R IJ N S REEK Duinstreek Vliegramp in Amerika WARNECKE DONDERDAG 14 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN TOESTAND „AVIFAUNA" In tegenstelling met in de laatste dagen in de pers verschenen berich ten, delen B. en W. van Alphen aan den Rijn mede, dat van sluiting van het vogelpark „Avifauna" in de loop van dit seizoen geen sprake is, maar integendeel, dat het park in staat is dit vacantie-seizoen het bezoek in alle opzichten goed te ontvangen. AUTOBUS RAAKTE WANDELAAR Dinsdagavond omstreeks 10.30 uur liepen de heer en mevr. Oosthoek, ter hoogte van de dakpannenfabriek, links van de weg, in de richting Avifauna, toen ter plaatse een vracht- ,auto werd ingehaald, rijdende even eens in de richting Leiden, door een autobus van de fa. Langhout te Ter Aar. De bus passeerde de vrachtauto, toende heer A. Oosthoek met zijn elleboog de bus raakte. Hierdoor ge schrokken sprong de heer Oosthoek snel opzij, doch viel hierbij tegen zijn echtgenote. Beiden kwamen te val len. De heer Oosthoek bekwam slechts wat lichte schaafwonden, maar mevr. Oosthoek brak haar linker enkel. Na dat dr. H. v. Kooten de eerste genees kundige hulp had verleend, werd mevr. Oosthoek per auto overge bracht naar een Leids Ziekenhuis. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN „HOU VAST" De wedstrijden om het verenigings kampioenschap van de Gymnastiek vereniging „Hou Vast", Woensdag avond in de Turnzaal o.l.v. de heer P. Zuidam gehouden, onder het cri- tisch oog van de jury, bestaande uit de heren: W. van Tol en C. Ravens- horst, beiden te Boskoop en de heer J. Jongejans te Alphen aan den Rijn, hebben de volgende beslissingen ge bracht. Meisjes A: 1. C. Smits; 2. L. v. d. Broek; 3. C. v. Zwieten; idem B: 1. Nelly Mulder; 2. Plonie Roggeveen; 3. Erna Blijenberg; idem C. 1. Annie Koren; 2. Corry den Daas; 2. Ina Ter- bork; idem D. 1. Ida Kres; 2. Adri Oudshoorn; 3. Hendrika Bijleveld. Jongens A: 1. H. Knook; 2. J. van Willigen; 3. A. Stappert; idem B: 1. W. v. de Kwaak; 2. J. de Wit; 3. F. de Graauw. Adspirant meisjes A: 1. T. v. d. Waal; 2. J. Vernes; 3. G. v. Berkel; idem B: 1. T. Duin; 2. L. Hülscher; 3. A. Rijvers. Dames A: 1. mevr. W. van Eijk Bruné; 2. mej. S. van Eijk; 3. mej. R. Borreman; idem B: 1. Alie Koren; 2. mevr. GuldenerZuidam; 3. Th. v. Heijningen. Heren: 1. M. v. d. Laare; 2. H. Knook; 3. J. van Dam. De oefeningen bestonden uit vrije Mevrouw de minister trad af Mevrouw Oveta Culp Hobby, de Amerikaanse minister van Gezond heid, heeft gisteren haar ontslag in gediend, dat door president Eisenho wer is aanvaard. Zij wordt opgevolgd door de onderminister van Financiën, Marion B. Folsom, een 60-jarige voormalige zakenman. Er deden reeds enige tijd in de Amerikaanse hoofdstad geruchten de ronde, dat mevr. Hobby zou aftreden in verband met de ziekte van haar echtgenoot, William Hobby, eigenaar van een dagblad en voormalig gou verneur van Texas. Er is de laatste tijd veel critiek ge leverd op deze vrouwelijke minister in verband met de vaccinatie-pro gramma tegen kinderverlamming met het Salk-vaccin. Op 12 April gaf zij het vaccin vrij en beval later een vrijwillig distributie-programma met het vaccin aan. Toen een aantal gevaccineerde kin deren niettemin kinderverlamming kregen, verklaarde mevr. Hobby, dat „niemand de grote vraag naar het vaccin had kunnen voorzien". Deze opmerking zette in Amerika nogal kwaad bloed en dit werd nog erger, toen zij later de directeur van de on der haar ressorterende volksgezond heid, dr Leonard Scheele, verant woordelijk stelde voor het falen van het