ASPPO'in de zomer?] Derde dag van de Laura-rit met fraai zomerweer voleind Met wate uctfiacd Mnikfieüeen Feest te Lage Vuurse met bejaarden en een bruidspaar De uitslagen en klassementen Ook in de zomer beschermt 'ASPRO' Uw gezondheid! Nationaal Concours hippique te Wolvega gehouden JÊÊL jÉSst ■RIJPAG 15 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 2 Alphen aan den IUjn, 14 Juli Ook de derde das van de achtste Alphense RU- wlelvierdaagse, de Laura-rit, is achter de rus. Dikke 350 kilometer zijn al wegge trapt door de bijna even zovele Laurianen. En hiermede is nu drie kwart van het. rijwielfestijn van 1955 naar het verleden. Tot nu toe is er nos maar slechts 1 uit valler, dat wil zesgen één deelnemer startte voor de tweede rit niet, zonder opgaaf van redenen. Vandaag zijn ze allemaal vertrokken en allemaal teruggekeerd, zonder pleis ters van enige betekenis. Deze dag ken- Serkte zien door een uitzonderlijk mooi etsweer. Het was een ideale tocht. Het erendeel van de dag brandde de zon niet zo fel als de voorgaande dagen en des morgens was het zelfs wat kil en mistig, toen de karavaan zich op weg legaf. Maar toen de dag ongeveer voor de helft verstreken was, kreeg de zon Veer de overhand. Regen kreeg men in het geheel niet. Daarom zocht men zo veel mogelijk het water op, waar dat maar even te bereiken was. Een der deelnemers legde zoveel liefde vóór het water aan de dag, dat zijn groepgeno- en hem beet pakten en hem kopje on er lieten duiken in het frisse water, waarvoor de man nog erg dankbaar pas ook. Vreugde in Lage Vuurse. Vas er gedurende de gehele tocht pok vandaag weer overal heel veel pret, de stemming kreeg een hoogtepunt bij •lke stempelpost, maar het meest heeft ïen genoten aan de Lage Vuurse. Hier rof men een gezelschap ouden van da- en, onder wie een gouden bruidspaar. De Schiedamse politie, als steeds de angmaker bij het uitdenken van grap es en spelletjes, nam de leiding voor jen polonaise met de oudjes. Zo oud eworden verkeerden deze mensjes van- aag toch nog in banden van de politie, foor het bruidspaar werd een „troon" evonden. Daarop (een grote stellage jan steen) gezet, werd een ere-dans om ïen heen gemaakt. De Laura heeft ken- ielijk en good-will gekweekt bij de acantiegangers en het voorbeeld van pa Berkouwer, die nog steeds onver- aagd vecht tegen de honderden kilo- ïeters in het zadel, bracht ook hen tot ROND DE RONDE... BIJZONDERHEDEN VAN DE TOUR DE FRANCE De uitslag van de achtste etappe van Ihonon les Bains naar Briangon over 253 km luidt: 1. Gaul 7 uur, 42 min. 59 sec.; 2. Kubler 7 uur 56 min. 42 sec.; Coletto z.t.; 4. Louison Bobet z.t. 5. Gelabert z.t.; 6. Vitetta z.t.; 7. Fornara :.t.; 8. Brankart z.t.; 9. Geminiani '58.41; 10. Rolland z.t.; 11. Quentin z.t.; 12. Nolten 7.59.45; 13. Poblet 7.59.49 14. Bauvin 7.59.53; 15. Robic 7.59.57; 16. Wagtmans z.t.; 17. Clerici 8.00.20; 18. Ockers 8.00.33; 19. Monti z.t.; 20. Heis- seire z.t.; 32. Van Breenen 8.04.05; 38. Van Est 8.06.31; 90. De Groot 8.20.20; 91. Hinsen z.t.; 96. Adri Voorting 8.48.05; Van Dongen z.t.; 100. Haan z.t. Algemeen klassement: 1. Rolland 48.33.35; 2. Van Est 48.41.00; 3. Gaul 48.43.55; 4. Wagtmans 48.44.12; 5. For- iara 48.44,38; 6. Louison Bobet 48.45.08; Vitetta 48.45.37; 8. Brankart 48.47.15; Robic 48.47.54; 10. Van Genechten 48.49.56; 11. Monti 48.50.12; 12. Malle- jac 48.50.24; 13. Astrua 48.50.59; 14. Quentin 48.51.35; 15. Kubler 48.52.19; 18. Mahé 48.54.10; 17. Jean Bobet 48.55.16; Fantini 48.55.19; 19. Geminiani 48.55.35; 