Hier geen jachten naar de eerste plaats maar naar ijs, bier en melk Kaag week 1955 een massale krijgt weer deelname De eerste dag van de Laura-rit Wie het laatót lacht, lacht het he&t Weer 650 inschrijvingen, w.o. 371 voor de pers* open wedstrijden VROUWEN czonder') vrees WOENSDAG 13 JULI 1955 DE LEIDSE COURAIM'J TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Enthousiast, vol moed en aanstekelijke opgewektheid verlieten een dikke drie honderd deelnemers (sters) aan de achtste Alphense Rijwielvierdaagse, gistermor gen de startplaats, het IJsclubgebouw aan de Dr. Lovinklaan. Een enigszins heiige lucht vergezelde hen op de eerste tientallen kilometers, maar het werd weldra een heerlijke zonnige dag. Zo bleef het, behoudens enkele onweersbuien, gepaard met enkele fikse regenbuitjes, de gehele tocht door. De stemming bleef, ondanks de 115 kilometers, die men had af te leggen, opper best en zonder mankeren bereikten alle deelnemers des middags de finish. Veel ongelukken deden zich niet voor. De EHBO, die op de gehele tocht aanwezig was, behoefde slechts een kleine vijfmaal wat pleisters te plakken. De reparatiewagen, de rijdende service van de heer Dusoswa uit Lelden, had het daarentegen heel wat drukker. Drie en dertig maal werd zijn technische hulp ingeroepen. In snel tempo werden de meest ingewikkelde mankementen afdoende verholpen. De tevre denheid der „slachtoffers" was hiervoor algemeen gunstig. elkaar in toenemende mate opvolgden om tenslotte los te barsten als een hevige onweersbui. Omstreeks kwart voor twee musiceerde Pluvius fortissimo. Toén dachten de veteranen terug op de vorige Laura-dagen toen het bijna nooit zonder stormen en regen is vergaan. Nu schuil de men ieder op een eigen geschikte plek Het erf van een boer was een der uit verkoren schuilplaatsen. Toen iemand van de groep Lauraryders zijn collega's wilde troosten met een zuurtje en riep: wie wil er een, kwamen plotseling als muizen uit alle richtingen kleine kinde ren op hem af, zodat zijn staafje zuur tjes weldra dankbare eigenaars vond. Voor de weelde van het aanschouwen van de glundere kinderoogjes, wilden de groten wel een offer brengen, want de staaf was toch niet onuitputtelijk Toch kregen ook de mannen een troost prijs. Een van de vrouwelijke leden van de club had weinig terug van onweer en beangst voor dit natuurverschijnsel zocht ze steeds nauwer bescherming bij het sterke geslacht, hetgeen haar uiteraard niet kon worden geweigerd. Tegen half drie kwam het zonnetje weer door de wolken heen. In café Van Schee aan de Kruisweg te Bleiswijk was het weer pauze, eten en melkdrinken. terwijl de tijd werd bekort met het draaien van muziekplaten. Dat niet iedereen alleen maar melk drinkt op zo'n zomerse dag, maar dat door sommigen ook alle eer werd gedaan aan de leuze: het bier is weer best, behoeven we niet te verhelen. Maar duidelijk is 't intussen toch wel, dat de Laura hoofd zakelijk „op melk rijdt'. De politiegroe- pen hebben zelfs een speciale „melk- j dienst' achter zich „aanhangen', die tien tallen flessen op een dag aan de man brengt. Deze mannen hebben het dan ook geheel aan zichzelf te wijten, dat ze „melkie-melkie" worden genoemd. Als de Laurarijders. in het zicht van de haven, nog enkele tientallen kilome ters moeten verslijten, dan treffen ze het nog even best. Op de route van Bleiswijk naar Waddinxveen is het de moeite waard om wat snelheid te minde ren en eens rustig naar alle kanten uit te zien: korenvelden, tuinbouw, sierteelt prachtige vergezichten, grazende koeien en kronkelende sloten, omzoomd door I grillige wilgen, zij zijn het allemaal, af- zonderlijke en aaneengesloten panora ma's van het echte Hollandse landschap, die het aanschouwen volop waard zijn. Langs de Gouwe bereikte men Hol- lands bloemen- en plantentuin Boskoop, waar de opstijgende geuren het ademen verheerlijkten en de kleurenpracht de ogen streelde. Men moet het zien, al de De Laura in cijfers Het aantal dergenen, die verstek hebben moeten laten gaan, is