Woutjc Waglmans draagt vandaag de gele trui Slatand Stankiyüvaan 2e étappe met kwant valei Uitslagen en de klassementen „De Gele Trui" veroverde ik bij verrassing, vertelde Wagtmans Het drama met Nolten ZATERDAG 9 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD - PAGINA 2 Roubaix, Vrijdagavond (Van een speciale ANP-verslaggever) De wereldkam pioene m het harmonicaspelen, de jeugdige Fran?aise met haar lange golvende haren, Yvette Horner, die de eer te beurt valt om aan de finish van elke etappe een schone gele trui aan de leider in het algemeen individuele klassement uit te reiken, kwam glimlachend op de pelouse van de wielerbaan te Roubaix op Wout Wagtmans toe. Glimlachend, omdat zij in de kleine Hollander een oude bekende zag het vorig jaar heeft Wagtmans immers van haar aan het slot van enkele etappes ook de leiderstrui ontvangen en omdat het zwarte stof van de Noord franse wegen het kleine kale kopje, waarin de ogen wit en fel schitterden, onher kenbaar had veranderd. Een natte spons, een kam, een schone handdoek en binnen enkele seconden zag de kopman van de Nederlandse ploeg er weer toonbaar uit. De plechtige ceremonie vond vervolgens plaats: Yvette hielp Woutje het gele tri cot over de smalle schouders trekken, waarbij tientallen fotografen èn filmopera teurs opnamen maakten. En naast Wagtmans stond de barmhartige Samaritaan van de Franse nationale ploeg Antonin Rolland, de man met het eeuwig goede humeur, die de sprint met nog geen half wiel verschil op Wout Wagtmans had gewonnen met Fred de Bruyne, van wie iedereen verwacht had, dat hij de sprint zou winnen, De finish van de tweede etappe. An tonin Rolland (rechts) van de Franse nationale ploeg, stuift, op een banddikte na gelijk met Wout Wagtmans, over de finishlijn van de tweede etappe van de „tour". Onze landgenoot verwierf aan het eind van de tweede dag de gele trui. ANP-telefoto op de derde plaats. Nol ten na 120 km. op kop. Het verhaal van de tweede etappe, van Dieppe over 204 kilometer naar Roubaix door het heuvelland van Picardie met het nog lang niet gerijpte graan en het mijngebied van Lens. is betrekkelijk simpel. Toen er 120 km. waren gereden in een rustig gangetje, waarbij het ren- nersveld geenszins het aangegeven ge middelde van 40 km. per uur aanhield, zodat er al spoedig een achterstand van een half uur op het tijdschema viel te noteren, trok.Jan Nolten er tussen uit. Spoedig had hij 500 meter voor sprong op het peloton, dat niet direct reageerde. Pellenaars ging, nadat de Zuid Limburger enkele kilometers al leen had gereden, naar hem toe. De witte volgwagen van de ploegleider perste zich tussen de talrijke auto's en motoren door en de Pel had toen een privé ge sprekje met een van zijn belangrijkste mannen uit de ploeg. Het gesprek moet ongeveer de volgende inhoud hebben ge had: „We hadden toch afgesproken, dat je je vóór de bergen geen enkele extra inspanning zou getroosten, Jan" waarop Nolten antwoordde: „maar ik voel me prima en ik zal me niet forceren". Achter Nolten kwam de grote achter volgingskampioen, de Normandier Clau de Le Ber aandraven en enkele kilome ters verder had hij Nolten te pakken. Maar deze ontvluchtingspoging van een tweede man had onrust