RIJNSTREEK Met uiate uetfiaat aatt Vos gevangen in Het Tegelhuis Gemeenteraad Nieuwveen VROUWEN ZATERDAG 9 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN In de Aula van het Lyceum te Al phen aan den Rijn gaf de jeugdige Franse pianiste Violette Abel, Vrij dagavond haar eerste pianoconcert voor een Nederlands gehoor. In het buitenland trad ze al eerder op. Lyon, Grenoble, Barcelona en Radio-Parijs zijn voor haar bekend terrein. Na haar studie aan het conservato rium van Lyon, voor de oorlog en aan aan het Conservatorium van Parijs, na de oorlog waar haar werk met een eerste prijs werd vereerd, zet Violette Abel thans haar piano studie voort onder deskundige lei ding van de beroemde leermeester Ywes Nat. Behalve piano heeft zij gedurende drie jaren muziekgeschie denis gestudeerd aan de Sorborne. Haar eerste optreden in Nederland zou dienen als een zwakke poging om ook hier toegang te krijgen tot de concert-kringen. Helaas heeft Alphen dit pogen niet op de juiste waarde geschat. Deze enkelvoudige instumen- tale voordracht kon blijkbaar maar een handjevol liefhebbers bekoren. Gehandicapt door het gebrek aan een accoustisch verantwoorde zaal en merkbaar gehinderd door het gemis van 'n concert-vleugel, ving Violette Abel haar goed geslaagde concert vol goede moed aan met „Herr, ich rufe dich an" van J. S. Bach, waarop „Schafe können sicher weiden", van dezelf de componist volgde. G. F. Han del werd door haar gepresenteerd in „Chaconne". Uit de werken van F. Schubert koos zij „Intermezzo" en „Ballade"werd het eerste gedeelte van haar te waarderen vertolking af gesloten. Daarna bood zij'haar dank baar gehoor de 2e Barcarolle van G. Fauré, „Bruyères" en „Feux d'arti- fice" van C. Debussy, vervolgens „Pastourelle" van de nog in leven zijnde Franse componist F. Poulence en de 3e Ballade van F. Chopin. Een programma vol rijke variatie van klassieke muziek waarnaar een geluk was te mogen luisteren. De in troductie van Violette Abel, zij het ook nog voorlopig nog in een zeer be perkte kring, houdt in 'n succesvolle voorspelling yoor haar in Nederland. Nadat reeds gedurende een dikke veertien dagen het vermoeden be stond van zijn aanwezigheid, werd heden in de magazijnen van Het Te gelhuis te Alphen aan den Rijn een vos onschadelijk gemaakt. Het sluwe beest had een lengte van ongeveer 60 cm. exclusief zijn lange brede staart, werd Vrijdagmorgen omstreeks elf uur door enkele .perso nen vanaf de overzijde van de Rijn gesignaleerd, met iets in zijn bek, ver moedelijk een vogel. Een telefoontje naar het Tegelhuis bracht een ieder die daar werkt', zowel het kantoor, laboratorium, magazijn als fabrieks- personeel, in beweging. Een grote achtervolging werd ingezet, maar 't bleek niet eenvoudig om de sluwe vos te verschalken. Het duurde dan ook tot 1.30 uur dat men 't jachtter rein kon localiseren tot één vertrek. Maar voor het zover was moest het personeel menigmaal een veilig heen komen zoeken om aan de tegenaan vallen te ontkomen. In tegenstelling tot zijn achtervolgers bleef het dier tot het laatste moment fit, Tenslotte moest het zijn strijd tegen zoveel mensen, allen gewapend met stevige SÏÏEFS ^slaagden Adriana, v^n Ofweggn, 18 iaar. erin de vos zo dicht te naderen, dat een paar ferme slagen met een ijze ren staaf een einde kon maken aan zijn leven. Jong, id. 4790 pnt; 6. D. NetterMevr* Groenendijk, id. 4784 p.; 7. T. Koren G. Honcoop (H.Aas) 4685 p.; 8. H. v. EngelenC. Vriesekoop (AKC) 4556 p.; 9. K. v. EgmondZekveld (Ouderdomszorgen) 4477 p.; 10. S. Overes Sr.