vaccinatie programna. Thor Heyerdahl naar Paaseiland Thor Heyerdahl, die bekendheid verwierf met zijn „Kon-tiki"-expe- ditie, over de Stille Oceaan, zal in de aanstaande herfst een nieuwe reis ondernemen deze keer niet op een vlot maar met een treiler om te trachten zijn theorie over de ver plaatsing van cultuurvolken van het Zuid-Amerikaanse vasteland naar Polynesië, te bewijzen. Zijn doel is het door de Nederlan der Roggeveen in 1772 ontdekte Paaseiland in de Stille Oceaan. Al degenen die het eiland bezoch ten, zijn onder de indruk gekomen van reusachtige beelden, die getui gen van een onbekende verloren ge- gane beschaving. Het oudheidkundig onderzoek is tot dusver beperkt gebleven tot be studering van de beelden, de kunst matige terrassen, waarop zij ge plaatst zijn, en in rotsen aangebrach te figuren. Heyerdahl wil graafwerk op het eiland verrichten ih de hoop over blijfselen van woningen, huishoude lijke voorwerpen en andere dingen te vinden, waaruit de oorsprong van de scheppers van de beelden kan blijken. De Noorse volkenkundige neemt aan, dat de Paaseilandcultuur vóór de Inca-beschaving van de Zuid- Amerikaanse Stille-Oceaankust naar het Paaseiland is overgebracht. oefeningen, brug, ruk, ringen, paard, evenwichtsbalk. Bij de dames won mej. S. van Eijk de wisselbeker, bij de heren de heer M. v. d. Laarse, die het thans voor de tweede maal achtereen in zijn bezit heeft. BINNENBRAND ^Ten huize van de vishandelaar P. Koren aan de Hoofdstraat onstond gisteren omstreeks 13.30 uur een be gin van brand, die door de bewoner zelf kon worden geblust. De brand weer, die was uitgerukt, behoefde geen dienst te doen. De brand was ontstaan, doordat een pan met vet op een gascomfoor, tijdens een korte afwezigheid van de heer Koren, over verhit was geraakt en de vlam in de pan vloeg. De schade is niet groot en wordt door de verzekering gedekt. BOSKOP» UITGAANSDAG BEJAARDEN Een deelnemer vermist De 260 Boslcoopse ouden van da gen, die Dinsdag j.l. een uitstapje naar het Gooi hebben gemaakt, zul len ongetwijfeld nog dikwijls aan deze geslaagde dag terug denken. De mooist denkbare weersomstan digheden waren in tegenstelling met vorig jaar, toen van een totaal verregende dag moet worden ge sproken, vanzelfsprekend doorslag gevend voor het welslagen van een dergelijke dag. Dank zij de perfecte organisatie verliep alles naar wens, hoewel één onvoorziene uitzonde ring ditmaal de regel bevestigde, omdat na het uitstekend diner en het serveren van de thee in „Anna- Hoeve" bleek, dat één der „reizi gers", de heer Van P. werd vermist. Alle hens kwam aan dek om te trachten het verloren schaap weer tot de kudde terug te voeren, doch hoe men zocht en hoe men infor meerde, de heer Van P. bleef spoor loos. Na geruime tijd oponthoud werd besloten om zonder hem te vertrekken zij het dan ook dat dit een minder prettig vertrek was. Önv hem alsnog op te sporen, bleef een chauffeur met een luxe wagen ach ter, maar toen het gezelschap des avonds in blakende welstand in Bos koop terugkeerde, bleek nog geen spoor van de heer P. waarnaar met man en macht werd gezocht, te zijn gevonden. De vreugde was echter groot, toen om ongeveer 9 uur be- richt kwam dc.t de heer Van P. ge zond en wel was gevonden. Na de versterking van de inwendige mens had hij blijkbaar behoefte aan hét makën vari een wandeling en was in zijn eentje naar Hilversum gekuierd, alwaar hij tenslotte werd aangetrof- Een viermotorig vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht is gisteren bij Merced in Californië neergestort. De tien inzittenden