IJ N S T R E E K levige brand maakte een groot gezin in Alphen dakloos Hazerswoude-dorp had weer een neomyst in zijn midden De Rijndijk van Hazerswoude haalde jonge priester feestelijk in IAANDAG 13 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 Tijdens een korte maar hevige „:and is hedenmorgen het perceel eliestraat 3 te Alphen, bewoond )or de familie J. P. Houtman, geheel tgebrand. Van de zes kinderen, die Qven sliepen, konden vier het bran- inde perceel in nachtgewaad ont luchten langs de normale weg, via de ap. Twee andere kinderen, het ngste meisje van 7 jaar en een jon- etje van 11 jaar zagen zich door de ammen, en rook de normale weg gesloten. Zij vluchtten het dak op, mxvaar zij door burenhulp begane jrond konden bereiken. De heer Houtman was reeds naar ijn werk gegaan, toen de brand om es uur ontstond en zo snel om zich ïeen greep, dat men zich met moeite >et vege lijf kon redden. Van de in- toedel, kleding, lijfgoed enz. kon niets rorden gered. De familie is verze- erd. Morgen juist zou de oudste dochter "ruus zich verloven. Mevr. Houtman ras vanmorgen vroeg het huis aan het opknappen. Zij was op het mo ment van de £rand in de kelder bezig 'evoren had zij een bus gemengde mering van de bromfiets uit de kel der naar de keuken gebracht. Hier stond een gascomfoor te branden, met een ketel wasgoed erop. Met aan zekerheid grenzende /aarschijnlijkheid kan worden aan- enomen dat de brandbare vloeistof oor een of andere oorzaak vlam Vragen van raadslid Slootjes beantwoord Naar aanleiding van desbetreffen de vragen van de heer L. C. Slootjes, lid van de gemeenteraad, delen B. en W. thans het volgende mee. De opleveringsdata van de ver- chillende in aanbouw zijnde wonin- en zijn: a) de 22 woningen aan de avastraat op 1 Juli 1955; b) de 78, anvankelijk >66 woningen, aan de 'rins Bernhardlaan op 28 Januari 956; c) de 30 woningen aan de Witte Withstraat, 28 Februari 1956; d) 51 woningen aan de Ruisdaelstr., Maart 1956; e) de 6 woningen te larlanderveen, 6 December 1955. De bouw van de flatwoningen aan le Prins Bernhardlaan, zie b, is ver- raagd i.v.m. wijziging van de fun- lering, uitbreiding van het aantal 'an 66 tot 78 woningen en een lange leriode onwerkbaar weer. Bezwaren, welke voetgangers in de Prins Hendrikstraat en de Ju- isnastraat bij regenachtig weer on- lervinden, worden veroorzaakt door iet ontbreken van een riolering in leze straten. Het hemelwater wordt lechts op enkele punten afgevoerd. )e daaraan verbonden bezwaren loen zich sterker gevoelen als ge- ralg van de slechte toestand van de lestrating. Onderhandelingen om rent de overdracht door Rijkswater- taat aan de gemeente van dit ge- leelte van de rijksweg, gecombineerd net riolering en algehele herbestra- ing, zijn gaande. De Rijksweg ligt van de Stations- itraat tot aan de Prinsenlaan (circa 100 m.), aan de landzijde lager dan aan de Rijnzijde. Er is geen aanlei ding voorzieningen aan de rijksweg, v/elke bovendien in eerste instantie ip het terrein van de Rijkswater staat liggen, te koppelen aan riole- ingswerken, welke momenteel ir die omgeving, in beperkte omvang Worden uitgevoerd. Blijkens informatie bij de rijkswa- :erstaat is het betreffende wegge deelte vorig jaar herbestraat, waarbij is overwogen het dwarsprofiel te verbeteren. Dit bleek echter in ver band met de hoogteligging van de gebouwen aan de landzijde op te grote bezwaren te stuiten. Van de directie van het werk (ver betering rijksweg nr. 11, vanaf Avi fauna tot aan de grens van Hazers woude) werd bij informatie verno men, dat voor de uitvoering van de verbetering van deze weg, nog circa 10 maanden