Jp Gewijzigd plan voor zwembad door de raad aanvaard Oegstgeester raadsleden stellen vragen over Leidse g.l.o.-school Moordenaar - erfgenaam Ter Aar koopt terreinen voor industrie-vestiging Diploma uitreiking R.K. Handels" avondschool te Lisse ZATERDAG 2 JULI 1955 DE LEIDSE COURANT VIERDE BLAD PAGINA 2 Gemeenteraad Leiderdorp In de gisteravond onder leiding van burgemeester K. v. Diepenlngen gehouden raadsvergadering te Lei derdorp is in de derde instantie defi nitief besloten tot stichting van een zwembad naar het laatste plan van de Ned. Heide Mij., zoals wij dit reeds Donderdag hebben uiteengezet. Hier mede is dan tevens tegemoet geko men aan de wens van de waterpolo liefhebbers al zal dit, aldus de voorz. niet gaan ten koste van het algemeen belang. Primair blijft het gewone zwemmen voor de gehele bevolking, daarnaast is er een mogelijkheid tot waterpolo. Deze verzekering gaf de voorz. aan de heren Moraal en Los, die nog maals kwamen met het oude argu ment, dat door waterpolo het zwem bad teveel aan zijn bestemming zou worden onttrokken. Zelfs als er ge oefend wordt is er nog gelegenheid voor anderen om gebruik te maken van het zwembad in het daarnaast gelegen instructiebad. De kosten van de aanleg bedragen rond 270.000. Dit is bijna 20.000 meer dan de ra ming van het oorspronkelijk plan. De gemeente moet jaarlijks aan rente en afschrijving ƒ9400 betalen, d.i. 800.meer dan bij het oorspron kelijk'plan, hetgeen B. en W. niet onoverkomelijk achtten, temeer daar verschillende posten lager gesteld kunnen worden dan was geraamd en zij de thans voorgestelde oplossing als de meest ideale zien. Lange discussie. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, dat men tot ovei-'eenstemming zou komen over de verkoop gebou wen en woonhuis Hoofdstraat 80. Het voorstel van B. en W. om dit complex aan het rijk te verkopen voor 10.000.ondervond van ver schillende zijden tegenkanting. De heer De Graaf opende het debat met de opmerking dat de koopsom te laag was en oordeelde dat dit minstens 20.000 moest zijn. Van gelijke me ning waren de heren v. d. Stoel, Mo raal en Los. Door deze gebouwen te exploiteren zouden er zeker voorde liger resultaten te bereiken zijn. De voorz. antwoordt de tegenstanders, dat men ondersheid moet maken tus sen overheid en particulieren. De overheid waagt zich liever niet aan speculaties en wil van een foeilijk object af. Op de eerste plaats kost het onderhoud van deze gebouwen jaarlijks ongeveer 1000.tewijl de huur slechts 500.bedraagt. Dan streeft de gemeente naar verfraaiing op de bewuste plaats en dit zal zeker niet bevorderd worden door deze ge bouwen, die tegen het te bouwen via duct van de nieuwe Rijksweg komen te liggen. De bedoeling is, dat ze na verloop van tijd geheel zullen ver dwijnen. Het is dan ook niet toege staan indien er e.v. brand zou uit breken ze te herbouwen. Het groot ste deel van de raad is na deze uit eenzetting van de voorz. omgezwaaid maar niet de heer v. d. Stoel die, na opgemerkt te hebben dat tegenwoor dig een ruim deel van het onderhoud voor rekening van de pachter komt, voorstelt de verkoop twee jaar uit te stellen, n.l. de tijd waarop de pacht bijna is afgelopen. Zijn voorstel wordt ondersteunt door de heer de Graaf. De voorz. brengt dan het voor stel van B. en W. in stemming dat met 8 tegen 2 stemmen, die van de heren v. d. Stoel en de Graaf, wordt aangenomen. (De heer Broxterman was niet aanwezig). Verkoop bouwgrond Aan de heer N. Mol alhier zal bouwgrond verkocht worden uit GEVAARLIJK SPEL Vijf Venlose jongens van omstreeks 14 jaar speelden gistermiddag met een vat carbid en besloten de Inhoud tenslotte in een waterput te werpen en in brand te steken. Terwijl zij belangstellend over de putrand gebogen stonden om de uit werking van hun daad te bekijken, volgde een enorme explosie, welke de putwand deed scheuren en een felle steekvlam omhoog