SlIMLGM zéymBSM Rijnstreek Duinstreek Leidse jeugd heeft goede naam op terrein van verkeersveiligheid f\eh Handweefster VRIJDAG 15 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Verkeersbrigadiertjes ontvingen diploma De Vereniging voor Veilig Ver- keerheeft gisteren in de grote zaal van „Den Burcht" aan de verkeers- brigadiers, die het afgelopen school jaar dienst hebben gedaan en aan de leerlingen, die het laatst gehouden verkéersexamen zonder fouten heb ben afgelegd, een feestmiddag aan- De voorzitter van de Ver. voor Vei lig Verkeer, de heer J. Machielsen, sprak de kinderen toe en toonde zich daarbij zeer verheugd, dat de Leidse jeugd op het gebied van de verkeers veiligheid zulk een goede naam heeft. Dit is voor een groot gedeelte te danken aan het personeel van de Leidse scholen en de heer Boerman, aldus de heer Machielsen, die ver volgens aan de volgende kinderen, die het verkeersexamen 1955 geheel foutloos hebben afgelegd, een insig ne uitreikte: Johanna Groervevsid, Anna Harte veld, Jona Gans, Willem Haneveld, Petrus Peters, Arnoldus Gordijn, Gerrit Janssen, Antonius Rijnsburger, Johan v. d. Spek, Wan der v. d. Berg, Annie Marmelstein, Paul Tesselaar, Maria de Groot, Wil ly Peters, Heieen Leenen, Jannie Dienaar, Joke v. d. Laken, Herman Kien jet, Freddie Sloos, Robbie Sloos, Mia Verboog, Annie van Bladel, Piet van Bladel, J. van Breukelen, W. Hoogeveen, T. Sekinkel, J. Hart- wijk, B. Nagtegaal, Mini Boerakker, Johannes van Bèrs. Voorts werd op deze vrolijke mid- dog het woord gevoerd door de Com missaris van Politie, de heer R. J. Meyer, die zich in het bijzonder tot de verkeersbrigadiertjes richtte en hen dankte vbor het nuttige werk, dat zij in het afgelopen jaar hebben verricht. Dat dit werk voortgezet móet worden bleek thans helaas maar al te duidelijk tóen de heer Meijer mededeelde, dat volgens een zo juist binnengekomen rapport in de afgelopen maand Juni ruim 150 ongevallen in onze Sleutelstad heb ben plaatsgevonden. De commissaris reikte aan de vol gende brigadiers een fraaie oorkonde uit: Willy Hermans, A. Vredevelt, W. Allaart, J. Martens, J. IJzerman, D. Kriek, R. van Zijp, W. Hagendijk, W. Bavelaar, J- Bizot, W.a Segaar, J. Tuithof, M. Zaalberg, E. Brocaar, M. Lacourt, L. v. d. Marei, L. v. Weizen, C. van Rheenen, M. Bekooy, P. Lan- gezaal, F. Arbouw, F. Hageman, J. Vlasveld, C. v. d. Lubbe, K. Roest, H. Broekema, N. Klarenberg, E- Eberwien, B. v. d. Broek, J. Heuvel man, K. Heyl, H. den Haan, J. van Tongeren, S. den Heeten, E. Mun ting, N. v. d. Reyden, G. Buys, G. Belksma, W. Tijmstra, A. Rigters, J. Mulder, P. Berg, M- van Vredendaal, L. Pel, F. v. d. Kooy, H. v. d. Laan, A. Peursum, W. Vahrmeyer, T. Sin- igerling, J. Parlevliet, M. Spiering, W. Kraay, E. Wij nans, N. Kuyt, G. van Heuven, F. Bol, T. Calmthout, T. Lagas, S- van Leeuwen, Kees van Nimwegen, B. Hillebrand, J. de Vrind, H. Stam, J. Heynes, H. van Wouw, P. van Leeuwen, J. Werk, M. Bakker, F. v. d. Berg, W. Boelee, G.