T i m k z A t ft m m w DE IJZEREN SCHELVIS De achtste Laurarit is gestart as p fff i Gisteren aankomst en ontvangst van de 350 deelnemers het Schaakspel Si Mitt ff fi§ is m l" i i if i w a i i lp i Ij,.,.. e n 8 n a §j a i i i V a VROUWEN zonder') vrees DINSDAG 12 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Het was in het IJsclubgebouw gistermiddag en -avond weer een vertrouwd beeld. Het beeld van de Laura, de jaarlijkse rijwielvierdaagse van Alphen aan den FUn. Het was er een komen en gaan van de honderden rijwielenthousiasten, die zich kwamen melden, die de nodige papieren in ontvangst namen en weer met spoed de zaal verlieten om hun jaarlijkse „hospita" op te zoeken. Te midden van dit komen en gaan zaten daar de heren en dames bestuursleden van het stichtingsbestuur om de laatste notities te maken in de administratie, de laatste want secretaris Vierbergcn en zijn echtgenote, zb'n rechterhand, alsmede de heer en mevr. Groenhart, die beiden de centjes onder controle houden, hadden liun boekhouding tot de laatste gegevens bijgewerkt. Alles verliep dan ook In vlot tempo. Behalve dit zakelijke beeld bood het IJsclubgebouw en zijn omgeving tal van taferelen van hartelijke ontmoetingen en van hernieuwde kennismakingen. Luid- ruchtige begroetingen behoorden in dit korte tijdsbestek niet tot de zeldzame I Alphen aan den Rijn gaf. mede namens stemmingsbeelden. Zo startte de Laura hedenmorgen in de allerbeste stemming. Speelt het weer, in tegenstelling tot andere jaren nu geen parten en zijn de verwachtingen ten dien aanzien voor de komende vier dagen zo gunstig als in de gehele geschiedenis van de Laura bijna nooit is geweest, toch is er wel een klein schaduwplekje, die de organi satoren de laatste weken toch wel even bezorgd heeft doen kijken. Die scha duwplek is het aantal deelnemers, dat niet alleen bij lange na niet de gestelde verwachtingen van ten minste 600 bena dert, maar zelfs aanmerkelijk lager ligt dan het vorig jaar. Reden er het vorig jaar nog ongeveer 430 mee, dit jaar zweeft het aantal deelnemers om en nabij de 330. AUTOMOBILISME Drie slachtoffers van de snelheidswaanzin Twee mannen, één vrouw Tijdens de 5000 dollar-rit te Oklahoma City, is de 26-jarige coureur Jery Hoyt met zijn auto tegen een muur gebotst en zwaargewond naar het ziekenhuis ge bracht. Hij onderging een hersenoperatie, die uur duurde, welke echter niet heeft mogen baten. Een van de bekendste coureurs van Zuid Afrika, de 45-jarige „Tex" Kington is tijdens een wedstrijd bij East London, in de Kaap provincie, met zijn Maserati van het circuit geraakt en op de boule vard terecht gekomen. De auto sloeg daarbij over de kop en de coureur kwam om het leven. Voor de eerste maal in de Amerikaan se historie is een vrouw verongelukt, die een bijzonder qachet. Het plaatselijk muziekcorps „Arti et Religioni" speelde pittige marsen ter omlijsting van het geheel en zo was het voor de duizen den belangstellenden, die tot slot nog konden genieten van enkele fraaie en welgeslaagde gymnastiekoefeningen van de R.K. Sportvereniging „Wilskracht" en de vereniging „Hou-vast", o.l.v. de heer P. Zuidam, zeker geen verveling geworden. De voorzitter, de heer P. Stouthamer, vertoeft momenteel in Amerika. Daar om sprak de 2e voorz., de heer C. P. Mulder een hartelijk welkomstwoord tot de autoriteiten, die