nodig zullen zijn. De aannemer is op het werkplan ter achter en heeft voor het werk te Ha- zerswoude thans 100,boete per dag. De vertraging wordt veroorzaakt door gebrek aan arbeiders en uit voerders. De hinder, die het verkeer onge twijfeld van de werkzaamheden on dervindt, is naar de mening van B. en W. niet zodanig, dat een verzoek aan de minister van verkeer en w terstaat tot ingrijpen gewettigd is. Enkele andere vragen zijn intussen door de feiten en raadsvoorstellen achterhaald. Werken in Pieter Doelmanstraat. De riolerings- en bestratingswerken in de Pieter Doelmanstraat, moeten geschieden in zó nauwe samenhang met de werkzaamheden aan de brug en de opritten, dat het niet wel doen lijk is deze op te dragen aan een an dere aannemer dan die, welke de voor rekening van de provincie ko mende werken, de bouw van de nieuwe brug, uitvoert. B. en W. hebben de bouwster, de N.V. Aannemingsmaatschappij v.h. L. J. Boere te Rotterdam overeenstem ming bereikt voor de som van f 28.500,en stellen de raad voor deze werken ondershands aan deze N.V. op te dragen. Nu burgemeester Ed. C. Witschey, na 'n veertiendaagse vacantie Maan dag zijn werkzaamheden weer her vat heeft en ook wethouder C. M. Deerenberg van zijn buitenlandse reis is teruggekeerd, zal het complete college met de leden van de ge- heeft gevat. Buren ontdekten de brand en waarschuwden de bewoners Het perceel biedt een troosteloze aan blik. Het gezin is vandaag bij buren en kennissen ondergebracht, die ze ook van kleren hebben voorzien. De gemeente doet moeite om een tijde lijk onderkomen te vinden. Ondanks de felheid waarmede de brand woedde slaagde de brandweer er spoedig in de vuurhaard te locali- seren en belendende percelen en schuren te behouden. Het gezin 8 personen is in enkele minuten tijds dak- en haveloos ge worden. Twee personen, t.w. de heren T. Doeland en W. Verboom liepen tij dens de hulpverlening brand- en an der verwondingen op, gelukkig niet van ernstige aard. meenteraad, plus gemeentesecretaris en het hoofd van de dienst van ge meentewerken, Dinsdag (19 Juli) 'n excursie gaan maken naar Twente. Het ligt in de bedoeling om in hoofdzaak een bezoek te brengen aan Almelo en misschien, indien de tijd het toelaat ook aan Deventer alwaar de industrievestiging en wat daarmede samenhangt aan een zake lijke studie wordt onderworpen, ten einde vruchten te kunnen plukken van de vooruitgang die men daar heeft kunnen ontwikkelen en be reiken. Het belangrijkste doel van de excursie ligt echter op het terrein van de havenwerken, insteekhavens e.d., welke men aldaar nog niet zo veel jaren geleden, heel modern uit gevoerd, heeft aangelegd. Het mag bekend worden geacht, dat Alphen den Rijn al sedert vele jaren plannen koestert tot het maken van insteekhaven in het noord-westen. Hierin ligt de belangrijkste reden tot dit excursieplan, maar wellicht zal men zijn aandacht ook aan andere objecten schenken, zoals b.v. het prachtige openluchtzwembad dat in Almelo het vorig jaar tot stand kwam. Dit te meer omdat een gelijk soort plan ook in deze gemeente leeft. Wij schreven daarover meer dere malen. Het zou in de contreien m Avifauna komen. Ook de behoefte aan sportacco- modatie te Alphen aan den Rijn loopt momenteel parallel met die te Al melo, waar een plan gereed ligt voor een sportcomplex ter grootte van 12,5 ha. LANTAARNPALEN ONDER STROOM Een merkwaardig feit heeft zich Zondagavond in de Voorstraat te Alphen a/d Rijn voorgedaan. Enkele bewoners van die straat constateerden 's avonds, reeds nadat de zon al een flink stukje aan de horizon was gezakt, dat enkele straat lantaarnpalen gloeiend heet