RIJNSTREEK Parochiële huldigingsavond in uitstekende sfeer-^ Kerkveiling brak met opbrengst van f 14300*- alle records DINSDAG 7 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 7 SCHOOLARTSENDIENST ALPHEN In het jaarverslag van 1954 van het district Alphen aan den Rijn van de schoolartsendienst, maakt de per 15 September 1954 benoemde nieuwe district-schoolarts, mej. dr. C. M. Bak huizen van den Brink, onder meer enige opmerkingen over het onder zoek op t.b.c. Het is haar gebleken, dat het percentage positief-reage- renden bij de kinderen van veehou ders nog niet dalende is. Dit zal haars inziens pas gebeuren enkele jaren nadat de veestapel geheel is gesa neerd. Dr. Bakhuizen van den Brink acht het daarom ten zeerste gewenst, dat dit onderzoek op t.b.c. bij de leer lingen, indien enigszins mogelijk, jaarlijks plaats heeft. Voorts merkte zij in het jaarverslag op, dat zij een geregelde samenwer king met het psychiatrisch-psycholo- gisch centrum van de Martha-stich- ting zeer op prijs zou stellen. Ten aanzien van de minder ernstige houdings-af wij kingen der kinderen waarvan de behandeling dus niet door de ziekenfondsen wordt vergoed komt het de district-schoolarts ge wenst voor, een cursus voor bijzon dere schoolgymnastiek onder gemeen telijk toezicht en onder leiding van een deskundige in te stellen. Zij merkte daarbij op, dat er uit de leer lingen gemakkelijk een of meer groe pen van tien te vormen zijn, voor wie deze bijzondere gymnastiek van groot belang is. In de toestand van verscheidene schoolgebouwen, kan nog heel wat verbeterd worden. Voorts acht dr. Bakhuizen van den Brink een goede voorlichting op voedingsgebied zeker geen luxe! AARLANDERVEEN D.S.S. De R.K. Muziekvereni ging D.S.S. behaalde op het federa tief Bondsconcours te Wateringen, in de afd. Uitmuntendheid fanfare, een tweede prijs met "236 punten. HAZERSWOUDE BRANDJE OUD-ADE Jaarvergadering V.V.O.A. Zater dagavond hield de R.K. Sportvereni ging V.V.O.A. haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer G. v. d. Fits sprak in zijn openingswoord zijn vreugde uit over het bereikte in het afgelopen jaar. Op de eerste plaats is er de nieuwe kleedgelegenheid ge komen. „Wij hadden niet gedacht", aldus de voorzitter, ..dat deze droom nog eens in vervulling zou gaan. Wij zijn onze pastoor dan ook bijzonder dankbaar voor de vele moeite die hij zich hiervoor getroost heeft". Tevens bedankte hij de parochianen voor hun financiële bijstand. Op de tweede plaats uitte hij zijn vreugde over de promotie naar de tweede klas van de L.V.B., terwijl gebleken is dat het elftal zich daar prima weet te hand haven. Vervolgens werden de notulen in dank aanvaard. De penningmeester kreeg een warm applaus daar hij on danks enige bijzondere uitgaven een batig saldo van 93.01 had. In de kascommissie werd gekozen de heer C. Roos. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek duidelijk de vooruit gang in het afgelopen jaar. Ook hij memoreerde dankbaar de bouw van de kleedgelegenheid. De competitie van het eerste elftal werd enthousiast begonnen en na vijf wedstrijden hoor de men al spreken over een mogelijk kampioenschap. Dit bleek echter te voorbarig, want zeven wedstrijden lang ging daarna de clubvlag half stok. Het elftal herstelde zich echter, zodat te verwachten is dat het stevig in het midden van de ranglijst zal eindigen. Het tweede elftal en ook de junio ren weten zich zonder een sensatio neel begin keurig te handhaven en voetballen met ware spelvreugde. We derom is geen enkele speler in aan raking gekomen met de strafcom- missie. De secretaris sloot met de wens dat Gods zegen in het nieuwe jaar op de vereniging mag rusten. Voor het trainen van de aspiranten heeft C. Roos zich beschikbaar ge steld en voor jeugdleider P. v. Leeu- Gisteren rukte de brandweer uit wen- De aftredende heren