Regeringsverklaring in de Tweede Kamer Fa J. J. SLOOS Zn Waarom zoudtU verder lopen Telefoontjes worden dagelijks aangenomen DINSDAG 7 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Tweede Kamer heeft de minister-president, de heer Drees, omtrent het verloop van de kabinets crisis een verklaring afgelegd. Wij ontlenen aan deze regerings verklaring: Het kabinet stelt er prijs op uit een te zetten, waarom en op welke grondslag het meent zijn arbeid te moeten hervatten. Na de consultaties, die hebben plaats gehad nadat het kabinet zijn ontslag had aangeboden, was er reden om aan te nemen, dat er geen uit zicht bestond op de vorming van een ander kabinet, dat eventueel werk zaam zou kunnen zijn tot het nor male einde van de lopende parle mentaire periode. Het liet zich aan zien, dat gekozen zou moeten wor den tussen vervroegde verkiezingen als gevolg van Kamerontbinding, en voortzetting van het werk van het zittend kabinet. Aan dit laatste kon uiteraard slechts worden gedacht, in dien inzake een voorstel over de hu ren van oude woningen, en eventueel daarmee samenhangende belasting voorstellen, alsnog overeenstemming tussen regering en Staten-Generaal mocht worden verwacht. De heer mr. Burger, aan wie de opdracht werd verleend tot recon structie van het kabinet, heeft er naar gestreefd een dergelijke basis te vinden voor voortzetting van het werk van het kabinet. Hij heeft daartoe overleg gepleegd zowel met de voorzitters van de fracties, waar van geestverwanten in het kabinet zitting hebben en met wie indertijd de richtlijnen voor het program van het kabinet besproken zijn, als met het kabinet. Naar aanleiding van ge stelde vragen en geopperde sugges ties heeft het kabinet medegedeeld, welke voorstellen het meende te kunnen doen. Het overleg heeft ge leid tot een zodanig resultaat, dat het kabinet vertrouwt voor de wetsont werpen en nota's van wijzigingen, die het ter zake van huren en belas tingen bij de Staten-Generaal zal in dienen, de nodige steun te zullen vinden. Waar het votum der Kamer zich niet richtte tegen de regeringspolitiek in het algemeen, acht het kabinet zich onder deze omstandigheden ge rechtigd zijn taak weer op te nemen, terwijl het, mede in verband met verschillende belangrijke en urgente wetsontwerpen, die aanhangig of in voorbereiding zijn, het landsbelang er mede gediend acht, indien niet een langdurige onderbreking intreedt. De heer Drees gaf daarna een uit eenzetting van de met betrekking tot het huurvraagstuk te doene voor stellen. Deze zijn van tweeërlei aard. Het eerste strekt tot verlaging van de lasten, die drukken op de exploi tatie zowel van oude als van nieuwe woningen. Het tweede tot verhoging van de huren van oude woningen met 5 pet. (Deze voorstellen zop reeds ge publiceerd). De verlagingen voor textiel en sui ker gelden tot 31 December 1956. Tegen die tijd zal kunnen worden bezien of op andere wijze een com pensatie kan worden gevonden. Door de opschorting van de parle mentaire behandeling wordt de in werkingtreding van de daarin ver vatte belastingverlagingen in de per soonlijke sfeer vertraagd. Verschui- LEIUSCHENDAM DE PALESTEIJNRUITERS DEMONSTREERDEN. Onder grote belangstelling hebben de Leidschendamse Palestijnruiters in vereniging met de rijvereniging Koningin Emma uit Wassenaar en de vereniging Irene uit Katwijk een paardensportdemonstratie gegeven onder leiding van de heer Van der Linden uit Nieuwerbrug. Een dertigtal deelnemers gaven in de dressuur- en springproeven blijk van hun rijvaardigheid