DUINSTREEK „Hollands Glorie" beheerst nog steeds al de zeeën van de wereld Werkzaamheden aan de Moerdijkbrug voltooid Butagas deed Sassenheimse kampeer wagen onder Bennek ot ontploffen R.K. Bouwvakarbeidersbond te Lisse vierde haar achtste lustrum Lisserbroek besloot Zaterdag middag de eeuwfeesten MAANDAG 11 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Na 11 maanden weer eens thuis Men is min of meer geneigd am de grote avonturen, die de Nederlandse zeesleepvaart een wereldfaam be zorgden, te plaatsen in vroegere tij den en als men het boek van Jan de Tartog „Hollands Glorie" leest, meent men historie te ontdekken. Dat echter de zeesleepvaart nog steeds levend is, dat nog altijd een groep Nederlanders met ongewisse bestemming op de wereldzeeën dob bert op zoek naar avontuur en winst, bleek Zaterdagavond weer eens, toen de zeesleper „Rode Zee" 's avonds laat in Maassluis arriveerde, nadat hij er 11 maanden geleden vertrok ken was voor een reisje van 3 maan den. Kapitein Cornelis Kalkman, die al 46 jaren de zeeën bevaart, vertelde zo een enkele greep uit de vele avon turen, die zij onderweg beleefd had den en het spannendst was wel ge weest de berging van een Australisch vrachtschip, dat stuurloos in een vliegende storm ronddreef. REGEN! Toen de Nederlanders bij het schip aankwamen, voer het met een vaartje van 5 mijl op de rotsen af, die 5 mijl verder.lagen; de Nederlan ders hadden dus precies een uur om in vliegende storm het schip te ente ren. Het regende zo hard, vertelde de kapitein, dat de verf va de scheeps masten afspoelden, maar binnen 8 minuten hadden enkele Nederlandse runners de verbinding tot stand ge bracht en kon het schip naar Bris bane gesleept worden. In Australië werd tenslotte een sleep voor Engeland opgepikt, maar door vertragingen was het gunstige jaargetijde verlopen en moest men assistentie van „De Witte Zee" een Hollander, die toevallig in de buurt was vragen om het gevaarte vei lig over te krijgen. Bespoedigd door het prachtige weer as Zondagmiddag het laatste stukje van de spoorbrug over het Hollands Diep op zijn plaats gebracht. Het on geveer dertig meter lange gevaarte dat de verbinding vormt tussen de spoorbrug en het landhoofd aan de Dortse kust werd door lieren op zijn plaats gerold. Op 1 October worden beide sporen op de nieuwe brug in •gebruik genomen. Een bejaarde bromfietser oorzaak dodelijk ongeluk Een 68-jarige, die in een rusthuis te Hilversum verpleegd wordt, meen de, dat een bromfiets voor hem het aangewezen vervoermiddel was en gistermiddag heeft hij in de nabij heid van zijn woonplaats een ongeluk veroorzaakt, dat aan een andere bromfietser het leven heeft gekost. Een 58-jarige Amsterdamse brom fietser, die met zijn vrouw een tan- dam-met-hulpmotor bereed, wilde een groepje naast elkaar rijdende fietsers passeren. Terwijl hij hierme de bezig was, wilde de 68-jarige hem nog eens passeren, zodat een aam-ij ding op het smalle fietspad niet uit kon blijven. Een geweldige ravage van fietsen en mensen ontstond en hoewel eerst leek, dat niemand ernstige verwon dingen opgelopen had, klaagde Amsterdamse bromfietser over in wendige pijnen. Hij werd door een passerende auto meegenomen om naar een ziekenhuis gebracht te wor den, doch onderweg bezweek hij. KORTE golf Vlak ua een spelletje „wie het langst onder kan blijven" troffen en kele Tilburgse jongetjes