P. v. d. om smeulende balen zaagsel die op j Geest Chr. zn. en Jac. J. v. d. Poel het erf lagen van de veehouder A. Bol in het Westeinde, te blussen. Doordat de brandweer actief en doortastend optrad werd de brand in de kiem gesmoord. Onze plaatsgenoot de heer D. v. d. Bosch is tot koordirigent be noemd van het Mannenkoor „D< Gouwe Sangers" te Boskoop. LEIMUIDEN Aanbesteding. Er werd een aan besteding gehouden voor de bouw van een nieuwe winkel, kantoor en garage, in opdracht van de fa. C. Th. Beuk en Zn. De uitslag was als volgt: C. J. van Berkel, Leimuiden ƒ49.100.Ch#v Overdevest, Rijnsaterwoude ƒ48.290, Fa. Charlet, Leimuiden 47.630J. Kinkel, Leimuiden 45.900.G. Aartman, Leimuiden ƒ45.254.P. W. de Graaf, Leimuiden 44.914. Het werk is aan de laagste inschrij ver gegund. NIEUWKOOP TEDDINGTON—HOLLAND N.V. GAAT DOOR De bouw van de eerste fabriekshal vordert gestadig en het gebouw zal spoedig onder de kap zijn. In aansluiting hieraan wil Ted- dingtonHolland N.V. nu onmiddel lijk doorgaan met de bouw van een tweede en een derde hal. Hiervoor zal de gemeente garantie moeten verlenen tot een bedrag van onge veer 200.000.Men hoopt dit be drag te kunnen opnemen, op dezelfde voorwaarden, als destijds, toen voor de eerste hal 150.000.werd opge nomen. De directeur, de heer Rebel, terug van eenaandeelhoudersvergadering in Londen, heeft de gemeente van dit besluit in kennis gesteld. R.K. Jeugdwerk. Als men bin nenkort, in verband met de verbou wing aan het R.K. Bejaardentehuis gaat breken, zal de kleuterschool in het Parochiehuis worden geïmprovi seerd, evenals een gedeelte van de V.G.L.O.-afdeling van de R.K. Meis jesschool, terwijl reeds een klas van de R.K. Jongensschool in het Paro chiehuis is ondergebracht. Dat in dit overbelaste Parochiehuis het jeugd werk ernstig in het gedrang komt, lijdt geen twijfel. Men heeft nu een noodoplossing gevonden. Welpen, gid sen en verkenners zullen straks ver huizen naar het gymnastiek-lokaal, dat hun door de gemeente gratis is ter beschikking gesteld. Met pensioen. Aan mevr. J. Val- kenetZoeter, onderwijzeres aan de R.K. Jongensschool alhier is op haar verzoek, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, door 't R.K. Schoolbestuur met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag verleend. Mevr. ValkenetZoeter, of beter wellicht juffrouw Valkenet, zoals de leerlingen haar kennen, werd gebo ren te Bruinisse op 2 Aug. 1890. Van 13 Sept. 1910 tot 1 Jan. 1923 was zij onderwijzeres aan de O.L. School te Aarlanderveen en sinds 1 Jan. 1924 aan de Kath. Jongensschool te Nieuwkoop. Aan deze laatste school heeft zij dus bijna 32 jaar met bui tengewone ijver gewerkt. Zij heeft dan ook zeer zeker verdiend, dat zij nog lange jaren ,van haar rust moge genieten, na 44 jaar in het rusteloze schoolleven te hebben doorgebracht. 0UDE-WETERING Bij de rijkspostspaarbank werd over de maand Mei ingelegd 2.488,84 en terugbetaald 2.478,50. Twee nieuwe boekjes werd uitgegeven. R0EL0FARENDSVEEN Bij de rijkspostspaarbank werd over de maand Mei ingelegd 3.300,30 en terugbetaald ƒ3.407,20. Vijf nieu we boekjes werd uitgegeven. werden herkozen. Besloten werd de elftal-commissie ongewijzigd te hand haven. Telefonisch werd blijk van be langstelling ontvangen uit Groningen van de heer A. v. d. Ploeg, ere-lid en oud-voorzitter van de vereniging. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. De voorzitter slaagde er echter in allen tevreden te stellen en sloot de vergadering mt de chris telijke groet. TER AAR De Brasem Zaterdagmiddag hield de hengelsportvereniging „De Brasem" alhier, haar eerste viswed strijd van hetnieuwe seizoen, voor haar leden. Gevist werd in het Aarkanaal, waaraan door 30 leden werd deelge nomen. De vangst was niet groot, maar toch is de vangst wel eens min der geweest bij „De Brasem". Er werd gevist naar gewichten de uit slag is als volgt: 1. G. J. Wijzenbroek 580 gram; 2. D. de Leeuw 560 gr.; 3. J. D. Costeris 290 gr.; 4. G. Bocxe 250 gr.; 5. M. Rietveld 160 gr.; 6. B. Rietveld 155 gr.; 7. W. Rietveld 150 gr.; 8. Jac. Rietveld 90 gr.; 9. P. Schijf 85 gr. en 10. J. v. d. Haven 80 gr. De prijzen, welke bestonden uit vissportartikelen, werden na afloop door de voorzitter van „De Brasem" in café van Acker te Aardam, met een kort woord uitgereikt. Z0ETERW0UDE (H.R.) K.V.P. De afd. Hoge Rijndijk van de Kath. Volkspartij hield haar jaarvergadering in het café 't Witte Huis onder leiding van de voorzitter de heer van Mil, die zijn grote tevre denheid uitsprak over het succes bij de ledenwervingsactie, niet alleen plaatselijk ook over het resultaat in de kring Leiden. Door het grote suc ces van de afd. Dorp, staat de ge meente Zoeterwoude met 80% van het totaal aantal uitgebrachte stem men op de Katholieke lijst aan de spits. Hij hoopte dat de belangstel ling gelijke tred zou houden met de aanwinst in ledental. De penningmeester de heer N. Zwet sloot gaf het financieel verslag over 1954, hetwelk sloot met een batig saldo van 33.23. _Na het rapport van de kascommis sie werd dank gebracht aan de pen ningmeester voor zijn gehouden be heer, maar meer nog voor het vele werk in de laatste maanden met de ledenwervingsactie verricht. Door de uitbreiding van het leden tal, waardoor de afvaardiging naar de Kringsvergadering met één moest worden uitgebreid, werd op voorstel van het bestuur als afgevaardigde be noemd de heer P. Rotteveel en als plaatsvervanger de heer H. J. M. van Mil. Bij de mededelingen prees de voor zitter nogmaals de activiteit van de penningmeester, voor wat betreft de inning van de contributie, welke voor 1 Juli a.s. moet geschieden en ver trouwde dat de leden ook de 50 cents bon voor het verkiezingsfonds 1956 zullen aanvaarden, omdat de politieke strijd die wij als Katholieken in 1956 zullen moeten voeren, grote offers zal vragen. Het priesterfeest te Zoeterwoude Nog waren de feesten rond de priesterwijding van de neomist C. A Paardekooper niet ten einde geko men. Gisteravond kwamen op uitno diging van de Katholieke Actie de parochianen van de H. Kruisverhef fing en vele genodigden in het pa rochiehuis Schenkelweg bijeen. De zaal was geheel gevuld en het was weer echt feestelijk, toen de neomist in de met vele bloemen versierde zaal met een welkomstlied werd bin nengeleid. Aanwezig waren o.m. deken Bont, pastoor G. J. Klaverweyden, prior Y. Snabel, kapelaan S. v. Beur den, kapelaan G. W. Feliks, burge meester Smeets en wethouder G. P. v. Leeuwen. De voorzitter van de K.A., de heer H. A. Triebei, sprak het welkomst woord. Vaandrig van der Velden droeg een gedicht voor van Guido Gezelle, waarna de verkenners het Priester A, B, C opvoerden. Er is veel gelachen, oimdat de verkenners het spoor bijster waren en in hun broekzak moesten zoeken naar hun rol. De reidansen van de gidsen en „Francomajo" (senior gidsen) wa als eerste proeven van bekwaamheid al zeer goed rhythmisch. Alleraardigst was het spel van de welpen: „Bezoek aan het Seminaer". Voor het spel van de kabouters moest de neomist op het podium ko men zitten om de grappige verrassin gen van de leuk verkleedde kabou ters in ontvangst te nemen. Om het fop-cadeautje een handjevol kie zelsteentjes weer goed te maken, kwamen de laatsten namens de gid sen- en verkennersbeweging de neo mist een boekwerk aanbieden. Blij als zij waren het er zo goed afge bracht te hebben, danste het zo kleu rig verklede stel met de kip die zo'n mooi ei had gelegd in het mid denvan pleizier. De waarnemende voorzitter van de propagandaclub „St. Paulus", de heer A. C. van Leeuwen, bood na mens de parochianen van beide pa rochies het geschenk, een schrijfbu reau, aan. Spreker hield een beschouwing over de onmisbare steun van de ge lovigen