20. Impanis 49.07.35; 36. Hin sen 49.07.35; 37. Van Breenen 49.08.08; "I. De Groot 49.30.08; 70. Nolten 49.39.06; Van Dongen 50.33.07; 97. Adri Voor- hng 50.39.22; 101. Haan 50.45.52. Ploegenklassement 8e etappe: 1. Luxem burg 23.52.22; 2. Italië 23.53.57; 3. Frankrijk 23.54.04; 4. Spanje 23.57.42; 5. België 23.57.52; 6. Zwitserland 24.02.11; 7. Z.O. 24.03.46: 8. Nederland (Nolten, Wagtmans en Van Breenen) 24.03.47; 9. N.O.C. 24.09.15; 10. West 24.09.48; 11. Zuid-West 24.16.50; 12. Engeland 24.31.24; 13. Ile de France 24.41.21. Algemeen ploegenklassement na de 'e etappe: 1. Frankrijk 145.07.47; 2. Ita lië 145.43.13; 3. N.O.C. 145.56.50; 4. Ne derland 145.58.34; 5. België 146.13.57; '6. West 146.20.47; 7. Zuid-Oost 146.36.31; Luxemburg 146.37.08; 9. Spanje 146.38.43; 10. Zwitserland 146.52.52; 11. Zuid West 147.23.00; 12. Engeland 147.38.35 13. Ile de France 147.44.16. Puntenklassement na 8e etappe: 1. Wagtmans 103 pnt.; 2. Poblet 105 pnt.; 3. Kubler 125 pnt.; 4. Robic 134 pnt.; 5. Van Est 151 pnt.; 6. Ockers 161 pnt.; 7. Bauvin 162 pnt.; 8. Rolland 181 pnt.; 9. Schneider 207 pnt.; 10. Monti 208 Pnt.; li. Debruyne 223 pnt.; 12. Fantini 23 pot.; 13. Lauredi 301 pnt.; 14. Darri- gade 303 pnt.; 15. Brarikart 305 pnt. goede voornemens. Wie weet wat er uitkomt voor het volgend jaar Naarmate het einde van de Laura na dert, zou men verwachten, dat het aan tal reparaties aan fietsen wel zou toe nemen. Dit is echter geenszins het ge val. Vandaag heeft de heer Dusoswa en zijn helper slechts 27 maal betrekkelijk kleine euvels moeten verhelpen. Nog iets over de verbondenheid on der de groepen. Even voor de start kreeg een der deelnemers een lekke band. Een „kanjer" van een spijker stak heel triomfantelijk zijn kop naar bui ten, hetgeen betekende, dat de rest van de spijker door buiten- en binnenband was heengedrongen. De ploeg zette zich het werk, want de service-reparatie wagen was inmiddels vertrokken, en de band werd gerepareerd en gewillig wachtte men op elkaar alvorens weg te rijden. Een ander typerend geval: mej. Alie de Graaf uit Alphen aan den Rijn bot ste vandaag met haar rijwiel tegen een boom. Haar rijwiel werd sterk ontzet en de mannen van de Oranje-ploeg, waartoe zij behoort, stelden hun kracht spieren danig op de proef, en zij red den het toch zover, dat de reis voort gezet kon worden, want het lichamelij ke mechaniek van de rijdster had niets geleden. HET VERLOOP VAN DE DERDE DAG. Zoals gezegd begon de derde dag met mistig weer. Van vergezichten viel der halve in het vlakke begin van de route weinig te genieten. De Rijn- en Gouwe- streek was verscholen achter een dikke nevel. Het was ook wat fris en om warm te worden werd een flink tempo ingezet. Bij de Putkop werden omstreeks 9 uur de eerste boterhammenpakketjes aan gesproken. De eigenaar had het weldra door waar zijn gezelschap, zo vroeg al op de been, dol veel van hield. Zijn platen-kast werd geraadpleegd en wel dra danste men rondom het biljart de laatste kilometers van de Laura tege moet. Dit was een toegift op de gezel lige avond tevoren en een voorschot op hetgeen de volgende dagen nog aan „rhytmische oefeningen" op het pro gramma staat. De Samba nog in de be nen peddelde „,men weer verder, toen men de laatsfé groepjes voorbij had zien rijden. Harmeien en De Meern, rustige plaatsjes, waar het echter al be gon „te dagen", want meer en meer sen juichten de voorbijtrekkende Laurianen toe. Het was de van ouds be kende tocht langs de Leidse Rijn naar Utrecht, welke rit men niet graag wil