In de grauwe, gloeiende steenwoestijn van de Ventoux ging Louison Bobet zelf in de aanval Slijtage-slaq in Tour de France De moedig rijdende Nederlanders gingen met sprongen vooruit op de ranglijst! Wagtmans stevige* in het gxaen De uitslagen en klassementen Crisis „Betaald Voetbal" opgelost 'n Lijkbleke Bobet in Avignon: „Als ik wint is t m'n laatste Tour" DINSDAG 19 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Ook Valkenburg heeft zn Tour De kale top van de Ventoux lag in het hete berglandschap te smachten naar een druppel water. Aan de wolkenloze hemel brandde de zon fel op de steenvlaayen dér bergruggen en een hete wind streek langs de flanken van de reus. Op de grint weg, welke in vele windingen, soms met een percentage van 30% naar boven voerde, kroop een eenzame figuur. Het was Louison Bobet, de allesbeheersende leidersfiguur in deze ronde, die, nu zijn knechten in de voorafgaande dagen in de étappes veel zwaar werk voor hem hadden opgeknapt, zelf het initiatief nam om de aanval in te zetten. Een blik op het algemeen klassement leerde, dat de positie van de captain der Frans nationalen moeilijk was. Voor hem stond immers Antonin Bolland, met llJ/J minuut voorsprong, die niet zo maar eventjes kon worden weg gewerkt. Bovendien had Marcel Bidot, de ploegleider, de wereld laten weten, dat Bolland volkomen werd vrijgelaten in zijn rijden, met andere woorden, het knecht schap had opgehouden te bestaan. Hij was naast Bobet een vrij man, die eigen in zichten mocht volgen. Voor Bobet stond ook nog de Italiaan Fornara, de all-round rijder, uitblinkend in een tijdrit (die nog moet komen), een uitstekend klimmer, een goede daler en een prima rouleur op het vlakke. Het verschil bedroeg slechts een halve minuut, maar Bobet moest aanvallen om die 30 seconden weg te werken. 40 pet. van de renners is al terug naar huis En achter Bobet, op de 4e plaats kwam altijd nog Charly Gaul op de lijst voor, met slechts 20 seconden achterstand op Bobet. Inderdaad, Louison zat moeilijk en met Raphael Geminiani had hij een listig plannetje gesmeed. Gem zou in de eerste windingen van de Ventoux de marreren. gewoon weggaan en Bobet zou afwachten, wat de Italianen en wat Gaul zouden doen. Inderdaad, Geminiani sprong weg, met Scodeller en Kübler aan het wiel, maar het drietal werd ingelo pen door een groep van ongeveer 30 man toen er nog 10 km., van de Ventoux te rijden vielen. Op dat ogenblik viel de beslissing in deze etappe. Bobet atta queerde zelf, fel en strijdlustig en nie mand kon zijn wiel houden. Brankart, in wie velen ook een mogelijke tourwin naar zien, volgde, Fornara en Astrua sprongen weg. Jan Nolten en Wout Wagtmans eveneens. De strijd was in al le hevigheid ontbrand, een brok mooie sport, waarin lichamelijk en mentaal al les van de renners werd verlangd. Onbarmhartige strijd. Een moedige kerel, die Bobet, want hij durfde in zijn eentje het gevecht tegen allen aan, tegen Gaul, die hem. Bobet, in de bestijging van de Col de Vars be lachelijk had gemaakt door zo van de Fransman weg te lopen met nog ruim 200 km. voor de boeg. Tegen Fornara ook die gesteund werd door twee landgeno ten, door Astrua en Coletto. En achter deze eenzame figuur, kropen kleine groepjes naar de top van de Ventoux. Uit hen allen werd het laatste grammetje energie gezogen, want Bobet klom snel en de zon bleef onbarmhartig branden op dit wrede boomloze landschap en op de eenzame renners. Daarna de afdalingen over een veel 9033 Lagarde750m. Séverac Ie Chateau Sterk heuvelachtig S5==Wlakke wegen A Berg Etappeplaats Ravitaillering ©Vliegende controle |7!0m" 632m. Fauredon788m .