Raad van Zoeterwoude vraagt om opheldering over grondaankoop Soc Gew. School van de K.A.B. gaat eerste lustrum vieren Dit jaar weer naar Kevelaer ZATERDAG 9 JULI 1955 DE LEIDSE CPURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 in Leiden Dinsdag verkeerstelling In de gemeenteraad is Ihet al be sproken en toegejuicht: in aanslui ting op algemene verkeerstellingen van de Rijkswaterstaat en de Pro vinciale watex-staat zullen aanstaande Dinsdag ook te Leiden verkeerstel lingen worden gehouden. De tellin gen omvatten onder meer een ver keerstelling door middel van num mernotering op 56 telpunten aan ge meentegrens, grens binnenstad en binnenstad, waaruit een beeld van de voornaamste verkeersstromen binnen Leiden zal kunnen worden opge bouwd. In verband met de aard der ver keerstelling, welke hoge eisen stelt aan de tellers, waarvoor zich geheel vrijwillig padvinders en scholieren opgaven, wordt aan chauufeurs van motorrijtuigen verzocht, de meren deels met borden aangeduide tel- plaatsen met sterk verminderde snel heid te passeren, opdat de moei lijkheden voor de tellers tot een mi nimum zullen worden beperkt. Deze telling zal duren van 6.45 uur voor middag tot 19.15 uur namiddag. BEDEVAART BEAURAING. Het bestuur van de Leidse bede vaart naar Beauraing, deelt mede, dat opgave voor de bedevaart op 23-24-25 Juli a.s. nog mogelijk is tot Maandag avond a.s. Richt U tot de heer D. F. Devilee, Gasstraat 70, Leiden. Agenda Leiden ZATERDAG: Jeugdleiders-cursus Leidse Jeugd- actie, 8 uur nam. Slotbijeenkomst Leidse Volkshuis. Kindertoneel Sjors en Sjimmie, 2 u. nam. Stadszaal. Feestavond Geraldini's Cabaret variété, 8 uur nam. St. Antonius Club huis. Trekvlietweg 7, Officiële opening Carrosseriefabriek Deckers en Zonen, 10.45 uur. MAANDAG: R.K. E.H.B.O. Diploma-uitreiking. Leonardushuis. Verkeerstelling in Leiden. WOENSDAG: Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk. Advieszitting St. Antonius. St. Ant. Clubhuis 4—6 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling nZo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.) Tentoonstelling van Japanse pren ten. 10 uur v.m.—5 uur nam. (tot 15 Juli). Lakenhal: Tentoonstelling moderne Belgische Beeldende Kunst. (Tot 18 Juli). Zondagsdienst der huisartsen te Leiden. A.s. Zondag zal de dienst worden waargenomen door de dok toren Gaasbeek, Kortmann, Nieuw- zwaag, Postel en v. Wingerden. Dienst der apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 9 Juli 13 uur tot Zaterdag 16 Juli 8 uur waargenomen door: de Apo- heek Herdi-ng Blanken, Hogewoerd 171, Tel. 20502 en de Apotheek Reijst, Steenstraat 35, Tel. 20136. Te Oegstgeest door: de Oegstgees ter Apotheek, Wilhelminapark 8 Tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Bekentenis ener liefde", 18 jaar. Lido: „Rob Roy", 14 jaar. Luxor: „Les impures" strikt vol wassenen. Trianon: „Obsession", 18 jaar. Rex: „Dit gebeurde op 20 Juli 1944", 14 jaar. Laatste Berichten HET AUTOBUSONGELUK TE OSNABRUCK Vandaag, vier weken na het ver branden van een Nedei'landse auto bus te Osriabrück, bevinden zich nog zeven van de negentien kinde ren, die toen gewond werden, in ziekenhuizen aldaar. Volgens mede delingen van de behandelende aids gaat het zes van de patientjes rede lijk wel. De toestand van een jon gen, die de zwaarste brandwonden heeft opgelopen, is nog zorgwek kend. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes, z. van J. Harte- velt en M .v. Oosten; Jacoba Grietje Nelly, d. van J. W. v. d. Laaken en G. G. Brussee; Geertruida Elisabeth Maria, d. van L. J. M. Haanraadts en J. M. Wegter; Jolanda Margaretha, d. van A. F. Bregman en L. Lahuis; Trijntje, d. van D. Parlevliet en A- de Bruijn; Adrianus Cornelis Jozef, z. van C. H. Hoogkamer en J. Engel; Geertruida Johanna, d. van H. J. P. ter Beek en E. C. Nijssen; Derek, z. —ui J. C. Anspach en H. G. Postma. Overleden: P. J. Ruijgrok, man, 70 jaar. Ambtelijke molen draait langzaam Gisteravond vergaderde de Raad van Zoeterwoude; alle leden waren aanwezig. Mevr. Neuwahl-Sanders maakte de opmerking, dat de notulen niet ob jectief gesteld zijn en op de kant van B. en W. overslaan. Als de voorzitter vraagt, waar dit zou moeten zijn, zegt mevr. Neuwahl het er deze keer maar bij te zullen laten. Bij de ingekomen stukken deelt de voorzitter mede, dat de Bevrijdings feesten 4840.13 hebben gekost, waar bij de uitkeringen aan de steuntrëk- kenden van de noodwet ouderdoms voorziening niet zijn inbegrepen. De heer Dorrepaal brengt de raad de schriftelijke en mondelinge dankbe tuigingen over, die het B.A. bij de uitkering ontving. Van de landeigenaar Jac. de Jong en diens gebruiker J. de Jong is een klacht ingekomen over de vervuiling van de sloten door de lozing van de Opleidingsinstituut van betekenis Men schrijft ons: Dit jaar is het vijfde jaar, dat de Soc. Gew. School der K.A.B. in Lei den zijn cursus heeft beëindigd. De school heeft zich ondanks vele wederwaardigheden en een in het begin zeer teleurstellend aantal cur sisten, ontwikkeld tot een opleidings instituut, dat voor de K.A.B. in het Gewest Leiden van grote betekenis is geworden. Mensen, die meestal zonder een ho gere opleiding dan de lagere school, maar met een dosis energie en goe de wil om iets te bereiken, hebben hier een vorming ontvangen, die voor de gemeenschap en niet in het minst voor hen zelf "tot voldoening strekt. Van buurtbewoners der familie de Jonge, die door brand werd ge teisterd vernemen wij, dat de actie tót bijstand inmiddels een bedrag van 700 bereikt heeft. EXAMENS Mevr. P. A. Hoogervoi'stMoulijn te Leiden is iri Den Haag geslaagd voor het staatsexamen viool-a. Aan de Technische Middelbare School „Technicum" te Rotterdam slaagde voor constructeur op de af deling Bouwkunde de* heren J. de Fey en J. J. Bodenstaff uit Leiden. BENOEMD De heer J- H. H. van der Hoeven slaagde in Den Haag voor het eind examen electro-techniek aan de Middelbaar Technische School in Den Haag. Tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar bij de natuurkunde aan de Leidse universiteit is door de mi nister benoemd dr M. J. Steenland. Op 20 Juli a.s. zal weer een der cursisten zijn eindexamen doen en dan hopelijk voor het diploma der school in aanmerking komen. Van deze gelegenheid maakt het schoolbestuur gebruik, om dit eerste lustrum op heel bescheiden wijze te vieren. In het Geb. voor Chr. Soc. Belan gen aan de Oude Vest zal dan om 8.45 uur de diploma-uitreiking geschie den. Alle cursisten en oud-cursisten met hun dames zijn deze avond van harte welkom. Belanghebbenden, eventueel nieu we cursisten voor het volgend jaar zien wij ook gaarne op deze avond. Het bestuur der school hoopt, dat ook het volgend jaar zich een groeend aantal cursisten mag melden. Het laatstè jaar gaat het in de goe de richting. Als dit zicht doorzet, kan de Soc. Gew. School der K.A.B. in het District Leiden een bloeiend tweede lustrum tegemoet zien. Alle inlichtingen worden verstrekt door de secr.-penningmeester van Schoolbestuur Prinsenstr. 