missen en ook dit jaar dus weer in de routes was opgenomen. De achterstand, vanwege de „rust" moest worden inge haald en daartoe was een flink tempo nodig. Dat was geen bezwaar, want men had weer wat „vitamine' opgedaan. Om streeks 10 uur werd in café „De Vink" te Utrecht afgestempeld. Via een mooie rit door de stad! werd de stad verlaten eri verder ging het in de richting Amers foort. Bij het passeren van het Meteo rologisch Instituut werd een zucht van dankbaarheid voor het mooie weer de .vrije loop gelaten en een wens tot vol houdenHet was in Bilthoven dat opnieuw gepauzeerd werd, intermezzo's waaraan de Laurarit niet arm is. De tocht werd vervolgens verlegd langs mooie bospaden van de Vuurse Steeg, Lage Vuurse, naar Hollandse Rading (61 km), waarna werd afgebogen via een noodweg, die echter een pracht weg bleek te zijn, in de richting Loosdrecht. Bij „De Driesprong" trof men de derde controlepost (Lage Vuurse was de twee de). De route leidde verder langs de j waarlijk mooie Loosdrechtse plassen, welke vandaag een wat verlaten beeld vertoonden. De middagrust lag op het mooie water. Vele deelnemers hadden er behoefte aan om dit stemmingsbeeld wat rustiger onder de loupe te nemen en stapten van hun stalen ros af, strek te vervolgens wat de benen met een ten vervolgens wat de benen met een kort oponthoud in de grasberm van de veg. Er werd hier, zoals trouwens op alle tochten het geval was, veel van de mooie natuur genoten. In kalme tred ging het nu weer voort langs Loenen hier was 75 km achter de rug naar Nieuwersluis-Breukelen. Op dit onderdeel van de tocht passeer de men vele oude buitenplaatsen, welke alle een zekere bekoring hebben. Hier na werd de brug over het Merwedeka- naal gepasseerd, van waaraf een mooi uitzicht werd geboden over het gebied van dit water en over Breukelen. Voorts ging het verder over het landelijk ge bied dat van hieruit volgde, naar Koc- kengen, waar in een landelijk cafétje werd gerust, gegeten enhoe kan 't anders, veel jool gemaakt. Een vreug de kreet ging door de lucht toen men opeens „ontdekte" dat de zon inmiddels door de wolken was gebroken. Dit be vorderde een nog betere stemming, mede door het vooruitzicht van de reeds voor drie kwart verdiende bloemen hulde, die de Laura-deelnemers Vrijdag wacht. Vanaf Kockengen kreeg men het eer ste slechte rijwielpad, te berijden. Mocht het tot nu toe zwaar bewolkt, zonloos en kil zijn geweest en bij het begin van de dag zelfs mistig, thans werd het gaandeweg mooi zonnig en warm. Tot heden had men ook weinig last van wind. De dagen zijn vrijwel zonder wind verlopen. Langs geasphalteerde landelijke we gen, door polderlandschap, ging het naar Wilnis. Bij de Meentbrug was een poes zo geschrokken van de „karavaan", die de rustige sfeer kwamen verstoren, dat het diertje rechtuit het water intippelde om naar de overkant te vluchten. Het was hier ergens, dat mej. de Graaf te gen een boom opbotste. Schrok zij weer van haar kant van de „noodsprong' van de poes'Langs het Woerdense Ver laat werd in kalm tempo naar Noorden en Nieuwkoop gereden. Hier werd de in 1927 rechtgezette scheve toren be wonderd alsook het oude raadhuis van 1628 en meerdere oude huizen in dit oude plaatsje, dat meer en meer uit groeit naar een watersportcentrum en recreatieoord van Zuid-Holland. Ver schillende straten werden hier gepas seerd en langs de Ziende een echt Hollands landschap "hier aan weerszij den bereikte men Aarlanderveenen vandaar trok men langs de Oostkanaal- weg over de Rijnbrug het centrum