EET Scheldpartij vastgelegd op de geluidsband B. B. VRIJDAG 15 JULI 1955 DE LEID SE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Idee van aannemer uit Sassenheim Een Sassenheimse aannemer-tegel zetter heeft op een zeer originele wij ze het bewijs geleverd, dat zijn bu ren hem overlast aandoen. De man leefde al jaren in onmin met het kinderrijk gezin van zijn buurman, had herhaaldelijk over de hem aan gedane overlast zijn nood geklaagd bij de politie, maar kon nooit het be wijs leveren, aldus de Volkskrant. De buren wierpen een soort mest vaalt op bij de inrit naar het erf van de aannemer. Toen de man in arren moede de politie hierbij haalde, was de boot aan. Sindsdien werden hij en zijn vrouw uitgescholden, in hoofd zaak voor alles wat lelijk is. Deze week had de aannemer een netjes ge verfde ton op zijn erf gezet met een passende beplanting er op. De buren hadden naar zijn zeggen schade aan gericht. Toen het bewijs weer het grote struikelblok bleek te zijn, kwam de aannemersvrouw op het idee met een bandrecorder de onpar lementaire taal der buren mechanisch te registreren. De bandrecorder werd uit een bo venlicht gehangen en met spanning werd het verloop der komende ge beurtenissen afgewacht. Om kort te gaan, de buren trokken zich van de microfoon niets aan, maar scholden, toen ze het ding opmerkten nog eens zo hard. Met welgevallen hoorde on ze aannemer deze keer de scheldka nonnade aan. Met de band reed hij onmiddellijk naar het politiebureau. Daar bleek één van de politiemannen de luidruchtige buren zelfs op grond van hun stemgeluid bij naam en toe naam te kunnen noemen. Het waren vooral de buurjongens die de groot ste mond opzetten. De klap op de vuurpijl zou gis termorgen komen. De postcomman- dant had de jongens ten burele ont boden. Edoch, de deugnieten versche nen niet. Toen is de band afgedraaid in tegenwoordigheid van de burge- VOORSCHOTEN Wandelsport. De beide wandel sportverenigingen van Voorschoten „De Zwervers" en de „De vrolijke Tippelaars" organiseren op Zaterdag middag (morgenmiddag) de „Duiven voorde-tocht". Dit is de eerste offi ciële mars in Voorschoten georgani seerd. Ook de St. Laurentiushorde loopt deze tocht mee. De afstanden zijn: 10-, 1'5-, en 25 km. Er wordt ge start vanaf het Marine Opkomstcen trum. Burgemeester C. J. v. d. Hoe ven zal de eerste startkaart uitrei ken. Van 2 tot 3.15 uur kan gestart worden. Er bestaat veel animo voor de wandeltocht, 600 inschrijvingen zijn reeds binnen. Aan de start kan alsnog worden ingeschreven. Boven 16 jaar 1.benden 16 jaar 0.75. Als U morgenmiddag de vlaggen in Voorschoten ziet wapperen, dan weet U waar dit voor is, want de vlag gaat uit om aan het geheel een feestelijk tintje te geven. En nu maar tippelen. S.V.L.V. afd. Voetbal. Zondag middag speelt SVLV zijn 6e neder laagwedstrijd tegen Teylingen I. Aan vang 2.30 uur. meester. En het zal nu niet lang meer duren of de buurjongens krij gen hun trekken in een proces-ver- baal thuis. Taptoe. Adest Musica zal a.s. Zaterdagavond een muzikale rond gang door het dorp maken, waarna van het gemeentehuis een taptoe zal worden uitgevoerd door de Harmo nie, tambours, hoornblazers en het pijpercorps. Bij slecht weer zal de uitvoering op Zaterdag 23 Juli plaats Vinden. Film over eigen gemeente. Zoals ook in verschillende andere plaatsen in ons land zal het leven in de ge meente worden verfilmd. Op Dinsdagmorgen 26 Juli om half 10 zullen de opnamen beginnen. Het ligt in de bedoeling diverse bedrij ven en industrieën op de filmstrook te vereeuwigen. De opnamewagen zal door het gehele dorp gaan en aardige snaphots vastleggen, ook van de jeugd in speeltuinen e.d. Om 6.45 uur n.m. zal er een op tocht worden gehouden van alle mo