Decker's Carrosseriefabriek te Leiden officieel geopend Overgang Gemeentelijke H.B.S. DE STENEN SPREKEN BIOSCOPEN ZATERDAG 9 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Wethouder Jongeleen: Binnenkort het 4e Amerikaanse bedrijf Hedenmorgen om elf uur werd de carrossieriefabriek Chr. B. A. Dec kers Zonen aan de Trckvlietweg officieel in gebruik genomen. Enige maanden geleden hebben wij al over het verplaatsen van dit beken de bedrijf van Zoeterwoudc naar Leiden uitvoerig geschreven. De fa briek draait al sinds geruime tijd op volle toeren, maar een officiële ope ning had nog niet plaats gevonden. Machinehal-receptiehal In de wijde fabriekshal waren he denmorgen vele genodigden bijeen. De machinehal was in een recep tiehal herschapen, waar de direc teur, de heer Deckers, en zijn drie zoons, die ook allen in het bedrijf werkzaam zijn, hartelijk gefeliciteerd werden. Ook de echtgenoten van de heren Deckers waren aanwezig. Voorts gaven onder meer van hun belangstelling blijk, wethouder A. J. Jongeleen, namens het gemeente bestuur, de Commissaris van politie R. J. Meijer, de Commandant van de brandweer, de heer S. W. Hage- doorn en mr. A. G. de Blécourt, alg. secretaris van de Kamer van Koop handel. Liefde voor de taak. De heer F. de Hosson, die zich als vriend van de familie Deckers de taak van ceremoniemeester zag toe gemeten opende de korte openings plechtigheid. Hij bracht woorden van een Spaanse „mysticus" in herinne ring die heeft gezegd, dat de mens bij leven geoordeeld wordt naar de Amerikaanse firma in Leiden gevest gd Ondergebracht bij N'V- Sanders Op 22 April is in Leiden opgericht de N.V. Shulten: een Amerikaanse firma die zich hoofdzakelijk bezig houdt met de in- en export van fijne zepen, lotions en parfums. De firma is een onderafdeling van de Shulten fabrieken in Clifton (V.S.). De afdeling is ondergebracht in de N.V. Kon. Zeepfabrieken v/h San ders Co- Hier wordt een deel van de producten van de Shulten ver vaardigd en verpakt. Het grootste deel van de parfums en crèmes wordt ech ter uit Amerika geïmporteerd. De N.V. Shulten heeft zijn afzetgebied hoofd zakelijk in het buitenland. Ongeveer tien Leidenaars zijn aan deze firma verbonden. Geen verzoening zonder vrijheid Het ziet er naar uit, dat het „vre desoffensief" van president Peron weinig weerklank zal vinden bij de Argentijnse oppositiepartijen. De radicale partij heeft verklaard ,geen onderhandelingen met de rege ring te zullen beginnen over de „vreedzame samenleving van alle Argentijnen" waartoe president Pe ron deze week opriep, omdat de auto riteiten geweigerd hebben aan de radicalen, die de voornaamste oppo sitiepartij vormen, radiozendtijd be schikbaar te stellen. De twee andere oppositiepartijen, de conservatieven en de socialisten, bestuderen de toe stand nog, doch men verwacht dat zij het voorbeeld van de radicalen zul len volgen. De oppositie is het er over eens, dat geen verzoening mogelijk is zon der absolute vrijheid van pers, pro paganda en radio en opheffing van de staat van binnenlandse oorlog, die aan de autoriteiten het reoht geeft arrestaties te verrichten die de re gering wenselijk acht. ALTOBUSONGELUK BIJ ZELL AM SEE. Bij Zeil am See (Oostenrijk) is een toeristenbus in botsing geko men met een ander voertuig: zeven .personen (drie Duitsers, drie Engel sen en de Oostenrijkse chauffeur) werden ernstig gewond. De twee voei'tuigen moesten uit elkaar ge trokken worden, alvorens de gewon den konden worden bevrijd. Het regent in Oostenrijk In Opper-Oostenrijk dreigen