Tijdens de zomermaanden is paleis op de Dam voor 't publiek geopend Arts raakte verslaafd aan verdovende tabletten Overijssel zwaaide gisteren de scepter op „E 55" Praatje en 'n plaatje over Oud-Alphen aan den Rijn DONDERDAG 2 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Rijke historie Evenals in 1953 zal het koninklijk paleis te Amsterdam gedurende en kele maanden van dit jaar voor het publiek worden opengesteld en wel op werkdagen van 10 tot 4 uur van 15 Juni tot 1 September. Bezichtigd kunnen worden op de begane grond de vierschaar en op de eerste ver dieping de burgerzaal en de troon zaal. Het koninklijk paleis te Amsterdam werd in 1648 als het raadhuis der stad Amsterdam gebouwd naar het ont werp van de vermaarde bouwmeester Jacob van Campen, geboren te Haar lem op 2 Februari 1595. Op 13.659 palen. Nadat op 16 October 1648 de laatste van de 13.659 palen waarop het stad huis gebouwd zou worden, was ge slagen kon reeds 12 dagen later, op 28 October 1648 de eerste steenleg ging volgen. Op 29 Juli 1655 geschiedde de plechtige inwijding. Toen in 1808 Lo- dewijk Napoleon als koning van Hol land het stadsbestuur gelastte het stadhuis te ontruimen en aan de ar chitect B. H. W. Ziesenis opdracht gaf het gebouw tot paleis in te rich ten, kon niemand vermoeden dat het gebouw deze bestemming zou be houden. De noodzakelijke voorzienin gen om het gebouw bewoonbaar te maken, werden door Ziesenis vol pië teit in zeer korte tijd uitgevoerd. De koning voorzag het paleis van de kostbare meubilering in Empire-stijl, die thans een der volledigste ter wereld nog geheel aanwezig is. Na de bevrijding gaf koning Wil lem I op 2 December 1813 het paleis als stadhuis aan de stad terug, met het verzoek daarin enige vertrekken voor hem disponibel te houden. Het stadsbestuur nam dit aanbod gaarne aan, doch op 4 Maart 1814 werd aan de souvereine vorst het provisioneel gebruik van het aan de stad gece deerde paleis aangeboden. Het bleef paleis. Wel werden in het begin der 20e Aetherklanken Televisieprogramma. NTS: 16.28—17.30 Eurovisie: Rep. v d. Int. wielerwedstr. „De Ronde van Italië. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws, weerber. en Kath. nieuws. 8.20 Gram. 9.00 Voor de rvouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.05 Gram. 10.30 Amus. muz. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Kamer koor. 12.0Ü Angelus. 12.03 Salonork. en solisi. 12.30 Land- en tuinbouwme- ded. 12.3 Wij vrouwen van het land. 12.40 Ballroomork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Metropole ork. en solist. 14.30 Amus. muz. 15.00 Schoolradio. 15.30 Zang en orgel. 15.50 Gram. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. (Intermezzo: Gra- mofoonmuz). 17 40 Koersen. 17.45 Pianoreciial. 18.05 Mii. Kapel, man nenkoor en solist. 18.30 Vragenbe- antw. 18.45 Mil. Kapel. 18.55 Toespr. door Prof. Romme. 19.00 Nieuws. 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting": 1. Het maandelijks over zicht van de werkzaamheden der Verenigde Naties, 2. Emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.30 Avondge bed en liturg, kal. 19 45 Gram. 20.40 Act. 20.53 De gewone man. 21.00 Gram. 2i 10 „Even uitblazen". 21 30 Mi1 z. quiz. 22,00 „Moeder worden en Moeder zijn", caus. 22.15 Promenade orkest en solist. 23.00 Nieuws. 23.15 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Thuis", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Vierhan dig pianospel. 11.05 Voordracht. 11.25 Gram. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.35 Sport en prognose. