Veertig scholen uit Inspectie Alphen verzorgden 'n verkeerstentoonstelling Vereniging Veilig Verkeer lf erkeersfilm Zeer geslaagd In 1918 mochten de dames niet met hoedenpennen naar feestjes Interessante causerie over H. Klaus von Flüe voor L.T.B. ZATERDAG 28 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Dinsdag 31 Mei 8 uur Hotel "Centraal,, Alphen aan den Rijn Inspecteur E DZ E S MET DE NIEUWE BOSKOOP (Advertentie) Tabakspijpjes wijzen de weg in historie Hedenmiddag heeft de heer L. Schipper, inspecteur van het L. O. in de inspectie Alphen aan den Rijn, op wiens initiatief ze is tot standge- bracht in samenwerking met het on derwijzend personeel der onderschei den deelnemende scholen, de ver keerstentoonstelling onder grote be langstelling geopend. Het materiaal voor de tentoonstel ling, die vijf grote klaslokalen en de lange brede gang van de Chr. school voor algemene vorming (vglo) van de heer Groenendijk aan de Juliana- straat, naast het postkantoor te Al phen aan den Rijn beslaat, werd bij eengebracht door leerlingen van veer tig van de 120 scholen van deze in spectie, die heel de Rijnstreek omvat. De expositie, voor het inrichten waarvan dagen en avonden hard werd gewerkt, biedt een goed beeld van het verkeer in al zijn schake ringen, van het ontstaan tot heden en van de jongste vormen van elk denkbaar vervoermiddel, van de os senwagen der Batavieren, de strijd wagen der Romeinen, de Reiswagen der Carolingers, tot aan het modern ste vliegtuig en helicopters van het midden der 19e eeuw. Er is een grote variatie van han denarbeid te zien van de leerlingen van de zesde en zevende leerjaren, van de v.g.l.o.-scholen, welke bewon dering en waardering afdwingen, maar eveneens valt te prijzen het knutsel-, plak- en uitbeeldend werk van de jongere leerlingen van de 2e en hogere klassen. Selectie. Vanzelfsprekend onderging de to tale inzending, die zo groot was, dat twee scholen nauwelijks toereikend zouden zijn geweest om het geheel te tonen, een selectie, die. door het or ganiserend comité werd toegepast. Wat tenslotte overbleef kan de toets der critiek ruimschoots doorstaan en is het exposeren ten volle waard; er zijn ontelbare tekeningen, maquettes, van papier, klei, hout en luciferdoos jes, foto's, krantenknipsels, project werken, strips, bladwijzers, verkeers borden, fraaie handwerk kleden, bor duur en applicatie werk, verkeerson gevallenstatistieken, kleurencompo- sities, ganzenbordspel enz. enz. te veel om op te noemen welke alle op enigerlei wijze een beeld geven van het verkeer, te voet, per voer tuig te land, te water en in de lucht. Ofschoon „Veilig Verkeer", hoe be langrijk ook, bij deze tentoonstelling slechts zijdelings is betrokken, heb ben vele inzenders aandacht geschon ken aan dit probleem, dat ten nauw ste toch met het verkeer is samen- geweven. Vooral door middel van maquettes zijn vele verkeersproble men geïllustreerd, terwijl het orga niserend comité het nuttig heeft ge oordeeld, dat het Verbond voor Vei lig Verkeer te Utrecht, in de gang van de school een uitgebreide stand inrichtte van brochures, tekeningen, platen enz. welke ten doel hebben het veilig verkeer te bevorderen. Voorts heeft de politie van Alphen er een stand waarin haar attributen worden geexposeerd welke door haar gebruikt worden bij verkeersongeval len, weg-controles enz. Inzendingen. Het zal ons zeer beslist te ver voeren om alle inzendingen per school te bespreken. Wij volstaan met te vermelden dat o.m. wordt deelgeno men door de openb. school te Nieuw koop, de R.K. Meisjesschool te Nieuw koop, de openb. Koningin Juliana- school te Zwammerdam, de Groen van Prinsterer