De Tweede dag der Laura-rit verliep uitstekend De uitslagen en klassementen van de Tour Snelle tijden bij de training te Assen Dr. M. Euwe en W. J. Mühring maken tournee door Zuid Afrika __pONDERDAG 14 JULI 1955DE LEIDSE COURANTVIERDE BLAD PAGINA 2 De service-dienst van de heer Dusoswa uit Leiden, die de arbeid gratis verricht, had het weer druk gehad. 34 Reparaties moesten worden verricht, waarvan o.a. het opzetten van een kettingwiel wel tot het zwaarste ingrijpen van deze techni sche spil van de Laura'-rit gerekend kan worden. Maar de mannen staan voor niets en alles verloopt in een vlot tempo. Ongewoon avontuur Een der deelnemers beleefde onder Aardam reeds in de eerste etappe van de tweede dag, een avonthur, die hij niet licht zal vergeten. Gelukkig bleek alles overigens vrij onschuldig van aard te zijn gèweest, al verkeerden vele deelne mers de eerste ogenblikken in grote angst en spanning. Deze jongeman had nl. zijn fiets in de grasberm aan het wa ter op een standaard gezet om zijn pa pieren, die hij plotseling verloren waan de, te gaan zoeken. Toen hij een tiental meters was teruggelopen, viel zijn fiets om en plonste het water in. Enkele pas serende Laurarijders hadden de fiets niet gezien, doch merkten wel de plons in het water op en de kringen, welke over het water golfden, deden het ergste vermoe- Alle deelnemers hielden zich uitstekend Alphen a. d. Rijn, 13 Juli Het was een hemelsbreed verschil vandaag, de twee de dag van de achtste Alphense Rijwielvierdaagse. met die van het vorig jïiar. Toen kwamen de deelnemers al druipnat aan om zich voor de afreis te melden. Vandaag was er by de start weliswaar nog geen stralende zon aan de hemel te zien, maar droog was het wel en dat gaf de burger moed. Reeds ver voor de starttijd liep dc zaal van het ijsclubgebouw bijna geheel vol van enthousiaste Laurianen. Men had er zin in, dat kon je zo echt proeven aan de opmerkelijk pittige sfeer. Het daverde er al vroeg van de pret. Verhalen werden over en weer verdicht, het een nog ster ker dan het ander. Herinneringen van het gezellig dansen in hotel „Centraal" wer den wakker geroepen en een andere groep had het weer erg leuk gehad in het Lunapark waar ze beslist nog eens zouden teruggaan. Zo verliep de korte tijd voor de start onmerkbaar snel cn toen het bestuur om zeven uur de stempels zette op de startkaart, stoof men snel uiteen als zand voor de storm. Slechts één deelne mer, uit Boskoop afkomstig, was vanmorgen niet gestart. Zij zün allemaal weer teruggekeerd. Moeilijkheden waren er niet geweest, en de arbitragecommissie be hoefde niet in functie te treden. Zij was er blij om. Een vrije avond is per slot van rekening toch ook wel wat waard. cipède miste. Een der rijders had zich onderwijl al te water begeven en stelde de ligplaats van het rijwiel in. de meel den. Maar weldra verkeerde men in de zekerheid, dat het geen mens maar een i fiets betrof, toen de eigenaar zijn velo- dan drie meter diepe vaart vast. Met ha-1 I ken werd de fiets boven gehaald en dc I rit kon worden vervolgd. I Veel plezier ondervonden