dotf (\&h Slmugat f tiojl£(jttt$tad DUINSTREEK Kosten voor aantrekkelijk maken van badplaats moeten terugvloeien De Sjah naar Moskou De burgeroorlog in Vietnam Overgangsexamens Meisjes H.B.S. Zaterdag a.s. feestmarkt met vele attracties WOENSDAG 13 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Gemeenteraad Noordwijk Onder voorzitterschap van loco- burgemeester G. Vogelaar, kwam gisteravond de raad van Noordwijk bijeen, waarbij de heer Urlus bericht van verhindering had ingezonden. Ingekomen was een schrijven van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen met het verzoek beschikbaar stelling van ontspanningsruimte voor Noordwijk-Binnen. Men had gedacht aan gebouw Sartorius. B. en W. staan zeer sympathiek tegenover dit doel, doch waar Sartorius door de gemeen te niet gemist kan worden, kon hier op niet worden ingegaan. In de toe komst kan mogelijk wel een lokaal beschikbaar worden gesrteld in de oude Openbare school, waarin thans nog gevestigd is de R.K. Ulo. Intus sen hebben B. en W. besprekingen aangeknoopt met de Diaconie, welke het Wilhelminahofje in beheer heeft, om tijdelijk de recreatiezaal van de ze inrichting voor dit doel af te staan. Voor Noordwijk/Zee hadden B. W. een oplossing gevonden door de beschikbaarstelling van de oude Po litiepost in de Schoolstraat. Vleeskeuringsdienst. Bij het voorstel tot wijziging van de verordening op de keuring van vee en vlees maakte de heer v. d. Bol de opmerking, dat het zeer moeilijk is om de nieuwe bepalingen na te ko men, want er staat wel in dat het politiebureau dag en nacht geopend is voor aangifte, dat vlees is inge voerd, doch er zijn perioden, dat de veearts niet te bereiken is. En men kan niet altijd wachten op de keu ringsdienst. B. en W. voelden wel aan, dat er moeilijkheden aan zijn verbonden, doch er is geen andere oplossing. Na enige toelichting werd de wijziging aangenomen. Gezien de toelichting van de Ver eniging van Nederlandse Gemeenten bij monde van haar adviseur prof. Si mons inzake de bijdrage van Mij Zee bad aan de gemeente, viel hierover weinig te discussiëren. Alleen drong de heer Rippe er op aan om het laatste advies in het rapport te ver wezenlijken, n.l. te trachten een be hoorlijke overeenkomst te doen vast leggen voor de toekomst. De voorzit ter merkte op, dat B. en W. meerma len besprekingen dienaangaande hebben gevoerd, welke telkens op niets uitliepen. Wethouder v. Leeuwen heeft altijd het standpunt gehuldigd, dat de kos ten door de gemeente besteed voor de aantrekkelijkheid van de bad plaats, ook weer voor een gedeelte door de badplaats moet worden opge bracht. Het heffen van een speciale belasting zou een middel zijn, doch in een bijeenkomst van Burgemees ters uit de Zeebadplaatsen waren deze in meerderheid tegen een der gelijke heffing. Persoonlijk was spre ker er van overtuigd, dat als men 'n dergelijke belasting zou invoeren, de gasten die Noordwijk willen bezoe ken, niet zouden wegblijven en in verband hiermede wees spr. op der gelijke heffingen in buitenlandse badplaatsen. Medewerking zal worden verleend voor de uitbreiding van de Christus Koning-school met drie lokalen, aan de R.K. Jongensschool voor verande ring van de inrichting