waren. Zelfs de straattegels rondom de arma turen waren van een ongewoon hoge temperatuur. De zon kon hieraan geen schuld hebben en werd de politie hiervan in kennis gesteld. Een onderzoek door de water- en lichtbedrijven bracht aan het licht dat de palen onder stroom stonden, hetgeen weliswaar door anderen niet kon worden geconstateerd en ook niet gevaarlijk bleek te zijn. Een storing in de kabels was oor zaak, dat een false sluiting maakte. De bedrijven verhielpen het euvel, hetgeen evenwel niet zo eenvoudig was, omdat men niet spoedig kon vaststellen waar precies het gevaar zat. De* bewoners hebben het intussen wel lange tijd 's avonds zonder licht moeten doen en waren zij verstoken van radio-muziek. Dit laatste hebben zij echter niet erg veel meer gemist dan anderen, want er was ook in de respectievelijke radiozenders blijk baar een storing TEGEN GEOPEND AUTO-PORTIER GEREDEN Zaterdagmorgen omstreeks 11.30 uur passeerde de heer J. de L. op de Aarkade te Alphen a/d Rijn een stil staande (personenauto. Op dat moment werd het portier van de auto geopend. De heer de L. voorzag dit uiteraard niet en botste met zijn rijwiel tegen de auto-deur op. Hij kwajn te vallen king heeft gekregen oVer een bedrag van 3.500.—, terwijl op een bedrag van rond ƒ500.nog kan worden gerekend. Voorts heeft het contact met de vereniging „Alphens Belang" tot re sultaat gehad, dat deze bereid werd gevonden voor het beoogde doel een I geldlening te verstrekken van rond 3000.rente 4 per jaar, af te lossen in een zo snel mogelijk tempo, hetwelk echter mede beinvloed zal worden door de middelen welke daarvoor ter beschikking komen. Aangezien per corps echter een be drag van ruim 5000.'dus in totaal 15.000 met de aankoop van de uni formen gemoeid zal zijn en het co mité nog slechts de beschikking heeft over ƒ7000.heeft het voor de verkrijging van de nog ontbre kende ƒ8000.'n beroep op de ge meente gedaan, gelijk wij in onze vorige editie kort reeds meldden. Uit hoofde van het algemeen belang, het welk hierbij naar voren komt, zijn B. en W. van mening, dat inwilliging van het verzoek door verstrekking- van een renteloze lening tot een be drag van maximaal ƒ8.000.voor dit doel verantwoord is. BORDENWEDSTRIJD HDC De borden wedstrijd van de Hoorn- se Dam Club te Alphen aan den Rijn zijn halverwege gevorderd. De heer C. Zijlstra, damkampioen van Al phen aan den Rijn( die wegens stu die niet aan de borden wedstrijden kon deelnemen, zal toch het eerste bord van het eerste tiental bezetten wat hem is toevertrouwd. De nieuwe aanwinst van HDC, de heer J. Nol len, doet het niet slecht. Hij staat met 16 punten bovenaan. Veel is nog niet te zeggen, want G. v. Winkel, C. Vérboom en M. de Groot hebben ook nog kans om bovenaan te ko men. De stand is als volgt: J. Nollen 16 pnt. uit 13 wedstrijden, G. v. Winkel 13, C. Verboom 13—13,M. de Groot 128; W. Ravensbergen 10 10, J. Dissel 9—10, W. Baart 9—7, R. v. Klaveren 86, A. v. d. Ent 78 A. Dissel 79, E. Megchelse 69, A. de Groot 610, J. Spreij 610, E Masmeijer 511, C- Looijenstein 46, J. Schuurman 33. In groep twee zijn nog meer ach terblijvers. Ook hier heeft de nieu weling J. Baerveld het klaargespeeld om met 20 punten uit tien wedstrij den bovenaan te komen. Zijn poèitie is vrijwel stabiel, want L. Verdegaal, P. Spek, A. Verboom en F. v. Doorn, die nog enige kans maken, zullen hem vermoedelijk niet meer van zijn plaats stoten. De stand is hier: J. Baerveld 20 pnt. uit 10 wedstrijden, P. Spek 12-r- 10, A. Verboom 118, L. Verdegaal 1112, F. v. Doorn 65, T. Verboom 65, R. de Leeuw 55, N. Uithol 4—3, M. v.d. Vaart 4—4, C. v. Kla veren 44, C. Otterspeer 38, A. Bijl 2—2, A. v. Vliet 2—6, H. Fen- ninghof 01, T. Vergunst 02, C. v. Holstein 04. De 12e ronde van de Hoornse Damclub, te Alphen aan den Rijn, geeft het volgende resultaat: C. Ver- boolJ. Schuurman 20; W. Baart E. Masmëijer 02; R.