Blikseminslag bij 'n munitiedepot DE IJZEREN SCHELVIS De koningin zweefde in kabelbaan over de E 55 VROUWEN ("zonder VREES Vragen in de Kamer nver merkwaardig ziekenfnnds Voorzitter huldigde Gortzak als grootste spraakwaterval Vrouw op vapaniie door 'n slippende auto geraakt VRIJDAG 15 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Geheel onverwachts heeft H.M. de Koningin gisteren een bezoek ge bracht aan de „E 55" te Rotterdam. De landsvrouwe, die alleen werd ver gezeld door haar particuliere secreta resse, mevr. N. SmittAvis, was reeds om negen uur aan de hoofdin gang van de tentoonstelling. Hoewel het aanvankelijk in de bedoehng van Hare Majesteit lag tegen de middag weer te vertrekken, boeide de expo sitie haar 20, dat zij tot diep in de middag gebleven is. De koningin maakte ook een voet tocht door het ondergrondse riool, dat op de „E 55" door de Rotterdamse dienst van Publieke Werken is aan gelegd. „Rug aan rug" Bijzonder hartelijk werd Hare Ma jesteit ontvangen in „bouwen en wo nen". Daar stond mevr. D, Everts- Goddank, een studiegenote uit Lei den van de vorstin, om toelichting te geven. Frederike Everts, een doch' tertje van mevr. Everts, werd hier aan Hare Majesteit voorgesteld. De konin gin vond, dat zij zo groot was haast groter dan haar moeder. Om zich te overtuigen, of dit werkelijk zo was, plaatste Hare Majesteit moeder en dochter met de rug tegen elkaar om te zien wie nu wel de langste was. De moeder won het met enkele een timeters. Natuurlijk heeft de Koningin ook een tochtje met de kabelbaan ge maakt Bij het beginpunt was er even Quarles van Ufford f Gistermiddag omstreeks 1 uur is jhr. H. G. A. Quarles van Ufford uit Noordwijk, toen hij met zijn auto door Den Haag reed, door een hart verlamming getroffen. De wagen, die stuurloos door de zeer drukke Park straat reed, veroorzaakte geen grote schade en kwam vrij spoedig tegen de pui van het B.P.M.-gebouw aldaar tot stilstand. Een gewaarschuwde arts kon slechts de dood constateren. Jonkheer Hendrik Gustaaf Adolf Quarles van Ufford werd op 1 Octo ber 1894 te Noord wijk geboren. Hij ontving een opleiding tot artillerie officier aan de koninklijke militaire academie te Breda en trad nadien op 1 October 1919 in dienst van de N.V. Eataafse Petroleum Maatschappij. Zijn eerste werkzaamheden verricht, te hij op de rechtskundige afdeling, waarna in 1920 uitzending naar Dja karta (Batavia) als secretaris van de hoofdadministrateur van het Indische bedrijf van de Bataafse volgde. Na detachering te Balik Papan op Bor neo en waarneming van de hoofdver tegenwoordiging te Djakarta werd jhr. Quarles in 1926 overgeplaatst naar de Amerikaanse afdeling van de B.P.M. te Londen om vervolgens in 1928 teruggeplaatst te worden op het hoofdkantoor te Den Haag. In 1929 werd de heer Quarles opnieuw naar de Oost gezonden en in 1932 werd hij tot directeur van de Venezo laanse bedrijven van de B.P.M. be noemd. In 1934 werd hem opnieuw een functie te Londen toevertrouwd en ge durende de oorlog deed hij daar in samenwerking met andere hoge f unc- tionarissen van de B.P.M. buiten het bezette vaderland belangrijk werk. Na de oorlog in Nederland terug gekeerd vervulde jhr. Quarles van Ufford de bijzondere-functie van „of fice-manager" te Den Haag en was tevens procuratiehouder van de Ba taafse. Tot aan zijn pensionnering op 1 Januari 1953 leidde wijlen jhr. Quar les van Ufford tevens de persafdeling van het bedrijf. Jhr. Quarles van Ufford was tevens consul van Noorwegen en voorzitter van de Alg. Ver. Radio Omroep A.V.R.O. De directeur van de A.V.R.O. kon digde om 16.00 uur het overlijden van de voorzitter aan. Dr. H. Molhuysen heeft hedenmid dag om 12 uur een herdenkingsrede uitgesproken. Tot 17 uur werd door de A.V.R.O. treurmuziek uitgezonden. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 19 Juli geen audiën tie verlenen. door NELLY GRAF 39) „Om een geheim op te lossen", ver klaarde Alice vastberaden. „Moet men een of twee onschuldige per sonen laten arresteren; je moet de dingen wat door elkaar mengen en wanneer iedereen gereed is om als een vaatje dynamiet uit elkaar te vliegen wordt de schuldige gevon den". „Maar Chuck de gehele nacht in de gevangenis! O „Wel Vannie. Jij hebt zoveel meer verstand dan de meeste meisjes van jouw leeftijd, dat je moest weten dat Ohuck van één nacht gevangenschap niet dood zal gaan. Wat jou betreft, we zijn op weg naar Grant Warton. Je weet dat ik daar woon. Ik zal al mijn feiten verzamelen en dan is er voor ons allemaal genoeg werk om de rest van de nacht bezig te zijn. Ik was in het kantoor van je vader, ach een klein incidentje. Er stonden on geveer honderd mensen in de rij te wachten om te worden overgebracht naar het park. De begeleidende re chercheurs wilden het publiek bewe gen de Landsvrouwe te laten voor gaan, doch de vorstin maakte hieraan ogenblikkelijk een einde door te zeg gen: „Als deze mensen moeten wach ten, ga ik ook in de rij staan. Doet U maar geen moeite". Dit gehele „incident" maakte bij zonder veel indruk op enkele buiten landse journalisten. Een Oostenrijker deelde ons mede: „Wat hebben jullie een democratische Vorstin. Als bij ons de president uit rijden gaat, worden overal de straten afgezet, maar hier gaat ieder rustig zijn gang". Ter kennis van het personeel van de Nederlandse Spoorwegen is ge bracht, dat het in het vervolg verbO' den is een gift of belofte aan te ne men of gelden of goederen te leen te nemen van reizigers. De ervaringen van de laatste tijd en de klachten welke de directie be reikten van de zijde van het reizend publiek hebben deze genoopt boven staande order uit te geven, waardoor een einde komt aan het aanvaarden van fooien door het personeel. Men is zich bij de leiding van de N.S. er volkomen van bewust dat hier sleohts een klein gedeelte van het personeel blaam treft, maar het is niet te aanvaarden, dat de reizigers de indruk hebben of krijgen, dat het personeel voor het verlenen van ser vice een geldelijke vergoeding ver wacht of geaccepteert. („Parool"). Hachelijke ogenblikken onder Utrecht Terwijl Utrechtse werkstudenten bij het munitiedepót De Gagel onder Utrecht gistermiddag landmijnen aan het lossen waren, die in het fort opgeborgen moesten worden, brak een vervaarlijk noodweer los, dat een hoogtepunt vond bij het nabij 't fort gelegen transformatorhuisje, waar de bliksem insloeg. Een luid geknetter kondigde het begin van brand aan en de studenten, die de stapels munitie in het fort aanwezig wisten, kozen het hazenpad en zochten in een nabijgelegen weide een veilig heenkomen. De brandweer en legertechnici toonden meer doortastendheid en bonden de strijd aan met de vlammen in het transformatorhuisje, die spoedig be dwongen waren. Zij konden echter niet voorkomen, dat de gehele omgeving tot 's avonds zonder stroom kwam te zitten. In het jaarverslag van de Kon Ned. Maatschappij tot bevordering van de geneeskunde, kwam een passage in voor, waarin de bevindingen van een arts werden gesignaleerd, die zich verbonden had aan een zgn. „verbo den ziekenfonds". Het jaarverslag vertelde daarbij over de schrikbarende toestanden in medisch-ethisch en in algemeen ethisch opzicht. Dit was aanleiding voor een der Tweede Kamerleden om dé minister een onderzoek te vragen naar de in het jaarverslag gesignaleerde toe standen, zowel uit het oogpunt van de volksgezondheid alsook in het be lang van de ruim 100.009 verzeker den, die bij bedoeld ziekenfonds zijn aangesloten. Tweede Kamer op vacantie Wadenoyen verdwijnt De wijziging van de grenzen der gemeenten