van de ver warming, door het aanbrengen van een centrale oliestookinrichting, ter wijl aan de R.K. V.G.L.O., welke tot Volgens berichten uit betrouwbare bron te Londen heeft de Sjah van Perzië besloten een uitnodiging van de Russische ambassadeur te Tehe ran, Lawrentijef, tot een bezoek aan de Sowjet-Unie aan te nemen. Het tijdstip van dit bezoek zal la ter worden vastgesteld. Ambassadeur Lawrentijef heeft eveneens het Perzische parlement uitgenodigd een delegatie naar de Sowjet-Unie te zenden. Strijdkrachten van het Vietnamese nationale leger hebben de troepen van de opstandelingenleider Ba Coet omsingeld na een landing bij Rach- gia aan de Golf van Siam, zo wordt officieel gemeld. Ba Coet heeft de wijk genomen naar een fort dat vroeger door de Vietminh is gebruikt. Maandag is zwaar gevochten, waarbij vele leden van de Hoa Hao werden gedood. Bij het beklimmen van een berg in Alberta (V.S.) zijn zeven schooljon gens door een lawine gedood. Twee werden gewond in het ziekenhuis opgenomen en twee van het groepje (13 tot 16 jaar) bleven ongedeerd. De jongens waren zonder medeweten van de ambtenaren van het „National Park" de beklimming van Mount Temple begonnen. nog toe onderdak had gevonden in „Sans Souci" toestemming werd ver leend het gebouw te mogen betrek ken aan de Schoolstraat, waarin tot voor kort de Chr. Ulo-school was ge vestigd. Het verzoek van B. en W. om bij de Kroon een verzoek in te dienen tot uitbreiding van het aantal ver gunningen en te brengen van 28 op 34 ontlokte nogal wat discussie. B. en W. meenden met dit voorstel te moeten komen in verband met de grote uitbreiding van de badplaats en het recreatiegebied in het Lar»ge- veld. In dit verzoekschrift wordt er op gewezen, dat 't aantal badgasten voor '40 vrijwel nimmer meer dan 6000 bedroeg en thans vrijwel zeker meer dan 30.000 bedraagt en dat het aantal dagbezoeken met auto's en touringcars in verhouding met 1940 is verveelvoudigd. Hierdoor is het noodzakelijk dat in verschillende nieuwe wijken van de badplaats en op de toevoerwegen meerdere restau ratie-gelegenheden moeten komen, met een dusdanige accomodatie, dat zij de behoeften van 't vreemdelin- genbezoek kunnen opvangen. Het voorstel werd na toelichting aangeno men, waarbij de heer Rippe aanteke ning verzocht te hebben tegenge stemd. Subsidie Kraamcentrum. Door het Kraamcentrum Noordwijk en het Kraamcentrum Bollenstreek was een aanvrage ingediend om de bestaande subsidie voor kraamver- pleging van ƒ1.per verzorgingsdag te verhogen tot 1.25 per verzor gingsdag. Zonder hoofdelijke stem ming werd hiertoe besloten met in gang van 1 Januari 1955. Naar schatting zal dit een meer dere uitgaaf van ƒ500.per jaar voor de gemeente betekenen. Aangegaan werd een vaste lening van 500.000.looptijd 30 jaar, ren te 334 pet. per jaar, ingaande 1 Oct. a.s. De vaststelling Personeelsveror dening was voor de heer De Geus aanleiding een opmerking te maken over de lonen der werklieden. B. en W. welkt ook niet geheel bevredigd waren in deze, deelden mede, dat in samenwerking met de personeels commissie, de hoofden van dienst en de vakbondorganisaties bereikt is wat bereikt kon worden. Na ampele be spreking werd deze verordening