LMUGAT Dtöffö mam BIOSCOPEN Voor laatste maal zal Sterrit ouders naar de duinen brengen ZATERDAG 14 MEI 1955 DE LEIPSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA S ALPHEN AAN DEN RIJN Opnieuw zal een priesterzoon van de St. Bonifacius de H. Priesterwij ding: ontvangen. Het is de neomist Ben Rozestraten, zoon van de fam. Rozestraten (Hoofdstraat 269) die op 4 Juni as. om 8.45 in de Kathedraal uit handen van Mgr. J. P. Huibers de H. Priesterwijding hoopt te ont vangen. Zondag 5 Juni zal de neomist om 9.15 uur in de St. Bonifaciuskerk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen Van 1.45 uur tot 3 uur is er recep tie in de St. Josephzaal, naast de R.K. Kerk. Jubileum. Op 19 Mei a.s. hoopt de heer I. Rijsdam, besteller, de dag te herdenken, dat hij 25 jaar geleden, als 14-jarige telegrambesteller, in dienst trad bij de P.T.T. te Alphen aan den Rijn. NA DE BRAND Vermist of gestolén? De felle uitslaande brand op de boerderij van de heer A. W. Kooman in de Hooftstraat te Alphen aan den Rijn en de dreigende brand die was ontstaan op de zolder van het pand van de Velo-maatschappij, bewoond door de filiaalhouder, de heer Stout- jesdijk, welke branden op Woensdag middag 4 Mei te Alphen aan den Rijn ongeveer gelijktijdig woedden, heb ben de politie, naar thans pas bekend wordt, handen vol werk verschaft. Ongeacht de verkeersregeling waar mede de politie die middag druk doende was, hebben verschillende be trokkenen na de brand aangifte ge daan van vermissing van tal van goederen van waarde. Zoals men weet hebben een drietal gezinnen hun woningen in allerijl moeten verlaten, wegens het gevaar dat de brand zich zou uitstrekken tot de belendende percelen. Hierbij hebben vele personen, bekenden en onbekenden hulpvaardige hand ge boden, waarvoor de betrokkenen uiteraard dankbaar kunnen zijn. Maar het een en ander ging, mede door de angstige en paniekachtige stemming, ongeregeld en zo gebeurde het dat de eigenaars nauwelijks wisten waar en bij wie hun huisraad enz. terecht kwamen en voorts dat goederen van verschillende gezinnen doorelkaar werden opgestapeld en inelkaar ge zet. Toen dan ook de gedupeerden enkele dagen na de brand hun huis raad bij elkaar gingen 'halen, werden vele goederen over en weer gemist. De her S. Vermiste een gouden da meshorloge. Dit kleinood kwam en kele dagen later terecht. Het was op de straat gevonden. Uit de boerderij van de heer K. bleken materialen verdwenen, welke later deels achterhaald konden wor- cren, deels elders in beslaggenomen moesten worden, omdat de bezitter bestrijdt dat het zijn eigendom zou zijn. De familie V. werd later weer in het bezit gesteld van haar radiotoe stel, portemonnaie met inhoud en enig keukengerei. Het zwaarst gedupeerd blijkt te zijn de inwoner van de heer K., de heer J., die wel zijn vermiste goederen heeft kunnen terugkrijgen, doch een aan zienlijk bdrag aan geld mist. De po litie zet het onderzoek voort. ER ZUN VREEMDE MENSEN Een onbekend gebleven mannelijke persoon heeft Vrijdag in de loop van de dag per telefoon een laakbare daad gesteld. Hij heeft de familie J. de Groot Jr., wonende aan de Hoofdweg 1091 te Nieuw Vennep, waarvan het hoofd commissionnair is in landbouwartike- len en ook vandaag met zijn auto op het pad was, telefonisch medegedeeld, dat de heer G. onderweg, op een stil weggetje tussen Alphen aan den Rijn en Woerden om het leven was geko men, tengevolge van een botsing met zijn auto tegen een boom. Het trof erg ongelukkig, dat juist mevr. de G. de boodschap aannam, hetgeen voor haar een wel te begrij pen en te verklaren gevolg had. Mevr. de G. werd door deze mededeling der mate