JSmaGAT 'tihJLmmTAD Rijnstreek Uitbreiding raadhuis wordt onderhands aanbesteed Meerendeel van Middenstand vóór ontheffing van de winkelsluiting D0 JD2RDAG 2 JUNI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 WKjéC itor\j<L Morgenmiddag om drie uur zal lo co-burgemeester J. C. van Schaik met het hijsen van een vlag op het stadhuisplein de aan het studenten lustrum gekoppelde Nederlands fa- brikaatweek openen. Nadat de bewindsman ook monde ling het zijne aan de opening gedaan heeft zal een select gezelschap een postkoets bestijgen om ook de bui tenwijken van het een en ander op de hoogte te brengen. Achtereenvol gens kunnen de Kooikwartier, Pro- fessorenwijk, Haagweg- en Mors- kwartier en de Vogelenbuur het hoog bezoek verwachtén. Opa's lief en leed. Wij hebben weer ondervonden dat ook opa's dikwijls onbegrepen door het leven gaan. Gelukkig en tevreden met de schep zonne- schijnvitamine, die moeder na tuur over onze stad uitstortte wandelde opa hedenmorgen over de Breestraat. Nog wat wantrou wend tegenover dit onverwachte buitenkansje had opa de schedel echter met een bolhoed afgedekt. Opa's dragen echter meestal niet alleen de last der jaren, maar ook de verantwoordelijkheid voor hun nazaten. Dit was ook met onze vriend het geval, want aan zijn hand drentelde goedgemutst en welbespraakt een klein ventje, dat naast opa's bolhoed een kleu rige ballon in het zonlicht liet dansen. Beiden waren tevreden met het leven en keuvelden hon derd uit over de dingen die ons omringen en voor tekst en uitleg vatbaar zijn. Alles ging goed tot dat het jongetje af en toe ernstig slagzij maakte. Zijn veter was los en hoewel het ventje van mening was dat opa en de ballon hem best op de been konden houden, zette opa hem vastberaden op een kozijn om de eindjes weer aan elkaar te knopen. Nu was opa een enthousiast ro ker en ook bij deze wandeling had hij zijn sigaar niet thuis ge laten. Om beide handen vrij te houden, klemde hij het branden de voorwerp in de mond en boog zich bezorgd over de kleine. „Dag opa", zei de kleine aan hankelijk. Opa knikte zijn klein kind liefdevol toe, het hart en de mond boordevol van gevoelens. Het was echter de sigaar die tus senbeiden kwam. „Dag ballon'* zei de sigaar opeens en met een harde knal blies het dierbare kleinood opeens zijn enige adem uit en lag even later naast de los se veters op de grond. Het vredige toneeltje spatte als het ballonnetje uiteen. Luid gil lend sloeg het jongetje op de vlucht en even werd het ver- keersgerucht overschreeuwd door de klagelijke stem van opa, die met de bolhoed dn de nek de zo wreed verscheurde familiebanden weer trachtte aan te knopen. Het hielp niet en even later ging een verslagen opa achter zijn door de losse veters en het ballonenkada ver geremde kleinzoon de lange weg terug. Misschien heeft oma ten slotte de eindjes weer aan el kaar kunnen knopen? Geslaagd. Geslaagd voor het staatsexamen voor het dipiloma B, gehouden in de Psychiatrische Inrichting Endegeest c.a. te Oegstgeest de zusters J. A. Booy, J. M. Corba, J. Elzer, M. F. Heezen, G. M. Heydra, L. P. van Heyst, E. J. M. Piek, H. C. Zwaan en broeder G. A. Benoist. Belangrijke aanwinst. In de accordeonschool van D.W.V. aan de Langestraat vond Dinsdag avond de uitreiking plaats van twin tig nieuwe instrumenten, die geheel