z.h.s. aangenomen. De vaststelling arbeids overeenkomsten-verordening leverde geen besprekingen op. Bij het voorstel fusie van het Gasthuis te Noordwijk- binnen en Zee maakte mevr. v. d. Wiel B. en W. en de raad er op attent, dat dit besluit een historisch moment opleverde, want na een zelfstandigheid van 3 eeuwen is 'n eenheid tot stand gekomen, welke de geest van onze tijd vertolkt. De begrotingswijzigingen en 't verzoek tot verhoging algemene uitkering ge meentefonds, waren de laatste pun ten van deze agenda. In de rondvraag dankte de heer Schenkelveld de Noordwjjkse Brand weer voor het optreden bij de brand van vorige week. B. en W. vonden dit geluid niet alleen prettig, doch kon den zich volledig bij de uitgebrach te lof aansluiten. DE KWAKEL Actie jeugd van de straat ge slaagd. De Zaterdag gehouden actie voor „Jeugd van de straat" en voor de speeltuinvereniging „Jong Leven" kan zeer geslaagd worden •genoemd. De eerst genoemde instelling zal diverse uitstapjes in de a.s. vacantie financieren voor de schoolgaande jeugd en de laatste zal de nieuwe speeltuin vervolmaken. In de mid dag werd er een rondgang door het dorp gehouden met een onvervalst Amsterdams pierremenh vergeze:a van enige dames die probeerden daarin volkomen slaagden, de hon derden looijes aan de man te bren gen. 's At ends om uur was er een gecostumeerde voetbalwedstrijd te gen de Hoef. Hierna marcheerden allen, voorafgegaan door de plaatse lijke muziekvereniging T.A.V.E.N.U. naar de speeltuin, waar een open luchtbal gehouden wordt. De organisatoren kunnen op een geslaagde actie terug zien, welke bruto 867,22 heeft opgebracht. LEI0SCHENQAM „DE BLAUWE RAMDE AUTO. Gistermiddag draaide een luxe auto, bestuurd door N. de R. uit Den Bosch, vanaf de Veurseetraatweg de terreinen op van de landbouw- en tractoren importeur de N.I.M.A.G. juist op het moment, dat de tram vanuit Den Haag in aantocht was. Het gevolg van deze onoplettendheid was verschrikkelijk. De auto werd door de tram gegrepen en de auto bestuurder bekwam ernstige ver wondingen, welke na voorlopig te zijn verbonden later in St. Antonius- hove verder werden verzorgd. JAARVERGADERING R.K.A.V.V. De leden van de RKAW hebben van de voorzitter de heer, J. Mai- burg, een overzicht gekregen van de stand van zaken. De algemene in druk was dat RKAW een gunstig seizoen achter de rug heeft en dat ook de vooruitzichten gegronde re den tot optimisme geven. De resultaten van het eerste elftal1 wettigen de verwachting, dat in de komende tweede-klasse competitie de technische vaardigheid er veel toe zal bijdragen, dat RKAW een goed figuur zal slaan. Het derde van RKAW heeft even eens een goed jaar gemaakt en ein digde als kampioen. Ook het jeugd- elftal-E heeft zich kranig gehouden en behaalde het kampioenschap. De verdere elftallen hebben de bovenste plaats wel niet kunnen bereiken, maar hun prestaties waren toch be vredigend. In de laatst gehouden gemeente raadszitting is het terreinvraagstuk in zijn gehele omvang onder de lou pe genomen. Een vergaande beslis sing is genomen. Een nieuw hoofd- veld zal worden aangelegd en het be staande veld zal behoorlijk gedrai neerd worden. De kleedgelegenheid zal gemoderniseerd worden en van