getroffen, dat zij niet in staat was het gesprek verder voort te zet ten. Aan de monteur van de heer G., die het gesprek toen overnam, werd opnieuw hetzelfde verhaal gedaan en de man aan de overzijde van de lijn vond het spijtig dat hij eerst mevr. zelf de nare mededeling moest doen. Hij voegde er nog aan toe, dat hij ook de politie zou waarschuwen, van wie de familie wel meer zou horen. Toen men verder niets meer ver nam, trok de zwager van de heer G. en zijn monteur per auto op weg. Het eerst informeerde men bij de Alphen- se politie waar ze moesten vernemen, dat daar van een dodelijk, ongeval niets bekend was. Men kreeg enige hoop toen bij telefonische informatie in heel het gebied tussen Alphen en Woerden geen sprake was van een dergelijk feit. Maar men moest toch nog rekening blijven houden met de mogelijkheid, dat een vergissing schuilde in de opgave van de streek. Men moest het thans echter maar afwachten en zo zat de hele familie de gehele dag in spanning en angst, tot de heer de G., tot grote vreugde van allen, des avonds thuis kwam en zich van niets bewust was. Hij had de markt te Leiden bezocht, ook nog enkele kustplaatsen en is via Wilnis naar zijn woning teruggekeerd. BOTSING VAN TWEE AUTO'S. Op de Herenweg te Alphen aan den Rijn vond Vrijdagmiddag om streeks 13.40 uur, ter hoogte van de serie woningen aan de Hoge Rijn dijk, een ernstig verkeersongeval plaats, waarbij twee motorrijtuigen zwaar beschadigd werden. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. In de richting Alphen reed op ge noemd tijdstip een vrachtauto, be stuurd door de heer A. M. v. Zwie- ten uit Waarder. Voor 'hem reden 'n paar wielrijders. Uit de tegenoverge stelde richting kwam een personen auto, bestuurd door de heer T. J. Boere uit Rotterdam. De bestuurder van de vrachtauto meende aanvan kelijk, dat de personenauto wel voor- (bij zou zijn voor hij de wielrijders zou hebben genaderd en hiervoor verminderde hij wel vaart, doch remde niet sterk genoeg af. Op het laatste moment moest hij dit echter wel doen, doch tengevolge van het plotseling aanzetten van de lucht- drukremmen, slipte de vrachtauto te veel naar links. Het gevolg was, dat de bestuurder van de personenauto een botsing op het laatste moment niet meer kon voorkomen. De luxe auto werd zwaar gehavend de berm in geslingerd en kwam met de ach terzijde nog deels in de sloot terecht. Ook de vrachtauto werd door de bot sing zwaar beschadigd. De wielrij ders konden zich bijtijds in veilig heid brengen. ALREMADE De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr. v. d. Bijl en dr. v. cL Werf. BOSKOOP Zanghulde voor gouden bruidspaar. Het gouden bruidspaar Stigter Tos stond Vrijdagmorgen wel wat vreemd te kijken, toen voor hun wo ning een groot aantal kleuters sa mendrongen. Het echtpaar werd ver zocht buiten te komen. Onder lei ding van hun onderwijzeres mej. Ramp zongen de kleuters van de Ju- lianastraat-school het bruidspaar toe bij welke zanghulde het „Lang zul- len zij leven" natuurlijk niet ont-1 brak. waarna een stoffelijk blijk van j waardering werd aangeboden. Het bruidspaar, ten zeerste ontroerd door deze nog nimmer in Boskoop ge brachte - zanghulde, tracteerde de jeugd op bruidssuikers hetgeen bij allen wel zeer in de smaak viel. HAZERSWGUDË [H.R.] EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Op 4 Juni a.s. hoopt de eerw. heer Th. Kempers de H. Priesterwijding te ontvangen in de kathedraal te Haarlem. Dezelfde morgen ontvangt de eerw. heer Ignace Loftman de H. Subdia ken-wijding. Er is autobus-gelegenheid deze wij dingen bij te wonen. Men gelieve zich daarvoor op te geven bij de kos ter, alwaar