belangeloos door de gebr. Timmer mans uit Amsterdam beschikbaar waren gesteld. Al zullen er in het begin heel wat harde noten met de ze instrumenten gekraakt worden, voor de liefhebbers is het een be richt waar muziek in zit. DWARSKIJKER Salarisverhoging voor gemeentepersoneel In een circulaire d.d. 3 December 1953 deelde de Minister van Binnen landse Zaken mede, dat, ingaande 1 Januari 1954, enige verbeteringen in de financiële positie van het Rijks personeel zouden worden gebracht, welke verbeteringen gepaard zouden gaan aan een intrekking van het Toe. lagebesluit 1951 en een hernieuwde vaststelling van de salarisschalen in de salarisregelingen. In verband hiermede besloot de raad overeenkomstig het voorstel dienovereenkomstige maatregelen voor het gemeentepersoneel te nemen en daaruit voortvloeiende verhoging van de salarissen van 1 Januari 1954 af, bij wijze van voorschot uit te be talen, zulks in afwachting van de tot standkoming van een definitieve re geling. Die regeling wordt thans aan de raad voorgelegd. In het 9e lid van artikel 2 van de ontwerp-verordening is een princi piële wijziging opgenomen, en wel deze, dat hij het bereiken van de 62- jarige leeftijd het maximum-salaris, verbonden aan de rang, waarin men is ingedeeld, wordt toegekend. Dit is geschied met het oog op de pensioen aanspraken van betrokkenen. Het pensioen van de ambtenaren wordt Agenda Leiden DONDERDAG Rjjkswerkplaats, Oosterkerkstraat 9a, 8 uur nam. diploma-uitreiking. VRIJDAG St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. E-H.B.O. diploma-uitreiking Stadhuisplein, 3 uur nam. Opening week Ned. Fabrikaat. St. Jozefkerk, 9.30 u. nam. Avond mis voor geheel katholiek Leiden ZATERDAG Garenmarkt, 8.30 u. v.m. Oud-Lei den. Vertrek excursie naar Amers foort. Lakenhal, 1.30 uur nam.. Opening Postzegeltentoonstelling. Ambachtschool Haagweg, 3.30 uur nam. Huldiging twee jubilerende leraren. TENTOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Zo zien zij ons" (t.m. 2 Oct.). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uur nam. (Tot 15 Juli). Apotheken. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Maandag', 8 uur, tot Zaterdag, 8 uur, waargenomen door: de Apotheek Boekwijt, Bree straat 74, tel. 20552 en de Haven- Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: Afgekeurd. Trianon: „Rose Marie", alle leef den. Luxor: „08/15", volwassenen. Lido: „A star is born", 18 j. Rex: „De stad zonder wet", 14 jaar. Gemeenteraad van Noordwijkerhout Geen vacantieregeling voor bakkers De raad van Noordwijkerhout met het feit, dat er omtrent deze kwestie geen eenstemmigheid heerst onder de Noordwijkerhoutse bakkers. Ook wordt als argument aangevoerd dat tijdens de vacantie van de bak kers toch nog gevent kan worden door bakkers uit omliggende ge meenten en ondernemers van de ge opende winkels. De raad besloot eenstemmig op het verzoek afwijzend te beschikken. Nadat enkele begrotingswijzigin gen waren aangenomen kwam in be handeling het laatste punt van de agenda: bespreking uitbreiding raad huis. De voorzitter stelde voor de ver gadering te schorsen en in geheime vergadering over te gaan. Na een uur werd de vergadering kwam gisteren in vergadering bij een. Met kennisgeving was afwezig het lid P. W. v. d. Ploeg. De voorzitter deelde bij het punt „Ingekomen