-v. Klaveren J. Nollen afgebr.; A. v. d. End E. Megchelse 20; A. de GrootC. Loojjstein 02; W. RavensbergW. Baart 20; E. MegchelseW. Baart 20; P, Spek—M. v. d. Vaart 20; L. VerdegaalH. Penninghof 20. Voor het diploma HBS A zijn alle leerlingen van de school Alphen a/d Rijn geslaagd. Het zijn Johanna Booij, Alphen a/d Rijn, Mieneke Kemjpers, Waddinx- veen, Jenny Noordhoek, Bodegraven, Gré Roest, Leimuiden en J. Valk, Ter Aar. verstrekt. Voldaan keerde men daar na-huiswaarts. Te zeven uur in de avoiid was het gezelschap in Alphen aarfdén Rijn terug. BODEGRAVEN Zwemfestijn. De laatste dag van de sportweek is niet de minst inte ressante geworden. Vanaf 3 uur werd een drukbezet programma afgewerkt. Het begon in het zwembad, waar de Bodegraafse Reddingsbrigade stond aangetreden om allerlei nummers te demonstreren. Na de opening door voorzitter J. de Koning zagen we eerst vervoersdemonstraties van dren kelingen met behulp van de z.g. kop- greep. Vervolgens klonk er een spon taan applaus voor de jeugdige Lies- beth de Vries die de zware pop van de bodem opdook. Een tiental adspi- ranten hield een wedstrijd, wie het langst onder water kon blijven, ter wijl een ballon hun plaats aangaf. Ter afwisseling kwam er een komisch nummertje, waarbij een visser ge kleed in het water viel, nagedoken werd, en na lang zoeken verkleed bovengebracht werd. In vlot tempo werden nu diverse manieren van red dend zwemmen gedemonstreerd o.a. dubbele schoolslag, dubbele crawl, sleepbootje e.m. Het mooiste nummer was een uiteenspattende bloem. De demonstraties werden besloten met het opduiken van vele bordjes door de adspiranten, die achter elkaar zwemmend, de zin vormden: Wordt lid van de Bodegraafse Reddingsbrigade. Ledenvergadering Esto. Ondanks c,e zomerse temperatuur was de op komst der leden op deze bijeenkomst verheugend. Mede aanwezig was de geestelijk adviseur, kapelaan J. Voort- wist. Na de opening gaf voorzitter W. II. v. Liempt het woord aan de secre taris J. Beider, voor het lezen van notulen en ingekomen stukken, waar- Genealogen uit Leiden en Alphen op excursie Begunstigd door voortreffelijk zo merweer maakte de Historische Ver eniging voor Alphen aan den Rijn en omstreken, in samenwerking met de Nederlandse Genealogische Ver eniging, afdeling Leiden en om streken, Zaterdagmiddag een excur sie naar het aardig stadje Schoonho ven. Omstreeks drie uur in de middag arriveerde men in Schoonhoven met zijn nog met zeventiende eeuwse bomen beplante stadswallen. Allereerst werd onder rondlei ding van de gemeente-secretaris een bezoek gebracht aan het sierlijk ge bouwde stadhuis, dat dateert uit 1452. Hier werden bezichtigd de bur gemeesterskamer, de raadszaal, hall en via de stenen wenteltrap ook dé gewelfde benedenruimte met zuilen, zonder kapitelen, welke ruimte thans onder ook een uitnodiging was van de V.V. Bodegraven voor hun feest avond, die gegeven wordt bij gele genheid van het zevende lustrum en de overgang naar de K.N.V.B. De voorzitter deelde mede, dat na de te houden jaarvergadering rond 1 Sept. a.s. nog een ledenvergadering zal vol gen ter behandeling van het nieuwe reglement. Op 4 Sept. a.s. zal in het parochiehuis een z.g. geestelijk week eind worden gehouden met een eigen H. Mis, gezamenlijk ontbijt, een spre ker des middags en voetbalwedstrijd voor veteranen. Vervolgens werd on nodig lang over de training