RIJNSTREEK DUINSTREEK Communie-geschenken HUIBERS Religieuse Artikelen De laatste (vergeefse) reddingspoging van Ir. Witte WOENSDAG 18 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 KOUDEKERK Openstelling van de Koudekerkse Brug. Voor allen, die er belang bij hebben, is het goed te weten, dat de Koudekerkse Brug voorlopig des Zon dags alleen open zal zijn tussen half een en vijf uur des middags. HAZERSWOUDE Geb.: Apolonia Cornelia, d. van H. M. M. van Vliet en P. C. v. Meurs; Klasina Maria Catharina, d. van M. W. L. Koeleman en K. Louwers. Ondertr.: Adr. Rupke, 27 jr. en Geertruida van Veen, 25 jr. Getr.: Boude wijn van Zwieten, 22 jr. en Heiltje Martina Verhagen, 21 jaar. NIEUWKOOP Geb.: Petrus Jozef Maria, z. van. J. W. Pietersen en W. M. Pieters. Ondertr.: J. P. Kalshoven, 24 jr. en A. Boxem, 21 jr., woonachtig te Amsterdam; W. J. Mulder, 22 jr. don. te Kockengen en C. vanLith, 18 jaar. Getr.: P. Vroege, 25 jr., won. te Linschoten en K. van de Vlierd, 26 jr.; A. Toor, 34 jr., won. te Boskoop en J. M. Verhage, 28 jaar. OUDE-WETERING Kampioenschap van Alkemade. In café Meerzicht werden na een kor te inleiding van de h^er ue Blaey de prijzen van de wedstrijden om het kampioenschap van Alkemade uitge reikt. Na een harde, doch sportieve strijd kwamen als winnaars uit de bus: Schaken: 1. Th. J. Olijerhoek, 2. J. Meijer. Dammen: 1. C. Vis, 2. G. v. Leeuwen. Na het officiële gedeelte droeg de avond meer een gezellig karakter en werd de tijd gepasseerd met enige gongwedstrijden. Winnaars: H. Gort zak en A. Spaargaren. ROELOFARENDSVEEN Naar ons dezer dagen bekend werd heeft een groep van jonge instru mentalisten zich verenigd in de z.g. Gaudeamus groep, welke thans een tournee maakt door ons land en ook op verscheidene plaatsen in Duits land zal optreden. Naar wij vernemen maken van deze Gaudeamus groep ook deel uit de bekende fluitist Koos Verheul uit Boskoop en onze oud-plaatsgenoot, pianist Jan v. d. Meer, thans woon achtig Lange Raamsteeg 43, Leiden. Deze nog jonge instrumentalisten voeren werken uit van jonge Neder landse componisten. Zij traden o.a. reeds op in Utrecht, Amsterdam en Arnhem. In Duitsland zullen zij o.a. Vrijdag a.s. optreden in Keulen. Voorts hebbben Koos Verheul en Jan v. d. Meer van de Vara alsook van de NCRV een uitnodiging ontvangen om als duo resp. fluit en piano een half uur programma voor beide om roepen te verzorgen. RIJPWETERING JAARLIJKSE REIS VOOR OUDEN VAN DAGEN. Gisterenmorgen om ongeveer half tien was het hele gezelschap verza meld en kreeg ieder een plaats in de grote reisbus of in een der negen particuliere wagens. Op het teken van de Rijkspolitie vaniiit de zijspan- combinatie zette de stoet zich in be weging over de Paardebrug richting Noord, de regen in. Via Sassenheim en Keukenhof, Vogelenzang en Haar lem belandde de karavaan bij de Velser pont, die binnen de anderhalf uur kon worden genomen. Maar wat betekent anderhalf uur op het lange leven van een oude van dagen? En in Castricum wachtte immers de koffie met koek! Wie doet je wat, als je lekker droog zit midden tussen de pijpenstelen, achter een fijne kop dampende koffie? Voor een auto ligt Bergen aan Zee vlak bij! En dusop naar het „zonnige" strand. Daar aangekomen bleek nog niemand aan uitdroging te lijden en zo werd met algemene stem men besloten van pootje baden voor deze keer maar af te zien en er de voorkeur aan