Bedrijfspand Odysseus zwerft deze week op 't filmdoek van Lidotheater riston bioscopen Gezelligheid en avontuur onder het oog van de kleine beschermelingen TYPEN STENO CEBUTO d. WaaCö Modemagazijn GARAGF. Waak over het weerloze dier Twee Werksters Beschaafd Meisje Aankomende Kantoorbediende roooDezorger ZATERDAG 21 MEI 1955 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 FANCY FAIR VOOR HUIZE „ST. JOSEPH" In het weekend rolt het geld toch Tientallen glunderende kinderge zichten keken gisteravond opgetogen neer op de feestelijke aanblik die een fancy fair in vol bedrijf oplevert. Het waren de kinderen van huize „St. Joseph", die Klaas Vaak even in de steek gelaten hadden en tesamen met enkele zusters vanuit de hoogste verdieping de drukte op de binnen plaats van het gebouw gade sloegen. Er zullen niet veel mensen geweest zijn, die de prethoofdjes boven de gootrand opgemerkt hebben, doch uit het oog betekent hier niet uit het hart. De dubbeltjes en kwartjes rol den hier immers slechts om het gast vrije huis van de kinderen zo snel mogelijk in betere staat te herstellen. Vandaag en morgen kan men er nog terecht. Het initiatief voor deze fancy-fair die letterlijk en figuurlijk leven in de brouwerij brengt, is uitgegaan van de R.K. Bond van Café-, Restau rant- en Hotelgeëmployeerden „St. Antonius". Werk .van „Kindervreugd" Zoals de heer J. van Aspardt in zijn welkomstwoord tot de genodig den opmerkte, vormt deze actie n onderdeel van het werk van het co mité kindervreugd. Nadat de plaat selijke voorzitter van de Leidse af deling, de heer J. F. van Bijsterveld, de aanwezigen opgewekt had voor dit bijzondere doel eens diep in de beurs te tasten, sprak wethouder S. Menken enkele waarderende woor den over het werk van de zusters Carmelitessen. Kapelaan J. W. M. de Jong voegde hieraan nog enkele prijzende woorden toe. Wethouder Menken opende tenslotte met een schaar de weg naar de vele kraamp jes, die een schat aan kermisavon tuur aan de bezoekers openbaarden. Toehappen en -tasten Direct bij de ingang nodigen de overbekende hoofden van Lambiek en de zijnen reeds tot een toeslaat!. Iets verderop kan men een fles limo nade winnen of zijn zenuwen verlie zen bij het ringvissen en nog een kraampje verder wordt de verbijs terde bezoeker een kwispelende paar denstaart onder de neus geduwd. Hier echter geen gejammer als men de verleiding niet kan weerstaan er aan te trekken, doch een nuttig voor werp dat het ene lamlendige nikkel stukje veruit in de schaduw stelt. Twee ijverige lieden houden zich elders bezig met de verkoop van lo ten, die mits juist gekozen, recht ge ven op een ontstellend grote taart. Mocht men bij de ongelukkigen be horen dan kan men elders op het terrein de maag vullen met knap pende aardappelstengels en broze oliebollen. Alle touwtjes zijn nog lang niet getrokken en het beslag ligt oliebol klaar op u te wachten. Vanmiddag tot 5 uur en vanavond van 8 tot 11 10 vinger syst. blind rhythm. 4 talen (130 letter grepen p. minuut) GEGAR. 2-3 MND. KLAAR Kon Erk. PITMANSCHOOL Plantsoen 65 Telefoon 26558 (Advertentie) uur is de fancy-fair geopend. Mocht u vandaag verhinderd zijn dan is er morgen op de binnenplaats aan de Hazewindsteeg achter het Clubhuis nog altijd wel een plaatsje voor u te vinden. Het geld rolt in het weekend toch, laat het ook eens de goede kant op rollen; het is hard nodig. De heer L. Veerman nam afscheid van SLF Gisteren nam, na een diensttijd van ruim 40 jaren bij de Lichtfabrieken, de heer L. Veerman afscheid van di rectie, chefs en collega's en wel we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Zoals gebruikelijk werd de heer Veerman ontvangen in de directie kamer waar de directeur, de heer ir. Y. Ykema, de afscheidnemende