gepraat. Een voorstel om een commissie te vormen, die de leden bezoekt, vond geen bijval. Maar wel gaven een vijf tal leden spontaan op om werkzaam heden op het terrein te verrichten. Bij de rondvraag kwam o.m. de sportweek ter sprake, de toegang tot het veld, de tijdige samenstelling der elftallen, het clubblad. Nadat aan voerder H. v. d. Moolen aan veteraan W. Freyè die een punt achter zijn voetballersloopbaan heeft gezet) een rokertje had aangeboden namens het eerste elftal, sloot de voórzitter deze vergadering. Polowedstrijden. Vier ploegen zouden elkaar de beker gaan betwis ten in het Bodegraafse zwembad t.w. Wilskracht uit Utrecht, A.Z.C. uit Al phen aan den Rijn, Boskoop uit Bos koop en B.Z. P.C. uit Bodegraven. De loting bracht het eerst tegenover elkaar- Utrecht en Bodegraven. Dit werd de meest spannende partij. Om beurten stonden beide teams voor. De eindstand werd 33. Tv/eemaal moes ten strafworpen genomen worden, die ten slotte aan Bodegraven de over winning brachten. Hierna kwamen de ploegen van Boskoop en Alphen in het water. Hoewel de Alphenaren aanvankelijk sterker waren, wisten de Boskopers uiteindelijk met 42 te ze- Feestelijke intocht en liep diverse verwondingen en ont-1 a*s secretarie is ingericht. vellingen op aan armen en benen, De autobestuurder was nogmaals geen heer in het verkeer, toen hij gas gaf en er vandoor reed, zonder te hebben uitgestapt, wat hij aanvan kelijk wel wilde doen en zonder zich om het slachtoffer te bekommeren. Lang zal hij echter vermoedelijk geen onbekende kunnen blijven. De politie heeft een goed spoor te pak ken. - Het zal ongetwijfeld bekend zijn, dat reeds geruime tijd in de kringen van hen, die onze drie plaatselijke muziekverenigingen, „Crescendo", Arti et Religioni" en „Door Samen werking sterk", de laatste te Aarlan- derveen, een goed hart toedragen, plannen worden beraamd om te ko men tot de aanschaffing van unifor men voor de leden van die vereni gingen. De pogingen van een daartoe in 't leven geroepen comité om de finan ciële zijde van het vraagstuk op te lossen hebben er toe geleid, dat het college van B. en W. dezer dagen kon worden medegedeeld, dat dit comité uit diverse acties door ons regel matig gepubliceerd de beschik- Daarna werd een bezoek gebracht aan de oude St. Bartholomeuskerk, thahs Ned. Herv. Kerk, welke uit de 14e eeuw dateert. In de jaren 1927 1935 werd dit gebouw door de rijks dienst voor de monumentenzorg ge heel gerestaureerd. Het koor van deze prachtige oude kerk is thans in gebruik als stallingsplaats voor rij wielen en bromfietsen, hetwelk di rect 'is te bemerken aan de sterke olielucht welke men .bij het betreden waarneemt. Jammer is het, dat hier door tevens de vele zeer oude graf stenen worden besmeurd. In de kerk bevindt zich nog een prachtig gesneden koorbalustrade uit eikenhout, welke dateert uit de 16de eeuw. Na het bezoek aan deze kerk be gaf het gezelschap zich naar het Edelamibachtshuis, de vm. synagoge, waar een keur van oud en modern zilversmeedwerk en aardewerkpro ducten,, alles uit Schoonhoven, is bij eengebracht. Na hier te hebben genoten van de oude kunst, welke gelukkig ook in de jongere generaties nog voortleeft, wandelde men via de Veerpoort naar,een koel plekje aan de Lek, waar aan de dorsfcigen lafenis werd Het is opvallend, juist nu er in deze dagen zoveel geschreven wordt over de teruggang van het aantal priesterroepingen, dat de parochie van de H. Engelbewaarders in Ha zerswoude-dorp zo dikwijls een pries terzoon mag ontvangen. Zaterdag avond was het dorp weer één vlagge- zee ter ere van pater Arnoldus de Ruyter, die op 26 Mei j.l. in