van de startplaats binnen. Des avonds werd de deelnemers een gezellige avond in Avifauna aangebo den door het bestuur van de Laura. Het orkest van Arn. Remmelts met Ham- 1 mondorgel en het optreden van de veel zijdige conferencier Roland Wagter vormden enkele van de vele hoogte- punten. - Ja, natuurlijk! Herinnert U zich nog, hoe U wel eens "dat nare strijken hebt ver wenst op zo'n hete zomerdag? Of hoe U haast bezweken bent, als U in de brandende zon Uw boodschappen moest doen? Voor al die zomerse bezigheden heeft U een steun en toeverlaat: 'ASPRO* n\ - Omdat IN DE ZOMER de gezondheid nog kostbaarder is kan 'ASPRO' U onschatbare diensten bewijzen. 'ASPRO' verdrijft in enkele minuten de hoofd pijn, kalmeert de zenuwen en verjaagt de koorts. Zorg daarom altijd wat 'ASPRO'-tabletten bij U te hebben. Ook U kunt dan ongestoord van de zomer genieten, want 'ASPRO' beschermt U en Uw gezin. ASPRO' tegen pijn. HOOFDPIJN-ZENUWPIJN KIESPIJN-KEELPIJN KOORTS-VERKOUDHEID (Advertentie). Laura-V eteranen Aardig is het te weten wie de veteranen zijn van de Laura, zij die dit feest al voor de achtste maal ononderbroken meemaken: Poedel van Dam, Alphen aan den Rijn, mevr. W. C. de BoerRauchbaar, Amsterdam, F. van Riet, Leiden, L. Meijers, Leiderdorp, P. J. Nieboer, 's-Gravenhage, G. Jofriet, Zutphen, J. D. van Rijnberk .Buren (Gld.), P. J. v. d. Kaaij, Arnhem, W. H. Doorman, Utrecht, mevr. A. bij de Vate, Dedemsvaart, G. Bontje, Box tel, P. Stoik, Rotterdam, mevr. Van Ofwegen, Zwolle, J. G. v. d. Belt, Emmeloord, P. W. Breemer, Rot terdam, H. M. Kemmers, Rotter dam, J. Huitema, Rotterdam, C. J. Vaandrager, Rotterdam (Pernis), W. Boer, 's-Gravenhage, G. Velt- huizen, Zuidland en W. Serdijn te Leiden. Een oude bekende missen wij bij deze lijst. Het is de heer H. E. A. Gastelaars, die momenteel in Huize „Cecil" vertoeft in Doorn. Hij is de geestelijke vader van de Laura. Toen hij in 1938 nog in Alphen woonde, zette hij moederziel alleen alles in elkaar. Spoedig daarop ver. ehigde hij vele helpers om zich heen en trok er een paar jaren la ter tussen uit, Alphen nalatende de erfenis van dit jaarlijks rijwiel evenement. De heer Gastelaars is nu ere-lid. Zijn werk begon met 300 deelnemers, groeide met de jaren en bereikte in 1953 het hoogtepunt tot heden met een aantal van 491 (zo om en nabij de 5§0 had toen wel ingeschreven, doch bij de start verschenen er veel minder). Nu be leeft de Laura een periode van neergang met ongeveer 330 werke lijke deelnemers. De eerste jaren trok de stichter zelf met zijn sport- fiets dagelijks met de deelnemers er op uit. Nu geniet hij in Doorn van een rustige oude dag en zijn Laura leeft hier voort, hopenlijk opiv'.euw naar een betere tijd. A. Schram Nederlands kampioen dressuur In een gloeiende hitte, afgewisseld met een tropische regenval is te Wolve ga in het kader van de Stuyvesant-her- denking een groot nationaal concours hipique gehouden, dat in de morgen uren o.m. werd bijgewoond door Z. K. H. prins Bernhard. Een belangrijk nummer in dit con cours was de strijd om het Nederlands kampioenschap dressuur. De titel viel, na fraaie verrichtingen de heer A. Schram uit Laren met „Jeep" ten deel. Tweede werd J. van Leeuwen uit Half weg met „Hassan", terwijl A. J. Pot uit Hilversum mèt „Finchoon" op de derde plaats beslag legde. De winnaar van het vorige jaar A. G. Davidson (Haarlem) met „Bónfire' moest zich met de vierde plaats tevreden stellen. Het springconcours L, over een leng te van 504 meter met 12 hindernissen tot een maximum