de Laurarij ders van de service, die de diverse ge- j meentelijke en stedelijke politie-instan- ties verleenden door bij de nadering van de rijders gevaarlijke kruispunten voor ander verkeer af te zetten. I Hoewel de onweersbuien in de loop 1 van de vorige dag wel veel regen brach ten, doch weinig afkoeling, was de och tend van de tweede rit een weinig fris ser dan men had verwacht. Dit bevorder de een pittig tempo dat dan ook weldra werd ingezet. Zowel de kwaliteit der wegen als het mooie en minder aantrekkelijke land schap wisselden elkaar af in het land en tuinbouwgebied dat werd doorgetrok ken. In de contreien van Amstelveen het was toen ongeveer half tien nam de zon in kracht toe en deed het aller beste verwachten van de verdere dag. Na in Amstelveen enige tijd gezellig doorgebracht te hebben, ging men verder langs en door het Bosplan naar de Bos baan, een mooie weg langs een even aantrekkelijke vijver. Langs Schiphol was het een mooie zon nige weg en als gewoonlijk trokken ver trekkende vliegtuigen aller aandacht. Hier had men pas 36 kilometer achter de rug en dus nog ruim 80 km. voor de boeg. Over deze afstand werd lang gere den. maar er viel hier ook wel veel te genieten. Pluvius was de Laura goedgezind. Het werd warmer en de gehele dag viel hoegenaamd geen regen. Pluvius is de achtste Laura tot heden vrij gunstig gezind, maar de zon daarentegen heeft vandaag velen wat pijnlijke ledematen bezorgd. Van Schiphol naar Aalsmeer er Hoofddorp, dwars door de Haarlemmer meer was het een onvergetelijke tocht naar Heemstede. Komende van Heemste de via Glipperweg, een naam die onwen nig en vreemd aandoet in de schone dre ven van Bennebroek, werd het tempo wat verminderd, ofschoon men zich be wust was tot een, der laatst binnenko mende groepen te zullen behoren. Maar het was te warm en de omgeving te mooi om zich te haasten. Zo arriveerde men omstreeks 12.30 uur in café „Rust oord' te Hillegom, waar men opnieuw kon genieten van een flinke rustpauze. Op dit moment waren de eerste rijders reeds een kleine dertig km. verder te Noordwijk. waar het strand veel aan dacht trok, dan wel in Noordwijk Bin nen waar in café De Beurs vanaf 13 uur wordt afgestempeld. De tocht werd vanuit Hillegom ver volgd door het Langeveld en de mooie lommerrijke wegen van het Staatsbosbe heer. Tenslotte werd de Boulevard te Noordwijk bereikt als zojuist Opa Berkouwer en zijn reisgenoot, die op hun dooie akkertje als echte toeristen in. de „tour"' standhouden, onder bemoediging aan weerszijden, zijn gepasseerd. Van zee en uitzicht werd genoten, al bleek niet elke groep of individuele rijder het even gelukkig te hebben getroffen van- KOMT U OOK IN Uotel „CenHaat" Hooftstraat 26, Alphen aan den Rijn. VRIJDAGAVOND BOVEN EN BENEDEN MUZIEK. (Advertentie) De uitslag van de zevende etappe van Zürich naar Besangon (275 km) luidt: 1. Hinsen 7.22.01; 2. Fantini z.t.; 3. Caput z.t.; 4. Stablinski z.t.; 5. Hoorelbecke z.t.; 6. Van Est z.t.; 7. Walkowiak z.t.; 8. Dacquay z.t.; 9. Gauthier z.t.; 10. Po- blet 7.39.34; 11. Ockers z.t.; 12. Wagt- mans