douchecellen, waterleiding en elec- triciteit voorzien worden. Het be stuur sprak over deze hulp van ge meentewege zijn dank uit aan B. en W. en aan de leden van de gemeen teraad. Maar een speciaal woord van waardering ging uit naar wetohuder P. Groenewegen. Nadat de heer A. Haagen de notu- len en het jaarverslag had uitge bracht was het woord aan de pen ningmeester, de heer H. Mol. Vooral voor een voetbalvereniging is de fi nanciële positie van groot belang en evenals de resultaten van de spelers gaf ook het financieel rapport volop reden tot tevredenheid. De ontvangsten hadden bedragen 8753.69 inclusief de subsidie van kerkbestuur en gemeente. De uitga ven beliepen 8641.55 met inbegrip van 2180.22 terreinexploitatie en 2000.aflossing van de aangega ne geldlening. Het jaarsaldo bedroeg derhalve 112.14. Daar de gemeente in de toekomst de verzorging van de terreinen voor haar rekening zal ne men en de gemeente ennige honder den guldens minder zal vragen voor terreinhuur is te verwachten, dat RKAW ook op financieelgebied een optimistische toon mag laten horen. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. De voorzitter en de penning meester werden herkozen en in de plaats van de heer Th. van Rijn werd tot 2e secretaris aangewezen de heer A. van Rijn. Bij de verkiezing van de steeds be langrijke functie van elftalcommissie gewisseld. Na een discussie werd be- vverd lang en breed van gedachten sloten de elftalcommissie van drie op vijf leden te brengen en daarvoor werden gekozen de heren Willemsen, Lelieveld, A. van Rijn, A. v. d. Dool en N. B. van Kampen. Veel lof werd gebracht aan de trainer de heer A. v. d. Dool. AANRIJDINGEN. Op de Westvlietweg kwam de bromfietser B. uit Delft met de wiel- rijdster mevr. J. W. R. uit Pijnacker in botsing. De wielrij dster bekwam ernstige verwondingen. Een tweede aanrijding op de West vlietweg betrof de jeugdige voetgan ger F. A. die door de bromfietser H. J. V. werd aangereden. Met een ge broken rechteronderarm is de brom fietser naar St. Antoniushove over gebracht. p my <L DE „RUNPOST" VERSCHENEN Het is goed dat er af en toe eens zwart op wit verschijnt wat er door zeer weinigen in het Clubhuis Sint Frans en in het Don Boscohuis voor zeer vele Leidse jochies gepresteerd wordt. Het uiterlijke vertoon van de wijze waarop de jeugd in touw ge houden wordt beperkt zich in Lei den immers slechts tot een opge wonden schare jongens voor hun bioscoop in het Boscohuis en tot een groepje indianen dat onder de veel omvattende zorg van een leidster van de Nieuwstraat hun tijdelijke jachtvelden maken. Verder weten de huizen aan het Rapenburg en de Nieuwe Rijn hun strenge gevels goed in de plooi te houden, ondanks de uitbarstingen van goed geleide jeugdige overmoed Burgerlijke Stand Geboren: Maria, d. v. H. Stokkel en S. Pet; Cornelia Anna, d. v. M. de Vreugd en K. Jonker; Maria Wilhel- mina Gemma, d. v. A. J. v. Schagen en G. M. Vink; Franclsous Petrus Ma ria, z. v. N. H. Meiman en A. M. v. Boxtel; Rudolf Peter, z. v. P. de Graaf en C. M. Kettenis; Helena Alida Ma ria, d. v. L. H. Bergman en M. C. v. Leeuwen; Hans, z. v. A. Nieuwenhui- zen en J. Louwers; Jacob, z. v. Th. Erandt en E. Verlind; Suzanna, d. v. S. Tegelaar