door hun aan wezigheid luister bijzetten aan de ope ning van het rijwielfestijn. Burgemeester Ed. C. Witschey Iphen aan den Rijn gaf. het gemeentebestuur blijk van zijn er- j kentelijkheid jegens allen, die de ope- Toch heeft het bestuur de moed nietning hebben willen bijwonen. De bur- laten zinken en is weer vast besloten, gemeester acht de Laura een grote ge- beurtenis. Spr. was erkentelijk den geboden, door te gaan met het or- Jen anderen wordt gepresteerd, welis- ganiseren van de Lauratochten. waar niet altijd in evenredigheid Er zijn weer Laurianen uit alle delen loond. en gaf hun de raad, ondanks te- van het land. Er zijn weer ouden en leurstellingen, door te gaan met het or- jeugdigen onder hen, verst komenden ganiseren van de Laura-rijwieltochten, en uit de bakermat van de Laura. Er zolang er nog aan honderden genoeg-, zijn er bij, die de rit voor het eerst üjke dagen kunnen worden verschaft, meemaken, maar evenzeer die onder de I Dat de Laura belangstelling geniet, blijkt toch jaarlijks overduidelijk bij de feestelijke intocht. Mr. Kesper acht de Laura-rit evenement van grote betekenis, niet al leen voor Alphen, maar voor heel wes telijk Nederland. De Laura is begonnen met hoop en vast vertrouwen, doch zonder pretentie, maar ze is traditie ge worden. Mr. Kesper zeide met genoegen de opening te verrichten, omdat Laura nog altijd belangrijk is. Terwijl het Wilhelmus verklonk, he- sen padvindsters aan een negental mas ten de onderscheiden vlaggen van lan den en steden, welke op enigerlei wijze met de Laura verbonden zijn. Dit was het teken dat de achtste Al pheuse rijwielvierdaagse, de Laurarit gestart is. Opa Berkouwer uit Stolwijkersluis is met zijn 79 jaren bijvoorbeeld een van deze veteranen. Mevr. Bij de Vate uit Dedemsvaart, lang niet de jongste, zij telt 58 jaren, had al 176 km achter de wielen toen zij Maandagmiddag in Al phen per fiets arriveerde. In de vroege morgen om twee uur was zij al op haar rijwiel gestapt en naar het hart van de Rijnstreek gereden om toch vooral op tijd te zijn. De jongste deelnemer, die de Laura dit jaar telt, slaat met zijn elf jaren alle laagterecords, die de Laura-historie ver meldt. Het is Jan v. d. Belt uit Emme- leroord uit de Noordoostpolder, die nu de traditie kweekt „van vader op zoon". Zijn vader J. G. v. d. Belt rijdt nu voor -• -■ -■ y - I voigenae rouie gereaen. Aipnen, meuw- de achtste keer mee; Jan jr. doet het j veerlj De Kwake]i Amstelveen. Schiphol. ROUTE VOOR WOENSDAG. Morgen, op de tweede dag, wordt de volgende route gereden: Alphen. Nieuw- derd vijftig kilometer per dag schrikt hij niet terug, zegt zijn vader. De oude bekende groepen zijn er ook weer. De Schiedamse politie met 12 man, o.l.v. rechercheur Fransen en zijn „verzorger", die de mannen van „mel- kie-melkie" voorziet, heeft zich gemeld, oc UUVUilc evenals de Haagse politie o.l.v. adjudant deelnam aan een autorace. Tijdens een j Douwes. „De Kleon-ploeg en de „Be- race te San Diego, uitsluitend voor da- i renploeg zagen wij al eveneens in de is de 32-jarige Margaret Pritchard Laura-famflie. Tien man van de Alphen- - - se gemeentewerklieden zijn eveneens i om het leven VEILIGHEIDSEISEN VOOR CIRCUITS Te Reims is de Association Interna tionale des Circiuts permanents in buiten gewone zitting bijeen geweest om zich te beraden op de bescherming van