func- tionnaris namens directie en gemeen tebestuur dank zegde voor de grote toewijding en werklust, waarmee de ze het bedrijf zo geruime tijd heeft gediend. De heer Ykema roemde daarbij ook het vakmanschap van de heer Veerman en wenste hem ten slotte een gelukkige levensavond toe. Bij deze waarderende woorden slo ten zich de overige superieuren gaarne aan. Door vertegenwoordigers van de. personeels-vereniging werden even eens hartelijke woorden tot uiting gebracht en werd de rustige en be kwame werker, die wegens zijn ka meraadschappelijke omgang bij zijn collega's hoog in aanzien staat, in het zonnetje gezet. Een stoffelijk bewijs van waardering van het personeel bezegelde deze woorden. Tevoren hadden de personeelsleden, die dagelijks met de heer Veerman in contact kwamen, reeds afscheid van hem genomen en zeer Velen maakten gebruik van de gelegenheid om hem de hand te drukken en het spreekt vanzelf dat dit gepaard ging met de beste wensen voor de toe komst. IN DE LEIDSE Trianon. Wanneer men afgaat op de reclameplaatjes, zou men den ken, cfet de film „De gravin gaat bar revoets" een zwaar-zwoel product is, doch daarmee doet men de gravin van Ava Gardner toch onrecht; zij is beter dan de reclame doet vermoe den. Het eigenaardige van deze film is, dat zij eigenlijk een gesproken verhaal is, dat verlucht wordt met bewegende plaatjes in technicolor. Volgens de meer en meer gebruike lijke methode begint de film bij het einde van de geschiedenis, nl. bij de begrafenis van Maria Vargas. Er staat een man bij haar graf, die een vaderlijke vriend van deze uit de modder geraapte en tot de grootste hoogten van Holy wood opgeklommen filmster is geweest en hij laat zijn herinneringen herleven. Hij ziet weer hoe hij de onbekende danseres uit een nachtkroeg van Madrid haalde en haar leidde door het filmland naar Qe luxe van de Riviera, waar de rijk- sten hun leven verdoen aan speelta fel en strand. Zij is als Assepoester, het meisje zonder schoenen aan de voeten, die slechts wacht op de prins, d(.e haar het muiltje zal aandoen, dat haar past. Tenslotte vindt zij haar prins in een Italiaanse graaf, die haar trouwt, maar na enige weken dood schiet uit jalouzie. Een droevig ver- GEM. AANKONDIGING STREMMING LANDVERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Langebrug tot het tijdstip, waarop de werkzaamheden ter plaatse zullen zijn geëindigd, geslot- ten zal zijn voor het verkeer in beide richtingen met voertuigen, rij- en trekdieren en vee. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men II Geneeskunde mej. B. G. H. M. Knippenberg te Maastricht, N. S. Fastman (U.S.A.), Goei Ing Liang te Leiden. J. Th. A. M. Hendriks te den Haag, W. J. J. M. Vaessen te Oegst geest en F. van Venetiën te Velsen. Geslaagd voor het semi-arts exa men mevr. H. C. Dolberg—Barend- sen te Lelden, mej. I. J. Liems te den Haag, en de heren G. N. Bink te Lei den, E. Engelbrecht te den Haag, B. Chr. L. Starmans te Breda en H. J. Teijen te Wassenaar. Geslaagd voor het arts-examen de heren C. V. Kloppenburg te Amster dam, J. J. Kolk te den Haag, A. P. E. Koning te Voorschoten en J. Th. Ludlage te Oegstgeest. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Psychologie de heren J. G. van der Sman te Rotterdam, L. A. W. Borsten te den Haag, J. D: A. Doe- gias te Wassenaar en J. P. M. van Dooren te Leiden (cum laude). Geslaagd voor het candidaatsexa- men Nederlands Recht mej. J. N. Jans te Schiedam, mej. E. Elion te Wassenaar, mej. H. Frieling te Lei den, mej. M. A. Slagt te Rotterdam en de heren jhr. F. A. M. Alting von Geusau te Utrecht, A. J. E. Haver - mans te Valkenburg (L.), J. A. van Bronkhorst te Amsterdam, M. L. de Haas te Arnhem, J. G. Hoogenraad te Voorburg, P. H. P. Wilde te den Haag en H. B. van Liemt te Etten (N.