z.t.; 13. Darrigade z.t.; 14. ex aequo: het peloton waarbij de Fransen Louison en Jean Bobet, Dotto en Fores- tier, de Belgen Adriaenssens, Brankart, Close, Debruyne, Impanis, Sorgeloos, Van Genechten en Van Steenbergen en onze landgenoten De Graat, Haan, Nol ten, Van Breenen, Van Dongen, en Adri en Gerrit Voorting. Algemeen klassement: 1. Van Est 40.34.29; 2. Rolland 40.34.54; 3. Hassen- forder 40.39.50; 4. Fantini 40.44.09; 5. Wagtmans 40.44.15; 6. Hinsen 40.47.15; 7. Fornara 40.47.56; 8. Robic 40.47.57; 9. Louison Bobet 40.48.26; 10. Astrua 40.48.47; 11. Vitetta 40.48.55; 12. Van Genechten 40.49.19; 13. Impanis 40.49.34; 14. Jean Bobet 40.49.37; 15. Monti 40.49.39; 16. Mallejac 40.49.41; 17. Mahe 40.50.19; 18. Picot 40.50.32; 19. Brankart 40.50.33; 20. Quentin 40.52.54; 25. Gerrit Voorting 40.56.45; 47. Van Breenen 41.04.03; 54. De Groot 41.09.48; 86. Nol ten 41.39.21; - 92. Van Dongen 41.45.02; 94. Adri Voorting 41.57.17: 105. Haan 42.11.41. De strijd is gestaakt door Cou- vreur, Molineris en Kain, Ploegenklassement van de 7e etappe luidt: 1. Ile de France 22.06.03; 2. Ne derland (Hinsen, Van Est en Wagtmans) 22.22.36; 3. N.O.C. 22.23.36; 4. Frankrijk 22.31.09; 5. Italië 22.40.38; 6. ex aequo; Spanje 22.58.42; België z.t.; Zwitserland z.t.; Gemengde ploeg z.t.; West z.t.; Zuid-Oost z.t.; Engeland z.t. Algemeen ploegenklassement: 1. Frank rijk 121.13.43; 2. N.O.C. 121.47.35; 3. Ita lië 121.49.15; 4. Nederland 121.54.47; 5. West 122.10.59; 6. België 122.16.05; 7. Zuid-Oost 122.32.45; 8. Spanje 122.41.01; 9. Gemengde ploeg 122.44.46: 10. Zwit serland 122.50.41; 11. Ile de France 123.02.55; 12. Zuid-West 123.07.11; 13. Engeland 123.07.11. Aan Caput, Dacquay en Van Est wer den resp. 16, 13 en 6 punten toegewe zen. Het puntenklassement na de 7e etap pe luidt; 1. Wagtmans 87 pnt.; 2. Poblet 92 pnt.; 3. Van Est 113 pnt.; 4. Robic 119 nt.; 5. Kubler 123 pnt.; 6. Ockers 143 pnt.; 7. Bauvin 148 pnt.; 8. Sorgeloos en Hassenforder 153 pnt.; 10. Schneider 155 pnt.; 11. Rolland 171 pnt.; 12. Fan tini 172 pnt.; 13. Debruyne en Monti 189 pnt. Weer wat cijfers Om een klein inzicht te krijgen van de plaatsen, waar de meeste deelnemers vandaan komen, ver schafte de penningmeester, de heer P. Groenhart ons de volgende cij fers. Alphen spant de kroon met 97 deelnemers. Dan volgt Rotterdam met 27, De Haag met 26, Boskoop met 13, Leimuiden met 16, Bode graven, Ter Aar en Leiden, elk met 8. Amsterdam met 7 en Woerden met 4 deelnemers. Dit is uiteraard slechts een greep, want ook De- demsvaart, Emmeloord en Heerlen zijn vertegenwoordigd. De Schie- damse politie is voorts met 12 man aanwezig, de Haagse politie met 11 man, de RVS uit Rotterdam met 12 man, de Cleon-ploeg uit Leiden met 12 en de voormalige gemeentewerk lieden van Alphen, thans rijdend ander de naam „Door Samenwer king Sterk" tellen 12 man. De Laura 1955 telt ook twee tweelingen. Twee dames de gezus ters B. en M. Woudenberg uit Al phen en de twee gebrs., de heren D. C. en H. Treur uit Ter Aar. De jongste mannelijke deelnemer de elf-jarige Jan v. d. Belt heeft, even als Opa Berkouwer met zijn 79 ja ren, een uitstekend parcours gere den. Uo-tet „Qzntiaat" Hooftstraat 26, Alphen aan den Rijn. VRIJDAGAVOND geopend tot 1 uur. Gezellige muziek. (Advertentie) Gisteren is iit Assen de training begon nen voor de T.T.