- Crama, D. Develing, J. Eigeman, K. ■de Geus, A. Jansen, J. de Joode, M. M. de Joode, A. C. de Joode, Th. ,van Kamp, M. W. Ketting, A. v. d. Keur, J. Kiel, G. Kromhout, N. van Leeu wen, C. Mostert, M. Onderwater, L. v. d. Pluym, M. Reyneveld, T. Roest, W. de Roode, B. Schuchhard, J. S.tie- ding, M. Vallentgoed, E. Vermond, H- de Vries, P. van Walbeek, C. v. d. Wijngaard, C. Buurman, J. Buys, J. Dam, E. Dekker, J. Dodeweerd, M. Drewes, K. den Heeten, L. Klinken berg, J. v. d. Krieke, G. Kromhout, H. Kromhout, S- Lodema, F. de Nooy- er, J. Poort, R. Schouls, R. Spruit, C. v. Steen wijk, Th. v. d. Ster, J. Vogel, E. Walop, G. v. Zuylen, T. Paardekooper, M. Smits, L. Stouten, G. v. Dijk, J. de, Heiden, C. Montanus, L. Korenhoff, A. Schouten, S. Rozier, Agenda Leiden ZATERDAG: St. Elisabethziekenhuis van 35 uur receptie drie gouden zusters Franciscanessen. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m.5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 9 Juli 13 uur tot Zaterdag 16 Juli 8 uur waargenomen door: de Apo- heek Herding Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Eens in de 100 jaar", vol wassenen. Lido: „Papa, mama, het dienst meisje en ik", alle leeft. Luxor: „De vogelvrijen", 18 jaar. Trianon: „Zeven broers zoeken zeven meisjes", alle leeftijden. Rex: „De woestijn leeft", alle leeftijden. C. de Jong, T. Peltenburg, C. v. d. Boon, E. Conijn, A. v. Leeuwen, E. v. Duyn, W. Steenbergen, A. Faas, D. v. Veggel, Py. Jeurissen, A. Melet, R. de Jong, A. Post, N. Blokhuizen, L. Devilee, C. Brusche, A. v. Zanten, M. van Noort, R. de Haas, R. Aniba, A. Kieft, S. v. Dijk, A. Baak, Th. Zand bergen, T. Huigsloot, H. Heijmans, R. Krug, B. Lindeman, W. Krom, T. van der Voort, C. Juffermans, H. Gene- mans, G. Groenewegen, A. Kamp- hues, J. Wessen dorp, J. Wamsteker, J. Visser, A. Tichelhoven, H. Vermeu len, L. Pieters, P. Rijsbergen, H. Ani ba, A. Staphorst, B. Aniba, M. Schra- ma, M. Verhoef, S. Huybers, F. Web bers, F. Langezaal, Th. Nieuwenhui- zen, H. Brouv/er, J. den Edel. W. van Vollenhove, J. v. Leeuwen, M. Ligt- hart Schenk, E. van Stralen, A. Vlas veld, C. Blansjaar, H. Ladan, D. Slot houwer, H. Guldemand, H. Bosman, A. Brugman, A. Cornelissen, C. Fran ke, E. Gorthuis, W. v. Heeringen, E. Koree, N. Laman. Tot slot van de middag hebben de kinderen nog kunnen genieten van een gevarieerd goochelprogramma. Op frappante wijze demonstreerde de clown-goochelaar Anverdi enkele staaltjes van zijn kunnen. Spanning DR. H SCHILP NEEMT AFSCHEID ALS DIRECTEUR VAN DE CHR. KWEEKSCHOOL In tegenwoordigheid van zeer vele vrienden van het bijzonder onderwijs heeft dr. H. Schilp gistermiddag in „Het Gulden Vlies" afscheid ge nomen als directeur van de Leidse Chr. Kweekschool, een functie, welke hij ruim 25 jaar heeft bekleed. Namens de minister van Onder wij?, K. en W., dankte de heer C. Kleywegt, hoofdinspecteur voor de Kwekelingenopleiding, dr. Schilp voor al hetgeen deze in het belang van de opleiding van onderwijzers (essen) heeft van de talrijke gezichtjes af te lezen! Ook de tractatie tijdens de pauze liet men zich goed smaken, terwijl piano muziek de stemming verhoogde. Namens het gemeentebestuur sloot de