dit jaar bijzonder laag. Varieerde dit cijfer voorgaande jaren tussen de 25 en de 40, bij de achste Laura- wielerfestijn zagen zich slechts zes deelnemers, die al weken tevoren hadden ingeschreven en betaald, door ziekte genoodzaakt om thuis te blijven. Het aantal dergenen, die de Lau ra voor de 8e keer meerijden is 22; voor de zevende maal gaan 23 per- somen mee; voor de zesde maal 19, voor de 5e maal 21, voor de 4e maal 21, voor de 3e maal 39. voor de 2e maal 78 en het grootste aantal, nl. 105, ongeveer een derde van het to taal, neemt voor de eerste maal een oroef je. rijke pracht van de natuur om ervan te I kunnen genieten. In Boskoop was het wat zoeken naar de juiste weg omdat de aangegeven weg was omgelegd. Dat was geen bezwaar want nu passeerde men een ijs-tentje, dat tot afstappen noopte en men spoedig over de eerste teleurstelling heen was. Volop genoten, gebruind door de bla kerende zon en in de beste stemming keerden allen zonder mankeren vóór vijf uur Dinsdagmiddag in Alphen terug, achter zich latend een succesvol verlo- pen eerste Lauradag 1955. Vandaag en morgen. I Vanmorgen ging men in de richting Amsterdam en terug, een rit van plm. 118 km. Stempelposten café „Wink" te Aalsmeer, café „Rustoord" te Hillegom en café „De Beurs", Noordwijk-B. vanaf 13.00 uur Morgen, Donderdag gaat men naar het Sticht, de omgeving van de Domstad over Bodegraven, Woerden. Harmeien, De Meern en via Bilthoven, Lage Vuur- sche, Hollandse Rading, Loenen, Nieu- wersluis-Breukelen, Kockengen, Noorden en Nieuwkoop komt men weer terug, na een rit van een kleine 120 km. Stempel posten zijn café „De Vink" te Utrecht, hotel „Lage Vuursche en hotel ,,'t Sta- I tenwapen" te Breukelen, vanaf 12.30 uur. Het ergste geval was een tweetal aan rijdingen, die een dame en een heer overkwam. Een dame botste tegen een melkauto op onder Katwijk en de voor vork van haar rijwiel moest het danig ontgelden. Zelfs kwam ze er best van af. Een mijnheer, die kennelijk een grapje hierover maakte tegen de betreffende wielrijdster, werd standrechterlijk ge straft. Want op het moment, dat hij om keek, trof hem eenzelfde lot. Maar hij had een groentenkar voor zijn rekening genomen en het is in deze fruittijd hele- maal niet toevallig, dat hij met zijn neus in een slof verse aardbeien terecht kwam Toen was het de beurt aan de dames om eens hartelijk te lachen. En het spreek woord zegt, wie het laatst lacht, lacht het best. I Opa Berkouwer hield zich best op de weg. En velen hadden nog grote pret met de oude baas, die fit en gezellig was. j De start. Tussen zeven en acht uur Dinsdagmor-1 gen zette de lange sliert van fietsers zich in beweging via de Prins Bernhardlaan, Hoge Rijndijk via Hazerswoude en Zoe- terwoude naar Leiden, en vervolgens zet te men koers in richting Katwijk. In Oegstgeest werd men geconfron teerd met de eerste stempelpost en kreeg men intussen mooi zonnig weer. Via een stukje boulevard, vele mooie rijwielpa den door de duinen bereikte men de we reldvermaarde touristische badplaats: Scheveningen, alwaar de eerste ge heime controle in restaurant „Sport" zich aandiende. Hier werd langdurig gepau zeerd. Uiteraard was dit een uitgezochte gelegenheid aan het strand. IJsco-wagens melk en haringtenten waren een moment niet veilig. In elk geval moesten ze spoe- D Kaagweek 1955 weike van zaterdag a.s. tot Woensdagavond 20 Juli wordt ge- dig nieuwe bevoorrading laten aanruk- ken om de overige dagelijkse klanten 1 houden, heeft deze overeenkomst met het vorig jaar, dat de Zaterdag dus weer niet te moeten teleurstellen. De verschil- als begindatum is gekozen, wel een bewijs, dat deze regeling het vorig jaar in de lende ploegen en clubs die kenbaar wa-1 smaal( fa llen ren aan een wat opvallende uniforme; kleding hadden veel bekijks en tal van I Hct spreekt ook weer duidelijk uit de bijna overvloedige deelname, zowel voor buitenlandse touristen maakten van de de onderlinge zeil- en motorbootwedstrijden als voor de internationale en natio- gelegenheid