—T. Verkerk (AKC) 4435 p.; 11. Kostermevr. Finkenflügel, id. 4410 p.; 12. Piepenbrink Sr.me vrouw Honcoop (AKC) 4397 p.; 13. M. HasselaarJ. Kranenburg (H.A.) 4312 p.; 14. A. Honcoopmevr. de Jong (AKC) 4479 p. Geboren: Leent je d. v. Jacobus de Jong en Oetje Kerssetooom. Ma ria Lucia d. v. Abraham G. Brand en Jansje de Kleer. Hendrika d. v. Mar tin F. W. de Groot en Goverdina KToelewijn. Geertje d. v. Wouter v. d. Dool en Wilhelmina A. Groene- velt. Thomas Jan z. v. Pieter J. Kers bergen en Lambertina A. de Ridder. Cornelia Theodora Maria d. v. Jan Stigter en Theodora G. van Egmond. Ingrid Maria Geertruida d. v. Cor nells J. van Hienen en Anna M. L. Wittema. Agatha Sophia Alida d. v. Willem Nederend en Cornelia J. den Brave. Gerrit Rense v. Hendrik P. de Wit en Hendrikje Netjes. Overleden: Pieter J. Couvée 80 j. Henrdrik Treur 69 j. Nicolaas J. Bun- nik 72 j. Ondertrouwd: Albert J. Boer 23 j. en Ariette J. Heemskerk 24 j. Jan van der Kolk 24 j. en Helena J. Ide- lenburg 24 j. J. Duiker 26 j. en Adriaantje van Klaveren 30 j. Catri- nus G. Jong 23 j. en Hendrikje Prins 19 jaar. ALKEMADE Geboren: Joannes,, z. v. J. P. Koek en M. E. van Velzen; Paulus A. J. M., z. v. P. M. van Emmerik en C. E. Bax; Stanley, z. v. F. G. ten Cate en A. C. van Wapeningen. Ondertrouwd: Th. J. J. Turk en H. A. van der Willik. RODESRAVEN De heer J. J. Ch. Piket slaagde aan de rijksuniversiteit te Utrecht cum laude voor het doctoraal examen physische geografie. Geboren: Jeannette d. v. H. van Dijk en Heinhuis. Petrus z. v. J. Duits en Walraven. Gerritje A. d. v. G. Op 't Land en Vroege. Wilhelmina M. d. v. W. de Jong en Plomp. Ondertrouwd: Antoon Jac. v. d. Vis 24 j. en Bregje van der Poorte 23 j. Getrouwd: Antonïus R. v. d. Heij den en Adriana A. Veelenturf. Overleden: Pieter Zeeuw 72 j. igeh. geweest met A. Breedijk. BOSKOOP GEVONDEN VOORWERPEN Ceintuur, damesportemonnaie, kin derzakdoek, rode poppenschoen, stoffen, ceintuur, benzinedop van mo tor, schilderssehrapmateriaal, kinder- aiuhbandjê, dubbele rijwieltassen, ballpoint, dameshandschoen, kinder schoentje, portemonnaie met inhoud, gymnastiekschoen, hangertje met beeltenis zwart poesje met v/itte voet- De raad van Nieuwveen kwam gis. teren in vergadering bijeen. Met ingang van 1 Mei 1955 is eer vol ontslag verleend aan het-'hoofd van de Techn. dienst, de heer H. J- A. Bauwman. In diens plaats is be noemd de heer Grevelingen uit Rot terdam. Aan de wandelvereniging „Jong Geluid" wordt een subsidie verleend van 10. Op verzoek van de tentoonstel lingscommissie van „Jubelvebo" te Leiden wordt een bedrag beschik baar gesteld van 50. Op het verzoek van genoemde commissie om verdriedubbeling van het bedrag voor het garantiefonds werd afwijzend beschikt. De heer Vreeken acht het niet juist om het eventuele risico af te wentelen op de gemeentebesturen. Aan het instituut Steun Wettig Ge zag wordt een bijdrage verleend van f 25 voor het houden van een streek - dag op 3 Sept. te Delft. Aan de Chr. Landbouwwinter- school te Hoofddorp wordt een be drag verleend van 100 als bijdrage in de kosten voor het bezoeken van 2 leerlingen uit deze gemeente aan genoemde school. In beginsel wordt accoord gegaan een bijdrage te verstrekken aan het bestuur van de Chr. school alhier voor aanschaf van nieuwe leermidde len op grond van art. 72 L.O.