Ierland de H. Priesterwijding ontving en ver moedelijk zullen de parochianen in de komende drie jaren nog driemaal uittrekken, om aan de gemeente grens een jonge priester uit de eigen parochie te begroeten. Het is altijd weer prettig om te ervaren, dat het gehele dorp met zo'n incomste meeleeft. Alle parochianen en zelfs vele niet-katholieken steken :de vlag uit. Bij de Voorweg zag het zwart van de mensen, toen de heer v. Schie namens het kerkbestuur pa ter De Ruijter W. P. begroette en de vreugde van Hazerswoude tot uit drukking bracht, om wederom een neomyst in zijn midden te hebben. Prachtige intocht. De verrukkelijke zomeravond zette de intocht van pater De Ruijter alle luister bij. Na de begroeting nam de neomyst met zijn ouders in een open rijtuig plaats en zette een fleurige stoet zich in beweging. Voorop ging de harmonie, die voor de muzikale omlijsting zorgde en verder waren er de bekende Katruiters, de gidsen en de bruidjes. Langs de route wap perden bijna huis aan huis de vlag gen en overal stonden mensen, die de jonge priester toewuifden. Bij de ingang van de kerk heette pastoor Boos de neomyst namens de rochianen hartelijk welkom en daarna begeleidden de bruidjes de jonge priester naar het altaar, terwijl de gelovigen een welkomstlied zongen. Toen het plechtig lof geëindigd was, bracht de harmonie pater De Ruijter een serenade in de tuin voor de pastorie. Ook hiervoor was uiter aard een zeer grote belangstelling. Tot besluit van deze hartelijke ont vangst was er een bijeenkomst in de pastorie, bij welke gelegenheid de comité-leden aan de neomyst wer den voorgesteld. Eerste plechtige H. Mis. Terwijl de klokken Zondagmorgen hun vrolijke klanken over het dorp uitstrooiden, werd de neomyst door een stoet bruidjes van zijn ouderlijke woning naar de prachtig versierde kerk gebracht. Het altaar was ge tooid met een schat van witte anjers en langs de muren hingen prachtige bloemtoeven. Bij het opdragen van het plechtig Offer werd de neomyst geassisteerd door de oud-kapelaan van de pa rochie, conrector v. Adrichem uit Heilo, als presbyter assistens, pater Bonifacius v. d. Werf, zoon van de parochie, als diaken en pater C. Moe- rel W. P. uit Boxtel als subdiaken. Een 4-stemmige Mis van Jos Gru- ber, speciaal voor mannenkoor, werd onder de bekwame leiding van de heer N. P. Kaptein door het paro chiële zangkoor keurig uitgevoerd. Organist was de heer R. v. Vliet. Na de- H. Mis zong het koor de 3-stemmige Priestercantate van Dob belsteen. De feestpredicatie werd ge houden door pater Moerel, die de priester schetste als offeraar en offer. Uitvoerig ging de predikant in op de plaats, die de priester inneemt als middelaar tussen God en de mensen, om daarna te wijzen op de speciale uitverkiezing van deze jonge priester, die uitgezonden zal worden naar Afrika. Hij krijgt de zware, maar ook de mooie taak, om mede te helpen Volken voor Christus te winnen, vol ken, die nog ronddolen in het heiden dom. Aan het slot van zijn predicatie richtte pater Moerel zich in het bij zonder tot de ouders en familieleden van de neomyst, om hen geluk te wensen met deze schone dag in hun leven. Zanghulde en receptie. Ontroerend was de zanghulde, die gevieren. De verliezersronde bracht de strijd tussen Wilskracht en Alphen. De Utrechtenaren waren van meet af aan de beteren en wonnen dan ook gemakkelijk, 40 werd het De laat ste wedstrijd tussen de beide win naars was een slap spelletje, waarbij Bodegraven zich niet druk maakte. Door schoten van Van Aalst, Bon en Groenedijk werd de stand geleidelijk opgevoerd tot 61, zodat B.Z. P.C. in het bezit kwam van de beker. De