stukken" mede, dat Woensdagmorgen de aanbesteding had plaats gehad van de reconstruc tie van het Westeinde. De hoogste inschrijver was de firma J. M. Sam- som te Oegstgeest voor f 120.000, en de lagaste de firma C. Uampert Zoon te Haarlem voor 82.360, Op een verzoek van het kraam- centrum van het Groene Kruis t( Noordwijk om de subsidie per ver- pleegdag te verhogen van 1,op 1,25 besloot de raad gunstig. De raad besloot aan C. J. Immer zeel te verkopen een stuk bouw grond langs de Viaductweg voor het bouwen van een huis, tegen de prijs van 8,per m2. Aan de orde kwam punt 2 van de agenda, n.l. een voorstel van bur gemeester en wethouders tot instel ling van een gemeentelijk studie fonds voor personen die niet of slechts gedeeltelijk in staat zijn stu diekosten aan een of andere inrich ting voor onderwijs te betalen. Het lid Jansen stelde voor de be paling dat men drie jaar in Noord wijkerhout moet wonen om hiervan te profiteren, te schrappen. Hierme de ging de raad accoord, ook met de instelling van het fonds. Op voorstel van B. en W. besloot de raad aan de Gebr. Hogervorst, al hier, te verhuren een losplaats aan de haven van Keukendel voor ƒ25, per jaar. Hierna werd aan de orde gesteld punt 4 van de agenda n.l. een voor stel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van een aantal bakkers om een verplichte vacantieregeling voor hun branche in te voeren. Dit verzoek was al in een vorige vergadering behandeld en toen gingen er al stemmen onder de raadsleden op om op het verzoek niet in te gaan. In hun voorstel zeggen B. en W. dat intussen ook het advies is inge komen van de Kamer van Koophan del te Leiden. Deze kamer blijkt een vacantieregeling in Noordwijkerhout ook niet voor te staan in verband LEIDSCHE SPAARBANK. In de maand Mei 1955 werd er bij Leidsche Spaarbank ingelegd 1.087.395.73 en terugbet. ƒ793.051.14. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 268 en het aantal afbetaalde boekjes 217. Op 5.744 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd 102.225.50 bijgeschreven. Er werden 515 busjes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke in houd van 10.103.51. Het tegoed der 35.334 inleggers be droeg aan het einde der maand ƒ23.635.245.21. Burgerlijke Stand Geboren: Ronaldus, Johannes Wil helmus, zn van J. v. Trooyen en W. Flanderhijn; Jacoba, dr van C. Vooijs en E. Plug; Dirk, zn van J. D. Stuur - wold en C. v. Egmond; Frederik Cor nells Wilhelmina, zn van P. F. Raap horst en C. M. Molenkamp; Ariën Doeke, zn van A. H. Kampman en A. Doeksen; Geertrui Catharina. dr van J. Dreef èn P. G. A. Ravensber- gen; Adrianus Anthonius, zn van M. Thelen en M. S. l'Amie. Gehuwd: L. H. W. Kronenburg en B. J. Nievaart; J. C. A. M. Witkamp en C. J. M. van Mil; Fr. X. C. Vint- ges en M. E. Ouwerkerk; H. Noorder- vliet en G. Koot; K. Laterveer en J. G. Velthorst; S. P. H. Pijnaker en M. Sinteur; G. Vlietstra en M. W. Delfos; A. N. F. v. Buren en M. B. Huigsloot; M. L. Hurreuer en G. de l'Ecluse; P. v. d. Lucht en G. E. Philippo; F. H. Perel en A. de Tombe; M. Nolles en L. de Graaf; L Pardon en J. M. Crama. Overleden: K. Vermeer man 51 j.; M. M. C. v. Iterson dr 5 dg. n.l. in het algemeen berekend over de middelsom van de pensioensgrond slagen van de laatste drie jaren. In de hierboven bedoelde wijzigin gen in de salarisregeling van het ge meentepersoneel hebben niet gedeeld de leerling-verplegenden bij de In richtingen «„Endegeest" c.a., omdat de bezoldiging van dit personeel nog een onderwerp van overweging bij de Re gering uitmaakte. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Doctoraal exa men Nederlands Recht, mej. E. v. d. Polder te Overveen. DEKSCHUIT GEZONKEN. Gisteravond omstreeks acht uur zonk in de Mare door onbekende oor zaak plotseling een dekschuit van de firma R De brandweer, die spoe dig ter plaatse was, kon met een kraanwagen de deklast nog tijdig van boord halen. Met vereende krachten werd vervolgens het verder afzakken van de boot naar het midden van het vaarwater voorkomen. De schuit was met cokes geladen. Een 9-jarig jongetje liep gister avond een schouder- en armfractuur op toen hij op de hoek van de Van Baerle- en Tesselschadestraat van een groentekar aftuimelde. Het knaapje was achterop de rijdende wagen ge klommen en verloor het evenwicht doordat het voertuig plotseling van richting veranderde. heropend en werd het zelfde punt wederom aan de orde gesteld, voorzitter deelde mede dat B. en W. voorstelden de uitbreiding van het raadhuis onderhands aan te beste den. Hiermede ging de raad een stemmig accoord. Het lid Meijer stelde bij de rond vraag de vraag hoe of het zit met de goedkeuring van de bouw van de 40 woningen. De voorzitter zeide, dat deze goedkeuring half Juni ver wacht wordt. Met de aanbesteding zal echter zo vlug mogelijk worden begonnen. Hierna werden nog door enige le den vragen gesteld over de vlucht heuvel op het punt Zilkerduinweg- Wassenaarseweg en over trottoiraan- leg. Hierna volgde sluiting. B- R. Behoeden en Behouden. Vergadering in Noordwijkerhout De door de 26 leden bezochte ver gadering van de R.K. Middenstands vereniging werd gisteravond in de zaal van de gebrs. Brama geopend door de penningmeester, de heer J. de Klerk, die mededeelde dat de in de vorige vergadering gekozen voor zitter, de heer V. Vink, op medisch advies reeds weer zijn functie had moeten neerleggen. Daar notulen van de vorige vergadering niet aanwezig waren, stelde de heer de Klerk on middellijk de verkiezing van een nieuwe voorzitter aan de orde. De heer Vink blijft bestuurslid, dus moest uit het bestuur een nieuwe voor zitter gekozen worden. Bij de eerste stemming behaalde de heer Vrolijk 10 stemmen, doch voordat tot her stemming werd overgegaan verklaar de deze, dat hij wegens zijn drukke werkzaamheden onmogelijk het voor zitterschap zou kunnen aanvaarden. Hij beval de heer de Klerk als voor zitter aan. De tweede stemming bracht de wnd. voorzitter definitief op de voorzittersstoel, hij werd door de vergadering met een krachtig ap plaus in zijn nieuwe functie begroet. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de winkelsluiting op Dins dagmiddag in het tijdvak 1 Juni t/m 31 Augustus. Volgens gemeentelijke verordening is aan een groot aantal winkels ontheffing verleend van de verplichte middagsluiting in genoemd tijdvak. In de vorige vergadering zijn bezwaren geuit tegen deze ontheffing en intussen hebben een aantal win keliers een adres aan het gemeente bestuur gericht om bedoelde onthef fing ongedaan te maken. De menin gen bleken wel zeer verdeeld over dit punt en na uitvoerige en nogal verwarde discussies, waarin