-.11 A 636m. c IMA E 13e etappe 14e etappe Tijdens de tiende etappe van de Tour de France heeft de gele trui-drager Bol land onderweg tegenslag met zijn rij wiel. De foto toont van links naar rechts Marcel Bidot, die de fiets van Bolland aan het repareren is, terwijl Jean Bobet, de broer van Louison Bobet, wacht tot hU Bolland weer op gang kan brengen. slechtere weg, waar het teer was ge smolten door de hitte, waar tientallen renners ten val kwamen, slippend in de zwarte, natte bochten. De aanvaller nog steeds voorop, met direct achter hem Brankart. die tweemaal tegen de grond smakte en zijn elleboog verwondde, de Italianen Fornara, Coletto en Astrua, voorts Geminiani, Nolten, die van Pel- lenaars toestemming had gekregen om in deze étappe zijn klimcapaciteiten te demonstreren, Wout Wagtmans. die de laatste kilometers verrassend goed klom en er zelfs in slaagde de met een zware inzinking te kampen hebbende Gaul te passeren. En ook Lauredi maakte jacht op Bobet, in gezelschap van Vitetta en Quentin. Vermoeide kampioen Maar Louison Bobet. die bij Carpen- tras nog kostbare seconden verloor door een lekke band, sloeg de gezamenlijke aanval van de woedende Italianen, van Brankart en ook van Rolland, Lauredi en Vitetta. bijgestaan door Nolten en Wagt mans, gedecideerd af. Als winnaar van de etappe kwam hij doodvermoeid over de streep te Avignon. Hij had zijn re servekrachten moet aanspreken, daar achter spande de mentale drijfveer van hgt heilig moeten. Met zijn zege te Avig non veroverde Bobet de tweede plaats in het algemeen klassement en nam hij 6 min. 40 sec. van de 11V-, minuut voor sprong van Rolland terug. In een zeld zaam schone strijd van man tegen man had Bobet zijn tegenstanders verslagen. Nog slechts 4 min. 53 sec. scheiden hem van Antonin Rolland. De Pyreneeën moeten nog komen, de tijdrit ligt nog ver. Louison Bobet heeft een belangrijke slag gewonnen, de winstkansen zijn sterk gestegen. Vele experts waren de mening; toege daan, dat Wout Wagtmans het op de Ventoux zwaar te verduren zou hebben, dat zijn belagers voor de groene trui een ernstige poging zouden doen om hem te distanciëren in het puntenklassement. Maar in Avignon zat de groene trui ste viger dan ooit om de smalle schouders van Wagtmans. Hij had goed geklommen, bij het voorzichtig dalen had hij even wel weer tijd verloren. Maar de 6e plaats in de étappe had hem een prachtige pun- tenvoorsprong op Poblet, die als 50e binnenkwam en op Kübler, die als een gebroken man afstapte men had de Zwitser driemaal op zijn fiets moeten hijsen en als 42e was geëindigd. Wim van Est, die in de afdaling van de Ventoux de fiets van de gevallen Cleri ci op zijn weg had gevonden, maar het er belangrijk beter had afgebracht bij deze valpartij dan de Zwitser, wiens blessures geenszins licht te noemen wa ren. kwam door het falen van Poblet en Kübler op de tweede plaats in het alge meen puntenklassement. Wout Wagtmans eerste te Avignon met 175 punten in totaal, Wim van Est twee de met 213 punten. Ferdi Kübler derde met 214 punten en Poblet vierde met 220 punten. Met rukken omhoog. De Nederlandse ploeg, bevrijd van drie meelopers, zoals Pellenaars het uit drukte, rijdt sedert Monte Carlo met meer zelfvertrouwen. Het zestal is goed op elkaar afgestemd, probeert de kansen om weg te lopen te grijpen, kortom de positie yan de Nederlandse renners, die te Monte Carlo zijn dieptepunt had ge vonden, is veel gunstiger geworden. Niet alleen dat de greep naar de groene trui steviger is dan ooit te voren, maar dc individuele