handige Jongedame bekwame Grondwerkers Uitstekend geslaagde uitvoering van Leidse Rij- en Jachtclub stevige Hulp v. d. Chauffeur aankomende Bediende Openlucht DANCING ZATERDAG 28 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Leidse manege te klein voor belangstelling Het was gisteravond in de Leidse Ma nege een programma vol kleur, dat de Leidse Rij- en Jachtclub aan de talrijke bezoekers voorschotelde, de bezoekers en bezoeksters), die dicht opeen gepakt het steeds afwisselende schouwsp/ mochten gadeslaan en dit ook deden met een steeds stijgende interesse. En het moet inderdaad jammer genoemd wor den. dat de Leidse Manege niet meer plaatsruimte biedt. Méér dergelijke avonden als gisteren kunnen daarin wel licht op de duur verbetering brengen. Het openingsnummer van het keurig samengestelde programma bracht na tuurlijk de voorzitter, de heer J. Her mans naar voren, die namens de LRJC de aanwezigen hartelijk welkom heette, in het bijzonder de vertegenwoordigers van de Leidse Studenten Carrousselver- eniging en de Leidse Meisjes Studenten Carrousselvereniging, benevens de afge vaardigden van de 3 Octobervereniging. Spr. zeide, dat deze voorstelling tot stand was gekomen dank zij de mede werking van alle leden en hij hoopte, dat hetgeen deze avond geboden zou worden de liefde voor de ruitersport bij alle toe schouwers zou vergroten. Door vier amazones en hun cavaliers werd hierna een goed bestudeerd car- rousselnummer gereden, waarbij het niet in de eerste plaats aankomt op wat er wordt gegeven maar hóe het wordt ge daan. Gelijkheid, een volledig op elkaar ingesteld zijn, is een der eerste vereis ten. Op de aanwijzing van de directeur der Manege, de heer J. Kok, werden de verschillende figuren gereden, allen ach ter elkaar, met tweeën of met vieren, stapvoets of in galop, aaneengesloten of op afstand een belangrijke factor, want het vermanende „distance, distan ce" klonk nogal eens op. Heel begrijpe lijk overigens, want beter dan de deel nemers ziet de toeschouwer of de juiste afstand bewaard wordt, maar voor de Rijders (essen) is het dikwijls een kwestie van feeling, wat algehele concentratie en een volledig op elkaar ingesteld zijn ver eist. Maar uit alles, hier en in de vol gende nummers, bleek de goede intentie om alles te geven wat mogelijk was en dat was het vooral wat in dc waardering van het publiek zijn juiste beloning vond Het volgend nummer was een extra nummer. Het bracht de heer G. Schol- vinck als oudste deelnemer met de 6-ja- rige Ronald Kok als jongste. En voor deze gelegenheid had Guus zich nog wat extra „ouder" gemaakt, want meenden, dat we bij het binnenkomen Paul Kruger in eigen persoon de manege zagen binnenrijden, die in een dolle rit door de Zuid Afrikaanse velden zijn be kende zwarte hoed had verloren. Het was een nummer, dat het best deec overweldigend applaus in ontvangst mocht nemen. Maar die waardering van de ex. tan ten bleek bij elk nummer, groot efï klein. Die bleek bij het polospel va viertal leden, die de behendigheid te paar demonstreerden, die bleek ook in niet mindere mate bij het „Campagne"- nummer van de vier dames en heren in keurig zwart costuum met rode lathyrus in revers, waarbij meer dan anders het individuele optreden tot uiting komt, terwijl het toch een goed sluitend ge heel moet vormen en dit ook inderdaad deed. Met de galopmanoeuvre, welke reeds eerder was gegeven en de springqua- drille, die het eerste gedeelte besloot, gaven de toeschouwers in