ImiLué ahy.il/mSTAD Leonardusgroep vierde met jeugdig enthousiasme tweede lustrum Zusters Dominicanessen zullen Noordwijkerhout gaan verlaten Dr Gans bij zeventigste verjaardag door zeer velen gehuldigd Enge'se belangstelling voor het Leidse station Bazar voor tehuis alleenstaande gehandicapten 60 Jaar getrouwd VRAAGT MAANDAG 16 MEI 1955 DE LEIDSE 0^1 IR A NT EERSTE BLAD - PAGINA 3 «V "VIT7 BEKOELDE LIEFDE. Gedempt of niet de Langebrug blijft voor sommige mensen grote moeilijkheden opleveren. Zo zocht een matroos Zaterdag avond met zijn meisje op zijn motor de eenzaamheid van de Langebrug, dat immers nog steeds een uiterst welriekend minnewater onder het wegdek verbergt. In een matig gan getje reed de matroos van leuning tot leuning, maar vergat op het Rapen burg links af te zwenken. In aange name kout gewikkeld tufte het twee tal met een flinke klap tegen de leu ning. Het achterdeel van de motor ging de lucht in en het meisje werd met een sierlijke boog uit haar praat stoel gewipt. Even suisde zij door het luchtruim om vex'volgens met een geweldige plons in het grachtwa ter te verdwijnen. De matroos, die zijn meisje op onordelijke wijze door het luchtruim had zien vliegen en begreep, dat er op zijn zeemanseer een beroep werd gedaan, wist het meisje uit het stinkende grachtwater te verlossen. Of de liefde door de on derdompeling bekoeld is weten wij niet. Einsteinstraat. De heer Eibert Meester zal van middag de Leidse gemeenteraad een voorstel doen om een straat in Lei den de naam van de grote geleerde Agenda Leiden MAANDAG Stadszaal (foyer): Einduitvoering leerlingen Muziekschool Mij voor Toonkunst. 7.45 uur nam. Schuttersveld: Circus Althoff- Strassiburger 8 uur nam. Rectoraat Hooigracht, 8.15 uur. Raad van maatschappelijk en cultu reel overleg. DINSDAG Schuttersveld: Circus Althof f- Strassburger, 8 uur nam. Stadszaal: Leids Acad. Kunstcen trum, Szymon Goldberg, 8 uur. Den Burcht: Jaarvergadering Alg. Ned. Bond van Gepensionneerden, afd. Leiden. 2.30 uur nam. Den Burcht: Personeelsver. Gem. Reinigingsdienst „De Suikerfreule". 7.30 uyr nam. Leonardushuis, Haagweg 7.30 uur. Verkiezing en installatie K.A.B.- wijkbestuur. Doelen, 8.15 uur nam. Ledenver gadering K.V.P. (Candidaten voor de kringvergadering). WOENSDAG Schuttersveld: Circus Althof f- Strassburger, 2.30 en 8 uur nam. Het Gulden Vlies, 8 uur. Bijeen komst Kath. Avondmulo. St. Petruskerk, 6.45 nam. Rozen kranskruistocht. DONDERDAG Schuttersveld-: Circus Althoff- Strassburger, 2.30 en 8 uur nam. Leidse Hout: Leidse Sleutelparade, 2 en 8 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal (foyer): Opening bazar Dr Van Voorthuijsenstichting, 3 uur nam. Romanuszaal, 7.30 uur nam. Ver kiezing en installatie K.A.B.-wijkbe- stuur. Harmonie, 8 uur nam. St. Chris- toffel. Kinderhuis St. Jozef, Oude Vest 45 (Ingang Hazewindsteeg), 811 u. nam. Fancy Fair ten bate van Kin dertehuis St. Jozef en het comité Kindervreugde. Thuis bij de Radio, 9.45 uur nam. K.A.B.-Kaderbij eenkomst. ZATERDAG. Het Gulden Vlies, 2.30 uur nam. Kringvergadering K.V.P. Kinderhuis St. Jozef, zie boven, 811 uur nam. ZONDAG. Kinderhuis St. Jozef, 211 uur nam. zie boven. Albert Einstein te geven. Aangevoerd I wordt dat Einstein ook Leids hoog leraar is geweest. Moedige redding. Gistermiddag omstreeks zes uur viel het 2 -jarige zoontje van de heer BasWallaart in het ijskoude wa ter van de Haarlemmerstraat. Geluk kig werd het ongeval opgemerkt door een schippersfamilie, die aan dek van hun schip de Zondagmiddag doorbracht. De 28-jarige D. Overloop uit Amsterdam, die de gast was van dc familie