TRAFFIC Nederland wint de samengestelde wedstrijd Glorie van Hoofddorp herleefd Inschrijving zo compleet, als men zich maar kan wensen De Gymnajuventa belooft 'n groot succes te worden Louison Bobet heeft reeds ongedachte achterstand 8 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 De feilloos gestopte sigaret met de volle Virginia smaak (Advertentie) Internationaal Concours-hippique te Hoofddorp Hoofddorp heeft zijn oude glorie weer mogen beleven: de tweede dag van het Internationale concours-hippique te Hoofddorp is boven verwachting goed geslaagd. In tegenstelling tot de eerste dag werkte het weer, dat des morgens nog dreigend leek, op bijzondere w(Jze mede. Een prettige temperatuur en een heldere zon zorgden er voor, dat de dui zenden toeschouwers, die alle tribunes vrijwel geheel hadden gevuld, zich op hun gemak voelden. Deze tweede dag gaf vooral de lan delijke ruiters een ere-plaats in het pro gramma. Weliswaar was de deelneming uit eigen land maar betrekkelijk ge ring, doch toch voldoende om te zorgen \oor goede sport. In meerdere wedstrij den gaf de mededinging van Duitsers er Zweden echter juist dat internationale tintje aan de dag, waardoor men het ge voel kreeg een „bijzonder" hippisch sportfeest bij te wonen. Begonnen werd met een défilé van Haarlemmermeerse fokpaarden, zowel arm- als koudbloed en opnieuw kon en zich overtuigen van de kwaliteit er Haarlemmermeerse paardenstapel. Het trekpaard Truus, eig. Hazenkamp te Hoofddorp en het landbouwtuigpaard Rieda van J. Parlevliet, Nw. Vennep werden in hun rubriek bovenaan ge plaatst. Evenals de eerste dag stonden tal van nummers voor aangespannen paarden op het programma, als daar waren die voor hackneys en voor landbouwtuigpaarden. zouden kunnen zeggen: het waren deze dag de beste klassen van ons land, omdat de deelneming niet begrensd werd door beperkende bepalingen van gewonnen gelden e.d. In deze z.g. open De TT-races te Assen „De inschrijving voor de Grote Prijs van Nederland van de KNMV, de Dutch pioenschap voor motorrenners en die Zaterdag 16 Juli op het practisch geheel nieuw aangelegde circuit van Drente bij Assen wordt gereden, is met 141 in schrijvingen zo compleet als men zich maar wensen kan", deelde de heer Nor- tier, voorzitter van de internationale sportcommissie van de Federation in ternational motorcyclists, de FIM, mede, op de persconferentie, die ditmaal te Assen werd gehouden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe circuit. Alle candidaten voor het wereldkam pioenschap zullen aan de start ver schijnen Het aantrekkelijke feit doet zich voor, dat in geen van de klassen de beslissing reeds is gevallen. Wel kan de strijd om het wereldkampioenschap volgende week Zaterdag te Assen wor den beslist als de Engelsman Geoffrey Duke op Gilera in de 500 cc-klasse wint en als de Engelsman Bill Lomas zijn uitgeboorde 250 cc Guzi in de 350 cc- klasse als eerste over de finish stuurt. In de 125 cc-klasse, de 250 cc-klasse en de zijspan-klasse is de strijd om de we reldtitel volkomen open. Aan de race in de zijspan-klasse, die voor het eerst in de 25-jarige geschiedenis van de As ser TT wordt gereden, nemen 21 duo's deel. Bij de inschrijvers bevinden zich de ex-wereldkampioen Noll uit Duits land, die een felle strijd met andere ge gadigden voor de titel onder meer zijn landgenoten Cron en Schneiders en de Engelse Oliver en Smith op Norton zal voeren. Verder hebben ingeschreven de Zwitserse kampioenen Benz-Kuchlier, Strubköhler, Haldemann en Laderach op Norton. Henk Stoman op Norton en H. van der Wal op