de pauze reeds volop stof tot praten en zij konden alge meen uiting geven aan hun waardering voor het gebodene. Na de pauze werd het programma .oortgezet met een Quadrille, welke was samengesteld door de heer Leysen. welk nummer door de vier paren rijders keu rig ten uitvoer werd gebracht, waarbij we alleen de bemerking zouden willen maken, dat het iets te lang duurde. Het nummer voltige heeft steeds apar te bekoring, omdat men hier onthaald wordt op de behendigheid varj acrobaten, ditmaal een dame en twee heren, die het rustige paard aan hun zijde hadden om deze demonstratie volledig te doen sla gen. De manoeuvre k la flêche van vier ruiters in Kozakkencostuum met zes paarden voldeed uitstekend, al is bij dit nummer onderwerping der dieren aan de leiding van de ruiter een eerste ve/- eiste. Een bijzondere attractie was weer het optreden van de heer J. E. Kok in zijn hogeschoolnummer met de heer J. Ley sen als explicator. Opnieuw konden we ervaren, hoeveel de heer Kok met zijn prachtige schimmel heeft weten te be reiken. Hij liet eerst het traversale kun nen van het dier zien, waarbij het paard met het linkerachterbeen in de voetstap pen van het rechtervoorbeen stapt. Te bewonderen vielen de vloeiende over gangen naar een andere beweging, het changement van galop in contra-galop, voorts de pirouette op de achterbenen, 't Was alles even stijlvol en geacheveerd, met alleen dit jammere, dat de bege leidende muziek hier en daar schromelijk tekort schoot. Dan tot slot een romantisch verhaal, dat men in een manege over het alge meen niet zou zoeken. Een romantisch verhaal, dat zich afspeelde in een stukje van de onmetelijke Sahara, waar Sheik Ali Mohammed met zijn vrouwen en rem-dames neerstreek, waar zijn slaven en krijgsvolk, paardenhandelaren en -dieven in actie kwamen. Een romantisch verhaal naar het scenario van Han de Wilde, die zelf de tekst voordroeg en waarbij alleen dit bezwaar.dat de acterenden soms te laat reageerden, zodat de tekst hun bewegingen vóór was. Maar het werd een aardig slot van een met veel ambitie ingestudeerd program ma. De Arabische dansen door de harem vrouwen waren ingestudeerd door en stonden onder leiding van mej. Corrie de Wekker. Aan het einde van de avond v dankwoorden van de heer Hermans de medewerkenden en bloemen en j schenken voor de hoofdpersonen. „MELD" WON OAKS STAKES Het paard „Meld" heeft de 177ste Oaks stakes te Epsom gewonnen. De merrie, 7/4 favoriet en eigendom van Lady Zia Wernher, won gemakkelijk, met zes lepg- ten voorsprong op „Ark Róyal" (8/1) en niet minder dan negen lengten op „Reel In", die 100/6 genoteerd stond. Er na men dertien paarden aan de race deel. „Meld" werd gereden door de jockey WIELRENNEN RONDE VAN ITALIë Albani won in de sprint De 13e etappe van de Ronde van Italië in Scanno naar Ancona (251 km.) is gewonnen door Albani (It.) in 6 uur 46 min. 38 sec., gemiddelde snelheid 37.035 km./uur. De uitslag luidt verder: 2. Grosso: 3. Messina; 4. Piazza; 5. Favero; 6. Jules Maenen; 7. Lurati; 8. Gismondi; 9. Caput 10. Meili; 11. Gervasoni; 12. Ciancola; Hl. Gaggero; 14. Crippa 15. Ciolli; 16. Boni; 17. A. Coletto, allen zelfde tijd; 18. Mau- le 6.52.12; 19. Nascimbene z.t.; 20. Fan- tini 6.56.44; 31. ex aequo het grote pele- ton. waarin alle kopstukken en de overi ge Nederlanders. Het klassement na de 13e etappe luidt; Geminiani 67 uur 37 min. 40 sec.; 2. Nencini 67.37.42; 3. Magni 67.40.14; 4. Coppi 67.40.45; 5. Ag. Coletto 67.40.54; 6. Wout Wagtmans 