Resultaat van buitengewone KNVB-vergadering 100-0 lste klassers in cipers en standen Een rustig verloop van deze historische vergadering ASC bedwong het technisch sterker VVSBj 2-2 Lisse boekte een nieuwe zege en won met 2-1 van SJC Goed werk van Blauw Zwart leverde een 3-0 zege op TYBB Meerburg gaf Teylingen geen kans en won met 4-1 RKAVV won met 2-1 van Haags Westerkwartier MAANDAG 16 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 Het Reorganisatie-rapport aanvaard Wederom is een historische dag in de geschiedenis van de Kon. Ned. Voetbalbond verstreken. Zaterdag middag werd nl. in de vergaderzaal van Artis te Amsterdam in de bui tengewone bondsvergadering van de bond het reorganisatie-rapport, dat sinds de invoering van het betaalde voetbal een nieuwe constellatie in de iband beoogt en dat men ook de nieu we grondwet van de KNVB zou kun nen noemen, aanvaard. En wel defini tief, dus zonder een proefperiode van een jaar, zoals oorspronkelijk in de bedoeling van de reorganisatie-com missie heeft gelegen. De vergadering, die Zaterdagmorgen om tien voor half twaalf begon en die, onderbro ken door een lunchpauze te ongeveer vier uur eindigde, had een bijzonder rustig verloop, hetgeen mede te dan ken was aan de voor-vergaderingen, waardoor men in de verschillende groeperingen zijn standpunt reeds had kunnen bepalen. Op voorstel van bondsvoorzitter ir. H. F. Hopster be gon men met enkele belangrijke vraagpunten uit het rapport te lich ten en de rest van de voorstellen als één geheel in stemming te brengen, waarbij voor aanneming een tweeder de meerderheid nodig was. Deze zo genaamde „rest" werd met honderd contra nul stemmen aangenomen. In de namiddag konden de nog te be handelen kernpunten eveneens de goedkeuring van de afgevaardigden wegdragen, al was dat niet steeds eenstemmig. Ir. Hopster moest de vergadering openen met de droeve mededeling, dat in de ochtend van deze, voor de lbond zo beelangrijke dag, de heer L. van der Slik was overleden. Ir. Hopster noemde de heer Van der Slik een veelzijdig en volijverig KNVB- official. Zijn verscheiden betekent een ernstig verlies voor de bond. Er werd, te zijner nagedachtenis, enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Niet drie „zuilen" doch één. De heer D. Nys (Lager Voetbal West II) gaf als zijn mening te ken nen, dat de amateurs van vorig jaar, die nu betaald worden, in hun hart toch nog wel een beetje soms zelfs heel veel amateur zijn gebleven. Wel verbaasde hij zich er over, dat de oud—NBVB'ers hun belofte om aan het amateur-voetbal ook zo veel mogelijk aandacht te besteden, nog niet inlossen. „Voor beide kanten, betaald of niet-betaald voetbal, heeft het rapport zijn voordelen", betoog de de heer Nijs, die er echter bezwaar tegen had, dat het amateur-voetbal op drie zuilen zou komen te rusten, n.l. voor de KNBV-amateurs, de af delingen en het Zaterdagmiddagvoet bal. Er behoorde volgens hem maar één „zuil" te zijn. De heer Nijs, die een duidelijker uitleg van de oversohrijvingsbepa- lingen dringend gewenst achtte, vroeg verder voor de amateur, die semi „prof" wenste te worden een wacht tijd van twee jaren en vond, dat een speler per seizoen hoogstens in één vereniging mocht spelen. Dit was volgens het bondsbestuurs- 2id de heer Valkema niet altijd mo