-B.). Geslaagd voor het doctoraal exa men Pharmacie mej. Liem Poo Liem te Leiden. Overgangsexamens bij inrichting Endegeest Geslaagd voor het eerste en tweede overgangsexamens, gehouden op 17 en 18 Mei 1955 in de Psychiatrische Inrichtingen Endegeest C.A. te Oegst geest. Eerste Overgangsexamens: De zus ters A. Biere, G. Bos. A. G. van Bui zen, G. Flierman, E. Hunting, J. H. J. Hurkmans, A. M. Keyzer, A. Lantink, A. M. A. Lem, G. Schaap, G. Schek- kerman, C. J. M. Schrijvers, H. C. v. d. Snepscheut, G. van Urk, T. Ve- nema, G. W. Gybels, H. J. B. Over- mars, U. F. Treurniet, E. L. de Vries en de broeders C. J. Lagas en P. E. Braams. Tweede overgangsexamen: De zus ters J. Blankwater, A. M. Bosters, A. F. Boxelaar, A. M. H. Dodebier, G. J. G. Gommans, G. E. Gunsing, J. Harte, A. Kasteleijn, G. Lagas, J. Lek, M. P. J. v. d. Lely, G. C. Morré C. J. C. Nooyens, J. den Ouden, R. Pieters, E. J. Planje, M. Pol, J. Pro voost, E. A. Steinbach, J. R. C. van Vieren, G. C. Wijntjes en broeder W. Overvliet. JAARVERGADERING PERSONEELSVERENIGING LICHTFABRIEKEN De jaarvergadering van bovenge noemde personeelsver. werd gister avond in „Dc Harmonie" gehouden onder voorzitterschap van de heer H. van Woudenberg. Deze memoreerde in zijn openings woord dat de vereniging nog steeds de unieke positie in den lande in neemt van vrijwel het gehele per soneel te hebben georganiseerd. Bovendien blijken de gepension- neerde personeelsleden ten getale van 150 de band met hun oud collega's zodanig op prijs te stellen dat zij getrouwe bezoekers varr de bijeen komsten blijven. Een overleden col lega werd bij de aanvang der ver gadering herdacht. Uit het jaarverslag van de secre taris, de heer A. Crama bleek dat de P.V. 486 gewone en 146 buitenge wone leden telt. Het boekenbezit breidde zich uit tot 1100 stuks en voor vakliteratuur is een toenemende belangstelling. De verslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd en de begroting voor 1955 vastgesteld. De aftredende bestuursleden H. van Woudenberg, T. Wiersma en C. H. H. Staats werden herkozen evenals de aftredende commiesleden van de ver schillende onderdelen. In de Kascom- missie werden benoemd als nieuwe leden de heren J. Selbach en P. v. d. Burg. Over de verschillende activi teiten van de P.V. werd door een aantal leden het woord gevoerd, o.a. over excursies naar bedrijven e.d., ter wijl bij de rondvraag plannen in overweging werden gegeven met be trekking tot het 10-jarig bestaan van de P. V. in 1956. Burgerlijke Stand Geboren: Simona Maria dr van S. A. van Leeuwen en A. M. L. Verde- gaal; Helena Catharina Johanna Ma ria dr van A. P. J. M. v. Dongen en C. H. Thoënes; Flor is, zn van C. Schaap en J. Groen; Abraham Anton zn van A. L. den Os en A. K. van Putten; Arnoud Hendrik, zn van H. Rikkers en C. S. Krantz; Catharina Anna Maria dr van J. van den Berg en G. J. Boumans; Anna Marijtje di van P. v. d. Plas en M. v. Rijn. BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „De getekende", 14 jaar. Lido: „Odyssee", 14 jaar. Luxor: „De Zigeunerbaron", alle leeftijden. Trianon: „De gravin gaat barre voets", 13 jaar. Rex: „The true and the brave", 14 jaar. trek uit Tr°je beleefd heeft; hij komt i\l6t tCÜCr QT^CdlVClQiCl weer op het Kuklopen-eiland en hij DUIM 12.000 VERSREGELS heeft de blinde Homerus 30 eeuwen geleden gewijd aan de ongeëvenaar de avonturen van de grootste zwer ver aller tijden, Odysseus, de held van Troje, die bij de inname dier stad de tempel van Jupiter schond en voor deze overmoedigheid ver oordeeld werd om 9 lange jaren te zwerven over de zeeën, zonder zijn vaderland Itaca te kunnen berei ken. Ruim 12.000 versregels vol actie, vol plechtige dialogen heeft Home rus nodig gehad om dit