-wet. Garantie voor opneming van een geldlening door J. Folies i.v.m. nieuwbouw. De N.V. Nat. Lev.verze kering Mij te Rotterdam, die in de plaats treedt voor een andere ver zekering die haar toestemming in trok. Besloten werd een tweetal duikers aan te leggen vanuit de Ringsloot naar de sloot langs de W. P. Speel- manweg voor inlaten en afvoeren van water. Kosten 1050, benevens een bedrag van 200 jaarlijks aan de Polder Nieuwkoop. Besloten wordt het salaris van- het gem.personeel aan te passen aan de circulaire van de Minister. Eveneens wordt besloten de 15 woningen aan de W. P. Speelmanweg opnieuw te laten verven in verband met de deplorabele toestand, mede op een nieuwe weg in dat gedeelte als van de Techn. dienst. Hierna ging de raad ongeveer een uur in geheime zitting. Na opening werd een voor stel van B. en W. aangenomen om aan de gemachtigde architect A. J. de Koning te Hoofddorp een opp.- grond aan het Schaterveld te verko pen van 1600 m2. a 6.25 per m., benevens machtiging tot aanleg Van een nieuwe weg in dat gedeeglte als toegang tot een aldaar te bouwen atelier. R0EL0FARENDSVEEN De heer Hoogeboom slaagde te Rotterdam voor werktuigbouwkunde aan Techn. Middelbare School. Inlichtnigen bij de Rijkspolitie. Geboren: Jan Cornells, z. v. S. Geers en S. Vermeulen; Petra Maria, d, v. H. Pos en B. Jongejan; Robertus Maria, z. v. A. M. v. d. Wal en A. de Rooij; Hendrik, z. v. H. v. Elswijk en M. E. Teirlinck; Emma Maria, d. v. H. v. Elswijk en M. E. Teirlinck. Getrouwd: Nicolaas Bruijnzeel, 28 j. en Dina Elisabeth Wilhelmina van Eijk, 27 j.Jacobus de Kwaadsteniet, 23 j. en Geertje van Dieren, 21 j.; Arend van Tol, 23 j. en B&stiana KL A VERJ AS TO URNOOI A.K.C. Het Klaverjastournooi, georgani seerd door de Alphense Klaverj as- Club (AKC) ten bate van de vereni ging „Ouderdomszorgen" te Alphen aan den Rijn, werd voortgezet in Café-Restaurant „Winkel" aan de Steekterweg met de wedstrijd AKC Harten Aas (Zwammerdam) v. Café- .Rest. „De Rustende Arend". Tevens namen voor de tweede maal vier be stuursleden van genoemde vereni ging van ouden van dagen deel. In concours werd AKC eerste met 14.041 pnt. tegen Harten Aas 13,170 pnt. In koppel vielen de volgende re sultaten: 1. C. VerhoefRoos (Har ten Aas) 5548 punten; 2. D. Verkerk J. v. d. Lienden (AKC) 5159 pnt; 3. J. Rooymans—N. de Jong. id. 4945 pnt.; 4. J. J. Winkel—D. Groenendijk id. 4815 pnt; 5. W. v. Klaveren—R. de KOUDEKERK Voor het Mulo-diplcma B slaag de de heer C. Ströo Jr. en voor het diploma sterkstroommonteur de heer A. Hogenes Hzn. NIEUWKOOP NOG GEEN NIEUW HOOFD VOOR OPENBARE SCHOOL. De in de laatste raadsvergadering tot hoofd van de openbare lagere 6chool benoemde heer H. J. Vogel- ang uit Nyetrijne (Fr.), heeft zijn benoeming niet aangenomen. Aange zien uit het kleine aantal sollicitanten weinig keus kan worden gemaakt, zal een nieuwe oproep worden geplaatst. In verband met de a.s. vacanties zal een definitieve benoeming nog wel enige tijd op zioh laten wachten. Geslaagd voor het ULO-diplo- <ma onze plaatsgenoot A. Langendoen. Geboren: Adrianus z. v. J. H. Mulder en A. van de Kamp. Cornelia Petronella Maria d. v. J. de Jong en A. A. v. d. Hoorn. Anna Petronella Coornelia d. v. N. v. Koert en A. P. v. d. Kleij. Adriana Maria d. v. J. Cromwijk en D. van