hun 10-jarig vriendje recht opstaande in het on diepe gedeelte van het zwembad aan, terwijl het knaapje niet reageerde op hun aanrakingen. Een onderzoek wees uit, dat het jongetje niet ver dronken, maar waarschijnlijk ge stikt is. 60 Jaren geleden beloofden het echtpaar J. HutDijkgat te Noord- broek (Gr.) elkaar eeuwig trouw en omdat zij beiden nog in staat zijn om de eerste 60 jaar van deze eeuwig heid te overzien, viert men vandaag feest in Noordbroek. Tijdens het spel geraakte gister middag een 9-jarig jongetje bij de Amsterdamse Zeeburgerdijk in het Lozingskanaal; een uur naderhand het stoffelijk overschot uit het wa ter gehaald. Vijf vossen trof de verraste landbouwer Smeets te Reuver in zijn kippen hok aan, toen hij daar Zater dagmiddag eens een kijkje ging ne men. Drie bezoekers wisten te ontko men, maar 2 vielen onder de felle sla gen van de vergramde boer. Een invalidewagentje, waarin zich de 67-jarige heer F. Zwitser uit Haarlem bevond, geraakte Zaterdag avond beklemd tussen de tram en het trottoir op de Haarlemse Lange- brug. Het wagentje viel om en de in valide berijder kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij enkele minuten la later overleed. NIET JAMMER. In de buurt van Suez kreeg de ka pitein vanuit Rotterdam een telegra fisch bericht of hij eens even in de buurt van Suez wilde gaan kijken, waar een tanker vastgelopen was. „Die tanker is al weer vlot", sein de de kaptein terug. „Jammer!" was het commentaar in Rotterdam, want men zag het ber- gingsloon aan zich voobij gaan. „Niks jammer", seinde de kapitein terug, „want ik heb hem vlot ge sleept!" Dit is zo een greep uit de vele avonturen, waarmede de afgelopen 11 maanden voor de „Rode Zee" gevuld zijn geweest. De bemanning wilde echter Zater dagavond wel vlot eens een kijkje bij moeder de vrouw jaan nemen en vooral de marconist, die vier dagen, nadat zij 11 maanden geleden ver trokken waren, een telegram ontvan gen had, waarin hem werd medege deeld, dat hij een zoon gekregen had. Nu kon hij Zaterdag meteen een zoon gaan bezichtigen, die al aardig in de buurt van zijn militaire dienst plicht komt kondigde een der be manningsleden aan maar zo voegde een ander eraan toe dat brengt het vak nu eenmaal mee. Uitbreiding van de vacantie-regeling? Er is, zoals wij reeds melden, over eenstemming over de nieuwe C.A.O. in het grafisch bedrijf. Dit wordt medegedeeld door het Centraal Bu reau voor de Grafische Bedrijven. Ook het college van Rijksbemidde laars is accoord gegaan met een aan tal wijzigingen in de oude CAO. De laatste weken zat er niet veel schot in de zaak. Herhaaldelijk, tot vier maal toe, moest de oude CAO voor enige tijd worden verlengd. Nu is dan eindelijk de zaak in kan nen en kruiken. Echter nog niet over de gehele linie. In kringen van werk gevers en werknemersorganisaties was men het eens geworden over een uitbreiding van de vacantierech- ten. De vacantie zou van 12 op 15 dagen worden gebracht en de vacan- itietoeslag zou op 4 pet. worden ge steld. Dit punt levert nog moeilijkheden op meldt „Trouw". Volgens de of ficiële richtlijnen kan namelijk aan de handarbeiders ten hoogste 12 da gen vacantie worden gegeven bene vens een vacantitoeslag, bij wijze van .gratificatie, van 2 pet. Wijziging van de officiële richtlij nen kan echter slechts worden be reikt via het centrale overleg van de werknemersvakcentralen. Deze