-races, die a.s. Zater dag op het nieuwe circuit gehouden zul len worden. De foto laat zien hoe Henk Steman op B.M.W. vertelt over het on geluk, dat zh'n zijspanrijder J. C. v. Berkel is overkomen. wege plaatselijke en tijdelijke nevelgor dijnen. Patat-frites en ijs worden hier door elkaar verorberd en we horen dan nog juist fluisteren: „ik wou, dat ze elke dag van de zomer hier maar langs kwa men", als we de tent-bazen alweer achter ons laten. Na de „rust" ging men langs de Dinsdagse wetering en passeerde de Bisschoppelijke Nijverheidsschool in Voorhout, vervolgens de brujf bij „De Bontekoe" en men bereikte weldra Voor hout zelf (92 km.). Vervolgens trok men langs de Haarlemmer Trekvaart, langs het kasteel Oud Poelgeest, een heel be kend centrum, naar Leiden, via de sin gels naar Leiderdorp. Zij die zich dat konden veroorloven, maakten een omme tje over Hoogmade en Woubrugge waar men een prachtig uitzicht kon genieten langs de Hoogmadese polder, De Does, de Wijde Does. Het nieuw aangelegde en onlangs opgesteld rijwielpad over de Oudendijkse Polderdijk bood de rijders een zeldzaam mooi traject. Via de Prov. brug te Woubrugge. over dq Woud-we- tering volgde men de tocht langs de Hei manswetering naar Alphen waar de 2e prettig verlopen Lauradag werd besloten Vrijdag, de laatste dag van deze Laura- ritten, gaat men via Hazerswoude-Rijn- dijk, Hazerswoude-dorp, Zoetermeer, Pijnacker, Delf gouw, Delft, Kethel, Bij dorp, Schiedam naar Rotterdam en ver volgens keert men via Nieuwerkerk aan de IJssel, Moordrecht terug naar Bode graven. waar men zich verzamelt voor de traditionele feestelijke intocht te Al phen. De laatste dag rijdt met 100 km. SCHAKEN BIJ DE LAURA Te gelegenheid van de Alphense Rij wielvierdaagse werden gisteravond in 't IJsclubgebouw, on.der auspiciën van de Alphense Schaakclub, de traditionele gong-schaakwedstrijden gehouden, waar aan zowel de Laura-rijders als schaak- liefhebbers uit de omtrek konden deel nemen. Een dergelijke wedstrijd werd in 1949 voor het eerst georganiseerd. Daar na kon men gedurende drie jaren om verschillende redenen hiertoe niet ko men, tot in 1953, 1954 en 1955 de tradi tie werd hernieuwd. De deelname be vindt zich in stijgende lijn, echter niet van de zijde der Laura-rijders. Van hen waren er slechts vijf. Er werd in 10 groepen van zes spelers gestreden. De heer Hooijer, voorz. van de schaakclub opende de wedstrijd, waarna de heer C. P. Mulder, tweede voarz. van de Laura- stichting, ook een kort woord sprak. Om streeks elf uur was alles beslist. De heer Hooijer reikte de prijzen uit. De winnaars zijn: groep 1: P. Brunt, Alphen; 2. Posthuma, Alphen; 3. Van Prenen, Leiden. Groep 2: 1. Roest, Al phen; 2. Donker. Boskoop; 3. Van Tas, Bodegraven. Groep 3: 1. De Jong, Lei derdorp; 2. Hooijer, Alphen; 3. Verha gen, Alphen. Groep 4: 