Os. Arie z. v. W. Breedijk en A. M. Lechinger. Overleden: H. Blijleven 62 j. echt genoot van C. Leeflang. Gehuwd: H. F. Lek 25 j. won. te Ter Aar en M. H. Woerde 26 j. Ondertrouwd: Th. J. Janmaat 33 won. te Nieuwveen en J. M. Boon 36 j. A. van Capel 26 j. en P. G. v. d. Voorn 24 j. D. de Rooij 35 j. en D. Kranenburg 30 j. 0UDE-WETERING Prijsuitreiking Rebuswedstrijd Coö peratieve Boerenleenbank. Don derdagmiddag zou de prijsuitreiking plaats vinden en daar gelukkig het wees 's middags opklaarde, konden een groot aantal „spaarkinderen" in de tuin van de Boerenleenbank ont vangen worden. Sinds October kre gen de spaarkinderen rebussen en deze 16 vrije moeilijke rebussen moesten opgelost worden en er wa ren uiteindelijk maar 9 kinderen, die alle oplossingen goed hadden. De gelukkigen waren: Siena Zoet, Fiena van der Vliet, Anny Landhout, Willy Reyngoud, Jaraiy Buutveld, Dicky en Johan Boers, Marian van der Meer, Janny Spruitenburg, Joke Meijer. Z0ETEBW0UDE (DORP). Gisteren slaagde voor het mon teursexamen V.E.V. Sterkstroom te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer H. van der Post Jzn. ZOETERWOUDE Voetbal ten bate van Herwonnen Levenskracht. Zaterdagdavond om, 7 uur zal een elftal samengeste'd uit de beste spelers van de Veen- streek spelen togen Alphen (3de k'as KNVB). Deze wedstrijd zal overigens Vernietigend. Criticus: „Ik heb ■gisteren je boek gelezen." Schrijver: „Mijn laatste?" Criticus: „Ik hoop het." Behulpzaam. Op het kleine sta tionnetje boog zich een reiziger uit het coupé-raam en riep tot een klein jongetje. „Vlug, de trein stopt hier maar even. Hier heb je een kwartje. Haal een broodje voor me in de res tauratie. En hier heb je nog een kwartje, daar mag je zelf een brood je voor nemen." De jongen bleef een flink poosje weg, maar net, toen de trein zich in beweging zette, kwam hij aangerend. „Hier is uw kwartje meneer", zei hij. „Ze hadden nog maar één broodje!" Probleem. Onlangs stelde een Italiaanse volksvertegenwoordiger voor, om aan ieder, die zijn belasting geheel betaald heeft, een medaille te geven. „Alles goed en wel", antwoordde een collega, „maar waar aan moeten zulke eerlijke mensen die medaille nog vastpelden?" Begrijpend. Klant: „Dat ei deugt niet!" Restaurateur: „Dat zal nooit meer gebeuren, mijnheer. Ik heb altijd ge dacht, dat ik die kip kon vertrouwen, maar nu gaat ze er uit. Dat verze ker ik U." Bedriegelijk. „Ik dacht, dat die knaap rijk was volgens jou." „Welnee kerel! Ik heb alleen ge zegd, dat hij meer geld heeft dan verstand". Onderschat. Directeur: „Ik ge loof, dat u de hele morgen vliegen hebt zitten vangen!" Bediende (verontwaardigd): „Er waren ook drie wespen bij, meneer!" Toespeling. „Oh, Karei", zei me vrouw Jansen verheugd tot haar man, „ik geloof vast, dat de zoon van de nieuwe buren met onze enige dochter wil trouwen!" „Hoezo", informeerde Jansen, „heeft hij haar een aanzoek gedaan?" „Dat nog niet", antwoordde zijn vrouw, „maar hij heeft haar ge vraagd, of er een hypotheek op ons huis staat." Nog even. Vader van de doch ter. „Zo, zo, jongeman, kan jij je brood verdienen?" Jongeman: „M'n brood wel, maar ik zit nog 'n beetje met het middag eten". Oud thema. Een Schot vond op straat een doosje met likdoornpleis ters. De andere dag kocht hij een paar te nauwe schoenen. Toch niet. „Oh mevrouw, deze japon past precies bij uw bleke teint!" „Maar ik ben niet altijd bleek! Dat ben ik pas geworden, toen ik de prijs hoorde!" 