gelijke verenigingen o.a. muziek, sport, jeugdverenigingen enz. De op stelling zal plaats vinden in de An- toniuslaan. Alle plaatselijke vereni gingen worden verzocht hieraan zo veel mogelijk deel te nemen. Geboren: Emanuella Clarissa, Dé- sirée.dr van A. Krouwel en J. M. Hoge woning; Lykele, zni van P. Kat- tenberg en E. Kuipers; Helena Klasi- na Bernardina, dr van C. Kortekaas en J. de Ridder; Mieke Rina, dr van W. I. van den Abeele en R. C. Havenaar. Ondertrouwd: P. H. R. J. van der Voort 29 j. te Oegstgeest en A. H. M. Bemelman 24 j.; C. van Loon 24 j. te 's-Gravenhage en Th. M. van Ben ten 21 j. Getrouwd: Th. Alders 25 j. te Haar lemmermeer en A. van Nieuwkoop 26 j. LEtDSCHENDAM ROZENRUST THANS RECREATIEOORD. Dezer dagen zijn de herstelwerk zaamheden en de parkaanleg in de voormalige buitenplaats „Rozenrust" gereedgekomen, nadat de gemeente enige tijd geleden dit grote buiten goed heeft aangekocht voor recrea tiegebied. Maandagavond a.s. zal de opening voor het publiek van deze vanouds bekende buitenplaats een feit wor den, wat met feestelijk vertoon zal geschieden. De harmonie St. Cecilia zal de feeststemming verhogen met als inzet de „Garde"-mars van C. J. Coti. In het volgend programma zal de harmonie haar melodieuze klan ken over het landgoed uitbazuinen. Ook de gemengde zangvereniging „Zanglust" zal zich doen horen, zo dat een rustige wandeling door de lanen met muziek en zang gepaard zal gaan. Op „Rozenrust" woonde om streeks de eeuwwisseling de familie van Beijma en die was alleen in de zomermaanden in Leidschendam. Ge durende de andere maanden was het toezicht op de buitenplaats toever- Warmte bracht grote explosie te Zaandam trouwd aan een huisbewaarder, die J zijn intrek had genomen in het thans nog bestaande tuinmanshuis. „.Rozenrust" had een breed bordes met een waranda en een groot sous- terrain. Om het huis waren schelp paden, een grote groentetuin en een orangerie. Het geheel was omgeven door een bosch waarin zich een vij ver bevond waarin zich volgens de overlevering veel vis bevond. Aan de Vliet waren rustbanken geplaatst en had men uitzicht op de schuiten jagers. Op het kasteel wa. een grote koe pel aangebracht waarin de z.g. vo geljagers hadden postgevat om de kersenbomen voor vogelroof te be schermen. Het grote bos en het pot tenbakkershuisje dat aan het einde van de Pottesloot was gebouwd zijn sinds het einde van de 19e eeuw ver dwenen. Ook het eikenbos langs de Boslaan is toen gekapt. De gemeente heeft ten koste van een groot financieel offer deze ver maarde buitenplaats, -elke reeds sinds de vroege middeleeuwen in de geschiedenis van deze streken wordt genoemd, voor ontspanningsoord we ten te behouden wat voor de gemeen te, welke een schaars landelijk schoon heeft, een niet genoeg te wa aanwinst zal blijken te zijn. AGGl 'N HEERLIJKE ZOMERSOEP.' per Zllverxakje voor 4 diepe borden HAZERSW0UDE Geboren: Adriaan z. van W. Zintel en E. C. van Beek. Cornelia Margaretha Maria d. van P. Toor en J. M. Louwers. Jan Gerrit z. v. J. G. Schellingerhout en A. Matze. dagen te worden. Zó belangrijk zelfs, dat van het slagen van de op die da gen te houden evenementent de ver dere ontwikkeling van de vereniging voor een groot deel afhangt. Morgen beleeft Noordwijk de grote actie die als de S 55 reeds in de gehele gemeente bij iedereen bekend is. Wil deze actie succes hebben dan is het uroor/iaran i n°dig dat alle leden van 14 jaar en ouder Vrijdagavond om 8 uur even in 1 „Flora" komln. Kom in elk geval Vrijdagavond even naar „Flora" En Zondag is het weer de jaarlijkse sportdag. Alle leden worden om kwart over één bij het Juvenaat ver wacht, waarvan half 2, natuurlijk allemaal in uniform, met muziek naar j het Sportpark wordt