Het eerste lustrum van de Leldse Koksschool Hoogstaande varieté-avond de tweede dag besloot Schoolsportdag in Voorschoten weer schitterend geslaagd ZATERDAG 2 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Wed&tïifden met dag huitengeuiaan aetiaf uaat de hete campagnie Het was gisteren een hoogtijdag voor de Leidse Koksschool, want op voor treffelijke wijze is het vijfjarig bestaan herdacht. De Leidse Hout was gisteren de gehele dag het middelpunt der fees telijkheden. Van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur werden er wedstrijden gehouden, waar voor in alle geledingen bijzondere be langstelling bestond, want niet alleen, dat de toeschouwers gaarne hun eigen makkers zagen winnen, waardoor de winnaars de eer konden opeisen en de gebruikelijke prijzen in ontvangst kon den nemen, maar de vier deelnemende compagnieën streden voor een nog ho gere prijs: een dag buitengewoon verlof voor de gehele compagnie, dus niet voor de deelnemers alleen. De spanning in het veld maar ditmaal ook; op de tribunes was duidelijk voel baar en tenslotte ging de 2e Instructie Compagnie met de bijzondere verlof prijs strijken. De mannen van deze com pagnie wonnen met 4 punten voorsprong op hun makkers van de le Instructie compagnie. De wedstrijddag begon met de vlag- genparade, waarbij het trompetterscorps van de Huzaren van Boreel hun ge waardeerde medewerking verleenden. Deze jongens, allen dienstplichtigen, hébben zich deze dagen uitstekend van hun taak gekweten. In de middag werden de wedstrijden vereerd met het bezoek van de Inspec teur der Intendance, brigade-generaal K. Scheffer, die met belangstelling de verrichtingen op het veld volgde. De lunch te 12 uur werd eveneens in de Leidse Hout gebruikt. Daartoe wa ren op het bijterrein legertenten opge slagen, maar dank zij het prachtige zo merweer konden de zeilen hoog opge slagen worden. Precies op tijd kon de prijsuitreiking plaats hebben en daarna marcheerde men weer stadwaarts. De resultaten der diverse wedstrijden zijn: 100 meter:: 1. Schmidt, le Kadercie., 12.7.6; 2. v. Houten, 2e Instr. cie., 12.7.8; 3. de Jager, le Instr. cie., 13.3.4. 4 x 100 meter: 1. le Instr. cie. (de Jager, Bakker, Schoonbrood. Bot) in 52 sec.; 2. 2e Instr. cie. (Veenendaal, Hermsen, Akerboom, Hultermans) in 54 sec. Vèrspringen: 1. Grönloh, le Instr. cie., 5.18 m; 2. v. Helvert, 2e Instr. cie., 5.03 m; 3. Hermsen, 2e Instr. cie., 5.01 m.; 4. Keune, le Kadercie., 5 m. Hoogspringen: 1. Dasselaar, 2e Instr." cie., 1.57 m; 2. Baars, le Kadercie., 1.56 m; 3. de Graaf, 2e Instr. cie., 1.54 m; 4. Rooze, 2e Instr. cie., 1.53 m. 1500 meter: 1. v. Dijen, 2e Kadercie., 4.36.8; 2. v.-Oosten, 2e Instr. cie., 4.41.5; 3. Stiphout, le Instr. cie., 5.0.3; 4. Lee- ners, 2e Instr. cie., 5.2.4. Zaklopen: 1. Akerboom, 2e Instr. cie.; 2. Spijkerboom, le Instr. cie. Volleybal: Officieren le pr.: kapt. Voortman (aanv.), kapt. Gerrits, lt. Glorius, It. Jans, It. Nimwegen, lt. v. d. Bij de collecte voor de gezamenlij ke militairen fondsen zijn door de verschillende plaatsen rond Leiden de volgende bedragen opgehaald: Katwijk 921.40; Leiderdorp 182.08 Noordwijk 530.42; Noordwijkerhout 155.72; Rijnsburg 221.75; Sassen- heim 240.37; Valkenburg 219.93; Warmond f 124.59; Wopbrugge 23.70 Zoeterwoude 115.78; Leiden (huis) 2208.00, id. (straat) 1619.50 3827.50). In totaal 6563.54. GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van Notaris J. A. Dil te Zoeterwoude is heden geveild: Woonhuizen met erven en tuinen te Zoeterwoude, Zuidbuurtseweg 56 en 57 tezamen