het reisgeld kan worden voldaan. De eerw. heer Kempers zal Zater dagavond 4 Juni feestelijk worden in gehaald bij Avifauna. Om half 8 zal hij in de parochiekerk van het Zwaantje een plechtig Lof doen. Zandags, feest van de H. Drievul digheid, is de plechtige H. Mis om 10 uur. De receptie zal zijn te 2 uur in het parochiehuis; het danklof te kwart over 3 uur. HAZERSWOUDE [H.R.l Verkeersverbcteringen. De laat ste tijd zijn aan de Rijndijk veel ver anderingen aangebracht: een geheel nieuwe bestrating, welke tevens een stuk omgelegd is, waardoor enkele bochten werden weggewerkt. Van de Bruggestraat tot vlak voor de water toren ligt nu zelfs een parallelweg. Na de eerste inrij-periode wordt nu volop gewerkt aan de tweede be strating. De definitieve herstrating vindt volgend jaar plaats. Het fiets pad wordt op het ogenblik ook flink onder handen genomen, zodat de no dige kuilen daar eindelijk ook uit verdwijnen. Met de iaatste verande ring zijn de arbeiders begin deze week ook begonnen, n.l. het voetpad aan de Noordzijde van de weg. Het stuk van de schuur van Winthorst tot aan melkhandel Van Dijk is al klaar, 1.80 m. breed. Tussen de weg en het voetpad zal een grasberm wor den aangelegd, zodat de wandelaars over enige tijd rustig kunnen wan delen zonder daarbij op 'n vreselijke manier lastig gevallen te worden door fietsers. Ook zullen eerstdaags drie bushalte-hokjes geplaatst worden. Een aan de Zonneveldstraat en twee bij de Koudekerksebrug. NIEUWVEEN „Jong Geluid"-mars. De wandel sportvereniging „Jong Geluid" orga- trent het een en ander van deze plan- wandelmars, in de omgeving van Nieuwveen. Men heeft een mooi par cours uitgezet waar volop van de na tuur te genieten valt. De afstanden zijn naar gelang der leeftijden ver schillend: 10, 15 en 20 km. Er kan gestart worden vanaf half drie, ver trek vanaf de O. L. School in de Kerkstraat. Voor inlichtingen en deelname kan men zich wenden tot mej. G. Verkërk te Nieuwveen, of tot mej. J. Roest te Nieuwveen. De mars heeft plaats onder auspiciën van de N.C.W.B. RGELOFARENDSVEEN Op 23 Mei zal het precies 50 jaar geleden zijn dat het echtpaar Jac. Loos en J. M. Loos-Klein elkander eeuwig trouw beloofden. En natuur lijk zullen zij op 24 Mei, waarop zij het gouden huwelijksfeest zullen gaan vieren, met welgevallen deze 50 ja ren nog eens overzien. En daar is dan ook wel enige reden voor. Want zij zullen zich deze dag omringd weten door hun 7 kinderen waarvan 5 ge trouwd)' en hun 24 kleinkinderen. Voorts beschikt de gouden bruid, die BLOEMBOLLEN IN DIT WEEKEND Overal in de Bloembollenstreeek vindt men thans uitgestrekte velden langstelige- en Darwintulpen in bloei. Ook Keukenhof biedt momen teel zeer veel schoons. Tengevolge van het koele weer bloeien nu vrij wel alle soorten bolgewassen tege lijk, naast de felgekleurde tulpen ziet men op het heuvelachtige ter rein met zijn eeuwenoude bomen overal nog de pasteltinten van de hyasinthen en het vrolijke geel van de narcissen. 75 lentes telt, nog over een prima gezondheid en doet nog geheel zelf standig de huishouding. De bruidegom, die 74 jaar oud is, heeft enkele jaren geleden lelijk met zijn ogen getobd en is zelfs geheel blind geweest. Maar na operatief ingrijpen kan hij thans gelukkig weer goed zien. Zelfs is hij iedere dag weer werkzaam op zijn tuindersbedrijf, dat hij nog steeds geheel in eigen beheer heeft. Er is dus nu alle reden om deze dag op Zuid-Einde 31 in feestelijke stemming te gaan herdenken. En zeer zeker zal het op deze dag, welke des morgens te 9.30 met een gezongen H. Mis uit dankbaarheid begonnen zal worden, het gouden paar niet aan belangstel ling ontbreken. W0UBRUGGE Geboren: Cornelia A. d» van J. van Wieringen en W. A. Mooren; Franciseus H. M. z. Van F. J. Los en A. P. Wortman; Gerardus C. z. van G. J. van Leeuwen' en C. P. Klijn; Johannes G. M. z. van J. G. Hoogen- boom en P. J. van den Akker; Adri- ana Chr. d. van B.' E. Rietveld en G. Nieuwesteeg; Wilhelmus J. z. van W. van Leeuwen en C. J. van Die- nien; Bastiaan C. M. z. van J. W. Disseldorp en P. A. van Leeuwen; Geertje d. van G. de Koning en G. Koogendoorn. ZEVENHOVEN Examen E.H.B.O.