Norton zullen de Nederlandse kleuren verdedigen. De 125 cc-klasse telt 25 inschrijvin gen, bij wie de kanshebbers op de we reldtitel Immiali (Italië) op M.V. Augus ta en de Italiaan Taveri eveneens op een M. V. Het verschil bedraagt mo menteel slechts 2 punten. Op het aller laatste moment heeft de Mondialfabriek die dit jaar niet aan races wilde deel nemen ingeschreven met de renners Ferri Drobini en Favillini. De Spaanse Montesa-fabriek zal met drie renners uitkomen en ons land wordt vertegen woordigd door onder meer Du Pont, Vierda, Simons, J. Rietveld en Kaspers. In de 250 cc-klasse zullen 29 renners aan de start verschijnen,o.a. Masseti, Venturi, Taveri (allen Italië), de Brit Lomas, de Duitser Müller, die in de strijd om de wereldtitel leidt, met een NSU evenals zijn concurrrent Sandford op Guzzi. Lomas, die in het klassement van de competitie om het wereldkam pioenschap voor 350 cc de eerste plaats bezet, zal de strijd aanbinden met de Duitser Hobl. Men verwacht een uiter mate spannend duel omdat de DKW op het bochtige circuit sneller worden ge acht. Op de inschrijvingslijst van de 350 cc klasse staan de namen van Kava- nagh (Australië), Agostini, Masetti, Ban- dirola, Pagoni Lorenzetti en Montanari (allen Italië), Hobl, Wnsche, Baltisber- er Stein (Duitsland), McAlpine (Nieuw Zeeland), Wheeler en Murphy (Enge land) vermeld. De Italianen hebben voor onze land genoot Drikus Veer weer een Gilera van 500 cc ter beschikking gesteld. Verleden jaar werd Drikus Veer in het sterke internationale veld achtste. Duke's con currenten in de race om de wereldtitel zijn de Ier Armstrong, de Italianen Mi- lani, Colgano (beiden op Gilera), Ma setti, Bandirola, Pagani en Forconi op M.V. De coming man Surtees Puit En geland rijdt op een BMW en verder zul len in de halve liter klasse starten de bekende rijders Klinger (Oostenrijk), McAlpine (Nieuw Zeeland) en de Fin Lampinen. De Nederlanders Bakker, Berg en Drikus Veer verschijnen in deze Knijnenburg, Simons, Elbersen, Rozen- klasse op het circuit. De opening van het circuit Met een druk op een knop, waardoor een groen startlicht ging branden, open de burgemeester H. J. de Dreu van As sen het nieuwe circuit van Drente. De lengte van het parcours bedraagt onge veer 7,7 km en telt 31 bochten. Op de tribunes en taluds is plaats voor 200.000 toeschouwers. Het publiek staat 12 me ter van het wegdek, dat volgens deskun digen aan de hoogste eisen van veilig heid voldoet. Het nieuwe circuit is in de kortst mogelijke tijd vernieuwd, want pas in Februari van dit jaar is men met de werkzaamheden begonnen. Geen wonder dus dat de stichting „Cir cuit van Drente" bijzonder trots is op de nieuwe baan, welke bij de officiële opening bijgewoond door talrijke autoriteiten uit de motorsport-wereld door ieder werd geroemd. Niet alleen de bekende Brit Fergus Anderson, een critische motorrenner, roemde de baan na een grondige in spectie „wonderful', doch ook de voor zitter van de internationale sportcom missie van FIM, de heer Nortier makte de stichting circuit van Drenthe het grootst denkbare compliment en hij zei later in een bijeenkomst, die de officiële gebeurtenis afsloot: „Ik hamer er in het buitenland altijd op, dat de circuits voor. de coureurs en het publiek veili ger gemaakt moeten worden, maar het circuit van Assen kan ik nu met recht en reden overal ter wereld $ls voor beeld stellen als er sprake js 'van vei lige banen'. Nog talrijke andere deskun digen op motorsportgebied, de direc teur van het circuit van Zandvoort, de heer J. B. Th. Hugenholtz, de burge meester