zond. Levensgevaarlijk en ernstig ge wond moesten de jongens naar het ziekenhuis worden gebracht. INBREKERS IN ARREST Door de Groninger recherche zijn twee personen gearresteerd, een 23- jarige schilders uit Hoogkerk en een 24-jarige landarbeider uit Leek, die zich schuldig hebben gemaakt aan een inbraak, gepleegd in het gebouw van de coöperatieve inkoopvereniging „Helpt Elkander" aan de Eendrachts- kade te Groningen. Zij hadden zich toegang verschaft door het vernielen van een raam aan de achterzijde van het gebouw en het intrappen van een deur, die toegang geeft naar het kan toor; in de kantoren werd alles over hoop gehaald; er werden enige levensmiddelen, een hoeveelheid si garen en een aantal postzegels ont vreemd. Na de inbraak zijn beiden naar het Leekstermeer gegaan, waar ze zich verscholen hebben; beiden hebben een bekentenis ZAAG IN HOOFD. De 31-jarige betonwerker D. Hor dijk* uit Utrecht was bij de nieuw bouw in de Dickenslaan bezig een gat te zagen in beton. De zaag die de man in het beton dreef, schoot plot seling terug en trof hem in het voor hoofd. Het slachtoffer was op slag dood. (Tel). complex V. voor het bouwen van vier percelen. De prijs bedraagt 2750.— per perceel in totaal dus 11.000. Daarbij kom., nog de verhoging voor storting in het stratenfonds ad ƒ1,50 per vierkante meter plus ƒ100 per woning voor het verleggen der wa terleiding. Een verzoek om subsidie van het R.K. Comité voor Vacantie- bezigheden werd op voorstel van B. en W. op dezelfde gronden als vorig jaar, n.l. dat dit probleem op het platteland van veel eenvoudiger aard is dan in de stad en zonder finantiële steun van de overheid moet kunnen worden opgelost, afgewezen. De heer Kuilenberg vraagt aantekeningen van te hebben tegengestemd. Stichting Chr. Ulo-school Door het bestuur van de Vereni ging voor Chr. onderwijs is een aan vraag ingediend om gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor stichting van een Ulo-school aan de B. G. Cortslaan hoek dr de Bruijnestraat. Aangezien aan de voorschriften is voldaan stellen B. en W. voor de gé- vraagde medewerking te verlenen Aangezien in de gemeente geen openbare ulo-school aanwezig is, moet naar aanleiding van art. 75 der L.O.- wet tevens worden overgegaan. Daar het leerlingental voor een dergelijke school te klein is stellen B. en W. voor daar voorlopig niet toe over te gaan. De raad ging hiermede accoord. Opdracht voor plan centraal gymnastieklokaal Aan de heer J. J. Hornstra te Was senaar is thans definitief opdracht gegeven voor de bouw van het cen traal gymnastieklokaal aan de Hoog- madese weg, hoek Ericalaan. De overige punten werden zonder meer door de raad aanvaard. Bij de rondvraag bracht de heer Schoppen hulde aan de brandweer voor het zeer snelle optreden bij de laatste brand. De Zondagsdienst der doktoren fcvordt deze week waargenomen door dokter H. Bakena, Acacialaan 58. Tel. 24828 De raadsleden mr. J. H. Valentgoed en T. v. Nieuwkoop van Oegstgeest hebben onderstaande vragen tot B. en W. gericht: 1. Is het U bekend, dat de gemeente Leiden plannen heeft tot de stichting van een openbare lagére school *in het z.g. Rijnsburgerwegkwartier? Is er ter zake overleg gepleegd tussen het gemeentebestuur van Lei den en dat van Oegstgeet, nu blijkens een bericht in een der Leidse bladen, naar aanleiding van de op 6 Juni j.l. gehouden vergadering van de raad der gemeente Leiden, uw wethouder van onderwijs aan zijn ambtgenoot van Leiden zou hebben medegedeeld, dat 't wel eens zou kunnen gebeuren, dat wegens overbevolking op de Oegstgeestse scholen, Leidse leerlin gen afgewezen zouden moeten wor den? 3. Hoeveel leerlingen uit de ge meente Leiden bezoeken thans de o.l. school in onze gemeente; hoeveel hebben zich voor de nieuwe cursus aangemeld en hoeveel van hen zijn afkomstig uit de gemeente Leiden? 