-cursus. Op 't alhier gehouden examen diplomacur sus E.H.B.O., hetwelk werd afgeno men door dr J. Dijkstra uit Woerden en bijgewoond door dr B. P. Visser, gemeente-artr te Zevenhoven, slaag den 9 van de U leerlingen. Wegens ziekte kon één leerling niet aan het examen deelnemen, terwijl één leer linge voor her-examen in aanmer king kwam. De namen der geslaagden zijn: Mevr. A. van Tolvan der Vlugt; mevr. van Veenvan Steijn; mevr. van SteijnGroenendijk; Lenie Oost- dam; Gerrie de Groot; Janie Bos; Trees van der Meer; Bertha van der Meer en de heer Thijs Stokman. DE KWAKEL KDO. Het eerste elftal speelt morgen een uitwedstrijd tegen SZK Aanvang 2 uur. Vertrek per auto 12.45 uur. Het eerste junioren-elftal speelt uit tegen de Meer. Aanvang 1 uur, terwijl het 2e junioren-elftal eveneens een uitwedstrijd speelt en wel tegen Odos. Deze wedstrijd is te 1.15 uur. Beide junioren-elftallen rei zen per lijndienst Marase en Kroon. Vertrek 11.25 uur vanaf Uithoorn. Handbal. De dames van het eer ste elftal gaan Nea in Ouderkerk met een bezoek vereren. Aanvang der wedstrijd om 1 uur. Vertrek per fiets om 12 uur precies. De dames junio ren hebben geen wedstrijd. Geboren: M. J. Snoek-J. Warnink, zn.; G. A. Smit- G. M. Wegbrans, zn.; J T. Eradus-H. Vernooy, zn. Ondertrouwd: W. van Klaveren en A. Leenders; J. Brouwer en M. van Veen. Overleden: S. de Boer 2 jr. m itaq, ik> K VP Het geweldige succes van de K.VP. met de ledenwerfactie heeft onder meer voor de afdeling Leiden tot ver heugend gevolg, dat het aantal af gevaardigden naar de Kringraad par tijraad en bestuursraad dient te wor den uitgebreid. Dinsdagavond a.s. wordt daarom een spoedvergadering gehouden. In een opgezonden mede deling in dit blad kunt u hierover mer lezen. Voor de derde maal zullen dit jaar op een Zondag in Mei van uit alle delen van Nederland duizenden auto's een ster gaan vormen, die in het hart van Ne derland, Haarlem, een voorlopig middelpunt zal vinden in de gastvrije zalen, die de Bond Zon der Naam daar op Zondag 22 Mei weer zal reserveren. Deze Zondag zal tevens het einde van een korte traditie be tekenen, want naar pater Loop bekend gemaakt heeft, zal deze derde Sterrit tevens de laatste zijn, hetgeen niet wil zeggen, dat de Bond Zonder Naam zijn han den van de ouders der grote ge zinnen zal terugtrekken, maar we hebben zo'n flauw vermoe den, dat pater Loop wel aan een ander plannetje zal werken voor de toekomst. Alhoewel er nog geen cijfers bekend zijn, zal de belangstel ling, die van het vorig jaar wel weer overtreffen, want de Ster- ritten hebben een faam gekre gen, die steeds meer vaders en moeders op die Zondag in Mei naar Hollands blonde duinen trekt. Ondertussen is het ook een tra ditie geworden, dat Nederland met een stil gebaar deze actie mogelijk maakt door spontaan mede te werken aan een loterij, die enkele weken tevoren ge houden wordt. Het vorig jaar reden kleine plastic-autootjes door Nederland en thans rollen chocolade gou den tientjes in de portemonnaies der liefhebbers. Behalve choco lade is er nog een andere attrac tie aan de gouden tientjes ver bonden, die een stroom van prijzen met zich