Nieuwe weg naar zee Lisse (Dorp) Actieve Bezorger Uitslag van de ziekzoekwedstrijd in Sassenheim Dodelijk ongeluk Rood-China liet vier Amerikaanse vliegers vrij Weer incident bij Gaza Gevechten in Zuid-Vietnam SPOEDVEILING DINSDAG 31 MEI 1955 DE LËIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 jaarvergadering Arka afd. Bloembollenstreek In 't „Stationskoffiehuis" te Noord wijkerhout heeft de Algemene R. K. Ambtenarenvereniging, afd. Bloem bollenstreek, haar jaarvergadering ge houden, welke vergadering druk door de leden was bezocht. De kascommissie bracht verslag uit over een ingesteld onderzoek van kas en boeken van de penningmeester, de. heer Van der Voet uit Lisse. De over dracht heeft plaats gehad aan de nieuwe penningmeesteresse, mej. Dankelman te Lisse, wegens aftreden van de heer Van der Voet. Alles was in de beste orde aangetroffen. De heer Van der Voet is intussen door het bestuur bedankt voor al het werk in de afgelopen jaren. Aan hem is het te danken, dat de financiën van de afdeling werden gesaneerd en dat de meeste achterstallige contributie als nog werd geïnd. Er is thans zo goed als geen achterstand. Namens de afd. werd de heer Van der Voet een cadeau aangeboden. Hiermede stem den alle leden in. De rekening 1954 en de begroting 1955 werden vastgesteld. Tot be stuursleden werden herkozen, mej. Dankelman uit Lisse en de heer O ver kamp uit Noordwijkerhout. Deze laatste had zich niet meer herkies baar gesteld, doch is hier op terug gekomen. De secretaris bracht een uitvoerig jaarverslag uit. Uit dat verslag blijkt, dat de afdeling sedert 1 Jan. 1954 weer '6 leden meer telt. Het aantal leden bedraagt thans 77. De geestelijk adviseur, kapelaan Landsman uit Sassenheim, werd dank gebracht voor zijn medeleven met het wel en wee der vereniging. Tot afgevaardigden naar het a.s. algemeen congres werd aangewezen de heer Bulten uit Lisse. Deze gaat dus met de heer Boelens uit Noord- wijk, die voor 3 jaar als afgevaar digde indertijd werd aangewezen en nu voor de laatste keer van .deze 3 jaar afgevaardigde is, de afd. ver tegenwoordigen. Naar de jaarvergadering van de landelijke hoofdgroep 3 werd afge vaardigd de heer v. d. Aardweg uit Voorhout. Hierna kwam in bespreking in dienen van voorstellen voor deze twee vergaderingen. Zodra de be schrijvingsbrief bekend is, zal de afd. weer bijeenkomen. Intussen was de algemeen voorzit ter van de Arka, de heer mr. G. A. A. M. Boot uit Haarlem ter verga dering gekomen en werd door de voorzitter hartelijk verwelkomd. De alg. voorzitter gaf een zeer dui delijke uiteenzetting over de constel latie van de Arka. Hierbij kwamen ter sprake de voorstellen van het hoofd bestuur inzake de wijziging van de stauten van de Arka. Met grote aandacht en interesse werd er naar geluisterd. De causerie van de heer Boot maake de avond interessant. Alle leden waren er zeer dankbaar voor. Vragen dienaangaande werden ge steld en naar genoegen beantwoord. Hierna sluiting van de geanimeerde vergadering. In het Bissche diocees is een tradi tie gegroeid in de samenwerking tus sen de Katholieke Arbeidersbeweging en de Katholieke Werkgeversvereni ging, die voor beide organisaties uitermate nuttig is gebleken. Men heeft n.l. niet stil willen staan bij de goede verstandhouding, die door de talrijke contacten tussen de bestuurs leden van beide organisaties ontston den, maar organiseert ook