ern stige overstromingen als gevolg van zware regenval. De alarmstoestand is afgekondigd. Het regent ir. dit gebied reeds 48 uur onafgebroken, waardoor het peil van de rivier stijgt. In de stad Steyr, ten Zuiden van Linz, waar de Enns en de Steyr sa menkomen, was Vrijdag een critieke waterstand bereikt. De huizen langs de oevers van deze rivieren worden ontruimd. Er is reeds aanzienlijke schade aangericht aan de landbouw. Er is echter geen melding gemaakt van slachtoffers. Op vele plaatsen zijn de zijrivieren van de Donau in Tirol en Opper- en Neder-Oostenrijk reeds buiten haar oevers getreden. mate van liefde, waarmee hij zich ten opzichte van zijn taak heeft ge dragen. Hij bracht deze woorden van toepassing op de directeur van dit nieuwe Leidse bedrijf. Ondernemingsgeest. Wethouder Jongeleen, die zijn va- cantie voor deze opening had onder broken, feliciterend namens het ge meentebestuur, noemde het bedrijf een toonbeeld van Hollandse onder nemingsgeest, die op tijd zyn bakens weet te verzetten. De gemeente heeft altijd grote belangstelling voor de vestiging van nieuwe of uitbrei ding van Leidse bedrijven. In dit verband deelde hij mee dat binnenkort in de raad de vestiging Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 1 23, Leiden voor Ceboorteaankondigingen (Advertentie^ aan de orde zal komen van een vier de Amerikaans bedrijf. Na nog enige vriendelijke woor den gesproken te hebben, stelde hij het bedrijf door een druk op de knop inbeweging. Toen het lawaai van de zoemende machines weer was stil gevallen, hield de directeur, de'heer Deckers een toespraak, waarin hij velen be dankte en een terugblik in de ge schiedenis van het bedrijf wierp. Ir. Fockens sprak woorden van felicitatie namens de Focwa. Bevorderd van de le naar de 2e klasse zijn: Karei Dekker, Kees Her- weijer, Peter Hillebrandt, Wim de Jongh, Ludy Knegtel, Albert Mole- i naar, Karei Roorda, Walter Stee- vensz, Koos Taconis, Willeke Veer man, Mieke van Velsen, Dico van Barneveld, Tjeerd Eernstman, Ger- rit Ezendam, Jean Grandjean, Lida van Groningen, Karei Hagema-ns, Pieter de Herder, Wim van den Ho ven, Wiert Komdeur, Leo Kommer, Henk Mulder, Thijs Ouwerkerk, Har ry van der Reyden, Anthon Slangen, Berry UiterwijkWinkel, Jacques de Vink, Christiaan Wendt, Wim Wes terveld, Erna Wichers, Henk Berg man, Jaap Boersma, Marianne van Doorn, Wim Fries, Bas van Gellecum, Erik Keuning, Jaap Kossen, Caspar Lourens, Nik Moonen, Simon Ouwer kerk, Eddy Palmen, Kees Rijnsbur ger, Jan Tissing, Gerard Versluis, Fjeda Walraven, Koos van Weizen, George van de Wijngaard. Afgewe zen 22, herexamen 1. Bevorderd van de 2e naar dé 3e klasse zijn: Koos Bazuin, Jan Boers ma, Wim Eigeman, Hendrik Hoog straten, Herman Jager, Herbert van der Mark, Nanda Nanning, Rudi Noest, Gerrit Renes, Peggy Schieffe- lers, Paul Slikkerveer, Wim Ver meer, Corrie Versluis, Gerard Voor- veld, Theo Warns, Wim Bossard, Hidde Brongersma, Kees van Duijn, Rik van Gent, Nico den Hoed,'Pieter Hoekstra, Jan van den Hoonaard, Gert Jan Hoope, Arie de Jong, Aart Ligthart, Manfred Mauritz, Willem Oosterhof, Albert Snelleman, Joop van Tubergen, Ad Anneeze, Bern- hard Bonnet, Daniël Chaudron, Her man van Dorp, Frans Engelenburg, Gerard de Graaff, Hans Haak, Wim de Jong, Dik Kikkert, Piet Mooten, Poppo Niihoff, Jan Prins, Arie de Ruyter, Fritz Schroder, Bart Siers- ma, Loek Spierenburg, Harmen Stol- te, Rob Themen, Ben van Ulden. Af gewezen 30, herexamen 5. Bevorderd van de 3ë naar de 4e klasse zijn:: Dineke van Assen, Toos Booy, Wout Boudrij, Ton