na afmijning in bod 8600,Koper L. P. v. d. Geer q.q. te Leiden voor 10.600, Reijden; onderofficieren 2e pr.: sgt. v. d Wijst (aanv.), s.m.a. Clements, adj. Frederiks, kpl. Molman, kpl. Lucassen, sgt. v. Berltel. Uitslag 21. Behendigheidswedstrijd M.G.D.: le pr. Bonstra, v. Linden. Hndernisloop: 1. Spoelstra, 2e Kader cie.; 2. Hardeman, 2e Instr. cie. Touwtrekken: le pr. le Kadercie (Bosman, Jonker, Poorter, Rooyakkers, de Vries, Keune); 2e pr. 2e Instr. cie: (de Graaf, Schouten, Massuger, Cox, Dorresteijn, Frijters). Kruiwagenrijden: le pr. 2e Kadercie. B.S.M. 3 (Viniks, den Ouden); 2e pr. 2e Kadercie. B.S.M. 2 (van Dongen, Baggerman). Voetbal: le pr. le Instr. cie., Kempers (aanvoerder)2e pr. 2e Instr. cie., Meii- lendijk (aanvoerder). Uitslag 10 (na strafschoppen). 3000 meter: 1. Grünloh, le Instr. cie., 10.13.4; 2. Brok, le Instr. cie., 10.19.7; 3. Driessen, 2e Instr. cie., 10.32; 4. Jume- let, 2e Instr. cie., 10.57.8; extra prijs van Dijen 2e Kadercie. Kussengevecht: le pr. Kaspersma, le Kadercie.; 2e pr. v. Seumeren, 2e Jnstr. 100 meter 1 2 3 4 x 100 meter 3 2 1 1500 meter 3 6 6 3000 meter 9 5 1 Hoogspringen 4 2 Vèrspringen 3 3 -■ Voetballen 6 3 Touwtrekken 1 2 Zaklopen 1 2 Hindernisloop 1 2 Kussengev. 1 2 Tot. aant. pnt. 26 30 9 10 De Stadsgehoorzaal was gister avond geheel gevuld met militairen van de Leidse Koksschool en hun aanhang, die het feest van het eerste lustrum kwamen herdenken. En het is een buitengewoon geslaagde her denking geworden, want het was een avond, die naar meer smaakt. Lnt. Kol. H. W. Gerth v. Wijk, com mandant der Kokschool, opende de avond met een woord van welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de hoge gasten van deze avond: brigade-generaal K. D. Scheffer, in specteur der Intendance, de burge meester van Leiden, Jhr mr F. H. v. Kinschot, de kapt. ld. ter zee, J. Focke, marine commandant te Oegst geest, lt. kol. Intendant H. C. C. Kui- péri, eerste commandant der Koks school en Kol. J. P. de Hingh, namens de Cadi. Tot de jongens van zijn school zeide overste Gerth van Wijk, dat vijf jaar niet zo lange tijd is, vooral niet in de landmacht, waar men een 125- jarig jubileum nauwelijks telt. Dat hiervan toch notitie wordt genomen ligt meer aan de aard van de instel ling zelve. Spr. herinnerde er aan hoe in de oorlog cursussen in Engeland werden gevolgd. Na de oorlog kreeg men een team, dat rondreisde om her en der instructies te geven en in 1948 werd begonnen met een vaste standplaats Amersfoort. Daar werd o.l.v, een voedingsadviseur, luitenante bij de Milva, terwijl in 1949 de eigenlijke voorloper van de Koksschool op Eefde werd gevestigd. Daarna kwam op 1 Juli de oprichting van de Koks school te Leiden. Zij was geboren, maar daarmede was alles gezegd, want er waren geen koks, geen outil lage en wat nu de school is, waren wat lege ruimten. Er kwam vier les kamers en twee slagerijen en een moderne inrichting. Op 1 Juli 1950 bestond de bezetting uit 200 man, nu uit 8501000 man en juist gisteren kwam de 6de com pagnie erbij. Inmiddels is er ook een cursus voor serverend personeel bijgekomen. De marine kern zijn hofmeesters zolang als zij zelf oud is, de Landmacht be gint er nu pas mee. Adj. Nieuwenstein kwam daarna voor het voetlicht en bracht een bloe menhulde aan mevr. Scheffer en me vrouw Gerth van Wijk voor beider daadwerkelijke belangstelling en de steun bij de welzijnsverzorging der militairen, vooral bij de avonden van de Koksschool en namens de Bond van oud-Onderofficieren sprak P. Beversluis een woord van