De Nederlandse uurloonactie zal aan 14.000 vluchtelingen toekomst geven Haar vliegenier De koningin geëerd voor de hulp aan de vluchtelingen SPORT ZATERDAG 14 MEI 1955 DE LEIDSE COURANT DERDE BLAD PAGINA 1 KOEIEN Selectiewedstrijden voor roeiploegen Hulp aan alle groeperingen in Griekenland en Oostenrijk Veertienduizend vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland zullen pro fiteren van de actie van het „Comité Vluchtelingenhulp 1954", die in Maart werd afgesloten met een op brengst van bijna 4,2 millioen gul den. Het bureau van de hoge com missaris der Verenigde Naties voor Vluchtelingen in Genève heeft thans 39 projecten uitgewerkt, met welker uitvoering 3,6 millioen gulden is ge moeid. Het bestuur van het „Comité Vluchtelingenhulp 1954" heeft aan de 39 projecten zijn goedkeuring ge hecht en ook het „Executive Commit tee" van de Verenigde Naties, dat toe zicht hoddt op het werk van de hoge commissaris, heeft met de uitvoering van de plannen ingestemd. Van de 3,6 millioen zal 690.000 gul den wórden besteed aan woning bouw, 850.000 aan landbóuwintegra- tie ,140.000 gulden aan vakscholing, 1.100.000 gulden aan hulp voor kleine zelfstandigen, 700.000 gulden aan hulp voor ouden van dagen, 250.000 gulden aan maatschappelijk werk en 80.000 gulden aan hulp voor intellec tuelen en studenten. Deze bedragen zijn alle naar boven afgerond, en om- vatten Oostenrijk en Griekenland sa men. Van het bedrag van 3,6 millioen zal 70 procent ten goede komen aan vluchtelingen in Oostenrijk en 30 procent aan vluchtelingen in Grie kenland in bedragen uitgedrukt: naar Oostenrijk gaat 2.481.403 gul den en naar Griekenland 1.066.663 gulden. Het nauwkeurige totaal van de projecten bedraagt dus 3.548.066 gulden. OOSTENRIJK: Kleine zelfstandigen. Een van de voor Oostenrijk ont worpen projecten is een credietver- strekking aan kleine zelfstandigen, die bij de „gewone" credietinstellin- gen geen geld kunnen krijgen, om dat zij niet als credietwaardig worden beschouwd. Credietverlening kan voor vele vluchtelingen een nieuwe toekomst betekenen. De Nederlandse bijdrage in dit project waarvoor ook van andere kanten geld zal ko men zal 889.000 gld. bedragen. Een ander project is het verschaffen van fondsen voor woningbouw ten be hoeve van vluchtelingen in streken v/aar voldoende werkgelegenheid is. Het zal, eenmaal uitgevoerd, huisves ting verschaffen aan 156 vluchtelin gengezinnen, omvattende ongeveer 420 personen. De Nederlandse bijdra ge hiervoor zal 706.294 gulden bedra gen. De 156 woningen zullen worden verspreid over heel Oostenrijk. De uitvoering van het plan zal voor het gróótste deel liggen in handen van door de vluchtelingen zelf gevormde coöperaties. Ouden van dagen. Ten behoeve van zieken en ouden van dagen is een plan gemaakt dat 512.050 gulden gaat kosten. Het t.b.c.- hospitaal in Thalham zal worden uit gebreid en verbeterd, de accomoda- tie van het tehuis voor ouden van dagen in Hellbrunn zal worden ver beterd en 88 ouden van dagen zullen worden geplaatst in tehuizen voor bejaarden. Voor het verschaffen van werkge legenheid en dergelijke aan rond 7200 niet-geïntegreerde vluchtelingen wordt een Nederlandse bijdrage ge raamd van 198.330 gulden. Ook hier voor komt veel geld van andere zij de beschikbaar. Deze groep vluch telingen spreekt voor een groot deel Duits en staat al jaren werkloos in feite naast de