r Wat de Leidse raad te behandelen krijgt op 25 Juli Bewoners van St. Jacobs- en St. Salvatorshofje een dag uit Bouw en exploitatie aan een belegger overgedragen Geen heksenl Goede tekenen eit Genève Met luwte aenhaat JtnifUie(keeii Steiger stortte omlaag DINSDAG 19 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 De Leidse gemeenteraad komt op Maandag 25 Juli a.s. in vergadering bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: Voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan mej. dr. D. L. van Raalte uit haar betrekking van lera res in de Franse taal en letterkunde aan de Gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes. Het verlenen van eervol ontslag aan de heer D. Wybinga uit zijn be trekking van onderwijzer aan de openbare opleidingsschool voor Gym. nasium en H.B.S. aan de Kernstraat. Aanwijzing van de chef van de afd. Onderwijs der gemeentesecretarie als de gemeenteambtenaar, belast met de toepassing van art. 24, le lid, van de Schoolgeldwet. Praeadvies op het verzoek van de Gereformeerde Schoolvereniging om medewerking voor de vervanging van meubilair in haar school voor uitge breid lager onderwijs aan de Hoog landse Kerkgracht no. 20a. Kosten 2200.—. Praeadvies op het verzoek van de strekken van een geldlening ten be hoeve van de bouw van een flatge bouw. Voorstel inzake het aankopen van de percelen Waardgracht voor sane ringsdoeleinden voor nis 73 en 167 resp. 1400 en 550. Het aangaan van een ruiling van grond, gelegen aan de Langebrug en het Steenschuur, met de Staat der Nederlanden. Het als aanvullend crediet beschik baar stellen van gelden ten behoeve van hetverrichten van buitenverf- werken aan het Stadhuis en aan openbare schoolgebouwen. Kosten ƒ9075. Het beschikbaar stellen van gelden voor het vervangen van de electri- sche installatie in de openbare lagere school aan de Langebrug door een nieuwe electrische installatie. Het verlengen van de termijn van ontruiming van een aantal onbe woonbaar verklaarde woningen aan de Vestestraat en Uiterstegracht met een jaar. Het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de vernieuwing en Inrichting van Liefdadigheid voor modernisering van de koelinstallatie Rooms-Katholieken om medewerking voor de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van een drietal scho len. Kosten 926. Het besch'ikbaar stellen van gelden voor het uitgeven ean een populaire publicatie over de taak van de Ste delijke overheid. De bouw van een nieuwe zwemin richting en het beschikbaar stellen van gelden voor het doen vervaardi gen van een schetsontwerp van deze zweminrichting. Het verhogen van het subsidie aan het Genootschap Ars Aemula Natu rae, voor het jaar 1955. Het vaststellen van een verorde ning, houdende algemene regelen be treffende de organisatie en het be heer van de gemeentelijke brandweer (Organisatieverordening Brandweer). Het verkopen aan de Vereniging voor Christelijk Nijverheidsonderwijs voor Leiden e.o. van een perceel bouwterrein groot 5700 m2, gelegen in het partiële uitbreidingsplan „Lei- den-Zuidwest", ten behoeve van de bouw van een school voor lager nij verheidsonderwijs. Prijs ƒ25per m2 (bouwrijp en opgehoogd). Het verkopen aan de gemeente Noordwijk van een gedeelte berm, gelegen langs de Haarlemmertrek- vaartweg en een gedeelte van de Haarlemmertrekvaartweg. Het verkopen van bouwterrein in de Roodenburgerpolder en het ver- Nieuwe ambulance, auto voor E.H.D. De gemeentelijk Eerste Hulpdienst