gelukwens tot de comm&ndant en allen, die tot vestiging van de goede naam van de Koksschool hebben bijgedragen. Spr. bracht namens de oud-Onder officieren dank voor het genot van de welzijnszorg en tot de onderoffi cieren zeide hij: „Wat jullie nu zijn, waren wij vijftig jaar geleden, maarzonder Marva's en wij wer den dus niet vertroeteld". Spr. ein digde tenslotte met de aanbieding van een bloemstuk aan overste Gerth van Wijk. Hierna werd het programma voort- iXtet met muziek en zang en het is een avond geworden, die klonk als een klok. Allereerst was daar het optreden van het eind vorig jaar opgerichte soldatenkoor, de Koksschool. Onder leiding van de heer H. A. Rijnbeek heeft dit koor zich reeds tot een be hoorlijk peil weten op te werken. Reeds het eerste nummer „Le Ros signol" gaf daar blijk van, maar later op de avond werd deze mening nog versterkt door andere voortreffelijk uitgevoerde nummers*. Daar waren o.m. „Don 't say goodbye" en „Au revoir", terwijl het massale slaven koor uit „Nabuco" van Guiseppe Ver di ongetwijfeld de meeste indruk maakte. De heer Rijnbeek heeft ook hier blijk gegeven van een voortref felijke leiding, maar het mag ook ge zegd worden, dat hij in dit koor de beschikking heeft over prima stem- menmateriaal, zodat wij in de toe komst er ongetwijfeld nog1 wel meer van zullen horen. Het programma werd voorts op uit-r stekende wijze verzorgd door een AVRO-emsemble o.l.v. Jan Boots, waaraan medewerkten Mieke Tel- kamp, Anneke de Graaf, de Menia Moeria Minstrels, Willy Vervoort, Harry Mooten, Martin Boomers en De Zaaiers o.l.v. Jos Cleber, produc tie Roel Balten. Het werd een geva rieerd programma van muziek en zang, van variété zoals men dat van een geroutineerd ensemble gewend is. Alles verliep dus zeer vlot en goed en de aanwezigen hebben ge smuld van het gebodene. Aan het slot vielen dankwoorden van Overste Gerth van Wijk en bloe men. voor de dames-medewerkenden. Een plechtig Wilhelmus, uitstekend door 't soldatenkoor vertolkt, vorm de een passend slot aan deze welver zorgde avond. Vandaag kregen de jubilerende Koksschool-mensen een filmvoorstel ling in het Luxor-theater, terwijl het vaste personeel van de Koksschool hedenmorgen een „Café complet" werd aangeboden welke intieme plechtigheid hedenavond nog gevolgd wordt door een gezellige avond voor dit personeel. Gisteren werd de jaarlijkse school sportdag in Voorschoten gehouden, waaraan alle lagere schoten uit Voor schoten weer hebben deelgenomen. Ook dit jaar weer bleken de meis jes en jongens hun uiterste best te doen successen in de sportieve strijd te behalen. Op het SVLV-terrein speelden de meisjes, op het Rouwkoopterrein die jongens. 's Morgens om half tien begonnen alle leerlingen van de 5e, en hogere klassen met een driekamp, bestaan de uit 60 m. hardlopen, balgooien en verspringen. De beste drie van iedere school, zowel bij de jongens als bij de meisjes bekampten elkaar 's mid dags opnieuw op de hoogste eer. Daarna werd op het SVLV-terrein een vriendschappelijke korfbalwed- strijd gespeeld en op het Rouwkoop terrein een voetbalwedstrijd. Het sportfestijn eindigde met een twee tal estafettes, waaraan de beste lo pers deelnamen. Prijsuitreiking. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven, die met zijn echtgenote grote belang stelling toonde voor de verrichtingen van de jongelui, deelde na afloop van de wedstrijden de prijzen uit, die, als ieder jaar, bestonden uit me dailles als schoolprijzen en uit „schoolsportdagspeldjes" met het wa pen van Voorschoten als individuele prijzen. Burgemeester v. d. Hoeven dankte vóór de uitreiking de beide hoofd leiders mevr. Stikvoort-van Veen en de heer C. Scheepmaker voor het ve le werk door hen verricht. De spanning, wie dit jaar in het be zit zou komen van de wisselbeker voor de beste schoolprestatie in de driekamp, was natuurlijk groot. De R.K. School moest hem dit jaar af staan aan de Hervormde school, die de beker met luid gejuich in ont vangst nam. De overige schoolprijzen werden als volgt behaald: Voetbal: le prijs; Herv. School; 2e prijs: Openbare School; 3e pr. R.K. Jongensschool. Korfbal: le prijs: R.K. Meisjes school; 2e prijs Openbare School; 3e prijs: Geref. School. Estafette meisjes: Openbare school. Estafette jongens: Hervormde School. De prijzen voor de béste prestaties van alle scholen gingen naar: Meis jes t/m 13 jaar: 1. R. van Vliet, M.S. 2. A. Maas, H.S.; 3. A. den Hollander (M.S. en H. Beltman O.S.). Meisjes 14 jaar en ouder: 1. D. Bouthoorn H.S.; 2..T. van Mierlo en C. Schrama M.S.; 3. A. Toet H.S. Jongens t/m 13 jaar: 1. A. Koppen H.S.; 2. Ch. Leblanc H.S.; 3. H. Ver- hage O.S. Jongens 14 jaar en ouder: 1. J. Honsbeek. De groepsprijs voor de 14-jarigen ging naar de R.K. Meisjesschool. De overige prijzen werden behaald door: Herv. School: meisjes I: 1. A. Maas, 2. M. v. Steyn, 3. I. Looyen en A. Verhey. Meisjes n: 1. D. Bouthoorn, 2. A. Toet. Jongens I: 1. Ch. Leblanc, 2. A. Koppen, 3. K. v. d. Hak. Jongens II: 1. J. Honsbeek. Ds. Fortgenssch.: meisjes I: 1. H. Moraal, 2. D. Minderhoud, 3. N. Tim- mers. Jongens I: 1. P. Kapaan, 2. G. Oudshoorn, 3. F. Ravensbergen. Geref. School: Meisjes 1:1. C. Westhoek, 2. H. Berkhout, 3. E. van Reine en M. ter Haar. Jongens I: 1. G. Doorduyn, 2. C. Robbertsen, 3. K. v. d. Graaf. Openbare School: meisjes I: 1. W. van Heusden, 2. H. Beltman, 3. G. v. Kerkvoort. Jongens I: 1. II. Wiertsema, 2. H. Verhage, 3. C. Wittebol. R.K. Meisjesschool: meisjes I: 1. A. den Hollander, 2. R. van Vliet, 3. R. v. d. Krogt. Meisjes II: 1. T. van Mierloo, 2. G. van Meygaarden, 3. C. Schrama. R.K. Jongensschool: jongens I: 1. G. Vosters, 2. R. Wittebrood, 3. W. Duynisveld. I t/m 13 jaar. II ouder dan 13 jaar. Dank zij de geluidsinstallatie, die door de SV Rouwkoop welwillend ter beschikking was gesteld, was het voor de burgemeester dit jaar bij zonder gemakkelijk de prijswinnaars bekend te maken. De burgemeester dankte deze sportvereniging nog ex tra voor haar medewerking. Ook bracht hij dank aan de (vele) jury leden, de beide plaatselijke sportver enigingen voor het afstaan van haar terreinen, de leden van de R.K. EH BO en allen, die hun kostbare chro nometers voor deze dag ter beschik king hadden gesteld. Organisatoren, juryleden en kin deren kunnen met veel genoegen te rugzien op deze (mede dank zij het ideale weer) zo bijzonder geslaagde sportdag. S.V.L.V. Voetbal. Het program ma voor a.s. Zondag luidt: SVLV 1 Meerburg 1, 2.30 uur. De medische Zondagsdienst der doktoren wordt gedurende dit-week einde voor spoedgevallen waargeno men door dr F. J. M. Tonino. Voor straat 23, tel. 2493. Voor de wijkzus ter vervoege men zich tot het Ge zondheidscentrum tel. 2177. NOORDWIJKERHOUT Vrijdag had ten gemeentehuize de aanbesteding plaats van de 40 te bouwen huizen in plan Zuid, langs de Viaductweg, Van 't Haaffstraat en Koninginneweg. De hoogste inschrijver was de fa. C. Kok H.zn. te Amsterdam, bouw som 805.000,grondkosten 20.500 totaal 825.000,De laagste in schrijver was de firma A. v. d, Heij den te Baarn/Leiden, bouwsom 718.500,grondkosten f 24.000, totaal 