Oostenrijkse maat schappij; zij verkeert in een isole ment, waaruit zij nu kan worden ver lost. Vakopleiding. Vijf projecten beogen vakoplei ding te geven aan totaal 182 meren deels jonge vluchtelingen. Hiermee is van Nederlandse kant 115.022 gul den gemoeid. Het gaat in hoofdzaak om het verstrekken van financiële ondersteuning voor jongens en meis jes ten behoeve van hun levenson derhoud voor de duur van hun studie en in een enkel geval ook om het be talen van leermiddelen. Een aantal plannen tot hulpverle ning aan studenten gaat een Neder landse bijdrage van 88.566 gulden vragen. GRIEKENLAND Landbouwers. Een van de grootste projecten voor Griekenland is steun aan een plan voor landbouw-integratie in het zuid westen van het land. De Griekse re gering heeft daar een groot plan tot drooglegging van de monding van. de rivier de Louros onderhanden. In de buurt van het dorpje Vigla wil men een nederzetting voor vluchtelingen creëren. Het project beoogt het ver schaffen van onderdak, landbouwge reedschappen en een bescheiden vee stapel aan de vluchtelingen. Van Ne derlandse kant is daarvoor een bij drage geraamd van 456.000 gulden, Een bijzonder moeilijk probleem in Griekenland is dat van de gevluchte ouden van dagen. Een bijdrage tot de oplossing ervan zal zijn het opnemen van 30 personen in een tehuis van ouden van dagen, dat op het eiland Tinos wordt gebouwd, mede dank zij een bijdrage van de Nederlandse re gering. Voor deze opneming wordt een Nederlandse bijdrage nodig ge acht van 30.800 gulden. Voorts zal 6.930 gulden worden besteed aan het onderbrengen van 3 oudjes in een te huis in Athene, en 96.250 gulden aan het huisvesten van 30 bejaarde Wit- Russen Ook in Athene. Ook zal aan 30 personen een lijfrente voor de duur van hun leven alsmede huis vesting worden gegeven. De kosten daarvan zijn voor wat Nederland be treft 55.732 gulden. Een tiental ouden van dagen, die een lijfrente zullen krijgen, meegerekend, worden 103 vluchtelingen in Griekenland met Nederlandse middelen verzorgd en ondergebracht. 50 Gezinnen. Een ander groot project is dat voor hulp aan kleine zelfstandigen, waar mee 307.165 gulden aan Nederlandse bijdragen zal zijn gemoeid. Vijftig ge zinnen van vluchtelingen zullen in staat worden gesteld weer zelf in hun levensonderhoud te voorzien door hen te plaatsen in nijverheid of am bacht, zoals bij voorbeeld in de pluim veeteelt, leerbewerking, bakkerijen, confectie-industrie. Het plan Omvat behalve huisvesting voor het gezin ook het verschaffen van bedrijfsruim te en bedrijfsinventaris, althans voor hen die zelfstandig werken. De uit te geven gelden worden als voorschot verstrekt, terug te betalen in 20 jaar. Voor vaksoholing voor 100 jonge vluchtelingen wordt 25.285 gulden aan Nederlandse bijdragen uitgetrok ken, Dit geld zal dienen tot verschaf fing van studieboeken, bedrijfskle ding, aanvullende voeding en trans portkosten. Daarmee kunnen deze jonge mensen weer aan de slag wor den geholpen. Balans. Samenvattend kan het volgende worden gezegd: van de 4,2 millioen gulden, die Nederland in rond een half jaar heeft bijegebracht, zal 3,6 millioen worden besteed aan woning bouw, huisvesting ouden van dagen, vakscholing van jongeren, steun aan kleine zelfstandigen, steun aan stu denten en maatschappelijk werk. Van de rest van 0,6 mililoen gaat 400.000 gulden naar de bij de Nederlandse federatie voor