zijn omgeko men. Het toestel, een tankvliegtuig, ontplofte toen het de grond raakte. De ontploffing werd tot op een af stand van 50 km. gehoord. De Westduitse militaire wetten In Bonn is Woensdag de weg voor de eerste militaire wetten vrijge maakt. Bondskanselier Adenauer heeft de weg van de minste weer stand gekozen en gecapituleerd voor de eisen van zijn partijgenoten, die het parlement een beslissende in vloed op de militaire organisatie en op de controle van de bezetting van: de hoge militaire posten willen ge ven. De bondskanselier had zich daar tegen aanvankelijk met grondwette lijke bezwaren verzet, doch ziende dat de regeringspartijen van geen wijken wilden weten, heeft hij zijn bezwaren teruggenomen. De eerste twee wetten zullen nu Vrijdag en Zaterdag door de Bondsdag gaan. Het staat bij voorbaat vast, dat de wet, die de oproeping van 6000 vrij willigers mogelijk moet maken, met de stemmen der regeringspartij zal worden aanvaard. De socialisten hebben weliswaar in de commissies terdege medegewerkt aan de uit werking der nieuwe teksten, die in de plaats van het ontwerp der rege ring zijn gesteld, maar zij blijven weigeren aan de vooravond van Ge- nève hun stem aan de wet te geven. NEPALESE MILLION AIRS ZOON ONTERFD De Nepalese millionair Sahoe Ga- nasjdas heeft zijn zoon onterfd, om dat hij met Amerikanen omging. Hij nam het hem vooral kwalijk, dat hij ook maaltijden met hen gebruikte, „want dit staat gelijk met verlooche ning van onze godsdienst", aldus de verstoorde vader. De Amerikanen, waar hier sprake van is, bevonden zich in Nepal om dit land, in het kader van het stre ven der Ford-stichting, te helpen. Dit feit brengt een gewoonte in herinnering, die vijftig jaar geleden in het toenmalige Brits-Indië bestond. Wanneer een lid der orthodoxe Hin doe-families een bezoek aan Europa had gebracht, werd hij bij terugkeer, als zijnde „onrein" geworden, door zijn familieleden verloochend. fen. Bij nader inzien bleek, dat de man niet doordrongen was van het geen hij had gedaan. EINDDIPLOMA'S AAN DE RIJKSTU1NBOUWSCHOOL Het einddiploma met aantekening voor handelscorrespondentie in de achter hun namen aangegeven talen behaalden: E. J. Spaander (F.D.E.) te Amersfoort; R. P. Beens (E.) en H. D. van Oyen te Amsterdam; B. v. d. Ende (F.E.) te Apeldoorn; J. A. Hooftman (F.D.E.J. A. Loef (F.D. E.); P. Ramp; R. Reijgers (E.); W. Ph. A. Scheer (F.D.E.) en A. J. Spaarga ren (F.D.E.) te Boskoop; R. Disse te Bussum; H. J. Faber te Delft; M. G. Mulder (F.D.E.), te Den Burg (Texel); E. Biekart te Enschede; L. H. Blom (F.D.E.); L. B. Buizer (E.); J. L. Burgmans (E.); H. v. Dam; A. Vos te 's Gravenhage; J. M. Vreloop (E.) te Groenekan; N. A. M. van Noort (E.) te Haarlem; Th. Galema (F.D.E.) te Harlingen; J. F. W. Eilander te Hengelo J. J. E. Kortman (D.E.) te Leidschendam; F. M. Geurts (F.D.E.) te Nijmegen; J. W. Scheer (F.D.E.) te Pijnacker; A. v. d. Broek (F.D.E.); T. P. Hindriks (F.D.E.); H. J. Muller (E.); P. P. H. A. Prinz (E.) en M. W. Zorge (F.D.E.) te Rotterdam; A. P. Pruissers (F.D.E.) te Vlesen; H. Hooft (E.) te Voorburg; P. M. G. Bekers (F.D.E.) te Vught; J. J. M. Meuskens (F.D.E.) te Wassenaar. 