bedacht zich geen ogen blik en sprong geheel gekleed in het water. Na enkele pogingen slaagde hij er in het kind naar de kant te brengen. Monstertournooi. Het Leids gemeente-elftal heeft in een monstertournooi in Amersfoort de derde prijs gewonnen. Nu moe ten we echter volledigheidshalve ver tellen dat het geen schoonheidswed strijd van rioolrangertjes was, maar een tournooi waarbij de scheidsrech ter het meeste in het midden te bren gen had. Groen-Wit. Groen-Wit deelt ons mede dat de lessen van Dinsdag niet in het Ly ceum maar in de zaal aan het Pie terskerkhof gegeven worden. Wij hebben verleden week pas gevoetbald en vinden dat genoeg en daarom ge ven wij het maar aan u door. DWARSKIJKER. De buurtvereniging „Haagwegkwar- tier" hield Zatedagavond in het St. Antonius clubhuis een feestavond. De voorzitter de heer A. Koren opende ruim 8 uur deze feestavond en heette de dames en heren hartelijk welkom, i. de afgevaardigde der zusterver enigingen. Hij belichte de taak van de buurtvereniging en constateerde dat zij nog steeds vooruit gaat. Hierna werd nu onder leiding van Frans Eijkhof de geestige humorist confe- rancier het aardige programma ver zorgd. Vooal de tiroler kapel onder leiding van Cris Smit met zang van Lia Schouten oogste veel bijval. Tot slot was er nog bal onder leiding van de heer J. Alphenaar, het dansorkest stond onder leiding van de heer H. Glasbergen. PROF. DR. G. W. LOCHER LID HOLLAANDSE MAATSCHAPPIJ DER WETENSCHAPPEN. Tijdens de Zaterdagmiddag in Haarlem gehouden algemene verga dering van de Hollandse Maat schappij der Wetenschappen heeft de voorzitter dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk de in het laatste vereni gingsjaar overleden directeuren en leden herdacht, in het bijzonder het buitenlandse lid, prof. dr. A. Ein stein, verder prof. mr. E. M. Meijers en de directeur, de heer W. J. R. Dreesmann, wiens verdiensten als kunstkenner en verzamelaar de voor zitter in herinnering bracht. De vergadering benoemde onder meer tot lid van de maatschappij prof. dr. G. W. Locher, directeur van het museum van Volkenkunde te Lei den. O en O IN 'T ZILVER Oudste personeelsvereniging van Leiden vterie vijf en twintig jarig jubileum De oudste personeelvereniging van Leiden „Ontwikkeling en Ontspan ning" van de Nederlandse Rotogra vure heeft Zaterdagavond op bijzon- dér feestelijke wijze haar 25-jarig be staan gevierd. Feestelijk vooral door de prachtige geschenken, die door de verschillende sprekers werden aange boden en door het goede cabaret dat de stemming in de zaal tot in de vroege Zondagmorgen op feestelijk peil hield. Een kwart eeuw is voldoende om stof te leveren voor een avondvullen de herdenkingsrede. Voorzitter O. Krap had het daarom lang niet ge makkelijk om in de enkele minuten, die hij zich gunde een compleet overzicht te geven van de voornaam ste gebeurtenissen. Spreker memo reerde de romantische vooroorlogse jaren toen de vereniging haar lente Met het jeugdig enthousiasme, dat behoort bijeen tien jaar oude vereni ging van zeer jonge mensen heeft de padvindersgroep van de parochie van de H. Leonardus gisteren haar twee de lustrum gevierd. Welpen en ver kenners konden hun ouders ervan overtuigen dat er in die tien jaar in de hordeholen van het parochiehuis groot werk verricht werd. Binnens huis deden de jongens dit met een tentoonstelling en in de buitenlucht illustreerden zij op treffende wijze het jungleboek, waaraan de verken nerij zovele van haar symbolen ont leend heeft. De dag werd vanzelfsprekend ge opend met een plechtige H. Mis in de Leonarduskerk. Daarna ging