po gen thans de vacantierechten uitge breid te krijgen. Voorwaarde blijft uiteraard dat in de betrokken be drijfstakken eerst overeenstemming is bereikt over de uitbreiding der vacantierechten. Men mag aannemen, dat op korte termijn, vermoedelijk reeds vandaag, deze materie in de ministerraad van ter sprake zal komen. Een wijziging van de officiële richtijnen is afhan kelijk van de beslissing die in het kabinet zal vallen. Gaat de regering met een wijzi ging van de richtlijnen accoord dan zal de CAO Grafisch Bedrijf de eer ste zijn waarin een uitbreiding der vacantierechten wordt geregeld. MILLIOENENPROJECT VAN KON. ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART. Het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart zal in de ko mende jaren uitbreidingsplannen uitvoeren voor een totaal bedrag van vijf tot zes millioen gulden. In Rotterdam zal op een terrein aan de Stadionweg een nieuwe dag nijverheidsschool met internaat, plaats biedende aan ongeveer 240 leerlingen, worden gebouwd. Als streefdatum voor het gereedkomen van dit complex neemt men Septem ber 1958 aan. Voorts zal te Delfzijl de bestaande dagnijverheidsschool geheel worden ingericht als internaat, terwijl een nieuwe school met recreatie-en eet zalen zal wórden aangebouwd. Dit project hoopt men in September 1957 gereed te hebben. Het aantal leerlin gen zal dan kunnen worden uitge breid tot 225. Het toenemen van het aantal leer lingen aan de scholen maakt het te vens noodzakelijk een nieuwe in structieschip te bouwen. Dit hoopt men indien de werf een gunstige levertijd toestaat begin 1957 in dienst te kunnen stellen. Het schip zal ongeveer veertig meter lang en zes meter breed worden en een diep gang krijgen van maximaal twee me ter, zodat men de Rijn verder stroom opwaarts zal kunnen bevaren, dan met de tegenwoordige instructiesche pen, de Prinses Juliana en de Prins Hendrik. De financiering van de projecten zal geschieden volgens de wet op het nijverheidsonderwijs, waardoor ze ventig procent voor rekening van het rijk en dertig procent voor rekening van de gemeente komt. VEILIGER FIETSEN. De heren W. Groen Sr. en W. Groen Jr. uit Rotterdam hebben goedkeu ring verkregen op hun octrooiaan vrage voor een veiligheidsapparaat op een fiets. Het apparaat dient ter beveiliging bij het breken van de voorvork. Weliswaar wordt door de nieuwe constructie de breuk niet voorkomen, doch zij voorkomt, dat de wielrijder onmiddellijk valt. Verrassende verrassing De heer K. uit Sassenheim, die zich het afgelopen weekend voorge steld had om in een kampeerwagen, voorzien van televisietoestel, een lan delijke vacantie onder Bennekom door te brengen, zag zijn plannen letterlijk in rook opgaan, toen hij Zaterdagavond terugkeerde van een avondwandeling en zijn wagen in lichter laaie vond. De verrassing, die volgde op deze dreigende verassing, was een luide LEIUSCHENDAM Eindexamen Naaldvakken. Dë vol gende meisjes, leerlingen van de St. Jozefschool aan de Damstraat, zijn voor de naald- en huishou delijke vakken: •Ria Blokland; Corrie van Eijk; An nie de Haan; Ria van der Hulst; Gre Lans; Tienne van Lochem; Corrie Ro zenburg; Ria van Rijn; Gerda van Rijn; Ria Verhagen; Anneke van Veen; Lenie de Winter. Voor de vak costumière slaagden: Corrie Hinkenkemper; Lies van der Berg; Annie Zaat; Sjaan Roessen; An nie van Rijn; Trees