onvergan kelijke verhaal te dichten en de jongste Muze heeft deze taak van haar oudere zuster overgenomen; de film vertelt het verhaal van Odys seus in ruim twee uren. Homerus dichtte in een tijd, toen de uren nog lang duurden, toen het geduld nog niet zo schaars was, toen de aarde nog niet ontdekt had, dat tijd geld, en dat geld het hoogst bereikbare was. De film-Muze werd geboren in een tijd van telefoons en belangrijke besprekingen; in een tijd, die geen tijd heeft en daarom kan zij slechts kort zijn. Het is duidelijk, dat bij een ver gelijking de jongste Muze het moet verliezen, maar wie haar pogen be ziet, zal mild oordelen. In vogel vlucht voert zij met gehaaste wiek slag langs de vele avonturen van Odysseus heen en zij laat de schouwer een flauwe indruk achter van de brandende schoonheid, die haar celluloid-verhaal tot fc heeft. AE FILM HEEFT de originele Odyssee vrij getrouw gevolgd. Van het paleis te Itaca, waar Odys seus' gade, Penèlope, treurend wadht op de terugkeer van haar echtgenoot; waar tientallen vrijers naar haar hand dingen en de bezit tingen van Odysseus al feestvierend ten gronde richten, verplaatst zij zich naar het strand van de Phaea- cen, waar Odysseus als schipbreuke ling aan land gespoeld is en gevon den wordt door de koningsdochter Naüsicaa. De held van Troje heeft zijn ge heugen verloren en verovert als on bekend vreemdeling het hart van Naüsicaa, maar op de dag van zijn bruiloft trekt een onweerstaanbare drang hem naar zee. Daar ziet hij in een visioen weer de strijd om Troje; hij ziet zichzelf weer het beeld van Jupiter schenden en hoort weer de vloek van Kassan- dra, de dochter van de verslagen ko ning Priamos. In de geest trekt hij weer langs al de avonturen, die hij na zijn ver weerstaat weer als enige de verlok kingen der Sirenen; hij komt weer op het eiland van Circe, waar hij het dodenrijk nadert en de onster felijkheid weigert. Dan ontwaakt hij en trots roept hij tot de koning de Phaeacen, die hem met zijn dochter en gevolg is gaan zoeken: „Ik ben Odysseus, de zoon van Laertes", doch dit is voor zover wij hebben kunnen constateren een van de weinige originele Homerus' zinnen. Want terwijl we min of meer in span ning wachtten op: „die bij alle mensen om zijn listen bekend is en wiens roem ten hemel stijgt", had de filmschrijver Homerus' taak weer overgenomen De beroemde „vrijersmoord" op Itaca, waarbij Odysseus wraak neemt op aldegenen, die Penèlope beledigd en zijn bezittingen ver woest hebben, sloot ook de film. *70ALS REEDS bij de verfilming van Shakespeariaanse toneelstuk ken gebleken is, heeft ook deze film een zware tol aan de „show" moeten betalen, ten koste van de tekst. Ho merus schreef een gedicht en daarin gaf hij de toehoorder een onbe grensd rijk. Als men leest, dat hij Penèlope blankarmig noemt en schoon als de pasgeboren dageraad, kan men een eigen Penèlope vormen en de mysterieuze Sirenenzang wordt een bekoring, die wij onweerstaan baar weten. Op de film is alles teveel „voorge kauwd"; de onbegrensde fantasie is verdreven door enge werkelijkheid en zo kon het gebeuren, dat wij, na de „vrijersmoord", achter ons een „medelevende" hoorden zeggen: „Het lijkt wel een slagerij", terwijl de ver zen van Homerus de lezer de over tuiging geven, dat de wraak gerecht vaardigd en zelfs nobel was. UITERAARD BEVOLKTEN vele studenten en gymnasiasten reeds gisteravond de zaal en voor hen zal deze film hoewel misschien soms teleurstellend sprekend zijn. Zij zullen ongetwijfeld een paar uur de zo verwenste „epitheta" vergeten en dankbaar zijn, dat zij. dit onovertrof fen verhaal in zijn pure oerstaat heb ben mogen leren kennen. Aan hen, die onbekend met Home rus zijn, kan deze films ook wat zeg gen, maar men zal de gedachte