maar meer nog kon men van de fraaie bewegin gen en houdingen van het paard ge nieten. De uitslagen waren voor dressuur klasse N beginnelingen manége: A. P. v. d. Marei van Koningin Emma 6.89 pnt., 2. Mej. A. Haasnoot van Irene 6.42 pnt., 3. mej. W. van Egmond Koningin Emma 6.32 pnt., 4. mej. S. van der Stoel van de Palesteijn- ruiters 5.96 pnt., en voor manége B: 7. K. van Vliet van Koningin Emma 6.21 pnt., 2. mevr. Hooijmans van Koningin Emma 5.57 pnt., 3. H. Haas noot van Irene 5.28 pnt., 4. C. Schal- kers van Irene 5.14 pnt. Dressuur klasse B gevorderden^ 1. P. van der Marei Koningin Emma 98J-4 pnt., 2. K. Schalkers van Irene 97 pnt., 3. J. van der Marei Koningin Eimma 94 pnt. Springen: 1. J. van der Marei Koningin Emma 7 pnt., 2. J. van der Marei Jr. Koningin Emma 6.75 pnt., 3. P. van der Marei Koningin Emma 6% pnt. Hierna gaven de ruiters gezamen lijk nog enige demonstraties van durf en behendigheid. Op het fraaie ca- rouselrijden volgde een rit met be spanning a la fléche, terwijl de aan wezigen de stoelendans bijzonder op prijs stelden. E.H.B.O.-gediplomeerden. Na de vereiste cursus met goed gevolg te hebben gevolgd zijn geslaagd voor het diploma E.H.B.O. de dames: A. C. M. Duding, J. F. M. Strampraad, D. Koning, L. J. A. van Nierop, J. M. A. Bolleboom, P. C. Bolleboom, C. Zwarteveld en D. Kloosterman. Twee condidaten moesten worden afgewezen. De diploma's van de da mes L. C. van Bohemen ei. P. Groe ne wegen werden verlangd. Zilveren gemeentedienaar. Op 16 dezer zal met gepaste feestviering het feit herdacht worden dat de heer H. Hoenselaar, technisch ambtenaar bij gemeentewerken, gedurende 25 jaar zijn beste krachten in gemeen tedienst heeft gegevii. ving naar 1 September levert een budgetaire winst voor één maal op van rond 60 millioen. Het vervan gen van een deel van de verlaging van loon- en inkomstenbelasting door een iets later ingaande vermin dering van de grondbelasting, levert een bate voor eenmaal van 12 mil lioen. Tegenover het verlies aan op brengst inzake textiel en suiker ad 93 millioen tot 31 December 1956 staat dus een bedrag van 72 mil lioen aan hogere ontvangsten aan loon- en inkomstenbelasting in 1955 dan verwacht werd. Waar huurverhogingen worden toe gestaan mede met het oog op de ge stegen kosten van onderhoud, acht het kabinet het redelijk, dat verband wordt gelegd tussen de huurverho ging en het onderhoud, voorzover dit bij deze beperkte verhoging moge lijk is. Het ligt dan ook in de bedoeling in het wetsvoorstel tot huurverho ging met 5 pet. een clausule op tc nemen omtrent het vervallen van die huurverhoging als het noodzakelijk onderhoud verwaarloosd wordt. De uitwerking zal moeten plaats hebben bij algemene maatregel van bestuur. Opneming van die uitwerking in 't wetsontwerp zou vertragend werken bij de indiening, zowel omdat gezette overweging van de te treffen rege ling, ook wat de organisatorische op zet betreft, noodzakelijk is, als om dat gedacht wordt aan uitvoering door de gemeenten en daarover over leg met de Vereniging van Neder landse Gemeenten moet kunnen plaats hebben. Bovendien kan de ervaring tot het inzicht leiden, dat verandering van de regeling noodzakelijk is, wat bij een algemene maatregel van bestuur soepeler kan geschieden dan bij de wet. Het is de bedoeling reeds on middellijk de voorbereiding van de algemene maatregel van bestuur ter hand te nemen en deze na de aan neming der wet zo spoedig mogelijk in werking te doen treden. Bovendien is er aanleiding de vol gende twee zaken