posities van de jongens wor den verbeterd, soms met sprongen, ook wel met weinig plaatsen. Stond Van Est bij het vertrek te Marseille nog elfde het algemeen klassement, in Avignon was hij tiende. Wout Wagtmans startte als 26ste en 200 km. verder bleek hij naar de 16e plaats te zijn geklommen. Nolten. nog 58ste te Marseille, verscheen te Avignon als 43ste op de lijst. In het algemeen ploegenklassement ging de Ne derlandse equipe van de achtste naa zesde plaats omhoog. DE RONDE VAN KROATIË De derde étappe van de ronde van Kroatië bestond uit twee delen. De eerste halve étappe over 120 km. Boljunc (bij Kopar) naar Tolmin werd gewonnen door de Zuid Slaviër Cvejin in 4 uur 2 min. 31 sec. voor zijn land genoot Jesic, die dezelfde tijd noteerde. De Nederlander Keulers bezette de 4de plaats met 4 u. 5 min. 14 sec. De tweede helft van de étappe van Tolmin naar Bovic over 37 km. was voor de Zuid Slaviër Kulevski in 1 uur 3 min. 25 sec. Tweede werd Jugo (Zuid Slavië) met uur 3 min. 35 sec. In het klassement over de gehele 3de étappe bezet onze landgenoot Keulers de derde plaats achter Jesic (Zuid Slavië) en Jonsson (Denemarken) In het algemeen klassement staat de Luxemburger Bolzan op de eerste plaats voor Mueller (Oostenrijk) en Verga (Zd. Slavië). De uitslag van de elfde etappe Mar seilleAvignon (198 km.) luidt: 1. Loui son Bobet 5.42.32; 2. Brankart 5.43.21; 3. Fornara 5.43.27; 4. Coletto z.t.; 5. Astrua 5.43.32; 6.Wagtmans 5.48.15; 7. Rolland zt.; 8. Vitetta z.t.; 9. Nolten 5.448.31; 10. Geminiani z.t.; 11. Lauredi z.t.; 12. Quen tin z.t.; 13. Gaul zf.; 14. Pezzi 5.56.40; 15. Dotto z.t.; 16. Robinson z.t.; 17. Close z.t.; 18. Lorono z.t.; 19. Ockers 5.59.20; 20. Cieleska z.t.; 23. Van Est z.t... 26. Van Breenen z.t.; 30. Hinsen 6.03.35; 32. De Groot z.t. Het algemeen klassement na de elfde etappe luidt: 1. Antonin Rolland 69 uur 33 min. 04 sec.; 2. Louison Bobet 69.37.54; 3. Fornara 69.39.19; 4. Brankart 69.43.45; 5. Gaul 69.45.16; 6. Astrua 69.45.45; 7. Vitetta 69.45.50; 8. Geminiani 69.52.20; 9. Quentin 70.02.08; 10. Van Est 70.09.56; 11. Gelabert 70.12.57; 12. Coletto 70.13.29; 13. Clerici 70.13.43; 14. Impanis 70.15.00; 15. Close 70.15.47; 16. Wagtmans 70.18.58; 17. Ockers 70.19.41; 18. Kübler 70.12.29; 19. Huber 70.21.29; 20. Mahé 70.26.33; 35. v. Breenen 70.59.48; 41. Hinsen 71.09.09; 43. Nolten 71.10.39; 50. De Groot 71.24.42. Het ploegenklassement van de elfde etappe luidt: 1. Italië 17.10.26; 2. Frank rijk 17.18.18; 3. Nederland (Wagtmans, Nolten, Van Est) 17.36.06; 4. NOC 17.37.41 5. België 17.38.51; 6. Zuid Oost 17.40.52; 7. Spanje 18.00.46; 8. Gemengde ploeg 18.11.22; 9. West 18.12.41; 10. Ile de Fran ce 18.13.07; 11. Zwitserland 18.13.32; 12. Zuid West 18.32.25. De Engelse ploeg bestaat nog uit twee renners zodat deze niet meer in dit klas sement voorkomt. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegekend aan Louison Bo bet. Het algemeen ploegenklassement na de 11e etappe luidt: 1. Frankrijk 208.01.28; 2.Italië 208.28.40; 3. België 209.37.49; 4. NOC 209.39.10; 5. Spanje 210.21.18; Nederland 210.28.05; .7. Zuid Oost 210.35.58; 8. West 210.48.50; 9. Zwitser land 210.53.19; 10. Gemengde ploeg 211.27.00; 11. Ile de France 212.29..05; 12. Zuid West 212.57.28. Na de elfde etappe luidt het algemeen klassement van de grote bergprijs: 1. Gaul Maandagavond is de „Tour de Valkenburg" begonnen: een wielerwedstrijd voor personeel van het vliegkamp Valkenburg, welke strijd gevoerd wordt op gewone- fietsen. waarby geen versnellingsnaaf gebruikt mag worden. We zien hier de deelnemers vlak na de start; dc