't Verschil. Jantje: „Vader is 25 gulden erg veel?" Vader: „Dat hangt er helemaal van af, jongen. Als ik 't moet verdienen wel, maar als je moeder gaat winke len niet." Reden. - Rechter: „Uw schoon moeder gooide een stoel naar uw hoofd en daarna gooide uw vrouw 'n tafeltje. Waarom bent u toen eigen lijk weggelopen?" Echtgenoot: „Nou edelachtbare, ik heb een dochter, die nogal aan sport doet en die zag ik naar het dressoir kijken." Moeilijke vraag: Bedelaar (tot politie-agent)„Waarom is bedelen een misdaad als geven een deugd w:l door Herwonne Lavi nskracht worden gewonnen, want de baten zullen voor deze prachtige organisa tie bestemd zijn. Gespeeld wordt op het terrein van Wet. Boys. Komt &1- len o.m deze spannende (maar vooral doelmatige) wedstrijd te zien. Te Amsterdam slaagde voor het exaimen V.E.V. sterkstroommonteur, H. A. v. d. Post. HAZERSW0UBE Geb.: Christoffel Petrus Johan nes, z. van Th. L. v. Zon en van M. Th. van Gerven; Willem, z. van H. Knetsch en C. W. De veling; Hen drika Maart je, d. van M. J. den Hol lander en N. de Jeu. Ondertr.: F. B. Doll, 27 jr. en E. M. de Jong, 29 jr.; J. C. Smits, 29 jr. en M. L. van Meurs, 28 jr.; W. H. v. d. Laan, 25 jr.; en T. G. Staal, 23 jaar. Overl.: Kersseboom, Leendert, 80 jaar, echtgen. v. N. v. d. Bosch; van Galen, Leendert, 95 jaar, wedn. van E. Voorbij. HAZERSW0UUE [H.R.] De weleerw. heer H. Vergeer uit De Hoorn zal morgen, Zondag, in het Moederhuis van de Fathers van Mill Hill de priesterwijding ontvangen uit handen van kardinaal Griffin. In 't circus deden we 't na: De clown was stier en mijn papa Was matador en ik bewoog Een rode lap voor stiertjes oog. En Puck als stier ontstak in woede, Maar matador was op zijn hoede, Hij stak hem met een houten speer Daar lag de stier voor dood ter neer. Je had 't publiek eens moeten horen Je stopte van 't lawaai je oren, Muziek werd vierkant overstemd Door zoveel hartstocht, ongeremd. Daar werd Papa toen rondgedragen Op schouders van een tiental blagen, 'n Triomftocht werd het en 't publiek Vond deze onzin magnifiek. UITGEWISTE RIJKSKEUREN OP AUTO- EN MOTORKOPLAMPEN. riet is de K.N.A.C. gebleken, dat niettegenstaande de voor de stempe ling van autokoplampen verstrekte en gewaarmerkte stempels alleen voor stempeling aan de oinnenzijde ,van het glas oruikbaar waren, het rijkskeur op veel koplampen aan de buitenzijde van het glas is aange bracht. De afdruk van het stempel op het glas is door de inwerking van de weersinvloeden 'na enige .maanden vaak geheel verdwenen. Ook indien het stempel geheel vol gens voorschrift aan de binnenzijde van het glas is aangebracht, doet de warmte van de gloeilamp de inkt verdampen, waardoor het stempel eveneens in vele gevallen onleesbaar wordt. Het op het glas van de kop lamp gezandstraalde stempel is daar entegen onuitwisbaar. De moeilijk heid dat lang niet alle garages zijn uitgerust met een zandstraal-appa- xaat maakte het noodzakelijk dat ook met inkt werd gestempeld. Vele automobilisten zullen dan ook bin nen kortere of langere tijd tevergeefs naar het toch wel aangebrachte rijks- keur op hun koplampen zoeken. In geval van controle loopt men het ri sico hiervoor bekeurd te worden. Naar de K.N.A.C. mededeelt blij ven de hoofdimporteurs van de kop lampen gerechtigd om de door hen geïmporteerde goedgekeurde