742.500, De gunning is aangehouden. ONDERWIJZEND PERSONEEL AAN DE MEISJESSCHOOL BENOEMD. In de vacature van Mej. Schönber ger is met ingang van 5 Juli a.s. aan de R.K. Meisjesschool „St. Jozef" be noemd mevr. LindenhoffBisschop te Leiden. In verband met het vertrek van de Eerw. Zusters Dominicanessen is met ingang van 1 September a.s. benoemd tot hoofd der school de heer F. G. J. Maeijer, thans hoofd der school te Schoorl. Tot onderwijzeressen aan de school werden met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd de dames G. M. Bulten te Lisse en E. L. W. Beckers te Sassen- heim. Bezinningsdag K.A.V. De leden van de K.A.V, kunnen zich bij het bestuur opgeven voor een te houden bezinningsdag welke in het Retraite huis alhier wordt gehouden. Deze be zinningsdag wordt gehouden na het drukke bollen seizoen op dezelfde tijd als vorig jaar. Aquarium- en terrariumvereniging „Nhaplavis". In 't Jeugdhuis werd een vergadering gehouden van bo vengenoemde vereniging. De voorzitter, de heer De Jong, bracht onder de aandacht van de le den de aquariumtentoonstelling in Den Haag. Deze tentoonstelling is voor iedere liefhebber1 alleszins de moeite waard bezocht te worden. Mocht er belangstelling bestaan voor een eventuele gezamenlijke tocht dan gelieve men zich vóór 25 Juli op te geven bij het bestuur. Verder wordt op 17 September a.s. een tocht per touringcar naar Brus sel georganiseerd, tesamen met de zusterve--niging uit Oegstgeest, Lei den, A ?n, Katwijk en Noordwijk. De kos van deze trip zijn uiterst laag gehouden, zodat het bestuur een grote opkomst verwacht. Men kan zich vóór 15 Juli a.s. opgeven bij het bestuur. Een verzoek om de contributie voor jonge leden 'te verlagen, werd afge wezen, daar dit op moeilijkheden stuit. Bij onoverkomenlijke bezwaren kan men zich echter richten tot het bestuur. Hierna, hield de heer Van Griens- ven uit Oegstgeest een causerie over het beplanten van een bak en de liefhebberij in het algemeen. Een uitnodiging werd ontvangen van de Oegstgeestse vereniging een cabaretavond bij te wonen, op 28 Aug. ter gelegenheid van het le lus trum dezér vereniging. Nadere mede delingen zullen alsnog door het be stuur worden verstrekt. Hierna sluiting der vergadering. Tijdens het zomerseizoen zal niet vergaderd worden, zodat de eerstvol gende bijeenkomst half Sept. zal plaats vinden. VOORHOUT Sportdag B.N.S.N.K.J.B. Zon dag 3 Juli wordt wederom de jaar lijkse sportdag gehouden tussen B.N.S. en N.K.J.B. De opening wordt verricht door burgemeester C. N. de Graaff, die voor dit jaar tevens een wisselbeker beschikbaar fieeft gesteld. WASSENAAR Schoolsportmiddag De schoolsportmidag, die onder auspiciën van de Koningin Wilhel- minavereniging op de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard georganiseerd zou worden, maar wegens het slechte weer moest worden uitgesteld is gis termiddag gehouden op de school- sportvelden aan de Prinseweg. Het programma werd begonnen rpet een estafette over 6 maal 60 meter, voor schoolploegen jongens en meis jes. Bij de jongens zegevierden in de finale de leerlingen van de R.K. Jon gensschool in de van Heeckerenstraat. Op de tweede plaats kwam de open bare school van Zuylen van Nijevelt- straat, op de derde plaats de Chr. School aan de Middelweg. Bij de meisjes was de uitslag als volgt 1. Openbare school, van Z. van Nijeveltstraat; 2. Openbare school Bloemcamplaan; 3. Pius X-school. Voor de winnende ploegen waren wisselprijzen beschikbaar gesteld door de Koningin Wilhelminavereni- ging. Terwijl begonnen werd aan