Rolvink. Tegen het portier. De bestuurder van een langs de Koningin Juliana- weg geparkeerde auto opende het portier van de auto zonder eerst uit te kijken naar het naderend ver keer. Het gevolg was, dat de 12-jarige H. S., die juist per fiets kwam aan rijden, tegen het geopende portier opbotste. De jongen werd met een gekneusde hand en een wonde aan het hoofd opgenomen en naar St. An- toniushove overgebracht. LISSE ZOMERAVONDFEEST OP 23 JULI Het zomeravondfeest, dat zo lang zamerhand in Lisse een traditionele vorm aan gaat nemen, is dit jaar vast gesteld op 23 Juli, bij kasteel „De Keukenhof". Voordat de V.V.V., die dit feest organiseert, haar plannen verwezen lijkt zag, zijn er heel wat moeilijk heden uit de weg geruimd. Door het grote financiële risico, dat aan een dergelijke gebeurtenis verbonden is, was het feest enigszins in de verdruk king gekomen. Door enige bestuurs leden en leden van de V.V.V. is een garantiefonds gevormd, waardoor het risico voor de organisatoren tot het uiterste beperkt is. Het programma wijkt zeer veel van dat van vorige jaren. Het bestuur heeft er naar gestreefd, om de avond zo attractief mogelijk te maken. Voor deze keer heeft het bestuur een originele vondst gedaan. De leerlingen van de L.O. school uit „De Ehgel" zullen de kinder operette „Repelsteeltje" opvoeren. Enige maanden geleden hebben de kinderen o.l.v. broeder Oscar deze operette met groot succes opge voerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der school. Deze operette wordt muzikaal begeleid door de „Beierse Kapel" van Canite Tuba. Verder werken aan dit feest mede, de muziekvereniging „Trou moet D.O.K. Als het weer meewerkt zal het ongetwijfeld de moeite waard zijn om op 23 Juli naar het prachtige landgoed „De Keukenhof" te gaan. WARMOND FEESTEN BIJ DE WINKELWEEK. Van het bestuur van het winkel weekcomité mochten wij de mede deling ontvangen, dat aan de tijdens de Kaagweek in het dorp te houden winkelweek de navolgende feestelijk heden zijn verbonden. Op Donderdag 14 Juli a.s. zal de Zomerfee met haar vier Zonnebloemen in een open rij tuig, voortgetrokken door witte paar den haar intocht houden in War mond, waarbij zij deze gemeente om 8 uur n.m. zal betreden bij het War monderhek. Op Vrijdag 8 uur na middag zal de fee gaan per auto van Hotel de Zon naar het Oude Raad huis, waar aan de burgerij bekend zal worden gemaakt wie de winnaars zijn van de etalagewedstrijd. De zo merfee zal daarna met haar gezel schap persoonlijk aan de winkeliers bij hun zaken de prijzen komen uit reiken. Op Dinsdag des avonds om 7.30 uur zal een gecostumeerde voet balwedstrijd plaats vinden tussen twee elftallen van plaatselijke win keliers. De zomerfee zal de wed strijd openen door het aftrappen van de bal. De wedstrijd zal ongeveer 30 min. duren. Op Woensdag 20 Juli a.s. des namiddags 8.30 uur vindt het mastklimmen plaats in de Sweiland- straat, waarvoor mooie prijzen be schikbaar zijn gesteld-. Op Donderdag 21 Juli vindt de sluiting van de win kelweek plaats. Vanaf 8 uur n.m. zal er op drie plaatsen gelegenheid zijn tot dansen. Voorts maakt het comité bekend, dat het publiek aan een puzzle wedstrijd kan deelnemen. In de etalages van de deelnemende win keliers zullen een of meer letters te vinden zijn, die tezamen een korte slagzin vormen. Des avonds om 8 uur zal de Zomerfee de prijswinnaars be kend maken bij het