67.41.08; 7. Moser; 8. Astrua 9. Fornara; 10. Botella; 11. Ger- rit Voorting 67.44.53; 12. Hein van Bree- 67.45.06; 13. Monti; 14. Clerici; 15. Assirelli; 16. Contermo; 17. Dotto; 18. Ruiz; 19. Lauredi; 20. Gismondi 59. Daan de Groot 68.17.38; 74. Thijs Roks 68.27.03; Jules Maenen 68.56.15. Het ploegenklassement der buitenlan ders ziet er na de 13e etappe als volgt uit: 1. Frankrijk 676 punten; 2. Zwitser land 717 punten; 3. Nederland 777 pun ten; 4. Spanje 797 punten; 5. België 1248 punten. FRANSE RENNERS VOOR DE TOUR De organisatoren van de Tour de Fran se (7 t.m. 30 Juli) hebben reeds veertig renners gecontracteerd van de zestig, die zullen deelnemen. In de Franse nationale ploeg zullen uitkomen: Louison Bobet. Jean Bobet, Jean Dotto, Jean Forestier. Raphael Ge miniani, Jean Mallejac, Francois Mahé en Antonin Rolland. Twee renners zullen voor deze ploeg nog nader worden aan gewezen. De Italiaanse ploeg zal weer worden geleid door Alfredo Binda. De organisatoren van de klassieker BordeauxParijs, welke op 5 Juni zou worden gehouden, hebben besloten deze westrijd niet te laten doorgaan. Zij heb ben te kennen gegeven, dat deze beslis sing genomen is naar aanleiding van de nieuwe eisen welke tijdens de Vrijdag middag gehouden vergadering van de di recteur sportief van de Franse fabrieken naar voren zijn gekomen. De organisato ren van de wedstrijd oordeelden deze eisen onaanvaardbaar en besloten der halve de wedstrijd niet te laten plaats vinden. Swift-Combinatie Aan de Ronde van Midden Nederland op 2e Pinksterdag nemen de Swift-leden A. v. Wetten, D. Wallet, C. Plasmeijer en H. Hogeveen deel. Door de Sportcommissie der KNWU is Arie van Wetten tezamen met W. Rus man (Haarlem). H. Rob (Alkmaar) en H. Schoenmakers (Eindhoven) uitgenodigd deel te nemen aan de Grote Prijs van het Eiland Man (Engeland) op 21 Juni a.s. Lenig en Snel De uitslag van de Woensdagavond comp. rit luidt: A-kl. 36 km.: 1. J. Riethoven tijd 57.10: 2. N.N. 3. P. Janssen: 4. J. de Lange; 5. A. Pran gers (pech). B-kl.: 36 km: 1. J. de Mey tijd 57.10; 2. P. Rietkerk; 3. F. Janssen; 4. J. Brohm; 5. J. v. Loon; 6. W. Was- sink 7. J. van Leeuwen. C-kl.: 36 km. 1. Tuurenhout tijd 59.7; 2. M. v. Kampen 3. S. Gomans; 4. De Jongh. Jun.: 36 km. 1. R. Riethoven tijd 59.7; 2. J. de Oss; 3. A. Pet (pech). Uitslag tijdrit Vrijdagavond 36 km.: A-kl.: 1. A. D. Prangers tijd 54.13; 2. J. Riethoven 54.57; B-kl. 1. W. de Mey 56.50 2. J. de Hoed 57.18; C-kl.: 1. S. Gommans 59.16. Zaterdagmiddag starten de amateurs: J.de Lange. Ad. Prangers en J. Rietho ven voor het kampioenschap van Zuid- Holland over 170 km. Start en finish te Stompwijk. 2e Pinksterdag starten J. de Lange, Ad. Prangers en J. Riethoven bij de amateurs en de nieuwelingen P. Riet kerk. W. Wassink, J. Brohm in de Ronde van Midden-Nederland, 230 en 100 km. Huguette Peeters verbeterde in het zwembad te Antwerpen het Belgisch re cord op de 200 meter rugslag. door een tijd te laten afdrukken van 2 min. 46.6 sec. Het oude record stond op naam van Virginie Keteler met 2 min. 53 sec. LAWNTENNIS HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE ANTWERPEN Het tournooi in het kader 47 2 is ge wonnen door de Belg Wafflard. De eindstand luidde: Wafflard 6 1285 21 216 61.19 6 1302 58 230 22.44 4 1427 43 352 33.04 4 1179 55 147 21.43 0 529 47 108 11.25 Vervest De Ruyter Qoulanger v. Oosterhout 2e PINKSTERDAG, 2.30 UU D.O.S.R. -T.H.B. 4e klasse K.N.V.B. Terrein Provincialeweg, Roelofarendsveen. Harry