20, Leiden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. ,;S. Jongsma te Leiden werd heden ge veild: Winkel- en woonhuis Kort Rapen burg 13 in bod: 6.9000.—, koper: T. Beeuwkes te Leiden q.q. voor: 7.225.woonhuis Haarlemmerweg 13, in bod: 5.900.koper: E. van Starkenburg te Leiden q.q. voor: 5.925.pakhuis met afzonderlijke bovexiwoning Mandenmakersteeg 11/ 11a, in bod: 5.800.koper: J. W. Goddijn te Leiden q.q. voor: f 5.800. werkplaats met afz. bovenwoning Nieuwe Rijn 108 en pakhuis Lange- straat, in bod: 8.200.—koper: J. Iterson te Leiden q.q. voor: 12.400.woonhuis Decimastraat 41, in bod: 3.000, koper: P. Boelee te Leiden q.q. voor: 3.140.woonhuis Koolstraat 7, in bod: 1.100.koper G. Hendriks te Leiden c.s. voor: 1.180.woonhuis Kaarsenmaker - straat 4, in bod: 900.koper: J. A. Vreeburg te Leiden q.q. voor: 975.woonhuis Vestestraat 112, in bod: 770.koper: E. van Starken burg te Leiden q.q. voor: 788. woonhuis Waardgracht 167, in bod: ƒ510.—, koper: H. D. van Weizen Jr. te Leiden q.q. voor: 550.woon huis Waardgracht 73, in bod: 1.180.is uit de hand verkocht. DANSEXAMENS AMATEURS. Bij het gisteravond in Dansschool Castelein gehouden 2e examen in 1955, afgenomen door de Amateurtest commissie van San Filippo Neri zijn riolering Schenkelweg en Zwetkade. B. en W. stellen voor aan adressanten te berichten, dat binnen korte tijd zal worden begonnen met de wijzi ging van de riolering, die een einde aan de toestand zal maken. Van de vroegere huurder van een huis in de Kruisbuurt, Splinter, is een verzoek ingekomen om een stal voor zijn geiten te verkrijgen. B. en W. menen, dat de gemeente wel voor huizen, maar niet voor stallen kan zorgen. Informatie. De heer van der Ploeg merkt op, dat de Kath. Fractie een door haar voorgesteld agendapunt mist. Als de voorzitter opmerkt, dat de formali teit hiertoe ontbreekt, zegt de heer van de Ploeg, dat het sportief zou ge weest zijn hierop even te wijzen en stelt de vraag, waarom het punt niet op de agenda is geplaatst en bij de stukken niet is toegevoegd. De voorzitter zegt de zaak bij punt 17 te willen behandelen. De heer van der Ploeg antwoordt hierop, dat de fractie deze zaak niet in geheime zit ting wil bespreken. De voorzitter meent, waar de be wering is ontleend aan een gerucht, voor elk gerucht geen raadsvergade ring gevraagd kan worden. De voorzitter staat toe, dat vóór punt 17: bespreking van koopgrond de kwestie in behandeling te nemen. Mevr. Neuwahl maakt de opmer king, dat de subsidieaanvraag voor de Vereniging voor Vacantiewerk niet op de agenda is geplaatst. De voor zitter acht deze zaak niet rijp voor de raad. De subsidie is uitgetrokken en er zal een voorschot worden ge geven. Als het werk is afgelopen en de werkelijke kosten bekend zijn blij kens een ingediende rekening zal de raad de subsidie nader vaststellen. Het comité Fotu wordt een garan tie ten bedrage van 2300.ver leend ten einde de gehele bevolking weder te kunnen doorlichten. „Ieder jaar naar Kevelaer" is nu de leus van het processie-comité. De praktijk bewijst ook, dat allen, die naar Kevelaer zijn geweest een her haling van de prachtige dagen wen sen. Vorig jaar was het aantal deelne mers groter dan het ooit geweest is. Dit jaar rekent men op nog een gro voor 18 gulden logies niet inbe grepen gunt inen aan ziel en lichaam een heerlijke vacantie in het lifelijke plaatsje aan de Nederrijn. De houtsnede hierboven toont het Maria-heiligdom. Inlichtingen kunt u onder meer krijgen bij de heer of mevrouw Lin tei" aantal. Dit is niet verwonderlijk: [derhoff, Stille Rijn, 66, tel. 