bij de wet te re gelen: a) Hetgeen ten aanzien van de hu ren van onbewoonbaar verklaarde woningen thans is geregeld in artikel 3 van het besluit bijzondere huur prijzen 1954; b) De mogelijkheid om tot verla ging van de huur van woningen te komen, die niet formeel onbewoon baar zijn verklaard, doch wel met dergelijke woningen op één lijn zijn te stellen. De te nemen maatregelen zullen er toe leiden, dat het verschil tussen oude en nieuwe huren afneemt met ongeveer 8H pet. De regering is van oordeel, dat de voorstellen op huur- en belastingge bied, die thans aan de Staten-Gene raal zullen worden voorgelegd, een verantwoord geheel vormen. Een nieuwe stap wordt gezet op de weg naar oplossing van het huurvraag stuk, terwijl tegelijkertijd directe en indirecte belastingen op zodanige wijze worden verlaagd, dat voor de I bevolking geen verzwaring, maar verlichting van lasten intreedt. Het blijft intussen gewenst, dat het beraad, waarvan minister Witte bij de behandeling van het voorstel in zake huurverhoging heeft gesproken, voortgang zal vinden. Niet omdat spoedig tot verdere huurverhoging zal moeten worden overgegaan, maar om te trachten te komen tot een huurpolitiek op lange termijn, die zo algemeen mogelijk steun kan vinden. SASSENHEIM C* Hubers f In de ouderdom van 57 jaren is gisteren na een korte ziekte in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden overleden de heer Cornelis Johannes Hubers. De heer Hubers werd op 29 Octo ber 1897 te Nijmegen geboren. Na daar ter stede in de gemeentebedrij ven werkzaam te zijn geweest werd hij op 1 October 1925 belast met de leiding van de gemeentebedrijven te Sassenheim, eerst in de functie van administrateur, sedert 1 Januari 1946 als directeur. Behalve aan de voortreffelijke waarneming van deze functie gaf de heer Hubers zijn gaven en tijd nog aan vele andere maatschappelijke in stanties. Hij was meer dan 25 jaren secreta ris van het R.K. Armbestuur van de parochie van de H. Pancratius, waaronder ressorteerde 't beheer van huize ,St. Bernardus, waarvan hij de laatste jaren regent was; zeer vele ja ren ook was hij vice-voorzitter van de A.R.K.A., afd. Bloembollenstreek, se cretaris-penningmeester van de Ver eniging van Huiseigenaren Sassen heim en omstreken, secretaris van de Florisschouten Vrouwenpolder, Roo- demolenpolder, Hellegatspolder, Hof. Groot- en Klein Hemmeerpolder, Mottigerpolder en Berg- en Daal- polder. Zeer groot was het getal van vrien den en kennissen, dat de heer Hubers telde, en geen wonder. Hij was een sympathieke, eenvoudige persoon lijkheid, die hielp waar hij helpen kon. Sassenheim heeft in hem een goed burger verloren. Succes voor „Adest Musica". Op het groot muziekconcours te Wate ringen wist de R.K. Harmonie „Adest Musica" met 308 punte een eerste prijs te winnen. Dit betekent tevens dat zij mag promoveren van de 4e afd. Harmonie naar de 3e afd. Kerkveiling. D. jaarlijkse vei ling voor kerk en armen zal worden gehouden op Dinsdag 14 Juni a.s. in het K.S.A.