Carr. Voor het eerst in de geschiedenis van deze evenementen hebben vrouwelijke eigenaars beide „klassiekers" van Ep som in een jaar gewonnen. Zoals bekend zegevierde „Phil Drake", van mevrouw Suzy Volterra, Woensdag in de derby. De eerste prijs voor de „Oaks" over ander halve mijl bedroeg 14.000 pond sterling. Vrijdag 3 Juni. wordt ten bate van een liefdadige instelling op het HOV-terrein te Rotterdam een voetbalwedstrijd ge speeld tussen elftallen van oud-interna tionals en Sparta-veteranen. Hierin zul len o.a. meedoen Meinders, Wels en Drok (oud-internationals) en Bob van der Heide en Wilson (Sparta-veteranen). Na het afwijzen van een bestuursvoor stel om tot betaald voetbal toe te treden door de buitengewone ledenvergadering van „De Spartaan" zijn 6 van de 9 be stuursleden van deze vereniging afge treden. Er is een nieuw voorlopig be stuur gevormd. Warmunda Voor het eerste elftal van Warmunda is op Tweede Pinksterdag een vriendschappelijke wedstrijd inge last tegen Best Vooruit, de Brabantse 4e klasser, die op de 3e plaats in de com petitie staat. De wedstrijd vangt om 3 uur aan. SVLV Programma voor 2e Pink sterdag: SVLV 2Roodenburg 3. 12 uur; Lugdunum 6SVLV 3. 12.15 uur; Fore- holte ASVLV A 12 uur; Teylingen B SVLV D. 14 uur; Teylingen b—SVLV a, 12 uur. Woensdag 1 Juni om 8 uur alg. ledenvergadering. DOSR Voor DOSR is op 2e Pink sterdag nog een belangrijk programma te verwerken. Allereerst te 2.30 uur de thuiswedstrijd DOSR 1THB 1. Vooraf speelt DOSR 2SJC 3. Voorts te 2.30 uur ASC 4DOSR <3 en Zaterdagmiddag te 4.30 uur DOSR aSJZ a en te 3.15 u. DOSR b—Altior b. De inschrijving voor de Wimbledon- kampioenschappen welke van 20 Juni tot cn met 2 Juli zullen worden gehouden, is thans gesloten. Speelsters en spelers uit een dertigtal landen hebben zich aan gemeld. Voor Nederland zal Fenny ten Bosch in het dames enkelspel uitkomen, terwijl Dehnert cn Van Dalsum zowel voor het heren enkelspel als voor het dubbelspel op de banen zullen verschijnen. Voorts ligt het in de bedoeling dat Goris deel 1 nemen aan de kwalificatieronden. De kampioen heren enkelspel van 1954, de Egyptenaar Jaroslav Drobny, zal zijn titel verdedigen. MOTORSPORT TRAINING TE TUBBERGEN Ondanks de gestaag neersijpelende re gen heeft de training voor de motor sportraces van Tubbergen toch reeds een tweetal records opgeleverd. De NSU rij ders Brand on Baltisbergen hebben el kaar in de 250 cc klasse zodanig opge jaagd, dat beiden binnen de tijdslimiet bleven van de geweldenaar Hobel. die twee jaar geleden op zijn t'abrieks DKW 4.05.7 liet noteren. Brand maakte een tijd van 4.01.6 en Baltisbergen had voor het 9230 meter lange circuit 4.05.4 nodig. Dat komt neer op een gemiddelde snelheid van ongeveer 137.5 km per uur. Uiterst voldaan schoven de beide Duitsers hun machines in het aanhangwagentje van hun Mercedes om er voorts mee naar de Nürburgring te vertrekken, waar zij al vorens in de wedstrijd van Tweede Pink sterdag mee te dingen nog en passant even een race gaan rijden. In de 350 cc klasse deed men het wat kalmer aan. Al is de tijd van 4.06 van de Duitser Hallmeier eveneens op NSU niet gek ten opzichte van de recordronde 3.49.8 van de Duitser Hobel twee jaar geleden gemaakt. Ook in de halve literklasse bleef het record van de Australiër Laing (3.46.6) nog overeind. Als op Tweede Pinkster dag de weg droog blijft, ziet het er uit. dat de jeugdige Duitser Knees met zijn BMW een aanval op dit record zal doen. want in de trainingsrit