20185. Voor Brons 36 jongelui, waarvan 5 met lof en 3 met hoogste lof. Voor Zilver 21 jongelui, waarvan 15 met lof en 2 met hoogste lof. Voor Goud 7 jongelui, waarvan 2 met lof en 4 met ïioogste lof. De training is in handen geweest van de leraren van Dansschool Evert Castelein. WAT LEIDEN VERLOOR en VOND Herenpolshorloge, bankbiljet, auto- step, contactsleuteltjes van auto: duimstok, passer, insigne KNA, zak mes, alpinomuts, portemonnaie met inhoud, jongensjasje, ball-pointpen, kinderbril, doublé armband waaraan bedeltjes, handschoenen, capuchon, doublé halsketting, kinderwindjack, stuk touw, bril, regenbroek, school- étui, kabelslot, leefnet, soldeerboutje, dop van benzinetank, dameshandtas, overhemd, sportschoen, broek, broche, schop, zilveren kettinkje waaraan een kruisje, geldsbedrag, vulpen, pakje, inh. lapje stof, spaarkaarten Rijks postspaarbank, bus, gevuld met creo- line, paraplu, twee autobanden, wan delstok, kinderzitje voor rijwiel, pak je, inh. slopen, sleutels, paar nylon kousen, gedeelte van gouden ketting handstoffertje, paar kinderdsokjes, muntbiljet, damesschoen, badpak, damesvest, jas (z.g. houtje touwtje), herenpantalon, lap katoen (stof), vel- linglint van vrachtautowiel, envelop pe, inh. speldjes waarop plaatsnamen, oorknop, boekje (Frans) en schrift, kinderceintuur, hocky-stick. Inlichtingen te verkrijgen aan net Hoofdbureau van Politie, Zonneveld straat 10, op Woensdag- en Zaterdag- middag tussen 1400 en 16.00 uur. De kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente verzoekt om verhoging van de subsidie in de kosten van de res tauratie van de N. H. Kerk, In het praeadvies van B. en W. wordt uiteengezet, dat aanvankelijk van ƒ209.719,07 of ƒ20.971,— werd verleend. Het Rijk zou 60% en de provincie 15% bijdragen en de Hervormde gemeente aou 30.000, voor haar rekening nemen. Van het Ministerie van O. K. en W. een schrijven ingekomen dat de kosten nader zijn geraamd op ƒ313.624,93 met vermelding dat de N. H. Gemeente zelf niet meer dan 30.000,— kan betalen terwijl aan de gemeente verzocht werd de subsidie te verhogen van 10% tot 15% en dan van de verhoogde kosten van ƒ313.624,93. Het college heeft hierop geantwoord, dat het, gezien de finan ciële positie van de gemeente niet mogelijk is het subsidie-tpercentage te brengen op 15%, terwijl aan de minister werd gevraagd het rijkssub sidie met 5% te vei'hogen en te bren gen op 65%. Hiertoe heeft de minis ter zich bereid verklaard. B. en W. stellen nu voor de subsidie te be palen op 10% van ƒ313.624,93 of 31.326,50. Langzaam. De heer van Vielt deelt mede, dat het gewenst is, dat een subsidie van 15% wordt gegeven. Er zijn reeds veel grote kosten geweest voor de noodkerk en het interieur komt voor rekening van de kerk. De heer Wesselingh bespreekt de tijdsduur waarin het werk van de restauratie wordt uitgevoerd; het werk is duur geworden door de lang zame uitvoering, waardoor de kosten, lonen en materialen gestegen zijn. De voorzitter zegt dat de minister nu zelf heeft aangedrongen op voortgang in het werk. De heer van Vliet geeft een toe lichting omtrent de oorzaken van de slechte voortgang. Monumentenzorg stagneert het werk. Het proefraam, 8 weken geleden geplaatst is nog niet goedgekeurd en als dit glas misschien wordt afgekeurd kan de beglazing van de kerk nog niet uitgevoerd wor den. De heer van der Ploeg wil het voor stel wel aannemen als het werk met spoed wordt uitgevoerd en zou zelfs, in plaats van 10%, 15% willen geven. De heer van Vliet trekt zijn voor stel in en de voorzitter deelt mede, dat nu de restauratie aan de gemeen te totaal 56.764.55 gaat kosten n.l. ƒ31.302,93 voor de kerk en 25.308,62 voor de gemeentetoren. Van de schuur nabij perceel Hoge Rijndijk 279 waarvoor N. van Diemen 250.geboden had wordt nu het afkomende materiaal ten gebruike gegeven aan de Jeugdbeweging totdat er een eigen gebouw gereed zal zijn. Voor de sloping van het huis zal een inschrijving gehouden worden. De huur van het gymnastieklokaal aan de Hoge Rijndijk wordt verhoogd van 300tot 700.