van Tubbergen als voorzitter van het circuit te Tubbergen, de heer G. B. P. Kolenbrander, feliciteerde het bestuur van „de Stichting circuit van Drente". De voorzitter van de KNMV, de heer N. Rozenburg uit Veenendaal, overhandigde een zwart marmeren ma- puette, als herinnering aan de 25e TT- races en de opening van het nieuwe cir cuit. klassen was de oude heer Mellema met Kurassier weer eerste (in de eenspan nen) en verwees Marijke, het sierlijke paard van G. W. Bulk uit Nw. Vennep naar de tweede plaats. De laatste kon echter in een soortgelijk concours, doch te rijden door dames, eerste worden met Artist, van fa. v. d. Touw uit Den Haag (rijdster mevrouw v. Delden) op de tweede plaats. Met dit nummer heeft Hoofddorp eveneens een traditie in ere hersteld en dat het op prijs werd ge steld bleek wel uit 7 inschrijvingen. Mellema's tweespan Piet van Beerta en Hans wonnen welverdiend door hun chic en gratie vór het span vossen van fa. v. d. Touw (Jancko en Artist) welke paarden nu eenmaal niet die sierlijk ge bouwde voorhand hebben, al gingen ze verder als een klok. De hackneys verschenen in enkelspan en in tweespan. In enkelspan echter al leen twee prijswinnaars van de eerste dag om te kampen voor het kampioens lint, dat gemakkelijk gewonnen kon worden door Playboy van de heer Zen dijk, Deventer en gereden door de ge routineerde Dieckman. Het andere paard (Amarila Viceroy van R. K. Velstra) wilde in het geheel niet aanpakken. Ook in het tweespannummer der hack neys waren de kleinen oppermachtig. Playboy liep hier in het span met het andere paardje van zijn eigenaar t.w. Rodger en konden doodeenvoudig niet verliezen. Een span van de heer Alta uit Oude Mirdum werd getooid met het rode lint. Heel apart nummer. Heel apart zijn steeds de Friese zwart jes, zoals onze Friese inlandse paarden populair genoemd worden. Om te be ginnen is het eigenlijk het enige echte Nederlandse paardenras en ten tweede is het gebruik ze voor te brengen, ge spannen voor oude krompanelen sjezen met de rijders in Fries costuum. Men moet wel over een zéér vaardige pen beschikken om het beeld te kunnen weergeven, dat deze paarden de toe schouwers bieden. Tot veler verrassing sloeg Eabeltje <eigenaar: W. J. Peenstra, Barthlehiem) de befaamde Beite van E. Gaastra, Nieuweschoot. In beide paar den beschikt Friesland over iets extra's! Nóg mooier was het nummer tweespan nen, omdat de traditie voorschrijft, dat daarbij ook een dame in Friese kleder dracht (hoe mooi en gratieus is die kle dij) naast de rijder op de sjees plaats neemt. Hier had men beide genoemde paarden naast elkaar gespannen, met als gevolg, dat de andere deelnemers er natuurlijk niet meer „aan te pas" kon den komen. Er waren in de morgenuren tal van dressuurproeven gehouden, welke wt niet alle kunnen vermelden. Voor en kele willen we een uitzondering maken en dat is in de eerste plaats de kwali teitsbeoordeling voor rijpaarden om kampioenschap voor Nederland, waarin de fraaie vosmerrie van dr. J. C. Coevordeh uit Amsterdam kampioen werd, gevolgd door Grand Seigneur (H. d. Bergh, Wassenaar) die een zware concurrent was naar onze mening. Ook willen we een uitzondering ma ken voor de handicap-dressuurproef der landelijke ruiters, waarin Jan v. Leeu wen uit Hoofddorp, de bekende dres suurruiter, (die ook deze middag weer een solo weggaf, welke door kenners en leken op hoge prijs werd gesteld) bo venaan kwam, terwijl de L-proef ge wonnen werd door de Zweedse amazone Andersson. Een prachtig nummer was het z.g. klavertje drie, waarin groepen van elk drie ruiters