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Koersen. 14.00 Sopr., dwarsfluit en blokfluit en piano. 14.25 Litteriare caus. en voordracht. 14.45 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.80 Voor de kinderen. 17.00 Muzi kale caus. 17.40 Orgel en zang. 18.00 Nieuws. 18.15 Act. 18.20 Instr. kwint. 18.45 „De strijd voor meer welvaart", caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Meis- jeskoor. VPRO: 19.30 „Het dogma voor ons", caus. 19.50 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbepr. 20.10 Kamer- orkest. 20.30 „Benelux", caus. 20.40 „De jeugd op nieuwe wegen', caus. VARA: 21.00 Lichte muz. 21.25 Bui tenlands weekoverzicht. 21.40 Con- certgebouwork. VPRO: 22.40 „Van daag", caus. 2.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. eeuw vele pogingen aan gewend om het paleis opnieuw als raadhuis in gebruik te nemen, doch in 1935 kwam eerst aan alle onzekerheid een einde, teen het stadsbestuur besloot het eigendomsrecht op van Campen's we reldwonder aan het rijk af te staan tegen een vergoeding van tien mil- lioen gulden. In 1938 werd het paleis aangepast aan de hedendaagse eisen voor be woning. Zo maakte een modern ver warmingsinstallatie het mogelijk alle door Ziesenis aangebrachte vloeren en als marmer geschilderde schotten te verwijderen, zodat de Burgerzaal en de galerijen weer één geheel vor men en het effect, door Jacob van Campen bedoeld, weer in volle pracht te bewonderen valt. De Burgerzaal, 36 meter lang, 18 meter breed en bijna 30 meter hoog, bevat o.a. een beeldengroep voorstel lende de stedemaagd van Amsterdam op haar troon. De kristallen kronen dateren uit de tijd van Lode wijk Na poleon. Zij waren oorsrponkelijk in gericht voor patentolielampen, die tot 1937 voor verlichting van de Bur gerzaal werden gebruikt. OUD- EN NIEUW-LOOSDRECHT KREEG EEN „HEEN EN WEER". Voor het eerst in de geschiedenis van Loosdrecht zijn Oud- en Nieuw- Loosdrecht, die over de weg tien kilo meter van elkaar gescheiden zijn, nu via het water verbonden. Er is een watertaxi, of liever een heen en weer-dienst in het leven geroepen, die dagelijks van 's morgens elf tot 's avonds half twaalf een half uur- dienst onderhoudt, waarbij de tocht over het water slechts twee kilome ter lang is en tien minuten vereist. De „heen en weer" onderhoudt de diensten van de Rietschans in Nieuw- Loosdrecht naar de werk Van Dijk in Oud-Loosdrecht. Teneinde een boekenschuld van 90,te voldoen, toonde een 16- jarige Hilversumse jongen zijn boek handelaar een girostrookje, waarop vermeld stond, dat hij het bedrag overgemaakt had. Omdat de overschrijving op reke ning van de boekhandelaar uitbleef, stuurde deze het girostrookje naar Den Haag, waar een oppervlakkige controle uitwees, dat de jongen het strookje van een oude overschrijving had vervalst. Voor de politie heeft de jongen de vervalsing toegegeven. Schreef recepten voor fictieve patiënten Voor de Amsterdamse rechtbank stond gisteren terecht een 39-jarige arts uit Blaricum, die verslaafd aan verdovende middelen talloze malen recepten uitschreef voor fic tieve patiënten en op deze wijze aan verdovende middelen kwam. De dok ter is intussen door het tuchtcollege medisch alle recht om het beroep van arts uit te oefenen ontnomen. e arts bekende volmondig het hem ten laste gelegde. Hij zei aan een chronische pijn te lijden door een schotwond, die hij tijdens het verzet in de oorlog had opgelopen. Om de pijn te bestrijden gebruikte hij de verdovende tabletten. In zijn requisitoir merkte de offi cier van