gelijk. Deze voelde er persoonlijk wél voor, de bepalingen zo te stellen, dat een speler per seizoen slechts een keer overschrijving kon krijgen. Ir. Hopster antwoordde de heer Nijs, dat splitsing an het werk en van de lei ding bij ce amateurs in drie delen, voor de goede gang van zaken te ver kiezen was, met het oog op de ver schillende belangen, b.v. in de afde lingen en bj de Zaterdagmiddag- clubs Er wort echter niet afgewe ken van het beginsel, de amateurs bij elkaar te houden Wil men per sé één bestuur, dan kan men dit uit de 3 X 7 is 21 beschikbare functionna- rissen kiezen. Instemming Zaterdagvoetbal. Mr. K. Heimig liet weten, dat het Zaterdagmidagvuetbal in zijn geheel voor het rapport zou stemmen. De lieer J van der Meijde, eveneens na mens het Zaterdagvoetbal sprekende, vroeg echter wel aandacht voor een plaats voor het christelijke voetbal bij de verkiezing van het sectie-be stuur. Hieraan zou bij w-ze van een gentleman's agreement tegemoet wor den gekomen. Honderd tegen nul Om 1 uur deed de heer Hopster het voorstel, de drie belangrijkste ge schilpunten, die het reorganisatie rapport opleverde, even terzijde te stellen en de rest van de voorstellen als een geheel in stemming te oren* gen. Met een daverende applaus werd kort daarna de uitslag. 130 te gen 0, begroet. Om tien minuten voor drie werd de vergadering heropend. Voor de nu volgende stemmingen werd, op voorstel van ir. Hopster, van de ge wone meerderheid (dus niet van tweederde) uitgegaan. Punt 1: Verhoging van het aantal afgevaardigden voor de gescheiden algemene vergaderingen van het be- van 38 tot 47 (en voor de gezamen lijke bondsvergadering dus van 76 tot 94) werd bij acclamatie in de voorgestelde zin opgelost. Pixnt 2: Samenstelling van het bondsbestuur in plaats van 3-3-1-1-1 een verhouding 4-4-1-1-1, gekoppeld aan een beslissende stemmenmeer- derheid van 7/11de. De reorganisatie commissie liet van haar kant weten, dat zij accoord zou kunnen gaan. Een proefjaar achtte zij dan echter niet meer nodig. Vervolgens ontspon zich een dis cussie over het aantal vertegenwoor digers van de katholieke voetbal lers in het bondsbestuur. Dit zouden er, volgens de heer H. W. van Tu- renhout, drie moeten zijn, op grond van het grote aantal katholieke leden. De heer Nijs bestreed die opvatting en zei, dat de massa der amateurs bereid is gebleken, zetels aan de veel minder talrijke semi-profs af te staan. „Wij moeten die zaak breed bezien", aldus de heer Nijs, „en niet op een half zeteltje kijken". De heer Hopster zou in deze medewerking van de Nederlandse Katholieke Sport bond vragen. Daarna werd ook het voorstel tot uitbreiding van het bondsbestuur bij acclamatie aanvaard. Geen proefjaar. Punt 3: Wel of geen proefjaar voor de reorganisatie-voorstellen, moest in stemming worden gebracht. Aan gezien 54 stemgerechtigden het proefjaar afwezen en er 38 voor hand having bleken, werd de aanneming van het rapport (voor zo ver het was behandeld) dus definitief! Er restte toen nog punt 4, het o.a. door de heer Nijs aangevoerde „zui lenstelsel" bij het amateurvoetbal. De heer Nijs liet echter weten, dat hy zich kon neerleggen bij de drie zuilen, wanneer daarboven een fede ratief amateur-bestuur zou komen, waarin zowel de KNVB-clubs (3 le- Dat de technisch knap spelende en