-gebouw om 7.30 uur. DE KWAKEL KD.O.ABEKEWALDA 6—1. In een matig gespeelde wedstrijd is het K.D.O. gelukt, de op één na laatste wedstrijd van deze competi tie, de volle buit binnen te halen. K.D.O. wint de toss, dus trappen de mannen van Abcoude af Al dadelijk gaan de onzen tot de aanval over, en uit een mooie apgezette aanval is het Co Zaal, die reeds na 2 minuten spelen, het net wist te vinden. Uit een overrompelende aanval der onzen, was het wederom de snelle linksbuiten Co Zaal, die na een half uur spelen de stand op 20 bracht. Weinige minuten later is het Roel Egberts, die uit een verwarring voor het doel der gasten, profijt wist to trekken 30. C. Plasman maakt er 40 van. Na de rust wordt het door toedoen van Vlasman en Verlaan 60, ter wijl A. de eer wist te redden. Het le juniorenelftal speelde ook op eigen terein en wel tegen D.C.G. Zij wisten met 31 te winnen. Het 2e juniorenelftal speelde een uitwed strijd tegen D.C.G.zij brachten het er minder goed af en verloren met 13—0. Handbal. De dames-junioren speelde op eigen terrein een wedstrijd tegen St. Martinus, zij konden het ecliter niet tot een overwinning brengen, en verloren deze ontmoe ting met 51. KATWIJK AAN DEN RIJN Autotocht ouden van dagen. Van de zijde van het comité auto tocht ouden van dagen, werd ons medegedeeld dat dit jaar de auto tocht zal plaats vinden op Dinsdag 28 Juni a.s. Zij, die aan deze tocht wensen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij de heer H. A. van den Anker, Rijn straat 66. Verkeersongeval. Gisteravond te ruim zes uur had op het kruispunt ZeewegCallaoweg, even ten Oos ten van het viaduct, een verkeers ongeval plaats. De 29-jarige bromfietser Z. uit de Commandeurslaan alhier, naderde 't kruispunt vanaf de noordoostelijke afrit naar de Provincialeweg, komen de vanuit de richting Noordwijk en wilde oversteken naar de Callaoweg. Hij werd hierbij door een luxe auto, komende uit de richting Katwijk aan Zee gegrepen en tegen de grond ge slingerd, waarbij hij aan het hoofd en het rechterbeen werd gewond. Nadat door dokter H. M. Hueting ter plaatse eerste hulp was verleend, moest het slachtoffer voor verdere behandeling per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd, terwijl de auto geen schade van enige betekenis op liep. KRV—MMO 1—2 De eerste aanvallen zijn voor MMO maar de KR V-achterhoede weet zich staande te houden. De MMO aanval len worden echter hoe langer hoe krachtiger en na lö minuten spelen wordt de 1. buiten ongedekt gelaten en deze maakt geen fout en geeft MMO de leiding (01). Wij dachten reeds, dat Kees Vreeburg de stand gelijk zou maken, maar een rug van een MMO'er redde voor de reeds ge slagen keeper. Het is weer de links buiten van MMO die ongedekt gela ten wordt en van der Veer is voor de tweede keer kansloos geslagen (0—2). Na de thee is KRV overwegend sterker, maar Vrouwe Fortuna was geheel met de MMO-achterhoede. De laatste 20 minuten worden geheel op de MMO-helft gespeeld met zo nu en dan een MMO-aanval. Bij een scri- mage voor het MMO-doel maakt een der achterspelers hands; de MM.- grensrechter vlagt, maar de scheids rechter laat doorspelen. De ene aan val na de ander rolt op de MMO- veste af, maar door te weinig de bui tenspelers in het spel te betrekken worden de aanvallen door de MMO- achterhoede afgeslagen. Als een der MMO-achterspelers de bal weer met de hand speelt, ziet de scheidsrechter het wel en van der Veer laat zijn collega vissen (21). Er is echter nog 10 min. te spelen. KRV zet alles op alles, maar zij weten echter niets meer te bereiken, en zo heeft MMO meer gekregen dan haar, gezien de verhouding in het veld, toekwam. KATWIJK LOOP DER BEVOLKING 26.000 overschreden Het aantal inwoners der gemeente bedroeg per 1 Juni j.l. 26036, tegen 25958 op 1 Mei. Gedurende de maand Mei vermeerderde het zielenaantal door geboorte met 63 en door ves tiging met 133 personen, terwijl door overlijden en vertrek een verminde met 12 en 106 personen. Hieruit blijkt dus, dat in de loop van de maand Mei de 26000 inwoner der