deelne mers en publiek. Na afloop van de bijeenkomst heeft Jules Buisseret, directeur van het cir cuit van Chimay in België, een verkla ring afgelegd met betrekking tot de vei ligheidsmaatregelen, die naar de me ning van de A.I.C.P. moeten worden ge nomen. Ze houden het volgende in: 1. De omheinde ruimten voor het pu bliek moeten ten minste tien meter van de baan verwijderd «cijn; 2. Voor de ravitaillering van de wagen moet een speciale baan worden aan gelegd, buiten de eigenlijke piste gelegen; 3. Het aantal aan een race deelnemen de wagens moet worden beperkt tot twee voor elke kilometer, die het circuit lang is; 4. Beperking van het aantal deelne mende wagens van verschillende cylinderinhoud 5. Verbod voor de deelnemers om el kaar op een baan van 7 y, meter breedte of minder in derde" positie in te halen (als een deelnemer be zig is een vóór hem rijdende con current in te halen mag een derde deelnemer niet tegelijkertijd trach ten hem in te halen) 6. De ordedienst moet energiek optre den en niet alleen voor uiterlijk vertoon fungeren. Ongedisciplineer de toeschouwers moeten van de ge vaarlijke punten worden verwijderd. legom, De Zilk. Noordwijk aan Zee, Voorhout. Leiden, Leiderdorp, Hoog- made, Woubrugge, Alphen, totaal 118 kilometer. SPORT ALS WAPEN TEGEN DE MISDAAD. Tijdens de lunch, die gisteren door president Eisenhower op het Witte Huis de phrtij. Vier dagen verlof kon de ge- aan verschillende vertegenwoordigers meente niet geven. Resoluut besloten zij (uit takken van sport werd aangeboden, dan de drie overige dagen als vacantie „op te nemen" en toch mee te gaan. „Door samenwerking sterk" heet hun ploeg nu. Notaris De Heer uit Rotter dam, een van de meest bekende vete ranen onder de Laurarijders wie her innert niet zijn traditionele dankwoord telkenjare zo geestig uitgesproken? moest dit jaar helaas om gezondheids redenen verstek laten gaan. De vlaggen uit. Buitenlanders zijn er toch ook weer in de Lauragelederen: Rolf Bock (Duit ser) en P. Gass (Fransman) zorgden er voor, dat ook deze twee buitenlandse vlaggen aan de masten konden worden gehesen, naast de vlaggen van de grote steden van ons land, de nationale drie kleur en de Alphense vlag. Dit gebeurde in het gazon voor het raadhuis. Eveneens een traditionele ver toon, tijdens de officiële opening van de Laura-week en de begroeting der deel nemers. Dit vond dit keer plaats door mr. L. A. Kesper. de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland. Behalve vele burgemeesters uit de streek, het voltallig college van B. en W. van Al phen bevonden zich op het bordes van het raadhuis jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, burgemeester van Utrecht, de heer W. Faber. commissaris van politie te Utrecht, de heer A. M. Koppejan, inspec teur van politie te Amsterdam, mede als vertegenwoordiger van Amsterdams burgemeester. Het carillonspel in de raadhuistoren werd aan president Eisenhower rapport overhandigd waarin werd vast gesteld, dat Amerikaanse kinderen li chamelijk veel minder gezond zijn dan Europese kinderen van dezelfde leef tijd. Dr. Hans Kraus van de universi teit van New York verklaarde in dit verband, dat bij een onderzoek van 40.000 kinderen van wie 1500 Ameri kanen 56 percent van de Amerikanen niet slaagde voor de test van lichame lijke geschiktheid, tegen slechts 7 per