Tiel, Zoelen en Echteld, waarmee gepaard gaat de opheffing van de gemeente Wadenoyen, heeft gistermiddag de instemming van de Tweede Kamer verkregen. Het wets ontwerp werd met 57 17 stemmen aangenomen. Daarna wijdde de Ka mer, alvorens op reces te gaan, nog een korte discussie aan de huren van kantoorgebouwen door de Staat, waarmee men zich zonder hoofdelijke stemming verenigde, evenals met de gedeeltelijke schorsing van de hef fing van invoerrechten op sinaasap pelen, mandarijnen en citroenen. Korporaal gedood SCHERPE PATRONEN IN OEFENBAND Alhoewel bij oefeningen altijd ge bruik wordt gemaakt van losse pa tronen, zijn door tot nu toe onbeken de oorzaak enkele scherpe patronen terecht gekomen in de mitrailleur band, die enkele militairen gister middag gebruikten, toen zij in de Amsterdamse Oranje Nassau-kazer- ne aan het oefenen waren. De 21-jarige korporaal S. Havinga uit Westdongeradeel, die naar het schieten stond te kijken, is dit nood lottig geworden, want hij werd door enkele van deze scherpe patronen in het hoofd getroffen en overleed ter plaatse. De marechaussee stelt een onder zoek in. ter dat bureau toen jij vanavond bin nenkwam". Dus zij had dan toch goed gehoord. Vannie keek Alice verward aan, die echter dacht, dat Vannie zich ver baasde over haar eigenaardige kle ding. „Wat zeg je van dit .detectivecos- tuum?', vroeg Alice trots. „Ik vond de hoed in een winkel van het leger des heils en de mantel heb ik zelf gemaakt. Alle autoriteiten zijn het er over eens, dat iemands kleding donker moest zijn en niet te beschrijven". „Ik denk dat ze donker en niet te beschrijven is", zei Vannie. „Maar Alice, ik begrijp niet. „Het ongeduld van de jeugd", on derbrak Alice haar. „Wees kalm tot we by Grant zijn. Dan zul je deel nemen aan een belangrijke confe rentie. Het zal nu niet meer lang duren". Vannie dacht eraan Nerine op te bellen toen zij het huis van Warton bereikten. Maar Nerine moest de vol gende morgen vroeg een vlucht ma ken. Zij had rust nodig. Het was be ter haar niet te atoren. Alice klopte op de deur van Grant's kamer boven aan de trap. „Sta op en kleed je aan. Ik heb die spionnen te pakken". Televisie stroomloos Beeld en geluid viel uit Gisteravond om 11 minuten over half tien is van de televisiezender zo wel het beeld als het geluid uitgeval len, waardoor de uitzending, die door de NORV van het Naardense zwem- stadion uit werd verricht een onver wacht einde kreeg. Het bleek, dat in de Utrechtse elec- triciteitscentrale van waaruit de tele visiezender in Lopik wordt gevoed, een hoofdschakelaar was ontploft, waardoor daar kortsluiting was ont staan en de zender in Lopik stroom loos werd. Na enige tijd moest men aan de televisieleiding in Bussum medede len, dat het er niet naar uitzag, dat de uitzending nog zou worden hervat. Aangezien de T.V. niet bij machte was de kijkers in het land van het beëin diging der uitzending te verwittigen, omdat ook het geluid was uitgeval len, heeft men via de beide radiozen ders hiervan mededeling gedaan. Dit is voor de eerste maal in de geschie denis van de televisie, dat een zo danige storing aan de zender optrad, dat een uitzending geheel moest wor den beëindigd. Parlementaire vrijheid Regeren in cijfers Met het verlangen naar licht, lucht en zonneschijn in zijn stem heeft de voorzitter van de Tweede Kamer gis termiddag voor enkele weken af scheid genomen van de Tweede Ka mer, die op vacantie ging. De voorzitter maakte, tijdens dit afscheidswoord een korte balans op van de werkzaamheden, die de Kamer sinds de laatste vacantie Kerst reces verricht had en vertelde o.m., dat gemiddeld ieder Kamerlid 16^ kolom volgepraat had, hetgeen te zamen 1639 kolommen was. De KVP praatte daarvan 49^ per lid vol, de op de voet gevolgd door de communisten, die 