Oude Raadhuis. Oplossingen kunnen worden ingezon den voor Woensdag 20 Juli des avonds 8 uur bij de firma Van Stijn Dorpsstraat 50 en de firma Aker boom, Herenweg 17. Iedereen wordt verzocht, om tijdens de winkelweek de vlag uit te steken. MOEDERLIEFDE VAN EEN KOE. Een koe van de heer Overes had in de Zwanenburgerpolder een kalf ter wereld gebracht. De heer Overes bracht het kalf terstond naar zijn boerderij. De koe, die schijnbaar hiermede geen genoegen nam, zwom de rivier de Leede over, om zich bij het kalverkind te kunnen voegen. De Onder grote belangstelling hebben de R.K. Bouwvakarbeiders van de afd. Lisse het 40-jarig bestaan van hun bond gevierd. De feestelijkheden vingen aan met een H. Mis in Huize Pius; 's middags was er een offiële receptie en 's avonds woonden de le den met vrouw of verloofde een ge varieerd programma bij, dat door het bekende gezelschap van Joop Teunis- sen verzorgd werd. De officiële receptie 's middags in het KAB-gebouw stond in een grote publieke belangstelling. In een rij van sprekers kreeg de heer F. v. d. Masché als eerste het woord. Hij wees o.m op de grote bloei die de organisatie gekend heeft en gelukkig nog kent. Het gaat mo menteel niet meer om een centje meer of een uurtje minder, doch om sociale zekerheid en verheffing van de mens. Mr Th. M. J. de Graaf, feliciteerde de afd. namens 't gemeente bestuur. Uw arbeid, zo zei spreker, is heden ten dage symbolisch, omdat de bouw van de maatschappij letterlijk ook van uw werk af hangt, nl. door het bouwen van scholen, kerken en an dere gebouwen, maar vooral van woningen. De heer P. Willemse secr. van het hoofdbestuur gaf de burgemeester en geestelijke overheid de zekerheid, dot ,St. Jozef" met alle mogelijke middelen zal medewerken om de wo ningnood te helpen lenigen. De heer Ransdorp, voorzitter van de werkgeversorganisatie merkte naast zijn gelukwensen op, dat de contractlonen in de bouwvakken te laag zijn om een gezin te onderhou den. Vervolgens spraken nog de heren L. Elferink namens „St. Deus Dedit" en J. Schrama namens de afdelingen Sassenheim en Hillegom van „St. Jo sef". De heer J. de Koning, voorzitter K.A.B. wees op de belangrijke Chris telijke invloed op de maatschappij, die niet alleen behouden, maar ook verstevigd moet worden. Als laatste bracht pastoor van Zuy- len, die namens de geestelijk advi seur het woord voerde, sterk de ge dachte naar voren om St. Josef als voorbeeld te nemen. Niet alleen door goed te bouwen, doch tevens door goed te leven. Op de receptie merkten we ook Blijcken" en de gymnastiekvereniging nog op: wethouder A. Tibboel, Pater Lugtenberg, de heer C. Strik en de voltallige besturen van alle andere vakbonden. 's Avonds om 6 uur werd het feest programma voortgezet door een prachtige amusementsavond waar Joop Teunissen de aanwezigen op danige wijze wist bezig te houden en te laten genieten. knal en een raketvormig projectiel, dat uit de vuurhaard geslingerd werd en hoog tussen de dennen in de lucht verdween. „Allemaal weg, munitie", schreeuw den enkele jongens tot het toege stroomde Bennekoms, publiek, dat op het alarm van de brandweer naar de brand was komen kijken. Het bleek echter weer niet zó ern stig, want een kort onderzoek van de brandweer toonde aan, dat de butagasketel in de kampeerwagen verkeerd aangesloten was en daar door tot explosie gekomen was. Inmiddels ging de