4. Bij de voorbereidende besprekin gen betreffende de bouw van een tweede o.l. school in deze gemeente, heeft uw wethouder van onderwijs in een vergadering van de raad ge zegd, dat er óf in Leiden, óf in onze gemeente een o.l. school zou worden gebouwd. Indien het overleg als be doeld in vraag 2 niet heeft plaats ge had, oordeelt U het dan niet gewenst, dat dit alsnog ten spoedigste ge schiedt, opdat u aan de hand van de beantwoording der vragen 1 en 3 zich een gefundeerd oordeel kunt vormen over de noodzakelijkheid van de doorvoering van de bouw ener twee de o.l. school in onze gemeente? 5. Acht U het in verband met het gestelde in vraag 2, gewenst aan het gemeentebestuur van Leiden te doen weten, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor overbevolking van de bestaande o.l. school a. d. Terweeweg gelet op de voorgenomen bouw van een tweede o.l. school in onze ge meente, alsmede op de aanwezigheid van een Montessorischool en een pas geopende prot.-christelijke school? Antwoord van B. en W. Ad 1. Deze vraag is bevestigend te beantwoorden. Ad 2. Ten qanzien van de uitbrei ding van het aantal openbare scholen voor g.l.o. in Oegstgeest en het aan grenzende gedeelte van Leiden heb ben de wethouders van onderwijs van beide gemeenten in het afgelopen jaar meermalen overleg gepleegd. Ad 3. Op 16 Mei 1.1. bezochten 77 leerlingen uit de gemeente Leiden de o.l. school in Oegstgeest. Op 20 Juni hadden zich voor de nieuwe cursus reeds 55 leerlingen aangemeld, welk aantal nog niet definitief is; hiervan zijn er 12 afkomstig uit de gemeente Leiden. Ad 4. Beantwoording van deze vraag kan achterwege blijven in ver band met het antwoord op vraag 2. Ad 5. Bij de beantwoording van deze vraag zijn drie op elkaar vol- Het vruchtgebruik van de vele huizen en landerijen, die de bezit tingen vormden van de bejaarde dame uit Culemborg, die Maandag j.l. door haar neef uit Apeldoorn vermoord werd, zou volgens de bepalingen van het thans geopende testament ten goede zijn gekomen aan de moordenaar. Daar de wet dit onmogelijk maakt, zal de erfenis nu hoogstwaarschijn lijk ten goede komen aan de moeder van de moordenaar, die gehuwd is geweest met een broer van het slachtoffer en de naaste familie vormt. De vraag rijst dan echter, of na verloop van tijd de moordenaar toch niet via de erfenis van zijn moe der in het bezit komt van de na- latertschap. OPNIEUW VEE IN BESLAG GENOMEN. In Doornspijk zijn bij twee vee houders zeventien stuks vee in be slag genomen. In Oldebroek zijn drie dieren opgelegd. De boeren hadden geweigerd het vee tegen TBC te la ten inenten. De landbouwers hebben het z.g. bewaarderschap aanvaard, zodat het in beslag genomen vee voorlopig op het bedrijf kan blijven in afwachting van de rechterlijke uit spraak. gende tijdstippen te onderscheiden. De huidige toestand. Het behoeft geen nader betoog, dat op het ogen blik leerlingen uit de gemeente Lei den niet onbeperkt toegelaten kun nen worden. Na de aanvang van de tweede o.l. school in Oegstgeest. Het spreekt van zelf, dat dan weer plaatsingsmoge lijkheid voor Leidse leerlingen be staan zal. Dan de toestand over een paari jaar, b.v. in 1957. Als men rekening houdt met de snelle uitbreiding der bebouwing in de gemeente Oegst geest en de voorgenomen uitbrei dingsplannen in het Rijnsburgerweg kwartier, dan moet het gemeentebe stuur van Leiden ernstig rekening houden met de mogelijkheid, dat de huidige toestand opnieuw ontstaan kan. Overigens behoort het stellen van vragen betreffende de stichting van een openbare school voor g.l.o. op Leids grondgebied niet in deze raad thuis. De aanwezigheid van een Montes sorischool en een nog niet volledig bezette protestants-christelijke school kan hierbij buiten beschouwing gela ten worden. Op het dezer dagen gehouden examen van het Ned. Radio Genoot schap te Den Haag slaagde de heer Jac. Werkhoven voor het diploma Radio Technicus. Slim. Kapelaan: „Jantje, wie was de vader van