46 kolommen per lid voor him rekening namen; de grote partijen konden het meer ge lijkmatig verdelen en daarom praatte de P.v.d.A. maar 12 kolom per lid en de K.V.P. kon haar standpunten met nog minder woorden duidelijk maken en gebruikte 16 kolommen per lid. Leve Gortzak Van de leden apart spande de ge achte afgevaardigde Gortzak de kroon, die in de afgelopen maanden 145 kolommen volpraatte, een pres tatie, die door de voorzitter met ere en eerbied vermeld werd. Ook waren er leden, die helemaal niet gepraat hadden; 12 Kamerleden bleken in de afgelopen maanden het spreekgestoelte nooit beklommen te heben en ook hen prees de voorzitter, want de voorzitter zei, dat de titel: „zwijger" in de vaderlandse geschie denis een edele klank heeft. De ministers kregen sinds Prinjes- Enquête-commissie klaar met werk Het einde van 't omvangrijke werk der parlementaire enquêtecommissie is in zicht. Dit heeft de voorzitter der Tweede Kamer, dr. L. G. Korten- horst, gistermiddag in zijn afscheids rede voor het zomerreces medege deeld. De commissie legt thans de laatste hand aan het zevende deel van haar verslag, dat betrekking heeft op de voorlichting van Londen uitgegeven aan ambtenaren en bur gers in bezet gebied en op de rege- ringspolitiek t.a.v. de verzetsbewe ging. Over enige tijd hoopt de enquête commissie ook haar bevindingen over het militéir beleid na de Meidagen van 1940 te publiceren in het achtste deel van haar verslag. Blijft dan nog alleen over het ne gende dèel, dat het politieke beleid der burgelijke autoriteiten t.a.v. N'ed.- Indië zal beschrijven. dag 1954, 149 door de Kamer gestelde vragen te beantwoorden, waarvan er 132 schriftelijk werden gesteld. Vruchtbaar jaar De voorzitter vond tenslotte, dat het een vruchtbaar parlementair-jaar was geweest, dat de korte crisis geen ernstige stagnatie gebracht had, en dat er verschillende baanbrekende beslissingen genomen waren. De voorzitter zei verder, dat hij de vacantie van het parlement zou moe ten beknotten door de Kamer al een week voor Prinsjesdag bijeen te roe pen, omdat anders de vele agenda punten, die op behandeling wach ten, in de verdrukking zouden komen. Tenslotte stelde de voorzitter voor om de begrotingsdebatten, die in de herfst-maanden weer door de Kamer zullen klinken, te beperken, omdat de ministers toch in 1956 naar huis gaan, en wenste hij de Kamer een plezierige vacantie. Op de Cannenburgerbrug te Vaas- sen zijn gisteren twee auto's met el kaar in botsing gekomen. Mevrouw L. Zerniek uit Amsterdam, die met haar echtgenoot in de berm van de weg zat, werd tengevolge van deze botsing zeer ernstig gewond; zij in zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis te Vaassen over' gebracht. Na de botsing kantelde een van de wagens gedeeltelijk en schoot ver volgens over de langs de kant van de weg zittenden vacantiegangers het kanaal in. Het slachtoffer kreeg daarbij een hevige klap van de auto; haar echtgenoot kwam met de schrik vrij; ook de beide autobestuurders liepen nagenoeg geen letsel op. De Noord-Zuid-Hollandse Vervoer maatschappij te Haarlem heeft in 1954 'n saldo winst behaald van 1.812.982 1.065.645). Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van 7 procent. Per eind December bedroeg de per soneelssterkte 1312 man (1318 aan het eind van 1953), waarvan 910 in vaste en 412 in losse dienst. De directie is er in geslaagd het personeelbestand op peil te houden. Aan het einde van 1954 waren 149 bussen in bedrijf (148). Er zijn 11.44.346 buskilometers gereden (16.681.43) en 8.411.881 reizigers ver voerd (7.044.078). De 182 tramrijtui gen (186) hebben 10.960.798 rijtuig- kilomers afgelegd (10.833.844 km.) en 7.174.830 reizigers vervoerd (8.029.819) MOTOR TEGEN HERT Herten, die plotseling de rijweg oversteken, veroorzaken