelft om vervolgens via het fietspad en de berm, waar enige boompjes werden „overreden", in zijn volle lengte in de sloot terecht te komen. Onder de passagiers ont stond een paniek, maar geen hunner werd gewond. Zij zijn met een an dere bus naar Noordwijk overge bracht, om daar de nacht door te brengen. Met het onderzoek naar de oor zaak van het ongeval is de rijkspo litie nog bezig. Het aanvankelijk be staande vermoeden dat een band van de bus gesprongen is, schijnt niet juist te zijn. Zes Nederlandse toeristen, die Zondag in de Oostenrijkse provincie Vorarlberg een voettocht maakten van Schwcrzenberg in het Bregen- zerwald naar de Lustenauer hut, zijn van de goede weg geraakt en in een onbegaanbaar, rotsachtig gebied terecht gekomen. De 43-jarige leraar T. Greiner uit Haren en de 18-jarige student G. Nanninga, eveneens uit Haren, zijn daar van een rotspunt gevallen, waarbij de heer Greiner ernstig en de heer Nanninga licht werd gewond. Een reddingsploeg slaagde er in de zes verdwaalde wandelaars na moei lijke opsporingsarbeid in veiligheid te brengen. Droog en wat zon Regen- en onweersbuien maakten Maandag j.l. een eind aan het daar aan voorafgaande tropische weer van Zondag, toen plaatselijk maximum temperaturen van 31 graden werden gemeten. De regens, die hier en daar zwaar waren op verschillende plaatsen in het centrum van het land werd meer dan 25 milimeter afge tapt binnen een tijdsbestek van 12 uur kwamen als reactie op de grote hoeveelheid energie, die voor de zonnewarmte in de atmosfeer was verzameld. Het was niet verwon derlijk, dat hiermede een flinke af koeling gepaard zou gaan. De afkoe ling werd in ons land bovendien be werkstelligd door koelere aceaanlucht, die met Noordelijke wind over de den van het land al binnengedron- Noordzee werd aangevoerd. Gisteren was deze lucht het Noor gen en vannacht bereikte zij het uiterste Zuiden van het land. In deze koelere lucht dreven enkele wolken banken mee, maar de zon kreeg ge legenheid geruime tijd door te ko men. Op de weerkaarten is nu boven de Britse eilanden een uitloper van een hogedruk bij de Azoren verschenen, die zeer langzaam naar de Noordzee beweegt. De wind blijft daardoor ook morgen in de Noordhoek en morgen zal het weer dan ook niet veel ver schillen met dat van vandaag. Wel zal er wat meer bewolking kunnen binnendringen, die vooral in het Noorden van het land hardnekkig kan zijn. In de temperatuurverdeling komt weinig verandering en de kans op regen blijft de eerstkomende 36 uur gering. De 24-jarige, uit Surabaja geboortige Delftse student R. L. is gistermid dag omgekomen bij een auto-ongeval op de rijksweg AmsterdamDen Haag nabij de Haagse Schouw. L., die uit de richting Amsterdam kwam, haalde met zijn personen-auto drie andere wagens rechts in, waarna de rechterkant van zijn voorbumper in aanraking kwam met de linkerachter zijde van een vierde auto. L.'s wagen vloog vervolgens schuin de weg over naar de linkerzijde om tegen en gedeeltelijk onder een grote, uit de rich ting Den Haag komende truck met aanhangwagen terecht te komen. L. overleed aan zijn verwondingen. Zijn auto werd geheel vernield. Hoewel het bewijs nog niet is geleverd, nemen de betrokken personen als vrijwel zeker aan, dat Leny van Duyn uit Rijnsburg in werkelijkheid Aad van Vegten uit Leiden is en bijgevolg Aad van Vegten dus Leny van Duyn. Beide meisjes, die thans 23 jaar oud zijn, werden in December 1931 in het Academisch Ziekenhuis te Leiden geboren. In