aan de priesters en de plicht am steeds dankbaar te zijn als er weer een jonge priester uit eigen midden door God wordt uitverkoren om te werken aan het zieleheil en besloot zijn woord met te vragen aan de neomist als hij voor het zielelieil van zovelen aan die schrijftafel zal werken, ook nog de katholieken van Zoeterwoude te gedenken. Hierna sprak de neomist, om zich vooral in dankbaarheid te uiten dat voor hem wat nog niet gebeurd is in Zoeterwoude een zo'n heer lijke avond na 't priesterfeest is gege ven. Gisteravond heb ik gesproken over de hoge waarde van een goed gezins- en familieleven, nu wil ik spreken over de parochiële gedachte, over het parochieleven. Half Juli zal ik in de practijk van het parochie leven gaan en ik ben dankbaar in al die jaren van studie bij mijn thuis komst mij bewogen te hebben in het rijke parochieleven van onze paro chie; rijk omdat uit het klooster- aan de pastoor en nu ook aan de ka pelaan door de vele priesters zoveel steun is en wordt gegeven. Het goede godsdienstige leven heeft mij steeds getroffen. Hartelijk dank ik voor het schone cadeau en voor alles, wat in deze da gen is gedaan om het feest lijk te doen slagen. Ik zal de parochianen niet verge ten; deze morgen mocht ik reeds in het „Memento" bidden voor een pa rochiaan. Spr. zou wensen, dat de mensen zich veel meer tot de priesters, zelfs tot de theologanten zouden wenden met hunne moeilijkheden. Het zou goed zijn als de toekomstige priesters reeds zouden weten voor welke no den van het volk zij moeten bidden en waartoe zij reeds belangstelling en medeleven moeten geven. Het was mij daarom een hoge eer deze middag reeds het H. Doopsel te mo gen toedienen. De priester wordt door God uit de mensen genomen tot zaliging van alle mensen, dus zal ik u in mijn gebeden steeds blijven ge denken. VOORSCHOTEN ..Zomerfeest 1955" Priesterschap van geslacht tot geslacht overgedragen. Na een korte pauze werd een film vertoond van de Priesterwijding. De ze Franse film was in één woord prachtig en trof de diepe zin van het offer, dat de priester brengt, zeer treffend. Heel mooi was het tafereel van de hand-oplegging waarbij de hoopvolle tekst: „Zo wordt het priesterschap van geslacht tot geslacht overgedra gen" diepe indruk maakte. De tweede film „Paaswake" was niet minder mooi, zodat de aanwezi gen volop konden genieten van een zeer goed door kapelaan van Beurden ingeleid filmprogram. Aan het einde van de avond dankte pastoor Klaverweyden allen zon der namen te noemen die hadden gewerkt voor dit priesterfeest, vroeg veel gebeden voor en van de jonge priester en vooral gebeden tot God om kloosterroepingen van meisjes. De oude pastoor, uiterst vei'blijd om de wijding van een parochiezoon, zette een „Lang zal hij leven" in rond de neomist. Hiermede was het eind gekomen van het heerlijke feest. LISSE De ten bate van de armen der H. H. Engelenbewaardersparochie aan LisseBeekbrug is een daverend succes geworden. Alle voorgaande re cords sneuvelden, zelfs het bedrag dat men verleden jaar bij de jubi leum-veiling bereikte (13.000), werd deze keer ruimschoots overschreden. Pastoor Roelvink heette bij de opening bijzonder welkom het vei ling-personeel van de H.B.G., het kerk en armbestuur en notaris Pinx- ster. De heer P. Oosterveer, directeur van de H.B.G. drong er bij de milde gevers der bollen op aan om hun ar tikelen vroegtijdig te leveren en wel voor 15 Aug. De catalogus bevatte slechts 225 nummers, maar met de inlasnummers er bij is er wel het drievoudige aan geboden. Snel cn goed geboden. Zelden is er op een werkveiling NIEUWS UIT DE GOUDSE VOETBALBOND NIEUWKOOP 2 WERD AFDELINGS KAMPIOEN De sportvereniging „Nieuwkoop" mag zich gelukkig prijzen, dat het dit jaar wederom een kampioenselftal heeft. Nieuwkoop 2 behoefde in de laatste competitiewedstrijd slechts één punt te behalen