Haar vliegenier Vier Nederlanders staakten strijd in Ronde van België ZATERDAG 21 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 De tweede etappe van de Ronde van België van Stavelot naar Florenville over 234 km. hebben vier Nederlandse ren ners, Jan Nolten, Van Dongen, Van Osta en De Boer de strijd gestaakt. De drie overgebleven landgenoten Wim van Est, Gielissen en Hinsen daarentegen hebben zich voox'tdurend bij de verschillende uitlooppogingen geweerd. Voor de start hadden de organisatoren enkele straffen moeten uitdelen voor onregelmatigheden, welke op de eerste dag door de renners werden begaan. Zo werd de Luxemburger Morn van verdere deelneming uitgesloten, omdat hij Don derdag vele kilometers lang achter een motor had gehangen, terwijl de Belgen Masy, Blancke en Desmet eveneens een startverbod kregen wegens onregelmatig heden. Om 11 uur startten de renners voor de tocht naar Florenville. Het was nog vrij koud en sneeuw- en regenbuien wissel den elkaar af. De eerste tientallen kilo meters reed het peleton in een rustig gangetje. Een enkele uitloopoging werd gedaan door Plas maar al spoedig werd hij weer door het peloton opgeslokt. Ge lukkig voor hem, want kort daarna barstte er een bui los van natte sneeuw en ijsregen. Toen het weer wat gekal meerd was demarreerde Brankart. die gevolgd werd door Stroobants. Het pelo ton reageerde niet zodat de beide vluch telingen bij Samree (43 km.) al een voor sprong hadden van 20 sec. Bij Ortho liet Stroobant zich terugvallen in een groep van een twintigtal renners die rillend van de koude de achtervolging hadden ingezet en spoedig moest ook Brankart het leiderschap opgeven. Tijdens het grootste gedeelte van de tocht bleef de groep gesloten, hoewel verschillende ma len enkele renners, bij wie zich dan steeds een van onze landgenoten voegde, trachtten, zodat deze pogingen zonder succes bleven. Een groep van ongeveer dertig renners arriveerde tegelijkertijd te Florenville, waar drie mannen. Van Genechten, Gielen en Ernzer honderd meter voor de finish er vandoor gingen en elkaar de eerste plaats bevochten. De Luxemburger Marcel Ernzer won de strijd, en dank zij zijn voorsprong van een seconde op het peloton werd hij te vens leider in het algemeen klassement. De uitslagen van de tweede etappe luidt: 1. Ernzer (Lux.) 6 uur 28 min. 14 sec. (met bonificatie 6.27.44) 2. Gielen (B.) z.t. (met bonificatie 6.27.29)3. Van Genechten (B.) z.t.; 4. Cerami (B.) 6.28.15; 5. Mertens (B.) z.t.; 14. Van Est NEDERLANDSE DAMESPLOEG SAMENGESTELD VOOR AUSTRALIë. Na een selectiewedstrijd, welke te Hilversum is gespeeld, is de Neder landse damesploeg samengesteld welke ons land zal vertegenwoordi- gen bij tournooi van de 1FWHA, het officieuze wereldkampioenschap voor dames, dat in 1956 te Australië wordt gehouden. De volgende 15 dames zullen onder leiding van mevr. B. I. Streèfkerk-Schuitema de reis naar Australië maken, waarna dan nog een tournee door Nieuw Zeeland zal volgen: S. de Greve (Laren), Th. Glasz (Gooi), A. Wentholt (Rood Wit), M. Molenbroek (Togo), S. Pander (Kie viten), H. van Hilten (Pinbke), E. Duyster (Togo), M. van der Wel (Kieviten), P. Dijckmeester (Kievi ten), E. Volking (Hilversum), C. van Esveld (Gooi), E. Cleton (HGC), E. Colthoff (HHYC), T. Adam (Kievi ten en L Heemskerk (HHYC). De dames F. Brouwer (HHYC) en A. Riezebos (Togo) hadden hun aan melding voor deze tournee, welke in totaal ongeveer 4 maanden in beslag zal nemen, teruggetrokken. De 15 gekozen speelsters zullen in de zomermaanden onder leiding van de heer R. Norris op het terrein van de Kieviten blijven trainen, terwijl zij in het komende winterseizoen de zelfde training zullen ondergaan als de speelsters van het Nederlandse elftal. HET NEDERLANDSE DAMESTEAM EN HET KOMENDE SEIZOEN Voor het komende hockeyseizoen staan enkele belangrijke internatio nale wedstrijden op het programma voor het Nederlandse damesteam. Zo zal er voor het eerst sedert 1945 in October een uitwedstrijd plaats vin den tegen het rationale team van Duitsland. Voorts zal de Nederlandse ploeg in een thuiswedstrijd uitkomen tegen Ierland. Het ligt in. de bedoe ling om deze wedstrijd in het Paas- tournooi, dat te Den Haag wordt ge houden, in te lassen. Verder vermeldt het programma de jaarlijkse wedstrijd tegen België. Vermoedelijk in het zuiden van Ne derland te houden, en een ontmoe ting tegen Engeland op 10 Maart '56 te Londen. Algemeen klassement na twee etappes: 1. Ernzer (Lux.), 13.07.31; 2. Vanitsen (B.j 13.07.32; 3. Gielen (B.) 13.07.46; 4. Wim van Est (Ned.) 13.07.47; 5. Van Genechten (B.) 13.08.01; 34. Gielissen (Ned.) 13.15.56; 42. Hinsen (Ned.) 13.20.38 Hoewel reeds bij de aankomst van de Ronde van Nederland een wielerpro- gramma in het Olympisch Stadion is ge houden en ook de zogenaamde „populai- res" reeds zijn begonnen, wordt het baan seizoen op de stadionbaan officieel ge opend op Donderdagavond 26 Mei a.s. met internationale wedstrijden. In de sprint voor amateurs zullen de Nederlanders Captein en Rijnders het moeten opnemen tegen de Belgen Moor- kens en Guelache. Door de profs wordt een omnium ge reden, bestaande uit een sprint over 1 km. een klassementswedstrijd over 5 km., een Australische achtervolging over 4 km. en een tijdrace met staande start over 500 meter. Deelnemers zijn de Ne derlanders: Jan Derksen. Arie van Vliet, Jan Hijzelendoorn en Piet Haan. De stayers rijden drie manches, over 10 km.. 25 km en 40 km. Het veld ziet er als volgt uit: Impanis (Belg.) achter Vermandei, French (Austr.) achter Van- denbosch, Kittsteiner (Did.) achter Schindler, Bunker (Eng.) achter De Graaf en de Nederlanders Pronk, achter Wiersma. Cor Bakker achter Kaeser, Wierstra achter Van der Bom en Cor Bijster achter Van Roei. De zevende etappe ronde van Italië De zevende etappe van de Ronde van Italië, van Genua naar Viareggio over 164 km. is gewonnen door de Italiaan Corrieri in de tijd van 4 uur 19 min. en 54 sec., hetgeen een gemiddelde van 37.860 km. per uur betekende. De verdere uitslag luidt: 2. Magni (It.), 3. Albani (It.)4. Koblet (Zw.)5. Bene- detti (It.); 6. Centerno (It.); 7. Coppi (It.); 8. Sartini (It.); 9. Filippi (It.); 10. Van Kerkhoven (Belg.); 11. Dall'agata (It.); 12. Bertoglio (It.)13. Meüi (Zw.); 14. Keteleer (Belg.); 15. ex aequo o.a. Astrug (It.), Clerici (Zw.), Fornara (It.); Geminiani (Fr.), Maenen (Ned.), Moser (It.); Voorting (Ned.), Van Breenen (Ned.) en Wagtmans (Ned.) allen in de zelfde tyd als Corrieri. 