gebruik ^rc^dit,^ voorhen nale zeilwedstrijden. Eigenlijk is de Kaagweek toch een heel bijzonder gebeuren, want tal van zeilers hekel aan de Kagerplassen als wedstrijdterrein, omdat de mogelijk heden diverse banen te zeilen hier vrijwel uitgesloten is. Het is bijna altijd dezelfde route, die gevaren moet worden, in tegenstelling b.v. met de Westeinder of Braas- semermeer, waar men volop keuze heeft uit verschillende wedstrijdbanen. Maar desondanksvoor een echte zeiler is het toch geen wedstrijdseizoen geweest, indien hy ontbroken heeft op de Kaagweek, het zeilersfestijn, dat nu zijn 7e lus zijn. Er ontwikkelde zich een geanimeerd trum 8*** vieren. hadPrB^ienSOE™v?eie?oaveeimteg vertellen Reeds vier en dertig Kaagweken zijn lijk echter in de „Toreador" van C. Kist. dat tl^ dienaren van de burwrbjke wetaehter de rug en er zullen maar weinig] Een veld van 22 Valkenjachten in de verzaten te voldoen aan de wetten vangetrouwen zijn. die alle deze zeilers- onderlinge wedstrijden spreekt evenwel Amor en verzuimden de dames eer kus 1 feesten op de Kaag hebben meegemaakt, ook duidelijke taal, maar daarnaast zijn te «vS t^n afscheid Maarnoen bleekverslaggever wel en dus kan hij wel er klassen met 19 inschrijvingen (Vrij hei zwakke geslacht toch de sterkste te uit ondervinding zeggen dat er m die heidsklasse) 18 (Jeugdklasse) en 17 ziin De heren waren niet zo eoed of zii1 Jaren heel wat veranderd is. Maar de (Olympiajollenklasse), hetgeen er vol- moêsten van hun wee terugkeren om de traditie, dat de Kaagweek het schoonste doende op v/ijst, dat de animo ook deze echtg«ïoterTtevreden te ^teUen ^Dver^vijf zeilfestijn van het land is, bleef gehand- keer weer zeer groet is, zodat men .op rên'r^TeiSn^e t^enMutVUf dagen genot „p het water. Ongeveer 10 uur troh de Karavaan'ge^nWe^^ door de oude en nieuwe buurten van de heeft als vurig wedstrijdzeiler, als ple- door dames gezeild zullen worden en ,e 1 y.a P'aax? ,a.e n. vissersplaats Scheveningen waar voor zierzeiler of toeschouwer dan wel als men mag ook hier weer interessante elk wat wils te genieten viel. Om elf uur motorbootvaarder: de Kaagweek blijft strijd verwachten. werd een melksalon alle eer aangedaanvoor ieder het watersportfeest bij uitne- Voorts zijn achttien deelnemers mge- en werden de eerst boterhammen veror- mendheid. i schreven voor de motorbootwedstrijden, berd. Onderwijl kwam er werking in deDe organisatoren hebben er al weerwelke weer^ verschillende bekende num- lucht. De zon werd bedreigd, maar er heel wat zorgen op zitten, want de voor- mers te wat zonderlinge beeld, op een plaatje te j vereeuwigen. i Hartelijk weerzien eneen zoentje hebbenj De Schiedamse politiemannen wachtte hier een speciale controle. Zij werden opgewacht door de echtgenoten van meerderen van hen, die nu ook gerust kunnen zijn in de overtuiging, dat hun mannen inderdaad met de Laura op stap kenklasse tussen Tandjong Priok en de Kaag, elk met vijf deelnemers. Voor Tandjong Priok zullen uitkomen: W. Ritman, L. W. Wakka, D. J. A. Lastdra ger, J. Stokkink en H. J. B. Braakcnsick, voor de Kaag: E. Rolf v. d. Baumen, Jac. Bakker. W. Engelhard. F. Goudriaan en C. A. Toetenel Jr. Dan volgt daar weer de grote Holland Friesland wedstrijd voor de Regen boogklasse. We zijn benieuwd wat deze wedstrijd dit jaar zal opleveren. Het lijkt er veel op of de animo voor deze vanouds interessante wedstrijd iets aan het tanen is, want het wordt steeds moeilijker hiervoor deelnemers te krij gen. In het Sneek-team zullen ditmaal uitkomen: dr. W. J. v. d. Zijpp.» H. S. Groenhout (een zeiler uit de B-klasse der open wedstrijden), J. Alberda en J. E. Priester of K. Vrolijk, terwijl het Hol land team dit jaar gevormd zal worden door Krijn Tol, ir G. A. Bakker, J. C. v. d. Velde en J. Huisman, die met de boot van dr. Van der Bas zal deelnemen. Het Holland-team telt niet minder dan drie nieuwelingen. Alleen Hans van der Vel den is de oude geroutineerde kracht en we zijn benieuwd of hij in staat zal zijn zijn team ditmaal ter