gebracht in het rennersveld en al spoedig sprongen Te- lotte weg met De Bruyne, de Italiaan Benedetti. Daan de Groot, de Oostenrij ker Schneider, de Fransman Rolland van de nationale ploeg en Wagtmans. D^gn PeETAPPE MET2-C0LMAR-IIJULI229KM. ^fficieel berekende gemiddelde snelheid 37,5 kmp.u icieel berekende gemiddelde snelheid 40 km p.u. de Groot viel door een lekke band al spoedig terug in het peloton. Nog voor de ravitaillering te Bruay-en-Artois, op 132 km. van Dieppe, had de kleine groep Nolten en Le Ber ingehaald, zodat de kop uit de beide Hollanders Nolten en Wagtmans bestond, verder uit Rol land, Benedetti, De Bruyne, Le Ber, Te- lotte en Schneider, 8 man in totaal. En toen wij pp de ravitailleringspost de chronometer indrukten, bleek, dat deze 8'vluchtelingen een voorsprong van on geveer ly, minuut hadden op het pelo ton. Er werd in de kopgroep hard aan getrokken, waarbij Wout Wagtmans zich kennelijk spaarde voor de verschrikke lijke straten van het Nobrdfranse indus triegebied, de beruchte keiwegen van de klassieker ParijsRoubaix, welke wegen naar het schijnt elk j,aar in een slechtere toestand komt te verkeren. Met kenne lijk genoegen hadden de organisatoren deze miserabele weggetjes, waarin nog vele bochten zaten, uitgezocht. Schnei der viel terug en in Henin-Lietard „zwom" Jan Nolten moedeloos alleen. De te grote krachtsinspanning bij zijn ont vluchtingspoging had zich gewroken op de bollende kasseien. Zijn lange benen draaiden met moeite rond, af en toe trok ken er krampscfreuten omhoog en tot overmaat van ramp zat zijn zadel los. Ook voor Benedetti, de soepele Italiaanse wegrenner met zijn grpte sprinterskwa liteiten, was dit werk veel te zwaar. Zo bleven er nog vijf renners in het kop- groepje over: Wagtmans, Le Ber, die weigerde kop te doen, Rolland. De Bruy ne en Telotte. Wagtmans voelde zijn kans. Op de laatste 60 kilometer door de hel van Noord Frankrijk, zoals dit gebied reeds vele jaren door de renners en de volgers wordt genoemd, voelde Wagt mans zijn krachten toenemen. Intuitief wist hij, dat hier zijn kans lag om de gele trui te veroveren. Hij zorgde ervoor, dat het tempo hoog bleef, maar ook Rolland deed veel werk, terwijl De Bruyne, met slechts 28 secon den achterstand op Wagtmans in het al gemeen klassement, evenals in de eerste etappe van Le Havre naar Dieppe, met een inzinking te kampen had en nauwe- mee kon komen. Met Wagtmans op kop reed het vijftal de prachtige wielerbaan van Roubaix op. Toen de bel voor de laatste ronde luidde, sprintte Rolland naar voren met Wagtmans aan het wiel. Het was duidelijk, dat dit tweetal om de zege zou kampen. Met een uiterste krachtsinspanning bracht Wagtmans zijn voorwiel naast het achterwiel van de Fransman. Nog enkele meters waren af te leggen, maar onze landgenoot kwam precies een kwart wiel tekort voor een etappezege. Maar de 30 seconden bonifi catie voor de tweede plaats in deze etap pe was reeds voldoende om hem in het bezit te stellen van de gele trui, immers de Spanjaard Poblet had maar 27 sec. voorsprong in het algemeen klassement op Wagtmans en Caput, nummer twee in de algemene rangschikking, slechts 1 se conde. En zowel Poblet als Caput bevon den zich in het peloton, dat met