te Leiden beschikt over twee ambu lance-auto's, waarvan een als reserve wagen wordt gebezigd. Laatstbedoelde auto, welke ruim 26 jaren dienst heeft gedaan, is versleten en moet derhalve buiten gebruik worden gesteld. Met één ambulance-wagen kan uiteraard niet worden volstaan,, om dat, indien deze tijdelijk zou uitval len, een reserve-auto beschikbaar moet zijn, terwijl ook in voorkomende gevallen van twee ambulance-wagens tegelijkertijd gebruik moet worden gemaakt. Het is derhalve noodzake lijk, dat tot aanschaffing van een nieuwe ambulance-auto wordt over gegaan. Met de aankoop van een vol ledig uitgeruste ambulance-auto zal een bedrag van rond 11.900.ge moeid 2ijn. Dit bedrag kan in 5*ja- ren, aanvangende met het jaar 1*55, worden afgeschreven. De thans ge bezigde eerste ambulance-auto moet na ruim 5 jaren intensief gebruik grondig worden gerevideerd. Het is de bedoeling deze auto na revisie tot reserve ambulance-wagen te 'bestem men. Agenda Leiden WOENSDAG VRIJDAG Om 3 uur diploma-uitreiking in Ambachtsschool, Haagweg 4. Diploma-uitreiking aan jonggezel- zetters en -drukkers om 8 uur in „Het Gulden Vlies". ZATERDAG 2.30 uur diploma-uitreiking R.K. Ambachtsschool. Dienst der apothekenDe avond-, nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden worden van Zaterdag 16 Juli tot 23 Juli waargenomen door: Driesen, Mare 110, tel. 20406 en Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) De films voor deze week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt ge keurd: Casino: „Eens in de 100 jaar", vol wassenen. Lido: „Papa, mama, het dienst meisje en ik", alle leeft. Luxor: „De vogelvrijen", 18 jaar. Trianon: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeftijden. Rcx: „De woestijn leeft", alle leeftijden. pekelruimte voor spek en in aantal koelcellen in het Open-, baar Slachthuis en voor de vernieu wing en verbetering van dienstwo ningen van het Openbaar Slachthuis in de Pasteurstraat. Het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van een ambu lance-auto voor de gemeentelijke Eerste Hulpdienst en voor het revi deren van de thans in gebruik zijnde ambulance-auto. Prae advies op het verzoek van de Vereniging „Het Wit-Gele Kruis", af deling Oegstgeest, om subsidie. WESTERKWARTIER SPEELT TAFELTENNIS. Leiden staat vandaag in het teken van sportieve bezigheden. De raad gaat zich bezinnen op de zwemmoge- lijkheden en wij kunnen hieraan nog een stukje sportiviteit toevoegen in de vorm van een partijtje tafelten nis. Het pas opgerichte Westerkwar tier is zijn krachten gaan meten met Effect '54 te Zoeterwoude. Het eerste team dolf het onderspit met 91. Het was J. Baart, die de eer nog wist te redden. Met het tweede team ging het beter, want dat be hoefde slechts met 64 de meerder heid van Zoeterwoude te erkennen. De heren Donker en Kamphuis wis ten hier de winstpunten binnen te halen. Geslaagd. Voor het examen M.T.S. (voortgezet onderricht) slaag de te Den Haag, de heer J. H. van der Ploeg. Populaire publicatie over Stedelijke Overheid Uit de raad is het verlangen naar voren gekomen de belangstelling van de bevolking voor de taak van de Stedelijke Overheid te verhogen. Het komt ons voor, dat aan dit verlangen bet beste kan worden vol daan door de uitgave te bevorderen van een populair geschrift, waarin o.m. wordt gewezen op 'het nut van elke tak van dienst der gemeente voor de bevolking. De aantrekkelijk heid van zulk een uitgave kan wor den verhoogd door