snelle WSB-ploeg het tegen ASC niet tot een overwinning heeft kun nen brengen, behoeven de supporters haar niet euvel te duiden. Rood-zwart stak in een uitstekende conditie en bovenal was de strijdlust, die wij dit seizoen menigmaal hebben gemist, in hoge mate aanwezig. Vooral spil Van Nierop voor de aanvang gehuldigd den) als die van de afdelingen en d°°r „_h<* ASC-bestuur bp zijn laat- het Zaterdagvoetbal (ieder 1 Ud) ?'ethms wedstrijd - aanvoerder vertegenwoordigd zouden zijn. .Woltering en m de aanval Lasander De toekomst. Nu de zaak dus beklonken was, wekte ir. Hopster alle aanwezigen op, mede te werken aan een snelle opbouw van de nieuwe uitvoerende en wetgevende lichamen in de KN VB. Vooral in het betaalde voetbal zou men met spoed zijn candidaten moeten stellen en zijn mensen moe ten kiezen in de verschillende orga nen. Ook de amateurs, die het moei lijk krijgen omdat de districtsver gaderingen bijeen moeten worden geroepen, dienen met spoed hun canflidatenlijsten samen te stellen. De heer Hopster vroeg het nog zit tende bestuur, zolang het nieuwe bondsbestuur nog niet is gekozen, zijn werkzaamheden te willen blij ven verrichten. Bij de rondvraag vroeg de heer J. van Dalen, de voorzitter van VW, die destijds tien jaar werd geschorst, maar later gerehabiliteerd, de aan dacht voor het onderwerp „de recht spraak in de KNVB". Hij gaf daar bij het bondsbestuur de wenk, niet te straffen op grond van vermoe dens of op mededelingen uit twijfel achtige bron. Ook vond hij, dat de straffen niet te snel gepubliceerd moesten worden en zeker niet met naam en toenaam. Hij wenste verder „dit is voor mij een ere-zaak" inzage van de dossiers, betreffende de vroegere „zaak-VW". De heer Van Dalen werd beant woord door dr. C. Spoelder (Com missie van Beroep), die een vergoe lijkend en humoristisch betoog hield en toezegde, een voorstel te zullen doen omtrent het overleggen van de i dossiers. Als een van de oudste aanwezigen ter vergadering bracht dr. Spoelder tenslotte hulde aan ir. Hopster, het bondsbestuur, de urgentiecommissie en de reorganisatiecommissie, voor het vele werk, dat in de zo moeilijke afgelopen maanden is verzet. kunnen op een uitstekende wedstrijd terugzien. En was de defensie der roodhemden met spil-aanvoeder Van der Togt als uitblinker niet in zulk een goede vorm geweest, dan hadden de punten nog wel eens in Leiden kunnen blijven. Overigens een saluut voor de Noordwijkerhouters, die op een faire, prettige manier ge streden hebben voor hun laatste kans. Na vijf minuten boeken de gasten succes. De ASC-rechtsachter Teege- laar. die wat onzeker begon, trapte over de bal heen, zodat Nederstigt een voorzet kon lanceren, die Van Duin op de juist manier afwerkt. Lang behouden zij hun voorsprong echter niet. want als Van Dorp en Lasander er tussen uit trekken, lost de laatste een zeer hard schot, dat doelman Reimer fraa' stopt. Hij kan de bal echter niet onder controle krij gen en De Groot jaagt de gelijkmaker in het net. WSB pakt hierna de za ken nog resluter aan en een aantal snelle combinaties resulteren tenslotte in een fraai schot van Van Duin, waarnaar Spaar te vergeef duikt. De rood-zwarten blijven echter on. vermoeid partij geven en na een half uur is de stand weer gelijk. Lasan der, die al enige fraaie aanvallen