cent van de Europese kinderen. De president zeide, dat deze statistiek nog onrustbarender was dan hij ge dacht had en hij noemde de toestand zeer zorgwekkend. Dr. Kraus verklaarde nog, dat de on gunstige lichamelijke conditie van Ame rikaanse kinderen soms kon leiden tot storingen in de bloedvoorziening van het hart en tot psychische stoornissen, wat weer in sommige gevallen tot jeugd criminaliteit kon voeren. Senator James Duff uit Pennsylvania zeide, dat de Amerikanen bezig waren „een geslacht veeleer van toeschouwers dan van deelnemers te worden. Hij wenste dat meer nadruk gelegd zou worden op het belang van de lichame lijke geschiktheid. Tony Trabert, de Wimbledon kam pioen, pleitte voor een regeringssubsi die voor de uitvoering van een „doe aan sport" program. Hij stelde voor een serie tournooien te organiseren in ver scheidene steden met tropheeën voor de winnaars. De regering zou ook voor uit- (Advertentie) SCHAATSENRIJDEN verleende aan de officiële plechtigheid rusting en materiaal moeten zorgen. (Advertentie) Van de in het seizoen 1953/54 ver richte prestaties op de Nederlandse ijs baan door de hardrijders, heeft de KN SB thans de volgende recordverbete ringen erkend: 500 meter:: 46,3 seconden, gemaakt door C. van der Eist op 2 Februari 1954 op de ijsclub „Voorwaarts' te Amster dam; 45,9 seconden, gemaakt door G. Maarse op 9 Februari 1954 op de ijsclub Kraljngen. Het Nederlandse record staat dus op naam van Gerard Maarse. 1500 meter:: 2 min. 25,1 sec., gemaakt door C. van der Eist op op 3 Februari 1954 op de baan van de ijsclub Kralin gen. 5000 meter: 8 min. 39,2 sec., gemaakt door Kees Broekman op 9 Februari '54 op de baan van de ijsclub Kralingen. WATERPOLO L.G.B. I—R.P.C. II (dames) 7—0. Reeds meerdere malen schreven wij, dat de Leidse Golfbrekers-dames het op perbest deden en gisteravond zetten zij de kroon op haar werk door met een eclatante 70 overwinning kampioen te worden van haar afdeling. Annie Epskamp opende de score 10 en nadat Loes Zandvliet de stand op 20 had gebracht, zorgde Truus Wa lenkamp na vele malen keurig opzwem- men voor een 40 voorsprong. Ook na rust was LGB sterker. T. Wa lenkamp (2 x) en T. Verver, zorgden voor een 70 einduitslag. Onze gelukwensen en vele resultaten bij de promotiewedstrijden! R.P.C.—SLEUTELSTAD (dames) 0—3. Ook in deze wedstrijd wisten de Leid se dames een goede overwinning te be halen en ondanks heftige tegenstand van de 1 de i den D. Sluiters en E. Stouten voor een 03 eindstand. A.s. Donderdagavond de wedstrijd SleutelstadC.W.P. dames voor het kampioenschap. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Alphen a. d. Rijn) Vlucht met jonge duiven vanaf Ouden bosch. In concours 365, aankomst eerste 9.01.51 uur; laatste 9.17.41 uur. Uitslag: H. v. Vegten 1. 17, 25, 28, 30. 36. 39. 50; J. Hogenes 2, 19, 32; Hasselaarde Vos 3, 16, 37, 52; HogervorstHulscher 4, 13, 14; H. van Eijk 5, 26, 46, 60; S. Blaauw 6, 7, 8, 24, 39; G. v. Klaveren 8; W. Bek 10, 47. 58. Wedvlucht met oude duiven, vanaf Pont St. Maxcense. In concours 44 dui ven, aankomst eerste 13.36.20, laatste 14, 18, 58, snelheid eerste 840 m p/m. Uitslag: H. v. Vegten 1. 