Mozes?" Jantje: „Movijf, kapelaan". Verschil. Zij: „Verbeeld je maar niejs! Een vrouw kan net zo goed een geheim bewaren als een manl" Hij: „Natuurlijk, lieveling. Maar niet zo lang". Beter. Hij (woedend): „En nu wil ik wel eens weten, wie hier de baas is in huis? Jij of ik? Zij: „Heus jongen, laten we daar niet over praten. Je zult je veel ge lukkiger voelen als je 't niet weet". Oplossing? Een man, die veel last ondervond van roos, ging op één dag naar drie kappers. De eerste deed er rood haarwater op, de tweede groen en de derde paars. „En hielp het?", vroeg 'n vriend de andere dag. „Nou mijn roos ben ik kwijt", luid de het antwoord, „mar er komt nu confetti van mijn hoofd". Onbekend. „Is het stuk goed, waarin je optreedt?" „Ik weet 't niet, man. In het be gin van het eerste bedrijf ga ik af dood". Leugenaar. Rechter: „Zo, u staat dus terecht voor bedelarij. Hebt u nog iets aan te voeren tot uw verde diging?" Verdachte: „Heus edelachtbare, ik stak m'n hand uit om te voelen of het regende en toen liet een dame er een dubbeltje op vallen." Moderne jeugd. Tante: „Martha ga van die jongeman z'n knie af!" Martha: „Geen denken aan! Ik zat hier 't eerst". Beslist. De jongeman had zich opgedoft en toog opgewekt naar het huis van zijn meisje. In de streek, waar zij woonde, kwam hij haar broertje tegen. Jantje", vroeg hij „denk je, dat Annie mijn bezoek verwacht?" „Beslist", antwoordde Jantje, „ze is tenminste een half uur-geleden uit gegaan". 0 „Ik ben er al, hoor lieveling!" Gisteravond kwam de gemeente- laad van Ter Aar in voltallige zitting bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester B. J. Hogenboom. Ten aanzien van een brief van de heer Alb. Koeleman inzake bouw vergunning plaatste de raad zich ach ter het door B. en W. ingenomen standpunt. De gemeente-rekening 1953 werd met algemene stemmen vastgesteld. gewone dienst gaf een nadelig saldo van 269.21. De kapitaaldienst vertoonde een nadelig slot van 52.622.70. Industrie-terrein. Het voorstel van B. en W. tot aan koop van gronden langs de Leidse Vaart gaf aanleiding tot'een vrij uit voerige gedachtenwisseling. De voor stel. Het betreft de aankoop van zitter gaf een toelichting op dit voor grond met de bedoeling deze te be stemmen voor industrieterrein. Aan de N.O. zijde van de Leidse Vaart een perceel groot 6680 m2. Dit kan gekocht worden tegen een prijs van 6000.—. Aan de Z.W. zijde der Leidse vaart een oppervlakte van 15270 m2 te ko pen voor 14.506hierbij inbegre pen alle vergoedingen wegens scha de die uit de koop eventueel voort vloeien. Aangezien de wegaanleg naar het perceel ten N.O. van de Leidse vaart moet gaan over eigen dom van de heer C. Koeleman is met deze eigenaar onderhandeld over een eeuwigdurend recht van overpad. Met het Polderbestuur zal een rege ling over onderhoud waterkering ge troffen worden. Tegenkanting. De heer A. P. Uijttewaal verzet zich tegen het voorstel. Hij vri zich af of de gemeente wel zoveel terrein voor industrie nodig heeft. Spr. is van mening dat we in deze agrarische gemeente repds industrie genoeg hebben en wijst verder op het verschijnsel dat men liever bui ten de gemeente gaat werken. Bo vendien is de grond in de uitbrei dingsplannen bestemd voor industrie terrein, dus heeft men er toch altijd beschikking over. De heer P. v. Rijn kan zich met de gedachtengang van de heer Uytte- waal verenigen. Hij is er voor alleen het terrein ten N.O. van de Leidse vaart te kopen. Ook de heer Sassen was van' deze zelfde mening. De voorzitter zegt dat het van be lang is over terrein voor industrie te kunnen beschikken. Als er aanvraag komt moet de gemeente iets aan kunnen bieden. Heeft men dan niets dan gaat men naar de gemeente die wel iets te bieden heeft. Daarom moet hij de gedachtegang van de heer Uijttewaal ontraden. B. en W. hebben wel eens kansen gehad om industrie aan te trekken, maar kon niets aangeboden