het per soonlijke element nogal eens de bo ventoon voerde, werd tenslotte ge stemd over de vraag of men het al of niet gewenst achtte, dat de ont heffing gehandhaafd bleef. De gees telijk adviseur leidde deze stemming in met een ernstig woord over de solidariteit onder de middenstanders. Het resultaat van de stemming was, dat 14 leden verklaarden vóór ont- Het laatste agendapunt voor de rondvraag was de bedevaart naar Heilo. De afdeling gaat op Zondag 26 Juni naar Heilo. De voorzitter vetisgde er de aandacht op, dat het de bedoeling is, dat de leden mét hun dames aan de bedevaart deelnemen. De heer de Winter uitte onder bij val van de andere leden een klacht over het lange openliggen van de Viaductweg in de afgelopen winter en hij vroeg de voorzitter deze klacht ter kennis van het gemeentebestuur te brengen. De heer Uitendaal bracht nog het parkeerverbod in de Dorpsstraat ter sprake, waaraan de politie overdre ven streng de hand houdt en de heer J. Broekhof uitte een klacht over de autobussen voor zijn winkel, waar door hij zelf met zijn auto niet meer bij zijn zaak kan komen. Postduivenver. „De Duinklievers". Uitslag van de wedvlucht met oude duiven, van Corbeil op Zondag 29 Mei j.l. Afstand plm. 431 km. In concours 86 duiven. Gelost te 9.15 uur met N.O. wind. Uitslag: 1. P. Heshof; 2. B. v. d. Linden; 3, 14, 24, 27, 28. van den Berg en Dijkstra; 4. H. Looijestijn; 5, 11, 17, 23. Pav. St. Jan; 6, 12. Br. Kok; 7, 9, 16, 18. Pav. Sint Pieter; 10, 19. Pav. St. Aloysius; 13. K. Duivenvoorde; 15, 29. P. Dui venvoorden Pzn.; 20, 22. G. Duiven voorden; 21. PeetersBroekhof; 25. C. H. v. d. Poel. KATWIJK Duivensport. De Rhijnmonders hielden een wedvlucht vanaf Quie- vrain, afstand 205 Ion. In concours 88 duiven die werden gelost te 13.30 u. met N.O. wind en slecht weer. Eerst- aankomende duif om 18.53.52. Uit slag: L. van Rijn 1; A. J. Hus 2; E. van der Hooff 3; B. Pouw 4, 6, 8; A. Grimbergen 6, 10; Kr. Schaap 9. LEIDSCHENDANI Jubileum. De heer W. Philips is gisteren gehuldigd omdat hij gedu rende 25 jaar zijn beste krachten voor Pander had gegeven. Als boek houder heeft de jubilaris de firma steeds naar genoegen gediend en als heffing .van de Duvsdagmiddagslui- JS^erÖW» ting te zijn en 11 tegen. Eén lid stem de blanco. De Middenstandsvereni ging stelt zich dus niet achter het tn het gemeentebestuur gerichte Ires. Vervolgens kwam de moeilijkheid van de groentehandelaren ter sprake, die hun klanten niet mogen bezoe ken met de groentewagen op de mid dag, dat hun winkel gesloten moet zijn. In het zomerseizoen vallen zij ook onder de ontheffing van de ver plichte middagsluiting. Met instem ming van de gehele vergadering zeg de het bestuur toe pogingen in het werk te stellen om te bereiken, dat de groentehandelaren Dinsdagsmid dags wél venten mogen. enveloppe met inhoud. Ook het gezamenlijk personeel bleef niet achter bij de waardering voor zijn collega. De personeelchef, de heer J. Willems, sprak ook waar derende woorden en accentueerde dit door het aanbieden van verschil lende cadeaux. Ruiterdemonstratie. De Pale- streijnse ruiters zullen a.s. Zaterdag middag een interessante demonstra tie geven op het terrein van Hulp en Heil. Belangstellenden zijn welkom. Geboren: Maria Th. d. van Th. A. M. van Beek en M. P. van der Togt; Lucas J. z. van