wedstrijden werden geleid door de heren L. v. d. Byl §n A. v. d. Bosch uit Waddinxveen. Wandelmarsen. Voor de wandel liefhebbers waren diverse marsen uit gestippeld. Een voor juniores van 10 km.; voor ouderen van 16 km. en voor senioren van 26 km. Voor elke deelne mer of deelneemster die de tocht zou volbrengen was een medaille beschik baar. Ofschoon gerekend was op cir ca 500 deelnemers, verschenen er 850, waaronder vele groepen, zoals Donk, G.S.V., D.V.T., alle uit Gouda, F.I.T., Mulders Carosserie uit Boskoop, Jong Geluid uit Nieuwveen en vel indivi- duelen. Het tamboerscorps Triomf deed de groepen uitgeleide en liep zelf 10 km. mee. Ook bij de entree in Bodegraven verleende Triomf mu zikale assistentie. Het aantal uitval lers bedroeg slechts twee. Het Rode Kruis had ook enkele helpers en help sters gezonden. De kleine tocht ging via Oud-Bodegraven, Abessynië en Sluipwijk naar Bodegraven terug: de grote richtte zich eerst naar Nieuw koop, via de Meye en kwam eveneens door Oud-Bodegraven naar de basis terug. De fleurige verscheidenheid van groepen heeft blijkbaar meege werkt dat er stemmen opgaan om ook in onze gemeente een wandelclub op te richten. Wat er van zij, deze mar sen oogstten een waar succes. de bruidjes 's middags op het school plein aan de neomyst brachten. Direct daarna richtte pastoor Boos een korte toespraak tot pater De Ruijter, waarin hij hem gelukwenste en nogmaals de vreugde van de pa rochie tot uitdrukking bracht. Na deze woorden bood de heer v. Schie het parochie-cadeau aan, een geschenk onder couvert. In de prachtig versierde gymnas tiekzaal werd een receptie gehouden, welke door zeer veel parochianen en kennissen van de neomyst werd be zocht. Het was een prachtige feestdag, die weer eens aantoonde de grote eer bied, welke katholiek Hazerswoude voor zijn priesters heeft. Met een Plechtig Danklof werd het feest besloten. Onder zeer grote (belangstelling van de parochianen en met stralend zo merweer is Zaterdagavond de neo- mystr-H;-Vergeer aan de grens van de parochie bij de Gemenebrug inge haaid. De stoet was opgesteld op de parallelweg, zodat het doorgaande verkeer geen hinder ondervond. Vóór aan de stoet reden twee herauten, dan volgde de harmonie „Kunst na Ar beid" van Koudekerk in haar mooie 'blauwe uniformen. Hierachter liepen vele schoolkinderen, bruidjes met witte gladiolen en bruidsjonkers met witte lelies. Dan volgden een vier tal ruiters. De neomyst had met zijn ouders en pastoor C. Koene plaats genomen in de open koets, waar ach ter de auto's met de leden van het comité volgden en met de talrijke fa milie. Na aankomst van de neomyst werd deze met een kort woord door pas toor Koene verwelkomd en daarna voorgesteld aan de commissie van ont vangst, welke bestond uit de heren: J. L. van Bennekom, D. Hoppenbrou wer, Straathof en P. Heemskerk. Hierna boden een tweetal bruidjes, Nelleke Zwartjes en Corrie v. d. Hulst en de bruidsjonkers Jantje de Groot Tijdens het plechtig Lof in de mid dag dankte de pastoor namens de neomyst alle parochianen die meege holpen hadden om deze dag te doen slagen. De pastoor spoorde de gelo vigen aan, te bidden voor heilige priesters. Na het Lof werd het Danklied ge zongen eveneens geschreven door H. Cocu. Tijdens de receptie zagen we ver schillende geestelijken o.a. rustend pastoor W. M. Boïn, pater Zon, de heren Kortmann, Kempers, kap. Bie- mans uit Alphen aan den Rijn, father F.oël uit Amsterdam, een leraar van de neomyst. H00GMADE R.K. Sportvereniging „M.M.O.". Met zeer warm weer organiseerde MMO sportwedstrijden voor junioren en adspiranten, waaraan werd deel genomen door 