vacantie in rook op, want de wagen brandde practisch geheel uit en de kostbare inhoud o.m. een kistje juwelen en ruim 11 imille aan bankpapier kon slechts gedeeltelijk gered worden. Bij de brand en de ontploffing, waarvan de schade gedeeltelijk door de verzekering gedekt wordt, zijn geen slachtoffers te betreuren. heer V. die het beest zwemmende in de Leede aantrof, trachtte de koe op de wal te helpen. Toen hem dit bijna was gelukt, stootte de koe haar hoorn in de pols van de heer V., die hierdoor een ernstige verwonding op liep. Hij moest zich direct onder dok ters behandeling stellen. Deze heeft de wond terstond gehecht. De heer P. v. d. Hulst behaalde het Vestigingsdiploma voor het ge motoriseerde rijwielbedrijf van de S.E.G.E.R. te 's Gravenhage. Geboren: Jacoba Johanna, d. v. D. W. Visch en J. P. Couvee; Jurianus Arnoldus Maria, z. v. Th. C. Kerk vliet en A. M. B. Verbakei; Johanna, d. v. G. H. Quelhorst en W. More; Everardus Adrianus Maria, z. v. J. A. F. van Winsen en A. M. de Vroomen. Getrouwd: G. C. Braun, 23 j. en P. J. v. d. Kerkhof, 27 j.; A. v. d. Nieu- wendijk, 23 j. en Oh. M. v. d. Berg, 23 jaar. Overleden: Joannes van Leeuwen, wedn. van: F. J. v. d. Ploeg 99 j.; Ja cobus A. Biljouw, 77 jaar. 0EGSTGEE3T VEILIG VERKEER-PRIJZEN VOOR DE JEUGD Aan acht en twintig kinderen werd in de gymnastiekzaal naast het poli tiebureau een prijsje uitgedeeld, daar zij de beste prestaties hadden ge leverd bij de op Zaterdag 25 Juni j.l. gehouden rijwielralley in het kader van de wielrijders week, die was ge organiseerd door Veilig Verkeer. De groepscommandant der Rijks politie, adj. A. Koerten sprak voor af de kinderen toe. Hij releveerde nog eens de opgaven van de puzzle- rit, die niet zo moeilijk waren. Wel waren er echter nogal wat fouten ge maakt in de aan het einde der rit te beantwoorden verkeersvragen. De meesten van de kinderen, die ook het verkeersdiploma bezitten, verzocht spr. het geleerde op de weg in toe passing te brengen en waar nodig de ouderen op hun fouten te wijzen. De voorzitter van de plaatselijke Vereniging voor Veilig Verkeer de heer dr. K. Simon Thomas reikte hierna de prijzen uit, doch wees er op, dat de uit te reiken speldjes meer als onderscheiding dan als waarde volle prijs moest worden gezien. De uitslag is als volgt: le prijs, cadeaubon van 15.Jan van Driel; 2e prijs bon van 10.Wim Grims- bergen; 3e prijs bon van 5.Bert Venema. Zij hadden resp. 0, y, en y. fout. Een verkeersspeldje werd uitge reikt aan Arnoldus v. Leeuwen; Maarten Goslings; Jeanette Wijsman en Wim Gras, allen met 1 fout. Marien Heijl, Mardie v. d. Meij, Aat Wagemaker, Jan Theunissen, Jan Menses en Willem Michon met ly fout; Thomas v. d. Poel, Rietje Juffermans, Gerben de Jong, Gerard van Krieken, Sietske Bonte, Cobie Siljée, Jos Romph, Maarten Kuyper, Just Kerckhof en Jan Willem Rikkers met 2 fouten en Willy Vianen, Karien Weening, George Lubbe, Hans Kroon, en Hans v. d. Berg alle met 2 y, fout. Een propagandaspeechje van adj. Koerten, waarbij hij verzocht om de ouders te vragen lid der vereniging te worden, besloot deze jeugd-ver- keers-plechtigheid. OPENING SPEELTUIN „DE KREKELS". Het was Zaterdag een belangrijke dag voor de Morsch, want de speel weide, waar reeds lang naar werd uitgezien zou in gebruik worden ge nomen. Zelfs het gemeentebestuur was bereid gevonden bij de opening tegenwoordig te zijn