een voetbaltournooi, hielden jongens en meisjes hardloopwedstrijden over 60 m. Bij de jongens was de uitslag 1. Ton Wildenburg; 2. J. Vlieland; 3. J. Roomer. Bij de meisjes: 1. C. Meijer; 2. van Kuijen; 3. Stalder. Voor de voetbalwedstrijden bestond grote belangstelling. De Openbare school van Z van Nijeveltstraat, die de Chr. School aan de Middelweg met 21 geslagen had, en de St. Willi- brordusschool, die met 40 de baas was gebleven over de Chr. School aan de Bloemcamplaan, kwamen in de halve finale tegen elkaar uit De St. Willibrordusschool won met 61 en moest in de finale spelen tegen de openbare school Bloemcamplaan. De jongens van de Bloemcamplaan had den in de halve finale de Pius X- school met 61 verslagen. In de finale werden niet minder dan 9 doelpunten gemaakt. De St. Wilibrordusschool won met 72. De strijd om de derde plaats werd in de verliezersronde beslist ten gunste van de openbare school van Zuylen van Nijeveltstraat. De winnende ploeg ontving niet al leen de KWV-wisselprijs, maar ook een nieuwe voetbal. De heer W. F. de Bree, voorzitter van de vereniging van hoofden van scholen reikte de prijzen uit. 10 GEMEENTEWONINGEN VOOR AMBTENAREN EN ONDER WIJZERS. In antwoord op vragen van het raadslid de heer L. G. Oosterling hebben B. en W. onlangs medege deeld, dat overwogen werd op welke wijze het huisvestingsprobleem voor ambtenaren en onderwijzers zou kunnen worden opgelost. Op het ogen blik staan als woningzoekend inge schreven 12 onderwijzers en leraren bij het openbaar en bijzonder onder wijs, 14 gemeenteambtenaren en 5 politie-mannen. De enige oplossing voor dit probleem is, aldus B. en W. aan de raad: het bouwen van een aantal woningen voor rekening van de gemeente. Om tijd en kosten te sparen zal ge bruik gemaakt worden van een van de standaardplannen van de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten. De kosten per woning worden geraamd op 17.135.na aftrek van de rijks premie. Voor het bouwen van 10 wo ningen is dus een crediet nodig van ruim 171.000.en B. en W. stellen de raad voor, dit bedrag te voteren. De huurprijs van de nieuw te bou wen. dienstwoningen zou, berekend naar 6% van de stichtingskosten moeten worden gesteld op 1028,10 per jaar. Omdat dit voor vele ambte naren een onoverkomelijk bezwaar zal zijn, zal een deel van de lasten vooralsnog voor rekening van de ge meente moeten blijven. Van het contingent, dat voor de ja ren 1954 tot en met 1956 aan Wasse naar werd toegekend, een contingent van 250 woningen, zijn nog 128 be schikbaar. Daarvan is bouwvolume gereserveerd voor 100 woningwetwo ningen; de J0 woningen voor ambte naren en onderwijzers moeten dus gebouwd worden van het restant van 28 woningen. Dat betekent, dat de aanvankelijk gedane toezegging van 24 woningen voor de bouwspaarders, niet gestand kan worden gedaan. De reserve voor de bouwkaswoningen moet worden teruggebracht tot 18 woningen. WASSENAAR KRIJGT „BEDRIJF BUITENPLAATSEN". Als de kosten van beheer en onder houd van de onlangs door de gemeen te aangekochte buitenplaatsen Ruys, Wiltzangk, Hartenkamp en De Wittenburg in de algemene dienst worden gebracht, aldus schrijven B. en W. aan de raad, dan zullen deze over een groot aantal posten ver spreid moeten worden opgenomen, waardoor een duidelijk inzicht in de exploitatie en in de budgetaire ge volgen moeilijke kan worden verkre gen. B. en W. stelen de raad daarom voor, alle buitenplaatsen, in te bren gen in een „.bedrijf buitenplaatsen". In de verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente Was