gemeentelijk inspecteur voor het Onderwijs, de heer J. Swanenburg, zich hierbij aan. De voorzitter van de Chr. Kweekschool, dr. mr. C. de Ru, had eveneens zeer vel waarde ring voor de onderwijscapaciteiten van dr. Schilp en voor diens aandeel in de heroprichting (kort na de tweede werelroorlog) van de Chr. Kweekschool. Enkele geschenken werden aangeboden. Na dit afscheid, gevolgd door een zeer druk bezochte receptie, instal- Eindexamen van gemeentelijke H.B.S. Voor het eindexamen in de afde ling A van de gemeentelijke HBS te .eiden zijn geslaagd: mej. Inge Heijnis F. P. Janzen, J. J. Kwestro; R. van Pander; mej. Jetty Sstruyke; J. F. der Loos; R. M. du Mée; mej. Anneke van den Wijngaard, allen te Leiden; Th. de Bruin te Leiderdorp; mej. Han- nie Keuter; F. R. Luttge; mej. Lenny Luttge; mej. Annie Marie Rietber gen; J. E. Rietbergen; A. v. Ronijen, allen te Oegstgeest; mej. Anke Mugie te Sassenheim en R. E. Doing te Was senaar. ROELOFARENDSVEEN Kindje verdronken Hedenmorgen is een zoontje van de familie L. Elstgeest, die op de werf woont van de heer Hulscher, in het water geraakt en verdronken. en verwondering waren duidelijk leerde de voorzitter, mr. dr. De Ru, de nieuwe directeur, mr. K. de Vries, gekomen uit Sneek, tot hoofd van de Chr. Kweekschool. v a f* POLITIE WAARSCHUWT BALDADIGE ZWEMMERS. De Commissaris van Politie te Lei den maakt het volgende bekend. Gedurende de zomerdagen van de laatste weken is meermalen gecon stateerd, dat de zwemmers in het Rijn- en Schiekanaal" 2ich op een er gerlijke wijze misdragen ten opzichte van voorbijvarende zeil- en motor jachtjes. Men gaat aari deze vaar tuigen hangen, tracht deze scheef te trekken en wanneer men aan boord van de vaartuigen tracht de zwem mers te verwijderen, heeft men de ergerlijke brutaliteit de opvarenden van de vaartuigen te „vergasten" op een waterballet. Men bedenke wel, dat het zwem men op de bekende plaatsen in het Rijn- en Schiekanaal slechts ooglui kend wordt toegelaten en dat bij voortduren van ergerlijke baldadig heden als de bovenomschrevene, maatregelen zullen worden genomen om het zwemmen aldaar geheel te doen verbieden. Overdracht van woningen. De woningbouw aan de Lage Mors- weg i's thans zo ver gevorderd, dat morgenmiddag -de eerste vijf wonin gen van de 99, die hier nog gebouwd kunnen worden, door wethouder Van der Kwaak aan de bewoners zullen worden overgedragen. De Wo ningbouwvereniging „Tuinstadwij k" heeft besloten, om aan deze over dracht een feestelijk tintje te geven. Als het geh'ele complex gereed is, zal Leiden aan deze zijde van de stad volgebouwd zijn tot aan de grens van Oegstgeest. De over dracht heeft plaats om drie uur. Tuinfeest. De Speeltuinvereniging Ooster kwartier wil gebruik maken van het prachtige zomerweer en organiseert derhalve vandaag en morgen haar Burgerlijke Stand Geboren: Guus z. v. G. K. Spaar garen en G. Spaargaren. Magda lene d. v. A. van Weeren en K. Dijkstra. Cornelia P. T. d. v. C. A. Karremans en A. E. Zoetemelk. Adrianus z. v. W. van Dam en M. J. Boevée. Henriette Wilhelmina d van H. T. Beij en