Foudraine, Robert Groen, Hans Hoefman, Hans Hoogendijk, Bob Lasschuit, Dirk van Lith, Hans Lucas, Jaap van der Plas, Claas Reys, Hans Vogelenzang, Ruud Witteveen, Arthur van Doornik, Ruud Aalbersberg, Toosje Beunders, Henk van Buren, Bert Drejer, Sjors van Eijl, Irene Gaykema, Lex de Koning, Jos Kooreman, Jan Sjouke Kuindersma, Ingrid Munch, Martie de Rooy, Ab Sandberg, Elly Schoon, Rudy Slangen, Rudy Tegelaar, Ben Vis, Wim van der Wallen, Adri Wijt- kamp, Jaca Zandvoort. Afgewezen 21, herexamen 4. Bevorderd van A4 naar A5 zijn: Harry Alt, Koos de Cler, Adrie den Haan, Henk Hartman, Eva Tamara Hekster, Redmer Hoogervorst, Luc Kern, Arno Marks, Kitty de la Rie, Wim van Roijen, Peter Viool, Fred Weinberg, Frank Wieringa. Afgewe zen 4, herexamen 1. Bevorderd van B4 naar B5 zijn: Hans Baak, Nico Binnendijk, Piet Blommers, Dik Drejer, Jan van Duin Frank Focke, Frans de Gast, Jaap van der Kaaien, Jacques van Leeu wen, Ton Nieuwenhuizen Segaar, Kees de Nooijer, Tom Wichers, Frans Boom, Chris Braun, Nico van Duyn, Kees van der Graaf, Gustaaf van Heusden, Piet Paauw, Hans Pur.selie, Piet Schippers, Wout Serdijn, Kees Vlaardinger broek. Afgewezen 12, herexamen geen. Voor het eindexamen HBS-A van het Christelijk Lyceum te Leiden zijn geslaagd de volgende candidaten: I. J. G. Bleichrodt; L. Boter; J. Crama; G. v. Egmond; M. G. Feen- stra; C. Hollander; C. Oppelaar; D. C. G. v. d. Plas; R. C. Trommel en G. Verwey; afgewezen: geen. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Ethics and moral in Ice landic saga literature", de heer M. C. van den Toorn, geboren te Rotter dam en thans wonende te Münster (Duitsland) (cum laude). Gepromoveerd tot doctor in de Let teren en Wijsbegeerte op proefschrift getiteld „Le meloframe musical de Rousseau au romantisme", de heer J. van der Veen, geboren te Leiden en thans wonende te Leiden (cum laude). Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Bauxite deposits in Suri name and Demerar (British Guiana), de heer J. F. van Kersen, geboren te Rotterdam en thans wonende te Rot terdam. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „A study of the aerobis de composition of chitin by micro-orga nisms", de heer H. Veldkamp, gebo ren te Haarlem en thans wonende te Bennekom. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Alcalose congenitale avec diarrhee", de heer E. M. R. A. Duyck, geboren te Yper (België) en thans wonende te Oegstgeest. Geslaagd voor het Propaedeutisch examen Godgeleerdheid de heer J. P. Broeder te Rotterdam. Geslaagd voor het doctoraal exa men Klassieke taal- en letterkunde de dames L. L. de Jong te Den Haag; S. S. Valk te Rotterdam; A. L. F. M. Schellart te Voorburg. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Klassieke taal- en letterkunde mej. Th. de Jong, Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Sociologie mej. H. G. Vrolijk te Scheveningen. Geslaagd voor het doctoraal exa men Sociologie de heer D. J. M. Knibbeler te Heerlen. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Phychologie mej. W. J. M. Lij- brink te Eindhoven. Geslaagd voor het doctoraal exa men Engelse taal- en letterkunde de heer J. F. van der Sloot te Bloemen- daal. Geslaagd voor het candidaatsexa- men E. Wis- en Natuurkunde de heer H. E. Muller te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men F. Wis- en Natuurkunde de heer W. F. Knippenberg te Leiden. Geslaagd voor het candidaatsexa- men L. Wis- en Natuurkunde mej. C. G. M. Reyers te Leiden. Geslaagd voor het doctoraal exa men Sterrekunde de