gemarcheerd. Ondertrouwd: T. P. Goethart 23 j. Aan de sportdag zal worden mee- Donderdagmorgen is een 100 ton grote tanker van de de Holland III, die voor werkzaamheden op een werf in Zaandam lag, geëxplodeerd. De ontploffing werd veroorzaakt doordat in de tank nog een gasmengsel aan wezig was, dat door de hitte van een lasapparaat ontbrandde. Het schip werd zodanig beschadigd, dat het gesloopt zal moeten worden. Persoonlijke ongevallen deden zich gelukkig niet voor. Op de foto zien we een deel van de geheel ontzette romp; door de kracht van de explosie werd de boven bouw als het ware van de romp afgescheurd. B. Francken 23 j. z NIEUWKOOP Geboren: Arie, zn van W. Bree- dijk en A. M. Lechinger; Annie Maar- tje, dr van P. Kapteijn en G. Kok; Marinus, zn van J. D. Verdel en J. v. d. Helm; Jacobus Christiaan Elbert, zn van A. Vijfhuizen en A. Vis. Ondertrouwd: D. de Rooij 35 j. en D. Kranenburg 30 j.; A. A. Vianen 24 j. en A. C. Pietersen 24 j.; J. N. de Jong 24 j. won. te Woerden en H. Eijs 22 j. NOORDWIJK Kleuters huldigen deken Brinkman Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw vooruit. Op 15 Augustus zal de parochie van St. Jeroen te Noord- wijk het 40-jarig priesterfeest vieren de herder, deken J. P. A. Brinkman. Gistermorgen zijn de feestelijkhe den min of meer begonnen toen in het Juvenaat ruim 350 kinderen van de Kath. Kleuterschool bijeen waren om deze gebeurtenis te herdenken. Behalve de jubilaris waren ook aan wezig kapelaan Mussert en kapelaan Hartog, terwijl ook pastoor Verhaar uit Monnikendam van zijn 'belangstel ling blijkt gaf. Het programma, dat door de klei ne peuters geboden werd, was bui tengewoon aantrekkelijk. Toneel schetsjes, afgewisseld met zang en dans, kabouters en elfjes, zelfs een echte predicatie door een 5-jarige, met als hoogtepunt een zeer aardig stukje over het cadeau. Het is haast onbegrijpelijk, hoe dit alles de kin deren kon worden bijgebracht. Be wonderenswaardig waren ook de vele costuumpjes, die speciaal voor dit feest door de zusters waren gemaakt. Diversen geschenken werden de ju bilaris aangeboden. Deze werkelijk voortreffelijke voor bereide huldiging door de kleuters zal ongetwijfeld een onvergetelijke in druk bij de jubilaris hebben achter gelaten. Gashouder vloog in brand De grootste der twee Noordwijkse gashouders verkeert al geruime tijd in een zodanige toestand, dat herstel op vele plaatsen dringend noodzake- i lijk is. Tijdens deze herstelwerkzaam heden, die reeds enige weken aan de gang zijn, is bij het afbranden van de verflaag de houder meermalen op een doorgebrande plek in brand geraakt. Een dergelijk brandje had steeds wei nig te be.tekenen en kon vrijwel on middellijk worden gestuit door mid del van enkele zakken zand. Gistermiddag was weer zo'n brand- gaatje ontstaan, nu op een zeer zwak ke plek in de gashouder. Tijdens het dichtlassen daarvan ontbrandde plot seling het ontsnappende gas en wel zo hevig, dat nu de brandweer te hulp moest snellen om de brand te blus sen en het gevaar van ontploffing van de gashouder te voorkomen. De brandweer zag na een moeilijke strijd kans de aanvankelijk hoog oplaaiende vlammen te bedwingen, waardoor het gevaar voor ontploffing tijdig kon worden gekeerd. De toestand van de gashouder maant echter tot de groot ste voorzichtigheid bij deze herstel werkzaamheden. De gemeente Noord- wijk heeft geen gasfabriek doch dis tribueert het gas, dat het van Leiden betrekt. MOEDIGE REDDING Op een zandbank spelend had een jongetje er geen erg in, dat het water steeds meer terrein ging winnen. Zijn zusje zag het echter wel en riep om hulp. De 13-jarige Boudy Timmers begaf zich direct te water en mocht het genoegen smaken met een even eens te hulp geschoten heer, het ventje te redden. Het ventje was schijnbaar zo geschrokken, dat toen hij weer op het veilige strand bevond het direct op een lopen zette. Zijn naam bleef daardoor in het duister. Hulde echter voor deze zelf nog jeug- dige redster. Sportdag M.S.V. 16 en 17 Juli beloven voor MSV zeer belangrijke gewerkt door de R.K. Sportvereniging Olympia uic Hilversum, waarnaast op deze middag nog een heel bijzon dere attractie is. Programma voor Zondag. 