het naar het parochiehuis, waar welvoor ziene tafels de jongelui het funda ment lieten leggen waarop een feeste. lijke dag gebouwd kon worden. Ruim 170 verkenners en genodigden vulden de gezellig versierde zalen van het j parochiehuis. Tussen de cadetjes door werden vriendelijke en waarderende woorden gesproken tot de hopman nen Vreeburg en Stikvoort, die res pectievelijk 30 en 10 jaar in de jeugd beweging zijn werkzaam geweest. Hierna gingen de verkenners en oud verkenners naar het clubhuis, waar in de oude sfeer de hoogtijdagen van weleer herleefden. Demonstratie en tentoonstelling. In de middaguren kwamen alle groepsgenoten bijeen op het terrein achter het clubhuis, waar de vlag- genparade plaats had. Commissaris Scholten richtte een enkel woord tot de feestvierende groep, die hij van harte gelukwenste met wat in tien jaar is opgebouwd. Zondagsdienst de Apotheken. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 uur tot Woensdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steen straat 25, tel. 20136. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 9, tel, TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet (Kloksteeg 25) Tekeningen door Jos Gosschalk en Paul Citroen 25 uur nam. (t/m 28 Mei). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling van Japanse prenten, 10 uur voorm.—5 uux nam. (Tot 15 Juli). Universiteitsbibliotheek: Tentoon stelling „Letterkunde in bezettings tijd" Werkdagen 9.30 uur voorm.- 5.30 uur nam. (Tot en met 18 Mei). BIOSCOPEN. De films van de volgende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „A matter of life and death", 14 jaar. Lido: ,,'t Zit in de lucht", alle leeftijden. Luxor. „Duei in de zon", 18 jaar. Trianon: „Die man is gevaarlijk", 18 jaar. Rex: „Captain Kidd and the slave girl", 18 jaar. In een vlot tempo werden hierna verschillende demonstraties gegeven. Niemand, die zag wat de jongens op het gebied van Eerst Hulp, gymnas tiek en bruggebouw presteerde zal ge twijfeld hebben aan de waarde van de insignes, die zo'n aardige onderbre king van het khaki-uniform geven. In een van de gezellige ruimte van het clubhuis toonde een kleine expositie de verschillende facetten van kamp en verenigingsleven. EEN REISJE EN EEN JUBILEUM. De schilders van de firma Otto hebben Zaterdag j.l. de kwasten voor een dag opzij gelegd om eens een schilderachtig reisje te gaan maken. Na een bezoek aan het openlucht museum werden om 6 uur in restau rant Boslust in Schepenzeel de ver diensten van de heer A. C. Soeter- broek geschilderd wegens het feit, dat deze 35 jaar in dienst van de firma was. beleefde en de oorlogsjaren, waarin de activiteiten slechts ondergronds gevoerd konden worden. De bevrij ding betekende een opleving. De ere-voorzitter van O. en O., de heer J. C. Stafleu, die hierna het woord voerde, sprak als directeur van het bedrijf zijn voldoening uit over de hechte band die door de vereni ging was ontstaan. Hij werkte de aan wezigen op actief mee te werken of mee te leven om hierdoor O. en O. een nog groter bloei te geven. De heer Coebergh, tweede direc teur, wist de zaal tot groot enthou siasme te brengen door mee te delen, dat de directie het programma O. en O. als jubileum-geschenk aanbood. Het lid van de feestcommissie en toekomstig voorzitter van de vereni ging, de heer W. Streefland, bood het bestuur namens de leden twee goed gevulde platenalb oms aan. André Carrell, Marianne v. Berg, Tonny Schifferstein en de Top luiers verzorgde hierna een bijzonder aardig cabaretprogramma. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Elisabeth d. van C. W. de Boer en E. Paauw. Ar nold Peter z. van N. Aukes en C. W. Bosveld. Ingeborg Huberta Maria d. van W. J. Bull en B. Weber. Thade z. van J. T. Semeijns de Vries van Doesburgh en D. J. C. Wesseling. Pe trus Leonardus Maria z. van A. L. J. v. d. Voorden en T. M. Loos. Frede- rik Karei z. van F. Rijsbergen en M. S. Fielemon. Simon z. van C. Arnol- dussen en J. P. Hoogenlboom. Petro- nella Elisabeth d. van W. v. Duin en J. H. W. de Winter. Cornelia d. van G. v. Beelen en M. W. Scheepmaker. Renëe Adriana Cornelia d. van G. W M. Kokke en T. M. v. d. Ham. Wil- helmina Alberdien d. van W. Smit en A. Kassenberg. Mar ja Apolonia d. van J. H. v. Vonderen en A. A Bunnig. Petronella Maria Theresia d. van M. J. T. Arendts en M. A. P. Knaapen. Petronella d. van W. Elis- sen en A. v. Rhijn. Overleden: C. G. Pureveen huisvr. van: Schoonhagen 60 j. Zondagmorgen werd in alle H.H. Missen vanaf de kansel de ontstellen de tijding gedaan, dat de zusters Do minicanessen na rijp beraad en met toestemming van de bisschop het klooster te Noordwijkerhout zullen opheffen. De Algemeen Overste dezer con gregatie heeft dit in een brief aan kerk- en schoolbestuur medegedeeld. De reden is het tekort aan zusters. Dat de zusters binnenkort Noord wijkerhout gaan verlaten betekent een grote slag voor de St. Jozef-pa rochie! Hoe kan men zich de parochie in denken zonder de zusters, die sedert 1920, dus 35 jaar lang de vrouwelijke jeugd hebben onderwezen van zeer klein af in de kleuterschool, later in de lagere school en velen in de naai school. Tot voor enkele jaren waren de zusters ook in de wijkverpleging werkzaam en draaide het consulta tiebureau voor zuigelingen naast de dokter, op de Dominicanessen. Hoevele parochianen en anderen zijn niet in de loop van de jaren na het sterven door de zusters afgelegd. Talloze mensen zijn op de een of an dere manier door de zusters gehol pen. Men kan zich in Noordwijker hout dan ook niet indenken, dat de zusters werkelijk weggaan. In een brief van de Bisschop, ge richt tot de algemeen Overste, waar in toestemming werd verleend om in Noordwijkerhout weg te gaan werd dank gebracht voor alles wat de zus ters gedaan hebben. Ook vanaf de kansel werden de zusters reeds bij voorbaat bedankt. Het vertrek schijnt reeds over een paar maanden te zullen geschieden. Het Kerk- en schoolbestuur ziet zich voor een zeer zware taak gesteld in de vervanging van de zusters voor de scholen te voorzien. EERSTE H. COMMUNIE DUITSE VLUCHTELINGETJES IN DE ST. VICTORPAROCHIE. Zes weken geleden hebben wij U bericht, dat voor de 4e maal een transport Duitse kinderen uit een vluchtelingenkamp in de St. Victor- parochie was aangekomen. Vandaag zijn deze kinderen weer vertrokken, maar daags voor hun vertrek, dus Zondag, heeft er in de St. Victorkerk nog een ontroerende plechtigheid plaats gevonden n.l. de Eerste H. Communie van 3 van deze kinderen. Twee meisjes en een jongen knielden Zondagmorgen tijdens de H. Mis van half tien tussen hun pleegouders in de voorste banken. Wat moet er in deze kinderen zijn omgegaan? In deze kinderen, die in hun jeugdig leven tot aan het moment, dat zijn in Noordwijkerhout arriveerden, niets anders hebben meegemaakt dan el lende en haat. Eerst werden zij als ongewenste Duitsers uit Polen ver dreven. Zij vonden, sommige met hun beide ouders, anderen met alleen hun moeder, onderdak in de Oost- zóne, maar na kortere of langere tijd moesten zij vandaar weer vluchten, omdat er weer gevaar dreigde. Zij kwamen via Berlijn in een Durch- gangslager. Vandaar kwamen zij naar hier. Hier vonden zij voor het eerst in hun