heer H. van Woerden te Leiden. Geslaagd voor het Apothekersexa men mevr. W. S. SideriusVan den Berg en de heren Dr. P. Siderius en E. L. Tan (allen te Leiden). Geslaagd voor het candidaatsexa- men Geneeskunde mej. J. E. Jöbsis te Oegstgeest en de heren J. Benne- broek Gravenhorst te Haarlem; A. V. G. Bruschke te Oegstgeest; H. A. Davids te Leiden; W. Fontein te Delft; W. H. A. Govaert te Stein (L.); G. J. van Hagen te Leiden; A. Huson te Voorburg; B. A. Kats te Voorburg; W. H. Kleinloog te Voorburg; J. Koudstaal te Rotterdam; W. H. Krul te Dordrecht; A. A. H. Meurs te Hil versum; A. v. d. Spek te Zoetermeer en A. Vrij te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde mej. R. C. Linde man te Oegstgeest en de heren L. C. van Andel te Haarlem; P. H. M. Beek te Sassenheim; R. Coutinho te Oegstgeest; H. van Diggele te Den Haag; J. F. van Duuren te Leiden; J. P. Dijkhuis te Leiden; G. T. van der Lingen te De Lier; R. Steinmetz te Wassenaar; J. Valk te Rotterdam en P. H. der Weduwen te Rotterdam. Geslaagd voor het artseamen le gedeelte de dames M. K. Hartgrink te Egmond aan Zee; A. M. Roëll te Den Haag en de heren D. J. Bast- meijer te Den Haag; J. F. Caljé te Den Haag; A. B. de Haan te Oegst geest; C. B. Heyn te Maastricht; J. Hrouda te Leiden; K. K. de Voogd te Utrecht; E. B. G. M. v. d. Voort te Epen (Z.-L.) en A. J. T. v. Wely te Wassenaar. Geslaagd voor het ai'tsexamen 2e gedeelte de dames H. L. G. de Bruijn te Wassenaar; M. Oolders te Haar lem en de heren H. G. v. d. Esch te Leiden; P. Flieringa te Haarlem; P. H. M. van Gasselt te Venlo; B. K. P. Griffioen te Delft; C. Kole te Sche veningen en M. E. Nordlohne te Goes. Onze goede stad is nog lang niet uitgeput. Er zijn altijd nog plekjes genoeg, die zelfs de Leidenkenner bij uit stek nog wat hoofdbrekens kosten. Van welk gebouw maakt deze poort deel uit. Als u het raadt kunt u zich onder de groep der „betere Sleutelstadkcnners" scharen. En u heeft meteen kans een prijs van vijf gulden in de schoot ge worpen te krijgen. De vorige week De foto stelde voor: de Van der Werffstraat. Ook al een straatje, dat als een herinnering aan vroeger jaren In een nieuw stadsdeel bleef staan. De prijs voor voor: D. Kouwen- hoven, Oostdorperweg 8, Wassenaar die zijn moeite beloond ziet met een waardebon van vijf gulden. Wat U moet doen Adresseer een kaart, brief of de Leidse Courant, Papengracht briefje aan de puzzle-redactie van 32, Leiden. Schrijf onder het motto: „De stenen spreken". De foto stelt voor De inzendingen worden inge wacht tot en met Donderdag a.s. Onder de goede oplossers wordt een waardebon van f 5.verloot. IN DE LEIDSE Casino. In de Franse film „De Robin Hood, de schepping van de bekentenis ener liefde" spelen Jean Gabin en Michèle Morgan. De film werd geregisseerd door Jean Delan- noy. Het is een rolprent, die in een me nigte van flash-backs, van terugblik ken, laat zien hoe twee echtelieden elkaar bedrogen hebben. U begrijpt zeker nu u weet, wie de film gemaakt hebben dat „be driegen" maar met ordinair-weg „be driegen" wordt genoemd. De moder ne schrijver of hij nu aan toneel, film of belletrie doet weet meestal het bedrog met een wazig gordijn van psychologie te omhangen. Het schijnt, dat de mensenkinderen zó en niet anders kunnen handelen. Het verhaal is zo: Een dokter komt er door een toe val achter, dat zijn vrouw er een tweede minnaar op na houdt. Deze minnaar heeft n.l. zelfmoord door gasvergiftiging gepleegd. De vrouw vertelt haar wettige man, hoe het begonnen en gegroeid is en al meestarend in het verleden, komt de bioscoopbezoeker te weten, dat ook de dokter het met de huwelijkstrouw niet al te nauw nam. Dat bracht menen we ontdekt te hebben de balans weer in even wicht zodat een verzoening aan het slot van de film in het vooruitzicht wordt gesteld. De clandestiene min naar was immers toch dood.... K.F. C.