4, 8; Gebrs. de Wit 2, 3, 5, 6; P. G. Borgers 7, 9; Vi- tesse-kampioen 1955: Gebrs. de Wit 1088.3 punten; H. v. Vegten 1071,3 pun ten; P. G. Borgers 878,4 punten. „Alphense Vriendenclub". Con- coursvlucht vanaf Creil, 355 km, gelost om 8 uur bU N.O. wind en mooi weer, aankomst eerste 3.43.15 uur, laatste om 6.36.18 uur. Uitslag: D. Verkade 1, 2, 16: A. Dissel 3, 5, 8, 9; J. A. Vernes 4; J. Rooda 6, 7. De Vooruitgang (Noorden). Wed vlucht vanaf Pont Maxence, afstand 354 km, om 6.50 uur gelost, aankomst eerste 13.48 uur. Uitslag: 1. A. v. Koert; 2, 3, 4. 5, 9. Gebr. Oosterman; 6, 7, 10. J. Tijsterman; 8. A. v. Eimeren. Wedvlucht vanaf Oudenbosch, af stand 66 km, los 8 uur, aankomst eerste 9.06 uur. Uitslag: 1, 16. J. Woerde; 2, 17. Jan Woerde; 3. 4, 14, 15, 20. Gebr. Oosterman; 5, 6, 16. 19. C. J. van Leeu wen; 10, 12, 18. J. Tijsterman. Wedvlucht Junioren Oudenbosch, gelost om 8 uur, aankomst eerste 9.25 uur. Uitslag: 1, 2. A. Plaisier; 3, 6. Th. Baas; 4, 5. G. Kas. „De Reisduif" (Hazerswoude). Wedvlucht met oude duiven vanaf Creil. Afstand 399 km. In concours 31 duiven, gelost om 8 uur met N.O. wind en goed weer, aankomst eerste 15.52.06 uur. snel heid 739 m p/m., laatste 16.48.19 uur, snelheid 660 m p/m. Uitslag: C. Groen 1; W. G. de ongh 2, 5, 6; Jac. van Veen 3; J. P. Fase 4, 8; A. H. Fase 7; P. van der Male 9, 10. Het kampioenschap mid- fond werd behaald: P. van der Male 1; P. J. Fase 2; W. G. de Jongh 3. Kam pioenduif werd P. J. Fase met de duif H. 54-53-6803. Behalve, dat de wintermaanden zich beter lenen voor het schaakspel dan de zomermaanden, ook de z.g. winterwed- strijden van de clubs zijn belangrijker dan hun zomercollega's. Aan de zomer wedstrijd zijn meestal geen consequen ties als ranglijst op clubkampioenschap verbonden. In de zomerwedstrijd kan men dus wat meer riskeren en mis schien leent ook de temperatuur zich om wat luchtiger de zaken aan te pakken. In de zomerwedstrijd, welke thans in het LSG aan de gang is. kreeg ik met zwart spelend de volgende stelling. raad is duur. Op Db7 volgt Lf3 en op Lb7 komt Pb5, Dd8. Pxa7 enz. Het kostte heel wat bedenktijd om de volgende op lossing te vinden: 16La6b7; 17. Pc3b5, Dc7c6!? (dreigt mat op g2) 18. Le2—f3. Pf6d5. Dit kost een stuk, maar slechts tijdelijk. 19. c4xd5, e6xd5; 20. Tfl—cl (of Pb5c3, Dxc3; 21. Dxd7, Tc7). Na Tfcl dus 20Dxclt; 21. Taxcl, Tc8xclt; 22. Lf3—dl. Lb7—c6 (Dit wint het stuk terug. De dame is ge bonden zowel aan Ldl als Pd5.) 23. g2 g3. En nu had de oorspronkelijk be dachte zet a7—a6 de winst gebracht. Op 23a6; 24. Da6 volgt eerst Txdlt en dan Ta8. Maar. 't is „maar" zomerwed strijd en 't moet dus nog mooier, en zo als vaak, dus slechter! 23Pd7c5? (Op dxc5 was 't goed, nl. d4t; en dxe3) 24. Da4xa7, Tclxdlt; 25. Khl—g2, en nu staat behalve Pc5 ook Le7 in en 't is er zwart veel aan gelegen om het lopers- paar te behouden in de strijd tegen de dame. Dus 25Pc5d7; 26. Pb5c3 Tdl—cl; 27. Pd2bl, Tclxbl? (nog steeds overmoedig). 28. Pc3xbl. Le7d6 (dreigt Ta8) 29. Da7—a6. Tf8— a8; 30. Da6d3, Pd7—f6; 31. Le3—d2, (wit wil a3 niet missen, begrijpelijk!) Pf6e4; 32. Dd3b3! (Pxd2?. Dxb6!> b6—b5; 33. Ld2b4 en na ruil konden de zwarte lichte stukken -I- toren het tegen de dame paard wel uithouden. Gezien de slordigheden won ik onverdiend tenslotte door een foutzet van wit. Het slot was wel even aardig. Na zwarts 58e zet was de situatie: //V T%. Mijn laatste zet was 15Dd8c7 met de bedoeling de druk op de c-lijn te vergroten. Maar wit kwam nu met een erg lastige zet nl. 16. Dc2a4! Goede ABCDEFGH Er volgde: 58. g3—g4 (Dxf2, blD had wit betere kansen gegeven). 