school, J. v. Nieuwen- huizenstraat, de R.K. Meisjesschool, Momenteel v erricht de firma P. Vonk# en Zoon verbouwingswerk zaamheden aan het pand Van Man- dersloostraat 19 (voorheen horloge zaak van B. F. G. Sporman), waarin binnenkort hoekhandel Haasbeek zal worden gevestigd. Hierbij heeft men verschillende historische vondsten gedaan, die licht werpen of kunnen werpen op Alphens historie. Naast ander aardewerk is namelijk opmer kelijk het vinden van een groot aan tal resten van stenen tabakspijpjes, die kennelijk allen van dezelfde fa briek zijn, en van sporen, die wijzen op het bestaan in vroeger dagen van een pijpenmakersoven ter plaatse. Inderdaad is bekend, dat in de 18e eeuw te Alphen een aantal pijpen- bakkers woonden, die de bekende Goudse pijpenindustrie concurrentie aandeden en waartegen de Goudse bakkers en de stedelijke overheid nogal eens in het geweer kwamen. Tot nu toe was echter niet bekend, waar deze pijpenfabrikanten in onze gemeente gevestigd waren. Direct na deze vondsten werd het bestuur van de Historische Vereni ging daarvan in kennis gesteld. Heel wat materiaal, dat wellicht later nog samen te voegen is, kon dan ook door de heren K. Dekker en J. W. van n T Zwieten met behulp van de aanne- De heren H. Groenendijk en J. mer> de heer p Vonk bijeen worden Toen in 1918 de drie afzonderlijke gemeenten Oudshoorn, Aarlander- veen en Alphen tot één gemeente werden samengevoegd onder de naam Alphen aan den Rijn, was een der eerste taken van de nieuwe gemeen teraad om een nieuwe politieverorde ning. samen te stellen, die aangepast moest worden aan de nieuwe situa tie. Zo lezen wij o.a., dat het verboden is in de voor het publiek toeganke lijke lokalen van logementen, tappe rijen, hoerhuizen, koffiehuizen of an dere inrichtingen van uitspanning of derzelver aanhorigheden, of waar men men gelagen zet. tussen des avonds 10 en des morgens 6 uur per sonen toe te laten of te laten verblij ven. Het is verboden o.a. bij bruiloftrij den op straten suikergoed of andere lekkernijen te strooien of te werpen; op straffe van 25.boete of hech tenis van ten hoogste 6 dagen; op karren of andere voertuigen staande zeilen te hebben ....in de Bruggestraat, de Heda- straat, de Oranjestraat, de Voorstraat en de Rijnsteeg en verder aan te leg gen straten van mindere breedte dan 3y3 meter anders dan stapvoets te rijden, terwijl met motorrijtuigen of rijwielen niet sneller gereden mag worden dan 10 km. in 't uur of 166 M. in de minuut. Dit laatste geldt ook voor de dorpskernen. Met wagens, belast met een gewicht boven 2500 Kg. of beladen met landbouwproduc ten of bouwmaterialen, moet stapvoets gereden worden. aangespannen paarden of hon denkarren te doen besturen door kin deren beneden 14-jarige leeftijd.... .met en bespannen voertuig met sneeuw bedekte straten te berijden, wanneer het trekdier niet voorzien is van een luidklinkende bel zich op straten of bij openbare vermakelijkheden te bevinden met hoedenpennen, niet voorzien van vei ligheidsknopjes op openbare straten kleden, lo pers, matten of andere voorwerpen tegen lantaarnpalen of bomen uit te kloppen straten te berijden met rij- of voertuigen aan de wielen waaraan aarde of mest kleeft. groenten te wassen in rivierwa ter of in sloten welke met rivieren in verbinding staan. ....kinderen beneden de leeftijd van 15 jaar tabak, sigaren en sigaret ten te verkopen, ten geschenke te ge ven of op enige andere wijze te ver strekken. .aan kinderen beneden de leef tijd van 15 jaar op straten of op een voor het publiek toegankelijke plaats tabak, sigaren of sigaretten te roken of dergelijke artikelen bij zich te heb ben de Hofbrug te openen