R. W. Feune- kes en E. de Witte; Elisabeth S. A. van J. R. van der Hulst en C. L. Boers; Johanna P. M. d. van J. S. Blokland en P. J. Paalvast. Ondertrouwd: Marinus Griffioen, te den Haag, en Maria Th. van Ber- kel; Cornelis van Kampen, te Den Bosch, en Kathleen Altman; Arnol- dus Th. Roeling en Cornelia G. Olst- hoorn. Getrouwd: Teunis Hendriks en Elisabeth Smits; Constant van Rees, te Den Haag, en Leontiene van Noort. Overleden: Pieter van Vianen 70 j., won. te Rotterdam; Hermann C. F. Dormeier 79 j., won. te Den Haag. LISSE De ouden van dagen van de Lis- serbroek zijn Dinsdag uitgeweest. Het is voor de bejaarde een onver getelijke dag geworden. 'sMorgens om half negen reeds zetten de bus sen zich, nagewuifd door kinderen kleinkinderen, vrienden en beken den van de reizigers in beweging voor een lange trip, die hen uitein delijk naar het nieuwe Nederlandse gebied bij de Duitse grens voerde. Dat de bejaarden aan „De Dijk" nog een gezonde eetlust hebben, merkten de meisjes van de verzorgingsdienst wel, want de broodjes ham en kaas, 't fruit en snoep, die werden rondge deeld, vonden gretig aftrek. Via Aals meer werd Utrecht aangedaan, waar uiteraard de Dom en de nieuwe Jaarbeurshallen bezichtigd werden en toen koerste men door het bosrij ke gedeelte van de provincie Utrecht naar Oosterbeek, via Zeist, Doorn, Rhenen en Wageningen. In Rhenen bezocht men de Grebbeberg. Na Oos terbeek, waar eerst nog een kopje koffie gebruikt werd kwam 't „eind doel" in zicht n.l. HoogElten. Het wat reeds 1 uur geworden toen men daar aankwam. Om half drie begon de terugrit, waarbij de mooiste plekjes aange daan werden. Via Doetinohem, Buk, 's-Heerenberg, Doesburg en Velp be reikte het vrolijke gezelschap Lun- teren, waar in „Het Lunterse Boer tje", een voortreffelijk diner zich heerlijk liet smaken. Na het diner ging het met een sneltreinvaartje huiswaarts, want de klok wess inmiddels reeds half ze ven. Toen de toeristen bij café Van Dijk uitstapten om nog even een consumptie te gaan gebruiken, was het half tien geworden. De fanfare O.K.K. die een pittig stukje muziek speelde had anderhalf uur moeten wachten. De voorzitter, Ransdorp, sprak een afscheidswoord en een dankwoord aan de middenstand en buurtbewoners voor de ruime mede werking. Tenslotte dankte de heer Moolenaar namens de bejaarden. HAZERSW0UDE Postduiven. De Hazerswoudse Duivensportvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht met oude dui ven vanaf Quievrain, afstand 197 km. In concours waren 61 duiven; deze werden gelost om 13.30 uur met W. wind en zwaar bewolkte lucht. Door het slechte weer dat de duiven onderweg ondervonden, kwamen op de dag dat zij gelost zijn, slechts 9 duiven thuis. Aankomst eerste duif 19.17.27, met een snelheid van meter per minuut. De laatste duif werd geconstateerd om 20.36.08 met een snelheid van 464 meter per mi nuut. De uitslag was als volgt: P. J. Fase 1, 9; Jac. van Veen 2, 4; J. van der Eijk 3, 6; C. Groen 5; W. G. de Jongh 7, 8. Het kampioenschap Vitesse werd behaald door W. G. de Jongh 1; P. J. Fase 2 en P. van der Male 3. Diefstal. Toen enige buitenlan ders een nacht hadden gelogeerd in de lunchroom van de heer Cools aan de Rijndijk en 's morgens hun reis wilden voortzetten, bleken enkele papieren uit de gesloten auto, die zij hadden geparkeerd op het terrein