contactda gen, waar niet-bestuursleden zich be raden over onderwerpen, die zowel voor de werkgevers als voor de arbei ders van actueel belang zijn en waar voor een openlijke gedachtenwisse- ling kan bijdragen tot een objectieve begrip voor elkanders standpunten en motieven. Ook dit jaar vond een dergelijke studiedag plaats in het bekende con ferentieoord „Huize Bergen", over het nog steeds omstreden onderwerp: „De personeelsvereniging". Over de sociaal-psychologische achtergronden van dit verschijnsel werd door prof. dr. F. J. P. van Doo- ren een betoog gehouden. De discussies bewezen, dat de voor- en tegenstanders dwars door de groe pen liepen, hoewel men er algemeen over eens was, dat aan de personeels verenigingen, naast ook niet te ont kennen voordelen zeer zwaar wegen de bezwaren zijn verbonden. Overigens bleek de belichting van het vraagstuk vanuit nieuwe gezichts hoeken toch zoveel wijziging te bren gen in de aanvankelijk over en weer verdedigde stellingen, dat een eens luidende conclusie onmogelijk en voorbarig werd en dus beraad in eigen kring allereerst wenselijk werd geoordeeld. NOORDWIJK Het behoeft wel geen betoog, dat het steeds toenemende verkeer naar I Noordwijk aan Zee uit de richting Haarlem zo spoedig mogelijk buiten de bebouwde kom van Noordwij k- binnen moet worden omgeleid. Nu met uitzondering van een klein ge deelte de in het onteigeningsplan Boerenburgerweg begrepen gronden zijn aangekocht of onteigend, is de mogelijkheid geopend, om met de aanleg van vrijwel de gehele v. d. Mortelstraat, voorzover nog niet aan gelegd, een begin te maken. Voor de ophoging van deze wegbaan zal plm. LISSE Geboren: Jacobus z. van P. van der Meulen en K. Ciere; Geerfruida Cornelia Maria d. van W. J. van Duin en G. H. van der Voort; Hilda d. van C. Braam en B. C. van der Kwaak; Hendrika Pieternella d. van G. van Houten en G. M. van der Jagt; Wilhelmina Helena Maria d. van Th. van Beek en J. II. Clemens. Ondertrouwd: G. J. van Stijn en G. M. J. Teunissen; F. L. M. Diet vorst en L. Faas; IJ. van Groen en H. Faas. Gehuwd: J. Akkerman en M. van Leeuwen; N. C. van der Voort en R. A. van Rooijen. Wat lezers schrijven Voorhout, 26 Mei 1955. Beleefd verzoekt ondergetekende opname in Uw blad „De Leidse Cou rant". Na het in Februari van dit jaar rondgedeelde pamflet in de gemeente Voorhout en daarna schijnbaar ver geefse poging te hebben ingesteld naar schuldigen aan dit pamflet is aanleiding geworden tot een laster campagne. Meerdere door het pamflet schijn baar gekwetste heren zijn aan het roddelen geslagen en menen bij ge ruchten na bezoek aan een telepaath ondergetekende als verzorger van het pamflet te moeten noemen. (Dit vol gens mededeling van een telepaath aan de lasteraars gedaan). De normale gewoonte bij roddelen wordt ook hier gevolgd, bevestiging in het openbaar blijft achterwege. (Bewijs zwart op wit hiervoor voor handen). Tot openbare stellingname tegen deze roddelende heren gevoel ik mij verplicht door de lasteraars uit te no digen him roddelpraatjes waar te ma ken dat ondergetekende rechtstreeks of zijdelings bij het pamlet betrokken is geweest. Tot staving van de ernst stelt on dergetekende de roddelaars f 500. ter beschikking, te verdelen onder al gemene armen uit de gemeente Voor hout bij het slagen van enige waar making in deze. Ten tweede zal ondergetekende het op hoge prijs stellen gezamenlijk