geduren de 20 minuten voor de bepaalde ver trektijd van spoortreinen van het sta tion. Brokaar met twee leerlingen bij de inzending van de R.K. School Para dijslaan. Rijndijk Hazerswoude, de R.K. School St. Jozef te Alkemade, de openb. la gere school, Oudhoornseweg, Alphen, de mulo-school met de Bijbel, afd. L. O., St. Jorisplein, de St. Jozefschool te Waddinxveen, de Da Costaschool te Bodegraven, de Chr. school te Waarder, de Koningin Julianaschool te Leiderdorp, de Dr. Vissersschool, Gouwsluis, openb. school te Wad dinxveen, de Da Costaschool te Al- phen, de Chr. v.g.l.o. school, Juliana- straat, de St. Josephschool tè Bos koop, de R.K. Meisjesschool te Roe lof ar ends veen, de R.K. school te Aar- landerveen, de R.K. jongensschool, Paradijslaan, Alphen, de Prot. Chr. Julianaschool te Woerden, de Prot. Chr. school te Oudewetering in com binatie met de v.g.l.o. school Juliana- straat te Alphen, de Chr. Nationale school te Nieuwerbrug. Verkeerstafel. Een uitzondering moeten wij ma ken voor de verkeerstafel van de gemeente Alphen, waarbij tijdens de expositie door de politie de nodige toelichting wordt gegeven, voorts voor de maquette van de school van de heer P. Stouthamer (St. Joris plein), voorstellende de verkeers situatie, bruggen en wegen te Gouw- sluis en voor de maquette van de v.g.l.o. school van de heer Groenen dijk, voorstellende de plattegrond van de gemeente Alphen van der Hoorn tot en met Gouwsluis, een en ander nauwkeurig volgens schaal ont worpen en gemaakt. Tenslotte zij vermeld de inzending van de R.K. jongensschool, hoofd de heer J. M. van Gils, welker leerlin gen a la „Madurodam" van papier de Alphense dorpskern in beeld hebben gebracht. Een en ander is gemaakt naar oude foto's, persoonlijke inspec tie ter plaatse en waar men het oude beeld op generlei wijze meer kon ach terhalen, werden de lege plekken aangevuld met type bouw van 100 jaar geleden. Dit was het werk van de jongens; de meisjes verzorgden de bijgeplaatste figuren. Er is gedu rende 2 maanden enkele uren per week hieraan gewerkt gedurende de handenarbeidles, onder leiding van de heer C. v. d. Putte, en de heer A. v. d. Meer. Vermelding verdient ook het werk van de v.g.l.o.-school, Julianastraat, voorstellende het goederenvervoer in zijn primitiefste vorm, omstreeks de 15e eeuw en voorts van de verkeers middelen, waarvan wij in de aanhef van dit overzicht spraken. - JeugdVerkeers-examen 1955Ook dit jaar heeft de Vereniging voor Veilig Verkeer ter plaatse weer het irerkeers-examen voor de jeugd ge organiseerd. Het is een verheugend verschijnsel, dat zowel bij de leerlin gen zelf als ook in onderwijskringen de belangstelling voor deze verkeers- examens steeds groter wordt. In April werd in de hoogste klassen van lagere scholen een schriftelijk examen afgenomen en in Mei werden de candidaten op hun practische ken nis getoetst. Onder de voortreffelijke leiding van de brigadier Domburg was in de omgeving van de speeltuin Kindervreugd in de J. van Nieuwen- huizenstraat een aardig parcours uit gezet, vol met voetangels en klem men op het gebied van verkeers-si- tuaties en verkeersborden. Dit jaar deden 410 leerlingen mee, waarvan er slechts 26 behoefde te worden afgewezen. Een mooi succes voor de jongens en meisjes en hun onderwij zers! gebracht. AUTO BOTSTE TEGEN TRACTOR. Een juist passerende personenauto, bestuurd door de heer J. B. (Wou- brugge) botste Vrijdagmiddag om streeks 5.15 uur op de Woubrugse- v/eg op een tractor met twee aan hangwagens, toen deze het terrein kwam afraden van de Betonfabriek F. P. Bos aldaar. Het schijnt dat de bestuurders elkaar niet hebben ge zien door de ter plaatse