meesleurt. De naamloze medewerkers (sters) van de naamloze bond zijn reeds enkele dagen op pad en het moet onwaarschijnlijk worden geacht, dat Nederland hen niet van hun goudvoorraad zal bevrijden. BLAUWE WEEK De „blauwe week" collecte vindt van het jaar plaats van 16 tot 21 Mei. Volgens betrouwbare gegevens zijn in Nederland nog 30.000 alcoholisten. De drankbestrijding kan in deze sche ve verhouding een nuttige tegenwicht zijn. Op de consultatie-bureaux worden de patiënten behandeld door specia listen op medisch en maatschappelijk gebied.Al deze bureaux hebben han den vol werk, een bewijs hoezeer in een pijnlijke behoefte wordt voorzien. De beweging der drankbestrijders van alle gezindten, waaruit de con- sultatiebureaux zijn voortgekomen, zee er alles op om het werk van de bureaux doorgang tc doen vinden. U kunt helpen door u op te geven als collectant of door een bijdrage te storten op giro 232655 ten name van H. A. Wijrdeman, Leiden, onder vermelding „Consultatiebureaux". Het adres van de secretaris is A. G. Hooyer, Oude Vest 11. Onderscheiden. De heer A. J. Schoneveld te Leiden, secretaris van de woningbouwvereni ging „Eensgezindheid" heeft de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver, ontvangen. Wij ontvingen een telegram: Maandag 13 uur intocht der 14 olifanten bereden door balletmeisjes en vergezeld var» het circusorkest. Route: Goederenstatiori, Haagweg, Rijnzichtbrug, Morsweg, Morssingel, Rijrïsburgersingel, Schuttersveld. Als eregasten bij première zijn uitgeno digd collegium van studentencorps benevens Sociëteitscommissie en Lus. trum-commissie. In het Leidse verkeersprobleem moeten we dus ook met olifanten re kening houden SPIEKER. (N DE LEIDSE Casino heeft van de week een re prise van de bekende film „A matter of life and death", een zaak van le ven en dood. Het verhaal is wel wat fantastisch, maar bevat toch vele al leraardigste vondsten. Het gaat over een oorlogsvlieger, wiens toestel brandend neerstort; hij had volgens de administratie van de hemel dood moeten zijn, maar hij was het in wer kelijkheid niet. De vliegenier werd gered door de toewijding van een jon ge vrouw en nu werd het de vraag: moet de administratie van de hemel alsnog kloppend gemaakt worden of zal de vrouwelijke liefde zegevieren? Het wordt inderdaad een kwestie van leven of dood. Dank zij het plei dooi van een kundig medicus wórdt „boven" uitgemaakt, dat de liefde het dan maar winnen moest. En dat is dan het happy end. Voor 14 jaar en ouder. Lido. Met de film ,,'t Zit in de lucht" wordt George Formby weer eens van stal gehaald om de toe schouwers weer eens 'n uurtje heer lijk te laten lachen. George Formby speelt in deze film de rol van ongerechtigd-soldaat-zijn, want hij steekt zich in de uniform van de met verlof zijnde verloofde van zijn zuster en wordt zo maar in eens ordonnans bij de luchtmacht. Hij komt natuurlijk daar is het Geor ge Formby voor! in een hele serie verwikkelingen terecht, en wordt er vooral danig tussen genomen door zijn „collega's", terwijl 'hij danig over hoop komt te liggen met de sergeant majoor van het luchtmacht-onder deel, waarbij hij terecht is gekomen, doch een tegenhanger (ster) daarbij vindt hij in diens dochter, die in de cantine werkzaam is. Daar viert hij zijn triomfen met liedjes, die bij de soldaten zeer in de smaak vallen, vooral waar het betreft het anti sergeant-majoor-lied. Jammer ge noeg voor George is dan echter ook de sergeant-majoor binnengekomen, die hem voor de overste brengt we gens insubordinatie, maar de olijke zanger draait er zich weer uit. En dan komt de sensatie: zijn vliegtocht, die zijn mede-inzittenden doet