worden. gemeente moet vooruitzien en de sterke eenzijdigheid van deze ge meente verminderen. Hiervoor draagt de raad verantwoordelijkheid. Ook Ter Aar moet de kans hebben zich te ontwikkelen. En hiertoe is het voorgestelde slechts een bescheiden bijdrage. De heer L. Koning was aanvanke lijk tegen dit terrein omdat hij meen de dat er beter geschikt terrein was, maar hij had zijn mening gewijzigd. We dienen te zorgen dat we voldoen de industrieterrein hebben. Vestiging van industrie kan naar zijn mening de welvaart van de gemeente ver groten. Wethouder den Hollander brengt in herinnering het verzoekschrift van Arbeiders- en Middenstandsorgani saties waarin verzocht werd te voor zien in de behoefte aan industrieter rein. De heer A. Hoogervorst stelde zich eveneens achter het voorstel van B. en W. De heer F. Sassen uit nog zijn Vrees dat de bestaande industrie door nieu we vestigingen geschaad zou kunnen worden. Wethouder Volgering wijst er op, dat reeds voor het genoemde adres B. en W. aandacht aan dit probleem hebben geschonken. De plannen zijn dan ook geen gevolg van bedoeld adres. Het voorstel weid aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heren P. v. Rijn, A. P. Uijt tewaal en F. Sassen. Geografisch rapport. Vervolgens komt aan de orde het voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet voor bodemkarterin- gen en het uitbrengen van een socio grafisch rapport. De noodzaak van de bodemkartering is duidelijk aan de dag getreden door de impasse waar in de gemeente is geraakt met een uitbreidingsplan. In de toekomst dienen besluiten te dien aanzien ge baseerd te zijn op de meest diep gaande onderzoekingen. B. en W. stelden voor voorlopig uit te gaan van de minimumkosten bij de vast stelling van het crediet. Dit is 10.000.voor de bodemkartering en 1000,voor het sociografisch rapport. De raad ging hiermede ac coord. Bij het volgende punt werden eni ge subsidies toegewezen. De Kath. Jeugdbeweging krijgt 350,voor aanschaffing van tenten, grondzeilen e.a. materialen. De Bloemistenver eniging zal voor deelname aan het bloemencorso Aalsmeer „Klank en kleur", met een wagen voorstellende een Wiener Walzer evenals vorig jaar f 250,ontvangen. Het comité Bloemenctfrso Aalsmeer krijgt f 25 voor een prijs. De Chr. Landbouw- winterschool te Haarlemmermeer KATWiJK De Zondagsdienst voor zover het de patiënten betreft van de huis- ratsen: Visser, Slagmolen. Cleverin- ga, Boriegh en Hagen, wordt waar genomen door dr. P. Lodder, Andreas- plein 2. KATWIJK AAN DEN RIJN Voor wat betreft de patiënten van de doktoren J. Bergman, H. Hueting en E. E. van der Laan te Rijnsburg, wordt de Zondagsdienst waargenomen door dokter J. Berg man, Valkenb.weg la, tel. 2921. „Wat 'n idee van me, hé?" Ambtelijk. Een dame schreef aan het departement van landbouw: „Iedere dag ligt er een kuiken met zijn pootjes in de lucht. Wat kan daar de oorzaak van zijn?" De minister van Landbouw riep vier deskundigen bij zich en na een week kreeg de dame een korte brief: „Uw kuikens zijn dood". Natuurlijk. Jantje: „Vader, wat is er belangrijker: de zon of de maan?" Vader: „De maan natuurlijk, jon gen. Overdag is het toch al licht.'* Ongelooflijk. Dame: „Bij de (posterijen kunnen ze er ook iets van maken!" Vriendin: „Hoezo?" Dame: „Nou, mijn man is een week naar Groningen voor zaken en nu krijg ik een brief van hem, •waarop 't poststempel Parijs staat." i N00RDWIJK Voor het examen Middelbare School zijn geslaagd: Fransje Droogh, Jopie de Groot, Anneke Meiland, Elly Sedelaar, Rita Zuidhoek, Maar ten v. Berckel en Jan Roozen. Al len leerlingen van de Christus Ko- ningschool. Willy Alkemade, Siem Hiep, John Peeters, Jan Sistermans, Kees Verweij, Toon Vliet Vlieland en Ben v. Went, allfh leerlingen van de R. K. Jongensschool. De Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr. J. v. Nes. De Duinrandapotheek en die te iZee zijn geopend