ge stopt zag op Van der Togt, passeert in een ren Marijnen en jaagt vervol gens de bal over de verkeerd opge stelde Reemer hoog in de hoek. Ove rigens behoefde deze doelman zich niet te schamen over dit doelpunt (22), met welke stand de rust in treedt. Dat die stand in de tweede helft geen verandering heeft ondergaan, doet niets af aan onze waardering voor het gebodene. Het offensief, waarmee ASC deze tweede helft startte, hield ongetwijfeld beloften in. Linksback Paridon, Reemer en voor al ook weer spil Van der Togt, zij allen behoedden hun club voor een nederlaag. Langzamerhand kwam WSB onder de druk vandaan, en werd geleidelijk zo terk, dat tegen het eind het ASC-doel zwaar onder druk kwam te staan, vooral toen Piet van Nierop even moest uitvallen wegens spierpijn. Enige kogels van Koomen en Warmerdam vlogen rake lings naast en over. Een vijftal mi nuten voor het einde verslapten de energieke pogingen. 4.SC fel belust op de overwinning profiteerde hiervan, de kopbal en het schot van Van Dorp, vrij gekomen, waren echter te onzuiver gericht om ver andering in de stand te brengen. Al les bijeen: Een goede vlotte wedstrijd met onze lof voor beide ploegen. ROUWKOOP T.H.B. 3—2 Het is Rouwkoop dan eindelijk ge lukt om op eigen terrein een over winning te behalen. Een overwin ning, die verdiend genoemd mag worden, daar Rouwkoop de kansen beter benut heeft dan de bezoekers. Al direct blijkt, dat beide partijen gelijkwaardig zijn. Het tempo viel niet tegen en vooral de Rouwkoop linkervleugel was gevaarlijk. Dat bleek ook wel na 7 min spelen. De achterhoede van T.H.B. werkte niet snel genoeg weg en de Rouwkoop linksbinnen zag zijn kans schoon om zijn club met een goed schot de lei ding te geven. Beide doelen komen om beurten in gevaar, doch voor lopig kunnen zij zich nog handhaven, maar als dan wederom de T.H.B.- achterhoede talmt is het de Rouw kooprechtsbuiten, die voor het twee de doelpunt zorgt. Dat vindt T.H.B. haar eer te na en nog geen twee mi nuten later hebben zij de achterstand teruggebracht door een goede aan val van rechts (21). Na de rust zit T.H.B. direct fel op de bal echter zonder resultaat. Rouw koop neemt dit over en de doelman van T.H.B. moet enkele goede safes verrichten om erger te voorkomen. Na een kwartier krijgt de linksbui ten van Rouwkoop het op zijn heu pen en passeert een viertal tegen standers om daarna de bezoekende doelman feilloos te passeren (31) T.H.B. ziet een dreigende neder laag en gooit er een schepje op. In derdaad hebben zij direct succes en de stand is na 17 min. 32. De be zoekers drukken nog even door, maar zonder succes. Ook de thuisclub maakt geen doelpunten meer, zodat met deze stand het einde aanbreekt. Lisse heeft haar successenreeks voortgezet door opnieuw een zege te behalen, thans op oud-rivaal SJC. De overwinning is wel op zeer fortuin lijke wijze behaald, daar de bezoe kers ir> geen geval de minderen wa ren. Voor de rust hadden de Lisstnaren wel een kleine veldmeerderheid. dank zij de sterke wind, maar de voorhoe de van Lisse presteerde voer het Noordwijkse doel niet veel, terwijl het bijzonder opviel, dat de voorhoe de steeds in de buitenspelval liep. Blauw Zwart heeft gistermiddag doel rollende bal in te tikken. De nog wel niet het afdelingskampioen schap, maar toch in ieder