2.15 uur: MSV IIOlympia II; 3.Q0 uur: MSV Olympia Heren; 4.15 uur: MSV I Olympia I Dames. Bij de tijd. Op voorstel van de directeur van V.V.V. is tegenover het Informatie-bureau een klok geplaatst. De klok werd door bemiddeling van de heer Bruggeman door een horloge fabriek geschonken. De gemeente zal er geen hoge stroomrekening door krijgen, want de klok loopt op een eigen batterij. WASSENAAR Resultaten van de D.P.-actie. Op een dezer dagen gehouden be stuursverkiezing van de plaatselijke federatie voor vrouwelijke vrijwil lige hulpverlening, waarin alle vrou wenverenigingen samenwerken, is gesproken over het resultaat van de actie, die de federatie enige tijd ge leden voerde voor de vluchtelingen in het Oostenrijkse D.P.-kamp Tro- fajag. Zoals reeds eerder werd ge meld, is het in Wassenaar bijeenge brachte geld bestemd geworden voor •het onderwijs aan de jeugd, die in dit kamp woont. Er werd een soort van leslokaal ingericht, waarin de kinderen van het kamp onder goe de leiding hun huiswerk kunnen maken en zij een thuis vinden, waar in zij hun vrije tijd kunen doorbren gen. Onlangs werd een hoeveelheid handwerkmateriaal vanuit Wasse naar naar het kamp gestuurd. Een leidster werd aangesteld om de kinderen behulpzaam te zijn bij het maken van handwerk. De Wassenaarse federatie nam voor haar rekening een vakoplei ding voor 4 jongens uit het kamp, wier leeftijd varieert van 16 tot 19 jaar. Regelmatig wordt door een so stuur verslag uitgebracht over de vorderingen van deze^ leerlingen. Binnenkort zal een van de be stuursleden van de federatie, mevr. A. H. Niemeyervan Nahuys een be zoek brengen aan het kamp. Damwedstrijden. In het tournooi om het Wassenaarse damkampioen schap werden de volgende partijen gespeeld: Hoofdklasse: P. Gijsbertse—H. v. Boencel 20; W. C. v. LaarA. Ver meulen 02; C. van DijkJ. Ver maas 11. 2e klasse: A. SchutteO, Th. Rijs- dijk 02; De GreefJ. Mulder 2—0; SteffhaanN. Knijnenburg 02; Bol C. Knijnenburg 02. Huisdammers: H. Looien gaR. Broere 20; J. P. HaggJ. P. van der Klaauw 0—2; M. J. van RijnH. J. Greven 20; J. A. BruinB. J. C. v. d. Klaauw 2-—0; R. BroereJ. Maret 1—1. Geboren: Marius, z. v. W. Goedkoop en H. M. Waghto; Yvonne C. D., d. v. J. B. Elgershui-zen en M. Coster - baan; Petrus H. J., z. v. H. Vogels en C. W. Vrijburg. Ondertrouwd: E. E. van der Splin ter en G. E. van Doorn; F. van Over- meire en E. E. Bach Kolling; J. F. Moens en N. Zwanenburg; W. L. K. Burgerman en E. 9. Parlevliet; J. M. van der Boon en A. Bel. Getrouwd: L. J. A. Noch en M. de Vaal; E. A. M. Roelofsz en H. W. Dunlop; J. van Santen en A. M. C. Vrijburg; J. H. Fokke en A. J. H. Voorham; A. H. M. van Wijk en A. C. Clement. Overleden: Johannes C. de Zwart, 66 jr.; Adrianus Vreugdenhil, 41 jaar. Door de burgers, voor de burgers. Ook tegen rampen in vredestijd. MOERDIJKBRUG NORMAAL Ravage opgeruimd De door het spoorwegongeluk ge stremde treinenloop over de Moer- dijkbrug kon gisteravond om kwart over zeven worden hersteld, toen de beschadigde Oostelijke baan weer in zoverre was gerepareerd, dat de trei nen er met een kalme vaart over kon den rijden. De Nederlandse Spoorwegen is nog druk bezig om de baan definitief te herstellen ook wordt hard gewerkt om de over enkele tientallen meters vernielde of zwaar beschadigde Wes telijke baan in orde te brengen. Ook in andere delen van Marokko zijn aanslagen gepleegd. In Rabat werd een Marokkaanse koopman door een revolverschot ernstig ge wond, terwijl te Fez drie Marokkaan se kinderen, twee meisjes en 'n jon getje, ernstig werden gewond door het ontploffen van een bom in een badinrichting. Als door een wonder bleven dertig vrouwen, die zich in een naburig badvertrek bevonden, ongedeerd. Een andere bom werd voor het huis van een Marokkaanse politie functionaris te Fez tot ontploffing gebracht. 