Justitie, mr. G. R. Nubé, op, dat men in deze zaak veeleer te ma ken heeft met een patiënt dan met een verdachte. Mede op grond van het uitgebracthe psychiatrisch rap port requireerde hij een maand ge vangenisstraf en terbeschikkingstel ling van de regering, als voor ver dachte gunstigste maatregel. Bij apothekers in tal van plaatsen bood de voormalige arts H. recepten aan voor de verstrekking van codeï- novotabletten, die onder artikel twee van de opiumwet vallen.' Steeds breidde hij zijn rayon uit. Hij begon met de recepten voor de denkbeel dige patiënten in het Gooi en haalde de tabletten later ook bij apothekers in Geldermalsen, Apeldoorn en Koog aan de Zaan. Wel had hij enige tijd een zoge naamde ontwenningskuur onder gaan, maar daar had hij wegens fi nanciële moeilijkheden mee op moe ten houden. „Ik ben er nu af" zei H. op een vraag van de president, „maar ik weet edit niet of dat zo zal blijven. De aandrang komt vaak P D^Öf&L van Justiüe zei in zijn e" J".1*?8 requisitoir, dat de medici, met wie' raad een creJiet van f25.977.000 hij over deze kwestie had gesproken, aangevraagd. de man reeds in een te ver stadium I De R.K. Woningbouwvereniging achtten. Ze menen, dat er weinig „Verbetering zij ons streven' Op de E-55, de Manifestatie van Nederlands Energie 1955 te Rotterdam, werd Woensdag de z.g. Overijsselse dag gehouden. De foto geeft een beeld van de ontvangst welke de heer Jac. Kleiboer, organisator van de E-55, zijn Overijsselse gasten bereidde bij het z.g. „Los Hoes", een boerderij uit Tubbergen, welke daar werd afge broken en op de E-55 weer steen voor steen werd opgebouwd. Bij de waterput op het erf ziet men v.l.n.r.: de Commissaris der Koningin in Overijssel, ir. J. B. Ridder de van der Schueren; Jac. Kleiboer, de heer en mevr. Baerichter, de echte Overijsselse bewoners van het Los Hoes, en burgemeester G. B. P. Kolenbrander van Tubbergen. IVOROL: De Tandpasta van standing (Avertentie) wil meer aan te doen is. Daarom meende hij bovenvermelde straffen te moe ten eisen. De raadsman van verdachte, mr. Rijenga uit Hilversum, vertelde dat de arts H., die in 1942 zijn studie vol tooide, daadwerkelijk als een dap per man aan het verzet heeft deel genomen. Tal van spanningen heeft hij doorgemaakt en meermalen heeft hij de dood in de ogen gezien, aldus de pleiter. Voor zijn daden heeft hij hoge onderscheidingen ontvangen, o.a. het Bronzen Kruis. Mr. Rijenga geloofde wel in de mogelijkheid dat H. weer volkomen zou genezen en vroeg daarom een voorwaardelijke straf (of maatregel) voor H. Uitspraak over veertien dagen. MEER DAN 1500 NIEUWE WONINGEN IN DEN HAAG Ten behoeve van het bouwen van 1536 woningen en 9 dagwinkels door twee woningbouwverenigingen en door de gemeente in 't uitbreidings gebied Vrederust-Oost en Berestein hier 136 eengezinswoningen bouwen en 660 etagewoningen in vier woon lagen, waarvan 172 met 2 slaapka mers, 423 met 3, 142 met 4 en 59 wo ningen met 5 slaapkamers. En bo vendien 9 dagwinkels. De woning bouwvereniging ,s-Gravenhage, heeft in Vrederust-Oost 384 etagewonin gen ontworpen, waarvan 256 met twee, 96 met 3 en slechts 32 met 4 slaapkamers. De gemeente wil, gezien het in de gemeenteraad tot uiting gekomen verlangen, het precentage woningen met meer dan twee slaapkamers ver groten, waarom aansluitend aan een complex van 329 gemeentewoningen in Bouwlust I, waarmee binnenkort wor£t begonnen, in Berestein I een complex van 101 eengezins en 255 etagewoningen is ontworpen, waar van 81 met 2 slaapkamers, 135 met 3 en 100 met 4 slaapkamers. De stiohtingskosten