-keuring; achttien jaar. Lido. De film „Rob Roy", welke deze week in het Lidotheater gege- geh wordt brengt een beeld uit de fanatieke strijd, welke de Schotse Hooglanders hebben gevoerd tegen de overheersing van Engeland. Rob Roy McGregor, de aanvoerder van de Hooglanders, doet daarbij den ken aan de legendarische figuur verbeelding van het gewone volk. Robin Hood vertoonde zich in meer dere kwaliteiten. Hij was de ideale zoon, de sterke boogschutter, de be schermer van vrouwen. Rob Roy McGregor toont zich slechts als de strijder voor de vrij heid van zijn land, maar Walt Dis ney, die deze film meesterlijk heeft geënsceneerd, laat hem hierbij op treden als de koene, onversaagde 'held, die geen moeilijkheden te groot acht om zijn doel, de vrijheid voor zich en voor zijn landgenoten, te bereiken. Hij heeft daarbij een grote aanhang, die hem blindelings volgt. De film begint met een grote strijd tussen de troepen van de koning en de Hooglanders, waarbij de verlie zen des koningstroepen aanmerke lijk groter zijn. Rob Roy wordt als hij van het fort wordt wegge voerd, is zijn aanhang daar om hem te bevrijden. Dan begint de strijd eerst goed en Rob Roy valt van het ene avontuur in het andere. De roem van zijn hel dendaden is natuurlijk ook tot in Londen doorgedrongen, waar men zich in pamfletten loslaat op de fan tasie der bevolking. Natuurlijk zeer tetgen de zin van degenen, die ver antwoordelijk zijn voor het prestige der koningstroepen. Het verhaal doet verder weinig ter zake. Men kan het zelf volgen door de film te gaan zien, want zij is een bezoek meer dan waard. Maar waar we wel de aandacht op willen vestigen is de uitbeelding zelve. Prachtige pijpers vindt men onder de Schotse Hooglanders, verweerde gezichten, die spreken van gehard heid in de strijd en van vastbera denheid. In hoeverre de film histo rie-getrouw is, weten we niet, maar in ieder geval boeit zij van begin tot einde. Luxor. „Meisjes voor Tanger" behoort tot het genre films, waarin misdadigers met onbenullige gezich ten naar hun revolvers grijpen met het blijmoedige gebaar van een be jaarde man, die zuurstokken gaat uitdelen aan zijn kleinkinderen. Maar er moet uiteraard een reden zijn, om hiertoe over te gaan. Die is er ove rigens al gauw, want in de bende, die een handel in blanke slavinnen drijft, blijkt een lid nog net een beetje te fatsoenlijk te zijn, Hij doet alle moeite, ©m zijn eerste wandaad op dit terrein der misdaad te herstel len en komt daardoor natuurlijk in conflict met de andere bendeleden. Klopjachten en schietpartijen, in een omlijsting van misverstanden, zijn het-gevolg. Men gaat tenslotte naar huis met de zekerheid, dat er een adderhol is opgeruimd. De held van de fil-m sterft op de laatste meters van het celluloid, maar dat was de prijs nu eenmaal. Alles bij elkaar een opgeschroefd verhaaltje, dat men ge rust kan overslaan. Om enkele scè nes voor strikt volwassenen gereser veerd. Trianon. De Fransen zijn knappe psychologen en zij houden ervan een psychologisch probleem in toneel of film uit te beelden. In de film „Ob session", welke deze week in Tria non draait, heeft de maker, de Fran se regisseur Jean Delannoy, een hu welijk geschetst, waarbij een