1. Batelaan, Bode graven; 2. Giesbergen, Aarlanderveen; 3. Deze foto laat zien hoe Cyrill Smit op Norton (No. 9), met duopasagier J. v. Gilden door de bocht gaat. Van Gemeren, Boskoop. Groep 5: 1. Kroon, Alphen; 2. Kardol, Alphen; 3. Schuil, Alphen. Groep 6: 1. Van Harten, Aarlanderveen; 2. Koopman, Alphen; 3. Kempen, Alphen. Groep 7: 1. Kleiweg, Alphen; 2. Knook, Alphen; 3. Geerlof, Koudekerk. Groep 8: 1. Van Rijswijk, Aarlanderveen; 2. Lelieveld, Aarlander veen; 3. Verburg, Aarlanderveen. Groep 9: 1. Bartels (Laurarijder)2. Rodenburg, Aarlanderveen; 3. v. d. Linden (Laura rijder)groep 10: 1. Boelee, Koudekerk; 2. De Ruiter (Laurarijder)3. v. d. Laan, Woerden. De wisselbeker, het vorig jaar gewon nen door Giesbergen te Aarlanderveen, verhuisde'deze avond naar Van Rijswijk eveneens te Aarlanderveen. Er waren deelnemers van schaakclubs uit Alphen. Aarlanderveen. Bodegraven, Boskoop, Ter Aar, Koudekerk, Leider dorp, Nieuwkoop, Leiden, enz. VOETBAL Om het landskampioenschap Eindhovense clubs verliezen beide In de competitie om het landsvoetbal- kampioenschap werden gisteravond twee wedstrijden gespeeld. Willem II won op eigen terein van PSV met 31 en NAC versloeg Eindhoven in de Lichtstad met I 52. Een harde noot dus voor beide Eindhovense clubs. Dd stand is nu: NAC 4 2 1 1 5 12— 8 Willem II 4 2 1 1 5 9—7 PSV 4 0 3 1 3 7—9 Eindhoven 4 1 1 2 3 610 DFC HOOFDKLASSER DFC is gisteren officieel hoofdklasser geworden, doordat de Protestcommissie de door RBC ingediende protesten beide heeft verworpen. Maandagavond zal op het terrein aan de Burggravenlaan een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van de A-kring Leiden Bescherming Bevolking en een elftal van Professorenwijk. De wedstrijd vangt te half acht aan. Toen de Brit Duke, wereldkampioen 1954 motorrennen, in de halve literklasse gevraagd werd, wat hij van het nieuwe circuit van Drente dacht, zei hij: „Nice, but.en hij maakte een schommelen de beweging met zijn hand ten teken, dat er erg veel bochten in de baan zaten. Dat die 31'bochten de renners tijdens de training van de TT-races. welke Zater dag worden gehouden en meetellc-n vcor het wereldkampioen, geducht parten speelden, bleek bij de training Woensdag slechts gedeeltelijk, want de zijspannen haalden gemiddelde snelheden van ver over de 100 (034.774). De Duitser Noll had met zijn BMW-zijspan maar iets meer dan 4 minuten nodig om over het 7.7 km.! lange slinger-parcours te gieren. Dat betekende 114,610 km. per uur. De Brit Smith haalde met zijn Norton 114.106 km. per uur. De Nederlander Henk Steman, die het in de middaguren met een nieuwe duo passagier probeerde kwam met zijn BMW ternauwernood on der de 5 minuten. Tot ieders verrassing maakte de Ne derlander Piet Bakker met Norton tot nu toe de snelste trainingstijd. Bakker bleef 5 ronden aaneen beneden' de 4 mi nuten en met 3 min. 55.9 sec. bereikte hij in zijn snelste rit een uurgemiddelde van 188 km. De Nortonrijder Grant (Zuid Afrika) haalde 117,9 km. en Ahearn (Australië) werd derde met 117,6 km./uur. Veel zegt dit nog niet, daar de Italiaanse