te geven naar „Bin- - nen" te gaan, om vanuit restaurent hield de Reddingsbrigade haar voor- „Duinvermaak" te genieten van het jaarsvergadering tn hotel De Zee- heerlüke uitzicht op „Verdronken leeuw voor devaststellingvan het Land van Speeltuinen" en onderwijl Zomerprogramma. Na opening en voorziön^koffie^ai^broodtaJeL^pSaï dfheeTc D^ndam bedalkt had deze stevige ondergrond paste wel wantelwtwrenSng' wi^tOTziS- iets geestrijkers, maar datzatjjogi ^^^^1 eenheid v& in t vat te Beverwijk en ieder wd j de wandeltocht het materialenge- bouw te mogen gebruiken onder voorwaarde dat de N.R.B. name taak kapelaan Rutte er uit te bonjouren en keukenarrest op te leg gen. Wat er in die tijd gebeurde mag niet verklapt, maar toen de kapelaan vijf minuten had „gezeten", werd hij weer bevrijd en werd hem namens de ouden van dagen een enveloppe aangeboden door de heer S. van Kins, als dank voor wat hij als oprichter van en medewerker in het comité voor ouden van dagen had gedaan. Na het dankwoordje van de kape laan sloot de heer J. Duivenvoorden met veel dank aan de „Waterpolitie", chauffeurs en alle andere medewer kers. In drie strofen vertolkte de heer Wortman de dank van de reizi gers aan het comité en daarmee was de dag weer voorbij. Afscheid kapelaan M. Rutte.Op Hemelvaartsdag zal om 8 uur des avonds in café Rustoord gelegenheid zijn van onze vertrekkende kapelaan afscheid te nemen. TER AAR Geb.: Catharina W., d. van H. G. Koeleman en M. J. Vermeulen; Hen- ricus N. A., z. van N. J. Wassenburg en H. Hendrikson; Maria A. H., d. van J. M. C. Mank en H. M. Kroft; Cornelia Cl. M., d. van W. J. v. d. Hoorn en J. M. de Wit; Hermanus H., z. van H. Ubink en P. C. v. d. Klauw. Ondertr.: M. Keijzer, 24 jr. en M. van Woudenberg, 26 jr.; J. Fr. Huig- sloot, 62 jr, wed van E. P. Heeres en M. Otto, 55 jr., wed van A. A. Bocxe; G. A. Kwakkenbos, 24 jr. en A. Cl. van Kints, 21 jr. Getr.: H. J. Harteveld, 46 jr en A. M. Kroft, 42 jr.; J. P. v. d. Hoek, 35 jr. en C. M. Lek, 31 jr.; J. P. v. d. j Laan, 24 jr.; en C. v. Tol, 20 jr.; H. M. Lek, 26 jr. en Chr. v. Kessel, 26 jaar. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op Hemelvaartsdag zal geen huis vuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen em mers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op Don derdag worden bediend, zal nu plaatsvinden op Maandag 23 Mei e.k. De Directeur Gem. Reinigings- en Ontsmettingsdienst. KATWIJK OPHALEN HUISVUIL. De Directeur van Gemeentewerken maakt bekend, dat op de a.s. feest dagen Donderdag 19 Mei en Maandag 30 Mei geen huisvuil zal worden op gehaald. Men wordt verzocht het huisvuil te bewaren en af te geven op respec tievelijk Maandag 23 Mei en Donder dag 2 Juni daaraanvolgende. KATWIJK AAN DEN RIJN OVER BUREAUCRATIE GESPROKEN. Te recht of ten onrechte staat Ne derland bekend als een land waar Sint Bureaucratius de scepter zwaait. Dat ook in andere staten deze hei lige geen onbekende is bleek echter duidelijk, toen twee Amerikaanse gasten van een familie hier ter plaat se een met port belaste aanmaning kregen om aan de telefoonmaat schappij van hun woonulaats San Francisco per omgaande een schuld te voldoen. Deze schuld bedroegzegge en schrijve veertien dollarcenten! In memoriam W. Verloop. In de leeftijd van 60 jaar is in de St. Ursulakliniek te Wassenaar overle den de heer W. Verloop. De overle dene was hoofdambtenaar bij de