dwang- denkbeeld bij beide partners een bij na fatale rol speelt. Het gaat hier om twee circusartisten, een man en een vrouw, die samen een nummer bren gen. De man aarzelde om aan de vrouw zijn liefde te bekennen, om dat hij meende daartoe het recht niet te hebben. Hij had jaren geleden een moord gepleegd en de gedachte daar aan achtervolgde hem. De vrouw tracht deze obsessie weg te vagen en het zou haar gelukt zijn, als toeval lig niet een vriend van de vermoor de was komen opdagen. Ook deze werd vermoord gevonden en nu maakt zich de obsessie van de vrouw meester: haar mam is de moordenaar en een onschuldige zal voor deze mis. daad worden opgehangen. Het komt zover dat zij haar man bij de politie gaat aangeven, maar dan volgt een verrassende ontknoping. De film is met beheerste sober heid opgebouwd, waardoor zij aan merkelijk aan kracht heeft gewon nen. Met juist gevoel voor maat en verhoudingen heeft de regisseur het probleem klaar en kloek getekend, zodat het een film van allure is ge worden. Toegankelijk boven 18 jaar. Rex. Het is hoogst verwonder lijk, dat een spectaculaire gebeurte nis als de aamslag op Hitier op 30 Juli 1944, eerst tien jaar na de oorlog ver filmd werd. Nog verwonderlijker is echter dat het plan om dit feit te ver- filmen gelijktijdig opkwam bij de productiegroep van twee maatschap pijen, die dan ook kosten noch moei ten gespaard hebben om elkaar bij het uitbrengen van de films de loef af te steken. Het gevolg van deze haast was, dat de films in recordtijd op de markt gebracht werden en men in Rotterdam enkele weken ge leden de heldendaad van Von Stauf- fenberg in twee versies kon gade slaan. Een van de voornaamste ver schilpunten tussen beide producten bleek de ooglap van Von Stauffen- berg te zijn, die in de ene film links en in de ander rechts gedragen werd. De verfilming van G. W. Pabst, die vreemd genoeg deze week in het Rex. theater haar Leidse première beleeft, beperkt zich slechts tot een stipte weergave van de gebeurtenissen op de 20ste Juli zelf. Pabst verplichtte zich bij deze werkwijze ertoe oor zaak en doel van de aanslag in enkele dialogen uiteen te laten zetten. De scènes, waarin dit gebeurde, krijgen hierdoor iets krampachtigs en steken ongunstig af bij de sobere en onopge smukte weergave van de aanslag zelf. Deze zeer boeiende weergave van een gebeurtenis, waarbij de wereld haar adem inhield, is toegankelijk voor personen boven 14 jaar. Mr. TRAPMAN OFFICIER ORDE ORANJE NASSAU Vooral door zijn verdiensten voor de groente- en fruitverwerkende in dustrie is mi'. F. J. J. Trapman op voorstel van minister Mansholt be noemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester van Leiden, jkr. mr. F. H. van Kinschot heeft het offi cierskruis gistermiddag aan de oud secretaris van de vereniging van groente- en fruitverwerkende indu- striëen en de vereniging van Leidse industriëen uitgereikt. Wat lezers schrijven LEZERS SCHRIJVEN Leiden, 8 Juli 1955 Meneer de Redacteur, Gaarne opname van het volgende naar aanleiding bericht over „Bloe- mige reclame" Zeg het met bloemen zou een ver sleten uitdrukking zijn. Hoe kunt U dit nu schrijven? Weet U niet dat deze leuze iedere dag meer opgeld doet. Bij geboorte, huwelijk, jubilea, kortom bij iedere gelegenheid vertolken de bloemen de wensen van de gever. Dacht U wer kelijk dat de jongeman die de eerste rode rozen aan z'n meisje schenkt, deze taal die de bloemen spreken niet verstaat. Beter dan de hakkelende klanken die hij in haar bijzijn uit stoot. Wat denkt U van het bruidje, wan neer ze