van de heer Cools, te zijn ontvreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. KOUDEKERK Feestelijkheden Voetbalvereni ging. Nu er twee elftallen van de voelbalvereniging Koudekerk kam pioen zijn geworden, meent het be stuur deze gelegenheid te moeten aangrijpen, om enige feestelijkheden te organiseren. Allereerst zal, na de wedstrijd van a.s. Zaterdag tegen R.A.S. in Den Haag, het elftal vanaf de Gnephoek worden ingehaald, met medewerking van de muziekvereniging Kunst na Arbeid. In Hotel De Bruin vindt dan een gezamenlijke maaltijd plaats van beide kampioenselftallen: het eerste en het adspirantenelftal. Het bestuur roept de medewerking van alle plaatsgenoten in, door zo veel moge lijk te vlaggen. Zaterdag 11 Juni zal des avonds van acht tot tien uur, het bestuur recipiëren in Hotel De Bruin. Bovendien besloot het bestuur, dat er nog, op een nader te bepalen da tum, een feestavond zal worden ge organiseerd. R0EL0FARENDSVEEN Bakkers gaan met vacantie. De bakkers ter plaatse,' evenals de bak kerij van de Coöperatie, zijn tot over eenstemming gekomen om met in gang van dit jaar beurtelings een week met vacantie *e gaan. Maandag 6 Juni begint deze vacantie-periode. Dit houdt in dat gedurende 4 weken telkens een bakkerij gesloten zal zijn hetgeen echter niet betekent dat diens klanten gedurende een week brodeloos zullen zijn, aangezien de overige bakkers ''an het brood zul len thuis bezorgen. De bakkers vertrouwen, dat hun afnemers met deze regeling genoe gen zullen nemen, en zij hun deze welverdiende vacantie van harte zullen gunnen. P.V. „Vrije Vliegers". Wed vlucht vanaf Corbeil, 428 km. Gelost 9.15 uur. Aankomst le duif 5.29 uur. Snelheid 865,95 htr p. m. Uitslag: 1. 2, 3, 5. J. v. d. Stam; 4. C. v. Veen; 6, 7. R. Paauw; 8. Jac. Rietbroek. TER AAR Geboren: Cornelis z. van G. Niesing en J. v. d. Bijl; Elisabeth J. d van J. Bader en M. J. M. Höl- scher; Clemens M. J. z. van Chr. Th. Uijttewaal en A. C. Verdel Corne lis W. z. van J. Slof en A W. Daanen. Ondertrouwd: J. A. in 't Veld 27 j. en E. Besemer 25 j. Getrouwd: M. Keijzer en M. van Woudenberg; G. A. Kwakkenbos en A. Cl. van Kints. Marktberichten GOUDA, 2 Juni. Kaas. Aange voerd 223 partijen. Prijzen: le kwa liteit 2.18—2.28, 2e kwal. f 2.10— 2.17, extra kwaliteit 2.292.50 per kg. De handel is kalm. 's HERTOGENBOSCH 1 Juni. Vee. Aanvoer 6.960 stuks vee, zijnde 2.508 runderen, 23 lopers, 534 vette kalveren, 2.033 biggen, 754 nuchte re kalveren, 99 schapen, 98 fokzeu- gen, 424 lammeren, 468 slachtvar- kens, 19 geitep. Prijzen: melk- en kalf koeien 700975; guiste koeien 475765, zware soorten boven no tering; kalfvaarzen 565910, klam- vaarzen 475575, guiste vaarzen 510665, pinken 380—480, gras kalveren 225325, nuchtere fok- kalveren 90150, nuchtere slacht- kalveren 4052.50, zware soorten 6085, drachtige zeugen 225 325, lopers 6070, biggen f 2875, weischapen f 6585, ooien met lam meren 145220, weilammeren 55 78 per st. Aanvoer van slachtvee: 935 stuks. Prijzen: extra kwaliteiten vaarzen tot 3.05, le kw. 2.752.85, 2e kw. 2.60—2.70, 3e kw. 2.35—2.45, vette stieren 2.402.70, worstkoeicn 2.102.20, alies per kg. geslacht gewicht. Vette kalveren prima soor ten 2.603.per kg lev. gew., vet te kalveren middenklasse 2.20 2.45, vette kalveren lichte soorten 1.902.10, nuchtere slachtkalveren 