senaar zullen enkele nieuwe bepalin gen worden opgenomen, die speciaal betrekking hebben op het beheer van de buitenplaatsen. De commissie van bijstand voor de openbare werken en het grondbedrijf zal, als de raad geen bezwaren heeft, het college van B. en W. bijstaan in de behandeling van de aangelegenhe den betreffende het nieuwe bedrijf. BRUG IN VAN ZUYLEN VAN NIJEVELSTRAAT WORDT VERBREED. Op 19 Juli zal door B. en W. van Wassenaar worden aanbesteed het verbreden van de brug in de van Zuylen van Nijeveltstraat over de Zijlwatering met bijkomende wer ken. De verkeerssituatie op de brug heeft al lange tijd de aandacht van het gemeentebestuur gehad. Als een tram over de buitenbaan de brug passeert, blijft er voor het overige verkeer een rijstrook van minder dan 3 meter over en wordt het uit zicht over de weg ernstig belemmerd. Toen in 1951 het profiel van een deel van de van Zuylen van Nijeveltstraat gewijzigd werd, heeft men overwo gen tegelijkertijd de brug onder han den te nemen. Met het oog op de ho ge kosten is dat niet gebeurd. Verleden jaar heeft de gemeente raad voor het uitvoeren van de werk zaamheden een crediet van ruim 170.000.beschikbaar gesteld, ter wijl ook enkele stukjes grond van voortuinen, die voor een verbreding van de brug nodig waren werden aangekocht en een vergoeding van in totaal 3500.aan de eigenaren werd betaald voor de vermindering in waarde van hun panden. De trap, die achter de brug toegang geeft tot de terreinen langs de Zijl- watering zal vervangen worden door] een permanente trap van gewapend beton, metselwerk en natuursteen en op de kolom, die de overgang zal vormen tussen trap en brug zal, zo was het plan, op advies van de schoonheidscommissie een stuk beeldhouwwerk worden geplaatst. Bij het crediet van 170.000.dat destijds werd beschikbaar gesteld zijn inbegrepen bedragen voor het vernieuwen van het wegdek, het aanleggen van een plantsoen, het verplaatsen van betonnen trampalen en het verleggen van leidingen en kabels. Gemeenteraadsvergadering. De eerstvolgende vergadering van de Wassenaarse gemeenteraad zal ge houden worden op Woensdag 6 Juli a.s. des avonds kwart over zeven in Raadhuis De Paauw. Onderwijzersbenoemingen. De heer H. Y. B. I. Hoogeveen, die in de vorige raadsvergadering benoemd werd tot onderwijzer aan de open bare u.l.o.-school, heeft deze benoe ming niet aanvaard, in verband met een benoeming elders. B. en W. stel len de raad voor te benoemen de heer J. Potteboom, onderwijzer aan de openbare u.l.o.-school te Gorin- chem, de enige sollicitant, die voor plaatsing op een voordracht in aan merking kwam. 1 Marktberichten LEEUWARDEN, 1 Juli Zuivelbeurs. Gouda volvet 1.78 tot 1.90; Edammer 40 plus J 1.77 tot 1.80; broodkaas 40 plus 1.T8 tot 1.81. De stemming was kalm. KATWIJK AAN DEN RIJN, 1 Ju li. Groente. Bloemkooll 1435, id. II 13—25, id. Ill 8—14, waspeen 47— 68, bolpeen 37—51, boskroten 8.10— 11.60, sla 2.50—9.60, stoofsla 10—12, snijbonen 121—133, idem stek 53— 55, tuinbonen 28—31, princessebonen 173—180, andijvie 89, tomaten A 80—82, C 67—69, prei 24—25, kom kommers A 3234, id. B 1527, id. krom 79, sjalotten 1619, Aard beien p. kg 132—228, slauien 7—11, rabarber 7.209.90, radijs 8.708.90, postelein 1420, bonenkruid 8.10 8.30, peterselie 5.607.20, idem krul 7.20—7.40, selderie 6.40—7.10, vroege aardappelen bonken 2425, idem grote 1824, idem Drielingen 417, idem kriel 313. TER AAR, 1 Juli. Groente. Pe len 4.20—11.20, idem B 2.10—3.80, doppers 3.604.30, capdoppers 3.60 5.10, krombekdoppers 6.206.30, blauwschokkers 