met de manmoedige lasteraars de tele paath een bezoek te brengen om juist heid te verkrijgen. Bij regelmatige lezing door rodde laars van de rubriek „Bureau van goeden raad" in Lichtflitsen zouden de roddelaars de ernst van roddelen beter hebben aangevoeld en veel ach terwege hebben gelaten, dat zij deze goede wenk nog ter harte neme en genoemde „Rubriek" veel aandacht schenken. Uw abonné P. v. d. NOULAND. Wij vragen voor ten spoedigste een voor de courant in Lisse (Dorp). Aanbiedingen aan de Adm. De Leidse Courant, Papengracht 32, Leiden. (Avertentie) 20.000 m3 grond benodigd zijn, welke vermoedelijk op een niet te grote af stand te verkrijgen zal zijn. Doordat de ophoging van deze aarden baan nog geruime tijd zal moeten inklin ken alvorens tot bestrating kan over gaan, stellen B. en W. thans de raad voor tot aanleg over te gaan en hier voor een crediet van 70.100.te verlenen. Geboren: Cornelia d. van G. v. Beelen en M. W. Schepmaker; Alida d. van Th. Vink en C. Bulk; Jacintha F. P. M. d. van F. G. Versteegen en A. G. Groenendijk; Cornelia M. Th. d. van G. H. Caspers en M. G. J. Mooijekind; Jacoba P. d. van J. P. Vogelaar en G. de Heus; Pieter E. z. van P. v. Beelen en C. Passchier; Theodorus z. van W. Prook en A. F. Meeuwenoord; Hendrikus W. M. z. van G. Rolvers en C. Smit; Elisa beth d. van J. v. Rooijen en H. v. Keulen. Getrouwd; J. Klinkenberg en C. P. Korbee; N. Duijndam en J. Smits; C. A. v. d. Niet en J. C. Donker. Overleden: Stijntje L. Oosting 11 j.; J. Oehl 79 j. OEGSTGEEST Dr W. J. H. Nauta hoogleraar in V.S Oud-plaatsgenoot ,dr. Walle J. H. Nauta is benoemd tot hoogleraar aan de Universiteit van Maryland te Bal- timore U.S.A. om onderwijs te geven in de hersen-anatomie. Dr. W. J. H. Nauta was tertijd werkzaam als assistent bij professor Barge, alhier en bij professor v. d. Broek te Utrecht. Daarna werkte hij 5 jaar als privaat-docent aan de Uni versiteit te Zürich en sinds 1951 als hoofd van het Hersen-instituut, be horende bij het „Walter Reed Hospi tal" te Washington. Dr. Nauta heeft de benoeming aan genomen en als bijzondere tegemoet koming is hem toegestaan zijn weten schappelijke onderzoekingen te Wash ington te blijven voortzetten. Op 9 Juni zal in Café „De Oude Post" te Sassenheim de prijsuitrei king plaats vinden van de ziekzoek wedstrijd. De uitslagen zijn intussen reeds bekend geworden. Zij zijn als volgt: Prijzen, toegekend aan diploma houders (Narcissen): 1. P. J. Lange- veld, Teylingerlaan 6, Voorhout. 2. W. B. v. d. Krogt, Zandslootkade 40, Sassenheim. 3. J. Vrijburg, Zand slootkade 38 Sassenheim. 4. H. J. Kromhout, Dinsdagse Wetering, Voorhout. 5. J. Z. de Vries, Sport- hofflaan 10, Sassenheim. 6. J. Boe- kee, Menneweg 151, Sassenheim. 7. A. F. M. Roozen, Rijnsburgerweg 20, Voorhout. 8. H. J. de Groot, Zand slootkade 36, Sassenheim. Aan de volgende deelnemers werd een diploma toegekend: 1. R. Einsin- ga, Julianastraat 40, Noordwijk aan Zee. 2. J. A. v. d. Berg, Zeestraat 85, Noordwijkerhout. 3. G. Slingerland, Paralelweg 4, 4. P. K. v. d. Veek, Stationsweg 148, Lisse. 5. A. C. v. d. Berg, Koninginneweg 29, Noord wijkerhout. 6. H. B. Dijkstra, Zee straat 85, Noordwijkerhout. 7. P. v. d. Bent. Montbretiastraat 31, Lisse. 