Gileracracks als Mila- ni, Colnagi en de Britse Gilerarijder Duke nog niet in de baan zijn geweest omdat hun machines nog niet in Assen zijn aangekomen. Ook de M.V.'s hebben nog niet gereden omdat de motoren van beroemdheden als Masetti, Bandirola, Pagani en Forconi nog niet zijn gearri veerd. Ook de zware BMW's worden pas MOTORBOOTSPORT RECORDPOGING VAN CAMPBELL Donald Campbell heeft verklaard, dat hij in het komend weekeinde met zijn „Bluebird" een officiële poging zal doen om het wereldsnelheidsrecord voor ra- ceboten, dat eens door zijn vader wijlen sir Malcolm Campbell gehouden werd en dat thans op naam staat van de Ame rikaan Stanley Sayeres, voor Engeland terug te winnen. Het record is 287.5 km./u. Dinsdag heeft Campbell bij een proefvaart een snelheid van ongeveer 298 km/u. bereikt. Ruim dertigduizend kilometer zullen de Nederlandse schakers dr. M. Euwe en W. J. Mühring afleggen in de tour nee, die zij op verzoek van Zuidafri* kaanse schaakenthousiasten gaan maken. Verleden jaar, eveneens in de maand Augustus, heeft dr. Euwe een bezoek gebracht aan Zuid-Afrika. .Hij gaf de monstraties, speelde simultaan en hield lezingen, die tot gevolg hadden, dat de belangstelling voor de schaaksport in deze streken opvallend snel toenam. Reeds kort na zijn terugkomt in Ne derland ontving de Amsterdaiffe leraar een telegram uit Johannesburg, waarin dé heer Dreyer, eigenaar van een hotel in die stad, hem verzocht nogmaals naar Zuid-Afrika te komen, en dan met een tweede Nederlandse schaker, voor een nieuwe tournee. Ook kwamen er in Ne derland veel aanvragen om toezending van schaakliteratuur en in Pretoria was het bezoek van de Nederlandse groot meester zo ingeslagen, dat enige weken na zijn vertrek de schaakclub „Max Euwe" werd opgericht. Teruggekomen in Nederland nam Euwe contact op met de heer Mühring. Zon dag 17 Juli zullen zij nu samen *de reis naar het land van Paul Kruger onder nemen. Behalve lezingen, simultaan seances en demonstraties staat ook een aantal partijen tegen vooraanstaande Zuidafrikaanse schakers op het pro gramma. Zo zullen de Nederlandse schaakambassadeurs tijdens hun reis te gen de kampioen van Zuid-Afrika, Hei- denfeld, en voorts tegen Wilken, Kirby en Pines spelen. „Het spelpeil in Zuid-Afrika is enorm gestegen", zo vertelde de heer Mühring ons „en het is zo, dat wel degelijk re kening met hen moet worden genou- deh". Bij de simultaan-seances zullen onze landgenoten het steeds opnemen tegen dertig tot veertig tegenstanders. Te Jo hannesburg zal Mühring de strijd aan binden met honderd schakers, zoals hij dat onlangs in den Haag in de Ridder zaal heeft gedaan. Na een rondreis door het zuiden van Zuid-Afrika gaat het gezelschap mevr. Mühring zal haar man vergezel len t noordwaarts naar het Krugerpark voor een korte rust. Vervolgens wordt langs de Afrikaanse oostkust koers ge zet naar Nairobi, waar afscheid wordt genomen van het „donkere" werelddeel. De terugreis zal onderbroken worden te Athene, voor deelneming aan een tournooi. en op 4 September is men te rug in Nederland. Nieuw damesrecord 