nog al eens een aanrijding, en in de nacht van Woensdag op Donderdag is bij Arn hem een motorrijder tegen een hert aangereden; de man liep een hoofd wonde op en hij is opgenomen in het ziekenhuis, het hert werd gedood. Veehandel vergaderde De 41ste alg. ledenvergadering van de Nederlandse Bond van Veehan delaren is Donderdag te Arnhem voortgezet. Het hoofdbestuur zei zich te willen stellen achter het verzoek van de afdeling Zuid-Holland om een onderzoek in te stéllen naar de mogelijkheid van een onderlinge Westeuropese uitwisseling van jonge veehandelaren. Het bedrijfschap handel in vee, het landbouwschap en het productschap voor vee en vlees (dat vermoedelijk per 1 Oct. in werking treden zal) zal zo geconstrueerd moeten worden, dat iedere tak van het bedrijfsleven tot z'n recht zal kunnen komen. Over de vakopleiding die nu anderhalf jaar aan de gang is, werden tevreden woorden geuit; voldaan was men echter nog niet. Bij het vaststellen van de provin cie, waar in 1956 het bondscongres zal worden gehouden, bleken er drie gegadigden te zijn, Limburg, Utrecht en Noord-Brabant. „Bedoel je hier.in dit huis?" „Nee, dit is Vannie maar. Zij komt helpen de losse eindjes aan elkaar knopen. Ik heb Chuck gebruikt om ze op een dwaalspoor te leiden. Dé feiten moeten verzameld worden". „In orde, Sherlock. Ik ben direct beneden". HOOFDSTUK XV Nerine Brill arriveerde de volgen de morgen vroeg op het vliegveld. Zij begaf zich ogenblikkelijk naar de stationschef en nam haar passagiers lijst in ontvangst. Toen zij ze inkeek, terwijl zij zich naar de hangar begaf, uitte zij een kreet van verrassing. Tot de passagiers behoorde Thur- man de Crosse. „Wat is de reden van de verras sing?" Het was Ferd Sayre, die deze woor den tot haar richtte. Hij stond in de deur van het vliegtuig. Grace Guffy was haar belofte na gekomen en slechts zelden vloog Ne rine op een andere machine dan die van Ferd. „Ferd, je hebt vandaag dienst", zei Nerine, die niet kon verhinderen, dat er vreugde in haar stem klonk. Ferd duwde zijn zonnebril omhoog op zijn helm. „Ja, ik heb juist goed nieuws ont vangen. Het stratosfeertoestel maakt Maandag zijn eerste vlucht en ik zal het besturen.... dat wil zeggen als deze vlucht geen roet in het eten komt strooien. Voor de eerste keer in mijn leven ben ik zenuwachtig. Dwaas, vind je niet?" „Nee, dat vind ik niet. Maar het lijkt prachtig weer om te vliegen. Alles zal goed gaan". „Zeker. Maar wat voor een verras sing heb jij?" „Thurman de Crosse behoort tot de passagiers". „Wat!" Zo vlug als een kat sprong Ferd van het vliegtuig. „Houd even vast". Hij duwde haar zijn koptelefoon in de handen en snelde naar de lucht haven. „Wel.... heb ik van mijn leven!", riep Nerine uit. Zij zag Ferd niet eerder terug dan nadat alle passagiers waren ingestapt. Er waren vijf dames; 'n lange, brood magere man, gekleed als een cowboy met een gitaar onder de arm en met een touw om de andere geslingerd; een welvarend uitziende zakenman van middelbare leeftijd; en de Crosse. Nerine sloot juist de deur van de cabine toen zij de stationschef „Wacht even!" hoorde roepen. Grant Warton holde in de richting van het toestel. Nerine hield de deur open, een employé rolde de trap terug en Grant stapte in het vliegtuig. Hij toonde zijn passagebiljet en ging te genover Thurman de Crosse zitten, zonder dat hem zijn plaats was aan gewezen. Nerine keek verward naar de em ployé voor de plaatsbewijzen. „Een passagier staat niet op de lijst. Is het in orde?" „Grant Warton?" v Zij knikte. „Ja. In orde. Sayre heeft het voor hem geregeld". Nerine was meer verbaasd dan zij ooit was geweest. Ferd moest Grant hebben opgebeld en een schikking hebben getroffen, dat hij tegenover de Crosse kwam te zitten. Maar waar om? Nerine had veel moeite met haar werk gereed te komen. De oowboy was opgewonden en spraakzaam. Dit was zijn eerste vlucht. Hij kwam van New-York en had een betrekking ge kregen in San Francisco. Hij kon zin gen en jodelen, een beetje dansen en zijn gitaar laten zingen bovendien. Aetherklanken ZATERDAG TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 20.15 Avondopening. 