daarin een aantal foto's op te nemen, die tot de bur gers spreken en bij de tekst passen. Met een uitgever, die in principe bereid is het uitgeven van het ge schrift te verzorgen, plegen B. en W. nog overleg. De kosten worden geraamd op 5600. Torenflat in Rodenburgerpolder Gisteren maakten de bewoners van 't St. Jacobs- en van het St. Salvator- hofje een autotocht met de regenten, de heren mr. Sormani, mr. Donders en F. Langezaal, en hun dames. Na vertrek om half negen werd eerst ge reden naar Gouda, waar uitgestapt werd om het stadhuis en tiet markt plein te bezichtigen. Daarna werd de tocht voortgezet naar Oudewater er werd een bezoek gebracht aan de Heksenwaag. De dames weraen gewo- ten er er bleken geen heksen onder en aanwezig te zijn. De zwaarste woog 192 pond en de lichtste 75. Haar werd een certificaat van wegen uit gereikt ten bewijze, dat zij zuiver op de graat bevonden v/aren. Hierna werd het gemeentehuis be zocht, waar de gemeentesecretaris, de heer Baes, de bezoekers de Raads zaal en de Burgemeesterskamer loon de en voorvallen uit de geschiedenis ivan Oude water en de Heksenwaag ver telde, o.a. dat Oudewater in 1965 760 jaar geleden stadsrechten verkreeg van de Bisschop van Utrecht, welk feit men over 10 jaar feestelijk hoopt te herdenken. De Heksenwaag was wereldberoemd en tot ver uit Duits land kwamen personen naar Oude water om zich te laten wegen. Oude water had daarvoor een goede naam, omdat er eerlijk gewogen werd. Hoe gevaarlijk het was als men bloot stond aan een beschuldiging van hek serij bleek uit de mededeling, dat er in vroeger eeuwen meer dan een mil- lioen mensen om het leven gebracht werden wegens hekserij. Daarna werd koffie gedronken even buiten Oudewater en na dit opont houd werd doorgereden naar Zeist, waar in het Jagershuis een koffie maaltijd gereed stond, waarna een uurtje gelegenheid was zich wat bezig Zowel uit de adviezen van de Commissie voor de Openbare Werken en voor de Financiën als uit de ge voerde beraadslagingen is B. en W. gebleken, dat een groot aantal leden de bouw en/of de exploitatie van een torenflat in de Rodenburgerpolder gaarne zaj; overgelaten aan een in stitutionele belegger. Tot ons genoe gen .kunnen wij mededelen, aldus B. en W., dat wij er in geslaagd zijn om niet alleen de exploitatie van de to renflat, maar ook de bouw zelf aan een belegger in handen te geven. Na langdurige onderhandelingen hebben wij overeenstemming bereikt met de Maatschappij tot Beheer van Onroerende Goederen Belfort N.V., te De Steeg omtrent: aankoop van de grond onder de op stallen (pijn. 1000 m2. a ƒ60.per m2) te vergoeden. Genoemde N.V. betaalt derhalve in totaal 110.000. Wij achten deze oplossing zeer be vredigend. Het openbaar plantsoen, dat dus zonder financiële offers van de gemeente wordt aangelegd, zal op harmonische wijze kunnen aansluiten aan de bestaande beplanting rond de aangrenzende speelweide en een pret tige overganr vormen van de sport- bouwing. Lening Ad. c. Een van de voorwaarden, waarop de N.V. Belfort zich bereid heeft verklaard de bouw over te ne men, betreft het verstrekken van de overname van het bouwplan; (financiële faciliteiten door de gemeen te, en wel in die zin, dat de gemeen te aan genoemde N.V. een geldlening verstrekt ten bedrage van 85% van de te haren laste komende stiehtings- kosten. Het Rijk verstrekt een premie ter grootte van 468.219.Hierin zit begrepen de bijzondere premie, welke de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting ten behoeve van deze hoogbouw in uitzicht had gesteld ten bedrage van 1000.per woning. De ten laste van de N.V. Belfort blij vende stichtingskosten worden ge raamd op 1.925.000.Zij verzoekt derhalve haar een geldlening te ver strekken groot 85% van laatstge noemd bedrag, afgerond op 1.560.000, onder verband van eerste hypotheek op grond en opstallen. De kosten van zegel, provisie en omzetbelasting, welke vallen op de door de gemeente ter dekking van het door haar te ver strekken hypothecaire crediet, aan te gane geldlening, zal de N.V. aan de gemeente restitueren. De onkosten, verbonden aan de hypothecaire geld lening komen uiteraard voor rekening van de N.V. De rentevoet van hypothecaire geldlening zal 3J{% bedragen, terwijl de leningen een looptijd zal hebben van 15 jaar met een jaarlijkse aflossing van 2%. Dit betekent derhalve, dat na het vijf tiende jaar het restant in zijn geheel wordt afgelost. en speelvelden naar de nieuwe be b. de verkoop van de grond; c. de financiering van de bouw. Ad. a. De N.V. Belfort neemt het plan voor de torenflat over, hetwelk door E. F. Groosman, architect B.N. A., te Rotterdam, is ontworpen. Het overleg tussen de architect en de dienst van gemeentewerken had, bin nen het kader van de voorbereidende werkzaamheden, tot enkele wijzigin gen van het plan geleid. Alle kosten, te dezer zake gemaakt, neemt ge noemde N.V. voor haar rekening. De bouw zal worden uitgevoerd door de N.V. Bouw- en Handelsmaatschappij „Wabo" te Eindhoven. Plantsoen. Ad b. Onze opzet was gericht op verkoop van 3700 m2 grond, bestemd voor het gebouw en voor omringende tuin. De N.V. Belfprt was bereid wel de grond, onder de opstallen (t.w. het woongebouw en de overdekte kin derspeelplaats) gelegen, te kopen, doch stelde geen prijs op de omrin gende grond. Wanneer de gemeente bedoelde grond tot openbaar plantsoen inricht en gedurende 50 jaren als zodanig on derhoudt, is de N.V. eventueel bereid de daaraan verbonden kosten (aan- legkosten en gekapitaliseerde onder houdskosten) ad /50.000.bij de De Vereniging „Het Wit-Gele Kruis" afdeling Oegstgeest, heeft de Leidse raad verzocht voor de in Lei den wonende leden voor 1954 en vol gende jaren een subsidie van ƒ2.50 per lid toe te kennen. Dit verzoek werd om praedavies in handen van B. en W. gesteld. Adressante motiveert haar verzoek w.m. met er op te wijzen, dat haar werkzaamheden zich mede uitstrek ken over het gedeelte van de ge meente Leiden, dat gelegen is tussen de Warmonderweg en de spoorweg overgang aan de Rijnsburger weg. In het op 1 Juli 1950 door de Com missie voor de Gezondheidszorg, te Leiden, uitgebrachte rapport omtrent de problemen, welke zich op het ge bied van de gezondheidszorg te dezer stede voordoen, is aan de in de vori ge alinea bedoelde aangelegenheid eveneens aandacht geschonken. D< commissie heeft daarbij als haar me ning uitgesproken, dat de gemeente grenzen tevens de grenzen van het arbeidsveld der kruisverenigingen zullen moeten aangeven. Ook naar het oordeel van B. en W. dient hier naar zoveel mogelijk te worden ge streefd. Het is uiteraard mogelijk, dat incidentele gevallen deze gedragslijr niet kan worden gevolgd, doch o.i dienen de verwante kruisverenigin gen in elkaar grenzende gemeenten voor deze gevallen in onderling over leg een regeling te treffen. Ook elders in den lande wordt dit stand punt ingenomen. De hierboven weergegeven ziens wijze wordt eveneens gedeeld door de