van 11.306 uur. Voor spoedgevallen is de Duinrand doorlopend open. Geb.: Johannes W. H., z. v. H. A. Schelvis en P. J. E. Heemskerk; Apo- lonia A. P. M. d. v. H. Heemskerk en G. A. M. v. d. Ploeg; Pieternella K., d. v. C. Marijt en P. K. Luijk. Z0ETERW0UDE Geslaagd. Aan de landbouwho geschool te Wageningen slaagde de heer C. J. v. d. Post voor het examen landbouwkundig ingenieur. In aanwezigheid van ouders, be stuur, leraren enz. heeft gisteravond de diploma-uitreiking van de R.K. Handelsavondschool te Lisse plaats gehad. Het hoofd der school, de heer H. Ragas, stak zijn lof ook niet onder stoelen of banken, evenmin als de heer De Vroomen. Tot zijn grote ge noegen kon hij meedelen, dat de leerlingen van de vijf-jarige cursus allen geslaagd waren. Door de prima sfeer tussen leraren en leerlingen is er op deze cursus meer behandeld dan het examen vereist, Zo deden vorige maand drie cur sisten examen voor Nederlandse Handelscorrespondentie en Boekhou den. De heer Ragas lichtte voorts toe, dat deze 5-jarige cursus zo'n brede basis vormt voor latere spe cialisatie, het behalen van het Mulo diploma b.v., toeleggen op Engelse handelscorrespondentie of boekhou den, terwijl de Nederlandse handels correspondentie, die in het zakenle ven toch de eerste contacten legt, verwaarloosd wordt. Van de 3-jarige cursus kon aan 6 candidaten geen diploma verstrekt worden. De heer Ragas dankte de Rijksgecommitteer den die bij de examens aanwezig waren. Dit bewijst toch wel dat het zakenleven belang stelt in de de cursus. exploitatietekort. Tenslotte besloot de raad met algemene stemmen om de subsidie aan de kleuterscholen te verhogen van 22.50 tot 30 gulden per kind. Bij de rondvraag vroeg de heer C. v. Vliet verbetering van de arbeids lonen voor de losse werkkrachten in dienst der gemeente. Doch B. en W. staan hier voor overmacht. De heer A. P. Uijttewaal vraagt aandacht van B. en W. voor een ver bindingsweg KorteraarPapenveer. Uit het antwoord maakten we op dat dit voorlopig nog wel tot de wensen ontvangt 50,ter dekking van het| zal blijven behoren. Namens de gecommitteerden bracht de heer F. Meyer, leraar aan een Middelbare school te Leiden, hulde aan het onderwijzersteam en sprak tot de leerlingen stuwende woorden, om het er, na het behalen van deze mooie resultaten, niet bij te laten zitten. Hierna reikte de heer Jac. Th. de Vroomen de diploma's uit. Namens het bestuur van het Kath. Centr. Handelsonderwijs sprak ver volgens de heer Manse, die reeds tientallen jaren met de school te Lisse in contact staat. Mede namens de ouders vertolkte hij zijn dank ten opzichte van de directeur en de le raren der school voor hun sublieme verzorging der cursus. Namens de cursisten boden de leer lingen H. Heemskerk en J. Ruigok, na hun dankwoord gedaan te hebben, de leraren een aandenken aan. Hier volgen, de geslaagden: Voor de, 3-jarige cursus de da mes: A. M. v. d. Aart, M. Bijwaard, Th. J. Boon, J. Langeveld, S. v. Lierop, E. Lips, J. H. Lubbe, J. B. v. Veen, allen te Hillegom, W. M. Degger, 3. Hartveld en E. Kaptein te Lisse en de heren A. v. Dongen, Haarlemmermeer, H. B. Heemskerk, H. P. Warmerdam, C. de Wit, H. Zwaneveld te Hillegom, J. v. Graven te De Zilk; J. Th. v. d. Aart, L. J. van Berkel, C. J. Beyk, Th. Costien, P. J. Hagen, J. A. v. d. Laan, C. Lem mers, C. J. Mens, H. J. Mooyekind, H. v. Noort, J. Slootbeek, G. v. Vel- zen, P. Verbout, J. de Zee en A. Mense, allen te Lisse. Afgewezen 6 candidaten. Voor de 5-jarige cursus de volgen de personen: mej. A. Kroon te Lisse; de heren J. Akerboom, F. Geerlings, L. H. de Jeu, E. R. Leander, P. Meyers, J. S. Ruigrok, P. Wassenaar, allen te Lisse. Afgewezen: geen. Dit weekeind neemt dr. J. M. v. Dijk, Achterweg 6, telefoon 3134, de medische dienst waar. De Anjer-collecte heeft in Lisse het mooie bedrag van 245.opge bracht.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 12