'Hierbij vielen geen slacht offers. U vraagtwij antwoorden WEET U HET OOK NIET Vraag I. v. d. R. Ik heb last van mieren in de kast Is er een middel om er van af te komen? Antwoord:: Op de loopweg en in de kast plaatst u een jampotje waar in watten of een spons, gedrenkt in suikerwater met sublimaat. In het deksel van dit potje maakt u een paar gaatjes waaromheen u een paar korreltjes suiker legt (als lokmiddel). Ook een schoteltje met deze suiker oplossing kan dienst doen in de kast, maar is niet zo veilig voor kinderen en eventuele huisdieren, die er van ciaal werkster aan het federatiebe- snoepen. Zelfs het stopteken sprong uit de band De ongekende hitte in Stockholm stelde het verkeer vreemde eisen: waar l Kp Guardefui moet je als automobilist nu stoppen als je bij zo'n stopstreep belandt!?1maar 14 v Waba Vraag H. R. K. Is men na het behalen van een M.O. akte automa tisch bevoegd om op een HBS les te geven zonder verdere akten? Antwoord: naast M.O.-B moet men ook een schoolakte hebben. Vraag I. V. Hoeveel jaren duurt een universitaire studie voo reen vreemde taal? (Duits). Antwoord: U kunt op 6 a 7 jaar re kenen. Vraag. J. P. te L. Heeft een ver koopster, die begin Maart van dit jaar, in dienst is getreden, wettelijk recht op een week vacantie? Antwoord: U geeft niet op, in welke branche die verkoopster in dienst is. Maar in de meeste collec tieve contracten is de vacantierege- ling wel zó, dat iemand, die zó kort in dienst is, geen recht heeft op een volle week. Vraag: Route Langeraar—Nijmegen en LangeraarHeilo. Antwoord: Langeraar, Zevenhoven, Spengen, Breukelen, Utrecht, Zeist, Doorn, Wageningen, Zetten, Andelst, Nijmegen; afstand: 95 km. Langeraar, Leimuiden, Nieuw Vennep, Haarlem, Beverwijk, Castricum, Heilo; afstand: 55 km. Vraag: Route per auto Leiden Epe, EpeDoetinchem; hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven, rijksweg langs Utrecht, de Bilt, Amersfoort, Apeldoorn, Vaassen, Epe; afstand: 122 km. Epe, Oene, Terwol- de, Deventer, Zutphen, Vorden, Hen gelo, Doetinchem; afstand: 60 km. Vraag: LeidenHem per brom fiets, HemBolsward op boot Harlin- genStaveren; hoeveel km? Route rechtstreek LeidenBolsward en te rug door Noord Oost-polderLeiden. Antwoord: Leiden, Sassenheim, Amsterdam, Purperend, Hoorn, Hem (Venhuizen); afstand: 85 km. Hem, Zwaagdijk, Middenmeer, Den Oever, Afsluitdijk, Bolsward; afstand: 80 km. Route rechtstreeks Leiden, Lisse, Haarlem, Alkmaar, Schagen, Den Oever, Bolsward; afstand: 146 km. Terug: Bolsward, Sneek, De Lemmer, Emmeloord, Kampen, Wezep, Elburg, j Harderwijk, Amersfoort, Utrecht, Woerden, Leiden; afstand: 200- km. I Wat uw bootvraag betreft, er is geen bootdienst van Harlingen op Stave ren. Scheepsberichten ALMDIJK 14 nm te Le Havre. BLI- TAR p. 14 Gibraltar n. R'dam. CINULIA 14 v. R'dam n. Curacao. GAROET 14 v. Bahrein n. Cochin. GOOILAND p. 14 vm Ouessant n. A'dam. KIELDRECHT 14 te Aden. LEUVEKERK 14 v Suez n. Aden. MUIDERKERK 14 te R'dam ORANJE STAD 14 v. Madeira n. Trinidad. RUYS 15 te Mauritius SALATIGA 1 v. Singa- pore n. Colombo. SIBAJAK 14 240 m. ZO Aden. STAD ALK- Wabana n. Engeland

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7