92. Roks (Ned.) 4.25.56; 93. De Groot (Ned.) z.t.; 96. Van Oers (Ned.) 4.36.11. Het algemeen klassement na de zeven de etappe luidt: 1. Magni 28.08.40; 2. Cle rici 28.08.48; 3. Monti 28.08.49; 4. Ge miniani 28.08.56; 5-6. Nencini en Coppi 28.09.11; 7. Moser 28.09.16; 8-10. Wagt mans, Van Breenen en Voorting 28.09.28; 51. De Groot 28.25.57; 60. Roks 28.28.26: 92. Maenen 29.13.05, 96. Van Oers 29.44.54. Het ploegenklassement der buitenlan ders na de zevende etappe: 1. Zwitser land 284 pnt.; 2. Frankrijk 330 pnt.; 3. Nederland 358 pnt.; 4. Spanje 413 pnt.; 5. België 588 pnt. Het algemeen klassement na de zeven de etappe der vliegende controles: 1. De- filippis (It.) 18 pnt.; 2. Benedetti (It.) 17 pnt.; 3-4. Albani (It.) en Van Lpoy (Belg.) 8 pnt.; 5. Magni (It.) 7 pnt.; 6-9. Van Kerkhoven (Belg.), Monti (It.), Fa- vero (It.) en Boni (It.) allen 6 pnt.; 10- 12. Milano (It.), Wagtmans (Ned.) en Gelabert (Sp.) allen 5 pnt. RONDE VAN ST. BAVO Voor de 8ste maal zal Zondag te Noord wij kerhout de Ronde van St. Bavo gere den worden- Een veld van 60 geselec teerde renners zal aan de start verschij nen. Onder hen bevinden zich P. Kooi man, die reeds drie keer deze ronde won, H. v. d. Vos, winnaar van vorig jaar, A. van Wetten winnaar van de Ronde van Feyenoord, A. v. Houwelingen naar Ronde van Merxsen (België). C. Plasmeijer, W. Vreeswijk, R. Wallet, Gebr. Rabe, H. Kuitwaard, F. Wiesse, G. v. Rijn, K. Hamerlink. Voordat de ama teurwedstrijd begint zal het kampioen schap van de Bollenstreek worden ver reden op toerrijwielen. Lenig en Snel Zondag rijden de A- B-*en C-klasse een tijdrit over de af stand van 40 km. De junioren rijden een tijdrit van 24 km. Start 9 uur vanaf de Zijlpoort. ATHLETIEK Tijdens nationale atletiekwedstrijden welke te Moskou werden gehouden ver beterde Alexander Anufriev het Russi sche record op de 10.000 meter door deze afstand een tijd te noteren van 29 min. 10,6 sec. Anufriev bleef hiermede 10,8 sec. beneden het oude Russische record, dat op naam stond van Wladimir Kuc. Het wereldrecord op deze afstand is in bezit van Emil Zatopek met de tijd van 28 min. 54,2 sec. AZL—VNL 3—1 Een door zes invallers verzwakt VNL heeft geen kans gezien om tegen AZL de zege binnen te halen. Wel was het eerste kwartier VNL sterker, maar dank zij succesvol verdedigen, bleef de AZLr verdediging meester van het terrein. Doordat de invallers van VNL het tem po niet konden volhouden, werd AZL sterker en geruime tijd ging de strijd ge lijk op met wisselende kansen, zonder er gescoord werd. Toen na 35 min. selen de VNL-verdediging even weifel den, kreeg AZL-midvoor een kans, die hij dankbaar benutte (1—0). VNL tracht te de bakens te verzetten, maar verder dan een paar schoten en kopballen over en langs het doel kwam de voorhoede, niet. Na de rust was het weer VNL. dht de toon aangaf, maar nu was het de prima spelende AZL-doelman, die succes in de weg stond. Zoals altijd kwam 't verwachte doelpunt aan de andere kant, toen na een snelle uitval AZL de stand' op'2—0 bracht. Dat was VNL toch te bar en het1 gelukte D. Wesselman de achterstand te erkleinen (21). VNL probeerde nu de gelijkmaker te forceren, maar AZL, dat de punten hard nodig heeft, wist na een hardnekkig verweer stand te houden, en zag zelfs kans de stand op 31 te bren gen. Junioren: Docos AVNL A 120. KRV Het eerste elftal speelt op eigen terrein om 2 uur tegen VVSB 3 de adspiranten gaan op bezoek bij Teylingen c. Het tweede eltal gaat op bezoek bij SJC 3, aanvang 2.15 uur, ver trek vanaf de Roskam te 1 uur. Nic Boys Het eerste elftal van do Boys hebben Zondag rust. De