maakte hij reeds een tijd van 3.55.6. Opvallend stil waren de Duitsers Klager en Böhrer op een Horex, die respectievelijk 4.05 en 4.05.6 lieten noteren. Piet Knijnenburg gaat rijden op de Jawa waarmee vankelijk Drikus Veer zou starten. De man uit Borculo is de gevolgen van zijn val van j.l. Zondag te Zandvoort nog niet helemaal te boven, waardoor hij Twee de Pinksterdag wel als toeschouwer maar niet als renner van de partij zal zijn. Een aardige bijzonderheid is nog, dat de oproep welke de burgemeester van Tubbergen vorig jaar heeft gedaan om de renner Oude Avenhuis uit zijn gemeente, die wel rijcapaciteiten maar geen motor bezit, te helpen, succes heeft gehad. De bekende seniorrijder Dupont heeft namelijk zijn MV Augusta beschik baar gesteld en trots als een pauw heeft Oude Avenhuis zijn eerste rondje ge draaid op het circuit waarvan hij elke centimeter op zijn duimpje kent. Het tournooi in het kader driebanden is in een zege voor de Belg Vingerhoedt geëindigd. De eindstand luidt Vingerhoedt f Tiedtke Clasens Rombouts Popeyus 200 195 8 1.025 196 214 7 0.915 159 221 5 0.715 164 257 6 0.638 137 219 6 0.625 BRIDGECLUB „V.O.G." De uitslag van de 7e ronde der paren competitie is; Zwart: Schilthuizenv. Wcesel 4 pun ten; v. DierenKleefstra 4; Schouten Nievaart 4: Epskamp—Gans 3; Nolles Wakka 3; Ottov. Dieren 2; Hr en mevr Smit 2; OudshoornBouwens 2; Baarda Crama 2; TjalkensVlugt 2; v. d. Staay Jansen 2; SchoonlingenChristiaanse 2; SchalksHuys 0; SlegtenhorstOuds hoorn 0; Mej. v. RijnBrakel 0; Mevr. KlarenboschBelt 0. Rood: Hr en mevr. J. Raar 4 punten; NieuwlandVeerman 4; Hr en mevr. Caro 4: UphofGaykema 4; Dames Tiel- kemcyerVlugt 3: Mevr. de Kievit Bosscha 3; ProperCancrinus 2; Hr en mevr. Horree 2: Dames Bruneev. d. Mey 2; Mej. RoosenHoekstra 2; Dames TukBosscha 1; BlomBrocaar 1; Hr. en mevr. Ammerlaan 0; Westerrr.anDe Tombe 0; Hr en mevr. M. Raar 0v. WeizenPlanje 0. POSTDUIVEN FONDCLUB LEIDEN EN OMSTREKEN Onder voorzitterschap van de heer J. A. Otten hield Vrijdagavond de Fond club Leiden en Omstr. haar voorjaars vergadering in „De Kleine Burcht" Uitvoerig werd gesproken over het vluchtprogramma 1955 en een voorstel van de heer A. v. d. Hulst in samenvoe ging met meerdere voorstellen kon lei den tot een betere puntenwaardering. De wintertentoonstelling zal evenals vorige Jaren weer gehouden worden in de Kleine Burcht. Het le lustrum bracht veel stof tot spreken, totdat de commissie bekend werd gemaakt, die ln 1956 ten bate van de dr. Voorthuysenstichting de wed vlucht op Chateroux zal organiseren. Leidse Concourscommissie Wed vlucht met oude duiven vanaf St. Chis- lain. aantal duiven 1871, gelost te 9 uur met krachtige WZW-wind, afstand 200 km. le vogel te 11.21.46 uur (1357.48 m. p.m.). Uitslag: H. Schoo 1; K. Waasdorp 2; A. v. d. Hulst 3, 15,23; J. Rakhorst 4, 16, 28; N. Oudshoorn 5; C. v. d. Berg 6. 13; V. Pierlot 7; C. Zwaan 8; A. Kop 9; Gebr. Passchier 10. HANDBAL t SVLV Programma voor 2e Pink sterdag: SVLV 1—SVT 1. 14 uur; SVLV aWestlandia a, 15 uur. eiefiaantjeó PERSONEEL 3? Enkele nette meisjes gevraagd, leeft. 15 a 16 jr., loon volgens C.A.O. met premie. Aanmelden Mare- dijk 165, Leiden. Net meisje gevraagd voor de winkel. Brood- en Banketbakkerij P. Aker boom. Herenweg 17, War- ,1 mond. 6379 "S* Boekbinderij v/h Pie- lanen Drommel vraagt: Loopknecht, Binders en Meisje, 1617 jaar. Uiter stegracht 105107, Leven daal 19, Leiden. 