overwinning te voeren. Op de drie laatste dagen van de Kaag week volgt dan nog de teamwedstrijd voor de Pampusklasse tussen de Zeilclub Asiento uit Curagao en een Kaag-team. I deze eerste dag aÜeen reeds meer dan 200 'J' **arst Gn Roma" I schepen en scheepjes op het water zal "e=s*° lïï'm£n °P ^00r C"ra^°' R-, va" 1 1 Mi zich nnV weer He Aslent G BlKMt JT «1 B. OUWerkerk, i zullen geven, maar waarbij viei nog" geen regen,ofschoon de zon bereidingen vergen zeer veel tijd en in- weer een interessant nieuw nummer ge- tenslotte het zich onttrok aan het oog. kwam er wat gerommel uit de lucht, dat dig weer beloond. aan dreigend onweer herinnerde. Wer-Goed weer is eigenlijk een eerste ver-hechthout op de Kagerplassen worden kelijkheid werd het echter voorlopig nog 1 eiste voor het slagen van elk festijn dat j uitgestrooid. Op het startschot komen de niet. aan de weergoden onderworpen is en datmotorboten los om te trachten zoveel Intussen was men de speeltuin in hopen we ook voor deze Kaagweek. .plankjes als mogelijk is te bemachtigen. Leidschendam genaderd. Hier waren de De onderUnge wedstrijden. h^dSppen moeten lïïken bS dezl stoere Laurarijders. zowel mannen als i 105S nu a°PPen moeten Kijxen dij aeze vrouwen kind met de kinderen Er is eerste dag van de Kaagweek 1955 interessante race. ontzettend veel Diezier gemaakt en de is weer als vanouds gewijd aan de on- Op deze eerste dag staat voorts een vele aanwezige kfnderen genoten van-de derlinge zeil- en motorbootwedstrijden, teamwedstrijd voor de 12 Voetsjollen op lol der groten, maar ook de groten met waarbij de eenmans wedstrijden st?®ds je waiTipn 'tot de grootste attractie behoren. Wat j men daarbij moet denken van een veld Bezoek van een onweersbui. J van 13 Regenbogen in de eenmanswed- Op de van hieruit gevolgde route naar strijd, weten we niet, maar het zal een Zoetermeer passeerde men een gang van j prachtig gezicht worden. De strijd gaat drie watermolens langs de Vliet. Dat i hier om de Hans van der Velde-beker. was weer eens een echt Hollands tafe- i beschikbaar gesteld door enkele Regen- reel en de liefhebbers permitteerden zich boogzeilers. welke beker het vorig jaar een moment oponthoud om dit beeld gewonnen werd door Johnny Hofland, goed in zich op te nemen. Deze is inmidels uit de Regenboogklasse Na een voortdurende onweersdreiging, overgestapt naar de Finnjollenklasse, vielen omstreeks half twee de eerste I doch zal toch in deze eenmans wedstrijd druppels uit de grauwe wolken, welke zijn beker weer verdedigen, waarschyn- zullen mee dingen de verenigingen Aegir, HJC, te Werve en De Kaag. De Internationale en nationale wedstrijden. Meer dan 370 inschrijvingen zijn er voor de internationale en nationale zeil wedstrijden, welke van Zondag tot Woensdagavond worden gehouden, een behoorlijk aantal, dat het wedstrijdcomi té handen vol werk zal geven. Op de eerste dag wordt al dadelijk be gonnen met de teamwedstrijd in de Val- klasse tussen de Royal Yachting Club Beige en de Kaag, met resp. F. Michiel- sen, A. Nelis, L. Rens en J. H. H. J. de Jong, L. R. Koopmans en B. Markus, ter wijl de Finnjollenklasse op de drie laat ste dagen een teamwedstrijd varen tus sen Aalsmeer met B. Markus en W. Maarse, de Kaag met J. H. H. J. de Jong en R. H. Warburg of J. A. F. Ver- kuylen en Aegir met L. R. Koopmans en J. Hofland. Alleen deze wedstrijden zouden een Kaagweek geslaagd kunnen maken, doch daarnaast vindt men nog de 371 persoon lijke wedstrijden in de internationale en nationale klassen. Hieronder bevinden zich drie Belgen in de Finnjollenklasse en drie in de 12 Voetsjollenklasse, ter wijl één West Duitser van de partij is in de Olympiajollenklasse. Nog enkele cijfers over de deelname in de open wedstrijden: de 12 M2 Shar- pieklasse heeft 20 deelnemers, de Olym piajollenklasse 35, de Vrijheidsklasse 40, de Valken 51, de 12 Voetsjollen 59, de Jeugdklasse 26. de Regenbogen 19 en de Draken 15 deelnemers. Geen wonder, dat sommige klassen gesplitst moesten wor den in afdelingen. Alles