vluchteingen aange sloten organisaties voor hun werk onder de vluchtelingen, daar deze or. ganisaties vorig jaar hebben afgezien van eigen inzamelingen ten bate van de uurloonactie en daardoor inkom sten hebben gederfd. Over de overige 200.000 gulden zal binnenkort een be slissing worden genomen. Apeldoornse bakkers krijgen 'n centrale bakkerij In opdracht van een vijftig-tal Apel doornse brood- en banketbakkers, die zich verenigd hebben in een coöpera tie, zal onder architectuur van de heer Chr. ten Tuyne te Apeldoorn binnen kort worden begonnen met de bouw van een centrale bakkerij aan de Vlijtseweg. Twee hallen van 60X14 meter elk benevens een aanbouw, waarin de cantine en de kantoren Worden ondergebracht, zullen hier verrijzen. In Nederland zijn na de oorlog reeds meer dan 3900 bakkersbedrij ven ten onder gegaan, doordat zij de strijd niet meer aankonden. Hiervan waren er 34 in Apeldoorn gevestigd. Eoonomisch is het niet meer verant woord de bedrijven voort te zetten, zoals nu geschiedt, aldus de brood- en banketbakkers, die zich bij de co- operatie hebben aangesloten. Er be staat een groot tekort aan personeel, doordat de jeugd tegenwoordig niet veel voelt voor het werken in de bakkersbedrijven wegens de onregel matige en lange werktijden. Boven dien beschikt men niet over voldoen de kapitaal om mee te komen met de nodige technische vervolmaking. VAN FABRIEKSSCHOORSTEEN GEVALLEN. De 26-jarige gehuwde arbeider A. Renzen is gistermorgen tijdens her stelwerkzaamheden aan een fabrieks schoorsteen van de „Socièté Cera- mique" te Maastricht van een hoogte van 30 meter gevallen. Hij was ver moedelijk onwel geworden. Hij over leed vrijwel onmiddellijk. Koningin Juliana is voor haar werk ten gunste van de vluchtelingen on derscheiden met de Nansenmedaille, ee ereteken dat het vorige jaar is ingesteld door de Hoge Commissaris voor de vluchtelingen van de Ver enigde Naties. Volgens Associated Press is de Ko ningin, tezamen met mevrouw Roo sevelt aan wie de medaille in 1954 is toegekend, uitgenodigd in Septem ber naar Genève te komen om de medaille tijdens een plechtigheid in ontvangst te nemen. In de oorkonde die bij de medaille is gevoegd, wordt gezegd dat de on derscheiding is toegekend voor „het persoonlijke werk dat de Koningin verricht heeft door zich in verbin ding te stellen met de presidenten Truman en Eisenhower; voor haar inspirerende daden en woorden die waren bedoeld om het Nederlandse volk zich zijn verantwoordelijkheid jegens de vluchtelingen bewust te doen worden en tenslotte voor h$t schitterende resultaat van de Neder landse campagne ten bate van het vluchtelingenfonds van de Verenig de Naties een resultaat dat niet be reikt zou zijn' zonder het inspireren de leiderschap van de Koningin". Nansen herdacht. De toekenning van de medaille aan de Koningin werd gisteren te Genève bekend gemaakt door mr. G. J. van Heuven Goedhart, de Hoge Commis saris voor de vluchtelingen, tijdens een plechtigheid waarbij de Noorse poolreizigers Fridtjof Nansen, die 25 jaar geleden overleed, werd her dacht. Nansen, naar wie de medaille is genoemd, was de eerste Hoge Com missaris voor de vluchtelingen van de oude Volkenbond. Slagers overtraden vacantieregeling In hoger beroep hebben gisteren voor het Arnhemse gerechtshof ze ven Arnhemse slagers terechtge staan, die door de Arnhemse politie rechter tot geldboeten