die maand, nu ruim 23 jaar geleden, om precies te zijn op de zevende, was het op de kraam- afdeling van het Academisch Ziekenhuis bijzonder druk. Er waren 24 vrouwen opgenomen en de nieuwe wereldburgers en burgeressen kwamen vrij vlug achter elkaar ter wereld. Doktoren en verpleegsters waren in die periode overbelast en daardoor wordt het zeer aannemelijk, dat er toen een vergissing is gemaakt. Tot die overtuiging is men in de laatste weken zowel in Rijnsburg als in Leiden gekomen. Er heeft nog wel geen medisch onder zoek plaats gehad en het is ook nog niet helemaal zeker, dat dit plaats zal hebben maar er zijn sterke aanwijzingen, dat op die Decemberdag in 1931 op een gegeven moment de baby van mevrouw Van Duyn in de wieg naast het bed van mevrouw Van Vegten terecht is gekomen en dat de baby van mevrouw Van Vegten aan de Rijnsburgse moeder werd ge geven. Beide moeders hebben destijds niets van de verwisseling bemerkt en vermoedelijk zouden ze er ook nu nog niets van geweten hebben, ware het niet, dat een jongeman, die enige tijd verkering heeft gehad met een dochter van mevrouw Van Vegten kort geleden kennis heeft gemaakt met Leny van Duyn uit Rijnsburg. perend was nml. dat Leny v. Duyn op dezelfde dag was geboren als een der dochtertjes uit het gezin v. Veg ten, zeis op hetzelfde uur en in het zelfde ziekenhuis. Verder bleek, dat het in Leiden op gegroeide meisje wat de lengte en de kleur van het haar betreft op de kinderen uit het Rijnsburgse gezin geleek. Intussen hebben ook de betreffen de oudere, de heer v. Vegten is typo graaf en de heer van Duyn is land arbeider overleg gepleegd. De Ryns- burgse moeder is er van overtuigd, Betrokken gezinnen in Rijnsburg en Leiden Ruim 23 jaar geleden begon dit drama dus. Mevrouw v. Duyn keerde met de baby terug naar haar woning aan de Splitsing te Rijnsburg en me vrouw v. Vegten naar haar huis te Leiden, aan de Uiterstegracht. Laatst genoemde heeft een groot gezin en haar dochtertjes zijn allen opvallend klein van stuk terwijl zij bovendien bijzondere kentekenen aan de han den hebben. De kinderen van me vrouw van Duyn zijn normaal van lengte en blond in tegenstelling tot de kinderen van de andere moeder, die donker van uiterlijk zyn. Een van de verwisselde babies, die in Leiden werd opgevoed, is inmid dels gehuwd met de heer Antonius Zeldentihuis aan fa Huigsloterdijk in Leimuiden; het andere meisje woont nog bij de ouders in Rijnsburg ARGWAAN. De hele geschiedenis zou nooit aan het licht gekomen zijn, indien een jongeman uit Leiden niet het pad van de beide betrokken families had gekruist. Deze jongeman had verkering met een dochter van mevrouw v. Vegten uit Leiden, maar deze verhouding raakte uit. Bij een bezoek aan een waarzegster vernam de jongeman, dat hij binnenkort eenzelfde meisje zou ontmoeten. De overeenkomst moest frappant zijn. De jongeman legde deze voorspel ling naast zich neer, maar hij viel bijna achterover van verbazing, toen hij kort daarna in Rijnsburg kennis maakte met Leny v. Duyn, die spre kend op zijn vorige meisje leek. Zij was klein van stuk, kleiner dan nor maal, en had dezelfde kentekenen aan haar handen. En die verbazing bleef niet tot de jongeman beperkt. Al zijn familieleden bekeken het meisje met opengesperde ogen en overal, waar hij zich met zijn ver loofde vertoonde, zei men. Dat moet een zusje zijn van je vorige meisje! FEITEN. Toen dit feit een keer of twintig geconstateerd was, ging men uiter aard op onderzoek uit. En