meer dan 2 minuten achterstand de baan op stormde. Zo heeft Wout Wagtmans in de tweede etappe van de tour de leiderstrui met dit succes. En de directeur van de Tour de France stak zijn oordeel niet onder stoelen of banken: II marche bien fhij rijdt uitstekend), riep hij op Wagt mans wijzend, spontaan uit. De uitslag van de tweede etappe van Dieppe naar Roubaix (204 km.) luidt: 1. Roland (Fr.) 5 uur 54 min.; 2. Wagt mans z.t.; 3. De Bruyne (B) z.t.; 4. Te- lotte (I. d. Fr.) z.t.; 5. Le Ber (W) z.t.; 6. Varnajo (W) 5.55.37; 7. Vivier (ZW) z.t.; 8. Hassenforder (NOC) z.t.; 9. Vitre (I.d.F.) 5.55.53; 10. Impanis (B.) z.t.; 11. Poblet (Sp.) 5.56.23; 12. Kubler (Zwits.); 13. Van Est; 14. Bauvin (NOC); 15. Co- letto (It.); 16. Mockridge (Gem.); 17. Louis Bóbet (Fr.)18. Jean Bobet (Fr.) 19. Darigade (Fr.)20. Dotto (Fr.)39. Hinsen: 40. Van Breenen; 41. A. Voor- ting; 42. G. Voorting. allen z.t. als Po blet; 86. Van Dongen 5.57.28; 96. Haan 6.03.50; 100. De Groot z.t.; 108. Nolten 6.12.02. Algemeen klassement: 1. Wagtmans 8.49.26; 2. Dé Bruyne (B) 8.50.24; 3. Te- lotte (I.d.F.) 8.50.25; 4. Bolland (Fr.) 8.51.14; 5. Poblet (Sp.) 8.51.52; 6. Caput (I.d.Fr.) 8.52.18; 7. Astrua en Coletto (beide It.) 8.52.37; 9. Le Ber (W.) 8.52.43 10. Sorgeloos (B) 8.52.47; 11. Robic (W) 8.52.53; 12. Schneider (Gem.) 8.52.57; 13. Hassenforder (NOC) 8.54.04; 14. Buitel (W) 8.54.07; 15. Vivier (ZW) 8.54.25; 16. Impanis (B) 8.54.30; 17. Vitre (I.d.F.) 8.54.31; 18. Van Est. Van Breenen en G. Voorting, allen 8.54.32; 21. Louison Bobet (Fr.) met enkele andere Franse renners 8.54.37; 71. A. Voorting 8.55.37; 72. Hin sen 8.55.38; 76. Van Dongen 8.56.42; 93. De Groot 9.02.51; 100. Haan 9.04.10; 106. Nolten 9.11.02. Ploegenklassement: 1. Frankrijk 17.45.46; 2. West 17.46.00; 3. Nederland (Wagtmans, Van Est, Hinsen), België en He de France, allen 17.46.16; 6. Zuid West enNOC beiden 17.48.23; 8. Spanje, Zwit serland, Italië, Gemengde ploeg, Zuid Oost en Engeland, allen 17.49.09. Algemeen ploegenklassement: 1. Ile de France 6.37.14; 2. België 26.37.41; 3. West "138.09; 4. Nederland 26.38.30; 5. Italië 1.40.04; 6. Frankrijk 6.40.28; 7. Spanje 26.41.25; 8. Gemengde ploeg 26.43.17; 9. NOC 26.43.44; 10. Zuid West 26.44.44; 11. Zwitserland 26.45.33; 12. Zuid Oost 26.46.18; Engeland 26.46.45. Puntenklassement (om de groene trui) 1. Wagtmans 6 punten; 2. Telotte 9 pnt.; 3. De Bruyne 10 pnt.; 4. Poblet 12 pnt.; 5. Caput 20 pnt.; 6. Hassenforder 24 pnt.; 7. Bauvin 29 pnt.; 8. Sorgeloos 30'pnt.; 9. Kubler 32 pnt.; 10. Robic 33 pnt.; 11. Van Est en Scodeller ieder 35 pnt.; 13. Ockers 36 pnt.; 14. Darrigade 38 pnt.; 15. Roland 39 pnt.; 16. Schneider 48 pnt.; 17. Fantini 49 pnt.; 18. Lampre 52 pnt. 19. Impanis 58 pnt.; 20. Colette 59 pnt. L.F.C.