en zo verenig den zich de genodigden, leden van de speeltuinver., bestuursleden van het hoofdbestuur, burgemeester en wethouders, gemeentesecretarie, de raadsleden mevr. SmitsWelvliet en de heren Veen en v. d. Hulst, het bestuur der Harmonie „Triumph", welks leden voor de muzikale om lijsting zorgde. In het gebouw van Chr. Belangen, waar de voorzitter, de heer Van Zomeren, de belang stellenden en genodigden welkom heette en aan het gemeentebestuur dank bracht voor de belangrijke financiële medewerking. Vervolgens sprak de heer Meden- dorp namens het bestuur der speel tuinvereniging „Oegstgeest" woorden van gelukwens voor de „Krekels" en hoopte, dat in de komende vacantie- tijd deze speelweide een vreugde mag zijn voor kinderen en ouders. De heer Vijlbrief sprak namens de Nederl. Speeltuinorganisatie waar momenteel 500 leden (speeltuinen) zijn aangesloten. Spreker wees op de belangrijkheid der speeltuinen, die moeten bloeien met medewerking van ouders en kinderen. Namens de organisatie bood spreker een slag hout met 2 ballen aan. In optocht onder de vrolijke tonen der Harmonie onder leiding van de heer Baart ging men naar de speel weide waar burg. Du Boeuff de sym bolische opening verrichtte, waarna hij een toespraak hield en wees op de grote saamhorigheid van dit deel der gemeente. Met volksspelen waarvoor een grote belangstelling bleek te bestaan, heeft Lisserbroek op waardige wijze de Eeuwfeestviering van de Haar lemmermeer besloten. Op de ijsbaan achter café v. Dijk, heerste Zaterdagmiddag, niet op de laatste plaats door het prachtige weer, een vrolijke stemming. Het was vermakelijk te zien, hoe de he ren elkaar bij het „zakslaan" op duchtige wijze „afdroogden". Dit spel, dat vooral aan de Dijk een grote bekendheid heeft, wordt gespeeld tussen twee heren die ge blinddoekt op een paal die tussen 2 schragen bevestigd is, elkaar zolang met een zak gevuld met zaagsel om de oren kunnen slaan tot een van de twee kennis maakt met de hard heid van moeder aarde. Verder be vatte het programma touwtrekken, een hinderniswedloop en een drib- belspel met een bal voor de dames, een kruiwagenrace en estafette voor paren. De uitslagen hiervan luiden als volgt: Hindernis wedloop dames: 1. Aad Timmers, 2. Jeanne Trompert, 3. Beb Trompert, 4. Rina Bouwmeester, 5. Annie Onos. Dribbelspel dames: 1. Jeanne Trom pert, 2. Mien Kors, 3. Tonny Tim mers, 4. Riet Clemens. Touwtrekken: 1. de groep v. d. Hal, 2. de groep v. d. Kamp, 3. de groep Onos, 4. de groep Breugel. Zakslaan: 1. Kees Kroon, 2. Theo Clemens, 3. Frans de Butter, 4. P. Clemens, 5. Cor Slootweg. Kruiwagenrace: 1. het paar Beeren- donckTrompert, 2. Gijs Hagen Gré van Loon, 3. Henk Eewijk Tony Timmers, 4. Theo HalJeanne Trompert. In plaats van de gondelvaart, die aanvankelijk voor de avond op het programma stond is een estafette voor paren gehouden, waarvan na 'n spannende race het resultaat als volgt werd: 1. G. Hagen en dames, 2. H. Middelkoop en dame, 3. A. Wes- sels, 4. K. Hagen, 5. F. Clippeleir, 6. K. v. d. Kamp. KOUDEKERK EEN STRAALJAGER VLOOG OVER ONS HEEN... Zaterdagmorgen omstreeks tien uur werden velen opgeschrikt door een sterk gierend gehuil, veroorzaakt door een laag overvliegende straal jager. Velen verwachtten, dat het vlieg tuig in de polder zou neerstorten en keken angstig die kant uit. Het vliegtuig, dat in de richting ZuidNoord vloog