technische dienst van Gemeentewer ken en plaatsvervangend directeur van deze dienst. Donderdagmiddag om half 3 zal de begrafenis plaats hebben op de Alg. Begraafplaats. Aanrijding. Gistermiddag had op de splitsing Provinciale wegWas- senaarseweg, even ten Noörden van het vliegkamp Valkenburg, een aan rijding plaats. Een wielrijder, ko mende vanaf de richting Katwijk aan den Ryn over de Provinciale weg, naderde de splitsing gelijktij dig met een personenauto, die in de zelfde richting op de Wasssnaarse- weg reed. Hij merkte het voertuig te laat op en werd ondanks krachtig remmen van de bestuurder nog juist geraakt, waarbij hij van zijn rijwiel viel en een enkel brak. Na in de zie kenboeg van het vliegkamp voorlo pig te zijn behandeld moest 't slacht offer naar het Academisch Zieken huis te Leiden worden vervoerd. Bridgen. De uitslagen van de Onderlinge Bridgewedstrijd van de Bridgeclub „De Brug" waren als volgt: 1. J. BlokTh. Verhave 25'i pnt; 2. D. ParlevlietH. Booy 22 pnt; 3. mevr. HuibertsD. van der Gouda zal worden deelgenomen. Naar de Bondsstranddag op 30 Juli te Scheveningen zullen een drietal le den afgevaardigd worden voor deel name. De Casino-revue avonden wer den vasgesteld op 23 Juni, 22 Juli en 11 Aug. En de Speldjesdag zal gehou den worden op 16 Juli a.s., waarvoor de medewerking van alle Dames leden werd verzocht. Op de voorgaande vei-gadering was een voorstel ingediend tot aan schaffing van een jeep. Door tech nische bezwi.ren moest hiervan wor den afgezien, doch thans kwam het bestuur met het voorstel tot aan schaffing van een buitenboordmotor voor de vlet, zodat toch snel hulp kan worden verleend, als deze nodig is. Hiermede zal gemoeid zijn een bedrag van 1000.—. Lang en breed werd over dit voorstel gediscuseerd, waarbij vooral tot uiting kwam, dat het jeugdige element in de Brigade te weinig aan het actieve leven deel nam. Het bestuur werd gemachtigd ot aanschaffing over te gaan, mits zij enkele goede krachen kunnen aan stellen voor het regelmatig onder houden van deze motor. Hierna volg de rondvraag en sluiting. N00RDWIJKERH0UT Noordzijderpolder. Gisteren ver gaderden de stemgerechtigde ingelan den van de Noordzijderpolder. De vergadering was flink bezocht. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam weer sterk naar voren dat deze inmalingspolder mede door zijn on gelijke ligging een moeilijk te bestu ren polder is. Wateroverlast en water tekort zijn aan de orde van de dag. En wanneer dan blijkt dat er bij de schouw nog een 30 tal overtreders zijn dan houdt dit toch wel in dat het bestuur inzake de schouwboeten een krachtig beleid zal moeten voe ren. Jammer, aldus de secr. in zijn verslag, dat een infiltratieplan van de Cultuurtechnische dienst als gevolg van het conservatisme van een groep ingelanden, niet met beide handen werd aanvaard. Want een goede Noordzijpolder, zo besloot de secreta ris, is voor ons allen het dagelijks brood. Het verzoek van de heer P. N. van Eeden om opgenomen te worden bin nen het gebied van de polder werd door de ingelanden aanvaard. Reke ningen Algemeen en Bijzonder be heer werden zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De kascommissie had bij de pen ningmeester alles in orde bevonden. NAAR Haarlemmerstr. 