en S. v. Es; Cornelia, d. v. J. Heemskerk en D. Kulk; Ivonne, d. v. J. M. Stikkelorum en S. Ver mond; Yvonne, d. v. A. v. Elk en H. M. Cammeraat; Jan Willem, z. v. G. Bonda en R. M. Macalister; Marianne Elisabeth, d. v. J. J. Boetekees en W. Moll. Ondertrouwd: W. de Vrind en H. Kanbier; M. J. B. v. Ettinger en M. T. V. Dijk; G. v. Eijgen en G. Heij- ink; G. Geukes en J. Hermans; H. G. v. Platering en M. Sommeling; G. Bloem en H. C. Selier; J. W. Braun en M. A. J. Gordijn; H. J. A. Wel ling en B. J. M. Diks; A. E. Taverne en E. Kooien; W. K. Swagers en W. P. Ou werker k; F. C. Verël en A. Har deman; J. M. Stikkelorum en S. Gor dijn; A. N. Blonk en P. M. Hooij- mans; G. Kluivers en C. M. Montanus; Py D. C. Kriek en A. H. M. v. Lint; J! P. L. Bik en J. M. v. Ruiten. Overleden: A. W. A. Lacle man, 56 jr.; J. J. v. Plouweling wed. van: v. Linden, 74 jr.; J. M. v. Beelen huis vrouw van: v. d. Plas, 63 jr.; K. Haas noot man, 61 jr.; L. C. T. Zandvliet man, 41 jaar. LEIDEN Bevorderd van 1ste naar 2e klasse: G. A. Boon, L. J. Bremmer, A. C. van Dijk, G. A. de Graaff, A. E. Groot, T. Hartman, J. K. Huizinga, R. R. 's-Jacob, W. F. van der Kaa- den, T. H. C. C. Knottnerus, G. V/. Meerburg, M. G. H. Moens, L. M. Munck, H. S. Niessen, A. J. de Roo- de, E. F. Stolte, M. G. van Tol, F H. K. M. Verhoef, O. M. Vogelenzang, J. M. Th. Vermolen, E. J. Wassing, A.' v. Marijk. J. A. D. Arnoldus, H. Broes- der, M. A. J. Hanson, A. Hazevoet, A. M. van der Huyzen, M. K. Kampman, F. J. Koet, E. M. van Leeuwen, M. T. v. d. Linden, M. W. van Linden van de Heuvel!, W. A. Lunenburg, C. A. Merkens, N. C. E. Moonen, E. J. Riel, G. A. Schill (Truus), E. Schmohl, M. C. Verlind, N. K. de Vries, A. A. M. Zaadnoor- dijk, L. C. van der Zaal, H. J. Berg man, S. B. L. B.onte, A. Dinger van Kruiningen, I. van Elk, F. J. F van Hal, S. I. Hemsing, C. W. tlubeek, D. Huigens, M. A. Lingsma, A. C. van der Marei, C. M. Meerpoel, E. B. J. Prins (Betty), P. C. Rijling, J. F. W. van der Scheur, W. Teyn, J. W. Vo gelaar. Afgewezen 20. Bevorderd van 2 naar 3: H. I. Bedeaux, J. J. C. Brandt, B. I. van Diest, G. van Dijl, P. L. A. Everstijn, J. R. A. E. van Gennep, J. Goedhart, ,S. de Groot, S. Hage- mans, C. M. Heuting, R. G. S. Jangs- ma, M. S. Kocsis (Margit), M. C. Kocsis (Maritza), J. W. Mensing, J. M. E. Niël, W. C. I. Nijeboer, F. M. Ooms, S. E. Reyer, P. Smittenaar, L. van der Staay, L. van der Vliet, G. J. Vogelaar, C. G. M. Walenkamp, N. M. Zorgdrager, E. Arentzen, M. Atkins, W. E. Bakema, A. M. A. Boeke, C. M. Bruin, M. P. M. Cho rus, T. van Elk, J. C. Hofstra, C. H. Huigens, K. J. Key, A. L. Marck, C. M. van den Auweelen, M. H. Prenen, L. I. van Royen, W. van Schaick, Y. Smit, J. F. Schill (Anneke), E. M. L. Slangen, M. T. Splinter, B. Tijmstra, A. M. H. Uiterwijk Winkel, M. Warns, J. M. Wolters, A. Bos, W. H. Andela, E. Barrau, C. C. van den Berg, W. Blom, D. B.. Engels, E. J. T. Fanoy, E. Groenhuyzen, Y. T. van der Heiden, H. L. A. Koster, J. M. Servaas, G. C. C. Splinter, C. M. A. Swaan, M. E. Tappenbeck, M. Teyn, G. Uljée, M. Wassenaar, L. M. S. van Weesel, G. J. Westerveld, C. T. Wolt- man. Afgewezen 16. Bevorderd van 3 naar 4A: M. M. P. Aalders, H. van