jonge leven liefde en deze kennismaking met de liefde van mens tot mens is voor hun verdere leven van het allergrootste belang. De bekroning van deze kennisma king met de liefde vonden zij Zon dagmorgen, toen zij met grote devo tie O.L. Heer voor de eerste maal in hun hart mochten ontvangen. Pastoor Brink wees hen tijdens de H. Mis in een korte Duitse toespraak op de grote betekenis van deze dag. Na de H. Mis begaven de 3 eerste- communicantjes zich met de andere Duitse kinderen naar het Maria- altaar. Hier baden zij hardop voor hun weldoeners en stelden zij al hun lotgenoten in het vluchtelingenkamp onder de bijzondere bescherming van de H. Maagd Maria. Na de H. Mis ontbeten de feeste lingen met hun kameraadjes in de pastorie met luxe broodjes en krentebollen en het was kostelijk en gelijk ontroerend dit gezonde stel kinderen de feesttafel alle eer aan te zien doen. Vandaag zijn zij door vriendelijke mensen met luxe auto's naar de trein in Leiden gebracht tezamen met een massa bagage, want van alles hebben zij meegekregen voor henzelf, voor hun ouders, voor hun broertjes en zusjes. Vele parochianen, de broeders van de St. Bavostichting, de zusters van Sancta Maria en ook mensen van buiten het dorp hebben veel voor hen gedaan. Gistermiddag hebben talrijke oud-1 Na afloop van deze huldiging ver leerlingen, patiënten en vrienden dr drongen zich zeer velen in de rij- A. Gans ter gelegenheid van zijn kelijk met bloemen gesierde kamers Van 14 tot 20 Mei brengt een groep van tachtig leden v. d. Railway Stu dent Association van de Londense universiteit een bezoek aan Neder land.. Het gezelschap zal in Amster dam verblijven en deels de gast zijn van de Nederlandse spoorwegen. Er staat ook een bezoek aan het station van Leiden op het program ma. Donderdag a.s. om half elf komt het gezelschap aan op liet station. Het nieuwe gebouw, het beveiligingsstel sel en het hoogspoor zullen bekeken, worden. Voorts zal een bezoek worden ge bracht aan Eindhoven voor bezichti ging van de NX-beveiliging. De deelnemers, die ruimschoots in de gelegenheid worden gesteld om met Nederlandse collega's van de Ne- derlandse Spoorwegen in contact te komen, zullen in ons land ook een jaarvergadering houden. De chef van het réizigersvervoer zal een inleiding hcuden over „De ontwikkeling in het reizigersvervoer". DE STALEN BAND. De klaverjasclub van De Stalen Band heeft Zaterdagavond in de can- tine van de H.C.W.N.E.M. feest ge vierd. Na een welkomstwoord van de heer C. Pauw, dat wat betreft de resulta ten van de club een weinig somber was gesteld, werd aan de heer L. Vijl- brief, als kampioen van D.S.B. een fraaie wisselbeker overhandigd. Hierna brachten de eigen leden een cabaret-programma, dat dóór de aanwezigen met veel smaak werd genoten. 70ste verjaardag een warme hulde gebracht. De huldiging hield tevens verband met het feit, dat het onlangs 40 jaar geleden was, dat dokter Gans op een proefschrift „Over tastblind- heid en over de stoornissen van de ruimtelijke waarnemingen van de sensibiliteit" promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Tegen drie uur waren gistermid dag vele oud-leerlingen, paitiënten en vrienden in zijn woning aan het Rapenburg bijeengekomen. Namens hen voerde dokter W. W. de Regt, zenuwarts te Gouda, 't woord. Dok ter De Regt wees er o.m. op, dat de vele oud-leerlingen in dr Gans niet alleen de man van de wetenschap zien, voor wiens bijzonder en veel zijdig verstand zij alle achting heb ben, dioch bovenal in hem de mens Gans zien. Dokter De Regt, die vervolgens herinnerde aan de vruchtbare pen van dr Gans en zijn in 1934 versche nen grootste werk: het leerboek der neurologie, zeide, dat de vele vrien den van dr Gans thans een mogelijk heid gevonden hadden om een deel van het nog niet-uitgegeven werk in druk te doen verschijnen. Als tast baar bewijs voor deze geopende mo gelijkheid overhandigde spreker aan dr Gans een album, waarin de na men waren opgetekend van hen, die hieraan wensten mede te werken. Dokter H. Varekamp uit Oegst geest, die vervolgens gelukwensen aanbood van de afdeling Leiden van de Ned. Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskunst, belichtte de vooraanstaande plaats, welke dr Gans in de artsenkring inneemt. Wij, als artsen, bewonderen niet alleen uw verstand, doch vooral ook de in nerlijke bewogenheid, het hart, dat in en uit al uw wetenschappelijke arbeid spreekt. Dr Gans zeide indertijd zeer ge troffen te zijn door de houding, wel ke de artsen, als mannen in het ver zet hebben aangenomen, tegen de onbeschrijfelijke wreedheden van de bezetter. Groot respect had dr Gans voorts ook voor de vele dapperen, die in het verzet van geen toege ven wisten. In de vijf donkere ja ren van de bezetting, aldus spreker, heb in vele mensen en daaronder waren vele eenvoudigen juist als i mens leren waarderen. om dr en mevr. Gans gelukwensen aan te bieden. Onder hen merkten wij op o.m. enkele hoogleraren, talrijke collega's, huisartsen, vrienden cn de secretaris van Curatoren van de Leidse Univer siteit, mr K. Wiersma. LEIDSE REDDINGSBRIGADE De cursus zwemmend redden werd Vrijdag 13 Mei j.l. afgesloten met 't examen van de Kon. Bond tot het Redden van Drenkelingen, dat, wat het waterwerk betreft, in de Over dekte werd afgenomen. Aan alle opgekomen candidaten kon het diploma worden uitgereikt. Namelijk het Diploma A: de dames mej. G. A. van Dorp, mej. A. Riet berg en de heer J. Verhoogt Jr. Diploma B: de dames A. C. A. Borg en mej. A. Gijzenij en de heren H. C. Brummelkamp en G. P. Wijts- INTOCHT DER DIKHUIDEN. Omstreeks het ogenblik dat heden middag de Leidse gemeenteraad be sliste over het voortbestaan van de Haarlemmerstraat als verkeersader, werd onze goede oude stad doorkruist door een stoet olifanten, die moeite hadden om in de smalle straten niet klem te raken. Aangegaapt en toe gejuicht door duizenden jeugdige Lei- denaars schreed deze levende have van het circus Althoff-Strassburger door de Leidse straten. Vrolijk uitge doste balletmeisjes sierden de grau we ruggen van de dikhuiden die hun getrompetter mengden met de tonen van het circusorkest, dat op een fees telijke wagen het geheel opluisterde. De stoet werd gesloten door een twin tigtal kamelen. Langzaam maar zeker begint Lei den de achterstand, die het had met betrekking tot de verzorging van de eenvoudigen van geest, in te lopen. Meermalen kunnen wij lezen van de gunstige ontwikkeling van het B.L.O. en ook de Nazorg als nood zakelijke voortzetting strekt meer dan voox-heen haar aandacht en steun uit tot de oudere pupillen. Het initiatiefvan de Dr. Van Voort- huyzenstichting om te komen tot op richting van een tehuis voor alleen staande gehandicapten, van hen dus, die hun ouders verloren hebben en niet op eigen benen kunnen staan, is van hax-te toe te juichen. Bereids hebben verschillende autoriteiten in stemming met dit plan betuigd. Naast goed verzorgde nazorgwerk- plaatsen bestaat er in onze stad grote behoefte aan een eigen tehuis onder verantwoorde leiding. Inwoners van Leiden en omstreken kunnen meebouwen aan dit tehuis door het bezoeken van de Bazar, die a.s. Vrijdag en Zaterdag gehouden wordt in de Foyer van de Stadsge