123, Lelden de speciaalzaak voor alle STORMSCHADE Friese dijk doorgebroken Vanochtend tussen zes en zeven uur is de dijk rond de Makkumer- waard (gemeente Wonseradeel) (Fr.), doorgebroken. De Makkumerwaard, die ongeveer 135 ha groot is, is ge heel overstroomd. Op het ogenblik staat er 1.20 m. water; het vee kon op het nippertje worden gered; per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Er staan geen huizen in de waard. De vrije lage kade rond de Makku merwaard is waarschijnlijk over een vrij groot gedeelte weggeslagen. Te gen het geweld van de storm van van ochtend was de kade niet bestand. Men verwacht, dat bij het draaien van de wind het water spoedig uit de waard zal zijn verdwenen, waarna men de schade kan opnemen. Langs de Noordzee. De Katwijkse motorlogger „Rijn' mond 4" onderweg van Katwijk naar IJmuiden, is vanmorgen tijdens een poging om de Noordersluis binnen te varen, afgedreven en op het Sluis- eiland gestoten. Door de felle Westerstorm is op het IJmuidense strand, waar het grootste gedeelte van de zomerhuis jes reeds overeind staat, vrij veel schade aangericht. Daken woeien van de optrekjes en om elf uur was het water slechts enige meters ver wijderd van de buitenste rij huisjes- Aangezien het om kwart voor één vanmiddag hoog water was, werd het ergste gevreesd. Katwijkse vissersvloot niet naar Haarlem De vóór-vlaggetjesdag van de Kat wijkse vissersvloot te Haarlem, die hedenavond zou beginnen en tot mor genavond zou duren, is op het laat ste moment afgelast. Men nam dit besluit, omdat door de wind de wa terstand in de binnenwateren te laag is, zodat de schepen niet op tijd in de Spaarnestad zouden kunnen arri veren. De weerberichten, speciaal dat van morgen, waren zo slecht, dat men ook heeft afgezien van een demonstratie met een beperkt aantal schepen. Plas 21 Vt pnt; 4. J. en D. Parlevliet j Evenzo werden beide begrotingen 19 pnt; 5. P. van Paridon—Risico 16aangenomen. De polderlasten werden Valk-H- Ja- vastgesteld op 3 gulden voor het al gemeen en 4 gulden voor het bijzon der beheer. german 15J4 pnt. LEIDSCHENDAM Geb.: Marinus P., z. van W. C. Hamer en P. Los. Ondertr.: Daniël Remmers waal en Maria C. Huysmans. Getr.: Adrianus H. A. van Nierop en Sophia A. M. Schrama; Jan C. Stuurman en Wijna Bos te Voor burg; Teunis Koese en Maria T. H. van Dorp. N00RDWIJK Gisteravond Reddingsbrigade. halen op de Alkmaarse markt, want dat past er goed bij, en ook de Waag wilde niemand missen. In Bever wijk, heerlijk land van aardbeien met slagroom, werden enkele uurtjes in gepaste vrolijkheid doorgebracht. Wat in het vat zat was allerminst verzuurd, zomin bij de bar-keeper 'als bij de heer Wortman, die zich beiden van hun vrolijke zijde lieten zien. Jammer, dat van deze „gezel lige tent" toch weer afscheid moest worden genomen. De vloot koos op nieuw zee (de regenzee). De Vel ser pont vroeg weer het volle pond, enfin! Om half negen was men weer in eigen omgeving aangeland en on der grote belangstelling van de jon gen van dagen maakte het gezelschap zijn „joyeuse entrée" bij de gast- vrouwe van Rustoord, waar het bin nen vijf minuten was begonnen aan een heerlijk diner en al smullende kón luisteren naar het gevarieerde programma van het trio Koot-van Emmerik-Heemskerk dat voor een gezellig muziekje zorgde. Bij de sna ren der gitaren werd onderwijl ook, onder aanvoering van „Moeder Jaan" en mevrouw Straathof-Verkley een lof- en danklied gezongen op reis. Na de pudding kweet opperwacht meester De Bil zich van de onaange- E.H.B.O. dezer tocht