—V.V.P. De opstelling van het LFC-elftal voor de wedstrijd tegen VVP Zondagavond is als volgt: doel: J. Selier; achter v.l.n.r.: B. Pijnakker. J. Neuteboom Jr.; midden: B. Sentem, G. v. Eygen, O. Spierenburg; voor: W. Nachtegeller, Th. de Kreek, H. Heymans, G. Nachtegeller, G. v. d. Heyden. Scheidsrechter Romberg. Bij een gelijk spel is LFC reeds 2e klasser. Zoals bekend wordt de wedstrijd op het Laakkwartier-terrein gespeeld. ALPHEN—UTRECHTS GARNIZOEN. Zoals wij reeds berichtten vindt vol gende week Dinsdagavond om 19 uur op het Alphia-terrein aan de Oranje Nas- sausingel een voetbalwedstrijd plaats ten bate van het uniformfonds voor de pl. muziekverenigingen. De opstelling van de elftallen is als volgt: Militair Garnizoen te Utrecht: doel: Huisman (Wilton-Feijenoord)achter: Reijnaart (Hercules) en Kwakernaak (Ajax); halflinie: Postma (Maurits), v. d. Graaf (SVV), Tardi (Zwolse Boys); voor:: Daggelder (Volewijckers)de Nijs (DVC), Küster (Rodasport), Werf.er (Zuid-Eilermark), Landman (Zwolse Boys) Het elftal, samengesteld uit de pl. verenigingen Alphen, Alphia en ARC, is als volgt opgesteld: doel: Britsemer (Alphen); achter: Krijgsma (ARC), A. de Lange (Alphen); halflinie: C. van Laar (Alphia), H. Dweelaart (Alphia), C. v. Geen (Alphen); voor: A. den Hoed (ARC), J. de Bruin (ARC), L. Tuinen- burg (Alphen), J. Slagter (Alphen), W. Noomen (ARC). MOTORSPORT MOTORRENNER DODELIJK VERONGELUKT. Bij de training op de Schottenring. waar Zondag internationale wedstrijden zuHen worden gehouden, is de 24-jarige Duitse renner Kurt Baehr met zijn 350 cc Horex in een bocht uit de baan ge reden en tegen een boom gebotst. Hij kreeg een zware schedelbreuk en overleed tijdens het' vervoer naar het ziekenhuis. ANTONIN ROLLAND van de Franse nationale ploeg, die gis teren de tweede etappe van de „Tour" heeft gewonnen. Met zijn vijven sliepen zij op één gro te kamer in het Grand hotel te Robaix Wout Wagtmans, Gerrit Voorting, Jan Nolten, Jos Hinsen en Daan de Groot. De gele trui hing losjes aan het voeten einde van het bed. Het vijftal praatte nog na over de etappe van vandaag. Op onze vraag of het bij voorbaat in zijn bedoe ling had gelegen om de gele trui in deze etappe te veroveren, schudde Wagtmans energiek het hoofd. „Neen, absoluut niet en ik zal je ook vertellen waarom. Jan Nol ten was weg, nietwaar, met Le Ber. En toen zij uit het zicht waren verdwe nen demarreerden er enkele renners. Ik zag De Bruyne gaan. Daan de Groot er bij, Telotte, Schneider, Benedetti. Laat maar gaan dacht ik, twee Nederlanders voorop, dat is voldoende. Maar toen sprong Rolland weg. En ik achter hem aan. Ik deed geen kop, bleef aan het wiel hangen van Rolland. Die er immers toch op uit was om de vluchtelingen te pakken te krijgen en dan dadelijk af te remmenIk keek om en toen zag ik, dat Rolland en ik 200 meter hadden ge nomen. Op dat ogenblik ging er veel in mij om. Maar in enkele seconden had ik mijn besluit genomen. En ging nu ook kop doen. Met ons tweeën hadden wij snel De Bruyne, De Groot en de ande ren te pakken. En het vreemde was, dat Rolland toch een knechtje van Bobet en eeh trouw volgzaam knechtje bovendien, hard door ging. Hij liet het peloton het peloton en zette een hoog tempo in. Alle mannen van ons groepje deden om de beurt hun werk. en zo kwamen wij voor goed weg. Tot wij even voorbij de ravi taillering Nolten en Le Ber inhaalden. Ik Onbegrijpelijk In de achterhoede viel een minder vreugdevolle noot voor de Nederlandse ploeg te kraken. Nolten, die uit het lei- densgroepjer in Henin-Lietard was gelost, had niet voldoende kracht en misschien ook niet meer de moraal om het peloton, waarin hij weldra was opgenomen, te volgen. Hij