4 x 100 m wisselslag De Hongaarse zwemster Eva Szekely heeft te Boedapest het wereld- en Euro pees record 4 x 100 meter wisselslag persoonlijk (dames) met niet minder dan 6,5 sec. verbeterd. Zij liet een tijd van 5 min. 40,8 sec. voor zich afdruk ken. Voor de 100 meter vlinderslag liet zij 1 min. 17,3 sec. afdrukken, voor de 100 meter rugslag noteerde zij 1,31,2; voor de 100 meter schoolslag 1.0,5 en voor de 100 meter vrije slag 1.21.8. Het oude3 record stond sedert 28 Maart van dit jaar op naam van onze landgenote Mary Kok, dio te Hilversum 5 min. 47, sec. zwom. PRESTATIE- EN WEDSTRIJD- TOCHTEN LEIDSE WATERVRIENDEN Zoals bekend wordt door de Leidse Watervrienden a.s. Zaterdag in het Rijn en Schiekanaal (Nieuwe Vaart) tussen Lammebrug en Spoorbrug om 2 uur een groot zwemfeest georganiseerd. Gezien het aantal inschrijvingen tot nu toe (we verwachten nog enkele inschrijvingen van grote verenigingen o.a. de Leidse Golfbrekers) zal de deelname verre het aantal van vorige jaren overtreffen. Voor de 500 meter prestatietocht zijn er tot nu toe ruim 50 dames/meisjes cn ruim 60 heren/jongens. Voor de 1000 meter pres tatietocht zijn er tot nu toe ruim 100 da mes en ruim 110 heren. Voor de 1 km. wedstrijden bijna 30 dames en bijna 50 heren. Bij de 1 km. dames starten o.a. Joke de Korte (RDZ), Leny de Nijs (Robben), Judith de Nijs (Robben), Ans Prins (HDZ) en andere prominente na tionale en internationale zwemsters. Mary Kok, die vorig jaar de 1 km. wed strijd won, kan tot haar spijt niet aanwe zig zijn.'opdat ze onze driekleur in Pa rijs hoog moest houden, (tweekamp FrankrijkNederland). Bij de heren zien we eenzelfde beeld. Harry Seemann van De Jonge Kampioen zal proberen zijn beker te verdedigen tegen de kringkam pioen 1500 meter, Dick Timmermans en Kleine van de zwemver. „Het Y". in de loop van Woensdagavond verwacht zodat de training van Donderdag uiter mate belangrijk kan worden. Extra treinen in verband met T.T. races. In verband met de TT races, die Za terdag 16 Juli te Assen zullen worden gehouden, zullen de NS op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Juli aanstaande een aantal treinen naar en van Groningen versterk- ken en op Zaterdag bovendien enige ex tra treinen laten rijden. WIELRENNEN Swift-combinatie. De resultaten van de selectie sprintwedstrijden voor de KNWU zijn als volgt: 1. D. Wallet, 2. H. Hoogeveen, 3. J. v. Wetten, 4. P. yan Meygaarden. Junioren sprint: 1. L. Scoagen 4 pun ten, 2. en 3. Th. Boom en B. Slinger land 10 punten, 4. J. v. Amsterdam 16 punten. Hedenavond rijden A, B en C klasse 60 km voor de avondcompetitie; D klas se rijdt 25 km. Start 7 uur. VooT de zomercompetitie wordt Zon dag de le rit gereden. De afstanden zijn A, B en C klasse 50 km, D klasse 25 km. Start 10 uur. POSTDUIVEN Wedvlucht Pt. St. Maxence. Ook nu weer een gewone vlucht met als afstand 344 km, gelost te 6.50 uur mPet sterke N.O. wind, waarnoor opnieuw vele nui- ven niet tijiig op hun hok kwamen. De Bonte Duif. N. Oudshoorn 1 (13.40.15 uur, 839.19 m p/m)P. J. Fa- sel 2, 5; OttenDekker 3, 7; F. Bink 4, 