gemeente werd ingeschreven. Uit het feit, dat op 10 Mei van het afge lopen jaar de 25.000 inwoner werd geboren, zodat dus in de tijd van ':én jaar de bevolking met circa 1000 :ielen toenam, valt duidelijk de zeer snelle groei der gemeente af te lei den. Padvinderij. Op 11 Juni zal de padvinderij in Nederland in verband met het 45-jarig bestaan van deze organisatie een „wereldrimboejacht" houden. De welpen in elk afzonder lijk district zullen op een bepaalde plaats verzamelen. Alle welpen uit het district Rijnland komen die dag naar Katwijk, waar het trefpunt in de Zuidduinen zal zijn. En des avonds is er dan ook nog een groot kamp vuur. WASSENAAR 25 JAAR ST. JOSEPHPAROCHIE Zondag is het zilveren jubileum van de St. Josephparochie op een voudige, maar daarom niet minder feestelijke wijze herdacht. In de stijlvol versierde parochie kerk droeg pastoor W. Q. Versteegen met assistentie een plechtige Hoog mis op en in een toespraak onder alle H.H. Missen heeft de pastoor een terugblik geworpen op de afge lopen kwart eeuw parochiegeschie denis. Aan moeilijkheden en zorgen heeft het in die tijd niet ontbroken. Voor de oorlog steeg de schuldenlast van de parochie zo hoog, dat de pa rochie toevertrouwd werd aan de zorgen van de Commissie voor Ker kelijk Crediet in het Bisdom Haar lem tot 1 Januari 1948. Het schoolgebouw, dat pastoor van Woesik in de jaren. 19481949 sticht te. gebouwd volgens een nieuw sys teem, is van een zodanige ocnstruc- tie gebleken, dat er in de komende maanden voor een bedrag van 40.000 aan hersteld moet worden. De verwachting, dat het zilveren pa- rochiefeest gevierd zou kunnen wor den in een nieuw kerkgebouw is niet in vervulling gegaar». Pastoor Versteegen vroeg van zijn parochianen bij dit jubileum een feestgave voor nieuwe kasuifels. Spontaan offerden de parochianen voor dit doel Zondag j.l. 1200. Het parochieel Magnificatkoor en het Collectantencollege hebben Zon dag in intieme kring het 25-jarig be staan gevierd en enkele jubilarissen gehuldigd, die sedert de oprichting lid zijn van een van deze colleges. Van het zangkoor waren dat de heren P. Braun, J. Hoekstra en A. Schrama, van het collectantencollege de heren J. Bakker, H. Bayer en F. van Leeu wen. Herheijden, was het gisteren een ju beldag, want ook hij heeft de pa rochie 25 jaren met grote trouw en toewijding gediend. R.K. BOND VAN BEJAARDEN HIELD EERSTE JAARVERGADERING. De Wassenaarse afdeling van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepen- sionneerden heeft Zondagmiddag in de foyer van het R.K. Verenigings gebouw de eerste jaarvergadering gehouden, die door een groot aantal leden werd bezocht. De voorzitter, de heer C. Schoorl, herinnerde in zijn inleidend woord aan de stichting van de Wassenaarse afdeling, die een feit is geworden, dank zij de grote medewerking van de R.K. Vrouwenbeweging, die reeds eerder een R.K. sociëteit voor bejaar den had opgericht. De secretaresse van de afdeling, mevrouw J. C. Abbenhuis-Siesem, bracht een jaarverslag uit over het wel en wee van de afdeling, die thans een 100-tal leden telt en de nieuwbenoemde penningmeester, de heer A. M. Beijersbergen gaf een fi nancieel overzicht. De voorzitter deelde mede, dat op 31 Juli a.s. het jaarfeest gevierd zal worden met een Hoogmis in de St. Willibrordkerk, een feestelijk ontbijt en een feestmiddag. Kapelaan Van Vliet, geestelijk ad viseur, bracht verslag uit van de al gemene vergadering van het hoofd bestuur, die onlangs in Haarlem werd gehouden en die voor een belangrijk deel