desbetreffende, alhier gevestigde kruisverenigingen. De afdeling Oegst geest van „Het Wit-Gele Kruis" is evenwel nimmer bereid gebleken de totstandkoming van een aanvaard bare regeling met de Vereniging „Het Wit-Gele Kruis", te willen bevorde ren. Op grond van 'het voorgaande komt het ons voor, dat het verzoek van adressante om subsidie niet voor in williging in aanmerking komt. In overeenstemming met het gevoe len van de Commissie voor de Ge neeskundige- en Gezondheidsdienst geven wij U derhalve in overweging •het hierna afgedrukte besluit te ne men. te houden in de speeltuin, waar van de wip gretig gebruik gemaakt werd, of de tijd gepasseerd werd met een wandeling in de bossen. Om half vier werd de tocht voort gezet naar Amersfoort en de stad ondgereden en bezichtigd werd. In het dierenpark even buiten Amers foort werd de thee geserveerd. Ver volgens werd gereden langs het pa leis Soestdijk naar de Gooise Boer, vaar gedineerd werd. De stemming was de gehele dag uitstekend; de dokter en de zusters van het St. Elizabeth-ziekenhuis be hoefden geen dienst te doen. Te ruim negen uur waren de Hofjesbewoners weer terug in hun hofjes, uitermate voldaan over de prettige uitgaansdag. MEER SUBSIDIE VOOR ARS AEMULA NATURAE. Bij besluit van 1 December 1947 verleende de raad aan het genoot schap Ars Aemula Naturae een sub sidie van 650,Met dat bedrag is het genootschap er tot het vorige jaar in geslaagd de kosten van de schilder- en tekencursussen onge veer te dekken. Met ingang van September 1954 kon echter aan een reeds lang nood zakelijke verhoging van de honoraria der leraren niet meer worden ont komen. Als gevolg daarvan wijst de begroting van Ars Aemula Naturae voor het cursusjaar 19541955 een tekort aan van ruim 2000,en heeft het bestuur zich genoodzaakt gezien de gemeente te verzoeken een hoger subsidie beschikbaar te stel len. Als instelling, waar de begaafde amateur zich onder deskundige lei ding aan de kunst wijdt, is het ge nootschap niet te vervangen. B. en W. menen daarom, dat de betekenis van Ars Aemula Naturae voor het culturele leven in onze stad verho ging van het subsidie rechtvaardigt. Om een verantwoord beheer te sti muleren en tevens om te bevor- ren, dat de instelling aandacht bluft besteden aan verhoging van de in komsten, zou het subsidie kunnen worden bepaald op een bedrag, ge lijk aan 40 pet. van de uitgaven we gens honoraria der leraren, ver meerderd met 50 pet. van de inkom sten wegens lesgelden. Dit betekent voor het cursusjaar 1954'55 een subsidie van rond 1650. Vernieuwingen bij Openbaar Slachthuis De koelinstallatie in de pekelruim te voor spek en in enkele koelcellen in het Openbaar Slachthuis te Leiden moet dringend worden vernieuwd. De installatie, welke reeds 16 jaar oud is, is zodanig door corrosie aan getast, dat voortdurend lekkages op treden. De vernieuwing omvat het plaatsen van snelverdampers met electrische ventilatoren voor de luchtcirculatie. Tevens zal de bediening worden ge automatiseerd, waardoor een meer gelijkmatige koeling zal worden ver kregen. Tengevolge van deze meer moder ne en efficiente wijze van koeling zullen de desbetreffende koelcellen, welke indertijd in hoofdzaak zijn in gericht voor het koelen van spek (welke koeling weinig eisen stelt en bovendien tot 't verleden behoort), beter geschikt worden voor de op slag van andere artikelen. De kosten van de vernieuwing en modernisering van de koelinstallatie zullen naar raming 20.000.bedra gen. Dit