'S* Meisjes gevraagd. Nette meisjes, die het op prijs stellen in een prettige om geving te werken kunnen zich aanmelden bij N.V. SANTEX, Levendaal 30-40 fg Nette meisjes en jongens gevraagd, hoog loon. Aan melden Oranjegracht 71 fa. W. v. d. Wijngaard Zo nen. Banket-, chocolade en suikerwerkfabriek. Biedt zich aan nette herenkapper in bezit van gez.dipl. Br. Agent Lange- laan, Beatrixstr. 11, Sas- senheim. 5957 AANGEBODEN 2* Gitaar, Accordeon, oia- no, mandoline, banjo, blok fluit, Hawaiian gitaar, kla rinet, saxophoon, trompet, slagwerk cursussen. In strumenten in bruikleen. Gratis prospectus. Nieuwe speciale lesmethoden. Mu ziekschool Zwaag. Kore- vaarstraat 5, tel. 24358. 2* J. A. Verheul, Haarlem merstraat 86» levert U op gemakkelijke betalingsvoor waarden horloges, klokken, verlovingsringen, goud- en zilverwerken. 2 Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint, nieuw leer, eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2 Wasmachinef abriek heeft electrische -wasma chines met lichte emaille- beschadiging, gloednieuw met garantie 1T5,des gewenst afbetaling. Mon tage-afdeling v. Leeuwen hoekstraat 28. 'Den Haag. Tel. 117436. 2 Een goed horloge is een prettig bezit en betrouw bare tijdmeter, mits bij vakmensen gekocht. Ruime keuze le klasse uurwerken voor elke beurs, en100 garantie. Uurwerkkli niek, Lage Ründijk 8. Tel. 23114. 5881 2 Aangeboden warme kas. koude kas. koude bak. open grond B en A. Ook genegen te ruilen. J. Eist- geest. Zuideinde 99a, Roe lofarendsveen. Telef. 291 - K 1713. 2 Een nieuwe lente, een vertrouwd trouwgeluid! Bestelt Uw trouwauto's bij gar. De Jong. Alleen: Zee manlaan 12a. Uitv. 1ste kl. 7-pers. mat. Bill. tar. Vr. vrijbl. inl. tel. 23055. 2 Fridor cadeau. - Als extra reclame krijgt U bij aankoop van een Fridor naaimachine vanaf 4.35 p. week zonder vooruitbe taling voor Uw dochter 'n kindermachine cadeau. P. J. v. Steijn en Zn., Nieuwe Rijn 79, Tel. 24809. 2 Te koop aangeboden 3 eiken bergroeden 11 m., 2 dennen bergroeden 14 m.. 2 dennen bergroeden. 9,50 m. C. J. Verbij. Telf. 294, Hoogmade. 2 Jonge hennetjes!! Er kend fokmateriaal onder Rijkskeur. Div. nutrassen. vijfweekse en ouder. Broe- derij Groeneveld Opfok- bedrjjf. Rijkserk. 15386, Valkboumanweg, tel. 25590 Zondags gesloten. 2 Houten loodsen. Te koop aangeb. 3 houten loodsen ca. 5 x 10 m. op gesteld te bezichtigen. Aann. en Hand.bedr. Nic. v. d. Akker, Zoeterwoude, Tel. K 1715-264. 2 Een en twintig steens ankerhorloge, schokvrij, anti-magnetisch, water proof 44,50. Wij repare ren zelf. dus 100 service. Koopt uw uurwerken uit sluitend bij vakmensen. Uurwerkkliniek Lage Rijn dijk 8. Tel. 23114. 5880 2 Old finish dressoir en -schuiftafel, ameublemen ten. moderne nachtkastjes, boekenkast. schuiftafels, bijzettafeltjes, 1- en 2-pers. ledikanten en spiralen, divans, eiken waskast, om bouw. Jan Pluym, Hooi gracht 51, Tel. 25955. 2 Eikenhout, Beukenhout, Berkenhout, Mahonie, Co- romandel, Doussié, Teak hout, Iroko, Peroba, Lim- ba, Red Cedar, Tola Bran ca. Uit voorraad leverbaar. Houthandel Klinkenberg Fontein, Havenkade 2123, Leiden. Tel. 21231—26094. 2 Te koop: een in prima staat zijnde motorcarrier. 150 cc. J.L.O. met open laadbak, wegens aanschaf fing auto. Te bevr. L. H. v. d. Post. Rijndijk 122, Hazerswoude. 