gewijd was aan de nieuwe re geling van de ouderdomsvoorziening, die thans op stapel staat. Na de pauze sprak de geestelijk adviseur van het hoofdbestuur, pater A. van Dieren O.P., over „De plaats van de bejaarden en gepensionneer- den in de huidige maatschappij". En tenslotte keurde de vergadering en kele wijzigingen in het bestuur goed. Tot 2e voorzitter werd benoemd de heer H. B. van der Klaauw, tot 2e secretaris de heer J. C. A. Wisse. Doordat het 6-jarig zoontje van de landbouwer W. aan de Rijks straatweg alhier, op het erf van zijn vader nabij de aldaar staande hooi berg met lucifers speelde, geraakte de hooiberg in brand, Door de brandweer is met enkele stralen op de mistspuit de brand geblust en er ger voorkomen kunnen worden. De schade begroot op pl.m. 700 wordt door verzekering gedekt. Ter hoogte van de oversteek plaats voor wielrijders aan de Pape- weg alhier kwam de 20-jarige mo torrijder R. uit Voorschoten in aan rijding met de 76-jarige bromfiets bestuurder T. uit den Haag, die wei felend de rijweg overstak. T. die hierbij inwendige kneuzingen opliep, is, nadat door dokter Baart de la Faille eerste hulp was verleend naar het Gemeente-ziekenhuis aan de Zuidwal te den Haag overgebracht. De motor werd ernstig beschadigd. Vermoedelijk doordat het zoon tje van de 43-jarige L. uit Leiden, gezeten op de duo van een door zijn vader bestuurde scooter, die daar mede reed op de Rijksstraatweg al hier, tijdens het passeren van een Belgische personen-auto, aan de lin kerarm van zijn vader trok, kwam deze laatste in aanraking met die auto. L. die begon te slingeren kwam vervolgens op het wegdek te vallen. Hij bekwam een linker- enkelfractuur, terwijl zijn zoontje een bloeduitstorting aan zijn rechter- enkel opliep. Zij zijn, nadat door dokter Baart de la Faille eerste hulp was verleend, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De scooter werd licht beschadigd. Op de Wassenaarse-Slag hoogte van de Vleysmanlaan had een aanrijding plaats, tussen een motor, bestuurd door de 50-jarige H. uit Voorschoten. De motorrijder en de wielrijder werden hierbij zodanig verwond, dat zij, nadat door dokter Baart de la Faille eerste hulp was verleend, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moes ten worden overgebracht. Motor, en rijwiel werden bescha digd. Ook voor de koster, de heer J. H. Leiden en de 59-jarige wielrijder Marktberichten LEIDEN. 7 Juni. Vette varkens. Aanvoer 370 varkens. Prijzen: zware 1.541.49; de lichte 1.551.50; slagersvarkens f 1.551.53; zeugen 1.341.32; bij teruglopende prijzen vrij goed, enkele slagersvarkens bo ven notering. Acht nuchtere kalveren 35—40; 95—105 levend. BODEGRAVEN, 7 Juni Kaas. Aanvoer 199 partijen, le soort 2.20 2.28; 2e soort 2.132.19, zware 2.29—2.35, extra 2.47. Handel kalm. ROTTERDAM 7 Juni. Vee. Aan voer: 4320 (6581) stuks vee, waarvan 650 vette koeien,855 (635) gebruiks- vee, 75 vette kalveren, 287 (108) graskalveren. 1087 nuchtere kalve ren, 83 varkens, 133 biggen, 175 paarden, 8 veulens, 148 schapen, 798 lammeren, 21 geiten. Prijzen: vette koeien 2.78—2.98, 2,58—2.76, 2.102.40; vette kalveren 2.60 2.80, 2.40—2.60, 2.00—2.20, p. kg. graskalveren 475375275; nuch tere kalveren 544844; biggen 565040 per stuk; slachtpaarden 2.202.102.00 per kg.; schapen 130—120—90; lammeren 80—70— 60; kalf koeien 1100—950—775; melkkoeien 1100—950775: vare 775—675—575; vaarzen 850—675 —575; pinken 575—475—375. Handel: vette koeien aanvoer re delijk, handel kalm, langzaam dalen de prijs, prima's boven