bijeen belooft dit zeilfestijn weer iets bijzonders te worden, zodat een nieuwe schakel de Kaagweken-serie zal kunnen verstevigen. HANDBAL JAARVERGADERING R.K. N.H.B. De R.K. Ned. Handbalbond in het dio cees Haarlem hield te Amsterdam zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer Dorpmans, die in zijn ope ningswoord een terugblik wierp over het afgelopen jaar, maar tevens de blik vooruit wendde en de toekomstplannen besprak. Spr. herdacht voorts de heer Gorter, die de bond door een noodlottig onge val is ontvallen. Zijn heengaan betekent voor de organisatie een zeer groot ver lies, hij was een centrale figuur in de R.K. N.H.B. Als voorzitter der Dioc. Technische Commissie heeft hij zeer veel werk verzet. Het district Rotter dam verliest ook zeer veel in deze har de werker. Door allen werd hierna voor zijn zielerust gebeden. De districtsbesturen werden bedankt voor hun werk, in het afgelopen jaar verricht. Het was spreker op de districts jaarvergaderingen opgevallen, dat er by vele verenigingen een zekere passivi teit heerste. Hij ried dan ook aan in tensiever contact met de verenigingen op te nemen, en wees in dit verband op het geringe verantwoordelijkheidsbesef bij diverse besturen. Tot slot dankte hij alle bestuursleden en commissieleden voor hun werk in het afgelopen jaar voor deze mooie sport verricht. Uit het jaarverslag memoreren wij de dank aan diverse dagbladen voor hun medewerking en het bereidwillig af staan van plaatsruimte. Het district den Haag heeft in enige veilinghallen in Wa teringen en Poeldijk deze winter zaal- handoal beoefend. Dit was een groot succes. Het Dioc. Haarlem telde per 1 Mei 5238 leden, waarvan 4093 dames se nioren en junioren, de rest heren senio ren en junioren. Het verslag van de penningmeester evenals de begroting werden aan wei nig critiek onderworpen. De Dioc. strat en protestcomm. heeft in het afgelopen seizoen weinig werk gehad, n.l. één protest en één strafzaak. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan, sprak eerst de dioc. advi seur rector Grimbergen. De g.a. wees er op, dat men ook bij handbal zich be wust moet zijn waar het om gaat. Wij staan o.a. voor de taak om te laten zien, dat wij ook datgene kunnen, wat ande ren kunnen. Wij moeten bewijzen, dat wy het beter kunnen dan anderen, o.a. bewijzen, dat wij tot taak hebben om te werken aan de uitbouw van het Ka tholicisme. Ieder moet zijn taak in deze begrijpen. Ons hele werk staat of valt met het juiste inzicht in ons leven van katholiek. Geloof en leven moeten één zyn. De hierna volgende verkiezingen en benoemingen van comm. leden leverden geen moeilijkheden op. De voorgestelde personen werden allen gekozen, resp. benoemd. Het voorstel van het Dioc. bestuur betreffende de nieuwe indeling der Dioc. klassen zowel voor dames als voor heren werd na enige discussie aan genomen. Besloten werd om de voorstel len der districten betreffende het wed strijdreglement te verwijzen naar in de diverse districten te benoemen commis sies en daar te laten behandelen, zono dig aan te vullen en daarna aan het be stuur voor te leggen. AUTOMOBILISME In de Amerikaanse senaat heeft de democraat Richard L. Neuberger gepleit voor een verbod van autoraces in de Ver. Staten. „De ongelukken met dode lijke afloop op onze grote wegen zijn droevig en tragisch, maar ze worden ten minste niet op touw gezet uit winstbe jag en voor het plezier van duizenden krijsende toeschouwers. In de laatste tijd is er veel gepraat over censuur op zogenaamd komische verhalen als mid del om de misdadigheid en het sadisme onder de jeugd uit te roeien. En toch staan we kinderen toe racebanen te be zoeken, waar mannen en vrouwen voort durend aan het gevaar bloot staan ver minkt of gedood te worden". Aldus Richard L. Neuberger in zyn in de Senaat gehouden rede. ATHLETIEK Aan deze meerkampen werd door on geveer tachtig leden van de A.V. „Hol land" deelgenomen. Met groot enthou siasme werd door de deelnemers om de punten gestreden. Prettig was dat ook J de sterkste leden hun medewerking aan deze geanimeerde wedstrijden verleen den. De uitslagen luiden als volgt: 100 m. senioren: 1. C. v. Venetiën 11.8; 2. J. Kuiper 11.9; 3. L. v .d. Berg 11.9; 4. T. v. Ingen Schenau 12.0; 5. C. v. Royen 12.4; 6. R. Singerling 12.4. 