fietsen en de rest van de kara vaan mogen dan anders zijn, het enthousiasme is minstens 20 groot als b|j een „echte" Tour.... Competitie-indeling vastgesteld Het demissonnaire bestuur van de sectie Betaald Voetbal heeft, gezien de motie van vertrouwen, die bij ac clamatie is aangenomen in de be middelingsbijeenkomst van afge vaardigden van de algemene verga dering voor het Betaald Voetbal, wel ke Donderdag j.l. te Utrecht werd gehouden, besloten de leiding van de sectie 'betaald voetbal weder op zich te nemen. Inzake de competitie-indeling en de daaraan verbonden promotie en de gradatie welke terstond werd ter hónd genomen en waarbij enerzijds voor zover mogelijk met de wensen van de vergadering van het betaald 53 pnt.; 2. L. Bobet 39 p.; 3. Gelabert 31 p.; 4. Brankart 28 p.; 5. Fornara 24 p.; 6. Astrua 19 p.; 7. Scodeller 18 p.; 8. Co letto 17 p.; 9. Nolten 16 p.; 10. Geminiani 12 p.; 11. Kübler en Lorono 7 p.; 13. Bauvin en Vitetta 6 p.; 15. Coletto, Close en Wagtmans 4 p.; 18. Buchonnet en Rolland 3 p.; 20. A. Lazarides en Darri- gade 2 p.; 22. J. Bobet, Monti en L. La zarides 1 p. Na de 11e etappe ziet het puntenklas sement er als volgt uit: 1. Wagtmans 175 p.; 2. Van Est 213 p.; 3. Kübler 214 p.; 4. Poblet 220 p.; 5. Ockers 221 p.; 6. Rol land 225 p.; 7. Bauvin 243 p.; 8. Schnei der en Monti 337 p.; 10. Fantini 349 p.; 11. Fornara 353 p.; 12. Brankart 357 p.; 13. Vitetta 373 p.; 14. Debruyne 388 p.; 15. Impanis 400 p.; 16. Lauredi 401 p.; 17. Astrua 405 p.; 18. Louison Bobet 432 p.; 19. Van Genechten 438 p.; 20. Darrigade 440 p.; 21. Gaul 447 p.; 22. Mahé 478 p.; 23. Coletto 484 p.; 24. Hinsen 485 p.; 25. Clerici 490 p. „Als ik deze tour win, is het myn laatste', zei Louison Bobet na zijn aan komst als winnaar van de étappe Mar seille-Avignon. En het was hem aan te zien, dat hij wilde, dat de 42ste ronde van Frankrijk maar vast was afgelopen. Hij was immers doodop. En om zijn benen, eindelijk eens wat rust te gunnen, nam hij voor het gebruikelijk radio praatje plaats op een stoeprand. De étappe over 198 km., waarin opgenomen de Col de Ventoux, had het peloton in de loop van de dag finaal uit elkaar ge rukt. Bij een temperatuur van 30 tot 35 graden viel de groep in steeds meer stukjes uiteen en aan de finish kwam de .grote Ferdi Kuebler ongeveer een half uur na de winnaar, Bobet binnen. Vrijwel onmiddellijk na de start in 't broeiwarme Marseille, diende een aantal favorieten voor deze dag zich aan: Bo bet, de gele truidrager Rolland, en de Luxemburger Gaul, de ster van de vo rige bergetappes. Zij trokken echter 'n dertigtal renners met zich mee, onder v/ie zich onze landgenoten Nolten, van Est en De Groot zich bevonden, en Si- guenza van de Ile-de France ploeg. Deze laatste probeerde al in Orgon, toen de van Ventoux nog 60 km ver was als solist de aanval te openen. Hij kwam inderdaad een heel eind, tot een voor sprong van drie minuten. Maar nog voor de 24 km lange klim naar de top van de Ventoux begon was Siguenza al uitgeput en werd hij snel gepasseerd door Kue bler, Geminiani en .Scodeller, welke laatste afscheid moest nemen van zijn makkers tengevolge van een lekke band. Inmiddels werd de subtropische be groeiing van de Ventoux-hellingen schaarser, de dennen werden droger en kaler en de in zich grijs en bruin va riërende steenvlakten steeds wijder. Op tien km van de top gebeurde er iets sen sationeels. Bobet had al zijn klimcapaci- tPïfpn D»io «narrt pn 5tnr.rr.Hp ir snel treinvaart de twee vluchtelingen Kue bler en Geminiani achterna, die hij met de dappere belg Brankart op korte af stand