notering; vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen aanmer kelijk lager; graskalveren aanvoer iets kleiner, handel vlot, prijzen vooral niet lager in prijs; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel ta melijk, iets minder in prijs; biggen aanvoer matig, handel stil, met iets teruglopende prijs; slachtpaarden aanvoer ruimer, handel lui, dalende prijzen; schapen aanvoer groter, han del tamelijk, goed prijshoudend; lam meren even meer. handel goed, ruim prijshoudend; kalf koeien, aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen con stant; melkkoeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen constant; vare koeien aanvoer kleiner, handel stil, prijzen onveranderd; vaarzen, aan voer iets minder, handel goed, prijs houdend; t.b.c.-vrij aanvoer kleiner, handel kalm, prijzen constant. TER AAR. 6 Juni brtrent«. Peu len 2.202.80, kassnijbonen 1.50 1.85, idem stek 1.001.40, andij vie 3852 ct., idem B. 2427 et. spi. nazie 1942 ct., rabarber 813 ct., prei 1116 ct., postelein 2138 ct., idem B. 14 ct. tomaten A. 1.10; idem B. 1.301.40; idem C. 1.00; was- peen 17 ct. alles per kg., sla A 11 17 ct. idem B 711 ct. idem C 3—5 ct. bloemkool A. 4458 ct., idem B 22 37 ct.. idem C. 1426 ct. idem stek 912 ct. komkommers B. 38—43 ct., alles per stuk, bospeen 4156 ct. selderij 8 ct., radijs 9 ct., bosuien 7 ct., peterselie 14 ct., alles per bos; stoofsla 401.20 per bak, aardbeien 4366 per doosje. VEUR, 6 Juni. Groente. Kom kommers A 4451 ct., idem B 34 43 ct.. idem C. 2730 ct., idem krom 52—57 ct. per kg. Sla A f 11.00—1830; sal B 700—12.80; stoofsla 14—35; Andijvie 5670: spinazie 2735; bloemkool A 4556; bloemkool B 2738; tomaten 169178; bospeen 7291; postelein 3235. VINKEVEEN 6 Juni. Groente. Andijvie 4059 ct., Postelein 621 ct.. Rabarber 1116 ct., Spinazie 8K 16 ct.. Stoofsla 1324 ct., Tomaten 1.021.40 per kg. Bloemkool 944 ct.. Komkommers 4054 ct. Sla 2J4 22 ct. per stuk. Peen 5469 ct., Radijs 511 ct., Peterselie 31 ct. Sel derij 818 ct. per bos. Bij ons kunt U heel prettig kopen PRACHT COLLECTIE IN: KAMGAREN MANTELCOSTUUMS KAMGAREN COSTUUMS, KAMGAREN PANTALONS, SPORTCOLBERTS, REGENJASSEN EN MANTELS ENZ. Ondanks onze lage prijzen bij costuum of jas, Overhemd Cadeau, waarde f II.SO STILLE RIJN 11 NABIJ HARTEBRUGSKERK. LANGERAAR Abonnementen en Adver tenties worden aangeno men door: NI. PIETERSE Langeraarsewee 175. *2* Electrische Mercedes schrijfmachine, als nieuwe schrjifm., eiken cylinder- bureau, gecomb. gaskolen fornuis, gashaard, gas- radiator, naaim., Mechels eiken dressoir en tafel met leeuwenkoppen. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en D.. Tel. 23261. 527ste STAATSLOTERIJ 4e Klas 10e lijst HOGE PRIJZEN -1509 7135 8157 8921 'J«55 11603 163U6 16553 200 14U1 2010 2988 3211 3981 4394 5022 5610 5962 7515 7736 7969 8870 1UU34 11395 11961 12410 12961 13629 14683 16324 16450 16576 19274 19471 20809 21416 21876 FRIJZEN VAN ƒ80.— 1003 049 154 248 463 514 547 645 657 674 696 2143 150 194 274 481 511 518 620 677 733 787 803 813 8017 035 086 227 250 320 381 462 576 627 875 4000 4011 259 323 336 433 636 681 709 804 850 858 875 981 5044 153 205 256 287 407 510 513 517 524 619 713 746 783 840 855 919 6092 186 212 266 322 352 377 400 427 471 586 597 847 913 921 7072 246 317 329 362 486 521 679 775 861 8026 140 172 346 394 414 509 576 586 647 686 774 779 821 865 890 919 926 949 956 9033 150 220 304 335 357 416 441 442 502 521 530 545 574 692 725 821 835 19016 060 176 240 420 495 585 600 961 977 1015 116 131 159 217 