uitkwamen, zoveel mogelijk op gelijk gekleurde en gelijk gebouwde paarden. Hierin zegevierde een Duits drietal met uitstekende vossen vóór de prachtige bruinen van de Hoofddorpse rijvereniging „Kapitein van der Wal", terwijl de vossen van de Halfwegse rij vereniging derde werden. Ook de dressuurproef, open voor bur- gerruiters (en enkele landelijken) werd gewonnen door Jan van Leeuwen, zodat ae jubilerende Haarlemmermeer met trots op de bereikte resultaten kan neer zien. Dat was trouwens in de achtallen- dressuur eveneens het geval, want wel iswaar waren de Wieringermeerruiters hierin aan de kop, doch de Haarlemmer meer volgde daarop met maar eventjes drie achttallen. Jachtspringconcours wedstrijden. landen- Demonstraties met vele facetten Een beetje eigenaardig was het pro- doende Bo-betises waren verteld, kon gramma van de eerste dag samengesteld. Donderdagavond zijn maaltijd gebruiken Eerst een zeer korte étappe tussen Le met de wetenschap, dat de strijd tegen Havre en Dieppe van iets meer dan 100 hem reeds in de afgelopen uren op ver- km., welke met een gemiddelde van on- woede wijze was ingezet. Met 2 min 45 geveer 40 km. werd afgelegd en waarin sec. achterstand op de drager van de gele de Spaanse debutant, de Catellaan Mi- trui, Miguel JPoblet, zou Bobet aan de etappe naar Roubaix kunnen beginnen. guel Poblet zegevierde, en daarna de ploegentijdrit over slechts 12,5 km. op de Boulevard van het Kanaalstadje, waar Gerrit Voorting twee jaar geleden een sprintzege had behaald. De Neder landse ploeg reed in die etappe van Le Morgen vertrekken de ambassadrices Havre naar Dieppe met opmerkelijk ver- van Eutopia, die reeds bij verschillende stand en toen de strijd zich in een beslis- gelegenheden acte de presence hebben send stadium bevond, bleken G. Voor- I gegeven, per auto naar Namen in België ting en Piet Haan bij een 13 man grote om Eutopia te vertegenwoordigen bij de groep vluchtelingen te behoren, terwijl ontvangst van de deelnemers aan de Wout Wagtmans uit 't peloton, dat reeds Tour de France. Zij zullen bij die gele- spoedig 20 sec. achterstand had opgelo pen, was gesprongen om zich bij de lei ders te voegen. Maar twee lekke banden van Piet Haan de eerste keer ver dween hij daardoor uit de groep vluch telingen en toen hij in het peloton was teruggevallen sprong voor de tweede maal een bandje en een van Gerrit Voorting een stevige spijker had zich in het loopvlak genesteld deden elke kans op een ploegzege in deze etappe te genheid aan Pellenaars een maskotte aanbieden in de vorm van een totem masker. omlijst door een Eutopiaanse groet. Het is de bedoeling, dat de Pel deze maskote in zijn auto zal meevoeren tijdens de gehele Tour de France. Een commisie van drie militaire artsen De Gymnajuventa belooft een groot succes te worden. Dat is de conclusie, welke na een dag uitvoeringen kan wor den gemaakt. De demonstraties bieden een zeldzaam grote verscheidenheid en de belangstelling was meer dan bevre digend. Zo waren er gisteren in de Rot terdamse schouwburg en de Riviera-hal demonstraties van groepen uit tien lan den. Ook de grote schouwburg was hier bij 's avonds ingeschakeld. De schouw burgzalen waren practisch tot de laat ste plaats bezet en men toonde zich voor het gebodene zeer dankbaar. Onafge broken hoort men het gezoem der film camera's, die meestal worden gehan teerd door gymnastiekexperts en/of bui tenlandse waarnemers, die uit voer we relddelen hier aanwezig zijn. De syste men en demonstraties verschillen uiter aard veel en er is natuurlijk een merk baar onderscheid