zakte steeds verder af en met meer dan 18 minuten achterstand arri veerde hij op de baan te Roubaix. Zijn streekgenoot Piet Haan kon wel huilen, toen hij bij zijn aankomst hoorde, wat ei met Nolten gebeurd was. „Ik heb Jan he lemaal niet gezien, anders was ik heus wel bij hem gebleven". Wat is er met Nolten aan de hand? Waarom luistert hij niet naar het ver standige advies van de ploegleider? Waarom dwingt hij zichzelf zijn reser vekrachten aan te spreken in een situatie waarin dat helemaal niet nodig is? Of demarreerde Nolten misschien om op te vallen, om die ene minuut goed te ma ken. welke hij Donderdagmiddag in de tijdrit te Dieppe had verloren? Het vo rig jaar heeft Nolten ook een enkele maal „dom" gereden, was hij gedemar reerd in een vlakke etappe zonder er enig succes mee te behalen. Mist hij elk tactisch inzicht of heeft hij zo'n moeilijk karakter, dat hij zich niet aan de ploeg- discipline kan houden, zelfs tegen beter weten in? Want met Nolten staat het dat iedereen de Limburger een zeer succesrijke tour toewenst en dat men gro te dingen van hem verwacht in de ber gen. Maar het vorige jaar en ook nu weer, in deze etappe, schudden alle vrienden van Jan Nolten het hoofd. Wat andaag is gebeurd, was totaal onno dig. Hij heeft het geheel aan zichzelf te wijten. En de achterstand is na twee etappes reeds zo groot geworden, dat zijn kansen op een goede plaats in het eind klassement, reeds bij voorbaat verkeken zijn, ook al verricht hij misschien won deren in de Alpen en in de Pyreneeën. Wim van Est, Gerrit Voorting. Jos Hinsen, Hein van Breenen en Adri Voor ting kwamen in het grote peloton, met 2 min. 23 sec. achterstand op het groepje Rolland en Wagtmans binnen. Wies van Dongen had het tempo in de laatste kilometers, op de keien niet kunnen vol gen en arriveerde een minuut later dan het peloton op de wielerbaan. En Piet Haan en Daan de Groot noteerden een achterstand van bijna 10 minuten op de winnaar. Drie uitvallers vielen er te noteren wegens het overschrijden van de tijds- limiet. Twee man Fernandez en Huot van de Zuidwestploeg werden geëlimineerd en verder de Engelsman Pusey. Huot was in de eerste helft bij een valpartij betrokken geweest. Met schaafwonden overdekt was hij weer op zijn fiets gaan zitten, geholpen door zijn ploeggenoot Fernandez. Maar beiden kwamen met meer dan 50 min. achterstand te Rou baix aan. Geen pardon voor dit tweetal en voor Pusey: de tour was voor hén afgelopen. De prijs voor de meest strijdlustige renner werd toegewezen aan Hassenfor der (Noord Oost Centraal), die 43 pun ten verwierf. Le Ber (West) verkreeg 37 pünten, Nolten (Ned. 6, en Telotte (Ile de France) en Wout Wagtmans (Ned.) ieder 4 punten. had in het begin van de etappe mijn krachten gespaard, want ik wist, dat ik die op de keien van Noord Frankrijk best kon gebruiken. Hoe wij Benedetti zijn kwijt geraakt? Heel eenvoudig wij gingen op het smalle fietspad rijden, waar eigenlijk maar plaats was voor 4 of 5 man. En toen ik op kop het tempo nog even verhoogde, moest hij lossen. Ik keek om en hij was al een heel eind ach ter. Telotte, Le Ber, De Bruyne, Rolland en ik hebben de laatste tientallen kilo meters tezamen gereden. De Bruyne was niet fris meer. Dat