—. Na enkele hamerstukken geeft de voorzitter het woord aan de heer van der Ploeg, die te kennen geeft dat mevr. Neuwahl-Sanders deze zaak zal behandelen. Vragen over grondaankoop. Mevr. Neuwahl memoreert dat in de vergadering van 16 Febr. 1955 werd besloten tot aankoop van een strook grond 16x43 m. of 638 m2 voor de prijs van 4.38 per m2. Bij het prae-advies werd een situatie-teke ning overgelegd. Op 25 Mei is medede ling gedaan van de goedkeuring van G. S. op dit raadsbesluit. Naar aanleiding van alle mogelijke verwikkelingen, die, naar ons bleek om deze grond zijn ontstaan, wil spr. de volgende vragen stellen: 1. Is het punt, dat het raadsbe sluit, de grond van mevr. van Har- teveld te kopen, nu bijna 2 maanden na de goedkeuring 'van G.S., nog niet door B. en W. is uitgevoerd. 2. Indien dit juist is, waarom dan niet? 3. Is het juist, dat mevr. v. Har- teveld nimmer van B. en W. schrif telijk bericht heeft ontvangen, dat de raad besloot de grond te kopen, ook niet na de goedkeuring van G.S., zodat mevr. v. Harteveld dit maar uit het raadsverslag in de courant moest lezen? 4. Is het juist, dat de sttuatiete- kening, die B. en W. aan de r overlegden, foutief was? Althans, dat die tekening niet met de werkelijke situatie ter plaatse overeenkomt? Dat de opmetingen niet door de gem.-ar- chitect gedaan zijn en dat genoemd kaartje niet door de architect ge waarmerkt is? 5. Is het juist, dat de burgemees ter met een ambtenaar ter secretarie de benodigde hoeveelheid grond is gaan afpassen? 6. Indien dit juist is, waarom is de burgemeester dan niet met de gem. architect ter plaatse gaan kijken? 7. Is het juist, dat eindelijk ix Juni opdracht gegeven is aan de •gem.-architect dit stuk grond na te meten, waarbij bleek dat men te wei- •nig grond aangekocht heeft om het huizenplan te realiseren. 8. Zou de voorzitter op dit mo ment aan de raad het beleid van B. en W. en de gang van zaken willen verklaren en verduidelijken en de •raad willen inlichten over alle din gen, die met deze zaak verband hou den n.l. welk standpunt men inneemt •t.a.v. de aankoop van de rest van de grond door een gegadigde uit Leiden en hoe men zich thans de bouw van de 16 woningen denkt. Zoals ons bekend is, heeft het be stuur van de woningbouwvereniging hieromtrent nog niets naders van B. en W. vernomen. Interpellante deelt mede, dat de kath. fractie het zeer bevreemdend vindt, dat B. en W. hun taak, ge meenteraadsbesluiten - uitvoeren, zo laks vervullen. Langzamerhand hebben we al ge noeg van de geheimzinnig doenerij, en W. aan de dag leggen. Antwoord van voorzitter. De voorzitter wil kort antwoor den; diep ingaan op de vragen acht spr. niet in het voordeel van de ge meente en zeker niet omdat bij het volgende punt dat in geheime zit ting zal behandeld v/orden alles dui delijk kan worden. De vragen beantwoordende de voorzitter dat inderdaad het raads besluit nog niet uitgevoerd is, omdat het nodig was het stratenplan te be palen en de grond uit te zetten, waarvoor de schets