bedrag kan in 10 jaren, aan vangende met het jaar 1956, worden afgeschreven. De dienstwoningen van het Open baar Slachthuis in de Pasteurstraat, welke reeds in 1903 werden ge bouwd, verkeren in een zodanige staat, dat verbetering nodig is. De directeur der gemeentewerken heeft een overzicht opgesteld van de noodzakelijke vernieuwingen en ver beteringen. De hieraan verbonden kosten zullen naar raming 20.000. bedragen. Dit bedrag kan eveneens in 10 jaren, aanvangende met het jaar 1956, worden afgeschreven. De ministers van buitenlandse za ken van de Grote Vier hebben Dins dagochtend overeenstemming bereikt over het volgende program voor de conferentie van de vier regerings chefs: 1. Hereniging van Duitsland, 2. Europese veiligheid, 3. Het ontwapeningsprobeem, en 4. Ontwikkeling van het contact tussen Oost en West. Verder kwamen de ministers van buitenlandse zaken overeen, dat ver dere onderwerpen zullen worden ver wezen naar de regeringschefs, die dan tijdens de conferentie een besluit kunnen nemen. Een Amerikaanse woordvoerder noemde op een persconferentie het feit, dat overeenstemming op deze punten was bereikt „een heel gezond teken". Het verlangen om een nutteloze v/oordenstrijd te vermijden, waaraan de regeringsleiders van de „Grote Vier" uitdrukking hebben gegeven, wordt weerspiegeld in het eenstem mig besluit van de vier officiële woordvoerders, om geen enkele commentaar te leveren op de rede voeringen van de andere regeringslei ders. Op dit punt vormt de huidige conferentie een groot contrast met ae vorig jaar gehouden bijeenkomst te Berlijn. De perschef van de Russische rege ring, Iljitsjef, ging Maandag zelfs zo ver, dat hij speciale nadruk legde op die passages uit president Eisenho wers redevoering, waarin deze uit drukking gaf aan zijn optimisme en zijn goede wil. MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS Ook hier werd braaf geknikkebeend: Heel 't negerdorp zat stijf vereend Rondom de piste en stom verbaasd Staarden hun ogen als verdwaasd. Toen Ma haar hogeschool vertoonde En luid applaus haar kunst beloonde, Was er de echte circussfeer: Ja, Ma haar nummer deed het weer. De negers hoorden plots de trom, Een dikke nikker riep er om, Dat zij de blanken zouden leren Een dans, gekleed in struise veren. Een vrees'lijk'krijgsgehuil brak los, Een heel stel in hun verendos In woest galop de tent in kwam Slechts begeleid door de tam-tam. LISSE (ENGEL) Toen twee bouwvakarbeiders, werk zaam bij het aannemersbedrijf W. v. d, Zon, bij een huizenblok aan de Heereweg in De Engel, gistermid dag hun werkzaamheden verrichtten, stortte het steigerwertc omlaag. Een der arbeiders, de heer D. v. Schaik uit Sassenheim moest met een hoofd wond en inwendige kneuzingen in het Elisabethziekenhuis te Leiden wor den opgenomen; de heer Nic. Juffer mans kwam er met schrik af. VOORHOUT BURGEMEESTER KOLFSCHOTEN KWAM KENNIS MAKEN. Ir» alle stilte heeft burgemeester Kolfschoten van Alkemade, welke voor onbepaalde tijd tot waarnemend burgemeester van Voorhout is be noemd, een bezoek gebracht aan de beide wethouders drs. Derksen en W. Borst. Deze ontmoeting had ten gemeentehuize plaats. Na een onder houd met de wethouders, onderhield burgemeester Kolfschoten zich ook enige tijd met de ambtenaren van het secretarie. Na het onderhoud met de beide wethouders werd medegedeeld, dat de nieuwe burgemeester er prijs op stelde, dat de eerstkomende gemeen- Burgerlijke Stand Geboren: Dimphena Maria