8.80, tuinbonen 2.50- 2.80, alles per kg; kassnijbonen 1.25 1.50, idem stek 0.601.15, stamsnij- bonen 0.95, sperciebonen 1.252.00, tomaten A 0.901.05, idem B 0.60 0.95, idem C 0.90, idem CC 0.20, nieu we aardappelen 0.160.18, idem kriel 0.070.15, postelein 0.050.13, ra barber 0.100.13, spinazie 0.090.16, spitskool 0.05—0.09, andijvie 0.11— 0.16, zuring 0.14, waspeen 0.14, idem stek 0.24, augurken CD 1.16, idem stek 0.130.44, alles per kg; sla 2.50 6.00 per 100 kg; bloemkool 0.08—0.25, komkommers 0.120.25, idem stek 0.080.10, vijgen 0.16, alles per stuk; bospeen 0.170.31, boskroten 0.08 0.19, selderij 0.030.06, bossjalotten 0.010.04, peterselie O.06, alles per bos; aardbeien 0.250.44 per doosje; aardbeien 3.10 per slof. Bloemen: La thyrus 0.13, Anjers 0.05, Anemonen 0.10 per bos. ROELOFARENDSVEEN. 1 Juli. Bloemen. Campanulata 1842; Duizendschonen 12/28, Esther Read 1138, Wirrals Suprème 3659, Gal- lardia 1518, Lathyrus 1028, Col- villies 2852, id. Nymph 7090, Ixia 10—16, Pyrethrum 12—26, Bruidsanjers 310, Scabiosa 1525, Korenbloemen 1215, Margrieten 22 30, Asp. Plumovis 4163, per bos. Am. Anjers 710, Lelies 1318 per stuk. Groente. Aardbeien 2 ons doos 3248, idem afw. 1735, Kropsla 2.50—200, Andgvie 6.00—13.00, BI. kool 8.00—18.00, Nw. aardappelen 17 20, bospeen 1335 Peulen I. 51 105, idem II 1838, doperwten 30 39, capucijners 2842, tuinbonen 26 31, kassnijbonen 130150, idem stek 90115, dubb stamsnijbonen 155 170, Augurken D 7291, per kg. xdd7/.d0oem en en en en en VINKEVEEN, 1 Juli. Groente. - Andijvie 1620 ct., Caploppers 54 ct. Doppers 4361 ct., Kassnijbonen 1.26—1.44, Peulen 35—93 ct., Poste lein 7—15 ct., Rabarber 713 ct., Spi nazie 1221 ct., Tomaten 82—94 ct„ Tuinbonen 2231 ct., Spitskool 6—7 ct. Stambonen 1.401.80, Aard beien 1.361.64 per kg. Bloemkool 8—25 ct. Jletefaontjea "S1 Standaard's cake kren tenbrood beveelt zich zelf aan, in de bekende rode wagens, tel. 22507. Bijverdienste. Gratis inl. „Dandy", Postbus 36, Dordrecht. *2* R.K. jongeman zoekt net kosthuis, liefst omge ving Leiderdorp of Hoog- made. Brieven onder no. 7907 bur. van dit blad. Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, kooer, theestoven kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz.. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steee 1. tel. 22791. 3? Gevraagd alle Sierteelt vergunning. ook periodiek. Groententeeltvergunning punt 45. C. V. N. Bak ker Hzn.. Roelofarends- voon Tel. 487. K 1713. Huurt uw bruidsjapon of bruidssluier met kapje bij C. de Groot v. Egmond, Haarlemmerstr. 145147A Leiden. Kamers te huur aange boden; een zolder te huur aangeb. Tevens gevraagd 2 nette kostgangers. Oude Singel 186, Leiden. Hulsberg bij Valken burg. Te huur zitslaapk. cn 2 slaapk. voor 6 perso nen met kookgelegenheid van 1 tot 23 Juli en vanaf 16 Aug. tot Nov. H. Paek- bier. Mgr. Brulsstr. B 65, Hulsberg. 6336 TT Auto- en motorrij school Marks. Volledige opleiding rijbewijs, motor en verkeersles inbegrepen. Gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Taxi dag en nacht beschikbaar. Morsstraat 60a. Parkstraat 5a. Tel. 26584—22513. 2T Marjo wasmachine- demonstratie op Woensdag 6 en Donderdag 7 Juli in café-restaurant ..Royal". Doezastraat 43. Brengt uw eigen wasgoed mede. Be- stelkantoor „Modern". Franchimontlaan 64. Telef. 22880 Verloren een heren polshorloge merk Olma. gaande van de Ver. Touw- fabrieken n. Roelofarends- veen. Tegen beloning ter. te bez. J. D. v. Veen. West einde 16. Roelofarends- veen. 6340

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3