geval een plaats in de tweede klasse veroverd door een 30 zege op TYBB. In de eerste helft speelden de Was- senaarders met de wind en de zon tegen en het was TYBB dat, althans in het eerste gedeelte van de strijd de toon aangaf. Een kwartier lang ondernamen de gastheren aanval na aanval op het Blauw Zwart-doel, maar het ontbrak in de voorhoedé van TYBB aan goede schutters om dat overwicht in doelpunten te kun nen uitdrukken. Halverwege de eerste helft kwam ook Blauw Zwart wat meer in de aanval. Blauw Zwart liet een fraaie kans op het eerste doelpunt verloren gaan toen Raaohorst een wegens hands toegekende strafschop naast- knalde. En niet lang daarna bracht de paal uitkomst voor de gastheren, toen hun doel na een snelle Blauw Zwart-aanval onder vuur genomen werd. Toch nam Blauw Zwart nog voor de rust de leiding. Een door De- kleermaeker over de linkervleugel goed opgezette aanval bracht de bal in het doelgebied. Een van de TYBB- backs miste tengevolge van het ef fectvolle terrein en Dekleermaeker kwam alleen voor de ke°per, die hij beheerst passeerde (01). De tweede helft begon met een Blauw Zwart-offensief. Bij een van de eerste aanvallen op het TYBB- doel. hield de op de grond gevallen TYBB-doelman Dekleermaeker vast, en ontnam deze speler daardoor de mogelijkheid om de vrij naar het scheidsrechter kende een strafschop toe, maar ook deze penalty werd niet benut: N. van Leeuwen kogelde te gen de lat. Blauw Zwart was nu on betwist de sterkere ploeg, ondanks het feit, dat de thuisclub met vrij Een aantrekkelijke wedstrijd, waar bij meermalen goed samenspel te zien werd gegeven tussen twee gelijk waardige ploegen, met een produc tieve Meerburg-voorhoede die vier doelpunten scoorde, waarvan een uit een strafschop. De kans om er 51 van te maken liet zij onbenut door het missen van een tweede straf schop. Teylingen redde de eer, even eens uit een strafschop, wegens on geoorloofd aanvallen van v. Velzen. Deze attaqueerde v. Elk zo hevig, dat snelt ermee langs de lijn en ondanks zwaar hinderen geeft hij de bal scherp voor doel. Gielen loopt onder de bal door en de Teylingen-achter- hoede wil wegwerken, maar schiet tegen W. v. Wetten aan, waardoor de bal omhoog gaat en in de doel- mond verdwijnt. De snel terug ge komen Gielen grijpt de bal, maar echter de doellijn, hetgeen de scheids rechter niet ontging (10). v. Mil raakt bij een aanval geblesseerd en speelt op halve kracht verder waar deze het veld moest verlaten met een door de snelle linksbuiten nogal eens pijnlijker schouder. Zijn plaats werd ingenomen door Haverkort. Beide ploegen verschijnen met een door kan dringen. Slechts eenmaal dreigt er gevaar van hem als hij van dichtbij een vliegend schot lost, dat door Pelk met de vuist wordt ge- - uuui jtciis. met ue vui»i wuiu invaller; Teylingen trapt af met de keerd. Bust komt onveranderd. wind mee. Aanvankelijk gaat hard, spel probeerde de Wassenaarse strijd gelijk op maar het windvoor- dat nu de wind in de heeft aanvallen tejreren. Na een half uur deel verleent Teylingen dan enig spoeS"g een overwicht'"itluuS 21 De tweede helft geeft Meerburg, vergrootte Blauw Zwart de voor sprong tot 02 toen Dekleermaeker een pass van N. van Leeuwen benut te door onhoudbaar in te schieten. Uit een scrimmage, die volgde op een voorzet