58 Lc6a4; 59. Delb4 (nog Dxf2!) La4 c2; 60. Db4xb2, Lc2—g6t; 61. Kh5xg6, Tf2xb2; 62. h4h5, Tb2—d2; 63. h5—h6, Td2xd464. g4—g5, Td4—h4; 65. Kg6— g7, d5d466. h6—h7, d4—d3; 67. h7— h8D, Txh8; 68. Kxh8. d3—d2 en zwart won. Wit had remise kunnen maken door niet de h- maar de g-pion te laten promoveren, TER OPLOSSING ABCDEFGH Wit aan zet, wint. iga—ggQ 'I :Sufssoido (96) daar zim ze!! Ze zoeken ook nog naar de ParelsZwabber, ga hen achterna en waarschuw ons als zit ze ontdekken! door NELLY GRAF 36) Chuck ging de aangrenzende kamer binnen om te telefoneren. Binnen een minuut was hij terug. „Ik had stellig gedacht, dat hij mij zou zeggen de tekening tot morgen onder mijn hoede te houden, maar ik bij blij, dat hij dat niet heeft gezegd. Hij komt ogenblikkelijk en we zullen de tekening in zijn particuliere safe opsluiten. Stella komt met hem mee". „Stella!", riep Vannie uit. „Ja, Zij kwam aan de telefoon en was er niet weinig kwaad over, dat ik weigerde haar de boodschap over te geven. Maar tenslotte heeft zij van Hutten zelf geroepen. Ik denk dat zij alleen maar uit wrok komt. Om me te laten zien, dat ik niet zo belang rijk ben als ik zo juist door de tele foon voorwendde". Zij deden een spelletje bridge ter wijl zij op de komst van van Hutten wachtten. Stralend kwam hij binnen. „Wel, Chuok, beste jongen, het ziet er naar uit alsof de spionnen het deze keer gaan verliezen". „We willen het hopen", antwoord de Chuck grimmig. „Terwijl ik on der verdenking sta had ik gehoopt, dat zij zich voldoende zouden laten zien om geattrappeerd te worden. Naar ik veronderstel zult u begrij pen, mijnheer, dat de veilige over dracht van die tekening aan het Co mité een einde maakt aan mijn werk voor u". „Waarom?", vroeg van Hutten hem scherp. „U vraagt dat, terwijl u de enige bent, die mij beschuldigde...." „Chuck, ik weet verduiveld goed, dat noch jij noch Grant iets met die spionnenbende hebt uit te staan. Stel la is van een verkeerd standpunt uit gegaan. Onderweg hier naar toe heeft zij het er over gehad. Ik geloof de een of andere verklaring te moeten afleggen, dat jullie twee er niet bij betrokken bent". „Zij komt een beetje laat", zei Chuck kortaf. „Ja, maar ik zal meer doen dan een verklaring afleggen. Ik zal jullie een substantiële vergoeding geven in de vorm van geld. Dat is een accep tabele verontschuldiging, hóóp ik". Nerine keek naar Stella. Zij zag er verschrikkelijk slecht uit terwijl zij daar bij een draaistoel stond en hem ronddraaide. Zij hield haar ogen neergeslagen. Zij had nog geen woord gezeg'd en zwijgen scheen haar vreemd. „Dit is een geval, waarin geld niet kan helpen, Mr. van Hutten", ver klaarde Chuck. Grant en ik zullen ons nooit weer helemaal in ere her steld voelen zolang wij onze naam niet helemaal gezuiverd hebben door de werkelijke schuldigen te vinden. En we zijn op weg hen te vinden". Stella ging in de draaistoel zitten alsof zij niet langer kon blijven staan. Zij stond niet eerder op voordat zij allen door de hal naar de particuliere vertrekken van Mr. van Hutten gin gen. Zij liep met onzekere tred. Mr. van Hutten opende de safe en Chuck gaf hem de tekening. De zware deur werd direct gesloten nadat van Hutten het kostbare pakje in de safe had gelegd. Hij draaide de schyf, be