W. G. v. d. Horst. Maria Ludovica Wilhelmina d. van L. W. Döll en M. W. Smit. Jacob z. v. G. v. d. Bent en L. v. d. Plas. Aaltje d. van T. Hoek en J. v. Schie. Agatha Adriana d. van L. C. H. v. Nobelen en A. H. Minck. Geer tje d. van C. Barnhoorn en G. Hus. Hendrika Beatrix d. van G. Bos en B. Maasdam. Carl Henricus Leonar- dus z. van H. R. J. Knelange en M. H. Bosman. Pieternella Wijnanda d. v. H. v. Tongeren en A. W. Huber. Gehuwd: H. W. P. C. M. Walter en H. C. M. van der Veer. K. van Tuijn en S. de Visser. H. J. Heijkoop en M. E. Ouwerkerk. A. C. J. Duindam en C. M. van Haasteren. G. de Leeuw en A. Noppen. D. M. Brouwer en B. v. Straaten. J. M. Spruijt en B. de Bruijn; H. G. Beurse en H. H. Wes- selius. H. J. de Heiden en C. P. van Kins. J. G. C. van Spaandonk en H. D. Wiggers. J. van der Linden en M. van Oosten. H. Jansen en H. van Overleden: H. T. Kiebert man .61 j. H. C. Nieuwenburg man 82 j. C. C. W. v. Leeuwen wed. van: Wallaard 92 j. T. van den Berg man 63 j. C. H. van der Linden man 88 j. tuinfeesten. Vanavond duurt de pret van 8 tot 11 uur en morgen van 3 tot 12. Geslaagd. De heer J. V. Schattenkerk te Lei den slaagde te Den Haag voor het eerste gedeelte van het notarieel- examen. Afscheid. De heer C. Lardee heeft om ge zondheidsredenen moeten bedanken voor het voorzitterschap van de speeltuinvereniging „Westerkwar tier. De scheidende voorzitter was op richter van de vereniging en heeft ook van de oprichting af de voorzit tershamer gehanteerd. Veel heeft hij voor de vereniging gedaan. Binnen kort zal een vergadering worden be legd, om een nieuwe voorzitter te benoemen. Bakfiets in het water. Hedenmorgen is een bakfiets, die op de Botermarkt stond, op eigen ge legenheid een ritje gaan maken. Dit stuurloos uitstapje duurde niet lang. De bakfiets verdween in het water. De eigenaar, de heer Verbiest van de Rijn- en Schiekade, verspeelde er zijn tuinbouwgereedschap mee. De politie bracht de wagen weer op het droge. ALPHEN AAN DEN RIJN VAN EEN SCHIP GEVALLEN Omstreeks negen uur vond op de N.V. Scheepswerf „Alphen" van P. de Vries Lentsch te Alphen a/d Rijn een ongeval plaats, dat voor de leer ling schilder J. Zuidam, wonende te Alphen, ernstige gevolgen had. Hij was bezig om de gangboord van een vaartuig, liggende in de vaargeul van een werklial, schoon te schrappen. Hij is hierbij waarschijn lijk uitgegleden en is van het dek in het water terechtgekomen tussen de stenen wal en het staaldraad waarmee het schip gemeerd was. Tijdens zijn val kwam hij nog met zijn rug te recht op de stenen walkant. Hij kwam zo ongelukkig neer, dat hij in ern stige toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebi acht, nadat dr. P. Stelhouwer gevaarlijke inwendige verwondingen had geconstateerd. Met veel moeite waren werklieden van de scheepswerf erin geslaagd om de schildersgezel uit het water te halen. ARBEIDSONGEVAL Bij de Ned. Spanbeton Maatschappij te Alphen a/d Rijn vond Donderdag morgen omstreeks half tien een be drijfsongeval plaats, dat gelet op de toedracht van de zaak, nog heel best is afgelopen. Personeel