die gemaakt was niet voldoende was om de maat te bepalen. Bericht omtrent het raadsbesluit aan mevr. van Harteveld was dus nog niet nodig. Dat het kaartje foutief was, daar is reeds op gewezen. De schets van S. en L. was van een kadastraal uit treksel globaal genomen. De nader benodigde maat kan al tend weer besproken worden en de gemeente-architect kon ook eerst na derhand plannen maken. Omtrent de critiek op het beleid van B. en W. wijst de voorzitter er op, dat S. en L. meer te doen heeft; liet definitieve plan is heden ingeko men. Om te verklaren dat B. en W. niet laks zijn geweest kunnen wij niet alles publiek maken, dat komt in de raad naar voren als alles klaar is en ik kan er aan toevoegen, dat hedenmiddag in de aankoop van de grond nader is voorzien. Mevr. Neuwahl repliceert omtrent de aankoop, die niet schriftelijk is en tenslotte zegt de voorzitter, dat de gemeente niet meer grond nodig heeft als is overeengekomen. Geruchten, Mevr. Neuwahl spreekt over een aanvrage om bouwgrond en over een bouwvergunning van een garage, waarop de voorzitter nogmaals wijst op onjuiste mededelingen die daar omtrent zijn. Het plan is niet inge diend en de toezegging is gedaan de aanvrager ter wille te zijn met ont heffing van een bouwverbod. De voorzitter wijst er op, dat de raad niet tevreden zou zijn als B. en W. maar links en rechts bouwgrond zou kopen, wat niet voor plannen aanvaardbaar zou zijn. Er moest voor de bedoelde grond uitgezien worden naar vele omstan digheden als lozing van riolerin gen enz. In dit verband deelt de voorzitter ook mede, dat bij de- aankoop van de grond van E. Jos. Gosschalk gro te bezwaren zijn gerezen. De Plano logische Dienst wil eerst de percelen en kaart zien ten opzichte van het uitbreidingsplan; bovendien moeten landbouwdeskundigen zich uitspre ken over de geschiktheid van het overige gedeelte voor cultuur doel einden bestemd. De heer Van der Ploeg noemt het zeer onverantwoordelijk in Februari •mededeling te doen, d?t 16 woningen gebouwd zullen worden en na zoveel tijd is er nog niets gedaan. Laten we nu toch eindelijk eens iets gaan doen, want van al die plannen die al jaren besloten zijn komt niets tot stand. De voorzitter proesteert en de heer Van der Ploeg zegt daarop: de ge hele gemeente is opgemeten, maar juist daar waar gemeten moest zijn, is niet gemeten. De veoi-zitter herhaalt nog eens dat alles ambtelijk langzaam gaat. Vergeleken bij de aankoop van de grond d.d. 15 Maart 1955 is na ver daging door G.S. vereist de uitbrei- ringsplannen voor te leggen. Als de heer Van der Ploeg be toogt, dat de raad al 5 jaar attendeert op het Watertje en dat vele andere werken steeds maar wachten, zegt de voorzitter dat het raadslid zich zelf tegen spreekt, want tegelijk keurt hij het af als het werk niet goed wordt voorbereid. De voorzitter acht de zaak vol doende besproken en sluit de discus sies om over te gaan in geheime zit ting die anderhalf uur duurde. Na geheime zitting. Na heropening deelt de voorzitter mede dat men tot het aankoop van 2500 m2 grond van J. Dorrepaal ach ter de woning van de heer K. v. d. Vliet voor gemeenteopslagplaats geen overeenstemming kon verkrij gen. In afwachting van het uitbrei dingsplan zal van onderhandeling •worden afgezien. Besloten wordt tot herstel van de politiewoning aan de H. Rijndijk, welke begroot wordt op 5000. Het voorstel tot aankoop van grond van de Domeinen met bestem ming tot sportterrein aan de H. Rijn dijk voor ƒ8000,— en een schadeloos stelling van 11.000,aan