6. Verbeterde uitslag Limoges: P. J. Fa- sel 1; Noordervliet 2, 7; OttenDekker 3; GroenenPdijk 4, 5; N. Oudshoorn 6. Leidse Postduivenclub. In concours 52 duiven. H. Fasel 1, 6 (13.43.45 uur, 830.88 m d/m); J. Filippo 2, 3, 9; Gebr. de Groot 4; H. v. Alphen 5, 10; B. Geen jaar 7, 12; H. Nijssen 8; W. Disselvelt 11. De Blauwkaras. In concours 38 vo gels. le duif te 13.36.45 uur, lataste vo gel 14.5.20 uur. Uitslag: H. Moenen 1, 7; A. Kop 2, 4, 6; Gijsman 3, 8, 9, 10; G. Grebel 5. P De Rijnklievers. le duif te 13.55.24 uur (809.13 d p/m), de laatste te 14.59.13 uur. Uitslag: M. Jongeleen 1, 4; A. Jan sen 2; W. de idder 3; R. Lolkes de Beer 5, 9; C. Onderwater 6; Chr. v. d. Pluym 7, 8; L. Noordervliet 10. De Vriendenclub. In concours 123 duiven, le duif te lv.33.21 uur. Uitslag: J. Warmerdam 1, 4; C. .P Gijsman 2; J. Brouwer 3, 6: N. Bemelman 5; H. v. Klaveren 7; B. Witteman 8; P. Olyer- hoek 9; W. Gijsman 10. Columba. le duif te 13.53.4 uur. Uitslag: L. Gaykema 1, 6; J. W. Wolters 2, 4, 5; J. Rijsbergen 3; G. A. v. Albada 7, 8; R. de Graaf 9. De Luchtklievers (Lisse) Wedvlucht vlucht van Limoges, afstand 754 km., ge lost 23 duiven om 6 uur met W-wind en buien. Aankomst eerste 17.01 uur., laatste 19.25 uur. Uitslag: J. van Dist 1, 6; A. de Wit 2; W. van Driel 3; P. Wijnhout 4; G. Paardekooper 5. Concours-commissie Rijn en Gouwe Concours vanaf Pt St. Maxence met 245 duiven afstand 350 km. gelost te 6.50 uur met harde NO-wind, Snelheid eerste duif 889 m. p.m. Uitslag: W. v. d. Water, Wad- dinxveen 1. 4, 10, 12, 16: G. Lamoree, Boskoop 2; C. van Leeuwen, Nieuwveen 3; A. v Koert, Nieuwkoop 5; Gebr. Oos terman .Aarlanderveen 6, 11, 12; Straat hof en Co, Nieuweven 7: H. v. Vegten, Koudekerk 8, 24! Gebr. de Wit, Koude kerk 9, 20. De Zwaluw (Voorschoten) Wed vlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxence in Frankrijk, afstand 339.63 km. gelost om 6.50 uur met NO-wind, aan komst eerste 13.25.42, snelheid 858.30 m. p.m., laatste 14.19.09, snelheid 757.08 m. p.m. Uitslag: H. Schoo 1, 4, 8, 14; P. d'Haens 2, 9; J. P. v. cl. Assem 3, 11, 15; A. de Graaf 5; G. Teske 6; Fr. Hendriks 7, 16; V. L. Pierlot 10. De Rhijnmonders (Katwijk) Wed vlucht van Creil met 39 oude duiven, afstand 355 km. gelost te 8 uur bij NO- wind. aankomst eerste 15.40.58, gem. snelheid 767.9 m. p.m. Uitslag: A. J. Hus 1; E. van der Hooff 2, 5, 7, 9; L. Noort 3. 8; A. Grimbergen 4, 6; B. Pouw 10. Kampioen Midfond: 1. L. Noort 242 p.; 2. E. van der Hoof 227 p.; 3. A. Hus 186 p.; 4. A. Grimbergen 179 p.; 5. Kr. Schaap 176 p. De Witpen (Nieuwveen) Wedvlucht vanaf Pt S. Maxence, afstand 353 km., gelost te 6.50 met NO-wind. Snelheid le 859 m. p.m. Uitslag: C. van Leeuwen 1, 3; De GrootStraathof 2; J. van Leeuwen 4; G. Oskam 5; BijlSpring in 't Veld 6, 7. Wedvlucht met jonge duiven v.a. Oudenbosch, afstand 70 km., gelost om 8 uur met NO-wind. Snelheid eerste duif 857 m. p.m. Uitslag: C. van Bemmelen 1, 2. 8. 9, 10; C. Koeleman 3; J. Hooger- vorst 4; BijlSpring in 't Veld5, 6; J. van Leeuen 7.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 14