heeft boven de Kooipolder gekomen, 'aar nog al wat consternatie veroorzaakt. Arbeiders van de landbouwer J. D. Reijneveld waren bezig met de hooi oogst. Het paard, dat zij bij dat werk gebruikten, en dat voor een boeren kar was gespannen, sloeg met de wagen achter zich op hol, geschrok ken door het lawaai.. Met de wagen achter zich holde het een 1]4 m. hoge kade op, en kwam in de daarachter liggende Jufferswetering terecht. Met veel moeite haalde men het span weer op het droge. Het bleek, dat de kar flink beschadigd was. Het paard was er wel erg aan toe. Het zal, voor wie weet hoe lange tijd, door een zenuwstoornis, voor alle werk on bruikbaar zijn! Een aantal mensen, die in dezelfde polder hun werkzaamheden verrich ten, sloegen uit angst, of door een andere oorzaak tegen de grond. NIEUWKOOP Jongetje van drie jaar verdronken Het 3-jarig jongetje Tonnie Baas uit Rotterdam, die met zijn oudersde gast was bij de familie Rijsselberg in het Zuideinde te Nieuwkoop, is Zondagmiddag in het water geraakt en verdronken. Na urenlang zoeken met haken en dreggen kwam er aan de kwellende onzekerheid van de ouders een einde. Het lijkje werd bij de stoep uit het water gehaald. Ver moedelijk is het kind tijdens het spel onopgemerkt te water geraakt. TER AAR Geb. Hans A. M., z. van N. A. J. Robertz en M. Kwik; Adriana H. M. A., d. van L. A. Akerboom en A. H. E. Heins; Julianus Th. W. M., z. van B. B. Splinter en E. C. M. Stotuten; Jacobus M., z. van C. v. d. Hoorn en A. Th. Touw; Jacoba M. A. d. van Th. M. Baak en J. M. Kou- wenhoven; Gerrit, z. van KI. C. Broer en C. Bruggeman; Antonius M. Th. J., z. van J. C. Lek en M. E. A. Vale; Adriana Chr., d. van N. Heemskerk en A. Chr. v. Kouterik. Huwelijksaang.: B. Kroon, 24 jr. en A. v. Vliet, 26 jr.; P. J. Verboom, 29 jr. en G. Deelstra, 28 jr.; J. H. J. v. Zijl, 32 jr. en M. A. B. de Jong, 26 jaar. Getr.: A. Slagter en P. A. Vuyk; J. H. v. d. Ster en A. J. Chr. Smits; A. W. v. d. Jagt en H. H. Pieterse; J. A. M. ten Brink en C. H. van Emmerik. Z0ETERW0UBE Inbraak in de St. Aloysius-school Het is niet erg pluis aan de Schen- kelweg, want nadat enige tijd gele den de werkketen vani de nieuwbouw zijn opengebroken en daaruit veel kostbaar gereedschap van de werk lieden is gestolen, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag in de R.K. Jon gensschool ingebroken. Het hoofd der school, de heer D. A. Muusers, ontdekte Zaterdagmor gens te negen uur de inbraak, liet al les onaangeroerd en waarschuwde de Rijkspolitie, die, bijgestaan door de Gewestelijke Politiedeskundige, een onderzoek instelde, waarbij ook poli tiehonden meehielpen. Het staat vast, dat er twee inbre kers zijn geweest, die door het raam van de werkkamer van het hoofd dei- school zijn binnengeokmen. De buit was een radio-toestel, twee projectie-toestellen en de inhoud van opengebroken spaarkisten, o.a. van de Boerenleenbank. Er zijn belangrijke gegevens ver kregen, o.a. een achtegelaten schroe vendraaier en vingerafdrukken, zodat er kans op arrestatie is. Het betrekkelijk klein geldbedrag uit de spaarkisten was tegen diefstal verzekerd. Z0ETERW0UDE (H. R.) Op Zaterdag 9 Juli behaalde Oost- hoeks Mannenkoord uit Zoeterwoude onder leiding van haar directeur J. P. v. d. Velde in Oud-Alblas een 1ste prijs in de afd. Uimuntendheid met 301 punten.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2