1 Afgewezen, 4 herexamen, 1 nog geen beslissing, Middelbare cursus in tuinarchitec tuur Over naar het practijkjaar: W. van Eijkeren te Heiloo; N. J. Kortekaas te 's Gravenhage; Th. F. Schneider te Hengelo; A. Gerritsma te Holten; J. Rahder te Nieuweroord. HAZERSW0UDE PATER A. DE RUIJTER W.P. Pater Arnoldus de Ruyter van de Witte Paters heeft op 26 Mei j.l. te, Galashiels in Schotland de H. Pries terwijding ontvangen uit handen van mgr. Gordon J. Gray, aartsbis schop van Edinburg. Zondag a.s. zal de neomyst zijn eerste plechtige H. Mis opdragen om 10 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Hazers- woude-dorp. Des middags is er re ceptie van 1.15 uur tot 2.15 uur. Zaterdagavond zal de neomyst feestelijk worden ingehaald vanaf de Voorweg. De begroeting aldaar zal plaats vinden om ongeveer half zeven. Tuintjes in het gedrang. Woens dagavond kwamen de bewoners van de Ds. D. A. v. d. Boschstraat, Oost zijde op uitnodiging van het bestuur der Woningbouwvereniging „Volks belang" in het Raadhuis bijeen. De voorzitter van de bouwvereniging, de heer W. Slootweg, opende de verga dering, mede waren aanwezig de loco- bugemeester, de heer C. A. van Dam en de gemeente-architect, de heer Noordam. Op deze vergadering wer den de plannen voorgelegd wat de be woners van de Ds. D. A. v. d. Bosch straat, Oostzijde kwijt zullen raken aan grond in verband met de aanleg van een pand tussen de huizen van de Ds. D. A. v. d. Boschstraat.en de in aanbouw zijnde huizen aan de Lin delaan. Met de wensen van de bewo ners zal zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Zij raken in ieder geval plm. 2 meter grond kwijt, na enige bespreking konden zij zich ver enigen met de plannen hieromtrent. Binnenkort zal een aanvang worden gemaakt met de aanleg van de riole ring, in verband met de demping van de sloot achter de huizen van de Ds. D. A. v. d. Boschstraat. DE KWAKEL Actie jeugd van de straat geslaagd. D, Zaterdag gehouden actie voor „Jeugd van de straat" en voor de speeltuinvereniging „Jong Leven" kan zeer geslaagd worden genoemd. De eerst genoemde instelling zal diverse uitstapjes in de a.s. vacantie financieren voor de schoolgaande jeugd en de laatst zal de nieuwe speeltuin vervolmaken. In de mid dag werd er een rondgang door het dorp gehouden met een onvervalst Amsterdams pierrement, vergezeld van enige dames die probeerden, en daarin volkomen slaagden, de hon derden lootjes aan de man te bren gen. 's Avonds was er een gecostu- meerde voetbalwedstrijd tegen de Hoef. Hierna marcheerden allen, voorafgegaan door de plaatselijke muziekvereniging T.A.V.E.N.U. naar de speeltuin, waar een openluchtbal gehouden wordt. De organisatoren kunnen op een geslaagde actie terug zien, welke bruto 867,22 heeft opgebracht. TER AAR Overplaatsing. De wachtmeester der Rijkspolitie G. Th. van Schijndel zal met ingang van 15 Augustus op diens verzoek in verband met de ge zondheidstoestand van een zijner huisgenoten naar Driebergen worden overgeplaatst. Uw voordeel in cijfers Jersey DEUX PIECES van 94,50 nu 38,95 Jersey BLOUSES van 22,50 nu 11,98 VESTEN zuiver wol van 26,90 nu 17,48 KERKO BLOUSES vanaf 6,50 maar dan ook uitsluitend bij STATIONSWEG 6b en BREESTRAAT 126 Advertentie HAZERSW0UBE [H.R.] FATHER H. VERGEER Voor de tweede maal dit jaar heeft de parochie van het Zwaantje een neomyst in haar midden. Zondag a.s. zal de weleerw. heer H. Vergeer van de Fathers van Mill Hill zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Zondag j.l. werd de neomyst gewijd door kardi naal Grif fin, aartsbisschop van West minster. De priesterwijding werd bij gewoond door de ouders en pastoor Koenen, die Zaterdag met de nacht boot naar Engeland voeren. Zaterdagavond zal de neomyst aan grens van de parochie, de Gemene- weg worden ingehaald, waarna een plechtig lof volgt. Zondag zal om 10 uur de eerste plechtige H. Mis wor den opgedragen, 's Middags van 23 uur is er receptie voor de parochia nen en na het