toen kwam er iets aan het licht, dat wel heel ty- dat het in Leiden opgevoede meisje haar dochter is. Zij vatte direct ge negenheid op voor het meisje en de ze genegenheid werd spontaan be antwoord. Zij zou haar dochter graag terug hebben, maar aan de andere kan wil zij Leny niet missen. ONDERZOEK? Een gelukkige omstandigheid in deze kwestie is, dat de beide meis jes reeds 23 jaar zijn. Een is er reeds getrouwd en de andere gaat binnen kort trouwen. Van 'n pijnlijke schei ding kan dus geen sprake zijn. De Leidse familie stelt zich op het standpunt, dat deze kwestie reeds te zeer verleden tijd is om er nu nog veel werk van te maken en de echt- Senoot van het meisje, de heer Zel- enthuis, voelt ook weinig voor een verder onderzoek. Mevrouw v. Duyn heeft echter reeds informaties ingewonnen, of er een nader onderzoek kan worden in gesteld. Een dergelijk onderzoek zou zeer veel geld vergen en het is de vraag, of deze kosten voor rekening van het Academisch ziekenhuis zou den komen, waar de vergissing werd gemaakt. Er is dus nog geen zekerheid of naast de zeer sprekende feiten, die reeds aan het licht zijn gekomen, ook het „officiële bewijs" zal worden ge leverd. BEELD VOOR HALSTEREN. In opdracht van de Zweedse rege ring heeft de Delftse beelhouwer H. J. Etienne een bronzen borstbeeld van de Koningin vervaardigd. Het is bestemd voor het raadhuis van Hal steren, de Brabantse gemeente, welke tijdens de watersnood van Februari 1953 zo zwaar werd getroffen. In het atelier van de technische hogeschool te Delft, waaraan de heer Etienne is verbonden, wordt thans de laatste hand aan het beeld gelegd. NOODWEER IN FRANKRIJK In Frankrijk zijn Woensdagochtend zeven personen door blikseminslag om het leven gekomen. Door wolkbreuken in het gebied van Parijs werden telefoonverbindin gen verbroken en bomen geveld en werd het verkeer in het ondergrondse spoorwegnet onderbroken. Ook H.B.G. startte veilingseizoen Exporteurs floten „Hoor ze „yellen", de expor teurs". Dat zei de heer P. S. van Leeuwen, een der directeuren van de H.B.G. gistermiddag tot ons, toen een partijtje van de oude vroe ge 'tulp Ibis werd geveild; één der kopers de elven van deze soort afdrukte op de allesbehalve beschei den prijs van ƒ8.30 per 100 en er op de tribune een schril en afkeu rend gefluit te horen was. „We zul len dat deze zomer nog wel méér horen", zo verwachtte de heer Van Leeuwen. En dat hopen alle kwe kers van harte mét hem. Maar of de exporteurs het zo zeer zullen toejui chen als de bollen „brandduur" worden, dat mag men met recht be twijfelen. Jawel: nadat de Hobaho Zaterdag morgen het startschot had laten klin ken we vertelden U daarover al het een en ander begon gister middag ook in de H.B.G. de veiling- klok te draaien. En het was er al niet veel anders dan in'de Höbaho: veel, zéér veel belangstelling, maar nog weinig bollen. Ook hier namen de crocussen weer een opvallend grote plaats in. Wél was hier een mooie partij Brillant Star van het zand aanwe zig Vooral voor de twaalven van dit vroege rode tulpje, dqt in massa's met Kerstmis aan de markt wordt gebracht, bestond veel belangstel ling. Ze brachten niet minder dan 11.90 per 100 op. De elven lagen direct een stuk lager: 7.10 per 100. Twaalven van Ibis gingen van de hand voor 9.30 en elven, zoals ge zegd, voor 8.30. Twaalven van Krelage's Triumph werden opgehou den op 6.en zift elf op 5,per 100. Voor twaalven van Madame Le- feber werd 7.50 per 100 besteed. Twaalven van Van