variërende van 7.50 tot 15 gulden waren ver oordeeld omdat zij in de zomer van 1954 in strijd met de gemeentelijke verordening hun winkels tijdens de voorgeschreven vacantieregeling ge opend hadden gehouden. Van de verdachten was slechts een slager verschenen. De procureur-generaal mr M, van Oosten eiste vernietiging van het vonnis van de politierechter en ont slag van rechtsvervolging. Volgens mr Van Oosten moet krachtens de voorschriften ten aanzien van de vacantieregeling de gemeenteraad preciseren welke slagers in een be paalde periode hun winkels moeten sluiten. De raad heeft de bevoegd heid daartoe overgedragen aan het college van burgemeester en wet houders, deze bevoegdheid mag ech ter niet worden gedelegeerd zodat naar de mening van de procureur- generaal die getroffen vacantierege ling niet rechtsgeldig was. Mr van der Tas zeide in zijn plei dooi het eens te zijn met de ziens wijze van de procureur-generaal. Volgens het oordeel van pleiter wa ren bovendien de slagers het ondeT elkaar met eens; vleeshouwerijen in de wijken Alteveer en Schaarsber- gen vielen buiten de regeling. Uitspraak over veertien dagen. KANTOORBEDIENDE MET GELD ZOEK. Op 10 Mei kreeg een bediende van een kantoor aan de Nieuwe Zijdskolk te Amsterdam opdracht een bedrag van 3500,naar de bank te bren gen en tevens enige remboursen te innen. De bediende is met het geld, totaal 3728,51, verdwenen. MOTORSPORT Voor het eerst in de geschiedenis van de motorraces te Tubbergen is men eens van de traditionele Zaterdag afgestapt, want dit jaar zullen deze bekende weg wedstrijden op Tweede Pinksterdag worden gehouden. Voor vele motorsport enthousiasten in den lande en vooral ook in Duitsland was de Zaterdag alltijd een bezwaar omdat er voor de werkers op kantoren en fabrieken altijd een halve verlofdag mee gemoeid was. terwijl de middenstand helemaal verstek moest la ten gaan, omdat het nu eenmaal niet aangaat op een drukke Zaterdagmiddag de zaak te sluiten. Het heeft het bestuur van de stichting wel enig praten gekost, om deze gunsti ge datum op de internationale sportka lender vrij te krijgen, maar zowel de FIM als de KNMV hebben in hun hart een warm plaatsje ingeruimd voor Tub bergen, waar de organisatoren altijd hun beste beentje voor zetten. Hoewel men in Tubbergen nooit veel moeite heeft gehad om het puikje van de internationale rennerswereld te con tracteren, had men het dit jaar door de gunstige datum al heel gemakkelijk. De meest uiteenlopende nationaliteiten zullen er naar de persdienst van de stichting meldt vertegenwoordigd zijn. Alleen uit Duitsland kreeg men meer dan 30 inschrijvingen, waaronder een he le vloot NSU-rijders. Willem II zoekt verbetering van het Nederlandse voetbal Nieuw voorstel ingediend. In verband met de heden te houden bondsvergadering van de KNVB heeft het bestuur van Willem II zich met een circulaire gewend tot de besturen der eerste klassers. waarbij het volgende voorstel tot verbetering van het Neder landse voetbal onder de aandacht wordt gebracht. Elke semi-profclub zal haar vereniging moeten reorganiseren in drie afdelingen, te weten: a. De semi-profafdeling. bestaande uit 2 elftallen met betaalde spelers en met ook voor het tweede elftal een volwaar, dige en verantwoorde competitie. b. De geselecteerde jeugd tot een be paalde leeftijd, waaruit elke vereniging in de toekomst zal moeten putten. Ook voor