1500 m. senioren: 1. C. v. Royen 4.10.5; 2. A. v. d. Linden 4.16.5; 3. L. v. d. Berg 4.19.2; 4. C. v. Wanrooy 4.19.2; 5. J. Sin- geling 4.32.8; 6. C. v. Venetiën 4.34.0. Hoogspringen senioren: 1. J. Kuiper 1.55 m.; 2. C. v. Venetiën 1.50; 3. L. v. d. Berg 1.50; 4. J. Labordus 1.50; 5. A. v. d. Linden 1.50; 6. R. Singerling 1.50. Verspringen senioren: 1. L. v. d. Berg 6.20; 2. R. Singerling 5.62; 3. P. Selier 5.21; 4. C. v. Royen 5.21; 5. J. Labordus 5.21; 6. W. Viertelhausen 5.21. Speerwerpen senioren: 1. L. v. d. Berg 32.76; 2. C. v. Venetiën 32.67; 3. R. Sin gerling 28.06. Totaal uitslag senioren: 1. L. v. d. Berg 2684 pnt.; 2. C. v. Venetiën 2374 pnt.; 3. C. v. Royen 2261 pnt.; 4. A. v. d. Linden 1907 pnt. 100 m. junioren A: 1. F. Meyer 11.7; 2. C. v. d. Graaf 12.0; 3. P. v. d. Lucht 12.7; 4. W Brouwer 12.9; 5. R. den Tonkelaar 13.2. 1500 m. junioren A: 1. R. den Tonke laar 4.30; 2. C. v. d. 4.51.2; 3. W. Brouwer 4.51.8; 4. F. Meyer 5.04. Verspringen junioren A: 1. C. v. d. Graaf 5.58^; 2. R. den Tonkelaar 5.16; 3. W. Brouwer 4.95^; 4. H. v. Duyven bode 4.93; 5. F. Meyer 4.93. Hoogspringen junioren A: 1. R .den Tonkelaar 1.45; 2. C. v. d. Graaf 1.30; 3. F. Meyer 1.25. Speerwerpen junioren A: 1. R. den Tonkelaar 33.72; 2. A. Bouman 28.73; 3. G. Kooreman 28.71; 4. C. v. d. Graaf 27.37. Totaal uitslag junioren A: 1. R. den Tonkelaar 2109 pnt.; 1. C. v. d. Graaf 2032 pnt.; 3. F. Meyer 1687 pnt.; 4. W. Brouwer 1480 pnt. 100 m. junioren B: 1. K. Smit 11.8; 2. H. v. Dam 12.4; 3. R. Pommée 12.4; 4. J. v Dijk 12.5; 5. R. Jost 12.7; 6. H. Knetsch 12.7; 7. J. v. d. Vathorst 12.7; 8. H. Rys- bergen 12.8; 9. J. Korswagen 13.0. Hoogspringen junioren B: 1. R. Pom mée 1.70 m.; 2. B. Haver 1.45; 3. G. Huigsloot 1.45; R. Jost 1.45; 5. H. v. Dam I.45; 6. J. Korswagen 1.40. Verspringen junioren B: 1. R. Pom mée 5.99>/£; 2. K. Smit 5.64; 3. R. Jost 5.48; 4. J. A. Kutterink 5.35; 5. J. v. d. Vathorst 5.23; 6. H. v. Dam 5.20. Speerwerpen junioren B: 1. R. Pom mée 39.78; 2. G. Huigsloot 36.10; 3. B. Haver 34.48; 4. K. Smit 31.60; 5. R. Jost 29.40; 6. H. v. Dam 28.22. Totaal uitslag junioren B: 1. R. Pom mée 2153 pnt.; 2. K. Smit 1680 pnt.; 3. R. Jost 1582 pnt.; 4. H. v. Dam 1549 pnt.; 5. B. Haver 1528 pnt.; 6. J. Korswagen 1392 pnt.; 7. H. Rysbergen 1328 pnt.; 8. G. Huigsloot 1322 pnt. 60 m. junioren C (14-15 jaar): 1. F. Beker 7.8; 2. C. Göbel 8.1; 3. P. v. d. Burg 8.9; 4. B. Bouhuys 9.0. Verspringen (idem): 1. P. v. d. Burg 4.80 m.; 2. C. Göbel 4.75; 3. F. Beker 4.69 Hoogspringen (idem): 1. F. Beker 1.50; 2. B. Bouhuys 1.25; 3. C. Göbel 1.25. Speerwerpen (idem): 1. C. v. Iterson 24.97; 2. P. v. d. Burg 24.17; 3. F. Beker 21.54. Totaal uitslag (idem): 1. F. Beker 1395 pnt.; 2. C. Göbel 1054 pnt.; 3. P. v. d. Burg 858 pnt.; 4. B. Bouhuys 715 pnt. 60 m. junioren C (12-13 jaar): 1. D. Douwes 9.1; 2. W. Hoogerdijk 9.3; 3. K. Linschoten 9.4 4. B. Eradus 9.6; 5. J. Hon delink 9.7; 6. G. Ezendam 10.0; 7. H. Bink 10.0; 8. D. Verduyn 10.1. Verspringen (idem): 1. B. Eradus 4.55; 2. J. Hondelink 4.30; 3. H. Bink 4.24^; 4. D. Douwes 4.18. Hoogspringen (idem): 1. E. Vermond 1.20; 2. J. Hondelink 1.15; 3. B. Eradus 1.15; 4. H. Bink 1.15; 5. K. Linschoten 1.15; 6. D. Douwes 1.10. Speerwerpen (idem): 1. K. Linschoten 24.07; 2. J. Hondelink 20.30; 3. E. Ver mond 16.55 4. B. Eradus 16.52; 5. H. Bink 15.55. Totaal uitslag (idem): 1. K. Linschoten 616 pnt.; 2. B. Eradus 585 p.; 3. J. Hon delink 572 p.; 4. D. Douwes 549 p.; 5. H. Bink 459 p.; 6, W. Hoogerdijk 361 p.; 7. G. Ezendam 238 p.; 8. D. Verduyn; 9. E. Vermond. POSTDUIVEN Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met oude duiven vanaf Pont St. Maxence. Aantal vogels 872; gelost te 6.30 uur met N.N.W. wind. Ie vogel te 12.48.48 uur (896.50 m p/m). Afstand plm. 340 km. Uitslag: H. Schoo 1; C. Zwaan 2; J. Wansink 3, 14; M. v. Stijn 4; M. v. d. Wiel 5; C. Gijsman 6; F. Compier 7; J. v. d. Assem 8. 