per woning zijn op f 15.000 geraamd, per dagwin kel op f 20.000, waarbij o.m. nog 1H pet van de bouwsom voor verfraaiing komt. De Julianastraat omstreeks 1885 in. Zagen wij op de foto bij ons vorig artikel een beeld van de Juliana straat van omstreeks 1900, de foto welke wij vandaag brengen geeft een aardig dorpsbeeld van dezelfde straat een tikje dieper genomen en van een kleine vijftiental jaren ouder. U ziet hier nog de statige ka stanjeboom en verder op nog een, welke in de oudere jaren ook deze straat sierden. Aardig is op deze fo to ook te zien hoe de eerste benzine automobiel, vermoedelijk van de ho- telhouderij „Toor", zich midden op de weg over de straatkeien, de z.g. „kinderhoofdjes" rustig een weg baant. Het zal vermoedelijk niet de eerste keer zijn, dat deze auto die weg aflegt. U ziet dit aan de rustige houding van de bewoners, die, in te genstelling tot de jongste dagen van de automobiel-historie, toen men eer wegvluchtte bij de nadering van zo'n vehikel, nu zonder enige vrees na derbij komt en zelfs aandurft om in een zittende houding let eens op de man op de voorkrond, zittend op een kruiwagen de auto dicht langs zich heen te laten passeren! In vergelijking met de vorige foto is deze, wat de rechterzijde betreft, wat diohter naar het centrum geno men. Zoals bekend heette de tegen woordige Julianastraat in de vroege re jaren Dorpsstraat. Rechts op de voorgrond zien wij voor zijn kleine manufacturen-win- keltje staan, de oude heer J. Werne- ke, de grondlegger van de bekende modezaak fa. J. Werneke. De heer Werneke, een bekend dorpstype in die dagen, steeds met de stenenpijp in de mond of hand, zijn broekspij pen tot de schoenen afgezakt, heeft later het woonhuis, naast Albert Heijn, aangekocht en tot winkel ver bouwd. Zijn oude winkel diende toen voor de schoenmakerij van de heer Kouwer, die later naar de Prins Hen drikstraat verhuisde, waar zijn zoon thans nog wóónt en die, zoals wij in ons vorig artikel schreven, zijn schoenmakerij en winkel in leder waren, intussen naar de Julianastraat heeft verplaatst, ongeveer tegenover de oorspronkelijke winkel van zijn vader, waarvan hier sprake is. In de oorspronkelijke winkel van de oude heer Werneke heeft, na de heer Kouwer, nog de heer Treur een aantal jaren zijn groenten-, aardap pel- en fruitzaak gedreven, voordat, hy dit pand moest verlaten ten be hoeve van de uitbreiding van Wer- neke's modezaken, en zich in de Zaalbergstraat ging vestigen. Onder de boom is nog even zicht baar de kruidenierszaak van Groe- neveld waarvan in ons vorig artikel sprake was. De boom vormde met enkele an dere bomen op de achtergrond, het restant van een fraaie rij Lindebo men, welke eens de gehele Dorps straat van Alphen sierde. Eilandje. Aan de linkerzijde van de straat zien wij, naast het massieve grote witte gebouw de dokterswoning, later verbouwd voor meubelinrich ting van de firma J. Werneke, zoals wij in ons vorig artikel nader be schreven nog duidelijk de ingang van de huidige Kerkstraat. Deze straat was toen nog geen openbare weg. Zij behoorde aan het R.K. Kerk bestuur en gaf toegang tot het vroe gere eilandje, het Paradijs genaamd. Hieraan herinnert nog de naam Pa radijslaan. De Kerkstraat had in die dagen voor aan de afsplisting van de Dorpsstraat, een fraaie ijzeren hek. Op de foto kan men de afsluiting nog gend jaar, bij de algemene mobilisa tie, werden hierin militairen gele gerd. Na de „belegering" verkreeg men echter weer de beschikking hierover. Het werd opnieuw voor zijn eigenlijke doel dienstbaar voor maakt