reserves spelen om half drie tegen Esto 2 uit Bo degraven. MOTORSPORT Op de eerste trainingsmiddag voor de Internationale Motorwedstrijden op Zon dag 22 Mei, zijn op het Zandvoortse cir cuit snelle tijden gemaakt. In de 125 cc klasse boekte de Tsjech Frantisek Bartos op een CZ een tijd van 2.10.4 (115,76 km.) De snelste Nederlander was Du Pont die 2.21 (107,05 km.) liet noteren. In de 250 cc klasse belooft het spannend te den daar de tijden van verschillende rij ders dicht bij elkaar liggen. De Duitser Rudi Stein op NSU noteerde 2-.01.4 (124.13 km.) gevolgd door zijn landge noten Brand, eveneens op NSU in 2.04 (121,73 km.) en Klaeger op NN in 2.04.8 (120.96 km.). De snelste ronde in de 350 cc klasse was iets lager dan in de 250 cc. De Brit Houseley op AJS noteerde 2.01.6 (124.35 km.), waarna onze landgenoot Lou Si mons op een AJS volgde met 2.03 (122.72 km.). Piet Knijnenburg met zijn Matchless was favoriet en stelde niet teleur. In de halve litersklasse boekte hij de snelste ronde in 1.56.8 (129.23 km.) De Austra liër Mc Alpine was op zijn Norfolk 0.2 sec. langzamer (129.01 km.). Onze land genoot Rozenburg op BMW boekte 1.57.2 (128.8 km.) en Piet Bakker op Norton 1.57.6 (128.5). In de zijspanklasse noteerde de Brit Harries de snelste ronde in 2.07.6 (118.5) PAARDENSPORT DE GROTE PRIJS DER LAGE LANDEN Voor de Grote Prijs der Lage landen, welke Zondag 10 Juli op Duindigt wordt gehouden zijn buiten een aantal Neder landse cracks, onder wie de Nederlandse kampioen „Mac Kinley", „Quick Hollan- dia G" en „Over Again" eveneens alle door Nederlanders uit het buitenland geimporteerde paarden ingeschreven. Hieronder zijn de Franse hengsten „Dou blé Six M" „Forges", „Brin d'Amour 4" en „d'Israël B". Laatstgenoemd paard zal door Jan Kruithof worden gereden. Uit Duitsland werd ingeschreven de derby-winnaar „Vielliebchen" en „Blu- cher", die enige weken geleden in de fraaie tijd van 1.21.3 de eerste klassieke course om de Hammonia-prijs in Ham burg won. Vielliebchen is in training en wordt gereden door Walter Heitmann, een der beste rijders in Europa. De Belgische kampioen „Remi Bals" schreef in met „Iris Volo" en „Imbatta- ble Williams" in. Victor Proosten uit Luik komt het „Hyde Park" en „Insuli ne". De winnares van de „Grand Prix d'Hiver" in België „Ifille" komt even eens. Frankrijk wordt vertegenwoordigd door trainer Dufetelle met „Gao B en Danube 3". Marcel Vercruysse, die in Frankrijk tot de toprijders behoort zal het „Etincelle de Lande" starten. Daar de aanmeldingstermijn tot 1 Juni open is wordt nog een aantal inschrij vingen verwacht, nl. die van „Cancan- niere" de twee-voudige winnaar van de „Prix d'Amerique". Ook P. Ceran Maillard zal enige paarden inschrijven, evenals de wereldkampioen Charlie Mills. POSTDUIVEN Concours-commissie Rijn en Gouwe (Nieuwveen) Wedvlucht vanaf St. Ghislain, gelost om 9 uur met W-wind. Snelheid eerste duif 1420 m. p.m. Er wa ren 740 duiven in concours. Uitslag: C. van Bemmelen, Nieuwveen 1; Ch. Oost veen, Bodegraven 2; W. v. d. Water, Waddinxveen 3; J. D. van Rijn, Bode graven 4; T. Rip, Waddinxveen 5, 10 11; H. v. d. Berg. Waddinxveen 6, 21; J. Tijsterman, Nieuwkoop 7; T. de Jong, Bodegraven 8, 17; P. Bonefaas, Waddinx veen 9. De psychiater heeft gezegd, dat hij zich op een hobby moest werpen. Moeilijk geval Dokter: ,.En, gaat het nu beter met