13; J. v. Wesel 9; C. v. d. Berg 10, 18. Wedvlucht oude duiven vanaf St. Vincent. Afstand plm. 1040 km, gelost Vrijdag 10.30 uur, warm weer. veran derlijke winden. Uitslag: J. Rakhorst 1 (Zaterdag) 3. 6. 10; A. v. d. Hulst 2; F. Hofman 4; M. v. Steijn 5; M. Wolles- winkel 7; M. Jongeleen 8; Rooda Zwaan 9. Zondag kwamen 7 duiven binnen, de overige op Maandag en Dinsdag. Fondclub Lelden en Omstreken. Uitslag 4e wedstrijd vanaf Limoges, af stand 77749 km. gelost te 6 uur met Z.W. wind. Ie duif op Maandag te 16.40.24 uur (1158.55 m p/m). itslag: J. Brouwer 1; D. J. Fasel 2; H. v. Vegten 3; Gebrs. asschier 4; J. W. v. Duuren 5;P C. Zwaan 6; J. lanje 7; H. J. Kel tenis 8; M. v. d. Wiel 9; V. L. Pierlot 10. Het Oosten (Leiden) Wedvlucht met oude duiven vanaf Creil. In concours 53 duiven, om 8 uur met NO-wind gelost, aankomst eerste 15.57.55 uur, snelheid 729.73 m. p.m., laatste 17.14.uur, snel heid 640.39 m. p.m. Uitslag: A. ter Haar 1, 4: W. Hartevelt 2, 7. 10; L. Burgers 3; J. Boekkooi 5. 6, 8, 9. 11. 12, 13. Kam pioen midfond: 1. J. Boekkooi 485.6 p.; 2. W. Hartevelt 473.3 p.; 3. A. ter Haar 451.5 p.; 4. L. Burgers 385.8 p.; 5. H. v. d. Vult 368.- p. De Luchtbode (Boskoop). Wed vlucht vanaf Oudenbosch, afstand 54 km. Los 8 uur. Aankomst eerste 8.57.01, laatste 9.17.20 uur. In concours 125 dui ven. Uitslag: Verhoef en Co. 1, 6, 16, 18, 19; C». Lamoree 2, 3, 5, 7, 8, 15. 17, 23. 26. 28, 31. 34; J. de Kooter 4. 25. 27. 30. 39. 41; W. H. van Muiden 9. 12. 20. 21. 22, 35. 38; H. v. d. Willik 10. 14. Wedvlucht vanaf St. Pont Maxen ce. Los 6.40 uur. Aankomst eerste 13.21.14, laatste 14.55.58 uur. In concours 49 dui ven. Uitslag: G. Lamoree 1. 9, 10, 13, 14; J. Degenkamp 2, 6; W. H. van Mui den 3, 4, 7; H. v. d. Willik 5; Verhoef en Co. 8. 11. 15, 16, 17. door NELLY GRAF 37) „Ik vermoed, dat mijn mening niet meetelt", zei Vannie boos. „Wel zeker", zei Chuck haastig, „over alles, behalve over Deedums. Ik mag die kleine schelm welte goed om hem alleen maar weg te sturen om hem stierlijk vermoord te rug te krijgen". „Maar Chuck „Ik stel voor er niet meer over te praten". „Goed, ik zal er geen woord meer van zeggen. Ik zal je vanavond niet meer zien". „Waarom niet, Vannie?" „Jouw werk is klaar, maar ik ben met het mijne verschrikkelijk achter geraakt. Ik moet het weer inhalen. Als ik niet de dochter van de patroon was zou ik al lang de laan zijn uit gestuurd". „Wel, willen we aannemen dat je tot negen uur werkt en ik je dan kom halen om je naar hus te bren gen?" „Wens je werkelijk. „Zeker. Je moet beseffen, dat ik er de voorkeur aan geef liever bij Pepco te zijn dan bij iemand anders Zij is zulk een troostende kameraad. Ik zal nooit vergeten hoe zij mij in deze donkere dagen heeft bijgestaan". „Dus je voelde 't werkelijk Chuck? Je deed dus niet maar alsof?" „Ik moest er de moed inhouden terwille van Grant, de tekening en Deedums. Ik zou het niet hebben kun nen doen indien jij hier geen zonne schijn had gebracht". „Maar, Chuck „Daar begin je alweer. Ga nu aan je werk. Ik zie je om negen uur". „Ik zal op je wachten". „Afgesproken. Tussen twee haakjes, ik zal je om zes uur koffie en een sandwich brengen". „Je bent veel te attent". „Ben ik dat?" Chuck had haar nog nooit zo aangekeken als hij nu deed. „Misschien zou ik het nog meer zijn als ik maar wist of er al of niet een ernstige gedachte in dat hoofd van jou was". Plotseling voelde Vannie zich ver legen en onhandig en verward. Zij draaide zich om en snelde de kamer uit. Wat had Chuck in 's hemelsnaam bedoeld? Natuurlijk had zij altijd haar wer kelijke gevoelens verborgen achter een masker van vrolijke loslippigheid; had zij de spot gedreven met haar liefde voor Chuck. Had Chuck be doeld, dat hij van haar hoopte die opmerkingen ernstig te nemen? Of speelde haar verbeelding haar parten? Chuck was dankbaar. Dat