2 Met de Faka-scooter minder last van zijwind dank zij de elegante, aëro dynamische carrosserie en wielen met luchtpoorten. Inlicht., folders en cre- dietschema (324 maan den) worden vrijblijvend verstrekt door de Faka- dealer: Valk. GEVRAAGD 2 Gevraagd door alleen staande dame (wed.) per 15 Juni of 1 Juli lege ka mer met keuken of gebr. van keuken in Leiden. Br. no. 5935 bureau v. d. blad. 2 Gevraagd Sierteeltver- gunning. periodeteelt. Bloemisterij A of B. Pe riode- of jaarteelt. J. Eist- geest, Zuideinde 99a. Roe lofarendsveen, Telef. 291 - K 1713. 2 Rechtskundige advie zen-, verzoekschriften, schuldbekentenissen, ver strekt en maakt op Raad gevend Bemiddehngskan- toor K. W. Wijk, gep. Insp. van Pol., Thorbeckestraat 78. Leiden, telef. 22503. Doet onderzoek naar per sonen. behandelt vertrou welijk delicate aangele genheden. 2 Gevraagd kamers voor bejaarde heer met stook- en kookgelegenheid of een groot huis dat in tweeën bewoond kan worden in ruil voor een klein heel huis in goede staat. Br. on der no. 5954 bur. v. d. bl. 2 Wij kopen antieke meu bels, goud, zilver, kristal, koper, theestoven, kristal len kronen, pendulestellen, beelden, perz kleden, enz. huiskamermeubels enz. Bremmer, Morsstraat 41, telefoon 26918, Goegerrit- steeg 1. tel. 22791. 2 Wilt U bijverdiensten? Gratis inl. Postbus 60. Dor drecht. 2 Flinke ronde tafel 15,kindertrapauto 9,moderne clubstellen in rode en groene stoffe ring v. 325,nu 175, mooie rijwielen 25. pracht 2-pers. opklapbed 25,enz. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen win kelhuis). 5958 2 Neemt rijles bij: Auto rijschool v. d. Hout, Bre- derostraat 27, Leiden. Tel. 31339. Nw. lesmat., vlugge opleiding. Erk. en gedipl. bondsrijinstructeur m. ja renlange ervaring. Ver- keerstafel aanw. Theorie lessen gratis. 5955 2 Hout. Grote voorraad hout w.o. binten, palen, planken, rasters, panlatten, baddings, ramen en deu ren met en zonder kozij nen, trappen enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoe terwoude. 2 Tegels. Grote partij nieuwe rode vloertegel afm. 15 x 15 en 21,5 x 10,5 cm, witte wandtegels, trot toirtegels, cementtegels 15 x 15 cm. enz. Nic. v. d. Akker. Korevaarstr. 31. Leiden. 6344 2 Grote inboedel: Bank stel, hang- en legkasten, bureau's. Mechelse stoelen, litsjumeau f 50,diverse tafels, spiralen, ledikanten, waskasten, matrassen, typetafels, dienstboden kastjes. enz. Pluvm, Hoge- woerd 41, koopt inboedels, zolderopruimingen. Telef. 21266. 6276 2 Motoren. Te koop: Jawa Junior 1954. 7000 km. gelopen; Sparta, 200 cc 1950. beide in prima st. Te bevr. Ch. Th. v. d. Post. Dorpsstraat 42. Koudekerk aan den Rijn. 2 Electr. schrijfm., gas fornuis, cylinderbureau. Als nieuw gasfornuis met aangebouwde kachel. Me- cheis eiken mooi dressoir, prima electr. Mercedes schrijfmachine, als nieuw pracht eiken litsjumeau, eiken tafel met leeuwen koppen. W. F. Kooreman. Nieuwe Riin 9. t.o. V. en D. Let op tel. 23261. 2 H.H. Aannemers. Pracht partij nieuwe Bruvnzeel- deuren in alle maten en soorten voor nieuwbouw. Nic. v. d. Akker. Kore- vaarstraat 31. Leiden. Adverteert in dit h!ad 2 Gevraagd alle Sierteelt vergunning. ook periodiek Groententeeltvergunning punt 45. C. V. N. Bak ker Hzn.. Roelofarends veen. Tel. 487. K 1713. 2 Gevraagd per 1 Juli on gemeubileerde zit- en slaapkamer of zit-slaap- kamer met kookgelegenh. of gebruik van keuken in Oegstgeest of Leiden. Br. no. 5953 bur. van dit blad. 2 Auto- en motorrijschool volledige opleiding rijbe wijs. Gedipl. instr.. modern materiaal. Auto 6.mo tor 5,per uur. Taxi's dag en nacht beschikbaar. Marks, Morsstraat 60a; Parkstr. 5a, Tel. 26584- 22513. 