de slapeloos heid nu ik u gëadviseerd heb om te gaan tellen in bed?" Patiënt: „Ik ben gaan tellen en ik kwam tot 29.378!" Dokter: „Toen bent u in slaap ge vallen?" Patiënt:-„Ne^, het was tijd om op te staan" HANDBAL DTS jHet eerste elftal van DTS speelt om 12 uur thuis de zeer be1ang- rijke wedstrijd tegen Altior 1 uit Lan- geraar. KLAVERJASSEN Vrijdagavond heeft de Federatie van Klaverjasverenigingen Leiden en Om streken haar jaarlijkse prijsuitreiking een feestelijk tintje gegeven en alhoewel de belangstelling niet zo groots was als verwacht werd. kwam men toch tot een sucesvolle avond. Voorzitter J. G. Duivesteyn sprak een kort welkomstwoord in het bijzonder tot de prijswinnaars, maar het speet spr. dat de opkomst beneden het verwachte sultaat bleef. Johnny van Haarlem in zijn neuwste repertoire, keurig bijgestaan door The Waimea's (Stille Zuidzeeklanken) ver zorgden het feestelijk gedeelte op prima wijze en de vele aanwezigen beloonden dit optreden met een hartelijk applaus. In de pauze werden de prijswinnaars gehuligd, t.w. de kampioenen LBF 1 (IA); T. en D. 2 (IB); MDS 2 <2A); MDS 3 (2B), terwijl MDS 2 voorts als kampioen van Leiden een ereprijs kreeg. De volgende prijswinnaars waren: Afd. IA: SLF 1, 2c prijs; T. en D. 1, 3e prijs; Groenoord 1, 4e prijs; Oost hoek 1, 5e prijs. Afd. IB: Krantz 1, 2e prijs; DKB 1, 3e prijs; AWS 1. 4e prijs; DSB 2, 5e pr. Afd. 2A: Krantz 2, 2e prijs; T. en D. 3, 3e prijs; SLF 3, 4e prijs; Groenoord 3, 5e prijs. Afd. 2B: DSB 4, 2e prijs; Groenoord 4, 3e prijs; LBF 3, 4e prijs; Krantz 3, 5e pr. Penningmeester B. Goddijn wacht nog steeds op het afhalen van 3 sjaals, ach tergebleven bij het tournooi. Adres: Ge- rengracht 35a. Onmogelijk. Moeder: „Jantje loop eens gauw naar de slager en kijk, of hij varkenspoten heeft!" Jantpe (na vijf minuten): „Ik kon er niet achterkomen, moeder; hij had klompen aan." Angst. Dokter: „Waarom denkt u eigenlijk, dat die jongen iets man keert?" Vader: „Hij is nou al vijf jaar en hij stelt nog steeds vragen, die ik gemakkelijk kan beantwoorden." Misverstand. Mevrouw: „Dat domme dienstmeisje heeft de aard appelen weer laten aanbranden." Mijnheer: „Maar dat is verschrikke lijk!" Mevrouw: „Toe wees niet boos. Zou het met een klein kusje niet te verhelpen zijn?" Mijnheer: „Nou laat haar dan maar even komen". Laconiek Vrouw (aan de tele foon): „Oh dokter, kom direct! Mijn zoontje heeft een vulpen ingeslikt!" Dokter: „Het spijt me, mevrouw, maar ik heb hier nog minstens ander half uur werk". Vrouw: „Maar wat moet ik dan doen?" Dokter: „Nou ja, u kunt toch voor lopig wel met een potlood schrijven?" Kleine held Tot zijn verbazing bemerkte de tandarts, dat het kleine jongetje tijdens de behandeling tel kens in de lach schoot. „Vind je het zo prettig om geboord te worden?", vroeg hij. „Helemaal niet", antwoordde het jongetje, „maar ik moet er telkens aan denken, dat de meester van onze klas morgen naar de tandarts moet". Handig. Tuinman: „Waar moet ik de nieuwe zonnewijzer zette, me vrouw?" „Zet hem maar op de waranda on der de schemerlamp. Dan kunnen we 's avonds ook zien hoe laat het is". Verdacht Een detective was be last met het onderzoek van 'n moord zaak in een klein dorpje. Naar aan leiding van een advertentie in een plaatselijk weekblad meldde zich 'n oud heertje. „Aha", riep de detective uit, „u hebt dus een verdacht