om zich kampioen te kunnen noemen van de 3e klas in de Goudse Voetbalbond. Het elftal heeft de afgelo pen weken steeds aan de kop van de ranglijst gestaan, waaruit wel blijkt, dat het over een zeer behoorlijke ploeg moest beschikken. In de 14 competitie wedstrijden werd een formidabel aantal doelpunten gemaakt, nl. precies 70. Toch kreeg Nieuwkoop 2 het Woerden, waar het tegen VEP 3 moest spelen, helemaal niet cadeau en begon zelfs met een 10 achterstand. Doch voor het einde der eerste helft had Nieuwkoop 2 reeds de leiding met 21. Na de rust werd het voor Nieuwkoop nog even benauwd toen het slechts een 32 voorsprong had. Spoedig wist Nieuw koop zijn voorsprong weer te vergroten tot 4—2 en tenslotte op te voeren tot 52. Nieuwkoop 2 werd hiermede onge slagen kampioen. NieuwkoopNieuwerkerk 14 Nieuwkoop 1 moest een zeer geflatteer de nederlaag incasseren tegen Nieuwer kerk. De ploegen wogen aanvankelijk tegen elkaar op. Nieuwerkerk maakte het eerste doelpunt, toen keeper Kochein een houdbare bal liet glippen. De aan vallen van N'koop waren evenwel zeer gevaarlijk en het lukte tenslotte aan linksbuiten N. Segaar de stand weer ge lijk te maken (11). Nog voor het ein de van de eerste helft maakte keeper Kochein beslist een blunder, toen hij een volkomen houdbare bal op onverklaar bare wijze liet glippen (12). Na de rust bleek hij wel bijzonder slecht in vorm. Het was spoedig 13. Hiermee was de strijd in feite beslist. Hoewel Nieuwkoop zeer gevaarlijk in de aanval was, wist het niet meer te doel punten. Zelfs wist de tegenpartij de stand nog op 14 te brengen. Nieuwkoop 3WSE 23. NSV—Boskoop 2 14 Het spel golfde in gelijke strijd op en neer, waar in Boskoop het meeste geluk had, door met een zuiver schot een doelpunt te maken (01). NSV nam steeds meer de touwtjes in handen, echter zonder dat dit een doelpunt opleverde. Boskoop wist met een onverwachte aanval een doelpunt te scoren (02). Na de rust bleef NSV in de aanval en voordat het spel een kwartier oud was, had A. v. Koert de bal driemaal tegen de paal en tweemaal tegen de lat ge schoten, maar niet in het doel. Boskoop deed het beter met een enkele aanval was zij weer één doelpunt rijker (03). NSV gaf de moed niet op en bleef in de aanval. Eindelijk wist A. v. Koert de bal in het net te werken (13). Boskoop raakte hierdoor niet van haar stuk en bleef rustig verdedigen! tevens uitkij kend naar een kans om geschikt een uit val te kunnen lanceren wat ook zo af en toe gelukte: een zo'n uitval leverde zelfs weer een doelpunt op (14). GDS—WSE 10 In een spannende en enerverende wedstrijd is het GDS tenslotte toch gelukt op beide punten be slag te leggen. Door de harde afweer van de bezoekers was er van goed spel wei nig sprake. Aanhoudend golfde het spel op en neer en ontstonden voor beide doelen gevaarlijke momenten. Rust kwam evenwel met blanke stand. Na de hervatting bleken beide elftal len elkaar niets toe te geven. GDS liet zich intimideren en kon daardoor niet tot haar gewone spel komen. Totdat kort voor het einde een corner, fraai voor doel gezet, door Van Fulpen werd inge kopt (10). De bezoekers trachtten nog weer de balans in evenwicht te brengen, doch er kwam geen wijziging meer in deze stand. Mede doordat Ona 4 gelijk speelde tegen RVC zijn de kansen voor GDS op het kampioenschap wederom gestegen. Nic BoysGroeneweg 1—4 Op gelmatige en volkomen verdiende wijze heeft Groeneweg Zondagmiddag met 41 van een Boyselftal gewonnen, dat in geen enkel opzicht aan de .gestelde verwachtingen sinds vorige week vol deed. Geheel tegen de verhouding in ne men de Boys de leiding als Co van Vliet op fraaie wijze een vrije trap ineens in een doelpunt omzet, door de bal on houdbaar onder de lat te jagen (10.) Op dezelfde wijze komen de gasten aan de gelijkmaker. Als ook zij een vrije trap toegewezen krijgen, verzuimen de