Bellen, E. Bos, W. C. G. Burema, E. M. Burgerjon, J. S. C. W. Couwenberg, ter, G. C. Hölscher, C. S. Hoogendoorn, R. Jaarsma, J. H. Overdijkink, T. Raaff, W. A. Rijnhart, M. C. de Rui ter Zijlker, M. E. J. J. Spier, A. M. Tappenbeck, A. H. Vavier, M. C. Ver- stelle, A. L. Wolkers. Afgewezen 2. Bevorderd naar IV B: J. W. E. Bakema, A. van den Berg, M. J. C. Blind, J. H. E. van den Burg, J. Epskamp, J. M. Ginjaar, A. M. Haarsma, J. van Herk, F. E. Kaiser, J. Kuperus, M. Laurentius, W. F. Moonen, B. J. Sira, V. G. M. Smeets, M. J. G. Smit, I. M. A. Westen. Voorw. 1; afgew. 1. Bevorderd naar IV A: E. van den Berg, P. P. Bloem, B. H. de Boer, A. M. L. Duyverman, J. E. Görtz, S. Hoek, A. G. A. Janssen (An neke), L. Janssen (Ludi), M. Klei- brink, J. Lammerée, J. P. van Linden v. d. Heuvell, G. J. Melse, C. A. Mui den, C. J. B. van der Plaats, W. H. de Roock, M. Schouien, J. S. Struick, M. J. Swart, J. W. van Veen, K. G. M. van Wiechen, H. Wijntjes, J. C. S. Zaadnoordijk, A. M. Beets Afge wezen 1. Bevorderd naar V A: S. M. von Bose, W. S. W. Brink man, G. Brouwer, M. de Bruijne, M. J. Callenbach, E. Drees, A. L. Gor don Hasselbach, I. M. Hilarius, N. G. de Jong, C. D. van der Kamp, J. W. J. Kat, N. de Kort, E. C. D. de Liagre Böhl, J. D. van der Linde (Janneke), W. van der Linden (Wil ly), M. Lourens, W. Marck, H. A. de Meijer (Anke), J. Monasch (Judith), M. van Sijll, P. Stigter, A. H. Veer, S M. R. van der Werf, J. A. Arnol dus. Voorw. 2; afgew. 5. Bevorderd naar V B: A. M. Baldal, E. van Deventer, A. G. Duyster, C. H. S. E. Hofstede, C. Hoogendoorn, A. H. Horikx, J. Lau rentius, E. van Meurs, A. M. Smeets. Afgewezen 2. Bevorderd naar V A: M. B. Bernard, T. Boersma, S. Brui. degom, M. E. Engels, N. Kaay, H. Knibbe, I. M. G. van Kuik, H. Kwaadgras, C. E. van Lindonk, J. H. Punselie, E. L. de Roode, J. H. Ro vers, L. P. Silver, A. M. V/. van der Ster, A. T. Toren, G. S. A. Veltman, I. Verhoeven, A. A. Verwer, P. Vige- leyn Nikijuluw, P. van Waveren, A. M. Witte, W. M. L. Wouters, M. Zel- denrust, J. M. v. Leeuwen. Voorw. 2; afgew. 4. Bevorderd naar V B: I. N. Bakx, E. Batteljee, A. M. Bot, C. E. Brandt, N. J. Bruin, J. C. Hage- man, D. Hogendoorn, C. de Kier, S. P. D. I. Dijk, M. de Geus, N. I. Hame- Knapper, G. C. de Vries, M. K. Young. die het binnenshuis te verwerken krijgt. In de Rijnpost, die Zondag aan de kerken voor slechts een luttele som verkocht zal worden, vindt men echter een aantal goed geschreven artikelen waarin 't doel en de mid delen van het S.F.L.-werk bespro ken wordt. Uit een openingsstuk van pater Moons spreekt echter de angst dat dit fraaie werk door een gebrek aan financiële middelen een staats instelling zal worden. Van de offer vaardigheid van de katholieken van Leiden zal afhangen of men het werk op dezelfde voet kan blijven voortzetten. Het kopen van de „Rijnpost" kan de eerste stap zijn op deze weg naar blijvende zelf standigheid. In verband met het 35-jarig bestaan van de Ver. voor Straat-, Markt- en Rivierhandel zal aan het gewone marktgebeuren op Zaterdag a.s. een aantal attracties verbonden worden, waardoor elke marktbezoeker in de gelegenheid is zich op kosteloze doch geoorloofde wijze te verrijken. Vanaf de opening