hoogte van 1,20 meter en met een maximum toegestane rijtijd van 84 sec., werd een overwinning voor de jeugdige P. Arts uit Amsterdam. Zij legde met „Locked" het parcours zon der fouten af in de tijd van 62,9 sec. Mady Koster uit Bussum, dig „Lady Cocktail" bereed kwam eveneens fout loos rond, doch haar tijd was iets lan ger: 64.8 sec. H. Benedictus uit Putten met „Pernod" reed eveneens een fout- WANDELSPORT DE APELDOORNSE VIERDAAGSE. Naar de organisatoren meedelen heeft het aantal inschrijvingen voor de vier daagse van de Nederlandse Wandel sportbond, welke van 26 tot en met 29 Juli a.s. voor de tweede maal in Apel doorn zal worden gehouden de 550 over schreden. Dit betekent, dat het aantal inschrijvingen groter is dan in 1954, toen er 468 deelnemers waren. Van de thans ingeschrevenen lopen er 3 voor de tweede maal mee. Op twee van de vier dagen voeren de parcoursen met speciale toestemming van H.K.H. prin- sese Wilhelmina door de prachtige kroondomeinen. De 50, 40 en 30 km tip pelaars blijven op alle vier dagen bin nen de grenzen van de gemeente Apel doorn. Aangezien de parcoursen door uitgestrekte bos- en heide-complexen voeren, waar geen uitspanningen e.d. gevestigd zijn, zal er een aantal verzor- gihgsmaatregelen en een tankwagen langs de wegen worden opgesteld in te genstelling met het vorig jaar zijn start en finish thans in het centrum van de stad gevestigd. loos parcours in 65 sec. J. Barlage* (Reiderswolderpolder) klasseerde zich met „Charmeur" vijfde (0 ftn, 76,8 sec.). Het springconcours MA, over 552 me ter met 12 hindernissen tot een max. hoogte van 1,0 m en een max. toege stane rijtijd van 9 sec., was zeer span nend. Zeven deelnemers kwamen zon der fouten rond, zodat barrage moest volgen. Het barrage-parcours had een lengte van 300 m. Er waren 6 hinder nissen opgesteld, die een max. hoogte van 1,40 m hadden. Mej. P. Arts legde met „Tatjana" beslag op de eerste plaats. Zij reed op voortreffelijke wijze wederom zonder fouten en de tijd was precies 35 sec. Mady Koster legde met „Axel" beslag op de tweede plaats. Ook zij reed foutloos, doch haar tijd was iets langer dan die van mej. Arts: 35,6 sec. G. J. Huizinga (Garsthuizen) klas seerde zich met „Baron" derde 0 ftn, 40,4 séc.), en mr. F. Albers Pistorius (Beek) met „Ne Market" werd vierde (0 ftn, 44,4 sec.). Bliksem op Ascot- tribune ingeslagen Eén dode, dertig gewonden De derde dag van de paardenraces te Ascot kreeg een tragisch accent, doordat kort na de „Ne stakes-race" de bliksem in een dicht bezette tribune, die zich op enkele meters van de koninklijke loge bevond, insloeg. Meer dan dertig toe schouwers werden hierbij min of meer ernstig gewond een aantal van hen moest naar een ziekenhuis worden over gebracht. Eén bezoeker werd gedood. Een twintigtal personen werd tegen de grond geslingerd. Koningin Elizabeth, die Dinsdag en Woensdag de races had bijgewoond, be vond zich op dat ogenblik op het Buckingham paleis De „Ne stakes-race', welke kort aan het gebeurde voorafging, en waarvoor zeven paarden startten, werd gewonnen door „Gratitude", toebehorend aan ma joor Lionel Holliday en gereden door D. Smith. De winnaar ging met vier lengten voorsprong op „Prince of Greine" over de eindstreep, die op zijn beurt weer twee lengten vóór lag op nummer drie, „Lucero" De race, die over 1000 meter ging, was gedoteerd met een prijs van 448 pond sterling. De toto-uitkeringen waren 11/8, 6/4, 8/1. PRINS ALY KHAN GEWAARSCHUWD Prins Aly Khan heeft een waarschu wing gekregen van de