tussen oefeningen, uit gevoerd door schoolkinderen of jeugd- gymnastiekverenigingen en de demon straties, welke worden gegeven door op leidingsscholen en -instituten. Zo vielen er op deze eerste dag van enkele hoog tepunten te genieten, b.v. in de schouw burg van de Bode-schule uit München met haar zeer aparte en artistieke sys teem voor damesgymnastiek en in de Riviera-hal van dames- en herenstuden ten van het instituut voor lichamelijke opvoeding uit Zuid-Slavië. Dezen brach ten een zeer exclusief programma van meest op volksliederen geïnspireerde rhythmische oefeningen, welke de toe schouwers tot groot enthousiasme brach ten. Leerrijke en elegante lichaamsoefe ningen waren deze, welke, naast de vrije oefeningen en het toestelturnen die evenzeer in de smaak vielen eens te meer de nadruk legden op de vele facetten, welke de gymnastiek op de Gymnajuventa te bieden heeft. „Victorie" K.N.D.B. en een boekwerk aan de heer C. Segaar. 3e prijs een portefeuille en een taart aan de heer J. D. v. Berkel. Alle volgende finalisten ontvingen een troostprijs, terwijl tevens aan elke finalist een diploma als bewijs van zijn prestatie werd uitgereikt. Na afloop der prijsuitreiking hield de heer Olivier de talrijke aanwezigen nog enige tijd aangenaam bezig met het de monstreren van velerlei composities, waarbij hij in het bijzonder de grote waarde van de dam in het spel demon streerde. De heer K. Bekker dankte de organi serende vereniging namens de deelne mers voor de prachtig geslaagde wed strijden. ZWEMMEN 1500 M KAMPIOENSCHAP. Ter herinnering dient nog het volgen de, dat a.s. Zaterdagavond te 7 uur in de zweminrichting de Zijl, de Kring- kampioenschappen op de 1500 meter worden verzwommen. ZWEEFVLIEGEN DODELIJK ONGEVAL BIJ ZWEEFVLIEGKAMPIOENSCHAPPEN Tijdens het Deense kampioenschap zweefvliegen, dat in Jutland wordt ge houden, is een vliegtuig met twee ser geants van de Deense luchtmacht na een dubbele looping te hebben gemaakt op een hangar gestort. De beide militairen kwamen daarbij om het leven. HANDBAL Een jachtspringconcours open voor burgerruiters (en geroutineerde lande- lijken) werd na vele spannende ritten gewonnen door Tatjana van de heer Arts te Amsterdam met slechts weinig verschil gevolgd door Greay Cat (A. Wolf, Den Haag). Eigenlijk nóg spannender werd de landenwedstrijd Nederland, Zweden, Duitsland, waarin van elk land 4 rui ters uitkwamen, die elk twee keer het parcours moesten springen. Na de eer ste ronde stond Duitsland bovenaan, gevolgd door Zweden en als laatste met heel wat fouten Nederland. In de twee de ronde bleef de volgorde ongewijzigd, al haalden de onzen aardig op. Duits land won dus vóór Zweden en Neder land. Ook een vertegenwoordiger van dit land (Stoffers op Elita) de samengestel de individuele wedstrijd (bestaande uit dressuur, springconcours en cross-coun try) vóór mej. v. d. Top (Nederland) en mej. Andersson (Zweden), zodat men rustig kan zeggen, dat de dames zich ook nu weer bijzonder goed hebben gehou den. De belangrijkste wedstrijd was de veelzijdigheidsproef voor achttallen, wel ke in zoverre eningszins in het water viel, omdat de Zweden hierin door de pech welke zij met hun paarden hadden, niet konden uitkomen. Dit neemt niet weg, dat de strijd desalniettemin fel is geweest en dat dit keer de Nederlanders konden winen en de Duitse équipe naar de tweede plaats verwezen. Ook ip de dressuurproef voor achttallen was dit het geval. De onzen hebben bewezen voor de goede buitenlandse ruiters niet onder te doen en de Duitsers hebben laten zien, dat zijn uitstekend