mag verzorgen. In een uitgegaan schrijven aan de Eerste Hulp Brigade Noordwijk is gewezen op het feit, dat deze inbreuk heeft gepleegd op de bestaande over eenkomst tussen N.R.B. en E.H.B.O., waardoor de goede verstandhouding, welke tot nog toe bestond, in gevaar dreigt te komen. Voordat er een on verhoopte breuk tussen beide ver enigingen zal ontstaan, zal getracht worden de samenwerking in stand te houden. Met de plaatselijke politieautori teiten hadden het bestuur en de hoofd-instructeurs een zeer vrucht bare conferentie gehouden over de seizoenwerkzaamheden en van de zijde der politie stelde^ men het op hoge prijs, om zowel vóór als na het seizoen dergelijke conferenties te be leggen. De strandwacht werd ver volgens vastgesteld, terwijl ook het zwemmen in het Golfbad deze zomer weer zal doorgaan, doch alleen voor niet volledig gediplomeerden boven de leeftijd van 7 jaar a 2.— per persoon per cursus. De plaatselijke demonstraties op het strand zullen gedurende het seizoen regelmatig plaats hebben, terwijl aan de pres tatietochten van Katwijk—Leiden en Bij de rondvraag ontspon zich een scherp debat tussen de heer A. H. van Ruiten en de voorzitter. Eerstgenoem de drong aan op een vast waterpeil van de watering en verweet de voorz. de te hoge waterstand in de winter. Nadat de voorzitter de moeilijke situ atie in de polder weer eens had uit eengezet, de secr. gezegd had dat peilvaststelling niet in 14 dagen kan gebeuren, de voorz. beloofd had deze moeilijke zaak nog eens ernstig in het bestuur te bespreken, was de heer van Ruiten gerust gesteld. SASSENHEIM SIKKENS' LAKFABRIEKEN N.V. In de heden gehouden jaarlijkse algemene veigadering van aandeel houders van Sikkens' Lakfabrieken is de winst- en verliesrekening met algemene stemmen goedgekeurd en het voorstel van commissarissen aan vaard om uit te keren 12 procent dividend (1953: 11 procent) en te vens een uitkering uit de agio-reser ve te doen. Voorts werden met alge mene stemmen de voorstellen tot sta tutenwijziging aangenomen. De directeur, drs A. M. Mees, ver wacht voor het lopende jaar gunstige resultaten. In alle sectoren ontwik kelt de omzet zich bevredigend. In verband hiermede zijn plannen in ernstige overweging tot verdere ma teriële investeringen ten behoeve van fabricage en research. Met algemene stemmen werd de periodiek aftredende president-com missaris, mr J. Wilkens herkozen, terwijl wegens uitbreiding van het college van commissarissen werd be noemd de heer J. E. Duintjer Jzn. Ledenvergadering „Ons Belang". Dinsdag hield de Coöp. Land en Tuinbouwers-Aankoopvereniging „Ons Belang" G.A., haar jaarlijkse alg. ledenvergadering onder voorzit terschap van de heer A. J. Verkley. De opkomst der leden was gering. Uit het accountantsrapport over 1954 bleek, dat de totale verkoop gestegen was met 37.000.tot 453.000. Ook de financiële resultaten gaven een gunstig beeld. Na afschrijving op gelpouw en inventaris ad 13.000. resteerde een winstsaldo van 5900.