plechtig danklof voor niet parochianen. NIEUWKOOP Aankoop van „De Haeck". Mits het rijk een gelijke subsidie ver leend zal aan de Stichting „Het Zuid Hollandse Landschap" een bijdrage van 50 in de kosten van de aan koop en de bijbehorende kosten, van het watergebied „De Haeck" onder Nieuwkoop worden gegeven. De to tale aankoopsom bedraagt 22.000. Van particuliere zijde is 2000 bij gedragen. NIEUWVEEN Begin van brand. De fam. Droog, wonende aan de W. P. Speelmanweg, is gisterennacht aan een groot ge vaar ontsuapt. Nadat men 's avonds het waswater op een gasstel had ge zet om de andere morgen direct met de was te beginnen is door onbe kende oorzaak de gasslang los ge schoten met het gevolg dat er een begin van brand ontstond die een der inwonende 's morgens vroeg ont dekte en met enige emmers water bluste. Het bleef thans bij enige ma teriële schade. NOORDEN Ouden van dagen. Dinsdagoch tend gingen de oudjes van Noorden hun jaarlijkse reis maken, welke door de goede gevers van Noorden mo gelijk gemaakt was. Het was in tegenstelling van ande re jaren een veel belovende dag wat het weer betrof. De reis, die met een autobus en twee luxe auto's gemaakt werd, vertrok omstreeks 8 uur met als eerste doel Madurodam. In deze miniatuurstad hoorde men menige uitroep van bewondering over zoveel moois. Daarna vertrok men naar Rijswijk, waar de koffie werd gebruikt en vanzelfsprekend werd de speeltuin met een bezoek vereerd. Vervolgens ging men naar het dierenpark in Wassenaar, daar was het niet alleen mooi, maar ander de bomen ook heerlijk om te vertoe ven. Vanuit Madurodam werd aan mevr. v. d. Weyden-Warmendam en aan mevr. Plaisier-de Wit, die beiden de reis niet konden meemaken, omdat zij in het ziekenhuis verblijven, een telegram gezonden. Ofn 18.30 uur arriveerde de stoet weer behouden in Noorden waar in de zaal van de Wed. A. Kuyf de warme maaltijd gereed stond. Hier werd niet alleen lekker gegeten, maar over: de goed geslaagde reis flink nagepraat. Dom. Pieterse gaf op rijm een keu rig verzorgd reisverslag. De heer de Jager, 81 jaar, vertelde nog, dat hij al veel gereisd had. Hij was -ondermeer in Amerika en nog enkele andere landen geweest, maar nog nooit had hij zo'n gezellige reis gehad als nu. G. v. d. Helder be dankte allen en in het bijzonder het comité?, die deze reis v.oor hen mo gelijk gemaakt had. Wals de gehele dag het weer bij zonder mooi geweest, bij het naar huis gaan moesten vele nog hard lo pen om niet verregend thuis te ko men, want een onweersbui kwam als spelbreker tussenbeide. 0UDE-WETERING Reis ouden van dagen. Met ver langen hebben de ouden van dagen de dag tegemoet gezien, waarop zij hun jaarlijks uitstapje konden mee maken. Na veel voorbereidingen van het comité, vertrokken zij Woensdagmorgen te kwart voor ne gen met 2 bussen en 4 luxe wagens, uitgeleide gedaan door vele bewo ners van het dorp, en begunstigd door een stralende zon. Via de Rijks weg en Amsterdam kwamen ze te Vorendam waar de koffie gebruikt werd. Vervolgens in Monnikendam op de boot naar Marken. De be jaarden genoten zichtbaar, want velen waren nog nooit op Marken geweest. Terug bij de bussen ver trokken zij naar IJ muiden en maak ten daar een rondrit bij de havens. Door Overveen kwam men op de boulevard te Bloemendaal, waar ze in hotel „Het Karrewiel" de thee gebruikten. Hier was een groot op onthoud omdat zij overvallen wer den door een hevige regenbui, welke het rijden onmogelijk maakte. Via Zandvoort, Aerdenhout en Hillegom naderde men de Wetering, alwaar in Paviljoen „de Brasem" een uitmuntende