238 271 369 419 421 480 502 504 523 552 556 562 576 582 608 612 633 741 753 826 849 914 926 999 2014 015 079 095 113 115 118 146 189 190 191 192 193 201 323 324 333 429 430 470 530 535 666 705 712 727 750 907 910 925 926 970 3007 016 018 043 061 102 112 138 148 264 314 347 349 337 417 419 433 447 451 531 537 559 564 580 582 601 617 656 657 684 732 857 868 904 931 937 938 946 999 4008 066 091 133 163 181 233 238 313 334 348 385 406 461 502 585 587 608 654 663 672 688 726 728 767 810 812 837 848 860 881 883 923 5020 036 054 084 085 092 129 158 185 190 209 220 223 290 308 328 330 339 360 361 391 408 423 137 439 465 536 667 737 738 744 748 767 768 774 785 788 790 797 802 816 817 833 848 867 930 944 0038 052 067 071 074 110 156 169 181 191 199 219 229 259 260 275 293 325 396 399 424 461 480 482 489 511 521 539 696 701 729 817 864 868 880 932 933 989 7027 078 099 101 116 117 125 130 134 162 182 190 281 315 373 439 465 479 496 500 527 530 543 544 563 625 643 665 672 789 795 816 SSo 892 943 80U1 004 058 097 166 169 181 213 231 239 309 322 334 349 358 396 398 450 473 499 503 504 541 544 556 561 566 585 609 636 680 687 691 718 723 750 784 785 897 901 910 916 924 942 968 9011 937 040 043 058 102 127 144 147 164 203 207 232 250 272 276 293 339 341 362 384 399 401 410 414 491 496 554 581 583 591 605 666 697 730 736 737 755 758 816 824 839 848 850 866 960 972 985 997 10013 049 105 108 130 204 234 235 253 258 268 318 321 326 366 382 411 437 441 481 483 500 524 547 552 «38 641 704 718 83' 837 882 896 907 910 Correctie: pr gen 11603 en 157 0S17 179 278 321 464 520 585 606 681 716 935 988 995 12025 070 157 256 362 365 377 380 439 442 536 544 «09 782 811 827 842 923 13196 199 334 371 374 412 -159 540 669 857 14003 077 321 461 569 635 708 714 744 970 15031 102 276 358 3S7 3S8 443 476 638 639 738 797 878 920 16011 025 149 224 240 494 559 «12 674 929 17130 282 637 746 731 788 875 88G 891 961 18062 069 071 138 220 239 275 385 433 325 584 620 «43 645 703 946 19193 234 465 525 579 611 681 688 696 874 11015 041 067 079 081 113 135 151 159 196 216 220 288 343 360 370 396 421 413 477 581 633 «66 793 813 869 896 93/ 990 13021 091 134 139 174 221 2(14 315 331 339 342 417 '160 511 527 531 538 5«« 587 «34 663 «68 681 683 735 751 753 774 789 801 837 905 909 971 14124 129 220 261 272 300 364 373 393 460 480 481 486 517 537 552 580 599 662 670 724 738 780 806 854 878 890 895 010 933 947 951 972 15053 072 106 115 122 144 173 202 214 225 241 275 311 365 414 451 501 558 570 616 621 670 671 701 735 768 805 984 100)3 U37 067 076 084 087 121 135 150 151 183 187 220 261 274 293 295 308 374 388 389 408 424 438 473 515 536 548 562 588 598 «66 «75 676 735 760 827 897 944 970 17002 021 033 050 101 172 229 238 248 280 283 343 346 353 363 388 411 436 511 517 547 561 593 609 619 628 630 640 641 663 669 «70 760 787 851 876 881 18010 025 032 046 05'J 070 078 083 151 237 244 251 282 292 386 393 416 423 461 5<)4 533 538 583 606 693 691 706 707 750 774 779 780 804 806 809 837 840 850 890 908 911 936 940 974 19007 017 018 041 087 121 133 163 208 233 277 286 300 317 326 355 365 405 442 457 531 555 605 613 622 668 684 707 725 745 763 791 808 871 875 891 903 943 947 975 20011 019 110 124 132 149 162 211 232 250 260 270 295 387 440 456 510 529 540 595 603 647 650 664 679 697 703 733 739 754 773 779 896 918 969 971 994 075 086 087 138 165 172 187 202 245 :ó6 325 334 307 467 519 527 555 604 608 ■"It: prijzen van 200,bijvoc- i)7190 moet zijn 7199.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3