der markt om streeks acht uur zal iedereen aan de kraampjes een gratis lot kunnen krij gen, dat voorzien van naam en adres in een van de grote verzamelbussen op het stadhuisplein en bij de Kar- nemelksbrug moet worden gestopt. Op het stadhuisplein wordt een show kraampje ingericht, waarin de vijftig waardevolle prijzen, uitgestald wor den, die men in deze gratis lotery kan winnen. Als de bedrijvingheid in het stad huis niet meer verstoord kan worden, zal omstreeks half één wethou der D. van der Kwaak de feestmarkt officieel openen. Omstreeks zes uur volgt de prijsuit reiking eveneens door de heer" Van der Kwaak. De directeur van de markt- en havendienst, de heer M. Weima, heeft zijn medewerking voor deze feestmarkt toegezegd en gege ven. Diploma-uitreiking V.G.L.O-Sint Martha Geslaagd voor diploma: Eenvoudige huishoudelijke opleiding: (naaien- knippen,koken)Agaat Brouwer, Toos van Diest, Rietje Donker, Sjan- nie Donders, Lies Goddijn, Agnes Gul- demond, Toos Hoogkamer, Tiny Kok Riek Kradolfer, Suze v. d. Krogt, Joke Lenting, Rudi Moes, Joke Prins, Cor- rie Prins, Nel van Rijn, Truus Stuif zand, Tiny van Tongeren, Tonia Ver haar allen te Leiden; Marry Blonk; Ria Omtzigt te Zoeterwoude; Rie Co- lijn; Plonia v. d. Lubbe te Hoogmade; Bep Koetsier; Ria Helling te Katwijk; Ans v. Rijn, Leiderdorp; Tiny Kroon, Wassenaar; Ineke Raaphorst, Oegst- geest. Father D. Omtzigt van de St. Jo seph Congregatie van Mill-Hill (En geland) is benoemd voor de Missie van Kampala (Oost Afrika). Father Omtzigt werd priester gewijd op 12 Juli 1942, was eerst leraar aan het St. Joseph Studiehuis te Tilburg, vervolgens aan het St. Joseph Mis siehuis, Aldenghoor te Haelen (bij Roermond) en sinds 1951 te Hoorn aan het St. Bonifacius Missiehuis. Vertrekdatum is nog niet bekend. Agenda Leiden WOENSDAG: Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. Advieszitting St. Antonius. St. Ant. Clubhuis 46 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m.5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 9 Juli 13 uur tot Zaterdag 16 Juli 8 uur waargenomen door: de Apo- heek Herding Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor deze week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt ge keurd: Casino: „Bekentenis ener liefde", 18 jaar. Lido: „Rob Roy", 14 jaar. Luxor: „Les impures" .strikt vol wassenen. Trianon: „Obsession", 18 jaar. Rex: „Dit gebeurde op 20 Juli 1944", 14 jaar. J. Kukler 25 jaar bij de P.T.T. Dinsdag mocht de heer J. Kukler het feit herdenken, dat hij 25 jaar verbonden was aan het PTT-bedrij{. Bij ontsteltenis van de directeur was het de heer W. E. Tupker, die de jubilaris thuis kwam bezoeken en namens de directie waarderende woorden sprak over zijn werkzaam heden, eerst als besteller, later op 't station, voor het bedienen van de postterreinen. Deze waardering werd ook tot uitdrukking gebracht door de mededeling, dat de heer Kukler bin nenkort zijn bevordering tot eerste klasse kan verwachten. De heer J. Evers voerde het woord namens het Jubileumfonds en over handigde een enveloppe met inhoud. Uiteraard kwamen in de loop van de dag vele collega's hun gelukwen sen aanbieden. Leidenaar wegens oplichting gearresteerd De politie