paardenmateriaal hebben, bereden door zeer jeugdige, doch handige ruiters. Met de prijsuitreiking van deze inter nationale wedstrijd en huldiging der winnaars werd het concours-hippique, dat door de Commissaris der Koningin en mevrouw Prinsen, tot het einde toe werd bijgewoond, ten einde. Het Hoofd dorpse concours: redivivus hopen we! Tot slot nog enkele uitslagen: Concours van eenspannen fokmerriën, type landbouwtuigpaard: 1. „Korinna" van A. Stehouwer (Dubbeldam), ringermeer ruiters. Dressuurproef middel en zwaar voor landelijke ruiters: 1. J. van Leeuwen (Hoofddorp) met „Hassan". Dressuurproef licht, voor landelijke ruiters: 1. Margret Andersson (Zweden) met „Tora". Dressuurproef B voor landelijke rui ters: 1. J. van Nieuwenhuyzen (Hoofd dorp) met „Akar". Springconcours B voor landelijke rui ters: 1. J. Bos (Nieuw Vennep) met „Tormuna". Concours van eenspannen hackney's (poimeyklasse), stokmaat 1.39 meter enkMn)"37'H v" Verten'tKouXkel-kl"^ ianr.lbHedv^ HeekEStïeH?rer81rl' S™. Waddlnxfeen) 5; J. de Beer van J. H. van Heek (Enschede). (Waddinxveen) 6; J. D. van Rijn (Bo- 7; P Goedhart (Alphen) 8; n- W. v. d. Jagt (Waddinxveen) 10 .18. Jong-Ade Zondag spelen de senio ren tegen MMO, aanvang 12 uur, vertrek na de Hoogmis. POSTDUIVEN WEDSTRIJD LIMOGES. Doordat de Rotterdamse bond de dui ven op Zaterdag 2 Juli loste, kostte dit de liefhebbers, mede door het ongun stige weer, vele duiven. Van de 3000 vogels kwamen er slechts 26 door, dus een groot verlies. De N.A.B.P. deed het beter en liet Zaterdag en Zondag de duiven rustig in hun mandje zitten en loste de duiven op Maandag te 6 uur niet zwakke Zuidwesten wind. De Rijnklievers. De derde Fond- vlucht met als enigste geluk dat op 4 Juli het concours kon gesloten worden, terwijl in de Fondclub de prijzen nog lang niet waren verdiend, le Duif te 17.07.32 uur en de laatste prijswinnende vogel te 19.30.38 uur. H. en J. v. Alphen 1, 13; M. Jongeleen Chr. v. d. luym 3, 4, 7; A. Dubbelaar 6, 10; RoodaZwaan 8, 9, 11, 12. De Bonte Duif. P. J. Fasel I (16.45.48 uur); M. Noordervliet 2, 6; Oosten Dekker 3;- P. Groenendijk 4, 7; Nic. Oudshoorn 5. De Blauwkras. In concours 36 vogels, le duif te 17.52.20 uur, laatste te 20.24.12 uur. H. Moenen 1, 3, 4; G. Grebel 2; P. Hansen 5; A. v. Royen 6, 7; P. Gijs man 8; C. v. Kampen 9. De Vriendenclub. In concours 89 dui ven. le duif te 16.39.45 uur. J. Brouwer 1; J. Jonkers 2; J. v. Duuren 3, 9; A. Dysselbloem 4; W. Vijlbrief 5; N. Be- melman 6; A. v. Noord 7; F. Hofman 8; O Nekeman 10. Columba. le duif te 17.36.uur. G. v. Albada 1, 3, 7; W. ter Braak 2; R. de Graaf 4, 5; J. Wolters 6. De Witpen (Nleuwveen) Wedvlucht vanaf Limoges, afstand 753 km. gelost te 6 uur, aankomst eerste 16.02, snelheid 1045 m. p.m. Uitslag: C. van Bemmelen 1, 6; J. Hoogervorst 2, 4; G. Oskam 3; De GrootStraathof 5. Concours-commissie Rijn en Gouwe Concours vanaf Limoges, in concours 173 duiven, om 6 uur gelost met ZW-wind, snelheid eerste 1215 m. p.m. Uitslag: W. v. d. Water (Wadinxveen) 1, 15; D. v. Eijk (Alphen) 2;_ J. Tijsterman (Nieuw- de Gymnajuventa. „Victorie" zal als enige vertegenwoor diger van de gymnastiekvereniging van Leiden en omgeving Zaterdagavond a.s. deelnemen aan de grootse demonstratie van het Nederlands Katholiek Gymnas tiek Verbond in het Sparta Stadion te venta. otterdam ter gelegenheid van de slui ting van de Internationale Gymnaju- De meisjes, die aan deze demonstratie EfS"5 "ur dUk* (Deventer)*. Concours van eenspannen tuigpaarden limietklasse: 1. „Troubadour' van Heek (Enschede). Concours van eenspannen hackney's