aan een „thriller" van zich af moeten zet ten; Homerus schreef schoonheid en deze beheerste Italiaanse film heeft deze schoonheid niet overal opgeof ferd aan spanning. K.F.C-teuring: 14 jaar. haal met een Asspoester-inslag, dat een groot deel van zijn charme ont leent aan het spel van Humphrey Bogart en Ava Gardner, de eerste in zijn rol van vaderlijke mentor van de koele schoonheid der gereserveer de filmster Maria Vargas. Het wat gerekte verhaal speelt zich af tegen de kleurige achtergrond van Zuid- Europa. Keuring: boven 18 jaar. Luxor. „De Zigeunërbaron" is een verfilmde versie van de operette van Joh. Strauss. Veel kleur en veel romantiek rond zigeuners, een ro mantische jongeman en een nog ro mantischer zigeuner-meisje. En dat alles in een tijd, dat de Turken nog niet zo lang Hongarije ontruimd had den. De baron is in deze film uit de begrenzing van het toneel gelicht en in de wijde poesta geplaatst. Door de woestegaloppades, door de kamp vuurscènes en de duels is deze film een zangspel èn avonturenfilm ge worden. Zo komen de liefhebbers van beide genres aan hun trek. Iedereen kan in deze rolprent een uurtje luch tige ontspanning vinden. Casino. De Amerikaanse film „Gebrandmerkt" valt op door een somberheid die we van het land met de „sleutels voor een hoop lol" nau welijks gewend zijn. De film is geba seerd op een nogal neerslachtige ro man van Theodore Strauss, die wat karakter betreft zeker geen familie van de walskoningen kan zijn. De spil van dit product is namelijk een jongen, die zijn leven lang gebukt gaat onder de terechtstelling van zijn vader. Men doet voortdurend zijn best om hem de feilen van zijn va der zo goed mogelijk onder ogen te brengen. Op zekere dag wordt de jongen het gesar beu en vermoordt in een vlaag van drift een school makker. Hij ontdoet zich van het lijk en tracht de levensdraad weer ge woon oP te pakken. Na verloop van enige tijd wordt de vermoorde ech ter gevonden en lekt de waarheid uit. De jongeman slaat op de vlucht maar ziet, onder invloed van zijn meisje nog bijtijds het verkeerde van deze handelwijze in..De film besluit met de suggestie, dat de rechters wel schikkelijk voor hem zullen zijn. Geen opwekkend thema en geen op wekkende film. De maker wist ech ter de benauwende sfeer, waarin de jongen moet leven, zeer aanvaard baar weer te geven. Boven 14 jaar. Rex. „The true and the brave" is de film waarnaar heel Nederland reikhalzend heeft uitgekeken, omdat op onze bodem met veel begeleidend tam-tam een groot deel van de opna men zijn gemaakt. We hebben nooit geweten, dat er nog zoveel drukte door een filmmaatschappij moet wor den gemaakt om zó'n onbenullige film te maken. De bioscoopbezoekers, die verwacht heeft, dat op onze bo dem een oorlogsdocument geboren werd, is bedrogen uitgekomen, zeer slechte kleuren heeft men kilo meters film opgenomen, die later met weinig overleg gereduceerd en gemonteerd zijn. De eeuwig manne lijke Clark Gable, komt tegenover het%euwig vrouwelijke te staan en uit dit samengaan is een film ont staan, die voor de ongeïnteresseerde toeschouwer een eeuw schijnt te du ren. Clark is een spion, lid van de geheime dienst, wordt in Nederland door de Nazi's gegrepen en door het verzet bevrijd. Terug in Engeland ontmoet hij de vrouw van één van de mannen, die naar aanleiding van zijn ontsnapping zijn gefussilleerd. De vrouw vertoont een bedriegelijke gelijkenis met een Hollandse, die heult met de Duitsers. Zij neemt haar plaats in en komt dan in contact-met de ondergrondse en de leider „de shawl". Als de ene illegale onderne ming na de andere spaak loopt, groeit er een duister vermoeden. A propos, het kus-scènetje van Clai^k met de blozende Maastrichtse seri ne, waarvoor de Nederdandse pérs zo warm is gelopen, werd uit de film geknipt. Zeker omdat het een kleurenfilm was. Toegang boven 14 jaar. AUTOREIZEN Per week 50 complete reizen Prima hotel», des- kundige leiders, moderne autocar», geen enkel risico I Een greep uit de enorme mogelijkheden 6 dagen Luxemburg F 139.