van Venlo heeft giste ren de 32-jarige Leidenaar gearres teerd die ontsnapt was uit de psy chiatrische inrichtingen te Rekken. Hij wordt ervan verdacht zich in Venlo en Tegelen schuldig te heb ben gemaakt aan oplichting. Hij gaf zich uit voor bouwkundig opzichter en wist van een aannemer een voor schot los te krijgen op cementte ve- ranties, welke deze zou mogen doen. Tevens wist hij een kantoorboekhan delaar een schrijfmachine afhandig te maken. Meisje van 4 meter hoog plat gevallen De 12-jarige Greetje van Meizen, wonende aan de Nieuwe Beesten markt viel gisteravond van een 4 meter hoog plat aan de achterzijde van haar woning. Zij kreeg een gro te wonde aan de linkerzijde van het hoofd en liep een zware hersen schudding op. Levensgevaar is niet aanwezig. Aanb esteding met slechts 1 gegadigde Tot grote verwondering van Dijk graaf en Hoogheemraden van Rijn land bleek er vanmorgen ondanks de vrij grote opkomst van belangstel den maar één gegadigde te zijn voor het maken van een gronddam en bijkomende werken nabij het ge maal te Katwijk. De enige werkelij ke belangstellende op deze openbare aanbesteding in het gemeenlandshuis was de fa. N.V. Strijland te Uithoorn, die inschreef voor 330.000. JAN MUSCH MOET OPERATIE ONDERGAAN De bekende toneelspeler Jan Musch is opgenomen in het Academisch Zie kenhuis alhier, voor het ondergaan van een oor-operatie. EXAMEN GEZINSVERZORGING. Op 12 Juli zijn 17 gezinsverzorg sters van de opleiding Interkerkelij ke Gezinsverzorging Rapenburg 59 geëxamineerd. Alle leerlingen zijn geslaagd voor het theoretisch gedeel te. De nieuwe cursus vangt aan op 1 September a.s. De geslaagde leerlingen zijn de da mes: G. van Aalst, Hazerswoude; C. van Baardwijk, Voorschoten; J. Baas, Middenmeer; A. M- Boersma, Span broek; W. van Braak, Bovenkarspel; J. Dirckx, Alphen a. d. Rijn; J. M. v. d. Ham, Leiden; G. Kamp, Wij de- nes; G. Keizer, Boskoop; A. C. Kok, Schoonhoven; W. Koren winder, Mij drecht; N. Mooy, Alphen a. d. Rijn; N. W. Pieper, Wieringerwerf; P. Terpstra, Den Burg (Texel); H. M. Ufkes, Breezand; Ph. P. Verblauw, Hansweert; J. Westhof f, Slootdorp. Laatste Berichten NOODWEER BOVEN FRANKRIJK EN BELGIë. Gisteravond zijn zes personen om het leven gekomen en verscheidene gewond door de bliksem bij hevige onweders, die boven West- en Noord- Frankrijk voor de tweede dag ach tereen hebben gewoed. Er is melding gemaakt van schade aan boerderijen en gewassen voor tientallen millioe- nen franc. Ook boven verschillende delen van België heeft noodweer gehekst. Te Leuven en omgeving werd bouwland overstroomd en liepen kel ders onder. In de omgeving van Turn hout, nabij de Nederlandse grens, woei een loods omver. Te Andenne, nabij Namen, werden drie landarbei ders, die bezig waren met oogsten, door een onweersbui overvallen.' Eén hunner werd door de bliksem ge- trofeen en gedood. En in Brnussel viel vandaag gedu rende bijna een uur een welhaast tropische regenbui. Bij een inbraak aan de Paulus Potterstraat te Amsterdam, ontferm den de brekers zich wel over een portefeuille met ƒ300.maar een kistje, dat voor tienduizenden gul dens aan juwelen bevatte, lieten zij onaangeroerd.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2