commissarissen van de Britse jockey club, zo meldt het officieel orgaan van deze club. De c missarissen zijn n.l. niet voldaan over de door hem gegeven verklaring met betrekking tot het lopen van zijn paard „Cobetto" in de „Princess of Wales stakes" te Neumarket op 30 Juni, en de voorafgaande prestaties van dat paard in Frankrijk. „Cobetto" was dit seizoen in races in Frankrijk niet geplaatst, en hij won de race Newmarket bij een no tering 9/1. De commissarissen hebben de prins op gewezen, dat tegenstrijdigheden in vorm bij paarden al naar gelang ze der de regels van de jockeyclub of in races buiten de jurisdictie van de club uitkomen, niet zullen worden getole reerd. VOETBAL In een gisteravond te Utrecht gehou den vergadering van de verenigingen van de afdeling betaald voetbal van de KNVB hebben de afgevaardigden bij acclamatie een motie aangenomen, waar bij vertrouwen wordt uitgesproken in het afgetreden sectiebestuur. Tevens wordt dit bestuur verzocht de compe titie-indeling zo spoedig mogelijk ter hand te nemen, daarbij rekening hou dend met de wensen zoals die in de laatste vergaderingen van de sectie be taald voetbal tot uiting zijn gekomen. Deze wensen gaan voor het komend sei zoen zoals bekend in de richting van een hoofdklasse van 2 x 18 clubs, en drie eerste klassen: A en B, waarin de gedegradeerde eerste klassers en de 2e klasse kampioenen zouden worden op genomen, en een afd. C voor de lagere clubs. Een gedeelte van de vergadering van gisteravond werd door de heer A. H. Martens, voorzitter van het sectiebe stuur, bijgewoond. Morgen komt het sectiebestuur te Til burg bijeen om zich over de situatie te beraden. De heren Lobstein (Hilver sum) en van Asselt (Blauw Wit) zullen dan de wensen van de verenigingen na der toelichten. Ook ir. H. F. Hopster, voorzitter van de KNVB, zal deze ver gadering bijwonen. ZWEMMEN Nieuw wereldrecord Aty Voorbij Op 100 meter vlinderslag Tijdens een zwemfeest, dat in het overdekte zwembad te Naarden werd gehouden ter gelegenheid van het 35- jarig bestaan van de Naardense zwem vereniging „de Vest" is de 14-jarige •Róbbenzwemster Atie Voorbij er in ge slaagd: het wereldrecord op de 100 me ter vlinderslag met 0,1 sec. te verbete ren Zij liet een tijd noteren van 1 min. 13,7 sec. Dit betekent eveneens een nieuw Europees en Nederlands record. Het officiële record stond sedert Iff April van dit jaar met 1.13,8 op naam van Mary Kok te' Alkmaar gemaakt. Atie Voorbij had op 9 Mei van dit jaar te Milaan dit record reeds geëvenaard. De tijden van de drie tijdopnemers wa ren: J. Armburst 1.13,7; B. Veerkamp 1.13,4, en H. Kluyver 1.13,9. LEIDSE GOLFBREKERS. Degenen, die morgenmiddag deelne men aan de tochten of wedstrijden van de Leidse Watervrienden, worden ver zocht om 2 uur aanwezig te zijn bij het café aan de Lammebrug. Kinderen be neden 14 jaar, die nog geen toestem ming tot deelname hebben, moeten hun ouders een briefje meebrengen, waarin deze toestemming verleend wordt. WATERPOLO SLEUTELSTAD—C.W.P. (dames) 3—0. Ook nu een kampioene bij de dames en wel bij de Sleutelstad, zodat promo tie volgt naar de le klasse van de KNZB. Voor rust werd het door L. en R. Wolters 20 en na rust wist Lies na een corner de stand tot 30 op te voe ren. Sleutelstad IISwift II (dames) 13. WINST EN VERLIES VOOR A.Z.C. Het was voor de dames cn heren van de Alphense Zwemclub gisteravond in het Alphens Zwembad geen beste avond. Voor wat de heren betreft, waren we het de laatste tijd wel gewend, dat ze het onderspit moesten delven, maar van