8a. A. W. J. de Haas, Katwijksestraat 22, Noordwijk. b. M. F. Kauffman, Leid- sestraat 173, Hillegom. c. A. J. v. d. Lans, Boekhorstlaan 11, Voorhout, 9a. A. Boter, Rusthofflaan 9, Sassen heim. b. D. Kroeze. Beatrixstraat 8, Sassenheim. c. J. Mohlmann, Lisser- weg 714, Abbenes. d. M. de Rooy, Wilhelminastraat 31, Lisse. e. G. A. Walraven, Princessestraat 38, Lisse. Prijzen Narcissen-wedstrijd toege kend aan: la. J. Hoogkamer, Zeestr. 59, Noordwijkerhout. b. C. J. L. v. d. Meer, Lindenplein 8, Noordwijk. c. J. W. Vink, Scheveningsestraat 18, Noordwijk. d. J. v. Steyn, Jac. van Beierenweg 19, Voorhout, e. A. M. Stoel, Romijnstraat 16, Lisse. 2. G. H. van Leeuwen, Kerkstraat 4, N.- wijkerhout. 3a. G. J. Hiep, Molen straat 19. Noordwijk. b. G. W. Led- derhof, Heerenweg 473, Lisse. Prijzen Hyacinthen-wedstrijd toe gekend aan: la. H. W. de Haas Azn., v. Leeuwenstraat 5, b. B. Kamer man, Meer Houtstraat 23, Lisse. c. J. Ouwehand, Fijnstraat 4, Kat- aan ZBee. 2. P. J. Langeveld, Tey lingerlaan 6, Voorhout. 3. K. J. P. Duivenvoorden, Langeveld 26, N.- wijkerhout. Junioren (Hyacinthen) prijzen aan: 1. J. v. d. Nouland Jr. Irene- straat 1, Sassenheim. 2. L. v. Berkel, Zilkerduinweg 25, De Zilk. 3a. Dick van Kampen, Delfwer 9a, Noordwij kerhout. b. P. van Nobelen, Floris Schoutenstraat 5, Sassenheim. Junioren (Narcissen) prijzen aan: I. M. Z. Kuhn, Hoekstraat 11, Sassen heim. 2.L. van Berkel, Zilkerduinweg 25. De Zilk. 3. P. v. Nobelen. Floris Schouten straat 5, Sassenheim. Geboren: Karin d. van R. Berg man en C. van Tol: Henricus Wijnan- qus Maria z. van G. J. Beijk en A. C. A. Vermin; Janneke d. van H. P. van den Abeele en J. J. Korbee; Johan nes Cornelis z. van H. J. P. Meiman en M. C. van den Nouland. Ondertrouwd: Willem Faas 28 j., te Lise, en Adriana van der Voort 27 j.; Arnoldus Ienatius Kerkvliet 22 j.. te* Lisse, en Jacoba Maria van der Eist 23 j. Getrouwd: Zacharias Johannes Van Straalen 36 j. en Cornelia Molenaar 43 jaar. Overleden: Gerardus van der Meij 73 jaar. VOORSCHOTEN Brandweer behaalde eerste prijs. De ploeg van de Voorschotense vrijwillige brandweer, die Zaterdag j.l. in Zoetermeer meegedaan heeft aan de provinciale brandweerwed strijden heeft een groot succes be haald door de eerste prijs in de wacht te slepen met niet minder dan 673 punten in klasse 4. De ploeg werd daarbij geleid door brandmeester D. Yperlaan. De tweede 'prijs was voor Sommels- dijk met 593 y2 punt. De eerste prijs in de afdeling be- drijfsbrandweren was voor van Melle uit Rotterdam met 636 punten. Hier uit blijkt wel, dat Voorschoten ook in het aantal behaalde punten een prachtig resultaat heeft geboekt. Na terugkeer in Voorschoten werd eerst een bezoek aan de burgemees ter gebracht, die de ploeg compli menteerde, waarna alle materieel weer bedrijfsklaar werd gemaakt. Nog geen uur later kwam er een brand alarm. O.I.v. commandant Lekker- kerker werd uitgerukt naar de Dob- beweg, waar een hoop in brand ge stoken vuil gevaar voor een fabriek opleverde. Na een middag met zoveel succes was het blussen van dit brand je natuurlijk een klein kunstje. WASSENAAR Op tweede Pinksterdag, des mor gens omstreeks elf uur, heeft de 34- jarige E. Z. uit Amsterdam, die per motor op de Rijksstraatweg onder Wassenaar reedr doordat hij plotse ling sterk moest remmen, de macht over het stuur verloren. Hij kwam op het wegdek terecht en voor het voorwiel van een tegenligger. De man was op slag dood. Zijn echtgenote die op de duo zat, liep een shock en een lichte hersenschudding op. Zij is