kleine maat. Stokmaat 1.40 t.m. 1.49 me ter: 1. „Playboy" van Ph. Zendijk (De venter) Concours van eenspannen hackney's grote maat, stokmaat 1.50 en daarboven: ,Ammarilla's vice roy" van R. K. Veldstra Marssum Concours van eenspannen tuigpaarden, open klasse: 1. „Kurasier" van D. E. Mellema (Finsterwolde). Concours van tweespannen tuigpaar den, open klasse: 1. „Piet van Beerta" en „Hans" van D. E. Mellema (Finsterwol de). Concours van tweespannen hackney's: 1. „Playboy" en „Rodger" van Ph. Zen- DE EUROPESE KAMPIOENSCHAPPEN Gisteravond zijn de Europese bridge- kampioenschappen voortgezet met het spelen van de tweede helft van de ne gende ronde voor heren. De uitslag van de negende ronde luidt: BelgiëZwitserland 02 (46 matchpunten tegen 52 matchpunten) FinlandZweden 02 (2282)Dene markenIerland 02 (4251); Neder landFrankrijk 02 (4870); Italië Engeland 20 (6636); Oostenrijk Duitsland 2—0 (73—64). Na de negende ronde luidt de stand: 1. Frankrijk 13 punten (456 matchpun ten tegen 337 matchpunten); 2. Zweden 11 punten (448—326); 3. Italië 11 pun ten (474376); 4. Zwitserland 10 pun ten (450388)5. Oostenrijk 10 punten m aeze etappe was naar vernouunig zeex voor ae numaire aiensi. 1(477imi- Nerfarlanri 10 nnnfpn groot en Pellenaars vertelde later, dat De commissie verklaart in haar toelich- *J, _b' hij toch zeker wel 20 bandjes had zien ting, dat zij er zich van bewust is. dat I <J27-418) 7Belgie 8 Punten (466- repareren. Toen Piet Haan voor de twee- haar uitspraak opzien zal baren. Zij wijst EnSeland 8 punten (442—479)_, de maal pech kreeg, bleven Adri Voor- er echter op dat militaire geschiktheid yU'tsland 6 punten (473 5b6);_ ting en Wies van Dongen bij de wat ont moedigde Zuid-Limburger, maar niette min kon het tijdverlies op het grote pe loton. waarin zich de gehele Franse na tionale ploeg bevond, niet meer worden goed gemaakt. En Louison Bobet, de fa voriet, van wie zoals Jacques Goddet het in zijn krant uitdrukte, al meer dan vol- en arbeidsgeschikheid twee verschillende Finland ^6 punten ^402—536) 11. Noor- begrippen zijn, die uit elkaar gehouden "SST moeten worden. De ongeschiktheid voor de militaire dienst brengt niet mede, dat in enkele takken van sport geen toppres taties verricht kunnen worden, vooral wanneer men de huidige toestanden in de beroepssport in aanmerking neemt. wegen 5 punten (454458)12. Dene marken 5 punten (391448); 13. Ier land 5 punten (369479). Frankrijk, Denemarken, Ierland, Ne derland, Zweden, Italië, Zwitserland, Oostenrijk en Noorwegen hebben slechts acht wedstrijden gespeeld. bij het Schuttersveld aanwezig te zijn, alwaar om 2 uur de bus naar Rotterdam vertrekt. Boterham, rhythmisch costuum en vooral warme kleding meenemen. VOETBAL DE CRISIS IN DE SECTIE BETAALD VOETBAL. Naar wij vernemen zullen de vereni gingen van de sectie betaald voetbal in de loop van de volgende week bijeen komen teneinde zich te beraden over de situatie, welke ontstaan is door het aftreden van het volledige sectiebestuur. Men is er zich van bewust, dat spoedig een oplossing moet worden gevonden aangezien de nieuwe competitie van de afdeling betaald voetbal immers op 28 Augustus moet gaan draaien. Het initiatief voor deze bijeenkomst zou genomen zijn door leden van de oude V.E.K. In een gisteren gehouden bestuurs vergadering van Holland Sport is het bestuur afgetreden. Tot voorzitter is be roemd de heer P. J. Vrolijk te Scheve- ningen en tot 2e voorzitter mr. H. Jo- chems te Wassenaar. Aan de heer Th. J. Fheling te Sche- veningen is de functie van secretaris- penningmeester toevertrouwd. De