deze spelers zal een attractief aan de eisen van de tijd aangepaste competi tie moeten worden ingesteld. Gedacht wordt aan twee elftallen met spelers van bijv. 15 en 16 jaar en van 17 en 18 jaar. Over de leeftijdsindeling ware natuurlijk nader overleg te plegen. c. De overige elftallen, waartoe gere ken degenen, die de sport beoefenen uit een oogpunt van vrije tijdsbesteding, lichaamsontspanning e.d. Hieronder zal ook moeten ressorteren de schooljeugd en de iets rijpere jeugd, waaruit straks de spelers, bedoeld onder b zullen moeten worden gerecruteerd. Al deze afdelingen zullen enigszins op zichzelf moeten staan, al zal een uiter aard nauw contact in het leven moeten worden geroepen. WIELRENNEN Op Tweede Pinksterdag wordt ii: provincie Utrecht de achtste ronde Midden-Nederland voor amateurs en nieuwelingen gehouden. De start er finish vindt te Utrecht plaats. Het par cours over 216 km. voert door de pro vincie Utrecht. Deelgenomen wordt door 250 amateurs, o.w. de beste Nederlandse, terwijl er ook Fransen. Duitsers, Belgen, Luxemburgers. Zwitsers en Zuid-Slaven aan de start zullen verschijnen. De or ganisatoren hebben inmiddels bericht ontvangen, dat Frankrijk zal worden vertegenwoordigd door Michel Vermeu- lin, die vorig jaar als vierde eindigde, Christian Gastadi, Claude Villian, Jac ques Sabathier en Jean Dreano (reserve) De jeugdige A. Kanon uit Sneek, van de voormalige Noordelijke wieler kampioen D. Kanon, kan zich waterfiets- kampioen van Friesland noemen, Hier toe moest hij zegevieren over niet min- dan 34 andere waterfietsenthousiasten, die elkaar bekampten tijdens de Friese waterfietskampioenschappen in de grach ten van de Sneeker watersportstad ter gelegenheid van de „Mayfair"-tentoon- stelling. Mej. H. Dijkstra eiste deze titel op bij de dames. Zij had echter slechts drie mededingsters. Swlft-Combinatic Morgen wordt de tweede rit van de voorjaarscompetitie gereden. De afstanden zijn A en B-klasse 100 km, B-klasse 60 km. en D-klasse 35 km. Start 9.30 uur aan de Zijl. A. v. Wetten, A v. Houwelingen en C. v. Amsterdam nemen Zaterdag deel aan de Acht van Bolsward. Lenig en Snel De uitslag van de peletonsrit is: A-kl. 36 km. 1. J. Rietho ven, tijd 58 min.; 2. A. Prangers; 3. H. Kruider; 4. P. Janssen. B-kl. 36 km.: 1. W. de Mey; 2. F. Janssen; 3. J. Brohm; 4. P. Rietkerk. C-kl.: 1. M. J. v. Kampen, tijd 1.00.5; 2. W. Turenhout; 3. C. de Jong; 4. J. v. Tongeren; Junioren: 17|/£ km.: 1. R. Riethoven tijd 29.24; 2. A. Pet; 3. H. v. d. Weijden. Uitslag tijdrit: 35 km.: A-kl. 1. A. Pran gers, tijd 1.00.-; 2. P. Janssen 1.01.47; 3. J. Riethoven 1.12.25; B-kl.: 1. J. v. Leeu wen. tijd 1.00.12; 2. W. de Mey 1.02.14; 3. F. Janssen 1.04.8. C-kl.: 1. A. v Akkeren 1.02.5; 2. J. v. Tongeren 1.04.58; 3. W. Turenhout 1.05.55. Junioren 17V£ km,: 1. R. Riethoven 31.10; 2. A. Pet 33.50. Morgen worden de clubkampioenschap- pen verreden voor de lange afstand op Oude Wetering, start vanaf de Zijlpoort 0 A kl. 84 km., C-kl. WAT 'N FIJNE MIDDAG- GELUKKIG MAAR OAT II GAUW BEN OP6E. door LOUIS ARTHUR CUNNINGHAM 33) Ze zag één ogenblik versplinterd glas, verbogen metaal en iets roods. Dan zag ze Marcel's ogen, die haar niet verwijtend, maar medelijdend en vergevingsgezind aankeken Ze hoorde ergens ver weg stemmen. Het was of ze op de bodem van een afgrond lag en dat van de bergtop waar ze van af gevallen was, mensen haar