en het wordt nu nog als zo danig gebruikt. Doch ook dit gebouw zal daar in het centrum de langste tijd wel gestaan hebben, want de op handen zijnde verruiming van het hart van Alphen zal ook dit pand wel voor afbraak opeisen. duidelijk waarnemen en de scherpe opmerker zal dit hekwerk heden ten dage nog kunnen terugvinden en wel voor de pastorietuin, naast de kerk, waarheen het werd overge plaatst toen de straat gemeenteeigen dom werd. Even voorbij het hek zien we het woonhuis van de schilder Van Helle mond, die later, achter in de Kerk- j 11 straat, nabij het omleidingskanaal |\l o \7o I HVPf PflPH van de Rijn, een woonhuis liet bou- A a V CXV U V wen en die thans nog daar woont. Thans is dit pand, sedert een vijf tiental jaren, voor wat het beneden gedeelte betreft, tot winkel verbouwd voor de fotohandel „Lux" 'van de heer C. v. d. Burg. Naast dit pand is de uitspanning van Compier nog te zien, welke in vroeger jaren o.m. heeft gediend voor uitspanning van de postkoetsen, waar men van paarden wisselde. Het eerste postkantoor van Alphen was n.l. daar dichtbij gevestigd, op de plaats waar nu het gebouw van de Rotterdamse Bank staat. Bekend trefpunt. Dan zien nog net, even voorbij de straatlantaarn, de voorgevel van het café van Joris v. d. Berg, tijdens de marktdagen (paarden en kaas) een bekend trefpunt van kooplieden en handelaren. Later werd dit cafe-be- drijf beëindigd en vestigde de heer Jos. Th. v. d. Burg er een foto- en kantoorboekhandel en daarna de fir ma C. de Groot-van Egmond uit Lei den haar filiaal van Dameshoeden, die er nog is. Het gesloten huis dat we op de fo to hiervóór zien, werd door de heer v. d. Heijden uit Bodegraven, vele jaren geleden verbouwd tot winkel en hij vestigde er zijn, nu nog be staande juwelierszaak in. Verder aan die zijde onderging de grootste verandering, zij het ook van recente datum, de van ouds beken de en daar gevestigde meubelzaak van de firma P. J. Couvée. Het was ongeveer twee jaar geleden dat daar een volkomen nieuw pand met twee verdiepingen erbij, verrees. Dan zien wij aan het einde van de linkerrij het hoge notarishuis, alszo- danig het laatste bewoond door no taris Spruit, die opgevolgd werd door notaris Jhr. G. J. Stoop, die echter het kantoor verplaatste naar de Prins Hendrikstraat, t.o. het Sint Joseph- pension, in het kantoprgebouw van de voormalige „Hanze-bank". Nadat dit notarishuis nog vele ja ren was bewoond door de familie D. ten Cate Brouwer, eigenaar van de bekende tegelfabriek „Het Tegel huis" te Alphen, aan de Wilhelmina- laan, en vele jaren voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Leiden, en daarna nog, voor al in de na-oorlogse jaren van 1945 tot 1954, tot huisvestig had gediend voor een viertal gezinnen, werd het door de firma C. van Wieringen, boekhandel en drukkerij, via een transactie met de gemeente geruild voor haar pand in de Pieter Doel manstraat, welk pand ten offer moest vallen aan de verbreding van het centrum der gemeente. Deze firma liet het beneden gedeelte op fraaie wijze verbouwen en vestigde in de herfst van het vorig jaar daar haar bedrijf. Einde doorzicht. Het doorzicht in de Dorpsstraat wordt afgesloten door het gebouw van de tegenwoordige Alphense Bank, toen nog woon- en winkelhuis van de kruidenier Hengeveld; op de hoek is de winkel, met afhangende zonnescherm, duidelijk zichtbaar. Later woonde de heer Hengeveld, „in goede doen" gekomen, in het grote herenhuis in de Schoolstraat, dat thans deels in gebruik is als kan- De 63-jarige smid-bankwerker van A. Oosthoek N.V. te