van het bedrijf was be zig om een kwantum betonnen palen in een schip te laden. Op een gege ven moment is een staaldraad-strop losgeschoten en de paal, welke er in hing, ging aan het zweven. Hierbij werd de arbeider L. Spreeuw uit Utrecht getroffen. Hij liep enkele kneuzingen op. Dr. J. H. J. Pilon' verleende de eerste geneeskundige hulp. Het slachtoffer is per auto naar zijn woning overgebracht. BOSKOOP G.D.S. Het eerste elftal van GDS zal ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap Zondag a.s. een auto tocht maken naar het Gooi en omge ving. De wedstrijd RVCGDS is af- HAARLEMMERMEER Geboren: Leonardus Franciscus, zn van Th. G. Brandt en A. C. Jansen; Wim. zn van A. Schriemer en G. Renkema; Margaretha, dr van T. de Boer en G. Snoek; Gerrigje Johanna, dr van A. Ouwerkerk en T. Rood- zand; Geertruida Anna Petronella Ma ria, dr van F. P. Lammers en C. A. D. Zij er veld; Johannes Antonius Jo zef, zn van A. B. Schoorl en J. G. Baltus; Hermanus Henricus, zn van Th. J. de Vlieger en C. Th. Geers; Lambert Hilko, zn van L. Lammerts en B. A. Jager; Goverdina Maaike, dr van J. Betten en M. van der Stelt; Maria Johanna Adriana Louisa, dr van M. J, Zwetsloot en J. E. Leijten; Alida Elisabeth Maria, dr van G. A. Ransdorp en J. M. van der Reep; Margaretha, dr van C. Beerendonk en P. Krocké; Maria Cornelia, dr van Th. L. Braak en M. F. H. Verduin; Johanna Anna Frederika, dr van A. J. Brouwer en A. M. S. Vleeskens. Ondertrouwd: J. J. A. Schrijen 26 j. en A. H. M. Waasdorp 24 j.; J. Wilner 25 j. en A. A. B. Boellaart 20 j.; A. J. A. Houthuizen 23 j. en G. M. C. van Warmerdam 22 j. Getrouwd: G. J. Kok en J. Lagen dijk; J. Schwartz en M. P. de Vos; W. M. de Rooij en J. M. Breedijk; A. G. Sauerbreij en H. J. Koolber gen; Th. Mestrum en E. Spaargaren; Th. A. Mulder en M. Ph. Wendt; A. J. Bakker en M. P. Cuvelier; P. Hei- kens en M. G. Mantel; M. J. Immel en R. Baars. Overleden: M. de Koter 87 j., we duwe van H. A. Koopman; P. Oude- jans 59 j., echtgenoot van L. van der Meulen. KATWIJK AAN DEN RIJN ROODE KRUIS HIELD RAMPOEFENING. Aan de rampoefening van het Roo de Kruis werd deelgenomen door plaatselijke colonnes van de afde lingen Katwijk, Leiden, Oegstgeest, Leidschendam en Noordwijk. De oefening stond onder leiding van de districtscommandant dr. H. P. Veld- huyzen. Achter het gemeentehuis was een groot vliegtuig neergestort, waar voor door de burgemeester de hulp werd ingeroepen van diverse plaat selijke colonnes van het Roode Kruis. Verondersteld werd, dat het vlieg tuig een 40-tal personen vervoerde. Na de nodige verkenning door de commandant bleek, dat nog enige slachtoffers in het vliegtuig aanwezig moesten zijn. De overigen lagen ver spreid over een oppervlakte van 160 bij 200 meter. Gezien de grootte van de ramp werd door de commandant direct d$ hulp ingeroepen van de bovengenoemde colonnes uit de ver schillende plaatsen, die dan ook prompt na elkaar op het terrein van de ramp verschenen. De minder zwaar gewonden werden naar een EHBO-post vervoerd, welke intussen was opgeslagen in de omgeving. De zwaargewonden werden per bran card naar een verzamelpost ge- K.A.B.