der Eerden gin gen van de hand voor 6.Voor zift twaalf van de parkiettulp Dis covery betaalde men 9.50 en niet geheel zuivere Triumphator draai de voor 8.50, 6.90 en 4.80, resp. voor zift twaalf, elf en tien. Wat de crocussen aangaat: negens van Ovidius, Enchantress, Sir Wal ter Scott, e.d. brachten van 2.60 tot 29.0 op. Tienen van Remembrance veranderden van eigenaar voor 3.35 en negens voor 2.20, toppers van Purpurea (zeer zwaar) gingen weg voor 8.20, elven van deze soort voor 7.50, tienen voor 5.75 en ne gens voor ƒ3.per 100. Het is opmerkelijk, dat zelfs de doorgewinterde vakmensen zich met de meeste nadruk willen distan- ciëren van een prognose over het verloop van de handel. Ook de voorzitter van de H.B.G., de heer D. v. Egmond, verklaarde in zijn openingswoord letterlijk, dat hij er oOk geen „weerlander" van wist.... Eindexamens M.T.S. te Haarlem Einddiploma: Afd. Bouwkunde: K. Bakker, Schagerbrug; P. C. M. Blom, Alkmaar; W. S. Breukel, Haarlem; A. L. ten Cate, Amsterdam; B. van Dam, Leiden; R. G. Hardey, Heem sede; H. L. A. J. Heuer, Sassenheim; A Hubbelmeyer, Heemstede; G. Kamsteeg, Oegstgeest; A. Keus, Lei derdorp; P. C. Kloosterboer, St. Pan- cras; J. J. T. Kooy, Alkmaar; M. R. Kuyper, Heiloo; C. D. Lucasius, Haar lem; J. L. Ovetoom, Alkmaar; W. E. Rinsma, Heemstede; F. G. Schut- heiss, Haarlem; A. H. Selles, Heem stede; D. L. Sluimer, Amsterdam; C. A. van Someren, Bloemendaal; J. Stigter, Leiden; A. W. Tasseron, Overveen; D. J. Verkerk, Overeen; B. Voetberg, Heemstede; H. J. van de Wall, Velsen; J. K. van de Weel, Mid- delbui'g; mej. A. M. Werners, Amster- i I dam; J. G. Wolters, Almelo. Afd. Weg- en waterbouwkunde: F. Brink, Haarlem; A. J. Corpel, Leiden; T. Croes, Haarlem; W. C. Does, Zand. voort; W. Deutekom, Zandvoort; B. J A. T. van Dierendonck, Heemstede;;; J. S. Eisma, Meppel; A. W. Glass,;; Castricum; J. L. Groffie, Leiden; H. J. P. Janssen, Noordwijkerhout; H. P. Kaag, Haarlem; A. J. Kors, Heem- stede; J. M. M. ter Linde, Hooge- I v.een; B. D. Maag, Venlo; G. L. M. de Mol, Beverwijk; G. H. F. Nooyer, Haarlem; H. R. de Quartel, Sant poort, J. de Ruiter, Heemstede A. M. Schaake, Haarlem; L. Scipio, Alk maar; E. W. Spaanderman, Overveen; J. Vei'hagen, Kampen; G. D. van Voorthuysen, Haarlem; H. Wilbrink, j Haarlem; J. H. Zeinstra, Haarlem. Afdeling Werktuigbouwkunde: D. E. d'Arnoud, Waarden; H. Bakker, Alteveer; J. J. M. Bakker, Wijk aan 1 Zee; F. P. de Boei-, Oudkarspel; A. i van Dalen, Overveen; F. van Dam, Oegstgeest; J. Denijs, Lunteren; A. J. C. van Deuren, Alphen a. d. Rijn; f A. D. Drost, Bloemendaal; J. J. A. van Dijk, Haarlem; D. Eschauzier, Amsterdam; F. H. J. Fluitman, Be verwijk; H. van de Gon Netscher, Haarlem; E. H. de Graaff Guilloud, i Den Haag; H. Hage, Haarlem; M. Har. donik, Deventer; W. J. Harkmans, Haarlem; H. M. Hassert, Haarlem; A. Hazelhof^, Den Haag; W. S. P. M. Heeremans, Haarlem; W. de Hertog, Alphen a. d. Rijn; G. S. de Hey, Haarlem; A. W. v. d. Heyden, Haar lem; F. H. van Hoof, Heemstede; F. Husni, Haarlem; H. J. de Jong, Lei den; W. M. Jongbloed, Overveen; F. de Jonge, Leiden; J. Kaan, Hoorn; W. H. Kan, Wassenaar; L. Keyser, Bloemendaal; A. J. v. d. Kley, Haar lem; J. A. Koenraad, Aerdenhout; H. Kok, Heemstede; H. J. de Koning, Lisse; P. D. v. d. Koog (met lof), Noordwijk; J. C, J. Kuiken, Katwijk aan Zee, J. Kuiper, Bakkum (N.H.); F C. Kuijken, Heemstede; M. T. Kuij- pers, Haarlem; R. Land, Aerdenhout; D. Landman, Leiden; J. B. Lubbers, Haarlem; C. Meyer, Wassenaar; P. J. de