— 6 dagen Ellel-Ahr-Rijn-Moezel F 119.— 6 dagen Zwarte Woud F 141.— 7 dagen Beierse Alpen F 167 7 dagen F'ankrljk-Zwltserl.-Duitsl F 197.— 7 dagen Parijs-Versailles Fontalnebl F 177.— 8 dagen Ropd de Bodensee F 205.— 9 dagen Tirol F 212.— 9 dagen Franse Alpen F 265 10 dagen Pyreneeën Lourdes F 298.— 12 dagen Vorarlgebergle F 192.— 12 daqen Joegoslavië F 325.— 12 dagen Karnten en Wörthersee F 259.— EXTRA PINKSTERREIZEN 2 dagen Dlnant I 52.— 2 Valkenburg en Ardennen 43 2 Luxemburg 1 54.— 2 Elfel I 49.- 2 Trier en Moezel 1 54.- Vraagt reisgids (100 pag.'sl) bij C E B T O e*"!®"?""* LEIDEN, DOEZASTRAAT 32. TEL. 25971 alsmede bij de kantoren van LISSONE-LINDEHAN Wij vragen voor alle afdelingen Aanmelden persoonlijk, na afspraak, of schrif telijk met vermelding van leeftijd en verlangd salaris. HAARLEMMERSTRAAT 114-120 - LEIDEN. Bezoekt Groot te ROELOFARENDSVEEN naast pand Rijnsburger- weg 112, Leiden. Inlichtingen: MAKELAARSKANTOOR PROPER, Rhijngeesterstraatweg 58, Oegstgeest - Telef. 20672. ERNSTIGE WAARSCHUWING Wees voorzichtig met het afgeven van Uw huisdier aan onbekenden, die vaak trachten het U met mooie woorden doch met kwade bedoe lingen afhandig te maken. SMIT RÖNTGEN LEIDEN vraagt: BANKWERKERS Aank. BANKWERKERS HULP ARBEIDERS JONGENS voor magazijnarbeid Sollicitaties: HERENGRACHT 34. Bij de NED. VER. VAN TRANSPORT-ONDER NEMINGEN kan geplaatst worden een Typiste of een Aankomend Typiste Leeftijd 18 a 20 jaar. Einddiploma Mulo gewenst. Bij gebleken geschiktheid is de mogelijkheid van promotie tot secretaresse niet uitgesloten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Secretariaat Van Stolkweg 29a te 's Gravenhage Zondag 22 Mei in de Veilinghallen. Aanvang 12 uur, finales 8 uur. Toegang 0,50. Steunende leden gratis alleen op ver toon van kaart. Bij de Rijksuniversiteit te Leiden kunnen worden geplaatst: voor het onderhoud van het Academiegebouw. Leeftijd van 25 tot 35 jaar. Aanmelden des morgens tussen 9.00 en 10.00 uur bij de afdeling Personeels zaken (kamer 17). Rapen burg 73 te Leiden. Wij vragen voor direct: voor dag en nacht. 2de meisje en meerdere hulp aanwezig. Eventuele af spraken kunnen worden gemaakt Zaterdagavond na 8.30 uur onder telef. num mer Leiden 22657, of uit voerige inlichtingen gaarne per brief onder no. 5996 bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttre ding gevraagd een be schaafde (VRL.) Vereisten: Einddiploma MULO en kunn. typen. Brieven met uitvoerige in lichtingen onder no. 5994 bureau van dit blad. Gevraagd een BROOD-enBANKET- BAKKERSBEDIENDE- in- of extern bii Chr. v. d. Meer, Zuidbuurtseweg 70, Zoeterw., Tel. K 1715-274. WEGENS STERFGEVAL is onze zaak MAANDAG 23 MEI de gehele dag GESLOTEN Aardappelenhandel VLASVELD, Douzastraat 22. GEVRAAGD: Aankomend KANTOORBOEKHANDEL I. van Weerlee HOGEWOERD 59, LEIDEN Aanmelden na 7 uur. Aangeboden te Voorschoten op goede stand een gezel lige gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER of ZIT- en SLAAPKAMER met stook- en kookgele genheid. Brieven aan het Bureau van dit blad onder no. 5985. opp. 120 m2 met ruime woning, binnenkort ge heel ontruimd, aan hoofd straat te WARMOND TE KOOP AANGEBODEN. Nadere inlichtingen geeft Makelaarskantoor v. d. Drilt LEIDEN, OUDE VEST 29, TELEFOON 20513. Gevraagd een volslagen Hoog loon bij Bakker C. W. v. d. HELM. Karei Doormanstraat h. Jan Nieuwenhuizenstr., Alphen aan den Rijn. ADVERTEREN doet VERKOPEN

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3