in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen. Haar toestand is gunstig. De politie te Wassenaar (tel. K 17513333) stelt een onderzoek in en verzoekt getuigen zich met haar in verbinding te stellen. ST. ADELBERTCOLLEGE GAAT WONINGEN BOUWEN. Het bestuur van de stichting St. Adelbertcollege een verleden jaar opgerichte school voor middelbaar onderwijs, heeft het gemeentebestuur verzocht een stuk grond van 1300 m2, gelegen ten zuidoosten van de .Zijl watering te mogen kopen. De stich ting wil daar 6 woningen bouwen, die bestemd zijn voor leraren van het college, maar die voorlopig als school lokalen zullen worden ingericht, tot dat de stichting over een eigen schoolgebouw zal beschikken. B. en W. stellen de raad voor, de grond te verkopen voor 26, per m2. De woningen zullen voldoen aan de eisen, gesteld in het ontwerp-her- ziening uitbreidingsplan, dat binnen kort de raad ter vaststelling zal wor den aangeboden. Kampioensvreugde bij Blauw Zwart Het spreekt wel vanzelf, dat er gis teren grote vreugde heerste in het Blauw Zwart-kamp, toen het einde lijk gelukt was, wat in de laatste ja ren al enkele malen mislukte: de entrée in de 2e klasse. Direct na afloop van de wedstrijd kreeg Blauw Zwart de eerste geluk wensen te incasseren. Nadat bij de clubtent de kampioensvlag gehesen was door de voorzitter van de sup portersvereniging, Gerard Looyestein, werden de spelers in het kleedlokaal toegesproken door de voorzitter, de heer J. P. J. Dekleermaeker, door de heer J. H. F. de Boer, namens de K.N.V.B. en door de supportersvoor zitter Looyestein. Er werden kransen en bloemen aangeboden. In een vrolijke stemming bleven de spelers nog geruime tijd bijeen in het clubgebouw, waar van 6 tot 7 uur ceptie gehouden werd. Verschillende sportvereningingen en het Wasse naars Sportcontact boden hun geluk wensen aan. Na de receptie begaven de spelers en bestuursleden en hun dames zich naar het R.K. Verenigingsgebouw, waar de supportersvereniging, daarbij geholpen door een aantal middenstan ders, voorbereidingen had getroffen voor een feestelijk diner. Burgemees ter dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijn bergen gaf er van zijn belangstelling blijk en hield een toespraak, waarin hij spelers en bestuur van harte ge lukwenste. In een allerbeste stemming begon na het diner een feestavond, geleid door ceremoniemeester D. J. Knijnen- burg, waaraan door tal van leden en donateurs en vrienden van Blauw Zwart werd deelgenomen. GELDLENING VAN 2 MILLIOEN. B. en W. stellen de gemeenteraad voor, een geldlening aan te gaan tot een bedrag van 2 millioen, tegen een rentevergoeding van 3 1/4 en met een looptijd van 30 jaar. Van de postchequé en girodienst is een aan trekkelijke aanbieding ontvangen, welke geheel voldoet aan de van re geringswege gestelde eisen. Sportcommissie krijgt financiële armslag. De plaatselijke commissie van overleg inzake lichamelijke op voeding en sport, waarin zowel ver tegenwoordigers van de gemeente als van het georganiseerde sportleven zitting hebben heeft meer zelfstan digheid nodig, om haar werk meer effectief te doen zijn, aldus schrijven B. en W. aan de raad. Voorgesteld wordt, bij wijze van proef, de com missie in het jaar 1955 de beschik king te geven over een bedrag van 4000,welk bedrag zal kunnen worden aangewend ter voorziening in behoeften, die de commissie aan wezig acht. Geen lawaai in sportfondsenbad. B. en