-weekend van gewest Gouda Voor de vierde maal houdt het Ka der van de K.A.B. in het Gewest Gouda een Weekeinde. De betreffen de bijeenkomst zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 20 en Zondag 21 Augustus a.s. en wel in het kloos ter van de Paters Passionnisten te Haastrect.h Het Kaderweekeinde wordt Zater dagmiddag om 3.30 uur door de voor zitter van het Gewest geopend. Om 4 uur behandelt drs. Th. Frenk het onderwerp: „De economische struc tuur van het Midden-Oostelijk deel van Zuid-Holland, voor wat zijn ver leden, heden en toekomst betreft". Op deze inleiding volgt discussie. Om 7.30 uur is een lof in de kerk en ge legenheid tot biechten. Om 8.15 uur vangt het avondprogramma aan met een gesprek over de taak van de leden van de ondernemingsraden, met muzikale omlijsting. Om 7.30 uur vangt de Zondagbij eenkomst aan met een H. Mis, tijdens welke generale H. Communie van alle deelnemers. Om 9.30 uur houdt de heer G. Z. de Vos een inleiding over de structuur van de bevolking in het hart van Holland, waarop eveneens een dis cussie wordt geopend. Om 2 uur houdt een nog niet be kend gemaakte priester een inleiding over het godsdienstig leven tussen Rijn en Lek. Om 4 uur volgt sluiting. bracht, welke was ingericht in het gemeentehuis. Studenten van het Missiecollege van de paters Franciscanen te Kat wijk aan den Rijn fungeerden als slachtoffers. De oefening had m het algemeen een zeer vlot verloop. Het was ongeveer 9 uur, toen alle deel nemers aan de oefening in het sous- lerrain van het raadhuis bijeenkwa men, alwaar een leerzame nabe schouwing werd gehouden. Dokter H. P. Veldhuyzen uit Leiden voerde het woord. De commandant van de colonne Rijnland, dokter H- J. Keegstra uit Oegstgeest beschouwde de werk zaamheden op het voorterrein van de ramp en bracht daarna dank voor de verleende gastvrijheid. Ten slotte sprak de heer J. W. Barnard namens de colonne Katwijk. Aquariumvereniging. De verga dering van de Aquariumvereniging „De Minor" werd geleid door voor zitter J. Nugter, die in zijn openings woord er op wees, dat deze vergade ring mede bedoeld was, om met elk ander in een gesprek diverse aange legenheden betreffende de liefhebbe rij in het hebben van een aquarium te bespreken. Iti de algemene be sprekingen, die hierna plaats hadden, kwamen verschillende interessante en belangrijke aangelegenheden be treffende de aquariumliefhebberij ter sprake waarbij ervaringen werden uitgewisseld en raadgevingen gege ven. Een bestuursverkiezing had hierna plaats waarbij in de vacature A. Visser tot penningmeester werd gekozen de heer P. de Best. De heer Stuart werd tweede penningmeester en de heer J. Slootweg te Valken burg algemeen adjunct. De voorzit ter deelde mede, dat op Dinsdag 9 Aug. a.s. een filmavond gegeven zat worden, meer speciaal voor de in Katwijk vertoevende gasten. Hier over was met het bestuur van V.V.V. overleg gepleegd. Voor het paedagogisch getuig schrift voor het Nijverheidsonderwijs slaagde te Haarlem mej. T. van Veen. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de corx-espondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen hoakjes, achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland (21 Juli), via Engeland (23 Juli, Bazilië: ms „Paraguay Star" (26 Juli), Canada: ms „Westerdam" (21 Juli), ss „Maas dam" (23 Juli), Chili: ms „Wester dam" (21 Juli), ss „Arkeldijk" (27 Juli), Indonesië: ms „Willem Ruys" (26 Juli), Ned. Antillen: ms „Amazo- nas" (18 Juli), ms „C. A. Falkland" (26 Juli), Ned. Nw Guinea: ms „Wil lem Ruys" (26 Juli), Suriname: ms „Bacchus". (27 Juli). Unie van Zuid- Afrika en Z.-W.-Afrika: ms „Jagers fontein" (26 Juli). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. SPORT WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK. 101 Renners zijn om 8.00 uur ge start voor de negende etappe van de Rond vafn Frankrijk van Briangon naar Monaco over een afstand van 275 km. De top van de Col de Vars, een col van de eerste categorie, welke 50 km van de start is gelegen, werd het eerst bereikt door Gaul van de gemengde ploeg. Daarna volgden: op 47 seconden Scodeller (Noord- Oost Centraal). Op 1 min. 12 sec. Gelabert (Sp.) en L. Bobet (Fr.). Op 2 min. 7 sec. Brankart (Belg.), Lorono (Sp.) en Bauvin (Noord Oost Centraal. Op 2 min. 25 sec. Astura (It.). Op 2 min. 30 sec. Co- letto (It.), Vitetta (Zuid Oost), For- nara (It.) Guidici (lit.), Rolland (Fr.) en Wagtmans (Ned.). Op 3 min. 3 sec. het grote peloton. VOETBAL De gouden erenaald van de Duitse voetbalbond is een dezer dagen aan de 85-jarige mevrouw Maria Rose in Paderborn toegekend. Deze oude dame is sedert 40 jaar lid van de voetbalclub S.V. '13 uit Paderborn en zij heeft in de afgelopen twee jaar geen enkele thuiswedstrijd van deze club gemist. De voorzitter van de Duitse voetbalbond, dr. Peco Bau- wens, zond mevrouw. Rose de ere naald vergezeld van een persoonlijk schrijven. De trots van de 85-jarige is een kaart, welke het Duitse elftal na zijn overwinning op Ierland in Mei j.l. uit Hamburg aan de „Voetbal-oma" stuurde ter gelegenheid van haar 85ste verjaardag. Laatste Berichten DE WEST-DUITSE VRIJWILLIGERS WET. De Westduitse Bondsdag heeft vandaag met flinke meerderheid in tweede lezing de van vele amende menten voorziene „vrijwilligers- wet" aanvaard. Deze wet moet de regering de bevoegdheid geven om zesduizend officieren en onderoffi cieren in dienst te stellen. De laatste lezing zal Zaterdag plaats vinden, waarna het ontwerp op 22 Juli naar de Bondsraad zal worden doorgezon den. Marktberichten LEIDEN, 15 Juli. Veemarkt. Aan voer: stieren 15, melkkoeien 95, vette koeien 275, vare koeien 131, pinken 25, vette kalveren 51, nuchtere kal veren 122, vette schapen 150, weide- schapen 29'2, zuiglammeren 500, wei- delammeren 553, varkens (zeugen) 52, schrammen 1322, biggen 597, gei ten 15. Totaal 3200. Notering: stieren (slacht) schoon 2.152.45; melkkoeien 7 50— 1000; vette koeien (schoon) 2.10— ƒ2.80; vare koeien 550700; vaar- sen 600—8 00; pinken 375—500; vette kalveren (levend) 170225; nuchtere kalveren (slacht) 4060; nuchtere kalveren (levend) 115 135; vette