volgend, passeerde. Kuebler werd daardoor zo gedemoraliseerd, dat hij van zijn kans op lauweren volkomen moest afzien. Grote baas keek toe. Omzwermd door fotografen en film operateurs, op motorfietsen en direct '.gevolgd door de tour-directeur Goddet, die het gebeuren van onder zijn tropen helm nauwlettend gadesloeg, bleef Bobet tot op drie km van de top monter rij den. Hoewel de hitte op de Col, waar over in de morgenuren de wildste ge- WOUT WAGTMANS in grote vorm ruchten hadden gecirculeerd, meeviel, door een zoel windje, zat Bobet hele maal boven toch niet meer zo „fris" Hij ging echter als eerste over de streep voor het bergklassement, luid toege juicht door duizenden supporters, die zich de moeite hadden getroost, enkele uren op hem te wachten in deze grau we, slechts met wat schaarse lavendel getooide woestenij. Brankart volgde op 50 sec. Drie min. 40 sec. later arriveerde Fornara en Astrua met Geminiani* en met een vijftal seconden verschil ook Jan Nolten en Wout Wagtmans, die \oorbeeldig hadden geklommen. Nederlanders Vervolgens kwam Coletto en Gaul op 4 min. tien seconden door. In de twin tig km lange, op sommige plaatsen bij- ronder steile afdalingen met bochten, in snelle opeenvolging en met verrader lijke kuien in het wegdek, kreeg Nolten een lekke band. Hij slaagde erin vlot te repareren, maar ontving toch even la ter van Pellenaars het consigne zich te laten opnemen in een na hem volgend groepje, bestaande uit de drager van de gele trui Rolland, uit Vitetta, Lauredi er Quentin, die jaagden op de Luxem burger Gaul en deze, achttien km voor Carpentras, toen 157 km waren afgelegd ook inhaalden. Wout Wagtmans, die vol doende voorsrong had op zijn concur- x enten, Poblet en Kuebler, kreeg spoe dig van Pellenaars hetzelfde advies als Nolten. „Het helpt je niets nu krachten te vermorsen", riep de Nederlandse ploegleider. „Er komen nog meer étap pes. Onze positie voor vandaag is juist gunstig genoeg". En zo geraakten Jan en Wout tezamen met Rolland, die hard meetrok als hij de kop moest overne men, Vitetta, Lauredi, Quentin en Gaul. F,en merkwaardig gezelschap omdat de gele en de groene trui er in verenigd Bobet zwoegde. In Carpentras op 23 km van de finish had Bobet nog de leiding. Toen stond wel vrijwel vast, dat hij de étappe zou vinnen en naar de tweede plaats in algemeen klassement, zou stijgen. Van de overige weglopers werd Geminiani voor dc beste plaatsen uitgeschakeld, omdat hij plat reed. De drie Italianen, For nara, Coletto en Astrua en de onver saagde Belg Brankart volgden Bobet met een tweetal km tussenruimte In een drieste achtervolging slaagden zy er niet in, de zich volkomen Ieegrij- tiende Bobet te grijpen. Deze bleef op de eindstreep in het vermaarde Avignon, 49 sec. voor. Brankart won tot zijn gro te vreugde de sprint van de achtervol gers en YVagtman nam, ruim vijf minu ten nadat Bobet was gearriveerd de de plaats. Rolland ging vlak achter hem over de streep en mocht de in Frank rijk zo populaire gele trui dus nog eet dag behouden. Nolten nam, na Vitetta, de zeker ook bevrediging schenkende negende plaats in. De constant rijdende van Est werd 23 ste, van Breenen 26ste, Hinsen en de Groot (met 'n lekke band in de afdaling), die zich wederom uit stekend hebben geweerd, resp. 30ste er 32 ste. In deze étappe staakten zeven renners de strijd: Krebbs (Gr. Brittannië), Mit chell (Gr. Brittannië), Croci-Torti (Zwitserland), Walkowiak (Noord Oost Centraal), Reisser (Noord Oost Cen traal), Mallejac (Frankrijk) en Dupre Zuid West). Alomar (Spanje) was niet aan de start verschenen. Er