W. vragen aan de gemeente raad een verhoging van het crediet, dat indertijd voor het zwembad werd beschikbaar gesteld, met een bedrag van 18.000,Er zullen dan aan de wanden van het binnenbad geperfo reerde, aan de voorzijde geglazuurde tegels worden aangebracht en het plafond zal bepleisterd worden met acoustisch stucwerk. Op die wijze zal het mogelijk zijn, het lawaai, dat in vrijwel alle zwemhallen erg hinder lijk is te dempen. B. en W. zijn in over leg met de architect en met de N.V. Sportfondsenbad Wassenaar i.o. tot dit voorstel gekomen, na een bezoek aan het zwembad van Bochum in Wanneer de andere elf Vier Amerikaanse vliegers die in communistisch China gevangen zaten, zijn vrijgelaten. Zij zijn inmiddels in Hongkong aangekomen. Dit heeft pre mier Tsjoc En-Lai meegedeeld in eer brief aan Dag Hammerskjoeld, de se cretaris-generaal van de Ver.-Naties. De brief duidde er tevens op dat waarschijnlijk ook elf andere Ameri kaanse vliegers worden vrijgelaten. De vier vrijgelatenen zijn Harold F. Fischer jr., Lyle W. Cameron, Ed win L. Heller en Roland W. Parks. Volgens een Egyptische woordvoer der heeft zich Maandagochtend een ernstig incident in de sector van Gaza voorgedaan. Na een strijd van twee en een half uur slaagden de Egypti sche strijdkrachten er in een Israëli sche aanval, die gesteund werd door vliegtuigen, af te slaan. Egyptisch luchtdoelgeschut kwam in actie tegen de vliegtuigen, die over Egyptisch ge bied vlogen. De Israëliërs waren met een ster ke strijdmacht opgerukt naar een Egyptische legerpost. Zij maakten ge bruik van automatische wapens en zware artillerie. Inmenging door de neutrale leden van de wapenstil- staandscommissie mocht niet baten. Naar van de zijde van de Israëli sche generale staf wordt gezegd, zijn twee Israëliërs gedood ten gevolge van een beschieting met artillerie van nederzettingen langs de grens van de strook van Gaza. Twee solda ten werden gewond in drie uur tijds. De strijd zou zich uitbreiden. Volgens deze bron gingen de Is raëlische strijdkrachten tot tegen actie over toen men van de Egypti sche stelling uit begon te schieten. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Saigon zijn Zondag aan dc grens tussen Vietnam en Cambodja gevechten geleverd tussen regerings troepen en bataljons opstandelingen, behorend tot het leger der Hoa Hao- secte. De revolutionnaire raad in Saigon, de onlangs de afzetting van Bao Dai als staatshoofd afkondigde, heeft de bevelhebbei' van het leger der Hoa Hao, en andere leiders der Boeddhis tische secte, onder wie „paus" Pham Cong Tac, uitgenodigd met de Viet namese regering besprekingen te voe ren. De raad stelt voor, dat men een plan zal opstellen voor het opnemen leider Hoa Hao in het kabinet van premier Ngo Dinhr Diem en van de strijdkrachten der secte in het Zuid-Vietnamese leger. Duitsland, waar de wanden en het plafond op dezelfde wijze waren be werkt en waar van hinderlijk lawaai niets te merken was. 6000 Bezoekers voor Seringenberg De Seringenberg op het landgoed Raaphorst heeft ook in de Pinkster- drukte kunnen delen. Gisteren kwa men er 6000 bezoekers. Voor het artsexamen aan de Utrechtse universiteit slaagde de heer J. Willemse voor het artsexamen. De vrijlating was enkele uren te voren aangekondigd door de afge vaardigde van India bij de Ver. Na ties, Krisjna Menon, die onlangs is teruggekeerd van een bezoek aan Pe king. Radio-Peking maakte daarop be kend, dat de vier Amerikaanse vlie gers waren „gedeporteerd". Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het nieuws van de vrijlating toegejuicht en de hoop uitgesproken, dat ook de andere gevangen gehouden Amerikanen spoedig worden vrijgelaten. „Een der gelijke maatregel van het communis- tisch-Chinese regiem zou een van de oorzaken van de internationale span ning wegnemen". Marktberichten LEIDEN, Vette varkens. Aan voer 177 varkens. Not. zware 166 160; lichte 162160; slachtvarkena 168166; zeugen geen notering. Handel aanvoer redelijk, later sterk teruglopend. 12 nuchtere kalveren 35—42; lev. 110—100. BODEGRAVEN, 31 Mei. Kaas. Aanvoer 103 partijen. Notering eerste soort 2.212.23; tweede soort 2.13 2.20, extra kwaliteit 2.2)82.42. De handel is matig. ROTTERDAM. 31 Mei Vee. Aanvoer 5481; vette koeien 160; gebruikt vee 1038 (768 tbc vrij); vette kalveren 70; graskalveren 229 (158 tbc vrij); nuchtere kalveren 1043; varkens 722; biggen 108; paar den 138; veulens 6: schapen 97; wei de zuiglammeren 748; bokken of geiten 22. Vette koeien 2.80—3.04, 2.60—2.80 2.20—2.60; vette kalveren 2.80—3.00; 2.602.80; 2.202.50; graskalveren 475, 375, 275; nuchtere kalveren 56, 50, 45; varkens 1.67, 1.65, 1.60; big gen 58, 50, 40; slachtpaarden 2.30, 2.20, 2.10; schapen 130, 120, 90; wei de zuiglammeren 78, 68, 55; kalf- koeien 1100, 950, 775; melkkoeien 1100, 950, 775; vare goeien 775, 675, 575; vaarzen 850, 675, 575; pinken 575, 475, 375. Vette koeien, flink kalm, le kwal. prijsh. 2e en 3e kwal. vertoonden neiging tot dalen, prima's boven noter.; vette kalveren, als vorige week, redel., iets lager; graskalve ren, iets kleiner, tamel., goed prijs houdend; nuchtere kalveren, kor ter, kalm, niet geheel prijshoudend; varkens, even minder, aanvankelijk tamelijk afloop vooral voor zware varkens minder prijzen gemiddeld als vorige week; biggen, matig, re- del., constant; slachtpaarden, ge woon, stug, iets stijver; schapen, even kleiner, kalm, als vorige week; weide zuiglammeren, iets meer, goed, ruim prijshoudend; kalf koeien even minder, stil, ongewijzigd; melkkoeien, even minder, stil, on gewijzigd; vare koeien, tamelijk, slepend, als vorige week; vaarzen, gewoon, kalm, stabiel; pinken, ge woon, kalrn, stabiel; tbc-vrij korter, stil, stabiel. TTIR AAR, 30 Mei. Groente. Peu len 2.60—3.50, idem B. 1.40—2.10; kassnijbonen 2.302.70, idem stek 1.30—2.10; tomaten A. 1.70—1.90, idem B. 1.30—1.70, idem C. 1.30—1.40; idem CC 0.80; Spinazie 0.280.44, idem B. 0.120.23:andijvie 0.61—0.73, idem B. 0.330.48; rabarber 0.11 0.14; prei 0.090.15; postelein 0.26 0.47; raapstelen 0.19. Alles per kg. slaA. 0.210.25, idem B. 0.130.16, idem C. 0.030.11 bloemkool A. 0.50 —0.82. idem B. 0.36—0.55, idem C. 0.230.35, idem stek 0.070.25; kom kommers 0.420.50. Alles per stuk. Radijs 0.050.09; bospeen 0.310.50. Alles per bos. Stoofsla 1.402.20 per kist. Aardbeien 0.300.75 per doosje. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: All round Toerwagenchauffeurs Chauffeurs voor arbeidersvervoer Auto- en Dieselmonteurs Wagenwassers Speciaal Nachtdienstpersoneel FA. BEUK - NOORDWIJK - TELEF. K 1719-2545 Ten overstaan van deurwaarder W. J. Arentzcn zullen door de beëdigd makelaar A. H. Zellen- rath in de zaal van J. van Zijp aan de Hoog- landsekerkgracht 40 te Leiden, op Woensdag 1 Juni des n.m. 2 uur publiek worden verkocht: EXQUISE PARTIJ TAPIJTEN Hierbij zijn zeer ongemenen, als Oppuson- Argaman, Kiraz, Yoroeck, Turco- en andere karpetten, kleine kleedjes, lopers, serre- en hallkleden, 2 nylon- en 1 K.V.T. Tapijt. Per zische karpetten en kleedjes, "Smyrna tafelkle den, divankleed, kussens, gobelins, Oud-Holl. doeken. Hotelgoederen als dekens, lakens kus senslopen, ontbijtlakens, vingerdoekjes, 1- en 2-pers. matrassen uitsl. binnenvering. MEUBILAIR Salons, fauteuils, bijzettafels, bureaux, com modes, theetafels, boekenkasten, een groot cylinderbureau, lampen, schilderijen, servies goed en wat verder te zien zal zijn op de KIJKDAG: Woensdag 1 Juni van 1012 uur. VEILING des n.m. 2 uur. "2 Tuinbanken, keuken kast, ijskasten, waterfor nuizen. vuurduivels, bas cules. weegschalen, maten en gewichten, was- en re- genkuipen. Hartwijk. Nwe Beestenmarkt 7-9. Telef. 26627-24013. Glansverzin- ken van roestige teilen, wasketels enz. onder gar. Revisie van bascules en weegschalen. 2 Dames, morgen markt dag weer volop alle soor ten lappen als Manchester, Corduroy. Linneroy. de kensatijn, voering, linnen, vitrage enz. Komt U eens kijken voor de fontein? in J. Sho—oom. 't«l JiJtlUX». Jol h.t BETERE fll«t «ItijJ duurder h «hoeft te zijn. Nooit hoger* kwaliteit, deugdelijker conitructic en degelijker afwerking 30 tot 40 pet besparing door directe levering of fabriek. Ongeëvenaarde collectie. Tttut* m Para»ltabritli«n"S'<4t.tolA»IAr Dealer* over de gehele wereld. GeTll- catologui gratii op aonvrage. Hoofdkantoor voor Nederland HAARLEM Zijlweg 111 - Tel. 17*77 2 Tuinslang 0,67; gras- maaimachines 29,95, 33,75, 44,50; grasvangers 9,50, 13,50; bladharken 1,95; tuinstoelen 6,20 tot 29,—; tuintafels 12,30; tuingar- nituur 3,95; tennisballen; pingpongballen; emmer tjes; schopjes; voetballen en kaatsballen. Bernard Schulte, Voorhout. 2 Houten eggen met ijze ren tanden; handzaaima- chines 75,tot 105, schoffelmachine 34. Zweedse grasmaaimachine 67.rooitruffels; schof fels; verstelbare harken; bollenzeeften, zandzeeften; bollenbakken, haspels, snoeischaren en heggen- scharen. Bernard Schulte, Voorhout. *2 Gérocassette v.af 28,50; alle bijbehorende artike len; Brabantia bussenrek m. handdoekenrek; zware kwaliteit crème keuken- uitzet 18 dig 68.50; 16 dig alum, uitzetten v.af 49,75. Eddy uitzet 21 dig 97.50. -Bernard Schulte. Voor hout. 6409 2 Gevraagd net R.K. meisje van 8.30 tot 5.30. leeftijd 1820 jaar. Mevr. Schenk, Haarl.straat 202. *2 Nette werkster gevr. werktijden nader overeen te komen. Tomatenstr. 4. Leiden. 5967 *2" Wegens emigratie merk radio m. visserijgolf 75, sleestofzuiger, 125 Volt, 22,50; herenfiets m. ver lichting 45,handnaai machine 35.—, Alexan- derstraat 7. 5962 2 Een nieuwe lente, een vertrouwd trouwgeluidü Besteld Uw trouwauto's bij gar. De Jong. Alleen: Zeemanlaan 12a. Uitv. 1ste kl. 7-pers. mat. Bill, tar., vr. vrijbbl. inl. tel. 23055. 2 Regelmatig hebben wij 2e handsmotoren van oud tot knap on zelfs soms heel best. Dus voor elke portemonnaie wat. ook voor liefhebbers die zelf opknappen. Valk. Haagse Schouw. Voorschoten. Tel. K 1710-25191. 2 Getaand Manillatouw (gebruikt) doch in prima staat. Stukken 5 meter lang. 2 cm. dik (versterkt) tegen spotprijs. Ook lijnen 25 meter 2,50. Verder alle dikten nieuw touw. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tel. 23123. Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3