beslui ten maar uit te stappen met de parachute dan altijd! welke krachtpatserij de mensen beneden hem de stuipen op het lichaam jaagt, behalve dan van de man, die het nieuwe type vliegtuig komt bekijken. Die is enthousiast en George krijgt zijn beloning: een plaats bij do lucht macht. Een film voor oud en jong. I Luxor. „Duel in de zon" is de dramatische verfilming van een streeksage uit een uithoek van Texas. Alhoewel Texas de gedachte aan cowboy-films van het afgedeunde genre wakker roept, is deze film toch niet daar onder te rangschikken. Met een voor Hollywood zeer geslaag de sfeertekening wordt de geschie denis verteld van een halfbloed meis je dat in haar korte leven wanhopig naar vrede en liefde zoekt en hierin doorlopend tragisch teleurgesteld wordt. Aan de rand van Texas leeft een pionier, die zich dictator voelt over zijn onafzienbare bezittingen. Het verweesde meisje komt in deze omgeving terecht en verliest de lief de van de ene zoon om de voor haar rampzalige van de ander te winnen. Het duel in de zon vultrekt zich op üe kale rotsen, waar het meisje haar geliefde neerschiet en zelf ook de dood vindt. Het verhaal is nu niet direct geschikt om iemand over een zwaarmoedige bui heen te helpen, maar het gegeven is goed uitgewerkt en de film heeft verrassende hoogte punten. K.F.C.-keuring: boven 18 jaar. Trianon. „Deze man is gevaar lijk". Dat is de waarschuwing, welke alle politieradio's rondzenden, als Lemmy Caution uit New York voort raast op de wegen van Frankrijk op weg naar het Zuiden. Wat is dat voor een man? Hij wordt aangekondigd als een beruchte gangster en zijn eer ste daden zijn reeds vrij onscrupuleus. Weliswaar bevrijdt hij een rijk meis je, dat Miranda van Zetten heet, maar of hij haar bevrijd of geschaakt heeft, blijkt voorlopig nog niet. En wat zijn de betrekkingen van Lemmy met de diverse benden van ongure individuen, waarmee hij als frère et compagnon omgaat? Zij dragen re volvers, die erg gauw afgaan en zij knokken met enthousiasme en voort varendheid. Het is dan ook ondoen lijk de telling van de stapel lijken bij te houden. Maar Lemmy is ook niet voor de poes cn voor wie hij tenslotte „gevaarlijk" is blijkt aan het einde van de film. Het is een levendige en met een tikje Franse humor opgediende thril- ler-story, een misdadigersverhaal in het betere genre. Spanning is er ge noeg, maar zij wordt verzacht door de sprankelende vonkjes van geestige dialogen. De wending in het verhaal is buitengewoon verrassend. De film is toegankelijk voor personen boven de 18 jaar. Rex voert ons deze week terug naar de tijd toen er nog zeerovers waren als kapitein Kidd, die na alle zeeën onveilig te hebben gemaakt, nog zijn hoofd uit de strop wil redden. Ten slotte is deze kapitein Jidd nog zó'n kwade kerel niet en het slavenmeisje is ook zo slecht nog niet. Hetgeen blijkt tussen veel gevechten door. Het bonte verhaal is toegankelijk voor personen boven de 18 jaar. KATHOLIEKE WEEKAGENDA VOOR LEIDEN In de week van 15 tot en met 21 Mei. Data van bijeenkomsten e.d. kan nen dagelijks schriftelijk of telefo nisch opgegeven worden aan de re dactie van De Leidse Courant, Papen gracht 32, Leiden. Tel. 20015. ZONDAG. Leonardushuis, 3—6 uur nam. De monstraties van welpen en verken ners bij het tweede lustrum van de Leonardusgroep. Tevens tentoonstel ling en tentenshow. MAANDAG. Rectoraat Hooigracht, 8.15 uur. Raad van maatschappelijk en cultu reel overleg. DINSDAG. Leonardushuis, Haagweg 7.30 uur. Verkiezing en installatie K.A.B.