zijn nu nog 79 renners over in de xonde. Na elf van de 22 etappes is veer tig procent van het rennersveld, dat in Le Havre is gestart, uitgevallen. Groot Brittannië dat nog maar twee renners in de strijd heeft vormt officieel geen ploeg meer. voetbal werd rekening gehouden en anderzijds aan het principe van het sectiebestu-ur zo weinig mogelijk af breuk werd gedaan werd het na volgende besloten: De instelling van twee hoofdklas sen A en B van ieder 18 clubs en van drie eerste klassen A, B en C, waarvan A en B bestaande uit ieder ,14 clubs (t.w. 19 niet gepromoveér- de eerste klassers, 8 tweede klasse kampioenen plus de vereniging Hel mond, die n.l. het hoogste gemiddel de als niet-tweede klas kampioen be zit) en C de overige tweede en derde klassers, dat zijn 16 clubs. e hoofdklasse A wordt gefor meerd uit de verenigingen: NAC, Eindhoven, Sparta, Sportclub ,WV 03, Fortuna 54, Limburgia, Ajax, Ex celsior, ADO, Amsterdam, EBOH, Stormvogels, HVC, DOS, Vitesse, Rigtersbleek, NOAD, Roda Sport. Hoofdklasse B: Willem n, PSV, Sdheveningen-iHolland Sport, Rapid JC, MVV, SW, de Graafschap, GV AV, Alkmaar, Sportclub Enschede, Emma, BW, Sittardia, Elinkwijk, Feyenoord, EDO, de Volewijckers en DFC. Eerste klasse A: DWS, VSV, Xer xes, RBC, Enschedese Boys, NEC, AGOVV, Go Ahead, Heerenveen, Veendam, PEC, Velocitas, RCH en de Valk. Eerste klasse B: Haarlem, Hermes- DVS, Blauwwit, Longa, Zwolse Boys, Heraoles, Wageningen, Be Quick (Groningen), Leeuwarden, Rheden, 't Gooi, ONA, Baronie, Helmond. Eerste klasse C: UVS, Fortuna (Vlaardingen), Volendam, ZFC, DHC, KFC, TuJbantia, Oldenzaal, Dosko, Helmondia, Wilhelmina, TOP, Zwar- termeer, Oosterparkera, Hilversum, Zeist. De tweede ploeg van UVS speelt in de reserveklasse afdeling B met ADO, DHC, EDO, Excelsior, Fortu na (Vlaardingen), Haarlem, Hermes- DVS, ONA, ROH, Scheveningen- Holland Sport, SW en Xerxes. Promotie-degradatie regeling voor hoofd- en eerste klasse. Aan het einde van het seizoen 1955 1956 spelen de nummers 1 en 2 van de hoofdklasse A en B een gehele competitie om het kampioenschap van Nederland. De nummers 1 tot en met 8 van hoofdklasse A en B worden inge deeld in de bij de aanvang van het seizoen 19561957 te vormen ere divisie. De nummers 9 van de hoofd klasse A en B spelen met de num mers 1 van de eerste klasse A, B en C een geheele competitie om twee plaatsen in de te vormen eredivisie. De nummers 10 tot en met 18 van de hoofdklasse Aen B worden inge deeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956'57 te vormen eerste divisie. De overblijvende elftallen van de competitie tussen de num mers 9 van de hoofdklasse A en B en de nummers 1 van de eerste klas se A, B en C worden met de num mers 2 tot en met 5 van de eerste klasse A en B en de nummers 2 tot en met 4 van de eerste klasse C in gedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 19561957 te vormen eerste divisie. De overige elftallen worden ingedeeld in de bij de aan vang van het seizoen 1956'57 te vormen tweede divisie. In het seizoen 1965'57 wordt der halve gestart met; 1 eredivisie met 18 verenigingen; 2 eerste divisies ieder met 16 ver enigingen; 2 tweede divisies ieder met 15 ver enigingen. Overwogen zal worden de kam pioenen van de reserveklassen een competitie te laten spelen om het kampioenschap van Nederland van de reserve klasse betaald voetbal. De aanvang van de competitie voor de hoofdklasse A en B is be paald op Zondag 28 Augustus 1955. De aanvang van de competitie vóór de eerste klasse wordt nader vastge steld.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 5