proefde de deur verscheidene keren om te zien dat ze goed gesloten was. Chuck loosde een lange, diepe zucht. „Goddank, dat is klaar! En het is veilig onder uw hoede". HOOFDSTUK VTV Toen de volgende morgen Chuck op zijn kantoor kwam wachtte Vannie daar reeds op hem. Hij zag er nog vermoeid uit van de inspanning de tekening af te maken en aan de hoede van een ander toe te vertrou wen; terwijl hy neiging had opge wekt te zijn scheen hij dit thans nog meer dan gewoonlijk. „Ik heb gisteravond nog een bezoek gebracht aan Grant", zei hij. „Ik wil de hem ervan in kennis stellen hoe van Hutten over ons denkt. Het scheen hem op te monteren". „Hoe maakt Grant het overigens?" Vannie glimlachte goedkeurend. „Beroerd. Zijn zaak is zo ongeveer naar de noppen. En hij vermoedt, afgezien van wat Mr. van Hutten- nu denkt, dat hy de van Hutten Vlieg tuigindustrie zal verlaten". „Dat zie ik nog niet gebeuren. Ik geloof, dat Stella hem wel tot andere gedachten zal kunnen brengen. Zij maakt de indruk alsof zij door de gebeurtenissen van de laatste tijd ge schokt is en haar verkeerde handels wijze begint in te zien. Ik hoop van harte dat ik het goed zie. Tenslotte is zij mijn zuster, Chuck". „En wat voor een zuster! Maar laten we niet over haar praten. Ik zou liever over prettiger dingen spre ken. Zoals verlost te zijn van die tekening. Sapperloot, ik heb het ge voel alsof de wereld van mijn schou ders is gewenteld". „Ik ben zo blij, Chuck. Maar ik moet zo vlug mogelijk aan het werit gaan zodra ik je iets heb gevraagd". „Steek van wal, Pepco. Je kunt alles van me krijgen, zelfs de helft van mijn niet bepaald grote fortuin". Vannie lachte. Zij hield van deze hartelijke, prettige vriendschap tus sen Chuck en haar, zelfs ofschoon zij aan een diepere verstandhouding de voorkeur zou hebben gegeven. „Deedums is klaar", zei ze nadruk kelijk. „Dus wat?" Hij keek haar niet-begrijpend aan. „Dus wil ik dat je hem nu van daag naar een uitgeversmaatschap pij verzendt. Begrijp je, het zit zo. ik kan maar niet altijd blijven wach ten voordat ik kan snoeven: „Ja, Chuck Appleby, de beroemde teke naar van humoristische tekeningetjes! Ik kende hem, toen „Je bent lief, Vannie", zei Chuck, terwijl hij teder naar haar keek. „Ik wilde, dat ik zoveel vertrouwen in mijzelf had als jy in mij stelt. Maar jij bent bevooroordeeld. „Deedums" zal niet in aanmerking komen'. „Meningen verschillen", antwoord de Vannie, terwijl ze een stukje pa pier uit haar beurs haalde. „Hier is naam en adres van een uitgevers maatschappij. Ik wil, dat je de teke ningen vandaag nog verstuurt". Maar Chuck gaf zich niet gewon nen. „Deedums" is niets waard. Feitelijk is hij het papier niet waard waarop hij getekend is". „In orde Chuck, ik zal niet met je twisten. En nu komt tën"lotte mijn vraag. Als je „Deedums" niet wilt opsturen, wil je het mij dan laten doen?" Als antwoord nam Chuck een sleu teltje uit een lade van zijn bureau en terwijl hij naar de tafel ging nam hij de tekeningetjes op en legde ze in de middelste lade. Vannie hoorde het slot klikken. „Daar Pepco", zei hij opgewekt, „ligt Deedums, een werkelijk grap pige kerel, die ons veel genoegen heeft bezorgd. Laat hem rusten in vrede waar hij behoort". Hij ging terug naar zijn bureau en lei de sleutel weer op zijn plaats. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7