- wijkbestuur. Doelen, 8.15 uur nam. Ledenver gadering K.V.P. (Candidaten voor de kringvergadering). WOENSDAG. Het Gulden Vlies, 8 uur. Bijeen komst Kath. Avond mulo. St. Petruskerk, 6.45 nam. Rozen kranskruistocht. VRIJDAG. Romanuszaal, 7.30 uur nam. Ver kiezing en installatie K.V.P.-wijkbe- stuur. Harmonie, 8 uur nam. St. Chris- toffel. Kinderhuis St. Jozef, Oude Vest 45 (Ingang Hazewindsteeg), 8—11 u. nam. Fancy Fair ten bate van Kin dertehuis St. Jozef en het comité Kindervreugde. Thuis bij de Radio, 9.45 uur nam. K.A.B.-Kaderbijeenkomst. ZATERDAG. Het Gulden Vlies, 2.30 uur nam. Kringvergadering K.V.P. Kinderhuis St. Jozef, zie boven, 811 uur nam. ZONDAG. Kinderhuis St. Jozef, 2—11 uur nam. zie boven. Zondagsdienst voor de Apotheken. De avond-, nacht- en Zondags dienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 23 uur tot Woensdag 8 uur waargenomen door de Apotheek Herding Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; de Apotheek Reijst, Steen- straat 25, tel. 20136. Te Oegstgeest: de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 9, tel. 26274. Zondagsdienst der Huisartsen. A.s. Zondag 15 Mei zal de dienst worden waargenomen door de dokto ren: Jansen, Lange/aal, Pieterse, Stoffers, Verbrugge. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Wilhelmina, dr van II. J. Jong en M. v. Roijen; Marinus, zn van M. Brinks en M. Taverne; Al- bertus Adrianus, zn van M. den Haan en H. P. Heidweiller. Overleden: T. C. Stuivenberg man 77 j.; C. J. Langezaal huisvr. van v. d. Wiel 61 j. BRIDGE Leidse bedrijfscompetitieDe uit slagen van de gespeelde wedstrijden voor de bedrijfs-bridge competitie zijn: Afd. I: N.R.M.Onderwijzers 120 101. Door deze overwinning heeft de N.R.M. de eerste plaats behaald in afd. I. Afd. II: P.T.T.Coöp. Vooruit I 107—113. Marktberichten LEEUWARDEN, 13 Mei, Kus. Gouda volvet 1.85—1.86; Edammer 40 plus 1.72—1.73; broodkaas 40 plus 1.741.75. Stemming kalm. KATWIJK A. D. RUN, 13 Mei, Groene. Waspeen A. 4671; Was peen B. 5773; Bloemkool 3964' Witlof I, 20.45; Witlof II, 9—30; Rode kool 2931; Sla 515; Spinazie 8.50 17; Radijs 40; Rabarber 4-11- Prei 12—21; Raapstelen 3.20—3.70' Peterselie 8—11; Selderie 8—9; Ker vel 3.70—5.10. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei, Groente. Aardbeien (ingelegd) 931.15; idem 2 ons doos 1.43—1 72" idem afw. 60—89; Kropsla A. 92— 13; idem B. 7—12: idem C. 5—8; Spi nazie 8.50—12; Peulen 285—320; Kas- snjj bonen 295—300; idem stek 190; Sjalotten 15 per 100 kg. Bloemen. Lathyrus 21—47; Ane monen 18—32; Pyrethrum 60—1.10; Trollium 1324; Dhoronicum 12—26- Narcissen 6—24; Tulpen 32—62; Tul pen (eenblad) 10—29; Am. Anjers 22—38. TER AAR, 1.1 Mei, Groente. Wit lof!, 0.31—0.34; idem II, 0.260 27' idem stek 0.08—fl.015; Peulen 2 20-.: 3.40; Kassnijbonen 2.50—3.00; idem stek 1.801 90; Spinazie 0.150.22' idem B. 0.0C—0.13; Andijvie 0.34— 0.S1; idem .B 0.23—0.32; Postelein 0.230.39; Rabarber 0.050.09; To maten A. 2.30; idem B. 2.20 —2.30; idem C. 1.80—1.90; led «n CC. 1.30; Prei 0.110.13; Waspeen 0.370.42' idem B. 0.16—0.28; alles per kg. Sla A. 0.110.19; idem B. 0.08—0.12' idem C. 0.05—0.07; Bloemkool A. 0.50 —0.76; idem B. 0.34—0.48; idem C. 0.19—0.32; idem stek 0.050.16. alles per stuk. Radijs 0.04—0.05; Selderij 0.020.05; Bospeen 0.34—0.49; Peter selie 0.06—0.07; alles per bos. Stoof- sla 0.40-1.30 per kist. Aardbeien 0.500.80 per doosje. Bloemen; Vio len 0.40—0.50 per bakje. Op de Coöp. Groenten- en Fruit veiling te Vinkeveen zijn op de vei ling van 13 Mei de volgende prijzen besteed: Bloemkool 25—73; Sla 5—17. Alles per stuk. Andijvie 2351; Postelein 2534; Prei 24—29; Rabarber 610; Spinazie 8)4—16; Stoofsla 31—34; Alles per kg. Peterselie 9; Radijs 46; Selderij 710. Alles per bos.

Leidse Courant | 1955 | | pagina 3