van Dekleermaeker, maakte A. Riem het derde en laatste doel punt (03). overwicht. G. v. Wetten krijgt een goede kans, maar wacht te lang en de achterhoede grijpt in. Direct daar op breekt v. Elk door, maar zijn har de schot belandt in Pelks veilige handen. Er is twaalf min. gespeeld als v. d. Werff op handige wijze de bal aan zijn rechtsbuiten geeft. Deze De magere 21 overwinning op Westerfcwartier is voor de Leidschen- dammers alleszins verdiend want de roodhemden hebben alles gedaan om R.K.A.V.V. de nederlaag te bezorgen. De Hagenaars wonnen de toss en J "Cl UC UC1UPU11C1IUCU111I1C1 speelden de eerste helft tegen de i overwicht in doelpunten wind. R.K.A.V.V. opende met een ten 0ok Westerkwartier, scheidsrechter v. d. Linden voor bui tenspel en werd dit doelpunt niet toe gekend. Weer golfde de bal "over het veld en weer kreeg R.K.A.V.V. enige hoekschoppen te nemen. Toch gelukte het de Leidschendammers niet hun te zet- dat uit echter tien min. voor het resultaat oplevert. Uit een hoekschop plaatst Owel de bal goed voor doel en komt bij de vrijstaande J. Zandbergen, die hard inschiet. De bal stuit tegen een tegenstander en komt dan plotseling voor de voeten van G. v. Wetten, die onmiddellijk weer inschiet en nu is het raak (20). Teylingen gooit er een schepie op en breekt door, ir»"r dan heeft 't ongeval plaats met v. Elk en brengt Teylingen de stand op 21. Meerburg blijft onvermoeid aanvallen en Gielen krijgt menig schot te verwerken. Als v. d. Werff de bal weer eens goed krijgt aange geven lost deze een kanjer van een schot. Het publiek juicht reeds, maar op het nippertje redt Gielen fraai en werkt corner. Het is uitstel van exe cutie, want even later weet v. d. Werff weer door te breken en stormt alleen op doel af. Gielen loopt uit, maar als vlugge aanval op het Haagse doel meerdere doorbraken goede kansen ONA—WASSENAAR 6—0; Het heeft er gistermiddag in de eerste helft van de in Gouda onder grote belangstelling gespeelde wed strijd ONA—Wassenaar niet naar uit gezien, dat de Wassenaarders met een zo grote nederlaag naar huis terug gestuurd zouden worden. In de eerste helft speelde Wasse naar, met de wind in de rug, een vrij goede wedstrijd. De groen-witte de fensie wist voorlopig wel raad met Gouda aanvallen. Maar na een half uur namen de gastheren toch de lei ding. Wassenaar antwoordde op die uitdaging met enkele gevaarlijke aanvallen, die bekroond werden met goede schoten. Maar het voortreffe lijk keeperswerk van de Goudse doel man stond de gelijkmaker in de weg. De rust kwam met een 10 voor sprong voor de Goudse ploeg. Na de rust, toen de kampioenen de wind mee kregen, werd de Wasse naarse tegenstand gebroken. Al spoe dig vergrootte Hersche via de paal de voorspröng tot 20. De midvoor van ONA maakte nummer 3 en even later kwam zelfs een van de Goudse backs naar voren om ook een doel punt te maken (4—0). Nog tweemaal werd de Wassenaarse doelman gepas waar het dadelijk corner werd. Wes terkwartier nam de aanval over en door goed open spel kwamen de beide doelen om beurten onder schot. De gasten kwamen uiteindelijk door een doorbraak in het voordeel. Een hoek schop bracht de Hagenaars geen suc ces. In de 10de minuut kwam de bal van links uit naar het Leidschendam- se doel rollen. De linksbuiten Osna- burg won de run