Mik, Haarlem; M. R. Munter, Den Haag; T. J. Nederburg, IJmuiden; J. A. Out, De Zilk; H. Plas, Haarlem; J. C. Putz, Heemstede, W. Raaijen, Haarlem; J. F. de Ren, Leimuiden; J. Roos, Leiden; J. Schneider, Ben- nebroek; K. A. Segers, Lisse; M. Sie- wertsen, Santpoort; H. C. Sleebos, Alkmaar; A. P. M. van Steen, Zwol le; W. Thenru, Haarlem; W. Tuinman, Amsterdam; J. H. Vei-maas, Zand voort; P. Voerhuis, Almelo; J. T. Voornéveld, Haarlem; E. Welma, Oegstgeest; J. P. Wesseling, Sassen heim; H. W. Wiessing, Leiden; J. H. Wijker, Heemstede; W. H.' Wolzak, Bloemendaal; J. W. K. Zwart, Over veen. Afd. Electrotechniek: K. Besse, Krommenie; A. Blankvoort, Alkmaar; P. H. Borst, Bakkum; J. Braches, Haarlem; A. Bus, Haarlem; R. M. R. C. Cramer, Overveen; P. J. de Groot, IJmuiden; J. M. den Hertog, Alphen a. d. Rijn; G. H. Jonker, Haarlem; M. J. Molenaar, Heemstede; W. Mul der, Haarlem; G. v. d. Oude Wetering, Amsterdam; F. de Pagter, IJmuiden; L. M. Panis, Velsen; W. J. C. Peter, Haarlem; D. C. J. Poortvliet, Bloe mendaal; P. A. van Riessen, Haar lem; A. van Rij, IJmuiden; P. J. Schophuizen, Leiden; W. H. Suringar, Aerdenhout; J. Visser, Haarlem. Afd. Scheepsbouwkunde: G. Baars, Haarlem; A. J. Bieshaar, Haarlem; L. Bos, Bodegraven; N. Boschma, Leiden; H. J. Brouwer, Driehuis; F. F. Diemei, Castricum; J. C. A. Els- hof, Leiden; R. Glitz, Heemstede; A. M. Kramer, Heemstede; T. J. Mas tenbroek, Amsterdam; H. van de Roes, Overveen; P. F. v. d. Weele, Beverwijk; R. O. F. van der Werfj Nijmegen. Afd. Vliegtuig.bouwkunde: J. H. v. d. Bosch, Zwolle; M. v. d. Bruggen, Haarlem; H. A. Dullemen, Den Haag; J. W. Everts, Tiel; H. A. Ipenburg, Haarlem; K. Jager, Weesp; J. Klun- der, Nijland, Haarlem; G. W. M. Kok- ke, Wassenaar; J. van Leeuwen, Haarlem; J. I. M. Kok, Limmen; A. G. M. van Poppelen, Haarlem; D. Ris, Stadskanaal; Thé Tek Djoe, Den Haag; H. Weber, Zandvoort; R. J. de Zwaan, Enkhiuzen. Een aardige opname van Z.K.H. Prins Bernhard en zijn dochters Beatrix en Irene tijdens een Internationaal Concours Hippique in het White City Stadion te Londen. De Prins werd hier gefotografeerd, terwijl hij met een miniatuurcamera op zijn beurt de persfotografen neemt. Wilt U iets weten? Vraag: Route LisseMakkinga, met de boot AmsterdamLemmer; hoe veel km? Antwoord: Lisse, Amsterdam, waar aan de De Ruyterkade, steiger 4, de boot naar Lemmer ligt. Vertrek dag dienst 9 uur, nachtdienst 23 uur. Ta rief enkele reis 2.95, 15 daags retour 4.50. Rijwielen 0.80. Verdere rou te: Lemmer, Echtenerbrug, Wolvega, Nijholtga, Oldeberkoop, Makkinga; afstand: Lemmer—Makkinga 50 km. Vraag: van Leiden naar Heerlen, per fiets rustigste weg. Antwoord: Leiden, Utrecht, 's Her togenbosch, Eindhoven, Roermond, Sittard, Heerlen. Rustige wegen zon der grote omwegen zijn er niet veel te vinden. U zoudt dwars door kun nen steken: Leiden, Gouda, Schoon hoven (pont), Gorcum (pont), 's Her- tcgenbosch en dan over Veghel, Hel mond, Nederweert, Roermond.Deze route is niet langer; ongeveer 230 km. Vraag: van Katwijk naar Dieren. Antwoord: Utrecht, Arnhem, Die ren; 134 km. Vraag en antwoord: Voorhout Arnhem 125 km. Arnhem. Zutfen, Hengelo (O.), Oldenzaal. Osnabrück; 1.90 km. Op de terugreis kunt u gaan over Apeldooirn, Amersfoort, Utrecht. Vraag: Roelof arendsveenWans- sum (L.). Antwoord: Utrecht, Rhenen (pont; regelmatig), Nijmegen, Gennep, Af- ferden, Well, Wanssum; pl.m. 150 km.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2