toeriepen. Ze voelden dat ze proberen moest te verstaan wat ze zeiden. Maar het was zo donker waar ze lag, ze moest in het licht zien te komen. Het kostte grote inspanning. Haar bloed bonsde ervan. En haar hoofd was alsof het zou barsten. En nu had ze de last afgewenteld die haar drukte. Het werd nu lichter en helderder. Ze zag nu een zee van licht, waarin'ze echter niets onder scheiden kon. Heel langzaam namen de vreemde voorwerpen gestalte aan. Het was een pijnlijk proces. Maar ze kende de dingen niet en ook de ge zichten niet die ze zag. Ogen staar den haar vol medelijden aan. En dan zag ze, aan het voeteneinde van het bed, Marcel. Haar ogen, wijd open, verbaasd, staarden hem aan. Zo had ze die ogen ook gezien in dat laatste, vreselijke ogenblik.t Ze schreeuwde. Ogenblikkelijk voel de ze hoe zachte handen haar streel den, hoe kalmerende stemmen haar toespraken. Iemand hield haar een glas voor en zei: „Drink eens". Ze gehoorzaamde en nu voelde ze weer dat het donker werd. Maar het was geen afschrikwekkende duisternis meer. Iemand nam haar hand en ze voel de aan de vingers wie het was. Het was nu allemaal goed. „Marcel!" Het was het eerste woord toen ze weer bijkwam. Hij zat daar of hij er al die tijd gezeten had ter wijl ze sliep. „JV bent nu veel beter, Simonne". De zachtheid en het medelijden dat er uit zijn stem en uit zijn ogen sprak was haar een verwijt. Ze kon het niet langer verdragen hem aan te zien. Ze sloot haar ogen. „Hoe lang?", fluisterde ze. „Dagen. We waren bang dat het.. Ze likte haar lippen af. Een ver pleegster hield er direct een glas voor. „Tony?" Niemand gaf antwoord. Ze sloeg meteen de ogen op en staarde Marcel en de verpleegster aan. Ze las er de waarheid in. „Hij heeft niet geleden", zei Marcel. „Later zal ik je wel vertellen Dagen later vertelde hij haar hoe Tony Brossard gestorven was met de naam van een ander meisje op zijn lippen. Zij hoorde het zwijgend. Voor haar zelf kon het niet schelen. Zij had nooit van hem gehouden. Hij had het dan toch misschien meer op haar geld gemunt gehad. Nu ja, wat gaf het ook. „Het het was mijn schuld", fluis terde ze. „Als ik niet. „Dat mag je nooit zeggen!", zei Mar cel scherp. „En ik waag je dat je je zelf nooit verwijten zult maken en dat je geen schuld op je zult voelen druk ken terwille van het gebeurde". „Maar als ik. „Dat heeft er niets mee te maken. Maar zeg me eens: hield je van hem?" Ze schudde het hoofd. „Neen.' En het spijt me u al die last bezorgd te hebben, mijnheer. Als ik beter ben, zal ik weggaan. Ik heb niet het recht hier te zijn. Ik heb uw goedheid slecht beloond. Ik hoop dat u me zult wil len vergeven". „Er valt niets te vergeven, kleintje". Er was een grote tederheid in zijn stem. Zy stak haar hand uit op een ogen- bilk dat hij niet keek. Bijna raakte ze zijn mouw aan, toen haar inviel hoe hij haar afgewimpeld had de laatste keer dat zij hem aanraakte. Ze trok haar hand terug. Adèle kwam binnen. Zij evenmin liet enig verwijt ho ren. Alleen vriendelijkheid, verge vingsgezindheid en begrijpen. Maar het trof Simonne meer, dan verwijten zouden hebben kunnen doen. „Daar was je bijna van ons wegge vlogen, duifje", zei Adèle. Ze streelde Simonne's voorhoofd. „Als je dat ge daan had, had ik het me nooit verge ven, dat ik je op die ongelukkige, mistroostige dag alleen liet. Maar ik héb me nu al genoeg te verwijten. Als je beter