20.20 Act. en weerber. 20.3522.15 Frans amusementsprogramma. HILVERSUM I, 402 M, 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.25 Vacantiekal. 8.30 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de kinderen. 9.25 Gram. (9.359.40 Waterst.) VPRO: 10.00 „Tijd. uitge schakeld", caus. 10.05 Morgenwijd. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrijven. 11.30 Holland Festival 1955: Hongaars Strijkkwar- tet.12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Metropole ark. 14.00^ Sportpraatje. 14.15 Gram. 14.30 Zaans progr. 14.55 Rep. 15.05 Gram. 15.20 Europ. Tourisme, caus. 15,35 Orgelspel. 16.05 „Van de wieg tot het graf", caus. 16.20 Omr. ork. en soliste. 17.00 Act. 17.30 Gram. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Amus. muz. 18.45 Regeringsuitz.: „Atlantisch allerlei". Een en ander over de 15 landen van het Atlantisch Pact. 19.00 Artistieke staalkaart. VTRO: 19.30 „Passepartout", caus. 19.40 „Kerke lijk leven in de Sovjetunie", caus. 1955 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.25 Tour de France. 20.35 Gevar. progr. 21.20 Sport. 21.30 Amus. muz. 22.00 Socialistisch comm. 22.15 Amus. muz. 22.40 „Lessen in Echtelijk Ge luk", hoorsp. 23.00 Nieuws en S.O.S. •ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 *M. 7.00—24.00 K.R.O. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 TTraces. 10.30 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 TT-races. 12.00 Angelus. 12.03 Amus. muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.45 TT-races. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 13.20 Dansmuziek. 13.40 Schoolork. 14.00 Boekbespre king. 14.10 Gram. 14.30 Dameskoor. 14.50 TT-races. 15.10 Orkestconcert. 15.30 De schoonheid van het Grego riaans. 16.00 Gram. 16.10 TT-races. 16.30 Voor de jeugd. 18.00 TT-races. 18.10 Gram. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Van het Binnen hof. 18.40 Lichte muz. 19.00 Nieuws. 19.10 Lichtbaken. 19.30 Avondgebed en lit. kal. 19.45 Gram. 20.25 Lichte muz. 20.40 Act. 20.55 Gram. 21.00 Gevar. pogr. 21.30 Lichte muz. 22.00 Het 36e internationale Euchar. Con gres in Rio de Janeiro. 22.15 Holl. Festival: Groot koor en leden van het kamerork. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Lichte muz. En dat koord.... wel, daarmee kon hij de meeste letters van het alpha bet maken. Het was een gelukstouw en hij verwijderde het slechts zelden van zijn arm. Maar hij had genoeg van het toneel. Wanneer ze dat licht op hem richtte zou hij waarschijnlijk gek worden en weg vluchten naar de Lone Star State, waar alle goede cow boys behoorden. Nerine was er blij om toen een van de passagiers hem vroeg een liedje op zijn gitaar te spelen. Dat zou haar gelegenheid geven iets tegen Thur man en Grant te zeggen. De houding welke die twee aannamen beviel haar niet. Toen Grant was gaan zitten had Thurman hem woest aangekeken, had hem zijn rug toegewend en uit het raam gestaard. Maar Grant wendde zijn blik niet af, uitgezonderd om naar het grote pakket te kijken, dat hij op zijn knieën had liggen. Thur man scheen zich van die onvrien delijke blik bewust te zijn. Zijn nek werd rood. Zijn schouders trilden. Nerine hoopte, dat de andere pas sagiers deze klaarblijkelijke vijand schap niet zouden opmerken, maar zij hadden al hun aandacht op de liedjes van de cowboy gevestigd. (Wordt vorvnlet)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6