maaltijd werd ge noten. De voorz., de heer J. Hors man, sprak hen hier toe en memo reerde dat ze dit jaar met vele fi- nantiële moeilijkheden hadden te kampen. Maar deze waren met me dewerking van adj. de Bil glorieus opgelost, waarvoor hij zijn erkente lijkheid betuigde. Burgemeester van Kolfschoten sprak er zijn spijt over uit, dat hij dit jaar niet van de partij kon zijn. Ook dr. A. v. d. Bijl sprak nog enige hartelijke woorden. Namens de ouden van dagen bracht de heer G. Rotteveel dank voor deze mooie dag en sprak de wens uit, dat het comité gelukken mag in de toe komst weer zo'n dag te organiseren. Reis ouden van dagen. De ouden van dagen vertrokken gisterenmor gen om half negen voor een grote reis en hebben hiervan volop geno ten dank zei het prachtige zomer weer. Door Amsterdam via Monnikendam naar Volendam, waar zij zich in scheepten voor de reis per boot naar Marken. Op dit idylisch eiland zaten zij aan de koffietafel. Terug over de Zaanstreek werden de sluizen in LJmuiden bezichtigd en de Vishal. In Bloemendaal werd in een standhotel de thee gebruikt. Hier moest men schuilen voor een on weersbui. Terug door de Haarlemmer meer werd in hotel „De Brasem" al hier gedineerd. Aan het diner spraken burgemees ter Kolfschoten, dr. v. d. Bijl en de voorzitter van het comité, de heer G. Rotteveel. De benjamin van de 107 passagiers, de heer P. Klein, die gis teren 65 jaar is geworden,'werd af zonderlijk toegesproken. Mevr. Kolfschoten heeft de reis meegemaakt. De heren De Bil en Willems (Rijkspolitie) fungeerden voor ordonannce van de 2 bussen met 4 volgauto's. Z0EE7ERMEER PATER J. VAN WELL Op Dinsdag 26 Juli a.s. zal de Weleerw. heer J. v. Well in de kloos terkerk van het Kruisherenklooster St. Agatha, bij Cuyk, de H. Pries terwijding ontvangen uit handen van mgr. A. Creemers, Apostolisch Vicaris van Bondo. Op Zondag 31 Juli zal de neomyst in de parochie kerk te Zoetermeer zijn eerste PI. H. Mis opdragen. De heer D. Huurman slaagde te Den Haag voor U..N.L.O., bouw kunde. R0EL0FARENDSVEEH R.K. E.H.B.O. Weer een nieuwe verbandpost thans bij de heer W. Caspers, Essenweg 14. Dit is de 5de verbandpost. Bij het „poeltje" bij de schuur van Heemskerk ligt al enige weken een reddingshaak, ook al be kostigd door de E.H.B.O. Waar halen ze het geld vandaan, zult u vragen want het kost allemaal veel geld. Die verbandposten moeten steeds weer bijgevuld worden. Maar wij hebben gelukkig donateurs, aardig wat, maar er vallen er wel eens af en dat kun nen wij juist niet hebben. Die lege plaatsen moeten weer bezet worden als het kan, want hoe meer donateurs, zoveel te meer verbandposten kun nen wij oprichten. U voelt het al? Stel ons dan niet teleur, als binnen een paar weken enkele dames en he ren u komen bezoeken en u zo graag als donateur willen inschrijven. U steunt daarmee een vereniging, welke toch ook in onze plaats onmisbaar is. 47 gediplomeerde leden doen alles gratis, elke maand 1 of 2 oefenavon den om bij te blijven, dat kost veel tijd, zij vragen van u alleen: Helpt KONINGIN OP DE „E 55" H.M. de Koningin bracht vandaag, in gezelschap van haar particulier secretaresse, mevr. N. SmittAvis, een informeel .bezoek aan de „E 55". Om even over negen uur arriveerde H.M. aan de hoofdingang, waar zij werd begroet door de organisator van de manifestatie, Jac. Kleiboer, en de voorzitter van het dagelijks bestuur, tevens kamerheer in bui tengewone dienst, mr. K. P. van der Mandele. Met dit bezoek voldeed H.M. aan een belofte, op de officiële openingsdag gedaan, om nog eens terug te komen, waarbij zij dan de gelegenheid zou vinden cle „E 55" wat rustiger te bekijken. De Koningin had tevoren een be paald wensenlijstje opgesteld van de stands en bezienswaardigheden, die zij gaarne wilde meemaken. Als eerste wens stond daarop: Een tochtje met de kabelzweefbaan. ons met uw geldelijke steun, welke voor ons onmisbaar is! Zaterdag a.s. 