achter de bal en kon toen ongehinderd keeper van Rijswijk passeren. (01) R.K.A.V.V. beantwoordde dit doel punt met een uiterst vlugge aanval en het bleef onoverzichtelijk voor het Haagse doel, waar Alkemade zwaar op de proef gesteld werd. Er vielen wel 5 hoekschoppen, maar alle gas- tenspelers stelden zich op in de ver dediging. Onophoudelijk werd Alke- madê onder vuur gehouden doch hij wist stand te houden totdat van Oos ten goed kon voorzetten, waarna v. d. Sman juist over de keeper heen in het net werkte (11). Het ging nu weer van doel tot doel waarbij de Leidschendammers ondanks het stug ge spel van de Hagenaars in de aan val kwamen. Een voorzet van rechts kwam goed in het doelgebied, Henk van Oosten liep toe en kopte het leer juist langs de paal in het net (21). De resterende 10 minuten voor de rust waren de kansen bij Westerkwartier, maar na de pauze deed van Oosten een op het nippertje mislukte aanval op de Hagenaars. Er volgde weer eni- kreeg, kon haar achterstand niet in halen, zodat deze wedstrijd, waarvoor buitengewoon grote belangstelling bestond, weer twee winstpunten voor R.K.A.V.V. opleverde. Na goed samenspel gaf Jac. v. d. Zwet in de 20ste minuut een fraaie pass naar midvoor Vrijburg, die met een goed gericht schot de SJC-doel- man kansloos passeerde (12). Het spel hield hierna hetzelfde karakter met enkele zeer gevaarlijke aanvallen van de bezoekers. Uit een vrije trap werd het leder tegen de Lisse-paal geschoten, doch verder bracht SJC het voor de rust niet. In de tweede helft werden de SJC- aanvallen talrijker, maar de gelijk maker ontstond eerst na 25 minuten, toen uit een vrije trap wegens hands Alkemade een schot op doel loste, dat door een der Lisse-verdedigers van richting werd veranderd, waarna het leder kansloos langs Baak in het Lis- se-doel verdween (11>. SJC was ten tweede male niet ge lukkig toen een vlijmscherp schot te. gen de paal terecht kwam, terwijl ook Lisse zich niet onbetuigd liet, maar dank zij het goede werk van doelman de Lincel werd een hard schot van C. v. d. Zwet onschadelijk gemaakt. Het einde kwam reeds in zicht.toen de Lisse-aanval een stormloop op het SJC-doel ondernam. Vrijburg be machtigde het leder en via een der SJC-backs verdween het leder on houdbaar in het doei. Slechts enkele minuten hierna kwam het einde, waardoor Lisse nog op de valreep op beide punten beslag legde. DENEMARKEN—HONGARIJE 0—6 Hongarije heeft de landen wedstrijd tegen Denemarken met 60 gewon nen. De ruststand was 30. De Denen hebben 20 minuten lang stand kunnen houden. Zij gaven blijk van veel goede wil en van een vurige strijdlust, en hun vinnige aanvallen wekten illusies bij de 42.000 toeschouwers, die hun favo rieten stormachtig toejuichten. Maar de tegenpartij was te sterk. En toen de Hongaarse virtuozenploeg op vol le toeren ging draaien, en geraffi neerd samenspel de verdediging van de gastheren telkens weer uiteen reet, vielen er doelpunten met tus senpozen van vijf minuten. FRANKRIJK—ENGELAND 1—0. De interland voetbalwedstrijd FrankrijkEngeland te Parijs ge speeld, is in een 10 overwinning voor de Fransen geëindigd. Het eni ge doelpunt van de wedstrijd werd in de eerste helft door Kopa gemaakt uit een strafschop. doel geeft, dat G. v. Wetten een ge heel vrije kans krijgt en deze onbe- rispelijk