8-tallen van D.O.S.R., V.V.V.T. en M.M.O. Rijpwetering en St. Bernardus waren niet opgekomen. De organisatie was in goede handen en verliep vlot, felle strijd werd ge- .hard lopen, verschieten, doelschieten, hoog springen en verspringen. Het zou te ver voeren alle uitsla gen te vermelden. De einduitslag was, dat de MMO- Isp. met de wisselbeker gingen strij ken, zij behaalden 99 punten gem. 0.71, MMO jun. met 108 gem. 0.65 de 2de prijs, DOSR-adsp. met 86 pun ten gem. 0.61 de 3de prijs en de DOSR-jun. rnet 89 punten gem. 0.51 de 4de prijs, VWT-jun. hadden 75 y. pnt. gem- 0.44. Na afloop dankte de voorzitter de jeugd voor de sportieve strijd door hen geleverd en deelde de prijzen uit. en Jantje Suiker, na een kort toe- leverd op 1100 m. en 4 x 100 spraakje, een prachtige ruiker van "aT" rose anjers aan. Toen zette de stoet zich in beweging. Onderweg voegde bij de Zonneveldstraat nog een groep jongens^n meisjes zich bij de stoet. Bij de kerk gekomen begaf de neo myst zich naar het parochiehuis om zich te kleden voor het Lof. Terwijl het welkomstlied geschreven door H. Cocu, een priester die in een sana torium vertoeft, door alle aanwe zigen werd gezongen, trad de neomyst de parochiekerk 'binnen tussen een haag van bruidjes, v/elke zich langs het middenpad had opgesteld. De kerk was versierd met prachtige rui kers, rode anjers en witte lelies, op gemaakt door J. Streng uit Leiden en J. Kemp. Na het welkomstlied volgde een toespraak door de pastoor. Deze wees op het grote voorrecht om uitgekozen te worden door God om zijn verte- woordiger te mogen zijn, maar dit brengt voor de priester ook verplich tingen en een grote verantwoordelijk heid mee en we zullen in alles God moeten gehoorzamen en ons bij zijn beslissingen moeten neerieggen. Na deze toespraak nodigde de pastoor de neomyst uit de parochie de zegen te geven. Na een kort Lof, dat beëindigd werd met het lied: „Looft uwen God" verliet de neomyst met zijn familie weer begeleid door de bruidjes, het kerkgebouw. 's Zondags om 10 u. begon de eerste plechtige H. Mis, waaronder de drie stemmige missa pontificalis v. Perosi werd gezongen o.l.v. de heer Groenen dijk. Tijdens deze H. Mis fungeerden als subdiaken de eerw. heer J. v. d. Zalm uit Zoeterwoude, als diaken kapelaan v. d. Burg uit Ouderkerk, die tevens de feestpredicatie hield. In zijn toespraak legde hij er de na druk op, dat een priester ook een mens is, met al zijn zwakheden, maar God zal hem beschermen en leiden bij zijn moeilijke taak, hier of in de missie, waar de neomyst graag naar toe ging. Na de H. Mis werd het drie-stem mige „Christus Vincit" van Cockse uitgevoerd. TER AAR Geboren: Cornells J., zn van C, J. Besemer en A. C. Pijper; Margare- tha, dr van J. Besemer en W. Roo- denburg; Cornelis H., zn van Th. C. Egberts en KI. v. Kessel; Neeltje, di van K. J. v. Dam en A. J. M. de Bruijn te Woubrugge. Ondertrouwd: P. v. Leeuwen 24 j. en Gr. de Kleer 25 j.: P. M. de Jeu j. en A. Cl. P. Verlaan 26 i. Getrouwd: B. Kroon 24 j. e'n A. v. Vliet 26 j.; J. H. J. v. Zijl 32 j. en K. A. B. de Jong 26 j. Marktberichten ROTTERDAM, 18 Juli. Vee. Aanvoer totaal 1792 stuks. Vette koeien 2073, varkens 719. vette koeien le kw. ƒ2.60—2.75, 2e kw. ƒ2.44— 2.60. 3e kw. 22.14, varkens le kw. ƒ1.60, 2e kw. ƒ1.55, 3e kw. 1.50 per kg. Vette koeien aanvoer: kleiner, handel: kalm. Prijzen: le kwaliteit iets stijver, verder als vorige week Dinsdag; enkele prima's boven note ring. Varkens: aanvoer korter, handel: redelijk. Prijzen: lichte varkens iets hoger in prijs. Verder onveranderd. Zwarte varkens moeilijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9