1.101.30, zware soorten f 1.35 1.80, slachtzeugen 1.321.37, jonge slachtvarkens 1.401.50. Mededelingen: ruime aanvoer van rundvee. De handel in melk- en kalfkoeien verliep traag, de prijzen bleven niet gehandhaafd. Zware guiste kooien werden flauw-prijshou- dend verhandeld, de mindere soor ten prijzen lager. Jongvee handel slepend, prijzen moeilijk te handha ven of minder. Grote aanvoer van vette kalveren, handel gedrukt met wat lagere prijzen. Nuchtere slacht- kavleren flauwe handel, prijzen iets minder. Minder aanbod van weilem- meren en schapen, weilammeren vlugge handel met hogere prijzen. Normale aanvoer van fokzeugen, kal me handel, nauwelijk prijshoudend. De handel in lopers en biggen ver liep matig, de zware biggen werden prijshoudend verkocht, naar de lich tere soorten was minder vraag met laggre prijzen. Ruime aanvoer van slachtvee, de handel had over het geheel een rustig verloop met iets lagere prijzen. Grote aanvoer van slachtzeugen, stille handel, prijzen minder. LEIDSCHENDAM 1 Juni. Eieren. Aanvoer 39300 kipeieren. Prijzen: 6100 eieren no. 0 14.30—15.00; 5500 eieren no. 1, 13.3013.85; 8700 eieren no. 2, 12.20—12.90; 11300 eieren no. 3, 11.30—11.90; 3600 eieren no. 4, 10.1510.75; 1400 eieren no. 5, f 8.909.15; 2000 eieren no. 6, 6.80—7.15; 700 eieren no. 7, 6.00—6.20. Tevens werden nog ver kocht 15 kippen 1.904.00; 10 dui ven 0.45—0.65. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juni. Bloemen. Pyrethrum 58—79, Col- villies 701,35, Papaver 2676, La thyrus 1434, Anemonen 1626, Asp. Plumovis 3666, Campanula 70—75, Violieren 2780, Margrieten 5055, Bruidsanjers 1632, Tulpen 3151 per1 bos; Am. Anjers 13—24 per stuk. Groenten. Aardbeien (inge legd) 4554, idem 2 ons doos 57 72, idem afw. 3455, aanvoer 61.000 doosjes; kropsla A 17,0024,00, idem B 10,00—16,00, idem C 5,00—12,00, stoofsla 10,0019,00, bospeen 20,00 24,00, bloemkool 45,0069,00, peulen 310,00360,00, kassri ij bonen 205,00 235,00, idem stek 145,00160,00, per i00. TER AAR, 1 Juni. Groente. Peu len 2.20—3.00, idem B 1.60—1.90, kossnijbonen 1.802.20, idem stek 0.801.50, andijvie 0.510.65, idem B 0.17, uien 0.14, rabarber 0.040.07, postelein 0.32—0.44, spinazie 0.31 0.39, idem B 0.10—0.25, prei 0.09— 0 16, tomaten A 1.10—1.50, idem B 1.10, idem C 0.80—1.40, idem CC 1 10, raapstelen 0.18, alles per kg, sla A 0.14—0.20, idem B 0.09—0.13, idem C 0.040.09, bloemkool A 0.44—0.69, idem B 0.32—0.50, idem C 0.24—0.38, idem stek 0.090.18, komkommers B 0.47, idem stek 0.24, alles per stuk; bospeen 0.32—0.46, radijs 0.04—0.06, peterselie 0.07, selderij 0.07, bosuien 0.06, alles per bos; stoofsla 0.601.75 per kist; aardbeien 0.300.65, per doosje. Peren; Provisiepeer 0.12, per kilogram. VEUR, 1 Juni Groente. Kom kommers A 45—51, idem B' 4048, idem C 39—42, idem krom 66—73 per kg. Sla A 17.00—20.90, Sla B f 1090-15.20; Stoofsla 38—48; Andij vie 5873; Spinazie 2840; Poste lein 5256; Bloemkool A 5867; idem B, 43—52; tomaten 1.90—2.03; bospeen 80—82; rabarber 12—13; peterselie 13.00—13.30. VINKEVEEN 1 Juni. Groente. Andy vie 44—64 ct., Postelein 19—44 ct., Spinazie 8^—29 ct., Rabarber 6 12 ct., Stoofsla 3429 ct. per kg. Bloemkool 2060 ct., Sla 7—23 ct. per stuk. Peen 37—57 ct., Peterselie 15 ct., Radijs 6—9 ct. Selderij 6—7 ct. per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3