van haar bruidegom het bou quet van haar leven ontvangt, ook dan spreken de bloemen meer als mensen kunnen spreken. Als een kind van zijn eerst ge spaarde centen een bosje bloemen voor z'n moesje medebrengt, heeft U dan het glunderende gezicht van Moesje al eens gezien? Wat dacht U dat deze leuze „zeg het met bloemen" hier niet op bijzondere wijze op z'n .aats is? Al de mensen altijd de taal der bloemen spraken was de wereld veel mooier. Dus daarom: zeg het met bloemen. U meneer de redacteur dankend, namens de Bloemist-Winkeliersver. Leiden en Omstreken. C. H. v. d. VOORT Morsweg 103, Leiden Naschrift redactie: Wij verwachten, dat de 'meeste lezers begrepen zullen hebben, dat wij in ons artikeltje geenszins -de mening uitsraken, dat het geven van bloemen een versleten ge bruik zou zijn, doch slechts, dat de uitdrukking „Zeg het met bloemen", een weinig versleten is, zoals wij ook o.i. zeer duidelijk tot uiting lie ten komen. OPEN BRIEF AAN DE EDELACHTBARE HEER DRS. C. J. N. DE GRAAFF, BURGE MEESTER VAN DE GEMEENTE VOORHOUT Voorhout, Juli 1955. Edelachtbare Heer, Het standpunt huldigende, dat anonieme geschriften uit den boze zijn, richten wij ons langs deze weg tot u. Ons hart is reeds lang vol en wij menen goed te doen aldus te handelen opdat onze grieven in den lande bekend worden. Wij vragen ons af, waartoe dient het dat u jegens ons als woning zoekenden zulk een laakbare hou ding aanneemt terwijl de beide wet houders en de gehele raad alles in het werk zouden willen stellen om tot een verdere zo zeer noodzake lijke bouw in de Gemeente Voorhout te komen. Zij kunnen echter niet op uw steun rekenen hetgeen maar al te duidelijk blijkt uit de door u af gelegde verklaringen in de laatst gehouden raadsvergadering. Toen heeft u toch zeer duidelijk verklaart, dat u zich niet meer met de woning bouw zou inlaten. Dit was ons allen een steek in het hart. Wij hebben hoegenaamd niets met politieke om standigheden in onze gemeente te maken en wij beschoifwen het als een duurzame plicht dat u geheel achter onze belangen staat. Wij weten, dat u aan een zekere bouworganisatie ter plaatse een wel wat al te warm hart toe draagt en dat u De Stichting Samen Bouwen te Voorhout vijandig is. Wij vragen ons echter af waarom deze vijandige houding? De bestuursleden van deze Stichting staan geheel belangloos op de bres voor de woningzoekenden in onze Gemeente. Zij verrichten hiermede een daad van menslie vendheid zonder enig winstbejag, zulk een daad is toe te juichen; ge lukkig telt onze gemeente nog in woners die voor anderen wat over hebben. Wij zijn er tenslotte van overtuigd dat indien u van den be ginne af uw volle medewerking aan deze stichting zou hebben gegeven, ten opzichte van de woningbouw grote dingen zouden zijn bereikt. Dit is onze eerlijke en oprechte me ning. Het gaat echter zo niet langer. Wij allen hadden verwacht dat u achter onze belangen zou :ï;aan maar hierin hebben wij ons wel heel erg vergist. Wij vertrouwen, dat u van heden af achter de beide wethouders en de raad zal staan opdat wij op de meest korte termijn aan een woning wor den geholpen. Het wordt voor ons meer dan tijd en de maat is overvol. Mocht u onverhoopt niet aan ons verzoek gevolg willen geven dan zullen wij allen te samen ons tot hogere instanties wenden opdat het Recht zegeviere. Inmiddels verblijven wij met hoogachting, mede en op ver zoek van de woningzoekenden in de gemeente Voorhout: D. WARMENHOVEN J. P. VAN LEEUWEN TH. P. F. MENS

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2