hoorzaal. Meer dan 30 attracties en stands, alle „rijk belaan staan gereed om U te ontvangen. De wethouder van sociale zaken, de heer S. Men ken, hoopt deze bazar a.s. Vrijdag om 3 uur n.m. te openen. Z0ETERW0UDE Pit '54 Deze week is er voor dames op Dinsdagavond geen training A.s. Zaterdag worden de heren pas om 15.45 uur verwacht. Van 2 uur 3.45 uur is er gelegenheid tot trainen voor hen die hiervoor een speciale aanschrijving ontvangen. Laatste Berichten VERRASSENDE OVERKOMST VAN MR. BOUMAN. De Nederlandse advocaat in de zaak-Jungschlaeger, mr. Bouman, is vorige week in Nederland aangeko men. Voor de Nederlanders was dat een onverwachte aankomst, maar voor de betrokken Indische instanties was het een pijnlijke verrassing. R. Soepadi, plaatsvervangend hoofd van de immigratiedienst, verklaarde aan P.I.A., dat de immigratiedienst totaal niets afwist van het vertrek van mr. Bouuman. Hij voegde hier aan toe, dat iedere vreemdeling, die Indonesië wenst te verlaten, een uit reisvergunning dient te verkrijgen van de immigratiedienst. Voor de In donesische autoriteiten is het een raadsel, hoe mr. Bouman in staat is geweest Indonesië te verlaten. De officier van justitie, aldus vernam P.I.A., had mr. Bouman zelfs opge roepen Maandag (heden) voor hem te verschijnen. De betrokken instan ties stellen thans een onderzoek in naar de „vlucht" van mr. Bouman. Van de zijde van de KLM verklaar de men, dat deze maatschappij de heer Bouman niet heeft vervoerd. Mevrouw Bouman bevond zich tot Maandag in Indonesië. ALPHEN AAN DEN RIJN ERNSTIGE AANRIJDING. Omstreeks 6.15 uur Zondagavond vond op het rijwielpad van de Steek- terweg te Alphen aan den Rijn een vrij ernstige botsing plaats tussen de bromfietser G. G. (Alphen) en de wielrijder L. D. (Alphen), doordat de laatste vrij plotseling van rich ting veranderde om naar zijn woning aan de overkant van de weg te rij den en aldus de rijrichting van de bromfietser snel afsneed. Beiden kwamen te vallen en liepen ernstige hersenschudding op. De bromfietser kreeg tevens een e.rnstige kaakfrac- tuur en werd op advies van dr. Gill uit Zwammerdam per ziekenauto overgebracht naar het ziekenhuis „De Wijk" te Gouda. Beide voertuigen werden flink be schadigd. HAZERSW0UDE Dinsdag 17 Mei a.s. hoopt het echt paar Pieter van Elswijk en Hendrina de Gelder zestig jaar getrouwd te zijn. Het echtpaar woont reeds veer tig jaar in het Rietveld, ver van de drukke wereld. Na eerst jaren dag gelder te zijn geweest, begon de heer van Elswijk, die reeds 83 jaar is, een eigen boerderijtje en het is hem daar in niet slecht gegaan. Het echtpaar kreeg 9 kinderen, terwijl er thans 42 kleinkinderen en 8 achterkleinkinderen zijn. Beide zijn nog goed gezond. De bruid die 8C lentes telt, doet nog geheel zelfstan dig de huishouding. De bruidegom is iedere dag op zijn boerderijtje werk zaam, dat hij nog steeds in eigen be heer heeft. Zeer zeker zal het deze dag het diamanten paar niet aan be langstelling ontbreken. Marktberichten ROTTERDAM, 16 Mei. Vee. Aanvoer 1998, vette koeien 1197, var kens 801; vette koeien 2,803,04, 2,60—2,80, 2,20—2,60; varkens 1,67, 1,65, 1,60; vette koeien ruimer, leven dig, 1ste kwal. iets stijver in prijs, verder als vorige week Dinsdag; prima's boven notering; varkens aan merkelijk groter, slepend, dalende prijs, enkele exemplaren boven no tering. N.V. NEDERLAN"SCHE ROTOGRAVURE MIJ LEIDEN A. ACTIEVE MANNELIJKE KRACHT voor corvée-w'erkzaam- heden. B. NETTE WERKSTER Aanmelden: Dinsdagavond a.s. van 89 uur aan het kantoor Galge water 22, Leiden.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3