persoon ge zien?" „Ja zeker, mynheer", antwoordde het heertje, „vorige week was er hier kermis en toen heb ik gezien, dat 'n kerel twee konijnen uit een hoed haalde". Reden „Maar mijnheer, u vraagt een paar schoenen maat 46 en u hebt maar maat 42". „Dat is zo, juffrouw, maar ik sta de halve dag in de tram. Drama Een Schot kwam met een loodzwax-e koffer de autobus binnen en was woedend, toen hij hoorde, dat de rit vier stuivers kostte. Hij wei gerde dat bedrag te betalen en de conducteur smeet hem derhalve de bus uit en wierp de koffer in een sloot langs de weg. „Lelijke hond", schold de Schot, „eerst probeer je mij te vermoorden en nu heb je mijn zoontje ook nog in het water gegooid". door LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM 38) „O, dus u weet het! U hebt het al die tijd geweten?!" „Bijna iedereen weet het en er zijn er maar weinigen buiten jou en Mau rice de Haerne die hem er een ver wijt van maken. Maar de Haerne haat hem dan ook. En Marcel is dwaas genoeg om zichzelf verwijten te ma ken. Je broer...." Ze hield zich met moeite in 'en keek naar de grond. Toen ze opkeek was haar gezicht bleek, met twee rode vlekken. „Ik ben natuurlijk op de hand van Marcel Bernard", zei ze met totaal veranderde stem. „Ik had hem be loofd, dat ik nooit met jou hierover spreken zou. Ik vergat dat even. Je kunt hem veroordelen als je dat wilt. Ik kan je verzekeren dat hij grootse plannen had toen hij naar het pen sionaat ging om daar een klein 'meisje af te halen. Hij is een dromer en een idealist ondanks al zijn ogenschijn lijke hardheid en wilskracht. Ik ben er van overtuigd, dat als hij geweten had dat jij een jonge vrouw was en geen klein kind, hij nooit gekomen was. Maar hij moest nu wel doorzet ten, nu jij eenmaal in kennis met hem gekomen was". „Het zou heel wat beter en vrien delijker van hem geweest zijn als hij mij direct de waarheid verteld had". „Ja, dat had hij eigenlijk moeten doen. Maar het was moeilijk voor hem. In ieder geval weet je het nu". „Ja i'k weet het". Bij zichzelf dacht Adèle: „Je weet er niets, niets van! Ik zou je kunnen vertellen hoe het in elkaar zit en dat zou je ogen ver doen open .gaan. Maar hij heeft me doen beloven dat ik niets zeggen zou en daar zal ik me aan houden". „Je bent dus vast besloten naar huis te gaan?", vroeg ze hardop. „Ja. Ik vertrek .vandaag nog. Ik ben u erg dankbaar voor al uw vrien delijkheid. Ik vrees, dat ik me maar weinig erkentelijk heb getoond. U beiden, mijnheer Bernard en u, zijn buitengewoon geduldig met mij ge weest. Hij heeft veel meer voor me gedaan dan hij eigenlijk hoefde". „Ga je hem nog opzoeken voor je vertrekt?" Simonne aarzelde. Zij had een veel groter verlangen hem nog e^ns te zien, dan ze durfde bekennen. Maar ze begreep dat het haar nog moeilijker zou vallen te vertrekken. Ze voelde dat als hij maar een paar vriendelijke woorden tegen haar zeggen wilde, ze zou gaan huilen. Ze zou dan zelfs alles vergeten wat hij haar en zelfs Edmond had misdaan alles zou ze dan vergeten, behalve dat ze van hem hield. „Nee, juffrouw Adèle. Ik geloof dat het beter is, dat ik hem niet meer zie. Hij zal wel begrijpen waarom ik weg gegaan ben. Hij zal me wel vergeten. En dat is het beste". HOOFDSTUK IX TERUG NAAR HUIS Adèle vond eigenlijk ook dat dat het beste was. Ze wist, hoe Marcel er nooit toe komen zou zijn liefde