's avonds 8 uur, hou den wij een buitenoefening bij de Groenteveiling. Komt u eens kijken. Rustig publiek, van harte welkom! W0UBRUGGE De heer W. Westermans slaagde voor middelbaar MeuJbelconstructie en binnenhuiskunst. Z0ETERW0UDE GemeenteraadDe gemeenteraad vergadert Vrijdag 15 Juli a.s. te 20 uur. Enig agendapunt: voorstel van B. en W. tot het doortrekken van de riolering vanaf de Schenkelweg tot de Korte Miening en het rioleren van de Loethe, alsmede tot het maken van een zuiveringsinstallatie. De heer P. M. v. d. Slam slaagde aan de Bisschoppelijk Nijverheids school te Voorhout voor het vak diploma banketbakker. LEIDfSCHENDAM Geboren: Johanna A. M. dr van B. H. van Veen en W. Th. Snelderwaard Marco E. zn van C. Roos en M. Wes- terman; Elisabeth H. M. dr van C. N. Janson en C. A. van Haaster; Christina W. dr van C. van Huistede en J. Grotendorst; Hendrika dr van D. van den Bos en J. W. Meyering; Gerardina E. dr van M. de Ruiter en J. Veerman; Cornelia J. M. dr van W. Starrenburg en M. J. Belt; Bert zn van D. Kamphuis en M. C. van Maastricht; Anna M. H. dr van C. J. van Veen en A. B. van der Krogt; Johannes Th. M. zn van H. W. Kloos terman en L. G. M. Haket. Ondertrouwd: P. Kleyn en A. H. Vloon; J. J. de Haan en R. Doodkor- te; A. L. G. van der Drift en J. H. V. Weerdenburg; J. C. A. van Leeu wen en W. M. Overdevest. Overleden: M. Verhage oud 90 jr LEIDSCHENDAM De heer C. A. v. Dam slaagde voor het eindexamen M.T.S., weg en waterbouwkunde. N00RBWIJK LENING VOOR Dr Mr WILLEM VAN DEN BERGHSTICHTING. De provinciale lening van 840.000 welke aan de vereniging tot opvoe ding en verpleging van geesteszwak ke kinderen te Amersfoort ten be hoeve van de Dr Mr Willem van den Berghstichting te Noordwijk was verleend voor de uitbreiding van het hoofdgebouw en de bouw van een observatiepaviljoen en een schoolpa- viljoen zal worden verhoogd met 175.000.omdat de bouwkosten hoger zijn dan was geraamd. 0EGSTGEEST Aan de Academie voor Beel dende Kunsten slaagde voor teke nen en schilderen mej. A. Akersloot Voor reclame-ontwerpen voor Grafische en ruimtelijke reclame R. P. Weiter. WARMOND „LEEVLIET" WORDT INDISCH RESTAURANT Naai' wij vernemen zal de bekende buitenplaats „Leevliet" in exploitatie worden genomen door de heer Bali uit 's^Gravenhage, die hierin zal ves tigen een Indisch Restaurant. De heer Bali heeft reeds dergelijke bedrijven Scheveningen. in exploitatie te 's-Gravenhage en Concerten. In verband met de a.s. Kaagweek zal het muziekgezel schap van de N.Z.H.V.M. op Vrijdag, 15 Juli a.s., 's avond om 8.30 uur een concert geven op de gemeentelijke muziektent. De R.K. Muziekvereniging St. Mat thias zal op Zondag 17 Juli a.s. even eens 's avonds om 8.30 uur een con cert geven. BOOTVERBINDING MET KAAG SOCIËTEIT Voo de wedstrijden gedurende de Kaagweek van 16 t/m 20 Juli a.s. zal dagelijks een bootverbinding worden onderhonden tussen de gemeente Warmond en de sociëteit „De Kaag", zodat een ieder, die de wedstrijden wil zien hiertoe in de gelegenheid is. De boot vertrekt regelmatig tussen 8 uur 's morgens en 23.30 uur 's avonds van alle jachthavens te Warmond, te beginnen bij de Koninklijke Jacht haven „De Kaag".

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2