doch niet gewaarmerkte nieuwe of oude koplantaarns te stempelen. Ook in het geval een glas van de koplamp is gebroken, mag een goed (los) voorzetglas door de betreffen de importeur worden gewaarmerkt. Stempeling mag thans nog slechts door etsen plaats vinden. Het is dus, indien de afdruk van een rijkskeurstempel niet meer zicht baar is, mogelijk om bij de impor teur van de koplantaarn een nieuw onuitwisbaar stempel op de lamp te doen plaatsen. De rijkskeur moet óf op het glas óf op de reflector zijn aangebracht. In het laatste geval is meestal een klein plaatje op de reflector beves tigd. De rijkskeur bestaat uit een cir kel waarbinnen de letters n.l., of uit een langwerpige rechthoek waar binnen het woord „rijkskeur" is ge plaatst. Bij zeer oude koplampen komt het voor, dat het rijkskeur op de huls van de lamp is geplaatst. ZONDER VREES door NELLY GRAF 34) „Laat mij de eerste zijn, die je feli- citeerd", zei Nerine terwijl ze beide handen van Grace in de hare nam. Grace boog zich voorover en kuste Nërine impulsief. „Ik zal dit nooit vergeten. Als ik ooit iets voor jou kan doen. „Dat kun je", lachte Nerine zenuw achtig. „Laat mij Zaterdagavond de vlucht op de machine van Ferd Sayre maken". „Zo zeker als wat", antwoordde Grace, terwijl ze Nerine omarmde. „Nu moet ik opschieten en mijn moe der opbellen. Zulk goed nieuws kan niet wachten totdat ik vanavond thuis kom". Nerine keek haar na. Het gevoel in staat te zijn geweest voor iemand goed te hebben kunnen doen deed haar bloed sneller stromen. Zij was dankbaar de functie van hoofd-ste- wardess niet te hebben aanvaard. Misschien was het niet helemaal eerlijk die belofte van haar af te dwingen maar volgens de opvattin gen van Vannie moest men voor een man vechten. Als Myra nog in leven was geweest zou zij dit nooit hebben gedaan. Maar stellig moest Ferd vele eenzame uren doormaken en Nerine wenste een gelegenheid te hebben .die eenzaamheid te verlichten. Daar stak helemaal geen oneerlijkheid in. HOOFDSTUK XIII. De volgende avond kwam Nerine haar belofte aan Vannie na en ging omstreeks zeven uur op weg naar de fabrieken van van Hutten. Zij wilde liever thuis blijven en aan de tele foon luisteren om Ferd's stem te horen antwoorden op haar verlan gend „hallo" dat hij haar een bezoek kwam brengen.. Maar de onzekerheid en teleurstelling waren terwijl de uren voorbij gingen te martelend ge weest. Met z'n driën, Vannie, Chuck en Nerine. werkten ze tot over tienen aan „Deedums". Het was Chuck, die de tekeningetjes en dialogen tenslotte in een lade smeet. „Dat is genoeg voor vanavond. We zullen ergens wat te eten zien të krijgen, een autoritje maken en dan naar huis gaan. Het kan dan midder nacht zijn als we in de veren kruipen en ik ben moe". Toen Chuck het kantoor op hèt nachtslot deed liepen Vannie en Ne rine naar buiten. Uit een zijdeur kwam een paartje te voorschijn. In verband met het late uur keken beide meisjes er nieuwsgierig naar. Terwijl het paartje haastig wegging en onder een straatlantaarn passeerde zagen Vannie en Nerine, dat het Stella War ton en Thurman de Cross waren. „Kijk eens wie we daar hebben", zei Vannie spottend. „Dit is een vreemde plaats voor rendez-vous. Zeer ongebruikelijk". „Misschien is je vader vanavond aan het werk", veronderstelde Nërine, „of misschien Grant". „Nee, vader is een beetje vóór vijf uur vertrokken en ik weet