aangebrachte afrastering. De personenauto werd zwaar en de tractor licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De tractor werd bestuurd door de heer D. A. v. d. L. te Ter Aar. BODEGRAVEN Geboren: Cornelia Hendrika dr C. VoordouwMarkus; Marrigje dr van A. BootKastelein; Maria Aartje dr J. PijperVerboom. Gedurende de Eerste Pinkster dag zal de medische verzorging in handen zijn van dr Beije; op de 2e Pinksterdag is het dr Ragay. Op bei de dagen heeft zr A. v. Ko'J/erden, Noordstraat 48, dienst. Beenbreuk De 11-jarige J. B. uit de Kerkstraat kwam tijdens een voet- balwedtrijd op het terrein van de speeltuin zo ongelukkig te vallen, dat hij een been brak. Esto Zaterdagavond om 6.15 uur zal Esto zijn laatste thuiswedstrijd spelen en wel tegen Groot Ammers 1. Wint Esto deze strijd dan zal zij 4 of 5 plaatsen op de ranglijst stijgen. Esto 2 gaat 2e Pinksterdag op bezoek bij NEOMYST B. J. A. KORTMANN Zaterdag 4 Juni zal weer één onzer parochianen de H.H. Priesterwijdin gen ontvangen, n.l. de eerw. heer Bernardus Johannes Antonius Kort- mann. De wijdeling begon zijn studie te Huibergen. Nadien werd de studie voortgezet aan het klein semenarie „De IJpolder" en sedert 1949 aan het groot semenarie te Warmond. Zaterdagavond 4 Juni zal de neo- myst een plechtig lof celebreren in de parochiekerk St. Jan de Dooper om 7 uur, te Boskoop, nadat hij fees telijk zal zijn ingehaald. JEUGD WEKTE LUILAKKEN De traditie getrouw heeft de Bos- koopse jeugd op deze Zaterdagmor gen vóór Pinksteren „den volke kond ghedaan" dat het weer luilakochtend was. Aan he* verzoek om niet vóór vijf uur te beginnen is vrij goed vol daan en om prompt vijf uur kreeg schrijver dezes een concert van ke telmuziek dat horen en zien verging. Nadat de gebruikelijke „zak met snoep" was uitgedeeld vertrok „de muziek" om andere liefhebbers te gaan wekken. De laatste jaren was het gewoonte geworden om per fiets, waarachter herrie-makend materiaal, door het dorp te rijden, doch nu kon men weer grote groepen lopend, en met trommels, bussen en ratels, door 'het dorp zien trekken, hetgeen meer overeenkomt met het idee van lui lakken. Enkelen hadden echter op hun rijwielen een soort sirene ver vaardigd, waardoor zij op wel zeer moderne wijze de luilak vierden. De ouderwetse groepen, welke geduren de ruim een uur, het dorp doorkruis ten hadden echter wel het meeste plezier van hun vroeg opstaan. Door de politie werd echter een wakend oogje gehouden opdat een en ander niet zou ontaarden doch de Boskoop- se jeugd heeft zich op deze vroege ochtend niet buiten de toelaatbare perken begeven. HAZERSWOUDE [GR.] PAROCHIENIEUWS. Door omstandigheden zijn de kerk: berichten van de parochie „St. Ber nardus" niet in „Sursum Corda" op gekomen; zij volgen hier. Hoogfeest van Pinksteren. 1. om 7 u. voor degenen, die bijdragen v. h. gewelf; 2. om 8 u. t.e.v. H. Bernardus v. deg., die daartoe offeren; 2. pl. Hoogmis om 9.30 u. voor de paro chie. Na de Hoogmis pauselijke Zegen. Collecte voor de parochie. 7 u. n.m. Vespers van het Hoogfeest van Pinksteren. Tweede Pinksterdag. H. Diensten als op Zondag. 1. tot zekere intentie; 2. fam. Van SaaseVan der Kley; Hoogmis t.i. van fam. Petrus de Bra bander. 7 u. Lof t.e.v. H. Geest. Vandaag coll. v. Bescherming van meisjes. DINSDAG: 1. t.e.v. Maria uit dank baarheid (J. P.); 2. overl. ouders Kraan v. Amsterdam. WOENSDAG: Vasten en Onthou dingsdag (Quatertemperdag). 1. Maria Cath. SmitsWitteveen; 2. H. Hart van Jesus (Wed. v. d. Pl.). DONDERDAG: 1. t.e.v. H. Teresia (Tweeling v. J. B.); 2. Vruchten der aarde en andere noodwendigh. VRIJDAG: Vasten- en Onthou dingsdag (Quatertemperdag). 