Alphen aan den Rijn, de heer M. J. de Heij, wonen de in wijk Hoorn, die Dinsdagmor gen in het bedrijf van een ruim 2 me ter hóge stelling is gevallen en op een betonnen vloer is terecht geko men, is in de loop van Woensdag avond in het Academisch Zieken- huis te Leiden, aan de bekomen i verwondingen overleden. Het opera tief ingrijpen van Dinsdagavond mocht niet meer baten. „Laura". Als lid van het Stich tingsbestuur van de Alphense Rij- wielvierdaagse, de Laura-rit is toe getreden de heer A. J. P. E. A. de Graaf, directeur van de Alphense Bank N.V. NIEUWKOOP Huldeblijk Dr M. Koert. In café „de Roos" vond een vergadering plaats van bestuursleden van diverse verenigingen, onder voorzitterschap van burgemeester M. P. van der Wey- den, ten einde te bespreken op welke wijze de gemeentenaren uiting kun nen geven aan dankbaarheid jegens dr Koert, die zo onverwacht met stille trom Nieuwkoop heeft verla ten. Er waren ongeveer dertig aanwe zigen, die allen meenden, dat er ze ker iets gedaan moest worden voor de dokter, die altijd voor zijn patiën ten op zo'n bijzondere wijze in de weer is geweest. Aan de gemeentenaren zal een cir culaire worden verstrekt met de op roep om een milde bijdrage voor een huldeblijk aan de dokter. Alle aan wezigen meldden zich spontaan om voor dit doel met een lijst in hun wijk rond te gaan. Tenslotte werd een bestuur ge vormd, waarin behalve burgemeester van der Weyden als voorzitter, zit ting namen: Zuster de Wit en Zus ter Knibb en de heren P. J. Augus- tinus, Ph. Zekveld, Ant Rijnbeek, H. J. Bos, A. Voorn, L. Rozenboom, L. v. d. Tol en H. C. Niessing Polder Nieuwkoop en Noorden. Gehouden werd de jaarvergadering van de polder Nieuwkoop en Noor den onder voorzitterschap van de Dijkgraaf, burgemeester P. M. H. v. d. Weyden te Noordwijkerhout. Aanwezig of vertegenwoordigd waren 229 van de 558 stemmen, die kunnen worden uitgebracht. Mede gedeeld werd het rapport van de Commissie voor het nazien van de rekening over 1954; getekend door de heren H. A. van Velzen uit de Kwakel en J. H. van Bemmel uit de Meije. Alles was in orde bevonden. De ontvangsten bedroegen 29.847,17 en de uitgaven 21255,70, batig saldo ƒ8591,47. De begroting werd eveneens goed gekeurd. Tot leden van de Commissie voor de in het volgende jaar over te leggen rekening werden benoemd de heren A. Hoogerwerf, G. Sanders en J. Wansinck te Noorden en tot hun pLaatsvervaangers W. van Capei, Noorden; L. G. Kempers te Alphen aan den Rijn en K. P. Both te Meije. Op voorstel van het bestuur werd machtiging verleend tot verkoop van rond 5 ha. rietland en water aan de Vereniging tot behoud van natuur monumenten. Besproken werd toor van de Alphense Bank. Voor bouw van de Ziende-sluis. Allerlei dit gebouw is aan de linkerzijde dui-1 tegenslag ontmoet men. Thans heeft delijk zichtbaar het voormalige Tol-1 men weer stagnatie met de deuren, huis, op de plaats waar eens een tol-1 die geleverd zullen worden door N.V. boom de Dorpsstraat (huidige Ju- Ned. Staalindustrie te Rotterdam, lianastraat) afsloot. Het Tolthuis werd in 1912 afgebroken en op de zelfde hoogte, doch iets meer naar achteren, werd in 1913 een vereni gingsgebouw en kosterswoning ge bouwd voor de Ned. Herv. Gemeente. Niet lang had men plezier van dit nieuwe gebouw, want reeds het vol- Geboren: Wilhelmus Maria, z. v. J. L. Kwakkenbos en J. A. van dei- Hoorn. Ondertrouwd: D. de Rooij, 28 j. en T. Kranenburg, 26 jaar. Gehuwd: W. J. Mulder, 22 j. won. te Kockengen en C. van Lith, 18 j

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6