Catha- rina Gertrud dr van J. F. van Ger- ven en D. G. Schruer; Wouter Hen- drikus Hermanus zn van A. G. A. Schalks en C. J. Haalebos; Simone dr van S. v. Maanen en H. v. d. Reij- den; Anna Maria Wilhelmina dr van A. G. M. Grimbergen en M. Kore- man, Martinus Cornelis zn van M. Faasse en E. H. v. d. Hoek; Willem Jacob zn van L. v. d. Plas en K. v. Duijn; Willem zn van J. v. Rhijn en M. Zuijderduijn; Elisabeth dr van A. van het Veld en M. Kuijer; Maria, dr van J. Siera en F. Boom; Geer- truida Geraldina Antonia Maria Jo hanna dr van J. A. M. Lammers en J. van Musscher; Assia, dr van J. Vermeulen en G. van Rijswijk. Gehuwd: C. H. Carton en J. C. Lardé; G. van Egmond en D. Varke- visser; J. J. Laman en C. Straathof; L. P. Maurits en L. F. J. Beekman; J. Burgerjon en J. Link; H. Fisser en M. J. Plu; A. van Kampen en N. Regeer; J. W. Beij en E. Viele. Overleden: D. Plug, wednr, 78 jr; C, Honsbeek, dr 12 jr; P. Kluivers wednr 93 jr. Marktberichten ROTTERDAM, 19 Juli Vee. Aan voer 3252 (5044) stuks vee, waarvan 400 vette koeien, 1034 (714) gebruiks- vee, 135 vette kalveren, 278 (130) graskalveren, 426 nuchtere kalveren 160 varkens, 169 biggen, 114 paarden, 70 veulens, 435 schapen, 31 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2.60 —2.76, 2.44—2.60, 2.00—2.14; vet te kalveren 2.40—2.60, 2.20—2.40, 2.002.40; graskalveren f 425375 275; nuchtere kalveren 6253 47; biggen 504540; slachtpaar- den 2.40—2.20—2.00; veulens f 400 —350—250; schapen 140—130—95; lammeren 110—9080; kalf koeien 1050950775; melkkoeien f 1050 950775; vare koeien 750650 550; vaarzen f 850700—600; pinken 550—475—400. Handel: vette koeien aanvoer kor ter, handel kalm, prijzen als gisteren, vette kalveren aanvoer ruimer, han del goed, prijzen constant; graskal veren aanvoer ruim, handel slepend, niet geheel prijshoudend; nucntere kalveren aanvoer iets minder, han del stroef, vooral niet hoger in prijs; biggen aanvoer even korter, handel redelijk, prijzen onveranderd; slacht- paarden aanvoer als vorige week, handel stug, doch vooral niet lager in prijs; varkens aanvoer tamelijk, handel levendig, goed prijshoudend; schapen aanvoer iets kleiner, handel williger, prijzen onveranderd; lam meren aanvoer iets kleiner, handel williger, wat hoger in prijs; kalf- koeien aanvoer even minder, handel redelijk, prijshoudend; melkkoeien aanvoer minder, handel redelijk, prijshoudend; vare koeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen stabiel; vaarzen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd; pinken aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen on veranderd; tbc-vrij aanvoer minder, handel redelijk, prijshoudend. LEIDEN, 19 Juli. Vette varkens. Aanvoer; 260 varkens, zware 149 152, lichte 158161, slagers varkens 155—159, zeugen 128—131. Handel re delijk, zware stroef, 6 nuchtere kalve ren. BODEGRAVE, 19 Juli. Kaas. Aanvoer: 211 partijen. Eerste soort ƒ2.202.26, tweede soort ƒ2.102.19, extra kwal. ƒ2.46. Handel flauw. VINKEVEEN, 18 Juli. Groente. Aardbeien 148 cent per kg., andij vie 68; capdoppers 2443; doppers 2742; kassnij'bonen 88104; peulen 42—51; postelein 610; rabarber 14 16; rode kooi 515; spinazie 31 32; stambonen 106—130; tomaten 46— 72; tuinbonen 9—12; waspeen 16—25, alles per kg.; bloemkool 8—44; kom kommers 8—29; sla 3—8, per stuk; peen 1627 per bos. teraadsvergadering op a.s. Donder dagavond te 7.30 uur in café „De Bon te Koe" zal doorgaan.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3