merkte ik op de laat ste kilométer. toen de Belg nog wat ging eten. Een renner, die fris is, doet dat niet op zo'n ogenblik. Zij riepen mij toe, op 10 kilometer voor de finish: jullie hebt nog 1 min. 10 sec. voorsprong op het pe loton. Nu of nooit, zei ik toen tegen me zelf. En in die laatste kilomteters heb ik het meeste werk gedaan, want Rolland deed wel kop, maar was er zo weer af. En de drie ander waren niet fris genoeg om een heel hoog tempo er uit te kun nen halen. De baan kwam in zicht en je weet dat ik het eerst op het cement kwam. Ik had het grote mes opstaan, 52x16, maar onderweg had ik al uitge rekend, dat ik voor de sprint 48x14 moest hebben. De Bruyne zat aan mijn wiel te plakken. Die moest ik kwijt raken, want al was hij dan niet helemaal fris, hij is toch maar een snel sprintertje. En als hij eerste of tweede werd en ik achter hem. dan had hij de gele trui veroverd. En ik niet. Hij lag immers maar 28 sec. in het klassement achter me en de mi nuut of de halve minuut bonificatie was dus zeer kostbaar. Ik ging omhoog zodat de anderen onderdoor moesten. De Bruy ne ging met mij mee. In de voorlaatste bocht stuurde ik wederom omhoog, waarop Telotte en Roland binnendoor kwamen. Onmiddellijk schoot ik naar be neden en door die beweging ben ik De Bruyne kwijt geraakt. Roland trok voor de sprint aan. nadat hij Telotte was gepasseerd. Dat vond ik best, als ik maar tweede werd en De Bruyne achter mij hield. Misschien komt het, dat ik meer baanervaring heb dan De Bruyne, maar in ieder geval heb ik hem verslagen". „En wat doe je nu met je gele trui?" vroegen wij. „Morgen trek ik dat ding aan", luidde het laconieke antwoord van Wagtmans, „en eerlijk gezegd, ik zou hem in Na men toch nog wel graag willen houden. Want dan komen er veel Nederlanders naar Namen en mijn vrouw is er ook bij. Ik heb nog gevraagd of zij twee potjes honing voor me meeneemt. Dat is GYMNASTIEK DE „GYMNAJUVENTA" Na vier dagen „Gymnajuventa" kan worden geconstateerd dat de Neder landse school- en verenigingsgymnastiek bij het buitenland zeker niet achter staat en dat het peil en de aard der der hier onderwezen lichamelijke oefeningen een uitmuntende indruk achterlaten. Dit geldt tevens voor de groepen der con fessionele bonden en de NCS en dit is meer dan na de openingsavond mocht worden verwacht. Nog steeds is de belangstelling groot, vooral van de zijde der vakmensen.'Ook in dit licht bezien is de „Gymnajuven ta" een succes, want een der doelstel lingen was kennis te nemen van de stand der gymnastiek in de verschillen de landen en, aan de hand van het ge ziene, nieuwe ideeën en oefeningen te ontwikkelen. En dat hier het interna tionale contact inspirerend kan werken, werd o.m. duidelijk merkbaar bü de groep Belgische meisjes uit Etterbeek, die met vrije- en evehwichtsoefeningen paden hebben ingeslagen, welke tot voor kort nauwelijks of niet door onze zuiderburen waren betreden. Oefenin gen, waarmede o.a. ook de meisjes uit Wales al zeer vertrouwd zijn, die daar mede door een perfecte uitvoering zeer veel bijval verwierven. ZWEMMEN THOMAS ZWOM OVER DE STRAAT VAN ST. JUAN DE FUCA. De Amerikaan Thomas is erin ge- sjaagd de Straat van St. Juan de Fuca van Washington naar