1. Adrianus Benedictus Verkley; 2. Nic. Koot. Vandaag eerste Vrijdag van de VEP 3. Esto 3 ontvangt Nieuwerkerk maand. De H. Communie wordt uit- OUD-AOE Nieuwe vaandel werd gewijd Vrijdagavond konden de leden van de L.T.B. afdeling Oud-Ade en hun dames de nieuwe aanwinst, 'n prach tig vaandel met een kunstzinnige af beelding van de H. Nicolaas von Flüe, naar hartelust bewonderen. Voorzitter A. v. d. Poel heette al len hartelijk welkom, speciaal pas toor Lampe, de heer L. C. J. Roozen, de heer Teurisse van de Landbouw- voorlichtingsóienst en de oud-strij ders van de organisatie, de heren P. en W. v. d. Geest. Daarna bad pastoor Lampe het inwijdingsgebed en wees op de grote waarde van het vaandel, dat de strij dende de weg wijst, 'n symbool van de geestelijke strijd te voeren door de organisatie. Roemde de boeren stand en speciaal het L.T.B.-keur- korps als trouwe strijders voor de Kerk. Raadgever van zijn volk. Vervolgens was het woord aan de heer L. C. J. Roozen, hoofdredacteur van de Leidse Courant, een begees terend bewonderaar van de H. Klaus von Flüe. Spr. feliciteerde Oud-Ade met 't kunstzinnig uitgevoerde vaan del, alsmede met de keuze van de Patroonheilige, een Zwitserse vee houder, hardwerkende boer, volks vertegenwoordiger, vader van een groot gezin en door en door gods dienstig. Door gebed God zo nabij, dat God nog meer van hem verlangde n.l. het grote offer vrouw en kinde ren te verlaten. Hem wachtte een kluizenaarsleven van twintig jaar vasten van voedsel en van drinken. Broeder Klaus werd echter niet de eenzame kluizenaar. Het werd zo druk bij de kluis dat de regering er toe over moest gaan tot beschermen de maatregelen. De man, die noch lezen noch schrijven kon, werd des niettegenstaande de raadgever van zijn volk, de man, die de vrede wist te bewaren bij een dreigende burger oorlog. Interessante beschrijving. De nagedachtenis van deze Zwit serse veehouder, nu onsterfelijk bij God, leeft voort tot ver over de gren zen van Zwitserland en wordt zelfs in liet ver verwijderde Oud-Ade te recht in ere gehouden. Dankbaar waren de aanwezigen voor de inte ressante en vaak geestige beschrij ving van 't leven van Broeder Klaus. De pastoor gaf hierna nog een uit leg van de afbeelding op het vaandel. De H. Klaus in nationale werk- manskleding, niet als kluizenaar, maar als Zwitserse boer. De rozen krans duidt op het gebedsleven. De duif wijst op de vrede-brengende schone Zuid-Hollandse landschap, de Vennermolen en echte Hollandse blaarkoppen. Hierna was weer het woord aan de heer v- d. Poel om aan de spre kers de dank der vergadering te ver tolken. Onder het genot van een kopje koffie werden nog enkele huishoude lijke aangelegenheden besproken, zo als: Wie wordt vaandel-drager? Hoe vieren we het 40-jarig bestaan van de L.T.B.? En niet het minst belang rijke: Hoe gaat het met de contribu tie? Gezellig babbelend bleef men daar na nog enige tijd bijeen. gereikt om 6 u. en verder 6.15 u., 6.30 en 6.45 u. 's Av. om 7.30 u. Lof t.e.v. H. Hart. ZATERDAG: Eerste Zaterdag toe gewijd aan Onbevlekte Hart van Maria en tevens Priester-Zaterdag. 1. Jan Streng; 2. Cornelis de Groot. Vandaag Vasten- en Onthoudingsdag (Quatertemperdag), 7 u. Lof t.e.v. Onb. Hart v. Maria. ZONDAG: Feest van de Allerhei ligste Drieëenheid. 