A. L. v. d. Geer wordt z.h,s. aangenomen. Rondvraag. Bij de rondvraag deelt de voorzit ter mede, dat de gemeente Zoeter- rneer bereid is gevonden een hek te plaatsen bij de Witte Brug en dat ook een waarschuwingsbord wordt geplaatst. De heer Van der Geest wijst nog maals op het stiefkind het Watertje. De P.T.T. heeft er nu bovendien nog een kabel doorgelegd en de sleuf zo slecht gedicht, dat er nu al weken een allerdi'oevigste toestand bestaat, zo erg, dat spr. niet langer over het Watertje, zijn wooplaals, durft gaan, vrezende dat hij als raadslid met de losliggende stenen bekogeld zal worden. De voorzitter zeg toe, dat voor Zon dag nog verbetering aangebracht zal worden. Ook wijst de heer v. d. Geest op de verkeex'stoestanden op de Omme- dijk en bij v. Dam in de Weipoort. De heer C. v. Leeuwen vraagt po- litie-toezicht op de vuilnisbelt waar dagelij les brand wordt gesticht door de jeugd. De vergadering wordt te half twaalf gesloten. Marktberichten LEID SCHEND AM, 8 Juli. Groente. Komkommers A. 1619; kom kommers B. 14—16, komkommers C. 1014, komkommers krom 1016; sla A. 3—5; andijvie 69; spinazie 17— 21; bloemkool A. 36—40; bloemkool B. 23—30; bospeen 24—31; postelein 6—9; tomaten A. 700—780; tomaten E. 650—700; tomaten C. 050—730 per bak; tuinbonen 1923. ROELOFARENDSVEEN, 8 Juli. Bloemen. Colvillies 2748; idem Nymph 8085; Esther Read 15—38; Margrieten 1428; Wirrals Suprème 30—52; Spirea 18—25; Lathyrus 12— 35; Saniosa 1043; Goudsbloemen 13—21; Violieren 10—4(2; Duizend schoon 1134; Alsti-oemeria 53—83; Pyrethrum 16—26; Cam-punala 16— 36; Gladiolen 4692; Pluimovis 46— "1; Am. Anjers 510. Groente. Aardbeien 2439; idem afw- 1326; framboosaardbeien 49— kropsla 300600; andijvie 600 70Ó; nieuwe aardappelen 14002000; bospeen 14003000; breekpeen 1100 2200; bloemkool 800—4200; peulen I. 4100—10200; idem II. 3200—3600; doperwten 3800—4500; capucijners 26003700; tuinbonen 22002600; kassnijbonen 1400016500; idem stek 700009000; dubb. stambonen 14500 -15000; augurken D. 73008900; idem E. 5400—6200; idem CD. 4000—6700 per 100. Veilingdagen. Bloemen- en groentenveiling op Maandag, Woens dag en Vrijdag. Aardbeieen dagelijks. TER AAR, 8 Juli. Groente. Peu len 4.3011.60; idem B. 1.903.90; doppers 3.004.40; capdoppers 3.50 4.20; kromdoppers 4.80; blauwschok kers 6.407.00; witte capucijners 4.90; tuinbonen 2.152.30, alles per 10 kg.; kassnijbonen 1.351.55; idem B. 1.10 1.20; idem stek 0.651.00; spercie- bonen 1.451.55; stamsnij-bonen 0.90; tomaten A. 0.50—0.70; idem B. 0.65 0.70; idem C. 0.30—0.55; idem CC. 0.200.25; nieuwe aardappelen 0.14 0.21; idem kriel 0.080.13; andijvie 0.060.08; rabarber 0.060.09; was- peen 0.170.29; idem stek 0.090.15; spitskool 0.050.08; spinazie 0.09 0.16; postelein 0.040.15; uien 0.08; sjalotten 0.09augurken D. 0.92, alles per kg.; sla 0.030.05; bloemkool A. 0.200.43; idem B.' 0.120.20; idem C. 0.080.11; komkomrners 0.080.31, alles per stuk; bospeen 0.160.26; sel derij 0.020.03; boski-oten .020.08; peterselie 0.05; vijgen 0.07, alles per stuk; aardbeien 0.230.3S per doos je; aardbeien 2.202.80 per slof; per ziken 0.09 per stuk. Bloemen: Anemonen 0.06 per bos. VINKEVEEN, 8 Juli Groente. Aardbeien 112130; andijvie 8—10; capdoppers 4161; doppers 4356; kassnijbonen 124150; peulen 72 104; postelein 48; rabarber 1013; spinazie 26—34; spitskool 68; stam bonen 136—150; tomaten 4670; tuin bonen 1924 alles per kg.; bloemkool 8—50; komkommers 935; sla 3—7, alles per stuk; peen 1427; radijs 6 8 per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3