zeker, dat hij niet terug gekomen is. Wat Grènt betreft, hij heeft zijn kantoor naar de stad overgebracht toen vader hem beschuldigde van medeplichtigheid met de spionnenbende". „Heeft hij zijn connectie met van Hutten afgebroken?", vroeg Nerine. „Hij wilde het doen, maar vader stond erop hem te houden terwille van Stella. Op haar aandringen na tuurlijk". „Het spijt me geweldig voor Grant", zei Nerine warm. Het is allemaal zo oneerlijk". „Dat is waar. maar ik wilde dat hij er de moed in wist te houden zoals Chuck. Chuck is van mening dat de beschuldigingen zo dwaas zijn, dat zij zullen vervallen wegens gebrek aan bewijs. Maar ik ben daar zo zeker niet van", voegde Vannie er bëzorgd aan toe. „Komt Grant nooit meer hier?" vroeg Nerine. „Zelden. Zelfs Stella ziet hem nau welijks. Hij besteed zijn meeste tijd aan 't ontmaskeren van de spionnen- bende. Ik vrees, dat zijn hele toe komst op het spel staat". „Wat bedoel je, Vannie?" „Er lopen geruchten over hetgeen hier is gebeurd. De ene cliënt na de andere verlaat hem". De twee meisjes hadden naar het paartje staan kijken, dat zich over de rijweg in tegenovergestelde rich ting spoedde. Chuck voegde zich by hen. ,;Als we vlug lopen", zei Vannie tegen Chuck, zullen we Stella en Thurman de Crosse ontmoeten. Zij kwamen een minuut geleden uit die zijdeur. Het is te donker om hun ge zicht goed op te nemen, maar ik zou hen graag vragen wat zij hier doen". „Ik ben er niet zeker van of dat wel verstandig is", bracht Chuck hier tegen in. „Ik geloof niet, dat ik de Crosse 's avonds graag alleen in een donkere laan zou ontmoeten. Ik ver trouw hem niet". „Verstandig of onverstandig", her nam Vannie, „wij zullen het niettemin doen". Haastig liep zij weg. Nerine en Chuck volgden haar. Toen zij recht tegenover het paartje waren gekomen sprak Vannie: „Goede genade! wat doen jullie hier? Zijn jullie van plan een nach telijk vliegtochtje te maken? Ik durf wedden dat het zo is. Je wenst, dat die gedienstige zuster van je de ma chine bestuurt. En hier is Nerine om op te treden als stewardess". „Wanneer we je diensten nodig hebben zullen wij het je laten weten", antwoordde Stella. Nerine merkte op, dat haar toon de gebruikelijke woede en hoon miste. Wel, zij scheen bevreesd.niet op haar gemak. „Dus dan ga je niet vliegen", ging Vannie verder. „Schiet op!" Stella maakte zich kwaad. „Excuseer me", ging de onverstoor bare Vannie verder. „Maar waarom zijn jullie dan hier?" Het was Thurman de Crosse die antwoordde. Er lag ergernis in zijn stem. „Waarvoor zijn jullie hier?" „Wel, Thurman", deed Vannie schuch ter, „dat jij dat moet vragen! Wist je dan niet, dat Nerine en Chuck en ik amateur-detectiven zijn? Nou, deze spionnen hebben geen kans. Wij heb ben een heel leger helpers over de hele wereld". „Zij liegt, Thurman", riep Stella uit. „Praat niet met haar. Laten we verder gaan". Er bleef thans geen twijfel over, dat er vrees lag in de toon van Stella. „Ga nu niet weg", pleitte Vannie. „Blijf nog even en vertel ons waarom jullie hier zijn. Ik wed, dat jullie ook op de pionnen jacht bent. Kom, waarom help je ons niet?" „Wij houden, er niet van ergens in betrokken te worden, waarmee jij bezig bent", zei Stella boos. „Jullie twee bent zusters", zei Thurman. „Werkelijk, jullie moesten dat bedenken en proberen met elkaar op te schieten".

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7