Boys om het bekende muurtje te vor men. Daarop wordt Bos kansloos gesla gen. Na de rust nemen de gasten geleide lijk aan het middenveld in handen en van hieruit zetten ze het doel der Boys onder zware druk. Gelukkig herstelde de achterhoede zich enigszins, want an ders ware de nederlaag nog groter ge weest. Als Bos ontijdig zijn doel verlaat en de bal niet te pakken kan krijgen, is het de linksbinnen der gasten, die zijn club de leiding geeft (1—2). Hierdoor aangemoedigd blijven de gasten aanhou den en zij weten voor het einde nog tweemaal te doelpunten (14). Zaterdagmiddag speelden de junio ren tegen de VEP b-jun. en wisten na goede strijd met 61 te zegevieren. Het tweede elftal speelde met tien man zo snel en goed geboden. Om kwart over elf was het laatste nummer reeds geveild, terwijl het in voorgaan de jaren dikwijls nachtwerk werd. De fraaie opbrengst is zeker niet op de laatste plaats te danken aan het tactische optreden der veiling meesters, de heren P. Oosterveer en Jac. v. Dijk, die, de kopers er vaak er toe wisten te brengen om hun goederen opnieuw te laten draaien. Zo ging bijv. een rit voor 8 personen naar Noordwijk aan Zee, vijf keer in andere handen over en bracht zo doende f 120.in het laadje. Een sprekende pop werd van de hand gedaan voor f 46. Een Delftsblauwe bloempot ging voor f 60.Mede dank zij de grote rivaliteit tussen de gebi'oeders neven Kortekaas gingen 8 pakjes pa ling voor f 180.onder de hamer door. Wat denkt u van een blikje le verpastei voor f 15. Het werd grief geboden. Vooral toen om half elf bekend gemaakt in Bodegraven tegen Esto 2 en moest i werd dat de tienduizend was over- met een fi 2 nederlaag epnnAcron no. schreden, werkte dit stimulerend op de kooplust. In de resterende drie met een 62 nederlaag genoegen ne men. De adspiranten wilden voor nie mand onder doen en verloren met 73 van de NSV-adsp. uit Noorden. HANDBAL DTS—NIO 7—2 Onder ideale weers omstandigheden traden de dames van DTS in het veld tegen de dames van NIO uit Rijpwetering. Het eerste kwar tier wogen beide partijen goed tegen el kaar op en ging de strijd gelijk op en neer met wisselende kansen, Ondanks het feit, dat de gasten met tien speel sters in 't veld kwamen, wisten ze toch het doel van DTS op verrassende wijze te doorboren toen dc gevaarlijke mid denvoor er alleen op uittrok en met een prachtig schot Riet van den Berg on houdbaar passeerde (01). De vreugde was echter van korte duur, want vanaf de uitworp ging de bal van de een naar de ander en het was Door van der Hoorn die zich op de rechtervleugel handig van haar tegenstandsters wist te ontdoen en met een prachtige worp de balans in evenwicht bracht (1—1). Een paar mi nuten hierna was het dezelfde speelster die, nu vanaf de linkervleugel, de stand op 21 wist te brengen. Toen niemand in staat bleek de middenvoor der gas ten te houden was het andermaal gelijk (2—2). Dit werd DTS te bar. Het tempo werd opgevoerd en binnen enkele mi nuten was de stand 52 door goede doel punten van Ton van den Berg (2 maal) en Clazien Lebesque. Na de rust deden de dames, dank zij 't warme weer, kalm aan. Het was Rietje Lek, die uit een massale aanval met een goed schot precies onder tegen de lat, de stand op 62 bracht. Verder was er van strijd geen sprake meer. NIO berust te ia de nederlaag en DTS nam genoe gen met deze stand, alleen Door van der Hoorn niet, die er vlak voor tijd weer eens op uit trok en op fraaie wijze de eindstand op 7—2 voor DTS bracht. NSVMM O 11 Na tien minuten spelen was het A. Maarsseveen, die met een ferme worp de bal het net inzond (10). NSV bleef overwegend sterker alleen de doel worpen waren slecht; steeds werd de bal vrywel recht op de keepster geworpen, waar zij dan met weinig moeite de bal kon stoppen. Na de rust was het spel van hetzelfde gehalte met de meeste aanvallen voor NSV en de