bent, zal ik over je waken". „Als ik beter ben. Ze keek naar buiten, naar het groen van de bomen, naar de populieren, die trilden in de zon, naar de witte gedaanten van de zusters ginds voor de ramen. Als ik beter ben ga ik naar mijn eigen grond terug. Ik had daar nooit weg moeten gaan, geloof ik. O, u moet me goed begrijpen. Het isallemaal mijn eigen schuld dat het gebeurd is. Maar als ik blijf, gebeuren er mis schien weer andere dingen Zc keek naar Marcel en probeerde in zijn ogen te lezen. Ze meende er pijn in te zien en vreesde, dat ze hem hinderde, dat ze ondankbaar was. „Tob nu maar nergens over", zei hij. „Je moet eerst zien dat je beter wordt. Je hebt nog een heel leven voor je en je bent nog veel te jong om nu al ontmoedigd te zijn. Je geeft de moed toch nog niet op?" „Wilt u dan hebben, dat ik hier blijf, monsieur?" „Ja, dat had ik graag". „Waarom bent u toch zo goed voor me. Ik begrijp dat niet Hij gaf geen antwoord, maar Adèle drukte haar hand. Marcel stond met een op en zei dat hij gaan moest. Hij bleef nog even naast het bed staan en keek haar aan. Ze zag vrij terug en schonk hem een blik vol liefde. Hopeloze, onverlangde liefde. Toen hij weg was vroeg ze Adèle: „Was hij erg boos toen dit gebeurde?" Adèle knikte. „Op zichzelf. Ik dacht dat hij gek zou worden. Maar hij ver weet jou niets. Hij zei iets wat ik niet begreep. „Eerst de een en dan de ander", zei hij. Ik vroeg hem wat het Verleden jaar is voor het eerst bij het bepalen van de afvaardiging naar de Europese roeikampioenschappen. behalve met de uitslag van de nationale kam pioenschappen, rekening gehouden met een puntentelling tijdens voorafgaande selectiewedstrijden. Volgens het regie- men van de FISA is het thans geoorloofd andere dan landskampioenen uit te zen den naar de Europese kampioenschappen De Nederlandse roeibond meent echter, dat het aanbeveling verdient, zo min mogelijk af te wijken van het reeds ja ren ingenomen standpunt, namelijk al leen de landskampioenen aan het oor deel van de Technische Advies Commis sie te onderwerpen, al is het bestuur er van overtuigd, dat ook aan dit systeem fouten kleven. De nationale kampioen komt slechts dan in aanmerkelijk voor beoordeling, als hij de meeste punten heeft vergaard volgens een puntentelling tijdens de vol gende wedstrijden: Hollandia: winnaar 2 punten, no. 2 1 punt; Koninklijke: win naar 2 punten, no.2 1 punt; Selectiewed strijd: winnaar 2 punten, no. 2 1 punt; Nationale kampioenschappen:, winnaar 3 punten, no. 2 1 punt. De laatste twee wedstrijden zullen op twee opeenvolgende dagen worden ver- roeid. Mocht de nationale kampioen niet voldoende punten hebben vergaard, dan zal deze ploeg een trial moeten roeien tegen de ploeg, die meer punten, of een gelijk aantal heeft verzameld, waarna opnieuw een beslissing zal worden geno men. De bemanning van een ploeg, die de verkregen punten wil behouden, mag op de tgenoemde wedstrijden niet meer dan voor de helft worden gewijzigd. „Alg. Dagblad" ATHLETIEK DUALMEET OLYMPUS—BATAVEN Deze dualmeet, welke wordt gehoudén in het kader van het 24-jarig bestaan van de Bataven zal om half 1 beginnen met de technische nummers. Aan de dualmeet wordt deelgenomen door da mes, heren, jongens en meisjes. De tech nische nummers voor deze 4 groepen zijn verspingen, hoogspringen, kogelstoten en discuswerpen. In het algemeen zijn de Bataven op de technische