1. parochie; 2. t.e.v. H. Bernardus; 3. voor degenen die bijdragen v. h. gewelf. Collecte Goede Herder. Zijn voornemens een chr. huw. aan te gaan: Abraham Franciscus Jansen v. onze par. en Joanna Maria van Geijlswijk v. par. H. Laurentius Stompwijk, 2de afk. Op het Hoogfeest van Pinksteren begint de nieuwe regeling van de H. Diensten. De eerste H. Mis om 7 uur, de tweede H. Mis om 8 u. (voor de parochianen toegankelijk). De kinde ren bezetten minstens de eerste tien banken, zowel vrouwen- als mannen banken. Zorgt ervoor, om op tijd te zijn. Dan is de nieuwe dienstregeling alleen mogelijk. LEIMUIDEN Tafeltennis ODI Gisteravond speelde ODI een vriendschappelijke wedstrijd. Als tegenstander trof men deze keer de teams van Sparkler van Roelofarendsveen. De uitslagen wa ren: Team A: J. WolkenP. Oomen 10 M. de RijkJ. Schrama 01; A. v. VelzenC. Bouwmeester 10; J. WolkenJ. Schrama 10; A. v. Vel zenP. Oomen 01; M. de Rijk—C. Bouwmeester 01; A. v. VelzenJ. Schrama 01; J. WolkenC. Bouw meester 01; M. de RijkP. Oomen 10; Dubbelspel: J. WolkenA. v. Velzen tegen P. OomenJ. Schrama 10. Totale uitslag 46. Team B: B. BrandK. v. Klink 0—1; C. Beuk—H. Koot 0—1; N. BeukJ. Oomen 01; B. BrandH. Koot 0—1; N. Beuk—K. v. Klink 0—1 C. BeukJ. Oomen 01; N. Beuk H. Koot 01; B. BrandJ. Oomen 0—1; C. Beuk—K. v. Klink 0—1. Dub belspel: B. BrandC. Beuk tegen H. KootJ. Oomen 01. Totale uitslag 010. Ondanks het overwicht van Sparkler B op ODI waren er toch spannende games, en door dergelijke ontmoetingen krijgen de spelers wed strijdroutine wat noodzakelijk is om dat men de komende winter in de competitie hoopt uit te komen. ROELOFARENDSVEEN NEOMYST J. C. VAN KLINK Zaterdag zal de eerw. heer J. C. van Klink in de Kathedraal te Haar lem uit de handen van mgr. Huibers de Priesterwijding ontvangen, waar- ne hij op Zondag 5 Juni in zijn pa rochiekerk St. Petrus Banden" zijn eerste H. Mis plechtig zal opdragen. Natuurlijk zal dit weer een feeste lijke gebeurtenis zijn voor de paro chianen, maar vooral voor zijn ouders en familie en voor de neomyst zelf. Reeds geruime tijd is er een comité actief werkzaam om de neomyst 'n feestelijke en waardige ontvangst te bereiden. De neomyst begon zijn studie op 1 Sept. 1942 te Bodegraven en was vanwege de oorlogsomstandigheden achtereenvolgens hierna te Hem en Venhuizen, Noordwijkerhout, waarna hij na de bevrijding zijn studie voort zette op het semenarie Hageveld te Heemstede. Na de gebruikelijke klei ne wijdingen volgde te 12 Juni 1954 de wijding tot subdiaken en op 18 Sept. tot diaken. Zaterdag 4 Juni zullen enkele parochianen in de ge legenheid worden gesteld de pries terwijding in de Kathedraal bij te wonen. Op het verdere programma van dit priesterfeest zullen wij vol gende week nog nader terug komen. W0UBRUGGE Vergadering Polder Oudendijk De ingelanden van de Polder Ouden dijk kwamen in de Rechtkamer van het Oude Raedthuys bijeen. Op verzoek van het bestuur heeft een deskundige van een technisch bu reau de watermachine onder de loupe genomen. Hierbij is gebleken dat de watermachine die 40 jaar geleden in dienst gesteld is en al die tijd zonder grote kosten dienst deed, nu enige noodzakelijke onderhoudswerkzaam heden behoeft. Door een fout in de constructie van het kroosraam zijn voorwerpen met het water meegezo gen die de schoepen beschadigd heb ben. Kosten worden begroot op 1000.Desgevraagd antwoordde de voorzitter dat geen verontrusting behoefde te bestaan dat de machine verouderd is en zeker de nodige ca paciteiten heeft voor de bemaling van de polder. De begroting sluit met een batig saldo van 2000.De lasten worden gesteld op 28.—. Z0ETERW0UDE- Wijding H. Subdiakonaat. De eerw. heer N. v. d. Akker zal op 4 Juni a.s. in de kathedraal te Haar lem de wijding van het H. Subdiako naat ontvangen. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP Wijding H. Subdiakonaat. De eerw. heer P. Hockx, van de Meer burgparochie zal op 4 Juni a.s. de wijding van het H. Subdiakonaat ontvangen.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6