heer B. Vos Jzn. is in de vergade ring tot directeur van Holland Sport benoemd. GDS Voor Zondag staat alleen de wedstrijd GDSONA 4 op het program ma. Aanvang 2.30 uur. NSV Zondag NSVMoercapelle 2. aanvang 2.30 uur Voor NSV zal deze wedstrijd niet veel moeilijkheden ople veren om de puntjes thuis te houden en hiermede weer een plaats hoger op de ranglijst te komen. gereden door dames: 1. „Marijke" gere den door mevr. GeertsemaBulk (Hoofddorp). Om het kampioenschap van de Haar lemmermeer. ereprijs voor eenspannen hackney's: 1. „Playboy" van Ph. Zendijk (Deventer). Concours van tandems: tuigpaarden: 1. „Piet van Beerta" en „Hans" van D. E. Mellema (Finsterwolde). Concours van tandems, hackney's: 1. „Playboy" en „Rodger"' van Ph. Zendijk (Deventer). DAMMEN Ons Genoegen (De Kwakel) Wed vlucht van Chimay met oude duiven. In concours 90 duiven, los 7.15 uur met krachtige ZZW-wind en donker bewolk te lucht, snel verloop, afstand 246 km. Uitslag: 1, 3 Bartels; 2, 7, 8, 9, 12 Rekel hofZaal; 4 .Janmaat; 5, 11 Verkerk; 6 De Horde; 10, 14 Kok. Wedvlucht Limoges met oude dui ven. Deelname 43 duiven, los 6 uur met sterke ZZW-wind en donkere lucht, re genachtig, uiteenlopende vlucht. Uitslag: 1, 2 O. Cuiper; 3. 7 Van Kints; 4, 9 van Vliet; 5. RekelhofZaal; 6. Winters; 8. Verhoef; 10. De Groot. PRIJSUITREIKING HUIS- DAMTOURNOOI. Woensdagavond vond de prijsuitrei king aan de winnaars van het Leids huisdamtournooi plaats. De voorzitter van „de Sleutels", de heer W. F. Olivier, vond in zijn ope ningstoespraak gelegenheid hulde te brengen aan de deelnemers en in het bijzonder aan de finalisten voor hun sportieve houding en trouwe opkomst, waardoor een vlot verloop van dit tour- nooi gewaarborgd werd. Hij deelde me de, dat zijn vereniging haar uiterste best zal doen de middelen te vinden, om elk jaar een dergelijk tournooi te organise ren. Hij hoopte echter niet elk jaar de zelfde deelnemers te zullen ontmoeten, omdat hij liever zag, dat zij, die een-1 van bewaring te Zutphen ingesloten maal in een tournooi mee speelden, daarna tot een der Leidse damvereni gingen zouden toetreden. Pas dan zal het doel bereikt zijn. Vervolgens werd overgegaan tot de prijsuitreiking. le prijs een damtafel met bord en schijven, transportabel in koffervorm m de heer K. Bekker. 2e prijs, een zilveren medaille van de Kippengaas door tralies vervangen 37 diefstallen gepleegd Door de arrestatie van een land bouwer en diens zoon, beiden wo nende Winterswijk, heeft de poli tie niet minder dan 37 kippendief stallen, die sedert 1949 in de buurt schappen van Winterswijk en in Lie- velde (gemeente Lichtenvoorde), zijn gepleegd, opgehelderd. Bij boerde rijen met een klein aantal kippen werden er meestal niet meer dan 5 gestolen, doch bij pluimveehouders met grote bedrijven 10 a 20, zodat verscheidene eigenaren de diefstallen niet merkten, omdat het niet mogelijk is een goede controle op het aantal dieren te houden, 'n Enkele keer werd dan ook slechts bij de politie aangifte van diefstal van kippen gedaan. De daders hebben de politie een 30-tal boerderijen aangewezen, waar zij hun slag hebben geslagen. Enkele bedrij ven werden twee maal bezocht. Hon derden kippen werden gestolen. De daders, die een volledige be kentenis aflegden, zijn in het huis Althoff en Carré, die een ver schil van mening over winstdeling voor de rechter wilde brengen, heb ben gistermiddag vrede gesloten en zijn tot een voor beide partijen be vredigende oplossing gekomen, zodat het kort geding niet door zal gaan.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6