was alles. Half versuft wandelde Vannie naar de telefoonjuffrouw. „Ben ik hier nodig of kan ik naar mijn archief gaan?" „Je moet tot negen uur het scha kelbord bedienen", antwoordde het meisje. Tussen de telefoonoproepèn door bleef Vannie aan Chuck denken. Hij kwam eens of twee keer langs het schakelbord, waarbij hij even stil stond om tegen haar te glimlachen of naar haar te wenken. Vanni's hart klopte sneller door een nieuwe en zeer kostbare gedachte. De namiddag ging vlug voorbij. Vannie was zo verdiept in haar ar chief, dat zij het vertrek van de anderen niet eens had opgemerkt. Precies om zes uur verscheen Chuck met haar souper. Hij bleef terwijl zij at, nam daarna de fles waarin hij de koffie had gebracht en de borden en vertrok weer. Weer werkte Vannie een uur onaf gebroken door. Dan hield zij er mee op en liep op haar tenen alle kan toren af om zich er van te overtuigen dat er niemand was. Tenslotte haastte zij zich naar het kantoor van Chuck. Voordat zij de deur probeerde luisterde zij. Er was geen enkel geluid van stemmen, voet stappen of telegraafsleutels. Zij wilde naar binnen gaan maar de deur was gesloten. Er waren vijftien minuten mee ge moeid om de portier te vinden en hem aan het verstand te brengen, dat zij in het kantoor van Mr. Appleby moest zijn om een pakje te halen, dat zy vergeten was. „Ik zal de sleutel terugbrengen zo dra ik de deur weer gesloten heb", zei ze de portier. Zij wachtte totdat het geluid van zijn voetstappen be neden in de hal was weggestorven. Zij snelde naar het bureau van Chuck en opende de kleine lade, waarin zij hem de sleutel had zien neerleggen. Met de sleutel in haar hand ijlde zij naar de tafel en ont sloot de middelste lade, waar hij „Deedums" had opgeborgen. Zij nam de humoristische tekeningen er uit, sloot de lade weer, snelde terug naar het bureau en lei de sleutel weer op zijn plaats. Zij keek om zich heen naar karton en papier om de teke ningen in te pakken maar zij zag niets liggen. De voorraadkamer was gesloten. Vannie fronste het voorhoofd. Dat bij- postkantoor in de drogistzaak aan het eind van de straat sloot om half negen. Zij moest „Deedums" hebben ingepakt, gewogen, gefrankeerd, ge adresseerd en naar het postkantoor hebben gebracht voor het zo laat was. Vannie herinnerde zich, dat haar vader altijd enige extra voorraad had in de kamer precies achter zijn kan toor. Nu moest zij de portier weer gaan zoeken om hem het kantoor van haar vader te laten ontsluiten. Maar tot haar grote verrasing zag zij, dat de deur van haar vader's kantoor open stond. Terwijl zij het licht aandraaide maakte zij de deur achter zich dicht. Plotseling bleef zij stokstijf staan. Wat was dat voor een geluid? Was er iemand in de kamer? Zij keek om zich heen. Het was zeker maar ver beelding van haar omdat zij zenuw achtig en vermoeid was. Zij vond karton, touw en postzegels in de la den van het grote bureau van haar vader. Dat was prachtig. Tenslotte behoefde zij helemaal niet naar zijn voorraadkamer te gaan. Zij pakte de tekeningen in, woog en frankeerde het pakje en plaatste haar huisadres in een hoek. En nu er mee naar die drogistenwinkel! Zij wilde er zeker van zijn, of „Deedums" een kans maakte het daglicht te zien. Met het pakje onder haar arm richtte zij zich naar de deur, maar verhipt, zij had haar neus sinds vijf uur niet meer gepoeierd. Zij kon ze voelen glanzen! Zij zette het pakje op het bureau van haar vader tussen enkele andere. Terwijl ze dit deed, merkte zij op, dat er nog een lag, dat veel op het hare leek.bijna van dezelfde grootte. Haar vader had die dag ongetwijfeld iets ontvangen en geen tijd gehad het open te maken. Zij ging de voorraadkamer binnen, waar zich een spiegel bevond en zij tastte naar de knop van het licht toen zij hoorde, dat de deur naar het kantoor van haar vader werd ge opend. Vannie spong weg uit de lichtstraal welke uit het kantoor de kamer bin nen viel. Stella stond in de deur opening. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7