nummers wat sterker, zodat na het eerste gedeelte van de wedstrijd de Leidenaren wel aan de kop zullen gaan. Als loopnummers worden gehouden: (aanvang half 3) Heren: 100 en 1500 m.. Olympische estafette. Dames: 100 en 200 m., 4 x 100 m. estafette. Jongens: 100 en 600 m., 4 x 100 m. estafette. Meisjes: 80 m. en 4 x 80 m. estafette. Op de loopnummers slaan we de Alk- maarders weer wat hoger aan, zodat het zeer wel mogelijk is. dat de opgelopen achterstand bij do loopnummers weer teniet wordt gedaan. Naast deze nummers worden nog en kele vrije nummers gehouden, nl. 800 m. heren, 60 m. en verspringen meisjes C en verspringen jongens C. Een en ander zal zeker voor een aan trekkelijke sportmiddag zorg dragen. DAMMEN OOK ACHTSTE PARTIJ KELLER—LAROS REMISE De achtste partij van de tweekamp KeilerLaros om het persoonlijk kam pioenschap van Nederland dammen is na 54 zetten in remise geëindigd. De stand is thans 88. De volgende partij zal op Dinsdag 17 Mei te Haarlem wor den gespeeld. Boskoop Voor dc onderlinge com petitie speelde dc damclub „Boskoop" de volgende wedstrijden: Groep 1: H. van KlaverenA. Neder- hof 2—0; T. A. VenemaE. J. Hooger- brug 20. Groep 2: D. W. de ZeeuwH. Glazen- borg 20; H. GlazenborgD. W. ie Zeeuw 20; W. A. van OtterlooA. Kos ter 20; H. GlazenborgW. A. van Ot terloo 11. BRIDGE BRIDGECLUB „V.O.G." De uitslag der parencompetitie, 6e ronde, is: Zwart: EpskampGans 4 punten; Nol- lesWakka 4; Mevr. KlarenboschBelt 4: OudshoornBouwcns 3; v. Dieren Kleefstra 3; Schilthnizenv. Weescl 2; Ottov. Dieren 2; Hr. en mevr. Smit 2; Mej. v. RijnBrakel 2; TjalkensVlugt 2; Schonlingen—Christiaanse 2; Slegten- horstOudshoorn 1; SchoutenNie- vaart 1; SchalksHuys 0; BaardaCra- ma 0; v. d. StaayJansen 0. Groen: Hr en mevr. Adama 4 punten; Versteeg—Dofferhof 4; Hr. en mevr. Kooiker 4; Mevr. KleefstraKruizinga 3: Hr. en mevr. Grommé 3; Mevr. Can- crinusVersteeg 3; Hr. en mevr. Zwarts 2; Onvlee—Leyerzapi' 2; Dames v. Gel derenBroekhuis 2; Dames Baarda— Crama 1; Hr. en mevr. Jasper 0; Hr en mevr. Dusee 0; Dames BisschopOmt- zigt 0; Raar—Wendt 0. Rood: ProperCanerinus 4 punten; Dames Tielkemeyer—Vlugt 4; Nieuw- land—Veerman 4; Blom—Brocaar 4; Up- hofGaykema 4; Mej. RoosenHoekstra 3; Dames Brunee—v. tl. Mey 2; Dames TukBosscha 2; Hr en mevr. Ammer- laan 2: WestermanDe Tombe 2; Ilr en mevr. Cax-o 1; Hr en mevr, Horree 0; Hr en mevr. J. Raar 0: Mevr. De Kievit— Bosscha 0: Hr en mevr. M. Raar 0; v. WeizenPlanje 0. betekende, maar hij "keek me aan of hij me niet begreep". „Hij zal me nooit vergeven". „Dat heeft hij allang gedaan". „Maar hij is altijd zo koud en on verschillig voor me". Adèle gaf geen antwoord. Maar ze zag weer Marcel voor zich, zoals hij gekeken had, toen hij het ziekenhuis binnenkwam, na het bericht van het ongeluk. En ze wist precies wat er in hem om was gegaan HOOFDSTUK VII EEN VRESELIJKE ONTHULLING Simonne moest enkele weken in het ziekenhuis blijven om te genezen van de kneuzingen en verwondingen en om te 'herstellen van de schok. Adèle bezocht haar dagelijks en Marcel kwam van tijd tot tijd een veel te kort bezoek brengen. Het speet haar bijna dat zij naar Val Morin moest terugkeren toen zij hersteld was. Want dat betekende dat Marcel voortaan niet meer op bezoek zou komen. Alles zou dan weer wor den zoals het eerst geweest was. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1955 | | pagina 9