gevaarlijkste aanvallen voor MMO. Ofschoon er in het geheel in iets hoger tempo werd gespeeld, had dit op het sjpelbeeld geen invloed. Na 12 minu ten 4ee<J MMO weer zo'n gevaarlijke uitval en de vrijgelopen linksbinnen kreeg de bal en wierp deze in de uiter ste rechterhoek en de NSV-keepster moest zich gewonnen geven (1—1). Hoe NSV ook aanval op aanval deed, steeds werd de bal weer op de keepster aange gooid en het winnende doelpunt bleef daardoor uit. kwartier werd nog voor ruim f4000 verkocht. Dat het met -een superso nische snelheid ging, spreekt voor zich. Om kwart over 11 maakte pastoor Roelvink tot zijn grote vreugde be kend dat dit toch wel de mooiste en gezelligste veiling geweest was, die hijooit had meegemaakt. Niet minder blij was hij over de opbrengst van de veiling die bij telling f 13.300.— bleek te zijn Was het geen „stunt" van het veiling-personeel toen er la ter bekend gemaakt werd dat er een klein" telfoutje ontdekt was van f 1000 gulden, zodat het totaal f14.300werd? Met een daverend applaus der aan wezigen werd de vergissing verge ven en ging ieder voldaan over het gevestigde record huiswaarts. Financiering woningbouw. Kon de Raad reeds in 1953 reeds besluiten nemen met betreking tot de financiële afwikkeling van de na de oorlog De voorbereidingen voor het „Zo merfeest 1955" dat in de parochie van de H. Laurentius van 2 tot en met 6 Juli a.s. zal worden gehouden, heer- I vlotten uitstekend. Enkele bijzondere en nog nooit gebrachte attracties zul len in de zalen en in de tuin zeer ze ker grote aftrek hebben en bij de parochianen niet alleen in de smaak, maar ook in de portemonnaie vallen. De loten gaan spoedig in zee en de collectie zeer waardevolle prijzen zijn zo aanlokkelijk, dat verwacht kan worden dat de loten op 6 Juli zul len zijn uiverkocht. Getracht zal worden de uitslag tijdens het bal be kend te maken. Vele parochianen waren reeds gul en spontaan met hun bijdragen. Er werd reeds ontvangen een 12-delig theeservies, een fototoestel, 12 kop pen en schotels, dranken, vulpensets en vele andere prijzen. Aan de pas torie zal men uw gaven dankbaar aanvaarden. Vooral voor de speciale kindermiddag is veel nodig. Voor de winkeliers bestaat er bij het Rad van Avontuur gelegenheid reclame voor hun producten te maken, door hun speciale artikelen voor het Zomer feest beschikbaar te stellen. Het slot-bal op Woensdag 6 Juli dat geleid zal worden door Henny Boes en zijn echtgenote belooft ook al door de vele attracties een waar festijn te worden. Er wordt verteld, dat Hugo de Groot met zijn boekenkist voor een wereld-sensatie zal zorgen. De twee plaatselijke Bands zullen het rhythme van de dans aangeven. Opbrengst collecte A-V.O. De collecte voor A.V.O. die onlangs door de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening is gehouden, heeft op gebracht f269.36. St. Laurentius. Woensdagavond om 8 uur geeft de St. Laurentiushar- monie haar eerste zomerconcert in het Burgemeester Berkhoutpark. ROUWKOOP BESLOOT GOED. Rouwkoop is er in geslaagd in zijn laatste competitiewedstrijd Meerburg de baas te blijven met 43. De wed strijd was van geen belang meer en een grootse strijd is het ook niet ge worden. Doordat de Rouwkoop-doel man vergat de bal te pakken nam Meerburg al na 2 minuten de leiding na goed een half uur spelen lukte het Rouwkoop gelijk te maken door goed werk van hun linksbuiten die na zich vrij gespeeld te hebben een afgemeten voorzet gaf. Rouwkoop nam nog voor de rust de leiding (2—1). Na een aanvanke lijk overwicht van Rouwkoop na de rust herstelde Meerburg zich en wist een terug gespeelde bal in het net t<i werken (22). Het spel, werd toen harder en door een strafschop nam Rouwkoop weer de leiding en de aardigheid van de wedstrijd raak te er af nadat beiden nog een ge scoord hebben het einde met 43. ForeholteSVLV 3—2. SVLV