Victoria over te zwemmen. Hij legde de 18 mijl (29 km) af in 11 uur en 10 minuten. Het was de vijfde maal, dat Thomas een poging deed. WATERPOLO VERLIES EN WINST VOOR A.Z.C. De spelers van A.Z.C. hebben in de return wedstrijd tegen O.Z.V. uit Oude water, in het Alphense Zwembad op nieuw een zware nederlaag geleden. De wedstrijd werd door Oude water met 90 gewonnen. Reeds de eerste twee aanvallen van de gasten leverden voor hen winst op. Bij de rust was de stand reeds tot 50 opgelopen, zonder dat de Alphenaren ook maar even een bedrei ging voor de Oudewatersen konden be tekenen. Wim Kamper, gewoonlijk geen slechte midvoor, was enkele malen erg onfortuinlijk bij gemakkelijke ballen, hem op 't handje gespeeld door zijn clubgenoot Coen v. d. Bijl en anderen van A.Z.C. De Alphense dames zetten hun overwinningen voort. Ook van de dames van OZV wonnen zij met 52, na aan vankelijk met 10 te hebben achterge staan. Emmy Mulder was weer favo riet, evenals haar clubgenote Suzan v. d Berg. De eerste maakte 'gelijk, de tweede zorgde voor de voorsprong. Em my Mulder benutte nog twee kansen, haar door Suzan v. d. Berg geboden, terwijl de laatste zelf ook nog een doel punt, maakte. Toen de stand 41 was, gelukte het de tegenpartij OZV een tweede doelpunt te maken, waarna de Alphense darpes nog eenmaal het net wisten te vinden. Eindstand 5—2. L.W.V.—DE ZIJL COMB. 1—4. L.W.V. kreeg in deze vriendschappe lijke ontmoeting veel te leren en reeds bij rust was de stand 02. Ook in de tweede helft eenzelfde spelbeeld. Na 03 werd het nog 13, maar daarna zorgde de Zijl voor 14. Een gemoedelijk partijtje waterpolo. Door goede schoten nam LGB de lei ding (02), maar nog voor rust werd het 12. In de tweede helft slaagde LWV erin de stand gelijk te maken 22. L.W.V.Vitesse adspiranten 80. ZEILEN DE BRAASSEM 1955. Vandaag en morgen wordt op het Braassemermeer het jaarlijks zeiltour- nooi van deze vereniging gehouden. Van middag één wedstrijd, morgen twee, nl. te 10 en 2 uur. Met een inschrijving van 220 schepen komt de Braassem 1955 weer uitstekend voor de dag en er is alle reden om in teressante wedstrijden te verwachten. Het weer ziet er uitstekend uit met zon en wind, zodat het een mooi tournooi belooft te worden. e inschrijvingen over de verschil lende klassen zijn als volgt: 12 M2 Sharpie-klasse 16, Flying Dutch- manklesse 6, Valkenklasse A 25, idem B 9, Drakenklasse 12, Regenboogklasse Vrijheidsklasse A 15, idem B 14, 16 M2 Streepklasse 18, idem Puntklasse 1', Finnjollen 9, Olympia-jollen 14, Pam- pusklasse 12, 12 Voetsjollen A 14, idem 11 en Jeugdklasse 19 inschrijvingen." Op het circuit van Dieppe heeft de Nederlandse ploeg in de Tour de France 1955 op de eerste dag van deze monster wielerwedstrijd een verrassing geleverd vriend en tegenstand door de klas- sementsrit voor ploegen te winnen. De foto toont een gedeelte van de Ne derlandse equipe bij het overschrijden goea voor me. En Kees Pellenaars heeft I van de eindstreep. V.l.n.r.: Gerrit Voor al een politieman besteld om al dat volk ting, Wim van Est, Wout Wagtmans, Adri buiten de deur van het hotel te Namen Voorting, Wies van Dongen en Hein van te houden". I Breenen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 10