- hetgeen aan de reserve werd toege legd. Uit het jaarverslag van de direc teur, de heer J. Slingerland, bleek, dat zowel de meststoffen ls bestrij dingsmiddelen in omzet gestegen wa ren. De totale omzet bedroeg 2320 ton. Bij de bestuursvei kiezing werd in plaats van de heer S. Verdegaal, Sas senheim, die zich niet meer herkies baar stelde, de heer B. D. Arents- horst te Noordwijk gekozen. In de Commissie van Toezicht werd in plaats van de aftredende heer C Wassenaar, Noordwij kerhout, niet herkiesbaar, de heer Jac. Pennings te Noordwijkerhout gekozen. VOORHOUT B. en W. TEGEN AUTOMATISCHE BEDIENING VAN SPOORWEGOVERGANG In aansluiting op ons bericht, waar in wij melding maakten van het in werking treden per 1 Oct. a.s. van een automatische bediening van de spoorwegoverweg met knipperlich ten, kunnen wij thans het volgende mededelen: B. en W. hebben dd 25 Maart '55 een antwoordschrijven aan de Ned. Spoorwegen gericht, waarvan de hoofdpunten de navolgende zyn: Als antwoord op de vraag naar het gevoelen van het gemeentebestuur omtrent de voorgenomen wijziging in de spoorwegbeveiliging, gevoelen B. en W. zich gedwongen erop te wij zen dat: le deze overweg de enige verbindingsweg is zowel locaal als voor interlocaal verkeer. Het inter- locaal verkeer concentreert zich ge heel op deze enige verbindingsweg en onder het locaal verkeer wijzen B. en W. op de schoolgaande jeugd van 314 jaar. Zij wijzen de Ned. Spoorwegen er vervolgens op, dat al moge het dan waar zijn, dat dit sys teem zeer goed is gebleken, het niet weg neemt, dat in een dichtbevolkte streek het intensieve verkeer van voetgangers zeer funeste gevolgen kan hebben. Ook al zou dit systeem véin automatische bediening met flik kerlichten in Amerika met succes worden toegepast, moeten zij er op wijzen, dat dit op hen niet de minste indruk maakt en zij met ernst op de ernstige bezwaren moeten wijzen. Het gaat hier om de beveiliging van Voorhout's bevolking. Huns in ziens kan men zonder overdrijving vast stellen, dat elk ongeluk ten ge volge van dit systeem dodelijk zal zijn. Zij noemen het een plicht de bevolking tegen zichzelf te bescher men, opdat niet elke overtreding met de dood zou afgestraft worden. Zij vragen vervolgens met klem, al wat mogelijk is te doen, om deze maatregel te verhinderen. Z0ETERMEER Verkeersexamen. Zaterdag 21 Mei a.s. zal 's middags te 2 uur het practisch gedeelte van het jeugdver- keersexamen worden afgenomen. De Minister ir H. B. J. Witte tijdens een laatste pleidooi vuor het ontwerp. Links van de spreker zien we mi- niser prof. dr L. J. M. Beel en rechts de Nederlandse premier, dr W. Drees. Fancy Fair „St. Antonius" WERKT ALLEN MEE! Vrijdagavond gaat de grote slag beginnen, de grote slag, die door de R.K. Bond van hotel-, café en restaurantgeëmployeer den „St. Antonius" wordt gestre den ten bate van het Kinderhuis der Zusters Carmelitessen het comité „Kindervreugde" van de afdeling. De binnenplaats van het huis der Zuster aan de Oude Vest zal Vrijdagavond, Zaterdag en Zondag weergalmen van jolijt bij de diverse vermakelijkheden, die de bezoekers wachten. Het doel? Moeten we daarop nog attenderen? Wanneer een groep mensen zich vele maanden inspant om een dergelijk gebeu ren op touw te zetten, moet daar voor toch wel een ernstige reden bestaan. Welnu, niets is minder waar. De Zusters Carmelitessen hebben dringend behoefte aan verbetering van het tehuis, waar zovele kinderen een verblijf vin den en het comité „Kindervreug de" heeft nimmer geld genoeg om zijn heilzaam en nuttig werk te kunnen voortzetten. We brengen dit nogmaals eens met nadruk onder de aandacht en daadwerkelijke belangstelling van onze lezers en lezeressen en vragen allen: leeft mee, toont uw belangstelling met het werk, dat hier verricht wordt. „St. Antonius" huldigt het de