speelde Zondagmiddag haar laatste wedstrijd voor de competitie. Voor beide ploegen hing er niet zoveel meer van af, of de uitslag gunstig of ongunstig uitviel gelet op het ver loop in de competitie. Er kon deze middag dus rustig om de eer van de club gespeeld worden. In de eerste helft krijgt SVLV inderdaad veel meer kansen tot doelpunten dan Fo reholte. Bij een goed opgezette aan val van de Voorhouters weten zij door de achterhoede van SVLV heen te dringen en het eerste doelpunt te scoren (10). SVLV onderneemt enige goede tegenaanvallen, maar het succes blijft nog even uit. Toch ziet SVLV nog kans om voor de rust de stand weer op gelijke voet te bren gen. Het is P. Zonneveld, die de ge lijkmaker scoorde (11). Na de hervatting van het spel ziet Foreholte kans weer de leiding te nemen (12). Even later wordt het zelfs 13. De Voorhouters blijven opdringen, maar de achterhoede van SVLV weet nog van ruimen en daar door wordt erger voorkomen. Bij een tegenaanval op het Foreholte-doel lukt het eindelijk om tot doelpunten te komen. Zonneveld schiet onhoud baar in. door de Woningbouwvereniging „Het Fr Hendriks 18 25 31 F G Gezinsbelam?", mhnnuNfo H5?driks_ \S' 25\ 31 F- C' Duiven kwamen van Orleans. De postduivenverenigin „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanaf Orleans (Frankrijk). Afstand 503.48 km. De eerste duif werd geconstateerd om 13.50.43; snelheid 1069.38 meter per minuut. De laatste prijswinnende duif werd geconstateerd om 15.49.07; seniheid 950.82 meter per minuut. De prijzen werden als volgt be haald: J. P. v. d. Assem 1. 4, 5, 9, 21, 29, 30, 34; G. Teske 2, 8, 20, 26; A. dc Graaf 3; P. Douwes 6, 7; P. d'Haens 10, 12, 15, 19; F. Zoons 11, 35; V. L. Pierlot 13, 17; C. waan 14, 16, 22, 27, Gezinsbelang" gebouwde complexen van 19 en 73 woningen, thans zijn B. en W. in staat de financiële af wikkeling voor te stellen van alle na de oorlog door de Woningbouwver eniging „Volksbelang" gebouwde complexen, omvattende niet minder dan 246 woningen. Weer bewoonbaar. De woningen 3e Poellaan no's. 63, 65, 67 en 69 welke onbewoonbaar werden ver klaard, zijn enige tijd geleden verbe terd. Aan de Raad wordt voorgesteld tot opheffing van de onbewoonbaar- verklaring te besluiten. 0EGSTGEEST AANBESTEDING RIJWIELPAD HAARLEMMERSTRAATWEG. Van laag naar hoog: J. Stam, Voor schoten, f36.890.Langeveld, Al phen, f37.380.Stuifzand, Leiden, f 37.444.Haelen, Den Hoorn, "38.000.Niens, Lisse. f38.000. Van Duin, Katwijk, f39.440.Gebr. Schelvis, Heemstede, f 42.700. Samson, Oegstgeest, f 43.970.V. d. Veer, Leiden, f43.500.Wed. A. v. Driel, Koudekerk, f 44.400.—; Steen voorden, Den Haag, f46.000.—; Sehouls, Rotterdam, f 48.600. Gunning is aangehouden. I Heusden 23; H. Schoo 24; A. G. Klei weg 28; M. Wolleswinkel 33, 36. N00RDWIJKERH0UT Mooi succes. De Vrijwillige brandweer van deze gemeente is naar een brand weer wedstrijd in Oud Beijerland geweest. Het corps deed mee in de 3e klasse. Aan het le gedeelte bekampten 15 corpsen elkaar. Noordwijkerhout ver overde de 7e plaats. In het 2e gedeelte deden 30 corp sen mee. Hier veroverde Noordwij kerhout de le plaats. Zij was 50 se conden sneller opgeruimd dan de daarop volgende. Deze le prijs was een züveren medaille. Géb.: Cornelis Nicolaas Maria, z. v. Th. J. v. d. Eerg en J. H. Plasmeijer; Johannes Cornelis Maria Jacobus, z. H. J. Heemskerk en C. J. Duijndam, Theodorus Leonardus Maria, z. van Th. H. v. d. Berg en C. P. M. v. d. Voet; Johanna Anna Maria, d. van A. C. Broekhof en C. M. v. d. Putten; Maria Wilhelmina Petronella, d. van Th. J. Langeveld en C. A. v. d. Berg; Theodora Johanna Maria, d. van P. J. M. Warmerdam en M. W. Heems kerk; Cornelia Wilhelmina Maria, d. v. P. H. Kaptein en H. A. v. d. Berg; Irene Theodora Maria, d. van C. J. v. d. Berg en A. M. L. Schacht.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2