2 Net R.K. meisje te Voorschoten, bijna 16 jaar. zoekt leuke vriendin. Br. no. 5920 bur. van dit blad. LEIDS BEDRIJF VRAAGT EEN voor eenvoudig administratief werk. Zij moet een net handschrift hebben, actief en accuraat zijn. Leeftijd 1621 jaar. Eigenhandig geschreven brieven met uitvoerige inlich tingen onder no. 6368 aan het bur. van dit blad. ZOJUIST GEOPEND Hotel-Café-Chinees Restaurant „JCan&ou" Originele Chinese keuken en bediening. HOOFDSTR. 71 le et., NOORDWIJK AAN ZEE. TE HUUR 2 Te huur 2000 m2 snij- vergunning B. C.V. N. Bak ker Hz.. Roelofarendsveen, tel. 487-K 1713. 2 Huurt uw bruidsjapon of bruidssluier met kapje bij C. de Groot v. Egmond, Haarlemmerstr. 145147A Leiden. DIVERSEN 2 Minder-validen. Ook U kunt zwemmen op 'n spec, uur onder med. desk. lei ding Dinsdag v. 20.30 uur tot 21.30 i/d „Overdekte". Aanmelden ook bij de Alg, Ned. Inv. Bond. Heren gracht 83, Leiden, Telef. 21855. spreekuur Woens dags 1920 uur. 2* Betaling in 6 maanden. Al uw manufacturen, zoals lakens, slopen, baddoeken, ondergoed, dames- en he- renconfectie betaalbaar in 6 maanden of 26 weken. Br. onder no. 6316 bureau van dit blad. Voor Auto Motor en Scooter Les met de nieuwste Opel's, Record, Jawa, Zundapp Bella. Rijschool VLASVELD Erk. gedipl. Instructeur v. A.N.W.B., F.N.O.P., K.N.M.V. LINDESTRAAT 27a - LEIDEN - TELEFOON 30704. v. MARION'S Gascentrale N.V. OEGSTGEEST vraagt: beslist niet ouder dan 17 jaar. Aanmelden: Rhijngeesterstraatweg 157 (ook na 18 uur). VOOR DIRECT GEVRAAGD; voor werk in Alphen aan den Rijn. Voor lange tijd werk. Aannemersbedrijf DEERENBERG VAN WIJK PRINS HENDRIKSTR. 142. ALPHEN AAN DEN RIJN GROOT BEDRIJF TE LEIDEN vraagt voor de offset afdeling een om opgeleid te worden voor de bediening van een rotaprintmachine. Uitvoerige sollicitaties worden ingewacht onder no. 6371 aan het bureau van dit blad. HEROPENING BONDS AUTORIJSCHOOL Thans voor iedereen een RIJBEWIJS! Als speciale openingsrecTame 10 Lessen a 60 min. 60,Examen 10, Gratis halen en brengen, 100 service Nieuwste Ford Taunus M 12. Erkende Bonds Autorijschool. HERMAN STUIFZAND De'Genestefstr. 14 - Tel. 30398 K 1510 - Leiden. PIANO'S Wij gaan door met de succesvolle verkoop van de NIEUWE GEYER piano's Nu UIT VOORRAAD leverbaar in eiken, noten en mahonie uitvoering. Inruil van Uw oude piano. FA. W. EARNING, OUDE SINGEL 16, TELEF. 22858. Adverteert in dit blad Leiden in het HOLLAND FESTIVAL Tot 30 Mei kan men SCHRIFTELIJK kaarten bestellen. Bestelformulieren (folders) zijn verkrijg baar aan het Bespreekbureau: Breestrcrat 117 (Telef. 25111) waar men ook Inlichtingen en inzage der platte gronden kan verkrijgen. De kaartverkoop en plaatsbespreking begint 6 Juni a.s. Prijzen: 17/6 Concertgebouw Orkest, Ed. v. Boinum, f 4.—. f 3.—, 24 6 Nederl. Kamerorkest. Szymon Goldberg, f3— en f 1.50. 28/6 HOHE MESSE. Iskar Aribo. f4.50, f3.75 f2.75 f 1.75 6/7 Shakespeare Memorial Theatre „Much ado about nothing" f 12.50. f 10.—, f 8.—, f 6.- f 2.— f 2.— bij goed weer Cafe „HET WITTE HUIS", II. Rijndijk, Zoeterwoude, OP ZONDAG 29 MEI, van 8 tot 10.30 uur. Entrco 0,75 belasting inbegrepen. Uitsluitend R.K. Beleefd aanbevelend. A. L. VAN DER GEER. (Telefoon 24954, Leiden). U gaat toch zeker ook mee? Op Zondag 12 Juni a.s. met de Zuid-IIollandsc Bede vaart n/h St. Gerardus Heilidom te iWttem met rondrit door mooi Zuid- Limburg. Kaarten a 10,50 per per soon bij: A. v. d. Haar, Meidoornstraat 42: Mevr. Sommers. Oude Varkens- markt 6; Mevr. G. Verhoef. Hogewoerd 140: Mevr. L. C. Th. Zandvliet. Kort Ra penburg 5a.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7