vies: „U jolijt, wij profijt!"' Wat kunt u daar op tegen hebben? Voor de medewerkers en me dewerksters nog dit: willen allen zorgen vóór 7 uur aanwezig te zijn, omdat om 7 uur de ont vangst van genodigden plaats heeft. En voor allen: de toegang tot deze fancy fair leidt door de in gang Hazewindsteeg. Leidse Universiteit Geslaagd: voor het candidaatsexa- men A Wis- en Natuurkunde de heer J. C. van Hooydonk te Leiden; can didaatsexamen B Wis- en Natuurkun de de heer J. R. Strooker te Den Haag; candidaatsexamen J Wis- en Natuurkunde de heren J. J. C. Geul te Leiden en J. Op den Kamp te Leiden; candidaatsexamen K Wis- en Natuurkunde mej. L. M. Breukel te Leiden; doctoraal examen Geologie mevr. C. H. T. Wagner-Gentis te Heerlen en de heren P. M. Gulde naar te Den Haag; S. A. Manus te Leiden; P. Ypma te Leiden; H. E. C. v. d. Meer Mohr te Wassenaar (cum laude); en C. v. d. Heyde te Leiden; doctoraal examen Natuurkunde de heer J. v. d. Broek te Leiden; docto raal examen Exp. Natuurkunde de heer D. H. N. Wansink te Leiden; doctoraal examen Chemie de heer J. Heemskerk te Den Haag (cum laude). uitslag van het examen zal worden bekend gemaakt op Donderdag 26 Mei a.s. in de zaal van „Ons Genoe gen". Tevens zal dan de uitslag van de verkeerstekenwedstrijd worden be kend gemaakt. Na de uitslag zullen enkele films op verkeersgebied wor den vertoond. In plaats van de kortelings over leden dokter J. W. Palthe is tot voor zitter van het Comité Tochten Ouden van dagen benoemd dokter J. H. N. de Bruyn en tot vice-voorzitter dok ter P. Vegt. I Marktberichten GOUDA, 18 Mei. Kaas. Aanvoer 24 partijen, le soort 2,102,16; 2e soort 2,002,09; extra tot 2,24. Han- del matig. I WOERDEN, 18 Mei. Kaas. Aan- I voer 32 partijen. Prijzen: le soort 2,102,18; 2e soort 2,002,09; extra kwaliteit tot 2,25. Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 17 Mei. Groente. Aardbeien ingelegd 80 93, idem 2 ons doos 1,001,22, idem afw. 5279, aanvoer 20.000 doosjes. Kropsla A 11,00—18,00, idem B 7,00 12,00, idem C 5,009,00, Spinazie I 8,50—11,00, Peulen 250,00—275,00, I Bospeen 18,00 per 100. I VEUR, 17 Mei. Groente. Kom- I kommers R 4756; komkommers B 4249; komkomrrv C 3136; kom kommers krom 68- -.3 p. kg.; sla A 21,00—24,20; sla B 12,0019,80; sla C 6,009,30; stoofsla 14—25; andijvie 5677; postelein 3641; spinazie 16 28; tomaten 1,862,21; bloemkool A 5667; bloemkool B 4149; rabar ber 911; raapstelen 4,604,80; sel derij 6,807,90; peterselie 7,00—8,40; radijs 710. TER AAR, 17 Mei. Groente. Peulen 2.003.00, idem B 1.501.90, kassnijbonen 2.302.80, idem stek 1.902.00, andijvie 0.500.65, idem B 0.370.44, potelein 0.450.49, witlof 1 0.43, idem 2 0.28, idem stek 0.20, prei 0.20, pinazie 0.180.35, idem B 0.130.17, waspeen 0.230.38, rabar ber 0.080.10, aardappelen 0.07 alles per kg. Sla'A 0.130.22, idem B 0.10 0.16, idem C 0.050.09, bloemkool A 0.600.76i, idem B 0.400.54, idem C 0.22—0.40, idem stek 0.11—0.23 a1- le per stuk. Bospeen 0.400.44, rad.' 0.040.07, selderij 0.060.06, peters lie 0.06 ales per bos, toofsla 0.4017. per kist, aardbeien 0.501.10 pc doosje. Bloemen: Violen 0.60 p. bakje. VINKEVEEN, 17 Mei. Groente. Andijvie 4360, postelein 2940, prei 1619, rabarber 812, spinazie 10 19, stoofsla 2833, alles per kg. Bloemkool 2572, sla 422, alles per stuk. Radijs 46, Peterselie 1314, Selderij 69 alles per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 2