schapen 95 110; zuiglammeren 8095; weidelam- meren 6874; zeugendrachtig) 220325; schrammen 50f 100; biggen 30—45; geiten 15—35. Handel: goede aanvoer handel over de gehele linie slepend. Bezoek door hooibouw, matig. Tbc-vrije afdeling, grote aanvoer: 85. LEIDEN, 15 Juli. Kaas. Aange voerde partijen: 50 Goudse en 6 Leid se. Notering: Goudse extra tot 2.37; Goudse eerste kwaliteit 2.21 tot 2.29; Goudse tweede kv/aliteit 2.10 tot 2..20; Leidse extra tot 2.39; Leidse eerste kwaliteit tot 2.35. Han del flauw. LEEUWARDEN, 15 Juli. Kaas. Notering: Gouda volvet 1.85—1.90, Edammer 40 -f- 1.761.79, brood kaas 40 -f 1.771.80. Stemming redelijk. TER AAR, 14 Juli. Groente. peu len 1.104.00; idem B. 0.70; doppers 2.103.20; idem B. 0.601.60; capdop- pers 2.60—4.30; idem B. 1.70; blauw schokkers 5.606.20; witte capucij- ners 1.805.10; krombekdoppers 3.20 3.70; tuinbonen 1.201.70, alles per 10 kg.; kassnijbonen 0.901.05; idem B. 0.600.85; idem stek. 0.250.50; sperciebonen 1.25; augurken grof A. 0.68—0.78; idem I. 0.41—0.48; CD. 0.35 —0.38; E. 0.31—0.34; E. geel. 0.18, alles per kg. 3? AEG-fornuis, 200 Volt, Ruton stofzuiger, 125 Volt, bur. ministre, 2 crapauds, 4 stoelen, fauteuils, salon- uitschuiftafels, ledik., ma trassen, dekens, vloerkle den. Alles als nieuw. He renrijwiel. Hooymans, Barnhoornweg 30, Noord- wijk. Tel. 2012. G? Moderne clubstellen, fraaie bankstellen, dres soirs, tafels, kindertrap auto, bedstellen, babyledi kant, babytafelstoel, grote en kleine rijwielen, accor deon, bankschroef, drie wielerfietsje, wringer, uit- schuiftafel, overgordijnen, opklapbedden. alles, tegen lage prijzen. Nieuwenburg, Hooigracht 55. G? EWE-Anker Polshor loges zijn klasse horloges. In de mooiste modellen. Reeds van f 35,50. Water dicht. 15 st. Anker Heren Pols. Echt doublé, 17 st. Anker, schokvrij (Inca- bloc) Dames Pols slechts 56,50. S. v. d. Water en Zn., Haarl.straat 185. n.v. ziiverfabriek „voorschoten" zoekt, in verband met de verdere uitbreiding van haar ZILFA-PLEET-afd. a. Een ervaren Assistente voor de loonadministratie, leeftijd 20 tot 22 jaar. b. Enige Meisjes voor de na-calculatie, leeftijd 16 tot 18 jr. Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Soil, schriftelijk aan de afd. personeelszaken. Handweverij „DE GOUDEN SPIN", Nieuwe Rijn 17, Leiden, vraagt: Aanmelden: Zaterdag 16 Juli 1955 tussen 3 en 5 uur. G? Zaterdag Markt. He- rensportgoed. onze beken de kwal. 1,79, de tweede 1,49, k.onderjurkjes, pracht damesondergoed tegen SDotprijzen, k.onderged 59. Wij geven gratis loten. Koornbrugsteeg over Mu ziekhandel. Japie. G? Zaterdag. Markt. Voor een stukje kaas, lekker en fijn moet men bij het Kaasboertje zijn. En toch laag in prijs. Gratis loten verkrijgbaar. Koornbrug steeg. naast Japie. 3? Wegens vertrek heren- rijwiel, merk Batavus, als nieuw, 85.sleestofzui ger, 125 Volt., compleet 22,50; Erres radio, pracht toestel 70,- Lammer- markt 51. Aangeboden goed afge harde bloemkoolplanten. C. de Graaf Wzn. Van der Valkboumanweg 38, Lei derdorp, Tel. K 1710-24773.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3