benut (41). De druk op Werff hem te vlug het Teylingendoel houdt aan en de blijkt te zijn, houdt Gielen hem vast, I achterhoede gaat onzeker spelen wat hem op een strafschop komt te waardoor zij enige vrije schoppen te- staan. W. v. Wetten voltrekt het von-1 gen zich krijgt, die echter geen re- nis (31). Teylingen gaat feller spe-sultaat opleveren. Twee min. voor len, maar Meerburg geeft niet thuis het einde maakt zij hands in het en trekt onvermoeid ten aanval. Nu strafschopgebied, v. d. Werff schiet is het Owel op de linksbuitenplaats, de bal echter tegen de lat en met on- die zich voorbij twee tegenstanders veranderde stand komt enige ogen- wringt en de bal zo afgemeten voor i blikken later het einde. taald voetbal en het amateurvoetbal het afdelingskampioenschap. 11; De Vole wijekersRBC 05; 0_r_ ge corners, maar R.K.A.V.V. kon niet ge Quick—DFC 0—0; VSV—AGOVV seerd "en "met"deze grote 6-^0°over- 'door de opgehoopte roodhemden heen- ii; De GraafschapXerxes 2—1; winning veroverden de Gouwenaars I komen. Wel belandde het leer in het EindhovenBW 10; Enschede— 1 AV. A I A 1 -I Limburgia over vleugelde PSV Eerste klasse A: ExcelsiorVeen- dam 40; AmsterdamLonga 43; EmmaHolland Sport 1—3; Go AheadStormvogels 12; MW Zwolse Boys 41; Roda Sport Leeuwarden 22; DOSNAC 12. Eerste klasse B: SpartaElinkwijk 3—2; DWSFortuna 0—0; Heeren- veenRigtersbleek 15; EDOBra- bantia 40; ADOHeracles 00; SittardiaWageningen 12 SVV- Willem II 0—0. Eerste klasse C: PSVRapid JC 14; Enschedese BoysVitesse 11; NOAD—Haarlem 2—2; NEC—Fey- enoord 02; LimburgiaGVAV 32; EBOHBlauw Wit 52; Hermes- DVSAlkmaar 02; AlkmaarHer- mes-DVS 2—1. Eerste klasse D: HVC-VW net, maar op hetzelfde moment floot 1 Ajax 11. EERSTE KLASSE A. EERSTE KLASSE C. Holland Sport 19 15 3 1 33 60—22 Limburgia 18 11 5 2 27 39—22 NAC 2Q 13 5 2 31 40—18 PSV 19 11 5 3 27 43—26 MW 20 10 4 6 24 47—30 Rapid JC 18 11 3 4 25 49—27 Amsterdam 20 9 5 6 23 43—31 GVAV 18 10 4 4 24 46—31 Excelsior 20 8 5 7 21 31—25 EEOH 19 8 4 7 20 35—37 Longa 19 8 3 8 19 41—39 Alkmaar 20 10 3 7 23 31—26 Roda Sport 19 8 3 8 19 30—34 Noad 20 6 8 6 20 28—27 Emma 17 7 4 6 18 19—25 Feyenoord 18 7 4 7 18 30—31 Stormvogels 18 6 4 8 16 35—33 Ensch. Boys 19 5 4 10 14 26—42 Leeuwarden 19 5 6 8 16 29—39 Haarlem 18 5 7 6 17 26—24 Zwolse Boys 20 5 4 11 14 26—43 Vitesse 19 6 6 7 18 28—34 DOS 19 6 1 12 13 31—44 Blauw Wit 18 5 2 11 12 21—34 Veendam 19 3 5 11 11 27—60 NEC 20 3 6 11 12 22—38 Ge Ahead 19 2 6 11 10 16—32 Hermes-DVS 20 1 5 14 7 21—46 EERSTE KLASSE B. EERSTE KLASSE D. Willem II 17 12 4 1 28 54—24 VVV 17 11 5 1 27 34—11 Fortuna 19 12 4 3 28 35—16 Eindhoven 17 10 5 2 25 33—12 EDO 20 9 4 7 22 33—32 Ajax 19 7 10 2 24 35—17 Sparta 20 7 7 6 21 48—37 Enschede 20 10 3 7 23 36—29 ADO 18 7 6 5 20 33—25 DFC 19 8 5 6 21 28—28 SVV 19 7 5 7 19 38—40 Graafschap 19 9 3 7 21 29—29 Heerenveen 19 7 4 8 18 48—47 RBC 20 8 5 7 21 35—36 Rigtersbleek 19 7 4 8 18 36—44 HVC 19 4 11 4 19 22—21 DWS 18 6 5 7 17 23—25 Volewijckers 20 7 4 9 18 22—38 Sittardia 18 6 5 7 17 36—38 BW 18 6 5 7 17 24—28 Elinkwijk 18 6 3 9 15 30—34 VSV 19 4 6 9 14 23—33 Heracles 3 8 5 4 9 14 38—49 Be Quick 18 4 4 10 12 18—33 Wageningen 18 5 2 11 12 20—33 AGOVV 19 3 5 11 11 25—34 Brabantia 19 3 5 11 11 20—48 Xerxes 18 1 7 10 9 11—26

Leidse Courant | 1955 | | pagina 6