de dames was zulks deze avond een verrassing. De heren, die het moesten opnemen tgen HPSV uit Den Haag le den een 21 nederlaag, de dames van AZC kregen, tegen de verwachting in, met 40 klop van de Donk-dames uit Gouda. De meisjes-adspiranten wonnen met 7—0 van de Boskoop-adspiranten. Nel Bezemer scoorde maar liefst vijf maal. ATHLETIEK REGIONALE WEDSTRIJDEN LEIDSE HOUT. De Leidse Athletiek Commissie heeft tegen Zondag grote regionale atletiek wedstrijden georganiseerd, waaraan ruim 200 Zuid-Hollandse athleten zullen deelnemen. De wedstrijden vangen t« 1 uur aan. Op de 5000 meter heren A lopen o.a. Vergeer van A.V. '47, v. d. Linden van Holland, van Driel en van der Weijdeh van Trekvogels. De Nederlandse recordhouder junio ren Koch neemt deel aan de nummers kogelstoten en discuswerpen. MOTORSPORT DE TRAINING TE ASSEN. Moest Duke Woensdag tijdens de training werkeloos toezien, nadat hij Donderdag op zijn rode Gilera was ge stapt; maakte hij reeds na enkele in spectieronden over het bochtige circuit de snelste tijd, welke dan werd geno teerd. Toen de Engelsman zijn gaskraan helemaal opendraaide, na een bougie van zijn keuze te hebben ingedraaid, liet hij 3 min. 36,5 sec. afdrukken, het geen neerkomt pp een gemiddelde uur snelheid van 128,051 km per uur. Ook de Nederlander Drikus Veer, die met een Gilera fabrieksmoto- vecd, de Ier Armstrong en de Italimen Milani en Colnago maakten voor het eerst kennis met het circuit. Bij de ouhi endtraining in de 50 cc klasse kwam de Engelsman Bill Lomas met Guzzi het snelste rond. Hij liet 3 min. 40,4 sec. afdrukken, het geen een gemiddelde uui snelheid van i25,843 km per uur betekende. Twee andere Guzzi's volgden hem op de hie len. De Australiër Kavar.agh en de Italiaan Agostini noteerden respectieve lijk 3 min. 41,2 en 3 min. 43,4 sec. In de 125 cc klasse verschenen voor het eerst de M.V. Augustarijders np de baan. De Italiaan Venturi bleek de snelste: 4 min. 0.7 sec. De Duitser Ï.Iiiilev, die in de 250 cc met een NSU zal starten, draaide de snelste ronde in deze klajsa 3 min. 46,8 sec. De Nederlander Piet Koijoenburg had gistermorgen nog maar iiouwelijks een paar trainingsrondjes gereuen een ronde met een gemidde'de van 118 km per uur was daarbij of zijn ge leende 500 cc fabrieks-Gilera gaf de geest. Bij de middagtraining verscheen hij dan ook niet in de baan Italiaanse monteurs proberen de machine weer startklaar te maken. Lukt dat niet dan krijgt Knijnenburg, die verleden jaar zijn woordje irt de kopgroep geducht meesprak een andere Gilara, «zo is de verontruste Nederlandse coureur verze kerd. Duke maakte in de halve literklasse in de namiddag weer de snelste tijd bij de training: 3 min. 48 sec. hetgeen be tekende een uurgemiddelde van 121,6 km. Piet Bakker, de Nederlander, blijft met zijn Norton behoren tot het groep je, dat regelmatig beneden de 4 minute* grens komt. MET PLAATJES VAN JOOP KOEVOETS f Eens op een nacht lag ik te woelen, Ik kon me niet behaaglijk voelen. Heel in de verte klonk gehuil, Wat voor een dier hield zich daar schuil? Dat kon slechts een hyena wezen, Was er een overval te vrezen? 'k Ging kijken of de wacht soms sliep, Of plichtsgetrouw zijn ronde liep. Ik zag geen wachter, 't vuur was uit, Steeds naderbij kwam het geluid, Ik kon van angst ook niet meer schreeuwen, 'k Dacht aan hyena's en aan leeuwen. Twee lampjes kwamen naderbij Ook zag 'k een tweetal van opzij, Opeens wist ik: dit waren ogen 'k Ben vlug weer in mijn bed ge

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9