i aan Simonne te bekennen. Een scru puleus idee verhinderde hem om het meisje te vragen. „Ik kan het gevoel niet van me afzetten, dat ik schuld heb aan zijn dood", had hij Adèle herhadelijk ver zekerd. „Als ik dat bevel niet gege ven had zou hij nog in leven zijn en dat kind geen eenzame geworden zijn". Adèle had dit direct al van hem gehoord toen hij na zijn oceaanvlucht geland was op het vliegveld van St. Hubert. En later zei hij: „Telkens als ik dat meisje zie, moet ik denken aan Edmond. Mijn enig vei'langen is genoeg voor haar te kunnen doen om haar gelukkig te maken. Nooit kan ik haar haar broer terugschenken en al wat ik doe zal ver achter blijven bij hetgeen ik misdaan heb. Maar ik zal doen wat ik kan. Ik wil mijn leven verder aan haar geluk wijden". „Dat is meer dan Edmond deed of ooit gedaan zou hebben", had zij ge zegd. „En het is veel meer dan je verplicht bent. Je deed alleen je plicht en meer niet toen je Edmond de lucht in stuurde. Hij was uitgeput door zijn losbandigheid en nerveus en duizelig...." „Dat hoef je niet te vei'tellen. Dat heeft er niets mee te maken". Zij kon niet inzien, dat dat zo was, maar zij kende Marcel lang genoeg vanuit Parijs om te weten, dat zij hem toch geen andere idees bij kon brengen. Ze was hem daarom graag behulpzaam geweest bij het maken van toebereidselen om zijn pupil te huisvesten en te verzorgen. En met genoegen had ze Simonne bij zich in huis genomen. En toen had ze gezien hoe Marcel opgegaan was in het meisje. Altijd had hij het over Simonne. Elk ge sprek dat hij met Adèle voerde kwam Jaar op neer: het ging over haar toe stand, over haar toekomst. En ze had gemerkt hoe hij voortdurend in vrees geleefd had dat zij achter de waarheid omtrent hem en Edmond komen zou. „Zij zal denken, dat ik aardig voor haar ben geweest, aileen terwille van wat gebeurd is", zei hij mistx*oostig. „Ik ben dan ook alleen hier naar toe gekomen met dat doel. Maar zodra ik haar zag was het anders". En zo was de situatie deze geweest, dat Marcel geen toenadering durfde vertonen zolang het meisje onkundig was van de omstandigheden van Ed- mond's dood; en zodra zij die zou te weten zijn gekomen zou zij niets meer van hem willen weten. Hij was voor haar slechts een man die haar broer gedood had en die niet de moed b' gehad haar dat te bekennen. En d' zijn geweten had willen sussen nv. vriendelijk voor haar te zijn en ha> r beschermer te spelen. Maar Adèle begi'eep dat hij bit< teleurgesteld zou zijn, als Simor heenging zonder afscheid van h- genomen te hebben. Misschien v. het wel de minst pijnlijke manier c uit zijn leven te verdwijnen en z het voor hen beiden het gems' kelijkste zijn. Maar het zou een wo achterlaten als zij zonder zijn vo" kennis ging. En bovendien was b nog altijd haar voogd en hoorde h" gekend- te worden. „Het zou toch beter zijn, Simoniv als je Marcel goedendag zei voor ging. Als je dat niet doet zal hij zi erg ongelukkig voelen. Je hoeft tor maar even afscheid van hem te n men zonder meer". „Even!" Simonne probeerde f glimlachen, maar haar lippen trild „Dat afscheid zal niet zo makke) zijn. Ik geloof niet dat i'k het aandu juffrouw Adèle. Eist u dat toch ni van me. Ik moet voortmaken troi: wens, wil ik nog de middagtreh halen. Wilt u me mijn koffers nazen den naar Memramcook?" (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 7